رصد گاهایِ آشنایِ آذربایجان

1. Ehsan
    Ehsan
    بیشتر ما ها این فرصت رو داشتیم که توی ِ مناطق آذربایجان (نه فقط استانهاش!!!) به رصد بریم و بعضی از ما ها کلی رصد رفتیم و خیلی از جاها رو می شناسیم واسه رصد

مخصوصا که آذربایجان مناطق ِ بکر خیلی زیاد داره و جون میده واسه رصد!

اینجا این رصد گاهایی رو که می شناسید و خیلی ازشون راضی بودید و هستید معرفی کنید تا بقیه هم مستفیض بشند و اگر خواستند برند رصد، لنگ ِ یک تور نباشند و خودشون پا بشند و برند به مناطق نزدیک ِ شهرشون!
  2. yperseusy
    ایول احسان :d
    بگید کجا خوبه منی که اونجا نیستم هم بشناسم
  3. starscream4002
    starscream4002
    پیست اسکی سهند که بهترین محل رصد بوده که تا به حال رفتم...
    در حالی که هنوز آسمون کمی از شفق روشنه، اونجا کمربند کهکشانی دیده می شه!

س.ا.
  4. m.najabat
    m.najabat
    اذربایجان محلی که واسه رصد مناسب باشه زیاد داره. شاید معروف ترینش همون پیس اسکی سهند باشه ولی خوب سهند هم با توجه به این که به یه روستا نزدیک هستش الودگی نوری داره. بهترین جاهایی که واسه رصد تا به حال رفتم اینا هستن: اولیش چند کیلومتر اونورتر از قلعه ی بابک هستش که خیلی جای خوبی هست همچنین کلیسای جلفا هم (البته باید یکم از کوه بالا برید) جای خوبی بود واسه رصد که رفتم. اما همه ی اینها به کنار دوتا جا هستش که به نظرم بهترین جا واسه رصد هستش: اولیش ارتفاعات یام هستش که اونجا روشنایی جز روشنایی ستاره ها وجود نداره و دومیش هم وقتی چند کیلومتر از اهر رد میشید به یه تفرجگاه می رسید که منطقه ی بسیار زیبایی داره و شب هم که میشه واقعا جای فوق العاده ای واسه رصد میشه.(دقیقا همون شرایطی داره که تو کویر هستش).
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد