تاپیک جامع رفع اشکال

1. starscream4002
    starscream4002
    سلام،

چون در این فاصله ی استراحت، بیشتر بچه ها به هم دسترسی مستقیم ندارن، تصمیم گرفتم یه تاپیک ایجاد کنم تا اگه کسی اشکالی داشت، از بقیه بپرسه تا اشکالش رفع بشه.

اول خودم شروع می کنم،

تو سوال 3.5 فیلیپس، دقیقا سوال از ما چی می خواد؟ چی رو باید اثبات کنیم؟ مگه خود متن با فرض تابش همه ی این روابط رو اثبات نکرده؟
  2. amu
    amu
    سوال بنویس
    حال نگاه کردنش ندارم!!!
  3. starscream4002
    starscream4002
    خوب همون سواله که تو ورقه تمرین هم هست!
    حالا که اینطور شد، انگلیسی اش رو می نویسم!
    The approximate temperature and pressure profiles in the outer envelope of a white dwarf were found in section 3.4 by assuming hydrostatic equilibrium and heat flow by radiative diffusion. Show that the results obtained justify the neglect of convection.
  4. starscream4002
    starscream4002
    یه سوال دیگه، تو اون سوال جمعیت ستارگان، آیا کسی تو درخشندگی گرما هسته ای یه m/r3 اضافی میاره؟ مشکل من اینه که تو جواب آخر m7/r10 میاد. نه m6/r7.
  5. celestial boy
    celestial boy
    سلام.
    اون درخشندگی تولیدی (هسته ای) فک کنم مشکل از تعریفای کتاب باشه.معادله 5.4 رو یه نگاه بندازید.توش چگالی نیست.یعنی اپسیلون انرژی تولیدی در واحد حجمه نه جرم.قبول ندارید؟5.15 رو ببینید.بعدش وات بر متر مکعبه.
    یه سوال.اینکه ما توی حل همین سواله f ها رو ثابت می گیریم واسه چه توابعی امکان داره؟اگه نمایی باشه مشکلی پیش نمیاد؟
  6. starscream4002
    starscream4002
    اصولا مشکلی پیش نمیاد. چون f صرفا تابعی فقط بر حسب x هستش.
    آهان، پس حل شد. چون dL/dm رو به چگالی ضرب کنیم می شه dL/dV.
  7. starscream4002
    starscream4002
    اینم پاسخ کامل سوال 3 تئوری(کروی) که یه تعداد توش اشکال داشتن.

اون نقطه ها رو صرفا به این دلیل بزرگ گذاشتم که تو عکس دیده شن.(مخصوصا وقتی که با دست لرزان خودم عکسو می اندازم...)

ویرایش: جواب قسمت آخرم غلط بود. به پست بعد توجه کنید.

موفق باشید،

س.ا.
  8. starscream4002
    starscream4002
    امروز متوجه شدم جوابم برای قسمت آخر سوال 3 به شدت اشتباهه. هم اینک جواب اصلاح شده رو در اختیار شما می گذارم.

س.ا.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد