صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 5678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 91

موضوع: کارگاه مجازي ساخت ابزارهای نجومی (diy)

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

Post کارگاه مجازي ساخت ابزارهای نجومی (diy)

تا حالا شده به یه ابزار نجومی احتیاج پیدا کنین ولی بهش دسترسی نداشته باشین یا قیمتش بیشتر از حد توان پرداخت شما باشه؟ خب تو این موارد چی کار میکنین؟ پولاتون رو جمع میکنین تا ابزار مورد نظرتون رو که همشون هم وارداتی و گرون قیمت هستن رو بخرین؟ اما آیا تابحال شده به این فکر بیافتین که میتونین خودتون یکیشو بسازین؟ مطمئناً استفاده از ابزاری که خود آدم میسازه خیلی شیرین تر از ابزاریه که خریداری میشه. و از طرف دیگه در حین ساختن اون ابزار با خیلی از اصول و جزئیات علمی که قبلاً در موردش چیزی نمیدونستین آشنا میشین. پس بیاین اینجا تمام ابزارهای نجومی رو که بدست خودمون ساختیم رو معرفی کنیم تا دیگران هم از تجربیات ما استفاده کنن. ابزارهایی مثل آداپتورهای نگه دارنده دوربین عکاسی دست ساز برای عکاسی آفوکال، گرم کننده لنز و آینه تلسکوپ برای جلوگیری از بخار کردن، وب کم های مودیفای شده برای عکاسی نجومی، پایه های دست ساز دوربین عکاسی مخصوص نوردهی طولانی مدت، همین قیف خورشیدی که برای رصد گذر زهره خیلی مطرح میشد، کلاهک شبنم (مخصوصاً نمونه الکتریکیش)، وزنه های تعادلی و خیلی چیزهای دیگه رو میشه براحتی از وسایلی ساده و ارزون قیمت ساخت. اگه کلمه DIY رو همراه با نام یه ابزار نجومی تو گوگل سرچ کنین متوجه میشین که چقدر ابزار نجومی واسه ساختن وجود داره. جعبه ابزارتون رو آماده کنین. به کارگاه مجازی ابزارهای نجومی خوش اومدین.

DO IT YOURSELF = DIY

ویرایش توسط mohsen4465 : 06-08-2012 در ساعت 03:52 PM

2. Top | #81
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10906
    تشکر شده 4 بار در 1 ارسال

سلام دوستان من دارم یک تلسکوپ بازتابی 16 اینچی می سازم و کار تراش آینه داره تموم می شه و می خوام بدم که اندودش کنن. پیش یک آینه ساز که رفتم گفت من با تیتانیوم کویینگ میکنم شیشه تون رو.
    ولی هرچی تو اینترنت گشتم که راجع به کویینگ با تیتانیوم یا اندود کردن با تیتانیوم اطلاعات به دست بیارم چیزی دستگیرم نشد. کسی اطلاعاتی داره؟

3. 4 کاربر مقابل از mohamadrezaf عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #82
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5410
    تشکر شده 233 بار در 75 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط عباس احمدیان نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لینک مطلبی رو واسه شما قرار دادم که مربوط به ساخت رابط اتوگایدر به رایانه هستش.
    با این وسیله میتونید تلسکوپ بدون گوتو رو به رایانه وصل کرد تا با تکنیک اتوگاید ، عکاسی عمق آسمان انجام داد.
    دلم می خواست عکسهاشو اینجا می ذاشتم اما هم خیلی زیادن هم حجمشون بالاست و با سرعت نت کم من از کیفیتشون کاسته می شد.
    لطفا لینک رو ببینید تا دربارش بحث کنیم.....

ممنون
    آموزش تصویری ساخت و بکارگیری سیستم هدایت خودکار تلسکوپ

با امید موفقیت
    اقای احمدیان عزیز لطفا این اموزش و لینکش رو بگذارید من خیلی شدید بهش نیاز دارم /سایت شما اصلا باز نمی شود ظاهرا خراب هستش .
    امضای ایشان
    برما رحم فرما یا ارحم الراحمین

5. 2 کاربر مقابل از Sky-Watcher عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #83
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10895
    تشکر شده 218 بار در 53 ارسال

سلام دوستان
    چند ماه پیش میخواستم یه کیف لوازم جانبی تهیه کنم اما قیمت یه کیف خوب حدود150تومن بود
    بنابراین دست به کار شدم و سری به ابزار فروشی ها زدم تو شهر خودمون چیز خوبی پیدا نکردم تا بالاخره توبوشهر یک نوع کیف کمک های اولیه پیدا کردم داخلش رو با فوم (که از قبل متناسب باوسایلم برش داده بودم) پرکردم و وسایل رو داخلش چیدم هزینه کل هم زیر 20 هزار تومن شد!
    چند نکته
    1- برای محکم کاری فوم ها رو تاآخر نبرید وبالای جعبه را هم با فوم بپوشونید
    2-برای محکم شدن فوم ها عرضشون رو یکم بیشتر ببرید تا داخل جعبه محکم شوند
    3-این کیف مناسب برای انواع چشمی ها آداپتور ها فیلتر ها هم خط کننده وحتی جوینده50ملیمتری است
    با تشکر از آقایان باغبانی (رئیس انجمن نجوم بوشهر) وگیتی زاده
    مقاوم در برابر شوک وضربه!
    http://www.iir.ir/Portals/0/Users/05...4/IMAG0003.jpg
    http://www.iir.ir/Portals/0/Users/05...4/IMAG0005.jpg

7. 8 کاربر مقابل از علی آئین جمشید عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #84
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9257
    تشکر شده 1,066 بار در 151 ارسال

جناب علی آیین جمشید
    کارتون بسیار جالب و ارزنده هستش بنده هم بسیار دنبال جعبه های منایب و آماده و ارزان قیمت گشتم و نیافتم! اما با راهنمایی شما از امروز به دنبال جعبه کمکهای اولیه میگردم فقط بفرمایید از چه نوع فروشگاهی تهیه نمودید.
    جناب skywatcher عزیز بزودی مشکل سایت حل خواهد شد
    امضای ایشان
    شرکت چشم انداز آسمان
    پیشرو در بومی سازی فن آوری های مرتبط با ستاره شناسی
    طراحی و تولید تجهیزات ستاره شناسی
    www.skyviews.ir

9. 4 کاربر مقابل از عباس احمدیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #85
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10895
    تشکر شده 218 بار در 53 ارسال

سلام
    ممنون لطف دارید شما میتونید تو ابزار فروشی ها دنبالش بگردید
    اگه سوالی بود دریغ نکنید خوشحال میشم کمکتون کنم

11. 7 کاربر مقابل از علی آئین جمشید عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #86
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10995
    تشکر شده 15 بار در 7 ارسال

سلام به همه میخوام با دوربین دو چشمی ۸۰*۲۰ عکس بگیرم و پست های شما رو هم خوندم و به فکر وب کم افتاده حالا نمیدونم که چه طوری تون به دوربین وصل کنم که عکس خوبی بگیرم راهنماییم کنید

13. 2 کاربر مقابل از amir6042 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #87
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10957
    تشکر شده 173 بار در 38 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط amir6042 نمایش پست ها
    سلام به همه میخوام با دوربین دو چشمی ۸۰*۲۰ عکس بگیرم و پست های شما رو هم خوندم و به فکر وب کم افتاده حالا نمیدونم که چه طوری تون به دوربین وصل کنم که عکس خوبی بگیرم راهنماییم کنید
    دوست عزیز البته من عکاسی با دوربین دوچشمی رو با وبکم امتحان نکردم و به نظر ممکن نیست ولی هفته ی پیش با یک وبکم 25 تومنی و تلسکوپ 4 اینچ عکاسی کرذم و خوب شد.
    وسایل مورد نیاز:
    1.یک وبکم(هر چی کیفیت بیشتر، بهتر.البته اگه وبکم فیلیپس باشه خوبه)
    2.قوطی فیلم مشکی مثلا قوطی فیلم کوداک(چون قطر دهنه ی قوطی فیلم دقیقا به اندازه ای هست که به جای چشمی تلسکوپ چفت میشه)
    3.چسب و کاتر و...
    روش کار:
    اول لنز وبکم رو در بیارید تا ccd اون معلوم بشه(لنزش دیگه به درد نمی خوره)
    بعد قوطی فیلم رو به جای لنز به بدنه ی وبکم بچسبونید(دقت کنید که به بدنه بچسبه نه برد ccd)
    بعد با چسب دوقلو کدر یا چسب چوب رو به خشک شدن یا لنت مشکی یا ... منافذ بین بدنه ی وبکم و قوطی فیلم رو بپوشونید تا نور های مزاحم از اطراف به ccd نخوره
    حالا وبکمتون به راحتی به جای چشمی تلسکوپ جا میره و می تونید فیلمی که گرفتید رو با نرم افزار های مختلف مثل regis tax ویرایش و تبدیل به عکس کنید
    *اگر قوطی فیلم رو کمی کوتاه کنید فوکوس کردن با تلسکوپ آسون تر میشه
    *این آداپتوری که با قوطی فیلم درست شد در فروشکاه آسمان شب 35 تومن فروخته میشه و بجای لنز پیچ میشه اما میشه اونو مجانی از یه عکاسی گرفت و از درست کردنش لذت برد.
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست کارگاه مجازي ساخت ابزارهای نجومی (diy)-jpg  
    امضای ایشان
    از آسمان نهراس و پرواز را باور داشته باش،
    آنگاه این زمین است که به تو دو بال هدیه می دهد

15. کاربر مقابل از dark galaxy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

16. Top | #88
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10995
    تشکر شده 15 بار در 7 ارسال

سلام جنابdark galaxy من تازه از هفته پیش وارد نجوم شدم و رفتم یه دوربین خریدم حالا راهی نیست که بشه با دوربین عکس گرفت
    البته من قبلا با یه دوربین اسباب بازی از گذر زهره عکس گرفتم حالا می خواهم با این دوربین عکس بگیریم از کاربران در خواست دارم اگر راهی به فکر شدن می رسه دریغ نکنن
    سپاس گذارم

17. کاربر مقابل از amir6042 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

18. Top | #89
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9257
    تشکر شده 1,066 بار در 151 ارسال

دوست عزیز سلام
    خیلی گشتم تا عکسهای بهتری پیدا کنم اما نشد . این عکس هلال باریک ماه رو که فقط با ابزار رویت میشده رو داره نشون میده که من با استفاده از دوربین دیجیتال کوچک خانگی از پشت دوچشمی 15x70 گرفتم. امیدوارم راهنمای خوبی باشه

امضای ایشان
    شرکت چشم انداز آسمان
    پیشرو در بومی سازی فن آوری های مرتبط با ستاره شناسی
    طراحی و تولید تجهیزات ستاره شناسی
    www.skyviews.ir

19. 3 کاربر مقابل از عباس احمدیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #90
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10957
    تشکر شده 173 بار در 38 ارسال

کارگاه مجازي ساخت ابزارهای نجومی (diy)         
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir6042 نمایش پست ها
    سلام جنابdark galaxy من تازه از هفته پیش وارد نجوم شدم و رفتم یه دوربین خریدم حالا راهی نیست که بشه با دوربین عکس گرفت
    البته من قبلا با یه دوربین اسباب بازی از گذر زهره عکس گرفتم حالا می خواهم با این دوربین عکس بگیریم از کاربران در خواست دارم اگر راهی به فکر شدن می رسه دریغ نکنن
    سپاس گذارم
    دوست عزیز البته من تا حالا با دوچشمی عکس نگرفتم اما به نظرم بهتره شما طبق چیزی که در بالا گفتم یک آداپتور (بسته به خلاقیت و امکاناتتون) از هر جنسی که می خواهید بسازید بعد لنز وبکمتون رو در بیارید و یک سر آداپتور رو به وبکم و سر دیگر رو به دوچشمی تون وصل کنید بعد درز های موجود بپوشونید و عکاسی کنید.
    پ ن:من در بالا به خاطر این گفتم به سختی ممکنه چون از موتور ردیاب نمی تونید استفاده کنید و اگر بخواهید از سیاره ای مثلا زحل عکس بگیرید کارتون سخت میشه (چون زود از میدان دید خارج میشه).البته من بدون موتور ردیاب و با این روش از ماه (گودال کپلر) عکس گرفتم ولی خیلی سخت بود،چه برسه به عکاسی از سیارات
    امضای ایشان
    از آسمان نهراس و پرواز را باور داشته باش،
    آنگاه این زمین است که به تو دو بال هدیه می دهد

21. 2 کاربر مقابل از dark galaxy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 5678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع