صفحه 8 از 12 نخستنخست ... 456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 112

موضوع: حيات فرازميني هوشمند

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    39
    تشکر شده 1,121 بار در 109 ارسال

Exclamation حيات فرازميني هوشمند

چند وقت پيش يكي از دوستانم ازم خواست يكبار ديگه ششمين سمفوني بتهوون رو گوش بدم.بهم گفت:فوق العادست و يكي از عميق ترين و زيباترين اثاريه كه تا حالا گوش دادم.گفتم:نظر اكثر منتقد هايي روكه نظراتشون رو خوندم اين بوده كه سمفوني شش بتهوون با تمام عظمتش در مقابل پنجمين سمفوني و هفتمين سمفونيش خيلي حرفي براي گفتن نداره.دوستم جواب جالبي به من داد.گفت:
    "دو نوع نقد داريم،يك نقد تكنيكي و يك نقد هنري.مسلما يك منتقد موسيقي در مورد قوانين ساخت و تكنيك اهنگسازي خيلي از ما شايسته تره و بايد حرفش رو سند دونست اما در مورد نقد هنري ما هيچ فرقي با كسي كه عمرش رو رو موسيقي گذاشته نداريم.ما ازاديم بگيم خوشمون اومد يا بدمون اومد"
    صحت و سقم نظر دوستم در مورد هنر بماند اما به نظرم در مورد علم مدرن اين حرف صحت داره.خيلي جا ها دانشمندان صرفا يك نتيجه گيري منطقي انجام ميدن و از اونجايي كه ما هم اينكارو ميتونيم انجام بديم اين اجازه رو داريم كه نظرشون رو بيشتر بررسي كنيم و راحت نپذيريم.
    (عذر ميخوام بابت مقدمه ي طولاني بي ربط به نجوم)

امروز همه جا صحبت از حيات فرا زميني هوشمنده.عده اي واقعا نگران اين هستند كه موجودات بيگانه ي پيشرفته اي به ما حمله كنند و نسل انسان رو منقرض كنند.هزينه اي كه اختصاص داده شده تا وويجر 1 و 2 ديسك هاي طلايي همراه خودشون داشته باشند كه اطلاعات ما رو به موجودات هوشمند فضا برسونن.فيلم هاي خيلي زيادي در مورد جنگ ما با ساكنان فضا ساخته شده و...

اما با اين وجود به نظرم ما اين حق رو داريم كه به اين راحتي ها اين رو نپذيريم.در پست بعد دليلم رو ارائه ميدم.
    (هدفم از ايجاد اين تاپيك اينه كه سعي كنيم به يك نتيجه در مورد حيات هوشمند برسيم.مهم نيست اين نتيجه چيه.ميتونيم نظراتمون رو بگيم يا داده ي معتبري به اطلاعات پايمون اضافه كنيم كه نتيجه گيري ما رو كمك كنه)
    ویرایش توسط Esmaeilpour : 07-26-2012 در ساعت 09:48 AM
    امضای ایشان
    بکش ای دل چراغت را که خورشیدست در سرسو/بهل یعقوب پیراهن عزیز مصر رویت شد

2. Top | #71
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4853
    تشکر شده 311 بار در 45 ارسال

من فکر می کنم که تقریبا همه ما وجود موجودات هوشمند را قبول داریم حالا بهتره راجع به این صحبت بشه که اگه فرض کنیم موجوداتی هوشمند در همین بعدی که ما زندگی می کنیم وجود داشته باشند با توجه به قوانین فیزیک مثل محدودیت سرعت نور و فاصله زیاذ و از این قبیل چه راه هایی برای دسترسی به اون ها وجود داره؟
    به نظر شما انتظار و صبر کردن برای دریافت پیام از جانب اون ها (پروژه seti) کار درستیه یا این که ما باید خودمون در جست و جوی آن ها باشیم؟
    اگه قراره خودمون دنبالشون بگردیم به نظر شما چه راه هایی وجود داره؟
    امضای ایشان
    جهان پر از پلیدیست
    نه به خاطر وجود انسان های بد
    بلکه به خاطر سکوت انسان های خوب

3. کاربر مقابل از نجمه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

4. Top | #72
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    تا اونجایی که من میدونم مار بخاطر چرخش خاص نوک فلوت مرتاض از داخل سبد بلند میشه و ارتباطی به قدرت ماوراء طبیعی مرتاض نداره. در واقع مرتاض بنوعی مار رو هیپنوتیزم میکنه که حتی با یک تکه چوب خشک بجای فلوت هم قابل انجامه. حتی بعضی حیوانات هم از این قدرت هیپنوتزم کنندگی برخوردارن و این بهیچ وجه مختص قدرت ماوراء الطبیعی خاص بعضی انسان ها نیست. برای مثال سمورها برای شکار خرگوش بعضی مواقع روش جالبی رو انجام میدم. به این شکل که جلوی خرگوش دیوانه وار شروع به پریدن و پیچیدن دور خودشون میکنن. خرگوش مانند کسی که انگار از این صحنه تعجب کرده مستقیماً به اون خیره میشه. سمور با هر پرش و هر بار پیچیدن بدون خودش به خرگوش نزدیکتر و نزدیک تر میشه. جالب اینجاست که حتی وقتی سمور به چند سانتیمتری خرگوش هم میرسه باز خرگوش همونطور میخ کوب باقی میمونه. به نظر انگار هیپنوتیزم شده و در واقع همینطور هم هست. و اینجاست که سمور با جثه ای خیلی کوچکتر گردن خرگوش رو میگیره و اونو از پا در میاره.

در مورد مرتاض های هندی دانشمندان همین نظر رو دارن. مرتاض ها با هیپنوتیزم کردن دسته جمعی تمامی تماشاگران اونها رو به دیدن تصاویری سوق میدن که در عمل اتفاق نیافتاده. در واقع مرتاض ها کنترل مغز تماشاگران رو بدست میگیرن و کارهای انجام نشده رو به ذهن اونها القا میکنن. این دقیقاً همون چیزیه که من عنوان کردم: نیروی ماوراء الطبیعه وجود داره اما موجود ماوراء الطبیعه خیر.
    آقا محسن نیروی ماورا الطبیعه یعنی نیرویی که قابل بیان یا اندازه گیری نیست. یعنی چیزی که منشا و اثر آن روی جهان به طور مشخص معلوم نیست. شاید هیپنوتیزم فرآیندی باشه که با توجه به شناخت ما از مغز انسانها و قابلیتهای ارتباطی و شناختی آنها قابل توضیح دادن باشه. اینجا بیشتر میتونید اطلاعات کسب کنید:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hypnosis

در مورد نیروهای ماورا الطبیعه همون طور که گفتم کاری از دست علم ساخته نیست. حداکثر میشه چیزی مثل حدس و گمان

5. 5 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #73
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389
    تشکر شده 3,041 بار در 301 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    من حواسی دارم که بسیاری از افراد آن را ندارند. می توانم این جانور را ببینم و حس کنم ولی نمیدونم چطور باید به شما توضیح بدم چون شما از حواس من بهره ندارید. به عنوان مدیر ارشد این فروم حرف من را قبول کنید که چنین موجودی وجود دارد. قبول می کنید؟

اين كه ما شمارو قبول داريم كه توش شكي نيس
    .................................................. ..........................
    فكر ميكنم كه علم بر مبنای‌شواهد باشه ديگه!!!پس شمام شواهدی بيارين كه وجود ژپتو رو به ما اثبات كنه!
    اگر شما قادر به ديدنش هستين پس ما هم بايد ببينيمش ديگه!
    امضای ایشان
    If everyone cared and nobody cried
    If everyone loved and nobody lied
    If everyone shared and swallowed their pride
    We'd see the day when nobody died

7. 4 کاربر مقابل از Flare star عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #74
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

آقا محسن نیروی ماورا الطبیعه یعنی نیرویی که قابل بیان یا اندازه گیری نیست. یعنی چیزی که منشا و اثر آن روی جهان به طور مشخص معلوم نیست. شاید هیپنوتیزم فرآیندی باشه که با توجه به شناخت ما از مغز انسانها و قابلیتهای ارتباطی و شناختی آنها قابل توضیح دادن باشه. اینجا بیشتر میتونید اطلاعات کسب کنید:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hypnosis

در مورد نیروهای ماورا الطبیعه همون طور که گفتم کاری از دست علم ساخته نیست. حداکثر میشه چیزی مثل حدس و گمان
    درسته. اما فکر کنم من نتونستم منظور خودمو بیان کنم. مشکل اینجاست که تعریفی که شما از نیروی ماوراء الطبیعه در ذهن دارید با تعریفی که من در ذهن دارم فرق داره. شما نیروی ماوراء الطبیعه رو چیزی زاده خیال و خارج از تعاریف بنیادی جهان میدونین. اما من اونو نیرویی میدونم که پیرو قوانین ریاضی عادی جهانه اما ما هنوز نتونستیم اونو بدرستی کشف کنیم و به همین دلیل برامون ماوراء الطبیعه است. این وضعیت در گذشته هم بوده و برای مثال همین اجرام آسمانی به نوعی برای انسان دنیایی ماورای طبیعت تصور میشدن اما امروز شاهد خارج شدن فضاپیماهای خودمون از منظومه شمسی هستیم. خواب های صادقانه، پیش گویی آینده، تله پاتی، نظاره از راه دور، پرواز روح و ... همگی امروزه بعنوان مباحث ماوراء الطبیعی مطرح میشن اما چه بسا این ها همگی ناشی از نیروهایی در طبیعت باشن که هنوز شناخته نشدن. یکی از نیروهای عجیبی که هنوز ماهیت واقعی اون بدرستی درک نشده به طرز عجیبی با نیروهای ماوراء الطبیعی که گفتم هماهنگی داره. این پدیده عجیب که «در همتنیدگی کوانتومی» نامیده میشه به این صورته که اگر دوتا اتم با حالات کوانتومی یکسان داشته باشیم، ایجاد تغییر در یک اتم میتونه منجر به ایجاد تغییری کاملاً مشابه در اتم دوم بشه بطوری که دوباره با هم یکسان بشن. واقعیت عجیبی که در این پدیده وجود داره عدم تأثیر پذیری اون از فاصله بین دوتا اتمه. حتی اگه میلیون ها کیلومتر بین دو اتم فاصله باشه تغییر به طور آنی منتقل میشه، یعنی فراتر از سرعت نور. البته مطمئناً شما بهتر از من در مورد این پدیده اطلاع دارین. اما بهرحال این نیرو به نظر من همون چیزیه که باعث میشه خاطراتی از آینده و از مکان هایی دیگه گاهی اوقات به ذهن بعضی از ما خطور کنه. البته این رو بیشتر بعنوان یک مثال از نیروهای ناشناخته گفتم و ممکنه اصلاً این دوتا ارتباطی با هم نداشته باشن.

البته باز هم تأکید میکنم که من به وجود ابعاد دیگه و همچنین موجودات دیگه در اون ابعاد اعتقادی ندارم.
    ویرایش توسط mohsen4465 : 08-12-2012 در ساعت 05:28 PM
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

9. 2 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #75
    NARUTO

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    درسته. اما فکر کنم من نتونستم منظور خودمو بیان کنم. مشکل اینجاست که تعریفی که شما از نیروی ماوراء الطبیعه در ذهن دارید با تعریفی که من در ذهن دارم فرق داره. شما نیروی ماوراء الطبیعه رو چیزی زاده خیال و خارج از تعاریف بنیادی جهان میدونین. اما من اونو نیرویی میدونم که پیرو قوانین ریاضی عادی جهانه اما ما هنوز نتونستیم اونو بدرستی کشف کنیم و به همین دلیل برامون ماوراء الطبیعه است. این وضعیت در گذشته هم بوده و برای مثال همین اجرام آسمانی به نوعی برای انسان دنیایی ماورای طبیعت تصور میشدن اما امروز شاهد خارج شدن فضاپیماهای خودمون از منظومه شمسی هستیم. خواب های صادقانه، پیش گویی آینده، تله پاتی، نظاره از راه دور، پرواز روح و ... همگی امروزه بعنوان مباحث ماوراء الطبیعی مطرح میشن اما چه بسا این ها همگی ناشی از نیروهایی در طبیعت باشن که هنوز شناخته نشدن. یکی از نیروهای عجیبی که هنوز ماهیت واقعی اون بدرستی درک نشده به طرز عجیبی با نیروهای ماوراء الطبیعی که گفتم هماهنگی داره. این پدیده عجیب که «در همتنیدگی کوانتومی» نامیده میشه به این صورته که اگر دوتا اتم با حالات کوانتومی یکسان داشته باشیم، ایجاد تغییر در یک اتم میتونه منجر به ایجاد تغییری کاملاً مشابه در اتم دوم بشه بطوری که دوباره با هم یکسان بشن. واقعیت عجیبی که در این پدیده وجود داره عدم تأثیر پذیری اون از فاصله بین دوتا اتمه. حتی اگه میلیون ها کیلومتر بین دو اتم فاصله باشه تغییر به طور آنی منتقل میشه، یعنی فراتر از سرعت. البته مطمئناً شما بهتر از من در مورد این پدیده اطلاع دارین. اما بهرحال این نیرو به نظر من همون چیزیه که باعث میشه خاطراتی از آینده و از مکان هایی دیگه گاهی اوقات به ذهن بعضی از ما خطور کنه. البته این رو بیشتر بعنوان یک مثال از نیروهای ناشناخته گفتم و ممکنه اصلاً این دوتا ارتباطی با هم نداشته باشن.

البته باز هم تأکید میکنم که من به وجود ابعاد دیگه و همچنین موجودات دیگه در اون ابعاد اعتقادی ندارم.
    توضیحات خوبی دادید اما فکر کنم موجودات فرا زمینی هم وجود داشته باشه و به نظر من ( البته بنده کسی نیستم روی نظر شما اساتید محترم حرفی بزنم) اما اگر یخورده به کشفیات تازه و ( فرضیات مهم که نه میتوان واقعیت دانست و نه میتوان یک فرضیه دانست ) بنگرید مبینید که موجودات فرازمینی هم ممکنه وجود داشته باشه . به غیر از جهانهای موازی جهان هایی هست با موجودات متفاوت . البته اینهایی که گفتم همه در سطح فرضیه هستند اما فرضیه هایی قوی .

11. کاربر مقابل از NARUTO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

12. Top | #76
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط NARUTO نمایش پست ها
    توضیحات خوبی دادید اما فکر کنم موجودات فرا زمینی هم وجود داشته باشه و به نظر من ( البته بنده کسی نیستم روی نظر شما اساتید محترم حرفی بزنم) اما اگر یخورده به کشفیات تازه و ( فرضیات مهم که نه میتوان واقعیت دانست و نه میتوان یک فرضیه دانست ) بنگرید مبینید که موجودات فرازمینی هم ممکنه وجود داشته باشه . به غیر از جهانهای موازی جهان هایی هست با موجودات متفاوت . البته اینهایی که گفتم همه در سطح فرضیه هستند اما فرضیه هایی قوی .
    یک ناتورالیست فقط به نظریه ها اعتقاد داره. فرضیه ها صرفاً توجیهاتی موقتی هستن و هیچ وقت نباید بهشون تکیه کرد. البته منظورم این نیست که اصلاً به فرضیه ها نباید توجه کنیم بلکه بهتره اونها رو بعنوان جواب های یک سوال تستی در نظر بگیریم که نمیدونیم کدومش درسته. چه بسا در این میان گزینه هایی نامرئی هم وجود داشته باشن.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

13. 2 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #77
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003
    تشکر شده 3,297 بار در 484 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    بحث قبول داشتن و نداشتن یا دفاع کردن و نکردن نیست بحث یه توافق اولیه است
    بله بنده هم بر سر این توافق هستم و بنای بحث ما در فروم بر اساس علوم تجربی است.
    اما در یکی از پستها طوری بحث شده بود که انگار ماوراء الطبیعه مساوی است با تخیل و خرافات!
    یعنی مساله وحی و معارف دینی نعوذبالله همه تخیل و غیر واقعی است.
    حرف بنده این است که علم را فقط منحصر در علوم تجربی نباید کرد. همین.
    و همانطور که بعضی دوستان اشاره کردند چه بسا همین علومی که الان متافیزیک و ماورایی تلقی می شود روزی به تجربه هم برسد.
    مشکل اینجاست که دانشمندان یک خط قرمز دور این مباحث کشیده اند و به محض شنیدن آن موضع گیری کرده و از ورود به آن اجتناب می کنند.
    در حالی که به نظر بنده علم غیر تجربی هم وجود دارد و تا وقتی دانشمندان دست از تعصب خود بر ندارند این علوم همچنان ناشناخته باقی خواهد ماند.

«علم النفس» از جمله علومی است که در منابع دینی بعنوان ام المعارف شناخته شده و آنقدر از عظمت این علم سخن به میان آمده که گویا علوم تجربی در مقابل آن چیزی جز سرگرمی و اسباب بازی بیش نیست.
    تجربه دینی چیزی است که به تعداد همه انسانهای روی زمین تکرار پذیر است. اما چه کنیم که افراد معدودی به این مساله روی می آورند. و در دنیای امروزی ما آنقدر این افراد کم هستند که رفته رفته باور آن سخت شده و بعضی آنرا خرافه می پندارند.

بهرحال روش بحث ما در این فروم روش تجربی است و بر سر این توافق هم هستیم اما باید مواظب باشیم که بگونه ای سخن نگوییم که تصور شود علم فقط منحصر در علوم تجربی است و بقیه حقه و خرافه.

15. 6 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #78
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4853

نقل قول نوشته اصلی توسط نجمه نمایش پست ها
    من فکر می کنم که تقریبا همه ما وجود موجودات هوشمند را قبول داریم حالا بهتره راجع به این صحبت بشه که اگه فرض کنیم موجوداتی هوشمند در همین بعدی که ما زندگی می کنیم وجود داشته باشند با توجه به قوانین فیزیک مثل محدودیت سرعت نور و فاصله زیاذ و از این قبیل چه راه هایی برای دسترسی به اون ها وجود داره؟
    به نظر شما انتظار و صبر کردن برای دریافت پیام از جانب اون ها (پروژه seti) کار درستیه یا این که ما باید خودمون در جست و جوی آن ها باشیم؟
    اگه قراره خودمون دنبالشون بگردیم به نظر شما چه راه هایی وجود داره؟
    با تشکر فراوان از علاقه ای که به این بحثی که مطرح کردم نشون دادین
    حالا که کسی جوابی نمیده خودم شروع می کنم
    من فکر می کنم این راهی که ما در پیش گرفتیم به هیچ جا نمی رسه یه مطالبی در فصل آخر کتاب نجوم دینامیکی نوشته شده که توصیه می کنم حتما بخونین اونجا نوشته شده که اگه ما پیامی را برای موجوداتی هوشمند از طریق امواج الکترومغناطیسی بفرستیم و برای مثال اون تمدن 10000 سال نوری با ما فاصله داشته باشه خوب پس پیام ما 10000 سال بعد به اونها میرسه و اون ها پاسخ می دهند و پاسخ آن ها هم 20000 سال بعد به ما خواهد رسید و امکان داره که در زمان دریافت پاسخ انسانی وجود نداشته باشه که اون پاسخ را دریافت کنه پس به نظر من این اصلا راه عاقلانه ای نیست
    بر فرض مثال که ما اکنون در پروژه SETI پیامی را دریافت کردیم با این حال باز هم نمیتونیم از وجود آنها مطمئن باشیم چون ممکنه اون تمدن تا حالا که ما داریم این پیام را می خوانیم از بین رفته باشه پس به نظر من این راه یه کم عجیبه!
    من فکر میکنم که اگه قرار باشه موجودات هوشمن با هم ارتباطی داشته باشند باید از مخروط فضا زمان یا به نوعی کرم چاله ها و سیاه چاله ها استفاده کنند
    البته این نظر منه
    امضای ایشان
    جهان پر از پلیدیست

17. 3 کاربر مقابل از نجمه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #79
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

اين كه ما شمارو قبول داريم كه توش شكي نيس
    .................................................. ..........................
    فكر ميكنم كه علم بر مبنای‌شواهد باشه ديگه!!!پس شمام شواهدی بيارين كه وجود ژپتو رو به ما اثبات كنه!
    اگر شما قادر به ديدنش هستين پس ما هم بايد ببينيمش ديگه!
    دقیقا منظور من هم همین بود اگر از مرزهای شناخت فعلی خارج بشیم و بخواهیم راجع به چیزهایی صحبت کنیم که قابل اندازه گیری نیستند و به عبارتی شواهدی ازشون وجود نداره، نمیتونیم حرفمون را اثبات کنیم یا نقض کنیم. پس مجبوریم در مرزهای دانش شناخته شده حرکت کنیم. البته با قبول این نکته که ممکن است چیزهایی را در حال حاضر ندانیم و در آینده ابزارهای شناختی جدیدی کسب کنیم اما خب تا اون زمان باید صبر کرد.

با تشکر فراوان از علاقه ای که به این بحثی که مطرح کردم نشون دادین
    حالا که کسی جوابی نمیده خودم شروع می کنم
    من فکر می کنم این راهی که ما در پیش گرفتیم به هیچ جا نمی رسه یه مطالبی در فصل آخر کتاب نجوم دینامیکی نوشته شده که توصیه می کنم حتما بخونین اونجا نوشته شده که اگه ما پیامی را برای موجوداتی هوشمند از طریق امواج الکترومغناطیسی بفرستیم و برای مثال اون تمدن 10000 سال نوری با ما فاصله داشته باشه خوب پس پیام ما 10000 سال بعد به اونها میرسه و اون ها پاسخ می دهند و پاسخ آن ها هم 20000 سال بعد به ما خواهد رسید و امکان داره که در زمان دریافت پاسخ انسانی وجود نداشته باشه که اون پاسخ را دریافت کنه پس به نظر من این اصلا راه عاقلانه ای نیست
    بر فرض مثال که ما اکنون در پروژه SETI پیامی را دریافت کردیم با این حال باز هم نمیتونیم از وجود آنها مطمئن باشیم چون ممکنه اون تمدن تا حالا که ما داریم این پیام را می خوانیم از بین رفته باشه پس به نظر من این راه یه کم عجیبه!
    من فکر میکنم که اگه قرار باشه موجودات هوشمن با هم ارتباطی داشته باشند باید از مخروط فضا زمان یا به نوعی کرم چاله ها و سیاه چاله ها استفاده کنند
    البته این نظر منه
    با قسمت اول بحثتون موافق هستم. ارتباط بر قرار کردن دو طرفه با موجودات فضایی هوشمند، کاری تقریبا نا ممکن است. تنها اتفاقی که میتونه بیفته اینه که یا ما اثراتی از اونها در نقاط دیگر عالم را پیدا کنیم و یا اونها پیدا کنند ولی ارتباط دو طرفه ممکن نیست. ایده طرح ستی هم ارتباط برقرار کردن نیست بلکه فقط به دنبال امواجی از اونها میگرده که البته خیلی بعیده به نتیجه برسه

اما درباره کرم چاله ها: کرم چاله ها مباحثی در حد تئوری هستند ولی در واقعیت اصلا امکان نداره ما با هر گونه تکنولوژی بتونیم چنین چیزی ایجاد کنیم و تازه اگر هم ایجاد بشه جایی خوندم که عملا نمیشه ازش استفاده کرد. بنابراین ارتباط بر قرار کردن از این راه هم عملا ممکن نیست.

تنها راهی که باقی میمونه سفر کردن به سایر ستاره ها است. شاید بتونیم سفینه هایی بسازیم که با سرعت نزدیک نور حرکت کنند و به سایر ستارگان سفر کنند. البته شاید این سفری بسیار طولانی باشه و حتی برای ستاره های نزدیک چندین نسل طول بکشه تا به مقصد برسند.

19. 6 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #80
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4853

حيات فرازميني هوشمند         
    دقیقا منظور من هم همین بود اگر از مرزهای شناخت فعلی خارج بشیم و بخواهیم راجع به چیزهایی صحبت کنیم که قابل اندازه گیری نیستند و به عبارتی شواهدی ازشون وجود نداره، نمیتونیم حرفمون را اثبات کنیم یا نقض کنیم. پس مجبوریم در مرزهای دانش شناخته شده حرکت کنیم. البته با قبول این نکته که ممکن است چیزهایی را در حال حاضر ندانیم و در آینده ابزارهای شناختی جدیدی کسب کنیم اما خب تا اون زمان باید صبر کرد.

با قسمت اول بحثتون موافق هستم. ارتباط بر قرار کردن دو طرفه با موجودات فضایی هوشمند، کاری تقریبا نا ممکن است. تنها اتفاقی که میتونه بیفته اینه که یا ما اثراتی از اونها در نقاط دیگر عالم را پیدا کنیم و یا اونها پیدا کنند ولی ارتباط دو طرفه ممکن نیست. ایده طرح ستی هم ارتباط برقرار کردن نیست بلکه فقط به دنبال امواجی از اونها میگرده که البته خیلی بعیده به نتیجه برسه

اما درباره کرم چاله ها: کرم چاله ها مباحثی در حد تئوری هستند ولی در واقعیت اصلا امکان نداره ما با هر گونه تکنولوژی بتونیم چنین چیزی ایجاد کنیم و تازه اگر هم ایجاد بشه جایی خوندم که عملا نمیشه ازش استفاده کرد. بنابراین ارتباط بر قرار کردن از این راه هم عملا ممکن نیست.

تنها راهی که باقی میمونه سفر کردن به سایر ستاره ها است. شاید بتونیم سفینه هایی بسازیم که با سرعت نزدیک نور حرکت کنند و به سایر ستارگان سفر کنند. البته شاید این سفری بسیار طولانی باشه و حتی برای ستاره های نزدیک چندین نسل طول بکشه تا به مقصد برسند.
    خوب بله می دونم که کرم چاله ها چیزی در حد تئوریه اما به نظرم ما برای رسیدن به موجودات هوشمند باید دست به دامن همین تئوری ها بشیم چون اگه بخوایم بگیم اینا تئوریه و ماوراء الطبیعه خرافات و با علم تجربی معمولی هم امکان ارتباط وجود نداره پس این چه کاریه اصلا ما چرا باید دنبال موجوداتی بگردیم که از هیچ راهی نمیتونیم باهاشون ارتباط برقرار کنیم تازه اگر هم از راه seti بفهمیم که چنین موجوداتی وجود دارن باز هم به چه دردی می خوره اگه امکان ارتباط نیست که هرکدوم نشستیم سر جامون زندگیمون می کنیم چون امکان ارتباط نداریم پس بود و نبودمون هم برای هم فرقی نداره پس این همه هزینه و جو سازی دیگه واسه چیه؟
    امضای ایشان
    جهان پر از پلیدیست

21. 2 کاربر مقابل از نجمه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 8 از 12 نخستنخست ... 456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع