صفحه 34 از 47 نخستنخست ... 2430313233343536373844 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 470

موضوع: ژوژمان عکس

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584
    تشکر شده 6,307 بار در 413 ارسال

Cool ژوژمان عکس

سلام بر دوستان عزیز آوایی

این تاپیک، تاپیکی متفاوت با دیگر قسمتهای تالار عکاسی است. در گذشته شما تصمیم گیرنده سوژه های خود بودید و دیگران تنها عکسهای ثبت شده شما را مشاهده میکردند! اما در این تاپیک؛ هر 2هفته، یک موضوع انتخاب و اعلام میشود و کاربران گرامی دو هفته فرصت دارند
    که از سوژه مورد نظر عکاسی کنند و در این تاپیک قرار بدهند.

این تاپیک، حالت مسابقه ای ندارد. البته در اینجا باید به تفاوت مسابقه با رقابت اشاره کنیم. رقابت در این تاپیک بدین معناست که عکسهای برتر درباره یک موضوع خاص، برای همه آشکار خواهد بود.

و اما تنها هدیه ای که فعلا این تاپیک برای کاربران گرامی در نظر دارد؛ به وجود آمدن یک آرشیو خوب برای عکاسان فروم در زمینه ها مختلف - بعد از یک بازه زمانی - میتواند باشد.

مهم : هر عکاس تا 3 عکس میتواند برای هر موضوع، در این تاپیک قرار دهد

موضوعاتی که تا کنون انتخاب شده اند :

1 - نور
    2 - حرکت
    3 - سنت
    4 - سلف پرتره
    5 - کشیدگی شاتر
    6 - سایه
    7 - پنجره
    8 - تضاد رنگها
    9 - مسیر
    10 - کلاسیک
    11 - محرم

12 - یلدا
    13 - ماشین نوشته
    ویرایش توسط محمد مهدی عسگری : 10-18-2013 در ساعت 12:34 AM

2. 117 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

(مرتضی, A.rahimi, af.skylover, Ali Ahmadi, Ali Mohamad Nesari, Aliakbar58, Amirali, andromeda-s, Arian Soltani, Aries, art, Asteroid, Astronomer, Astronomy, aysan20oo20, Behnaz sasani, darya-dr, delniya, Ehsan, elahe rafiei, Esmaeilpour, fampersi, Faraz Amiri, farshad, Flare star, gissoo, hadi soleimani, Hamid (@_@) Reza, hamidreza_mf, Hesaby, Hojjat Zafarkhah, Hydra, javadstar76, jooyande, karimisss, Kianoosh.S, kiarash, kimiya-gh, kimiya_ab, kopernik, m.m.e.w, maede.f, mahdad_haghighi, Mahdieh. GH, Mahtabe kavir, maryam MP, marzieh, masi, melika bidabadi, mh.noori, mo0n, mobi, mohammad_reza, mohsen moazen, mohsen4465, Mojtaba Gholami, Mojtaba.M, moonlight13, Mostafa, mr mohamadreza, nakhodaye aseman, narcissus flower, Neda Jafari, Negar Najafi, Panahandeh, raha_mousavi, rezash, rocky, roset, Sadrieh fatoorchi, Saeed Jafari, SAEED560, sama.ara, sara sadeghian, sarah.BN, sasan20oo20, saturn90, Setare KOchOlO, setareh sadeghi, shariatzadeh, skynight, soroosh, soudeh, sourena, stargazer, subaro, Taha Nagahi, tahoo, toraj1358, م.ح.اربابی فر, مهدی ناصری, ماهی91, محمد مهدی عسگری, محمد سروش, محمدرضا صادقیان, مریم کامیاب, مسعود فرح بخش, نازنین زهرا, هانیه امیری, پیمان اکبرنیا, Yalda.dorado, yasiii, yperseusy, |Alireza|, آیو, آریا برزن, آسمون, امیر عباس, حسین زارعی, رخساره روشنی, رضا طامهری, سهامدار جزء, سیاره ی ناهید, شهلا ناصریان, شادي شهراييني, شادی حدادی زاده, شبنم مختاری

3. Top | #331
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4379
    تشکر شده 2,609 بار در 166 ارسال

خانه پدربزرگ پر از وسایل و خاطرات کلاسیک...

امضای ایشان
    اسمان بار امانت نتوانست کشید

قرعه کار به نام من دیوانه زدند

4. Top | #332
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

1

امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

5. Top | #333
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

تصویر 1

خیلی جالبه میام عکس بذارم میبینم آقای اوریون هم گذاشتن... ذهن عکاس های فروم داره نزدیک به هم میشه

امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

6. Top | #334
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    39
    تشکر شده 1,121 بار در 109 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط هانیه امیری نمایش پست ها
    تصویر 1

خیلی جالبه میام عکس بذارم میبینم آقای اوریون هم گذاشتن... ذهن عکاس های فروم داره نزدیک به هم میشه

بله.توی همین تاپیک باز هم زیاد سابقه داشته که 2 عکس از 2 نفر حاصل یک ایده باشند.اون هم ایده های خلاقانه و به دور از کلیشه.مثل عکس راهپیمایی فیل ها(کاروان فیل ها )از خانم sunrise و مسجدی از جنس سایه از آقای orion یا عکسی که دو تا از دوستان دقیقا از یک نما اگه اشتباه نکنم از ماسوله گرفته بودند و حتی خود من برای ژوژمان عکسی گرفتم و وقتی دیدم عکسی رو در همین فاصله کسی کاملا مشابه من گرفته از گذاشتنش منصرف شدم.
    جالبه.برای من خیلی جالبه.
    معذرت بابت گذاشتن پست مربوط به آف تاپیک
    امضای ایشان
    بکش ای دل چراغت را که خورشیدست در سرسو/بهل یعقوب پیراهن عزیز مصر رویت شد

7. 12 کاربر مقابل از Esmaeilpour عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #335
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

کلاسیک 1

نمیدونم این کلاسیک هست یا نه

9. Top | #336
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    584
    تشکر شده 12,837 بار در 1,573 ارسال

بنده چون هیچ درکی از کلمه کلاسیک نداشتم (جز اینکه به چیزهای قدیمی مربوط میشه و تو بعضی زمینه ها از حمله موسیقی شنیده بودم) دنبالش گشتم و این مفاهیم رو پیدا کردم، گفتم شاید باشن افرادی که مثل من ندونن:

فرهنگ فارسی معین:

(کِ) [ فر. ] (ص .) 1 - آن چه که معمول و رایج است و جدید نیست . 2 - هر نوشته و اثر هنری که مطابق اصول و قواعد معمول قدیم باشد. 3 - فراگیری دانش یا فنی از طریق مدرسه و دانشگاه . 4 - به عنوان یک مکتب ادبی ، شامل همه مکاتب ادبی پیش از قرن هفدهم فرانسه می شود که از ادبیات قدیم یونان و روم تقلید کرده است .
    منبع:واژه یاب

---------------
    کلاسیک (classic)
    در زبان فارسی برای واژه فوق معنی مشخصی که متداول و مورد قبول و کاربرد همگانی باشد ، وجود ندارد. در لغت‌نامه انگلیسی وبستر (webster) آمده واژه classic از ریشه لاتینی classicus است که برای عالی‌ترین طبقه مردم روم به‌کار می‌رفته است. لکن امروزه واژه classic به معانی ۱- چیزی که الگو ، معیار و میزان رسمی و مورد قبول عام و در عالی‌ترین سطح در نوع خود باشد. ۲- فرهنگ و هنر روم و یونان باستان و خالقین آنها ۳- آثاری که دارای خصوصیات فرهنگ و هنر روم یا یونان باستان ، یا ملهم از آنها باشد. ۴- به‌هر شیوه هنری یا ادبی که رسمی ، مبتنی بر قواعد ، روشن و در نوع خود معیار به‌حساب آید ، به‌کار برده می‌شود.
    منبع: آفتاب آی آر

--------------------
    کلمه کلاسیک صفتی است که ریشه آن واژه لاتینی کلاسیکوس (classicus) و به معنی درجه اول است. به تدریج این واژه برای سخن گفتن از نویسندگان درجه اول جامعه استفاده شد، یعنی کسانی که نوشته‌های آن‌ها در کلاس‌های درس تدریس می‌شد. وقتی این کلمه را به طور دقیق استعمال کنند و از آن اراده اصطلاح ادبی خاصی را نکرده باشند به معنی اثری است که به عنوان نمونه و مظهر کامل مورد قبول همگان باشد و وقتی نویسندگان کلاسیک یا هنر کلاسیک گفته می‌شود، مقصود نویسندگان یا هنری است که تمام ادوار آنها را پسندیده و نمونه شناخته‌اند.
    منبع: ویکی پدیا

-------------------
    کلا سی سیسم
    عبارت است از اصول و قواعد، یا کیفیت های جمال شناختی ای که در هنر یونان و روم باستان یافت می شود. از حیث لغوی کلاسی سیسم یعنی پیروی کردن از اصول کلاسیک و کلمه کلاسیک علاوه بر معنای تحت اللفظی اش ( عالی و نمونه ) در زمینه هنر و اد بیات یعنی تبعیت از اصول و روش های هنری و ادبی یونان و روم باستان میدانیم که نزد یونانیان انسان معیار همه چیز است، زیرا به واسطه قدرت تفکر خود قادر به شناخت طبیعت است و از این لحاظ بر همه موجودات دیگر بر تری دارد. به اعتقاد یونانیان آنچه که انسان می شناسد همان نظم طبیعت است که با نظم عقل یکی است. یونانیان این هردو نظم را ساده و زیبا می دانستند و به گمان آنها انسان می توانست از طریق خود شناسی به روح زیبایی دست بیابد. با این مقدمه خیلی طبیعی به نظر میرسد که موضوع اصلی آثار هنری کلاسیک یونانی و رومی انسان بوده است. آنها براساس این اعتقادات اصول وروش هایی ابداع کرده بودند که بر محور زیبایی و سادگی می چرخید.
    منبع: معرفی سبکهای هنری (الناز گرافیک)

---------------------------
    بعد از اینا هم من هنوز نمی تونم بگم کاملا فهمیدم یعنی چی، چون فکر می کنم این کلمه و همینطور این سبک خیلی برداشتها و مفاهیم و تعاریف گسترده تری داره.
    و حالا سوالم اینه که کلاسیک معادل سنتی خودمونه؟ فرنگیا به موسیقی قدیمیشون میگن کلاسیک ماها میگیم سنتی، یا تاتر یا زمینه های دیگه. مثلا چایخانه ها و سفره خانه ها و تاترهای سیاه بازی و اینا تو فرهنگ ما یه جورایی سنتیه، ولی اگه یه فرد خارجی بیاد اینا رو ببینه اونا رو کلاسیک میدونه یا نه؟
    خلاصه من واسه این کلمه گیجم و سوال بزرگی شده برام
    ، اگه اساتید محترم جناب امام و فرشاد گرامی و دوستان دیگه به درک و روشنتر شدن این موضوع کمک کنن ممنون میشم

در صورت صلاحدید دوستان بعدا این پست منتقل یا حذف می شود
    امضای ایشان
    برگ در انتهاي زوال مي افتد و ميوه در ابتداي کمال … بنگر که چگونه مي افتي ؟!

10. 16 کاربر مقابل از stargazer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #337
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    901
    تشکر شده 1,741 بار در 163 ارسال

کلاسیک 1

ژوژمان عکس-img_0830-jpg
    امضای ایشان
    قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید. (گالیله)

12. 11 کاربر مقابل از شهلا ناصریان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #338
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    901
    تشکر شده 1,741 بار در 163 ارسال

کلاسیک 2

ژوژمان عکس-1-jpg
    امضای ایشان
    قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید. (گالیله)

14. 14 کاربر مقابل از شهلا ناصریان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #339
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584
    تشکر شده 6,307 بار در 413 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط stargazer نمایش پست ها
    بنده چون هیچ درکی از کلمه کلاسیک نداشتم (جز اینکه به چیزهای قدیمی مربوط میشه و تو بعضی زمینه ها از حمله موسیقی شنیده بودم) دنبالش گشتم و این مفاهیم رو پیدا کردم، گفتم شاید باشن افرادی که مثل من ندونن:

فرهنگ فارسی معین:

(کِ) [ فر. ] (ص .) 1 - آن چه که معمول و رایج است و جدید نیست . 2 - هر نوشته و اثر هنری که مطابق اصول و قواعد معمول قدیم باشد. 3 - فراگیری دانش یا فنی از طریق مدرسه و دانشگاه . 4 - به عنوان یک مکتب ادبی ، شامل همه مکاتب ادبی پیش از قرن هفدهم فرانسه می شود که از ادبیات قدیم یونان و روم تقلید کرده است .

---------------
    کلاسیک (classic)
    در زبان فارسی برای واژه فوق معنی مشخصی که متداول و مورد قبول و کاربرد همگانی باشد ، وجود ندارد. در لغت‌نامه انگلیسی وبستر (webster) آمده واژه classic از ریشه لاتینی classicus است که برای عالی‌ترین طبقه مردم روم به‌کار می‌رفته است. لکن امروزه واژه classic به معانی ۱- چیزی که الگو ، معیار و میزان رسمی و مورد قبول عام و در عالی‌ترین سطح در نوع خود باشد. ۲- فرهنگ و هنر روم و یونان باستان و خالقین آنها ۳- آثاری که دارای خصوصیات فرهنگ و هنر روم یا یونان باستان ، یا ملهم از آنها باشد. ۴- به‌هر شیوه هنری یا ادبی که رسمی ، مبتنی بر قواعد ، روشن و در نوع خود معیار به‌حساب آید ، به‌کار برده می‌شود.

--------------------
    کلمه کلاسیک صفتی است که ریشه آن واژه لاتینی کلاسیکوس (classicus) و به معنی درجه اول است. به تدریج این واژه برای سخن گفتن از نویسندگان درجه اول جامعه استفاده شد، یعنی کسانی که نوشته‌های آن‌ها در کلاس‌های درس تدریس می‌شد. وقتی این کلمه را به طور دقیق استعمال کنند و از آن اراده اصطلاح ادبی خاصی را نکرده باشند به معنی اثری است که به عنوان نمونه و مظهر کامل مورد قبول همگان باشد و وقتی نویسندگان کلاسیک یا هنر کلاسیک گفته می‌شود، مقصود نویسندگان یا هنری است که تمام ادوار آنها را پسندیده و نمونه شناخته‌اند.

-------------------
    کلا سی سیسم
    عبارت است از اصول و قواعد، یا کیفیت های جمال شناختی ای که در هنر یونان و روم باستان یافت می شود. از حیث لغوی کلاسی سیسم یعنی پیروی کردن از اصول کلاسیک و کلمه کلاسیک علاوه بر معنای تحت اللفظی اش ( عالی و نمونه ) در زمینه هنر و اد بیات یعنی تبعیت از اصول و روش های هنری و ادبی یونان و روم باستان میدانیم که نزد یونانیان انسان معیار همه چیز است، زیرا به واسطه قدرت تفکر خود قادر به شناخت طبیعت است و از این لحاظ بر همه موجودات دیگر بر تری دارد. به اعتقاد یونانیان آنچه که انسان می شناسد همان نظم طبیعت است که با نظم عقل یکی است. یونانیان این هردو نظم را ساده و زیبا می دانستند و به گمان آنها انسان می توانست از طریق خود شناسی به روح زیبایی دست بیابد. با این مقدمه خیلی طبیعی به نظر میرسد که موضوع اصلی آثار هنری کلاسیک یونانی و رومی انسان بوده است. آنها براساس این اعتقادات اصول وروش هایی ابداع کرده بودند که بر محور زیبایی و سادگی می چرخید.

بعد از اینا هم من هنوز نمی تونم بگم کاملا فهمیدم یعنی چی، چون فکر می کنم این کلمه و همینطور این سبک خیلی برداشتها و مفاهیم و تعاریف گسترده تری داره.
    و حالا سوالم اینه که کلاسیک معادل سنتی خودمونه؟ فرنگیا به موسیقی قدیمیشون میگن کلاسیک ماها میگیم سنتی، یا تاتر یا زمینه های دیگه. مثلا چایخانه ها و سفره خانه ها و تاترهای سیاه بازی و اینا تو فرهنگ ما یه جورایی سنتیه، ولی اگه یه فرد خارجی بیاد اینا رو ببینه اونا رو کلاسیک میدونه یا نه؟
    ، اگه اساتید محترم جناب امام و فرشاد گرامی و دوستان دیگه به درک و روشنتر شدن این موضوع کمک کنن ممنون میشم

سلام بر شما.
    مطمئنا برای این موضوع آنچنان نمیخواهیم دوباره وارد موضوع سنت بشیم، چون این موضوع قبلا انتخاب شده. توی این تاپیک سعی بر این هست که بتونیم موضوعات رو ریز کینم و نه به صورت کلی بخواهیم عکسها رو جمع بندی کنیم. در رباطه با چایخانه و ... هم باید توی موضوع سنت، عکس تهیه میشد.

فعلا البته فرد خارجی نداریم که توی تاپیک ژوژمان فعالیت کنه پس از منظر خوده ما ایرانی ها به موضوع نگاه میکنیم.
    امضای ایشان
    یه چیزایی بعدا معلوم خواهد شد؛ صبر باید و همت!

16. 14 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #340
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

ژوژمان عکس         
    نقل قول نوشته اصلی توسط stargazer نمایش پست ها

فرهنگ فارسی معین:

---------------
    کلاسیک (classic)

--------------------

-------------------
    کلا سی سیسم

درود بر شما

آقای معروفی هم با سوژه هایی که انتخاب میکنن روح و جسم آدم رو به چالش میکشونن

برداشت شخصیم رو عرض میکنم:

هرچند که شما خودتون همه چی رو گفتید و جایی برای صحبت باقی نمی مونه

همون طور که اشاره کردید معنی مشخصی برای لغت کلاسیک در فرهنگ فارسی وجود نداره ولی معنی جا افتاده ای که در تمام فرهنگ ها تقریبا براش پیدا میشه عالی و نمونه هستش و در مورد هر چیزی به کار میره که در جامعه مورد استفاده طبقه خواص هست و طبقه عوام یا تمایلی به استفاده از اون ندارن ( زیبایی هاش رو درک نمیکنن ) و یا پول کافی براش ندارن.

موسیقی کلاسیک نمونه ای هست که اقلیت مردم دوسش دارن.اقلیت به قول معروف مرفه بی درد.چرا؟

چون لذت بردن از اون نیاز مند داشتن ذهنی ازاد از دغدغه های روزمره و افکاری است که عوام گرفتارش هستن ( مشکلات اجتماعی و اقتصادی و ... )

اتومبیل کاپریس کلاسیک به علت قیمت بالا و داشتن آپشن هایی که شاید به درد هر کسی نخوره توسط کمپانی شورلت برای افراد مرفه زمان خودش ساخته شد.

حالا میریم سراغ موضوع ژوژمان خودمون

من فکر میکنم عکاسی از هر موضوعی که به نوعی خاص و عالی باشه و غیر قابل دسترس برای اکثریت جامعه باشه و یا مورد استفادشون نباشه بتونه در این ژوژمان قرار بگیره.

مثل عکاسی از بستنی ۴۵۰ هزار تومنی که توی برج میلاد سرو میشه و یه ورقه روکش طلا!! داره

بنابراین عکاسی از اشیای قدیمی و یا مکان ها قدیمی شاید خیلی مرتبط با موضوع نباشه .

-------------------------------------------------------------------------------------------------

البته همه اینها نظر شخصی بود و اصراری بر درست بودنشون ندارم
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

صفحه 34 از 47 نخستنخست ... 2430313233343536373844 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع