مکالمه بین smhm و celestial boy

9 پیغام بازدید کنندگان

1. سلام و تشکر.
    اگه زحمتی نیست چند منبع بهم معرفی کنید که اینطور تفسیر هایی داشته باشه.
    بازم ممنون
  2. با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات
    نظر ایشان در رابطه با هفت آسمان و هفت زمین به نظر من قابل اثبات نیست. نه از لحاظ علمی و نه از لحاظ روایی.
    اما بهرحال نظری است در ردیف سایر نظرات علماء و مفسرین هرچند به نظر میرسد دقت و سطح نگرش ایشان در مرتبه بالاتری از سایرین است.
    بطور کلی آیات قرآن در این زمینه از جمله آیات متشابه است و تأویل و تفسیر واقعی این آیات هنوز برای ما ناشناخته است و باید منتظر باشیم تا مفسر واقعی قرآن خود بیاید و پرده از اسرار این آیات بردارد.
    همچنین در مورد معراج پیامبر اکرم(ص) هر چند کلیت این واقعه را همه مسلمانان قبول دارند و به آن معتقدند اما در جزئیات و کیفیت این سیر آسمانی نمی توان نظر قطعی داد.
    موفق باشید.
  3. سلام.
    یه سوال تخصصی داشتم.کتاب تبیین جهان و انسان آقای رضوی رو خوندید؟؟می خوام بدونم فصل دومش و مخصوصا صفحه 26 به بعد قابل تایید هست؟؟یعنی میشه به نوشته ایشون استناد کرد؟؟
  4. سلام.
    ممنون بابت راهنمایی تون درباره محاسبه جهت قبله و اینا.
    حل شد.زیاد سخت نبود ولی جوابش خیلی طولانی شد.
    بازم ممنون.
  5. سلام .خيلي ممنون از تذكرتون.
    البته كه من منظورم اين بود كه يه كسي مثه شما پيدا بشه جواب سوالم رو يه جاي ديگه (مثه اينجا)بده.
    راستي واقعا سوالم مبتديانه نبود؟شما جوابشو مي دونين؟؟؟
    ممنون...
  6. با سلام
    اسطرلاب بنده فقط یک رو است. اما اسطرلابهای قدیمی دو طرفه بوده که معمولا در پشت اسطرلاب عضاده قرار داشته که با اون ارتفاع سنجی می کردند. همچنین یک سری اطلاعات و جداول نجومی هم بوده. مثل جداول گاهشماری و موقعیت ماه و سیارات
  7. سلامي دوباره.
    خيلي ممنون از جوابتون.من درست كردن اين طرف اسطرلاب رو از يه سايتي گرفتم.چيزي كه نياز دارم روش درست كردن طرف ديگه اسطرلابه كه تقريبا هيچ جايي نتونستم پيدا كنم.حتي هنوز نمي دونم اون طرف چي هست!!!يه جا نوشته جهت انحراف قبله شهر ها-يه جا طول و عرض جغرافيايي شهر ها-يه جا كار هاي مهندسي و...
    راستي اصلا اون طرفش چي داره؟به درد محاسبه هاي نجومي مي خوره يا نه؟؟؟
    ممنون.
  8. با سلام
    اسطرلاب دو صفحه داره یکی صفحه آسمان هست که باید تک تک ستارگان بر اساس بعد و میل آنها روی صفحه نقطه گذاری بشه. در مورد ترسیم دایره البروج هم باید مختصات خورشید را برای هر روز سال محاسبه کرد و نقطه گذاری کرد (البته من در اسطرلابم محاسبه را در فواصل 5 روزه انجام دادم)
    صفحه دیگر صفحه افق است که باید خطوط سمت و ارتفاع بر اساس مختصات جغرافیایی منطقه ترسیم بشه. برای اینکار باید تمام زوایای سمت و ارتفاع ابتدا به بعد و میل تبدیل بشه و بعد با تکنیک نقطه یابی، خطوط ترسیم بشه.
    بیشتر از این نمی تونم وارد فرمول ها و جزئیات کار بشم. امیدوارم متوجه شده باشید انجام این طراحی ها چقدر وقت گیر و دقت لازم داره.
  9. سلام.شب يلداتون مبارك
    يه چيزي بهم گفتين كه دربست مغزمو كار گرفته.قضيه اسطرلاب رو ميگم.اينه كه ازتون خواهش مي كنم يه نحوه ساخت مختصري رو بهم بگين.حالا با خودتونه.هر طور مي خواين.اگه تونستين و خواستين لطفا تو pm واسم پيام بذارين.
    پيش پيش ممنون و خداحافظ...
نمایش پیغامهای بازدید کننده 1 از 9 تا 9
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد