ریاضی از نگاهی دیگر

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
  1. آیو
    آیو
    دوستان سلام

تو این تاپیک میخوایم از نگاه دیگری به ریاضی نظر بدیم

بسم ا...
  2. آیو
    آیو
    اول از همه از خودم شروع میکنم:

ریاضی با تمام سختی هایی که داره اما من اونو خیلی دوست دارم . ریاضی به دوره خاصی مثل دبستان و.... ربطی نداره بلکه به تمام زندگی ربط داره و تو زندگی ازش استفاده های زیادی میشه
  3. Mahdieh. GH
    Mahdieh. GH
    کاملا درسته و منم با شما هم عقیدم... اصلا هیچ جا نمیشه رفت که اثری از ریاضی اونجا نباشه! پایه ی خیلی از علم ها هم هست و زندگی ما ارتباط تنگاتنگی با اون داره...
    کلا به نظر من ریاضی و فیزیک علم زندگی هستن!
  4. آیو
    آیو
    یکی از معلمامون میگفت:شما اگه انسانی هم برین بازم با ریاضی کار دارین.
    اصلا این کلمه از ریاضه گرفته شده و به معنی ورزش فکره!!!

قشنگ ترین لحظات زندگی اونه که آدم تفکر کنه (اونم برای ریاضی!!!!!)
  5. آیو
    آیو
    بریم سر اصل مطلب :

به نظر شما دوستان عزیز ریاضی به روش درست و مناسبی در مدارس ،راهنمایی،دبیرستان و دانشگاه ها تدریس میشه ؟؟؟؟؟(میدونم بحث کلیه اما قراره به صورت جزيی و ریز برسیش کنیم)
  6. Mahdieh. GH
    Mahdieh. GH
    با اجازه و معذرت خواهی فراوان که نرفتم سر اصل مطلب...
    ریاضی از ریشه رض، به معنی رام کردن اسب وحشی، سختی کشیدن و باغ و بوستان هم میباشد! ( گفتم اینم اضافه کنم) که اگه کمی دقت کنیم بخوایم تفسیرش کنیم، میفهمیم که ریاضی هم سخته، هم اگه زیاد تمرین کنیم خوب یادش میگیریم و مثل اینه که رامش کردیم و همونطور که شما گفتید ورزش فکریه و مغز آدمو به کار میگیره و همچنین اگه خوب بهش توجه کنیم مثل باغ و بوستان دوست داشتنیه (البته اینا تفاسیر خودمه و ممکنه اشتباه باشه)
  7. Mahdieh. GH
    Mahdieh. GH
    به نظر من که 100% اشتباهه...
  8. آیو
    آیو
    ممنونم که اشتباه منو درست کردین راستش اینو یکی از معلمای عربی مون گفته بود.

تفسیرتون هم خیلی خیلی جالب بود
  9. آیو
    آیو
    خب برای نوع تدریس ریاضی شما و دوستان دیگر نظری ندارین؟؟؟؟؟؟؟
  10. Mahdieh. GH
    Mahdieh. GH
    البته ممکنه که این ریشه گیری ریاضی هم درست باشه...
    راستش الان چند ساله که به ما ریاضی رو به طور هوشمند درس میدن، اما من خودم زیاد از این روش خوشم نمیاد، بر عکس همیشه که طرفدار تکنولوژی هستم این بار مخالفم... البته تقریبا میتونم بگم که بیشتر هم کلاسی هامم این نظر رو داشتن که ما پارسال با چند بار اعتراض، این مشکلو حل کردیم، چون این روش فقط اینطور بود که cd ریاضی میزاشتن و برنامه درس میداد و حل میکرد که زیاد جالب نبود، چون به نظر من وقتی میخوایم یه چیزی رو به بقیه یاد بدیم باید ارتباط چشمی هم برقرار کنیم...
    اما برای تدریس ریاضی به نظر من باید پایه ای باشه و وقتی یه مبحث جدید تدریس میشه باید به بچه ها اثبات هم بشه تا پایه ای یاد بگیرن، نه یه سری فرمول یا سوالای تکراری! من یه بار نشد تو آزمونای ریاضی یه سوال ببینم که در سطح کتاب باشه، کلا کتابا هم غلطه...
    اگه میخوان سوالا رو اینطوری بدن این کتاب چیه؟ اگه هم کتاب مناسبه این سوالا چیه؟ البته منظور من بعضی از آزمون ها که خودشون هم اعلام کردن پیشرفته هستند نیست، منظورم آزمونایی که روشون نوشته شده سطح علمی ، سطح علمی کتاب!
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد