صفحه 7 از 10 نخستنخست ... 345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 93

موضوع: مشاهیر نجوم جهان

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    124
    تشکر شده 1,517 بار در 165 ارسال

مشاهیر نجوم جهان

در این تاپیک در مورد زندگی نامه و نظریات علمی دانشمندان سراسر جهان صحبت می کنیم.

در این تاپیک داریم:

1.استفن ویلیام هاوکینگ - Stephen William Hawking
    2.سخنان استفان هاوکينگ در مورد بيماريش als
    3.تابش هاوكينگ
    4.سایت رسمی پروفسور هاوکینگ+کتاب
    5.پارادوکس دوقلو - Twin paradox (هاوکینگ)
    6.استیون هاوکینگ: خداوند خالق جهان نیست
    7.خدمات علمي گالیله به بشريت
    8.تولد گالیله
    9.تولد بزرگ مرد تاریخ!(اینشتین)
    10.مختصری از زندگی شخصی انشتین
    11.سخنانی از آلبرت انشتین
    12.ابهاماتی در مورد تاریخ تولد انشتین: 1...2....3
    13.نیکلا کوپرنیک ، اخترشناس لهستانی ...2
    14.ترجمه فصل آخرgrand design (هاوکینگ)
    15.شارل مسیه
    16.اجرام مسيه در يك نگاه(شارل مسیه)
    17.نکاتی در مورد زندگی مسیه: 1...2
    18.معرفی یکی دیگر از کتاب های هاوکینگ
    19.مباحثی پیرامون هاوکینگ: 1...2...3...4...5...6...7...8
    20.مباحثی پیرامون انشتین:1...2
    21.ادوین هابل
    22.آثار ادوین هابل
    23.بزرگترین معمای هاوکینگ در آستانه هفتاد سالگی وی
    24. بحث هایی پیرامون هاوکینگ:1...2...3...4...5...6
    25.نظریات هاوکینگ
    26.بحث هایی پیرامون گالیله:1...2...3...4...5
    27.سر برنارد لاول درگذشت
    28. مرگ آرمسترانگ، اولین انسانی که به ماه قدم گذاشت 1...2...3...4...5...6...7...8...9...10...11...12...13...14...15

29.پروفسور هاوکینگ در مراسم افتتاحیه پارالمپیک 2012 لندن
    30.تیکوبراهه
    31.جیوانی دومینیکو کاسینی و هنریتا سوان لوییت
    32.جوردانو برونو

ویرایش توسط آسمون : 08-05-2013 در ساعت 03:00 PM

2. Top | #61
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mahshid yaali نمایش پست ها
    بسیار عالی . اما پرسش اصلی اینجاست که این وبلاگ معتبر می باشد ؟
    البته اینجور که پیداست چاپ هم شده!!!من خبر نداشتم

.................................................. ........
    توضیح مترجمین:
    خوشبختانه با مذاکراتی که ناشر با ارشاد انجام داد، در ازای درج یک مقدمه یک صفحه ای در اول کتاب، حتی یک کلمه از کتاب حذف نشده است و دو فصل اول کتاب عینا از چاپ اول در وبلاگ زیر آورده شده است.
    http://granddesign.blogfa.com/
    .................................................. .......

متن فوق کپی شده از فن پیج کتاب طرح بزرگ!!!
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

3. 8 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #62
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    2859
    تشکر شده 74 بار در 15 ارسال

هاوكينگ : "موجودات فضايي وجود دارند"

استفان هاوكينگ دانشمند انگليسي روز يكشنبه گذشته هشدار داد: "موجودات فضايي احتمالا وجود دارند اما بشر بايد از تماس با آنها بپرهيزد چراكه عواقب ناخوشايندي در پي خواهد داشت."
    اخترفيزيكداني بر اساس گزارشات تصويري انگليس گفت: "اگر موجودات فضايي مارا ببينند نتايج آن مشابه زماني خواهد بود كه Columbus در آمريكا به زمين نشست و براي اهالي آمريكا هرگز جبران نشد." ... برنامه ها جهاني را به تصوير مي كشند كه در آن فرم هاي خارجي حيات با سفينه هاي عظيم الجثه خود پس از خشكاندن سياره خويش به دنبال منابع حياتي مي باشند.
    هاوكينگ هشدار داد: "چنين موجودات فضايي پيشرفته اي احتمالا به دنبال جمع آوري تمام سيارات غني هستند."

وي با فرض وجود موجودات فرازميني گفت: "با توجه به مغز رياضي من اعداد به تنهايي حضور موجودات فضايي را معقول مي داند. بحث اصلي بر سر اين مساله است كه آنها احتمالا چه شكلي خواهند بود."
    بشر تا كنون فعاليت هاي زيادي براي برقراري ارتباط با تمدن هاي فرازميني انجام داده است.

تصویر تخیلی - گرافیکی از موجودات فضایی برگرفته شده از فیلم بیگانگان
    در 2008 آژانس فضايي آمريكا ناسا آهنگي را (Beatles song "Across the Universe") به عنوان پيام صلح به اعماق فضا فرستاد.
    اما تاريخ تلاشهاي بشر براي برقراري ارتباط با موجودات فضايي به چند سال قبل برمي گردد.
    كاووشگرهاي پايونر 10 و 11 (Pioneer 10 and 11) ايالات متحده در 1972 و 1973 پرتاب شد.
    Voyager 1 and 2 كه هريك حامل يك ديسك فونوگرام به همراه ذخيره كننده صدا و تصوير روي زمين مي باشد در سال 1977 پرتاب شد.

منبع : سایت نجوم ایران

امضای ایشان
    به دست آهنه تفته کردن خمیر *** به از دست بر سینه پیشه امیر

5. 3 کاربر مقابل از STAR4U عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #63
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    برنده مسابقه مقاله ‌نويسی ماه
    شماره عضویت
    2997
    تشکر شده 2,366 بار در 361 ارسال

گالیله، مسئله این است ...

سلام. اگه یادتون باشه من نام کاربریم رو از amir.galile به " امیر عباس " تغییر دادم و دلیل آن این بود که چند وقت پیش یه کتاب خریدم و فروشنده وقتی دید که کتاب در مورد نجوم هستش، یه برگه ی باریک به من داد. روی آن این طور نوشته شده بود:
    حقیقت قضیه گالیله

من، گالیلوئه گالیله ئی فرزند وینچنزو گالیله ئی، اهل فلورانس، در هفتاد سالگی با ایمان و اعتقاد کامل در برابر عالیجنابان، قضات عالی قدر دادگاه محترم تفتیش عقائد، زانو به زمین زده ام و دست بر انجیل گذاشته ام، و در این حال قسم می خورم که به رسالت و تعلیمات کلیسای رم معتقد بوده و هستم و از این پس نیز خواهم بود.
    متأسفانه با آنکه مقامات والای مذهبی به من امر کرده بودند از این عقیده ی نادرست و مغایر بامتن کتاب مقدس، که خورشید مرکز جهان است و زمین دور خورشید می گردد دست بردارم، حکم آنان را نادیده گرفته و کتابی نوشته ام و نظریه ی نادرست و مغایر با متن کتاب مقدس را درست و معتبر شناخته ام و به همین علت قضات آن دادگاه محترم مرا به کفر گویی متهم کرده و محکوم شناخته اند.
    من، گالیلو ئه گالیله ئی در اینجا بیزاری و نفرت خود را از آن فرضیه ی نادرست ابراز می دارم، و توبه می کنم، و قسم می خورم که برای همیشه چنین عقیده ناپاک و نادرستی را در ذهن خود بزدایم، و از این پس در تبلیغ و تأیید این فرضیه چیزی نگویم و ننویسم... .

نوشته: امه ریشارت
    مترجم: دکتر محمد مجلسی
    و در جایی دیگر که زیاد معتبر نبود خواندم که گالیله بعد از اینکه از دادگاه بیرون آمد، پایش را بر زمین کوبیده و می گوید( ای زمین، تو در هر صورت به دور خورشید می چرخی ... ))
    حالا با توجه به نوشته های بالا نظر شما در مورد گالیله چیست؟
    آیا اوکه هفتاد سال داشته و بینایی خود را از دست داده بوده، لازم نبوده است که بر سر حرف خویش بماند؟
    امضای ایشان
    یه عابر تو خیابونای سرگردون....

7. 4 کاربر مقابل از امیر عباس عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #64
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر عباس نمایش پست ها
    سلام. اگه یادتون باشه من نام کاربریم رو از amir.galile به " امیر عباس " تغییر دادم و دلیل آن این بود که چند وقت پیش یه کتاب خریدم و فروشنده وقتی دید که کتاب در مورد نجوم هستش، یه برگه ی باریک به من داد. روی آن این طور نوشته شده بود:

و در جایی دیگر که زیاد معتبر نبود خواندم که گالیله بعد از اینکه از دادگاه بیرون آمد، پایش را بر زمین کوبیده و می گوید( ای زمین، تو در هر صورت به دور خورشید می چرخی ... ))
    حالا با توجه به نوشته های بالا نظر شما در مورد گالیله چیست؟
    آیا اوکه هفتاد سال داشته و بینایی خود را از دست داده بوده، لازم نبوده است که بر سر حرف خویش بماند؟
    اگر سر حرف خود می ماند کشته می شد و خب مسلما ترجیح داده کشته نشود. اگر آدم از ترس جانش حرف خود را عوض کند و الکی توبه کند به نظر من کار درستی است. (آن هم در مقابل یک مشت احمق مثل قضات آن زمان)

9. 8 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #65
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال نقره كشوري المپياد نجوم
    شماره عضویت
    251
    تشکر شده 5,531 بار در 622 ارسال

من، گالیلوئه گالیله ئی فرزند وینچنزو گالیله ئی، اهل فلورانس، در هفتاد سالگی با ایمان و اعتقاد کامل در برابر عالیجنابان، قضات عالی قدر دادگاه محترم تفتیش عقائد، زانو به زمین زده ام و دست بر انجیل گذاشته ام، و در این حال قسم می خورم که به رسالت و تعلیمات کلیسای رم معتقد بوده و هستم و از این پس نیز خواهم بود.
    متأسفانه با آنکه مقامات والای مذهبی به من امر کرده بودند از این عقیده ی نادرست و مغایر بامتن کتاب مقدس، که خورشید مرکز جهان است و زمین دور خورشید می گردد دست بردارم، حکم آنان را نادیده گرفته و کتابی نوشته ام و نظریه ی نادرست و مغایر با متن کتاب مقدس را درست و معتبر شناخته ام و به همین علت قضات آن دادگاه محترم مرا به کفر گویی متهم کرده و محکوم شناخته اند.
    من، گالیلو ئه گالیله ئی در اینجا بیزاری و نفرت خود را از آن فرضیه ی نادرست ابراز می دارم، و توبه می کنم، و قسم می خورم که برای همیشه چنین عقیده ناپاک و نادرستی را در ذهن خود بزدایم، و از این پس در تبلیغ و تأیید این فرضیه چیزی نگویم و ننویسم... .
    اگر این متن صحت داشته باشد! ایشون با همین متنشون اینکه زمین دور خورشید میگشته و در این مورد کتابی رو نوشته اند را تا ابد ثبت کردند. البته همینطور اوضاع نابسامان تفتیش عقائد در زمانشان را...
    به قسمت هایی که درشت نمایی شده دقت کنید...

11. 11 کاربر مقابل از Astronomer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #66
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    برنده مسابقه مقاله ‌نويسی ماه
    شماره عضویت
    2997
    تشکر شده 2,366 بار در 361 ارسال

سلام.
    اگه من جای او بودم که وا نمی دادم. چون بینایی خود را به طور کامل از دست داده بودم و در ضمن، در این مدت که زنده بود کار خاصی نتوانست انجام بدهد.
    امضای ایشان
    یه عابر تو خیابونای سرگردون....

13. Top | #67
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر عباس نمایش پست ها
    سلام.
    اگه من جای او بودم که وا نمی دادم. چون بینایی خود را به طور کامل از دست داده بودم و در ضمن، در این مدت که زنده بود کار خاصی نتوانست انجام بدهد.
    بیناییش را بعد از دادگاه کامل از دست نداده بود. 4 سال قبل از مرگش بود که بینایی اش را کامل از دست داد. اتفاقا بعد از دادگاه و در حصر خانگی، یکی از مهمترین کتابهای زندگی علمی اش را نوشت به نام :"دو علم جدید". این کتاب حاصل 40 سال کار علمی وی در علوم سینماتیک و مقاومت مصالح بود و یکی از دلایلی که او را پدر علم مدرن می دانند همین کتاب است.

14. 9 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #68
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

سر برنارد لاول درگذشت

به گزارش دانشگاه منچستر فیزیکدان و منجم رادیویی نامی جهان، سربرنارد لاول، امروز در سن 98 سالگی درگذشت
    سربرنارد استاد بازنشسته دانشگاه و منجم رادیوئی و موسس رصدخانه رادیوئی جودرل بنک(jodrell bank) در چشایر انگلستان است.

جودرل بنک به تلسکوپ 76متری لاول مجهز است و توسط خود وی نصب و راه اندازی شده است
    سربرنارد این رصدخانه را با همکاری مهندس چارلز هازبند در سال 1945 آغاز نمود و هنوز هم این رصد خانه رادیوئی جزو سمبل های علمی بریتانیا مطرح است.
    این تلسکوپ هم اکنون سومین تلسکوپ رادیوئی بزرگ دنیاست و این روزها و پس از مرگ موسسش از همیشه بیشتر کاربرد دارد و در رصدهای مهم مورد استفاده است. این تلسکوپ هم اکنون نقش اساسی را در تحقیقات تپ اخترها ها ایفا میکند و در تست فرضیه های ما در پدید های بزرگ فیزیکی نجومی بسیار کاربردی و حیاتی است
    امضای ایشان

16. 11 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #69
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    947
    تشکر شده 423 بار در 51 ارسال

مرگ آرمسترانگ ؛اولین انسانی که به ماه قدم گذاشت

نیل آرمسترانگ نامی که برای تمام ساکنان زمین یادآور شجاعت انسان در برداشتن اساسی ترین گام های تاریخ بشری است :
    یک رد پا روی کره ماه.....
    حتما شما هم خبر از دنیا رفتن نیل الدن آرمسترانگ ، اولین انسانی که بر روی ماه قدم گذاشت را شنیده اید .
    در چند پست آینده مطالبی اززندگی آرمسترانگ و ماموریت های فضایی اش (جمینای 8 و آپولو 11) انتشار می یابد که حداقل کار برای کسانی است که تولدشان عادت هرروز این دنیا نیست ...

مشاهیر نجوم جهان-507px-neil_armstrong_pose-jpg
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست مشاهیر نجوم جهان-12-8-26-01435neil-armstrong-jpg  
    ویرایش توسط آسمون : 10-06-2012 در ساعت 01:02 PM
    امضای ایشان
    همین !

18. Top | #70
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    947
    تشکر شده 423 بار در 51 ارسال

مشاهیر نجوم جهان         
    نیل آرمسترانگ فضانورد آمریکایی در ۲۵ آگوست ۲۰۱۲ و در سن ۸۲ سالگی طبق بیانیه ای که خانواده او منتشر کرد بر اثر عوارض ناشی از جراحی در بیمارستانی واقع در کلمبوس اوهایو درگذشت.وی قبلا در ۷ اوت ۲۰۱۲ به دلیل مسدود شدن شریان‌های کرنرقلبش تحت عمل جرّاحی قرار گرفته بود
    امضای ایشان
    همین !

صفحه 7 از 10 نخستنخست ... 345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع