صفحه 6 از 13 نخستنخست ... 2345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 128

موضوع: زیست فرازمینی

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461
    تشکر شده 2,676 بار در 337 ارسال

Post زیست فرازمینی

با سلام به همه ي آوايي ها
    باتوجه به اينكه در برخي از پست ها و تاپيك ها بحث از مسير اصليش فاصله ميگرفت
    بنده با اجازه از خانوم آسمون اين تاپيك رو ايجاد كردم تا در مورد وجود ارتباط بين نجوم و زيست شناسي بيشتر بحث كنيم
    در مورد اين تاپيك بگم كه اين بحث مكمل دو تاپيك هستش يكي حيات فرازميني و موجودات فضايي چه شكلي هستن؟
    لطفا در اين تاپيك از بحثي كه شروع ميكنيم سعي كنيم بهترين نتيجه گيري رو بگيريم
    اگه اجازه بدين اولين بحث ما در مورد تكامل باشه و يعني اول در مورد زمين باشه و بعد از اون اگه موجودات فضايي وجود دارند چطوري تكامل پيدا كردن آيا تكامل اونا به عقب بوده يا تكاملشون پيش رونده بوده؟

-----------------------------
    پس از ویرایش:
    با توجه به روند تاپیک و هدف بعدی تاپیک که زیست فرازمینی هست بر آن شدیم که با لطف مدیران محترم خانوم آسمون و آقای اکبرنیا اسم تاپیک رو به زیست فرا زمینی تغییر دهیم.
    فقط یک خواهش از دوستانی که در این تاپیک شرکت میکنن دارم لطفا بحث رو تا پایان رسوندن دوره های زمین شناسی ادامه بدیم چون در زیست فرازمینی میخوایم این دوره هارو به دوره های مورد بحث ربط بدیم امید وارم که بحثمون خوب جلو بره و همه دوستان علاقه مند در این تاپیک شرکت کنند .
    ویرایش توسط آسمون : 08-22-2012 در ساعت 02:55 PM

2. Top | #51
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط BigBang نمایش پست ها
    سلام

خیلی خوبه که باز یه حرکتی صورت گرفت تو این تاپیک ولی خب پست آقای محسن 4465 به نظرم یه ایرادایی داره!
    البته این نظر شخصیه منه ولی خب فک کردم شاید بد نباشه مطرحش کنم!

من فک میکنم بهتره اول صبر کنیم تا با همفکری یه راهی بچینیم بعد شروع کنیم به پست گذاشتن و بحث کردن!
    شما نوشتید اگه دوستان قبول دارن ... اگه هم قبول ندارن خودم پست میذارم جلو میرم!
    خب این اصلا خوب نیست؛ پس همکاری چی میشه؟! اگه هرکسی بخواد ساز خودشو بزنه که دیگه اینجارو نمیشه تحمل کرد و هیچ اتفاق خوبو مفیدی نمیفته!!!!
    هرکسی پست میذاره وقت صرف میکنه و اگه بخواد اون وقت بخاطر ساز مخالف زدن از دست بره خیلی بده! کار گروهی و وقت،هردو تباه میشن!
    به نظرم بهتره باهم هماهنگ باشیم!

در مورد حرف زدن در مورد مریخ هم:فک میکنم بهتره از یه سری چیزای پایه ای شروع کنیم و بعد اگه قراره در مورد موضوعی که شما گفتین بحث بشه،پست بذاریم!

در ضمن پستاتون خیلی طولانین!منکه تا طول پست میبینم از ادامه منصرف میشم!
    خواهش میکنم یا پستاتونو تقسیم کنید یا بخونیدو بعد خلاصه ی مطلبو بذارید!

امیدوارم از دست من ناراحت نشده باشین!این حرفا کاملا دوستانه و فقط برای بهتر شدن بودن!
    خوب بیگ بنگ جان اگر میشه این چیزهای پایه ای رو مطرح کن تا بقیه هم اگر موافق بودند از اونها شروع کنید و اگر هم موافق نبودند که با همون حیات در مریخ ادامه بدن

از ایجاد کننده تاپیک و کسانی که در این تاپیک مشارکت بیشتری دارند خواهش میکنم حداقل اونها تا مشخص شدن روند تاپیک پست های پراکنده قرار ندهند.

ممنون از توجه همگی عزیزان
    امضای ایشان
    کمی ستاره روی صورتم بپاش
    سعی میکنم شبیه کهکشان شوم

3. 8 کاربر مقابل از آسمون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #52
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط nakhodaye aseman نمایش پست ها
    سلام ببخشید
    دوره های زمین شناسی مریخ میتونن ارتباطی با دوره های زمین شناسی زمین داشته باشن؟
    منظورم اینه که مثلا ممکنه دوران پر کامبرین زمین با دوران نوچیان مریخ باهم ارتباط داشته باشن و به هم تاثیر بذارن؟
    دقیقاً نفهمیدم منظورتون چیه. این دوران ها نشون دهنده دوره های تکاملی هر سیاره ست که مختص خودشه و از لحاظ نامگذاری و زمان شروع و پایان هم متفاوتن (رویدادها و تغییرات مهم تعیین کننده زمان شروع و پایان هر دوران است). البته فکر میکنم واژه زمین شناسی شما رو به غلط انداخته باشه. در مورد مریخ میشه مجازاً گفت مریخ شناسی!
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

5. 7 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #53
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    923
    تشکر شده 2,060 بار در 207 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط آسمون نمایش پست ها
    خوب بیگ بنگ جان اگر میشه این چیزهای پایه ای رو مطرح کن تا بقیه هم اگر موافق بودند از اونها شروع کنید و اگر هم موافق نبودند که با همون حیات در مریخ ادامه بدن

از ایجاد کننده تاپیک و کسانی که در این تاپیک مشارکت بیشتری دارند خواهش میکنم حداقل اونها تا مشخص شدن روند تاپیک پست های پراکنده قرار ندهند.

ممنون از توجه همگی عزیزان

آسمون جون فک میکنم اگه صبر کنیم تا اول تکلیف مشخص شه و بعد باتوجه به اون شروع کنیم بهتر باشه!
    اینطوری هم مشارکت وجود داره تو تصمیم گیری؛هم پراکندگی به وجود نمیاد یا اگه بیاد خیلی کمتره!

بعدشم من تنهایی پست نمیذارما!

خب آقای ناخدای آسمان من(و احتمالا بقیه!)منتظرمیم!!!
    پیشنهاد بدین تا تایید یا رد یا تکمیلتون کنیم!

راسی آسمون جون کسایی که ازشون تشکر کردین ، ازتون تشکر میکنن!!!
    امضای ایشان
    من شکوفایی گل های امیدم را در رویاها میبینم
    وندایی که به من میگوید:
    گرچه شب تاریک است،
    دل قوی دار سحر نزدیک است...

7. 4 کاربر مقابل از BigBang عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #54
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461

سلام
    من هم میخوام یه پیشنهادی بدم
    به نظر بنده بهتره که ما اول از دوران های زمین شناسی شروع کنیم و اول تکامل موجودات زمینی رو مورد بحث قرار بدیم بعدا وقتی در این زمینه نتیجه گیری کردیم شروع میکنیم پیشنهاد آقای mohsen4465 رو توی تاپیک پیاده میکنیم این نظر من بود نظر شما چیه؟
    امضای ایشان

به یاد ستار خان یگانه قهرمان آزادی ایران

9. 5 کاربر مقابل از nakhodaye aseman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #55
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461

سلام با اجازه دیگه میخوام شروع کنم اول با دو عکس شروع میکنم و بعدا در مورد هر دوران و دوره به توضیح کامل می پردازیم (با کمکم دوستان) :

ویرایش توسط nakhodaye aseman : 08-15-2012 در ساعت 09:10 PM
    امضای ایشان

11. 3 کاربر مقابل از nakhodaye aseman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #56
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461

پرکامبرین
    زمان قبل از ائون فانروزوئیک را پرکامبرین(precambrian) نامیده اند.پرکامبرين نخستين ائون زمين‎شناسى است و از نظر تاريخ کره زمين، پيش از دوره کامبرين قرار دارد. جداى از پرکامبرين، واژه‎هاى حيات اوليه(Protozoic)، بى حيات(Azoic) ، آغاز حيات(Eozoic) ، قديمي‎ترين حيات(Archeozoic)، حيات ناشناخته(Angustozoic) ، حيات پنهان(Crypotozoic) نام‎هاى ديگرى است که به اين ائون داده‎اند که از ميان آنها آرکئوزوييک براى بخش قديمى و پروتروزوييک براى بخش جديدتر قابل قبول‎تر است.
    دلایل ناشناخته ماندن پرکامبرین
    پرکامبرین شامل رخدادهای پراکنده‌ای می‌باشد، که این رخدادها به دلیل گذشت زمان دارای جزئیات و آثار کمی می‌باشند. دلیلی که بر این حقیقت وجود دارد، این است که سپرها و دیگر بیرون زدگی‌های پرکامبرین از سنگ‌های دگرگون شده و پیچیده‌ای تشکیل شده است که در بسیاری موارد توسط توده‌های بزرگ آذرین قطع شده اند. برخی از این سنگ‌ها چندین بار چین خورده ، گسل یافته و بارها مورد نفوذ توده‌های آذرین قرار گرفته و دگرگون شده‌اند. عامل دیگری که مطالعه تاریخ پرکامبرین را پیچیده می‌سازد، کمبود فسیل‌ها و سنگواره‌ها می‌باشد. شواهد سنگواره‌ای و فسیلی فراوانی تا قبل از دوران پالئوزوئیک در تاریخچه زمین شناسی ثبت نشده است. در زمان پرکامبرین حیات وجود داشته است، اما اشکال حیاتی ، ساده و از نظر بدنی نرم و قابل انعطاف بوده‌اند. به همین دلیل تاریخچه فسیلی پرکامبرین ناقص می‌باشد.
    ................... ادامه دارد .....................
    http://www.neboola.blogfa.com/cat-6.aspx
    امضای ایشان

13. 5 کاربر مقابل از nakhodaye aseman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #57
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2898
    تشکر شده 1,783 بار در 213 ارسال

Post جدول دوران های زمین شناسی به صورت مختصر و کاربردی

ائون

دوران

دوره

سن(ملیون سال قبل)

کریپتوزوئیک

پــــــــــــــرکامبرین

از حدود 6/4 ملیارد سال قبل تا 570 ملیون سال پیش

فانـــروزوئیک

پالئوزوئیک

کامبرین

از حدود 570 ملیون سال قبل تا 505 ملیون سال پیش

اردوویسین

از حدود 505 ملیون سال قبل تا 438 ملیون سال پیش

سیلورین

از حدود 438 ملیون سال قبل تا 408 ملیون سال پیش

دونین

از حدود 408 ملیون سال قبل تا 360 ملیون سال پیش

کربونیفر

می سی سی پین

از حدود 360 ملیون سال قبل تا 320 ملیون سال پیش

پنسیلوانین

از حدود 320 ملیون سال قبل تا 286 ملیون سال پیش

پرمین

از حدود 286 ملیون سال قبل تا 245 ملیون سال پیش

مزوزوئیک

تریاس

از حدود 245 ملیون سال قبل تا 208 ملیون سال پیش

ژوراسیک

از حدود 208 ملیون سال قبل تا 144 ملیون سال پیش

تریاس

از حدود 144 ملیون سال قبل تا 65 ملیون سال پیش

سنوزوئیک

پالئوسن

از حدود 65 ملیون سال قبل تا 8/57 ملیون سال پیش

ائوسن

ازحدود 8/57 ملیون سال قبل تا6/36 ملیون سال پیش

الیگوسن

ازحدود 6/36 ملیون سال قبل تا7/23 ملیون سال پیش

میوسن

ازحدود 7/23 ملیون سال قبل تا3/5 ملیون سال پیش

پلیوسن

ازحدود 3/5 ملیون سال قبل تا 6/1 ملیون سال پیش

عهد حاضر

ازحدود 6/1 ملیون سال قبل تازمان حاضر

--------------------------------------------------------------------

اگه این جدول هم با جدول های بالا ادغام بشه فکر کنم مفید تر باشه.
    ویرایش توسط yasiii : 08-16-2012 در ساعت 01:06 PM
    امضای ایشان
    آرامش...

15. 5 کاربر مقابل از yasiii عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #58
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2898
    تشکر شده 1,783 بار در 213 ارسال

ادامه پرکامبرین

فسیل مربوط به پرکامبرین بسیار نایاب است ؛ زیرا بیشتر جانوران این دوران فاقد قسمت های سخت مانند استخوان و صدف در بدن بوده اند و همچنین قدمت زیاد سنگ ها و و تحمل تغییرات فراوان و مکرر ، باعث از بین رفتن فسیل های آن زمان شده است .
    پرکامبرین دوران پیدایش آغازیان و بی مهره های سادهاست.
    بسیاری از فسیل های متعلق به پر کامبرین که آثاری مربوط به کرم ها ، عروس های دریایی و جانداران تک سلولی هستند ، در استرالیا یافت شده اند.
    از جمله فسیل های معدود پرکامبرین می توان به استروماتولیت (مشابه تشکیلات مرجانی ) اشاره کرد که محصول عمل باکتری ها و جلبک ها هستند.
    امضای ایشان
    آرامش...

17. 6 کاربر مقابل از yasiii عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #59
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461

نقل قول نوشته اصلی توسط yasiii نمایش پست ها
    از جمله فسیل های معدود پرکامبرین می توان به استروماتولیت (مشابه تشکیلات مرجانی ) اشاره کرد که محصول عمل باکتری ها و جلبک ها هستند.
    با اجازه یکم در مورد استروماتولیت بدونیم
    اصطلاح استروماتولیت به ساختمان‌های رسوبی- حیاتی اطلاق می‌گردد كه شامل توالی لایه‌های نازك به تعداد زیاد است .این لایه ها اغلب آهكی هستند ولی ممكن است در اثر جانشینی بطور محلی سیلیسی یا تبدیل به كانی دیگر می‌گردند.
    از نظر لغوی استروماتولیت از كلمه استروماتوس یونانی به معنی فرش و پوشش گرفته شده است، چون خصوصاً این جلبك‌ها در پركامبرین پسین پوشش‌های وسیعی را در حوضه‌های رسوبی تشكیل می‌داده‌اند.
    جلبك‌های آبی در پركامبرین رسوبی (اینفرا كامبرین ) گسترش وسیعی داشته ودر اغلب رخساره‌های این زمان استروماتولیت‌ها مشاهده می‌شوند. این جلبك‌ها در سه میلیارد و دویست میلیون سال پیش در اتمسفر بدون اكسیژن آزاد كه نخستین محیط زیستی غیر هوازی بود، ظهور نموده‌اند.
    استروماتولیت‌های پركامبرین مخصوصاً آنهائی كه از نظر مورفولوژی مانند ستون‌های بزرگ (به طول چند متر تا چند ده متر) به‌صورت مستقیم و منفرد و گاهی به حالت دو شاخه‌ای وجود دارند ساختمان‌های بیوهرم و یا بیوستروم را ایجاد نموده‌اند.
    ویرایش توسط nakhodaye aseman : 08-16-2012 در ساعت 05:26 PM
    امضای ایشان

19. 5 کاربر مقابل از nakhodaye aseman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #60
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461

زیست فرازمینی         
    و در آخر پرکامبرین
    آب و هواي پرکامبرين:
    دگرگون شدن سنگهاي تشکيل دهنده اين دوران و نبود اطلاعات کافي راجع به مغناطيس زمين در اين دوران و همچنين کميابي سنگواره هاي مشخص باعث شده که نتوانيم آب و هواي اين دوران را بطور کاملا دقيق مشخص نماييم. معذالک با تحقيقاتي که تا کنون به عمل آمده عقيده بر اين است که آب و هوا در دوران پري کامبرين به تناوب داراي فصول گرم (تشکيلات قرمز رنگ) و سرد (تشکيلات يخچالي) بوده است.
    تقسيم بندي دوران پرکامبرين:
    همانطور که قبلا گفته شد قسمت اعظم تاريخ زمين متعلق به اين دوران مي باشد که خود بر حسب نوع سنگها به دو زير بخش تقسيم مي شوند:
    آرکئن: که بيشتر شامل سنگهاي دگرگوني است و درآن آثاري از فسيل موجودات زنده ديده نشده است. مدت زمان اين دوره از 4000 تا 2500 ميليون سال قبل بوده است.
    پروتروزوييک ( الگونکين ): که شامل طبقاتي است که بلافاصله زير سنگهاي پالئوزوييک قرار دارند. سنگهاي آن کمتر دگرگوني حاصل کرده و اغلب از ماسه سنگ، کنگلومرا، شيست و کوراتزيت تشکيل شده است.در سنگهاي اين قسمت ندرتا آثاري از جانوران تک سلولي، اسفنجها و مرجانها ديده مي شود. مدت زمان آن از 2500 تا 542 ميليون سال قبل بوده است.

تقریبا اینجا دیگه آشنایی با دوران پر کامبرین پایان رسید و بعد از پرسشهامون در مورد این بحث میریم به دوران های دیگر
    امضای ایشان

21. 4 کاربر مقابل از nakhodaye aseman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 6 از 13 نخستنخست ... 2345678910 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)