مکالمه بین mohsen4465 و rezash

33 پیغام بازدید کنندگان

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
  1. سلام آقای شعبانی
    بله دنباله‌دار زیبا و پرنوری هست و قراره پرنورتر هم بشه. همین الان هم بخوبی تو جوینده تلسکوپ مشخصه. اگه بشه با چشم دیدش که دیگه محشره.
  2. سلام
    خیلی ممنون از لطفت

امیدوارم همیشه سلامت و شاد باشی

دنباله دار جدید خیلی جالبه.پیگیرش باش.
  3. سلام آقای شعبانی
    تسلیت عرض میکنم. روحشون شاد باشه.
  4. سلام

سال نو مبارک

چند روزی بود که نمیتونستم به فروم وارد بشم.که گویا مشکل حل شده است.

برات آرزوی سالی خوب همراه با تندرستی و خوشحالی دارم.
  5. یه سال آسمون صاف صاف براتون آرزو کردم.
    (البته روزاش بارون بیاد که یه وقت خشکسالی نشه )
    نوروزتون مبارک!

6. سلام

خیلی حیف شد که ندیدیش.عالی بود.

راستش خیلی سورپرایزم کرد.چون اصلا فکر نمیکردم در این حد درخشان باشه.

چون اغلب سایتها ,لاوجوی را پرنورتر زده بودند و همین موضوع باعث شد وقتی دیدمش شگفت زده بشم.

خدا کنه فردا هم آسمان صاف باشه تا بتونیم ببینیمش.

الان هم سایت اسکای اند تلسکوپ همین مورد رو زده.
  7. سلام آقای شعبانی
    عکستون از آیسان خیلی عالی بود. اصلاً فکرشم نمیکردم با گوشی بشه چنین عکسی گرفت.
    من هم امروز صبح به سراغ این دو دنباله‌دار رفتم. لاوجوی واقعاً زیبا و پرنور بود. اما متأسفانه برای رصد آیسون سقف خونه همسایمون بلندتر از حدی که انتظار داشتم از آب دراومد! در کنار اون رطوبت زیاد هم خیلی از وقتم رو گرفت. در نهایت موقعی که تونستم آسمون ناحیه آیسون رو از داخل چشمی ببینم دیگه دیر شده بود و قبل از اینکه پیداش کنم هوا روشن شد. البته بعد از دیدن پست شما و اینکه گفتید از لاوجوی پرنورتر بود به خودم گفتم که چرا بیشتر ادامه ندادم؟

فردا با توجه به اینکه ison دو درجه پایینتر میره فکر کنم برای اولین بار مجبور بشم تلسکوپ رو داخل باغچه خونمون ببرم تا بتونم از لبه بالای سقف خونه همسایه آیسان رو رصد کنم. در کل افق شرقی بدترین افقیه که من اینجا دارم.

راستی آقای شعبانی شما رنگ دنباله‌دارها رو با چشم هم دیدید؟ من احساس میکنم که انگار یه جورایی رنگ آبی لاوجوی مشخص بود. البته بعد گفتم حتماً خیالاتی شدم چون خیلی خیلی کم نور بود.
  8. بله تا یک هفته بعد به احتمال زیاد قابل رصد میشه. ضمناً سایت heavens-above خیلی قدرهای دنباله‌دارها رو دقیق زده و برخلاف بقیه سایت‌ها قدرهاش گول زننده نیست. برای ISON زده 14 که با تخمین‌های رصدی خود من کاملاً جور درمیاد. حتماً یه سر بهش بزنید. دنباله‌دار Encke فعلاً بهترین قدر رو داره. من امشب میخوام برم سراغ دنباله‌دار 154P که ساعت 8 شب با قدر 13 وسط آسمونه.
  9. سلام

حالت خوبه؟

به نظر من شرایطش برای رصد در شهر تهران یا شهر شما بسیار نامناسبه.

من در تهران که نتونستم با هشت اینچ ببینمش و تا محاق بعدی صبر میکنم.

واقعا" کم فروغه ولی به نظر به سرعت در حال درخشان شدنه و تا دو هفته آینده به قدر درخشندگی مناسب و رویت با دوربین دوچشمی میرسه.

البته همین که سعی کردیم خیلی خوبه و یک محک برای جستجوی اجرامه کم فروغه.

به غیر از کم فروغ بودنش خیلی هم کوچکه و رصد را در بزرگنمائی پائین سخت میکنه برای همین باید مکان دقیقش را پیدا کرد و بزرگنمائی را به حدود 150 برابر رساند تا حداقل هسته آن مشخص شود.

عکس آقا تورج هم خیلی جالب بود و خیلی به آسمون رصدگاه ما شبیه است.

اتفاقا مثل همون نیم تنه جبار که دو شب پیش دیدیم استفاده از ستاره های صورتواره ای خیلی در مشخص کردن مکان دقیقش کمک میکنه.

مثل همون ستاره دوگانه ای که مشخص کردی.

البته من قول میدم با تلسکوپی که داری به راحتی میتونی در ارتفاعات کلار دشت یا بلده که آسمونش هم پاک باشه ببینیش.

من دفعه پیش در ارتفاعات نزدیک دیزین دیدمش.البته فقط دیدنش مهم بود و ظاهرش اصلا جالب نبود.
  10. سلام آقای شعبانی
    آقا تورج عکس ویرایش نشده خوبی توی فورام گذاشته. با آلودگی نوریه، یعنی تقریباً اونچیزی که ما دنبالشیم.
    مکانش دقیقاً همونچیزیه که تو استاری نایت هست اما نورش... با این نور ضعیف نمیشه دیدش.
    اینجا آدرس دادن ستاره‌ها سخته با اجازتون بقیشو تو عکس توضیح دادم.

امتیاز تصویر از: toraj1358
نمایش پیغامهای بازدید کننده 1 از 10 تا 33
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد