مکالمه بین Astronomy و mohsen4465

58 پیغام بازدید کنندگان

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
  1. خب دیگه اشتباهی فکر کردم!
    امیدوارم آخرای سال بتونم ببینمش.
  2. :o
    چیییی؟
    آندرومدا خیییییییلی بزرگه!!!
    m1 حدود 3-4 برابر سحابی حلقه هست!
    اندازش حدود 4 دقیقه قوسی هست!! ینی حدود 1/7 ماه! آندرو مدا خودش حدود 6 برابر ماهه
  3. Okay
    حالا فهمیدم که چه چیزی رو باید ببینم.
    راستش من انتظار دیدن جرمی به اندازه آندرومدا رو داشتم.
  4. آره فک کنم با بزرگنمایی بالا بهتر دیده بشه!
    اگه بتونی دقیق قطبی کنی میتونی راحت بگیریش! من که بدون گوتو رفتم!
    به نظرم دستی گرفتنش هم راحته! میتونی دستی بگیری
    تو بزرگنمایی پایین شکلش یادم نیست! اما مطمئنا سیاه سفیده
  5. آها پس باید بزرگنمایی رو زیاد کنم؟ من با بزرگنمایی 42 دیدم.
    مشکل اینجاست که با بزرگنمایی بالا گوتو نمیتونه دقیق اونو تو میدان دید قرا بده. پس باید دستی بگردم پیداش کنم.
    یه سوال: پس باید تو بزرگنمایی پایین بشکل ستاره دیده بشه درسته؟ رنگ خاصی داره؟
  6. آره

5" آکروماتیک بود!!

یه لکه کوچیک! بیضی شکل حدودا

کناراش پر نور تر ولی داخلش کم نوره ولی اصلا حالت حلقه ای نداره! دیدنش به نظرم راحت بود!!

البته با بزرگنمایی بالا اینجوری بود!!
  7. سلام

واقعاً تو با 5 اینچ دیدیش؟
    من 7 اینچ بیشتر گذاشتم روش ولی باز هیچی ندیدم؟ میشه بگی از تو تلسکوپ چه شکلی معلومه؟
    ضمناً من با Goto جرم ها رو پیدا میکنم. همه راحت میافتن تو کادر ولی وقتی گوتو زدم به M1 هیچی ندیدم؟ چندین بار انجام دادم ولی نتیجه همون بود.
  8. سلام!
    حاجی چطور m1 رو ندیدی؟

مطمئنی درست میگیریش؟

من با 5" دیدم، تو با 12" نمیبینی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  9. ok! mamnun
  10. نه از روی منبع گفتم.
    منبع اول ویکی پدیا و منبع دوم مستند The Universe قسمت S06E06: UFO-The Real Deal
    ضمناً خودم هم چندماه پیش تو بحث «قدم بعدی مریخ» در مورد سوخت لازم برای خارج کردن ایستگاه فضایی از مدار زمین و رسوندن اون در طی 2 سال به مدار مریخ یکسری محاسبات بر مبنای موتور شاتل انجام دادم (که خودت میدونی جزء بهترین پیشرانه های شیمیاییه) که اعداد ارقام وحشتناکی برای میزان سوخت بدست آوردم. (متأسفانه مربوط به همون موقع بود که در فروم داشت یکم تغییرات ایجاد میشد و بنابراین پستم به همراه تمام محاسبات پاک شد.)
نمایش پیغامهای بازدید کننده 31 از 40 تا 58
صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد