گپ خوموني

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
  1. solh
    solh
    اينجه سي حرف زين خومونين ، فقط همي
  2. solh
    solh
    به نظر من صحبت كردن بوشهري از همه چيز بوشهر با ارزش تر است ، مردمان بوشهر بيشترين سرمايه هاي ديار دريا هستند.
  3. golaftab
    golaftab
    سلااام وی همه بوشهریای گل
    موزیادواردنیسوم به این گروه ها الان قراره درباره ی چه گپ بزنیم؟؟؟
    نی بهتره اول باهم دیه بیشتراشناشیم فکر کنم همی سه نفربوشهری هسیم تو اوا؟؟؟؟
  4. solh
    solh
    كسي هم فكر نميكنم بياد اينجا من خودم همينجور واسه خودم بنويسم و برم !!
  5. golaftab
    golaftab
    اره راست میگید تو استان بوشهر خیلی فعالیتها کمه تو خوده بوشهر هست ولی شهرستاناش نه
    من خودم برازجونی هستم دانشجو وعاشقه نجوم .....
  6. solh
    solh
    نميدونم اين كه ميگيد كم تا چه اندازه هست ،ولي براي من تصور كم تر از اين چه من در شهرستان جم ميبينم بسيار ناممكن است ، در كل شهرستان و كل زندگي كه داشتم فقط يك نفر را ديده ام كه در زمينه نجوم و اختر فيزيك مطالعه داشته و آن هم جمي و بوشهري نيست و يك معلم رياضي از اصفهان است ! كه البته به قول خودش چيزي از اين اين مسائل در ذهنش نمانده است! سال پيش تنها سه نفر در استان بوشهر در استان در مرحله ي اول المپياد نجوم قبول شدند كه يكي از آنها از خورموج در آزمون شركت نكرد ، در شهرستان ما هم يادم هست كه فقط من در مرحله ي اول شركت كرده بودم !
    راستش پيشرفت در نجوم در استان بوشهر بسيار سخت صورت پذير است (البته در بوشهر تا اندازه اي متفاوت است) ، من وقتي از معلم فيزيكمان سوال نجومي ميپرسيدم او نه تنها به سوال من جواب نميداد بلكه اظهار نفهميدن سوال من را نيز داشت(و همچنين اصرار بر كوتاهي وقت!) ! حال چه برسد به بقيه دبيران!
    البته زياد هم عجيب نيست ، چون هيچ ساختماني بدون طبقه اول و مصالح تا كنون ساخته نشده و انتظار آن نيز دور از ذهن است .
  7. Night*
    Night*
    هرکسی که بخواد نجوم رو یادبگیره مهمترین چیزی که بیشترین کمک و تو یادگیری اش میکنه و همچنین بیشترین انگیزه رو برای ادامه یادگیری نجوم بهش میده یه اسمون صاف و پرستاره است.و به نظر من کسانی که تو بوشهر زندگی می کنن بهترین امکانات و واسه یادگیری نجوم دارن چون مهمترین اصل که همون اسمون پرستاره است رو در اختیار دارن!
    و مثل علاقه مندان نجوم تو تهران یا شهرایی مثل اون مجبور نیستن به خاطر دیدن و کاوش اسمون از شهر خودشون خارج بشن!!
    یا تو یه اسمون الوده (الودگی هوا و الودگی نوری و...) به دنبال ستاره ها بگردن!
  8. solh
    solh
    همونطور كه گفتم ، من توي شهر جم هستم و از دريا فاصله داريم ، تقريبا توي 30_40 كيلمتري دريا توي يه منطقه ي كوهستاني ، و اين باعث شده رطوبت كم اينجا باشه ، و مكان خوبي براي رصد داشته باشيم . من توي شهر هاي ديگه ( دقت نكردم به آسمون)نبودم كه بدونم وضعيت چجوريه اما ميدونم كه براي رسيدن به يه منطقه بدون نور تنها نيم ساعت پياده روي دارم !!! و اين موضوع خوبي براي همه ي شهرستاني هاييه كه توي شهرهاي كم جمعيت و خلوت زندگي ميكنن!!! ( من خودم براي رصد كردن همين كنار منزل رصد ميكنم كه ميتونم بسيار از آسمان لذت ببرم !)
  9. Night*
    Night*
    Solh عزیز با این توصیفاتی که از محل زندگیتون می کنین ...نمیگید یه نفر مثل من حسودی اش میشه؟!!!!
    واقعا خوش به حالتون.
  10. solh
    solh
    در عوضش هزار جور بدبختيه . راستشو بخاي من خودم حاضرم با كمال ميل جام رو از لحاظ مكاني با شما عوض كنم !!
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد