صفحه 11 از 19 نخستنخست ... 789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 183

موضوع: عكس ها و گزارش هاي رصد گذر زهره از سراسر ايران

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

عكس ها و گزارش هاي رصد گذر زهره از سراسر ايران

از همه اعضا و رصدگران و عكاسان عزيز دعوت مي كنيم تا گزارش ها ، عكس ها و طراحي هاي خود از آخرين گذر زهره را در اين تاپيك به اشتراك بگذارند .

همچنين تصاوير مربوط به حواشي رصد اين پديده را هم مي توانيد در همين تاپيك منتشر نماييد .

2. Top | #101
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

ادامه گزارش برنامه انجمن نجوم آياز تبريز در تپه پرچم-2

قبل تماس سوم و چهارم مجددا توضيحاتي در مورد نحوه ثبت و گزارش نويسي و پروژه هاي علمي به اعضا داده شد...

در تصوير زير هم برخي از دوستان در حال انجام اين پروژه ها هستند

ديگه به آخر برنامه رسيديم و زهره خانم ازمون خدافظي كرد تا 105 سال ديگه البته ايشاالله چند هفته ديگه تو آسمون صبحگاهي ميبينيمش توي دوربين من فقط 2 تا جا براي عكس گرفتن مونده بود كه 2 تاشم مي ذارم

و اينم گروهي كه با هم كار مي كرديم

عكس دسته جمعي كه به سختي توي كادر جا گرفتيم به خاطر همين بنر اون بالاست چون براش جا نبود

درسته اين پديده هم گذشت و رفت تا 105 سال ديگه ولي همچنان دوستي ها و كارهاي گروهي هستند كه واسمون مي مونن

با آرزوي موفقيت براي تمام گروه هاي نجومي
    امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

3. Top | #102
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

همکنون شبکه 4 در حال پخش گزیده گذر زهره از سراسر ایران است.

این برنامه از ساعت 12 در حال پخش است.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

4. 14 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #103
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

زهره، سربازی را از پادگان فراری داد

هرچی به گذر نزدیکتر میشدیم بیشتر مطمئن میشدم تو اون روز اگه خورشیدم بیاد پایین بهم مرخصی نمیدن!!
    دیگه بیخیال شده بودم، بخودم میگفتم خب حالا که چی! زهره میاد رد میشه میره..... بره چیش قشنگه؟
    چند روز قبل گذر دوست عزیزم آقای سلطانی(beyran99) تماس گرفت که فلانی دخمه(مکان مقدسی برای زرتشتیان در یزد) برای رصد گذر مناسبه؟ چطور میشه صبح اول صبح رفت اونجا!؟
    حس نجومیم گل کرد! به فکر افتادم هرجور شده حتی به قیمت 24 ساعت بازداشت هم که شده گذر رو از دست ندم
    روز قبل با پاسدار مربوطم تماس گرفتم و با هزار التماس تا 7:30 اجازه گرفتم واسه رصد! (ولی فرداش یادش رفته بود فکر کنم!!)
    انگار دنیا رو بهم دادند!
    شب قبل از رصد با دوستم تماس گرفتم و قرار شد ساعت 6 رصدگاه باشیم و البته چندتا از دانش پژوه ها هم اومدن و جمع ما به 6نفر رسید. یه فیلتر مایلار با یه تلسکوپ 5 بازتابی گزینه فوق العاده ای برای رصد نبود اما بازم وسط اون واویلای پادگان خودش کلی عالی بود.

صبح من 6:15 اونجا بودم اما دوستم آقای سلطانی زودتر مستقر شده بود و انقد محو رصد شده بود که نفهمید سرباز وطن اومده!
    اینم چندتا عکس که آقای سلطانی از زهره گرفت(البته با یه دوربین ساده موبایل و روی دست) چه کنیم درویشی بود دیگه:

از یه طرف زیبایی گذر و یه طرف ترس اینکه در برگشت به پادگان چه به سرم میاد یه خوف و رجای قشنگ رو به یادگار گذاشت واسم. البته این استرس به جمع هم منتقل شده بود ولی به هرحال ساعت 7:25 محل رو به مقصد پادگان ترک کردم
    دم در پادگان یادم افتاد که دژبانی راهم نمیدن!....................................... . بگذریم که زهره چه بر سر سرباز وطن آورد.
    اگه میدونستم دژبانی پادگان چه بر سرم میاد اینجوری لبخند ملیحانه نمیزدم. دی:

آسمون دلتون پرستاره
    ویرایش توسط رضا طامهری : 06-09-2012 در ساعت 12:53 PM
    امضای ایشان

6. Top | #104
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2135
    تشکر شده 251 بار در 27 ارسال

گزارش رصد و ثبت گذر زهره - خرداد 1391
    همدان- رصد خانه این صلاح

7. Top | #105
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1098
    تشکر شده 29 بار در 3 ارسال

Cool برگزاری رصد عمومی و عکاسی از گذر زهره در محل کارم

من از یک هفته قبل با هماهنگی که با مسئول آموزش محل کارم انجام دادم
    توانستم مجوز انجام اولین برنامه رصدی عمومی را در یکی از مراکز تحقیقاتی سازمان فضایی ایران از مقام های بالا بگیرم
    این عکس ها که در زیر مشاهده می کنید با استفاده از تلسکوپ شکستی آکروماتیک 102 میلیمتری اسکای واچر با فاصله کانونی 1000 میلیمتر و روی پایه AZ4 و با استفاده از دوربین دیجیتال 3.2 مگاپیکسلی سونی مدل DSC-W110 و از پشت چشمی 25 و 10 میلیمتر گرفته شده است.
    عکس ها حرفه ای نیست ولی با توجه به اینکه بار اول بوده و امکانات ناچیز ، فکر کنم تجربه بدی نبوده باشد.
    در زیر شما را به دیدن دو تا از عکس هایی که گرفتم دعوت می کنم

ویرایش توسط hamedsheikh : 06-09-2012 در ساعت 12:14 PM
    امضای ایشان
    در جستجوی آسمان پرستاره
    ابزار :
    دوربین دوچشمی 7X50 صا ایران و سه پایه عکاسی
    تلسکوپ شکستی 102 میلیمتر اسکای واچر روی مقر AZ4

8. Top | #106
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

گزارش علمي برنامه انجمن نجوم آياز

خوب بعد دادن گزارش خودموني انجمن حالا برسيم به قسمت علمي و جذاب برنامه

البته من با كلي برنامه ريزي براي گذر آماده شده بودم كه بدشانسي آوردم از چند لحاظ، مهمترش اينكه تلسكوپ از قطبي بودن در اومد و برنامه عكاسي منو ريخت به هم ولي من تسليم نشدم و دست به كار شدم اينم نتايج ولي اون چيزي نشد كه مي خواستم

5-6 نفر از بچه ها هم عكاسي مي كردند كه فقط يكيشون ( آقاي جعفر اسحقي) عكساشونو به من رسوندند كه اونارم همين جا قرار مي دم.

ویرایش توسط هانیه امیری : 06-09-2012 در ساعت 01:34 PM
    امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

9. Top | #107
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    894
    تشکر شده 1,000 بار در 114 ارسال

عکسهای گزارش رصد گذر در یزد (با اجازه خانم subaro جهت تکمیل گزارششون)
    ما دو گروه شدیم
    1-گروه اعضای نجومی که رفتند سریزد
    2گروه عمومی که رفتیم پایانه مسافربری یزد (چون اونجا افق شرقیش کاملا بازه)

طبق برنامه قبلی گروه ما (من،خانمها دهقانی زاده،شمشیری،دارنگ،شریفی و آقای خانی،آقای محترم و دوستش سیدکاظم،خانم قدیری و...) به همراه دانش آموزان مدرسه راهنمایی اختردانش رفتیم پایانه مسافربری و تلسکوپها را آماده کردیم و مشغول رصد سیاره زهره و همچنین لکه های زیبای خورشیدی شدیم.تعداد دانش آموزان حدود 2 اتوبوس بود و خانم کربلایی بهشون در مورد گذر آموزش دادند و سپس دانش آموزان برای رصد گذر پشت تلسکوپها اومدند.
    نیمساعت مونده به پایان گذر اتوبوس زائرین کربلا درست نزدیک جایی که ما ایستاده بودیم زائران حرم حسینی را پیاده کرد و بعضی از استقبال کنندگان و استقبال شوندگان اومدند گذر را دیدند و من به علت خستگی توی ماشین خوابم برد و 5 دقیقه مونده به تماس سوم بیدار شدم و خانمها شمشیری و دهقانیزاده با کرنومتر موبایل زمانسنجی میکردند و متاسفانه جی پی اس تبلتم قاطی کرد و نتونستیم ساعت دقیق شروع تماس سوم را ثبت کنیم؛همچنین شارژ لپ تاپم تموم شد! ولی خانم شمشیری به کمک یک ساعت عقربه ای ثانیه را گرفته بودند که بعد با اینترنت پرسرعت خطا گیری ساعت عقربه ای را انجام بدهند.
    به هر حال با نزدیکی به تماس سوم،قطره سیاه را دیدیم و به یاد 8سال پیش در خانه ریاضیات افتادم.
    کم کم زهره قرص خورشید را بدرود گفت و ما هم سریع وسایل را جمع کردیم و رفتیم به سمت دانشگاه تا به امتحان ساعت 10 برسم.

من اول عکس های گروه 1 که با موبایل گرفتیم را میگذارم،انشالاه عکسهای تکمیلی را وقتی دوستان عکسهاشون را دادند میگذارم.

منجمینی که اونجا بودیم

دانش آموزای مدرسه اختردانش

ببخشید توی فوتوشاپ داشتم پشت زمینه را سیاه میکردم که خوب اینکار را نتونستم انجام بدم

گروه دوم که رفته بودند سر یزد

امضای ایشان
    هرکجا هستم باشم آسمان از آن من است.
    www.yazdsky.com

10. Top | #108
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    311
    تشکر شده 129 بار در 15 ارسال

گروه نجوم فوبوس

گروه نجوم فوبوس نیز همانند سایر گروه های نجومی و علاقه مندان و عموم مردم در صبح روز چهارشنبه 17 خردادماه 1391 به رصد بزرگترین پدیده نجومی قرن پرداخت.

مطابق برنامه ریزی های انجام شده و همکاری و مشارکت با مرکز نجوم آوااستار و همچنین گروه نجوم آماتوری ماژلان، در محل کتابخانه ملی گذر زهره از مقابل قرص خورشید توسط اعضای گروه رصد شد.

در روز سه شنبه 16 خرداد از ساعت 17 الی 19 در اتاق آبی فرهنگسرای شفق جلسه آموزشی و هماهنگی برای رصد برگزار گردید که در این جلسه ضمن بررسی و معرفی اجمالی سیاره زهره و پدیده گذر آن، پروژه هایی که می توانستیم در مدت زمان گذر انجام دهیم معرفی و بررسی گردید. همچنین پروژه مهم رصد رادیویی گذر زهره نیز توسط مدیران گروه نجوم فوبوس راه اندازی شد.

در صبح روز چهارشنبه 17 خرداد مطابق قرار قبلی ابتدا پروژه رصد رادیویی به صورت کامل راه اندازی و آماده سازی شد و پس از آن اعضا در محل کتابخانه ملی حاضر گردیده و از همان ابتدا به صورت کامل و دقیق به رصد گذر زهره پرداختند. در حاشیه این برنامه نیز انواع تلسکوپ، انواع فیلترها و نحوه عکاسی نجومی به ویژه عکاسی از این پدیده به صورت اجمالی آموزش داده شد.

رصد گروه ما توسط تلسکوپ ساده شکستی و با فیلتر مخصوص صورت گرفت و پروژه ایی که مربوط به امواج رادیویی بود بدین ترتیب انجام شد که امواج رادیویی که در روزهای معمولی از خورشید دریافت می کردیم با امواجی که در زمان گذر و عبور زهره دریافت کردیم متفاوت بود. همچنین به صورت بررسی دقیق تر توانستیم توسط امواج رادیویی محل عبور زهره بر روی قرص خورشید را نیز متوجه شویم.

ضمن تشکر از همه افرادی که در این برنامه حضور داشتند و همچنین تشکر و قدردانی ویژه از استاد گرامی جناب آقای مهندس امام و مرکز نجوم آوااستار برای ترتیب دادن این برنامه و هماهنگی ها، جای همه عزیزانی که در جمع ما نبودند خیلی خالی بود.
    امضای ایشان
    طلوع خورشید عشق در دل های پاک همیشگی است و غروبی هم ندارد ...!

11. 18 کاربر مقابل از ganjian عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #109
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

گزارش گذر زهره - همدان

ما دوستداران همدان هم در بام رصد خانه ابن صلاح وافع در تپه حاج عنایت جمع شدیم و به رصد این پدیده زیبا پرداختیم .

این اسکچ هم گروهی های بنده من به جای اونها زدم

من و نیکو خشنودان هم گروهی بنده ( البته یه هم گروهی دیگه داشتیم زهرا بشیری که اینجا عکاس هستن )

این هم بعد از گذر همه مشغول حرف زدنند

ویرایش توسط رخساره روشنی : 06-09-2012 در ساعت 02:47 PM

13. 26 کاربر مقابل از رخساره روشنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #110
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3665
    تشکر شده 5,416 بار در 440 ارسال

عكس ها و گزارش هاي رصد گذر زهره از سراسر ايران         
    سلام

متاسفانه من نمیتونم عکس خودم رو در اینجا قرار بدم. عکسم آپلود نمیشه . حتی در زیر آپ کردم و باز هم قرار نمیگیره. چه کار کنم؟؟؟
    http://www.astroupload.com/uploads/13392452411.jpg

15. 7 کاربر مقابل از Kianoosh.S عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 11 از 19 نخستنخست ... 789101112131415 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)