کلیپهای جالب فیزیکی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
  1. Mahtabe kavir
    Mahtabe kavir
    خب از عنوانش دیگه کاملا مشخصه!
    در اینجا سعی میکنیم کلیپهای جالب و آموزشی فیزیکی به اشتراک گذاشته بذاریم.
  2. Mahtabe kavir
    Mahtabe kavir
    این کلیپ تا به حال 3میلیون بار دیده شده که کاری از دانشگاه هاروارد هستش:
    دراین کلیپ چند آونگ را که با هم به نوسان در می ایند مشاهده میکنیم که هر بار به طور گروهی الگوهای حرکتی غیر ممکنی را با هم انجام میدهند.
    ولی مکانیک حرکتی پشت این پدیده چیست؟ برای اینکار در وبسایت دانشگاه هارارد چنین آمده است:
    مدت زمان هر چرخه 60 ثانیه است، طول طویل ترین آونگ طوری تنظیم شده است که در هر دوره 60ثانیه ای،52بار نوسان میکند،طول آونگهای کوچکتر طوری تنظیم شده اند که به ترتیب در این یک نوسان 60ثانیه به آنها اضافه میشود بنابراین،کوچکترین آونگ(15امین)در هر دوه 65نوسان انجام میدهد،زمانی که 15 آونگ با هم شروع به نوسان میکنند، هر کدام به طور جداگانه با توجه به دوره نوسانی خود شروع به نوسان میکند و در نهایت نظم زیبایی از نوسان آنها پدید میآید و بعد از 60 ثانیه دوباره از ابتدا شروع به نوسان میکند.

دانلود کلیپ
  3. Mahtabe kavir
    Mahtabe kavir
    اینم از عکسای مربوطه که توی پست قبلی جاشون نشد.

4. آسمون
    آسمون
    آره اتفاقا منم این کلیپ رو دیدم
    خیلی باحالهههههههههههههههههههه
  5. Amin-Mehraji
    Amin-Mehraji
    کلیپ یسیار جالب انگیزناکی بود!!! فقط یه سوال : تو سایت دانشگاه هاروارد معادلات حرکت فضایی ِ این آونگ ها شرح داده شده ؟
  6. Mahtabe kavir
    Mahtabe kavir
    این لینک اصلی خبره، ولی معادله ای توش نبود.

فکر میکنم در اینجا توضیحات بیشتری داده شده.

------------------------------------
    پ.ن:فقط من فیلترشکنم فعلا کار نمیکنه نتونستم اطلاعات بیشتری در بیارم!
  7. Mahtabe kavir
    Mahtabe kavir
    موزیک با کویل تسلا!!!!!!!!!!!!!!!
    خلاقیتش با حاله...

دانلود کلیپ
    .................................................. ..........
    پ.ن:خب شایدم خیلی آموزشی نباشه ولی جالب که هست ؟؟
  8. Mahtabe kavir
    Mahtabe kavir
    کلیپ سوم:

اینو خودم تا به حال امتحان نکردم.

دوستان نظرتون در موردش چیه؟

دانلود کلیپ
  9. Amin-Mehraji
    Amin-Mehraji
    ضمنا تا تنور داغه(!) یه ایراد از کلیپ اول بگیرم ، البته از فیلم بردارش!!! به نظرم تا لحظه ی آخری که آونگ ها به سکون می رسیدند رو باید فیلمبرداری می کرد .
  10. Amin-Mehraji
    Amin-Mehraji
    و در باب کلیپ سوم ، تا اونجایی که به عقل ناقص بنده رسید دلیلش برمیگرده به فیزیک الکتریسیه و مغناطیس ( اه اه اه ، اصلا از الکتریسیته خوشم نمیاد) و دینامیک ( قربونش برم!!!) ، به نظر من میدان های مغناطیسی و الکترو مغناطیس حاصل از باطری و آهن ربا باتوجه به فرمولهایی که الان دقیقا یادم نیست چی بودن(!) نیروهایی رو ایجاد می کنند که این نیروها همدیگه رو تقویت کرده و باعث ایجاد گشتاور در جهت پادساعتگرد میشن و وقتی نیروها به اندازه ای باشن که بتونن به اصطکاک جنبشی بین اون میله ی فلزی که میچرخه با باطری ( یا هرچی که به اون چسبیده ) غلبه کنن و چون در اینجا در حالت 3 بعدی هستیم و هم به دلیل فاصله ی این نیروها از یک مرکزثقل گشتاور میشه مومنتم زاویه ای و باعث میشه که اون میله هیییییییی بچرخه .

پ ن : نمی دونم چرا احساس می کنم که به ذره بد توضیح دادم!!!!!!!!
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد