مکالمه بین Tahereh Ramezani و Ehsan

88 پیغام بازدید کنندگان

صفحه 4 از 9 نخستنخست 12345678 ... آخرینآخرین
  1. علیک ِ سلام

شبا زود بخوابید، صبح زود بیدار شید، سبزیجات هم زیاد بخورید، آها یه کمی هم غیر خبیث باشید دیگه حله
  2. سلام سلام خوبیــــــــن ؟؟

آقا مسئلتون شدیــــــــــد :

ما بخوایم به مقام احسان برسیم ، باید چه مراحلی رو طی کنیم ؟
  3. تشکر تشکر بسیار بسیار ...............
  4. در مورد ِ مشتری هم، فکر کنم جرم ِ گاز ِ اطراف ِ هسته اگر قابل قیاس با هسته نباشه، باید خیلی خیلی بیشتر از جرم ِ کره ی زمین ِ تنها باشه چون اولا حجمش خیلی بالاست، ثانیا گرانش ِ مشتری اون قدر قوی هست که گازها رو دور ِ هم نگه داره، پس اون قدر قوی هم هست که گازها رو فشرده بکنه و چگالی ِ معقولی ایجاد بکنه.

راستی اصلا می تونید یک چیزی رو حساب بکنید، جرم ِ مشتری رو با این فرض حساب کنید که تماما از گازی با چگالی ِ جو ِ زمین ساخته شده باشه. فکر کنم جرمش از مرتبه ی جرم ِ زمین بشه، دقت کنید که این فرض خیلی مزخرف بود چون خود ِ گازهای ِ مشتری در سطح باید چگالتر از گازهای روی سطح زمین باشه.

بنا بر این خیلی دور از ذهن نیست که چنین چگالی پایینی، چنین جرمی هم ایجاد کنه چون حجم خیلی بالاست.
  5. علیک ِ سلام شکر

شما خوبید؟

این که بعضی از سیارات یا اقمار دچار ِ قفل ِ مداری میشن دلیلش معمولا کشندهای ِ جزر و مدی عنوان میشه، جزر و مد به عنوان ِ یک عامل ِ اتلافی، انرژی و تکانه زاویه رو تلف، و به گرما تبدیل می کنه بنا بر این سیاره قفل میشه (جزئیات ِ ریاضیش رو دیگه خودتون می تونید با استفاده از چیزهایی که در مکانیک تحلیلی 2 خوندید استخراج کنید ) اما در مورد ِ عطارد نمی دونم این به خاطر ِ جذر و مد (در گذشته ی سیاره) رخ داده یا عاملش چیز ِ دیگری بوده.

این تصور عمومی که گاز نمی تونه جرم ِ زیادی ایجاد کنه، غلطه، چگالی میانگین ِ خورشید برابر با چگالی ِ آب هستش و خود ِ خورشید هم تماما گاز (اون هم با دمای بالا که موجب ِ انبساطش میشه) هستش با این حال جرم ِ خورشید 99.8 جرم ِ منظومه شمسی رو شامل میشه، چگالی میانگین ِ زحل از آب هم کمتره اما جرم ِ کلی زحل از زمین خیلی بیشتره.
  6. سلام سلام خوبـیـــــن ؟؟

درس ها و امتحانات خوبن ؟

آقا دو تا سؤال : ( با اجازه )

یکی اینکه : می دانیم که سیاره ی عطارد در اثر قرار گرفتن در جاذبه ی شدید خورشید ، حرکت کُند به دور خود دارد ؛ حالا چرا ؟ ( هر جایی دیدم چراییشو نگفته بودن ! )

یکی هم اینکه : جرم سیاره ی مشتری حدود 300 برابر جرم زمین است ؛ منظور از جرم ، جرمِ هسته ی فلزیِ مشتری هست یا چیز دیگه ای ؟ ( به نظر من چون مشتری سیاره ی گازی هست پس باید جرمش کم باشه ، بنابراین به نظر من ، منظور جرم هسته اش هست ؛ درسته ؟ )
  7. اولاً منو از شیرینی دادن می ترسونین ؟؟!! ( طاهره رو از شهادت می ترسونین !! ) ( ما مثل بعضیـــــــا نیستیم !! ( ) ) شما هر وقت شیرینیِ عروسیِ خواهرتونو دادین ، منم روچشم ..........
    بعدشم الآن که معلوم نیست چی قبول میشم ، شهریور جوابش میاد !!
  8. اولا بنده به شخصه یک بارش رو خاطر دارم که از من گرفتید ثانیا نیتش رو داشتید از بعضی ها بگیرید!

ثالثا بحثو نپیچونید! چی قبول شدید؟!
  9. شیرینی !! من !! از چه کسی ؟؟!! من اصلاً یادم نمیاد که از کسی شیرینی گرفته باشم !! یعنی کسی دست شیرینی دادن نداره اصلنـــــا !! خودتون که نمونه هاش رو می دونین !!
  10. راستی شما ارشدتون رو چی کار کردین؟ این همه از ملت شیرینی میگیرید، ببینیم از شما باید بگیریم یا نه؟
نمایش پیغامهای بازدید کننده 31 از 40 تا 88
صفحه 4 از 9 نخستنخست 12345678 ... آخرینآخرین
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد