مکالمه بین Ehsan و Flare star

55 پیغام بازدید کنندگان

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
  1. سلام، خوبید؟

برگزیده شدنتون مبارک
  2. خیلی ممنون

سال جدیدتون
    پر از شادی، سلامتی و برکت
  3. دوباره چهره ی نوروز و شادمانی عید
    دوباره عشق و امید
    دوباره چشم و دل ما و چهره های بهار
    غم زمانه به پایان نمی رسد، برخیز!
    به شوق یک نفس تازه در هوای بهار.

عیدتون مبارک آقای ابراهیمیان
    امیدوارم سال خیلی خیلی خوبی باشه براتون...
  4. حلّه ها ولی حل نیست!
    خیلی ممنونم از پاسخ بیش از 1000کاراکتریتون
  5. ادامه : (از 1000 تا کاراکتر زد بالا )

یک تعبیر ِ قشنگ ِ این اتفاق اینه که هر چه قدر جرم زیاد تر باشه، سرعت دادن به جسم سخت تر میشه، شما خیلی راحت می تونید یک توپ رو شوت کنید و به سرعت ِ 100 کیلومتر بر ساعت برسونیدش اما نمی تونید با زور زدن یه کامیون رو به چنین سرعتی برسونید، دست ِ کم راحت نمی تونید

حالا وقتی جرم با نزدیک شدن به سرعت ِ نور زیاد بشه، زیاد تر کردن ِ سرعتش سخت تر میشه، و کار به جایی می رسه که در نزدیکی ِ سرعت ِ نور، جرم بی نهایت میشه و شما اصلا نمی تونید سرعتش رو بیشتر کنید! در نتیجه نمی تونید از سرعت ِ نور سریعتر حرکت کنید

حله؟
  6. علیک ِ سلام

این یکی از اون پیش بینی های ِ عجیب و غریب ِ نسبیت ِ خاص هستش، وقتی اجرام سرعتشون صفره، جرم مساوی ِ جرم ِ سکون میشه، همین طوری که سرعت زیاد و زیاد تر میشه جرم افزایش پیدا می کنه تا در نزدیکی ِ سرعت ِ نور، جرم بینهایت میشه، کلا رابطه ی ِ جرم ِ نسبیتی (m) و سرعت(v) و جرم ِ سکون (m0) این طوریه:

که اون ضریب ِ گاما رو بهش می گن ضریب ِ لورنتس و از این رابطه حساب میشه:

اگر بالفرض ِ یک جسم ِ یک کیلوگرمی داشته باشیم، نمودار ِ جرم ِ جسم در سرعت های ِ مختلف شبیه ِ نمودار ِ پایین میشه:

7. سلام
    من یه چیزیو متوجه نشدم!
    چرا با سرعت حرکت کردن باعث افزایش جرم میشه?!?!!!
  8. آهان!
    منم دیدم واسه تولدم گفتین کنکور فکر کردم واسه سال دیگه میگین
    نه یه مدت هم سرم شلوغ بود هم امتحانای ترم شروع شده بودش(البته یه ذره آوا زده هم شده بودم!)!
  9. آهان!

من فکر کردم این اواخر این قدر کم سر می زنید شاید بابت ِ کنکوره! خوب خدا رو شکر!
  10. خب خدارو شکر!پس میرسم زود!
    من?!کنکور?!
    فعلا در تلاش برای گرفتن دیپلمم
نمایش پیغامهای بازدید کننده 11 از 20 تا 55
صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد