PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست همفكری از اعضای گرامی

Mostafa
04-06-2012, 07:41 AM
درخواست همفكری از اعضای گرامی

با سلام به دوستان عزيزم

همانطور كه احتمالآ متوجه شده ايد فروم ما از روز 13 فروردين مجددآ مورد حمله شديد سايبري عده اي قرار گرفت و مشكلاتي براي فروم به وجود آمد .

البته خوشبختانه اين بار ( و اميدوارم بار هاي بعدي ! ) مشكل حادي به وجود نمي آيد چرا كه ديتاي كامل فروم در بكاپ ها موجود است و هيچ اطلاعاتي از دست نرفته است .

(البته مشكل هنوز به طور كامل برطرف نشده و ظاهر سايت هنوز مشكلاتي دارد كه انشااله آن هم به زودي برطرف خواهد شد )

منتها با اين كار مدتي روال طبيعي فروم را مختل مي كنند كه اميدوارم با تدابير پيشگيرانه آتي جلوي اين مشكلات احتمالي نيز گرفته شود .

لازم است مراتب تشكر ويژه خود را از كليه مديران و اعضاي گرامي كه در چنين شرايطي با ابراز لطف و محبت هاي خود ما را دلگرم و اميدوار مي كنند اعلام كنم .

اما اغلب اوقات وقتي اتفاقي رخ ميدهد كه دوستش نداريم ، اگر كمي با دقت بيشتري به مسئله نگاه كنيم ، چيزهاي خوبي را مي يابيم كه به واسطه آن اتفاق بدست آمده اند .

راستش الآن كه اين مطلب را مي نويسم حس عجيبي دارم ، حس كسي كه بودن و داشتن چيزي برايش عادي شده باشد و بعد كه كمي ، حتي به كوتاهي چند روز از دستش

مي دهد ، باز قدر بودنش رابيش از پيش مي داند .

البته به هيچ وجه منظورم از آن چيز ، يك فروم يا سايت برنامه نويسي شده نيست ، بلكه روح دوستي است كه در فضاي آن و بين تك تك اعضا در جريان است ، حس با هم بودن

و داشتن هدفي مشترك ، حس كمك به پيشرفت يكديگر، حس انسان بودن .

باور كنيد اين فروم براي من ( و ميدانم براي خيلي از بچه هاي ديگر ) اصلآ حس يك سايت مجازي را ندارد ...

همين دو - سه روزي كه نبوديم دلم براي بچه ها خيلي تنگ شده بود ...

حتي دلم براي آن دوست عزيزي كه هي در تاپيك عكس هاي جالب ، تند تند عكس هاي تكراري مي گذاشت و مجبور بوديم نصفش را حذف كنيم ، خيلي تنگ شده بود .

در جايي مي خواندم كه در آينده شهر ها و كشور هاي مجازي ايجاد مي شوند و آدمها شهروند آبادي هاي مجازي مي شوند .

من اين مدت وجود اين شهر مجازي را لمس كردم .

و الآن بسيار خوشحالم از اينكه عضو شهري هستم كه آدم هايش بوي مهرباني مي دهند .

دوستان عزيزم ، همه اين مطلب را نوشتم كه بهانه اي باشد براي همين جمله آخرم :

همه شما را از صميم قلب دوست دارم و از بودن در كنار شما به خودم افتخار مي كنم :have a nice day:

با آرزوي سربلندي و موفقيت همه شما

Sharafi
04-06-2012, 05:32 PM
با سلام ،

بنده لازم دیدم توضیحاتی تکمیلی به شما عزیزان بدهم ، دقت کنید که انجمن آوا استار توسط گروه آوا سرور پشتیبانی می شوند که اینجانب مدیریت این مجموعه و پشتیبانی فنی انجمن آوا استار را بر عهده دارم .

ابتدا اعلام می کنم پس از مدت 5 روز انجمن به حالت اول بازگشت و کاربران گرامی بدون هیچ مشکلی می توانند فعالیت خود را از سر گیرند .

بنده مسئول هستم در قبال اتفاقاتی که در انجمن رخ می دهد توضیح دهم که البته نه انجمن بلکه وب سایت آوا استار ، تقویم نجومی آوا استار ، دانشنامه آوا استار و آپلود سنتر آوا استار از این موضوع خارج نیست .

بنده همین جا پیگیری و اهمیت هایی که جناب آقای امام در این باره دارند را ستایش می کنم ، و مانند قبل که به عزیزان قول دادم و عمل کردم قول می دهم هیچ مشکلی برای اطلاعات انجمن به وجود نیاید و در بدترین حالت چون هیچ امنیتی 100 % نیست ما بکاپ روز قبل از اتفاقات احتمالی را همیشه خواهیم داشت .

دقت کنید که حملات Flood Attack و DDOS در ابر سرور ها و قویترین سرور های دنیا امری اجتناب نا پذیر است و نه تنها ما بلکه قول پیکرترین سرور های دنیا در مقابل چنین حملاتی با مشکل رو به رو هستند فقط روش های خاصی وجود دارد که تاثیر این حملات را کم می کند ما در این یک هفته توقف انجمن سعی بر جلوگیری تا حد امکان از این حملات را داشتیم و تا حدی موفق نیز شدیم قابل به ذکر است ما سر قول خود هستیم و به تمامی کاربران قول می دهیم در بدترین شرایط فقط اطلاعات یک روز را از دست خواهیم داد .

باز هم از صبر و بردباری شما در این چند روز تشکر لازم را اعلام می کنم و امید است در آینده امکانات بهتری را در محیط های وب آوا استار برای شما فراهم نماییم .

نا گفته نماند ما در چند روز آینده تصمیمات دیگری در مورد امنیت اتخاذ خواهیم نمود که به شما نیز اطلاع رسانی خواهیم کرد.

موفق و پیروز باشید.

Scorpius
04-06-2012, 06:50 PM
زمانی که در اروپای رنسانس و قرون وسطایی حقایق نجومی به عنوان کفر و جادو تلقی میشد.در شرق و ممالک اسلامی نجوم و کلا علم به سرعت در حال ترویج و گسترش بود.

مسلمانها کتب رو ترجمه میکردن و به پیشرفتهاشون ادامه میدادن.

هنوز هم اسامی ستاره ها در غرب ریشه ی شرقی داره.

وقتی به تقویممون نگاه میکنم واقعا افتخار میکنم که گذشتگانمون چنین تقویم منسجمی رو به یادگار گذاشتن.تقویمی که کاملا با طبیعت هماهنگه

کل دنیا آندرومدا رو با عبدالرحمان صوفی میشناسه...هنوز هم بقایای رصد خانه ی مراغه شکوه ایران در زمینه ی نجوم رو به ما نشون میده

اما نمی دونم از اون عظمت مشرق زمین چی مونده؟؟؟

گذشته ها تموم شد.الآن چی هستیم؟؟؟چی به سرمون اومده؟؟؟

چرا اونها(غربیها) الان مشغول درگیری های بچه گانه نیستن؟؟؟ چرا اونها در زمینه ی علم مرتبا پیشرفت میکنن

فقط به عنوان نمونه میتونم بگم

چون اونجا به یه تالار گفتگو ، یه موسسه یا یه مجموعه حمله نمیشه...یا اگر هم بخوان نمی تونن و باید بعدها پاسخگو باشن

کسی که به این تالار ها حمله میکنه مسلما بدون هدف قبلی این کار رو انجام نمیده و برای خودش دلیل داره (البته برای رسیدن به هدفش کاملا در اشتباهه)

ولی جناب هکر لطفا به اون بچه مدرسه ای که با اشتیاق میاد اینجا هم یه مقدار فکر کنید.

همه میدونن ماهیت تالارهای گفتگو ابزاریه در خدمت کاربرها نه اینکه کاربرها در خدمت تالار باشن.کاربر ساده ای که به این تالار میاد تنها به خاطر علاقه به نجوم میاد اینجا و با اسم ها کاری نداره

اما حالا که متاسفانه این اتفاق می افته چاره ای نیست جز اینکه با این موضوع مواجه شد

این تالار قبلا هم مورد حمله ی سایبری قرار گرفته.اون موقع آیدی من هم از سرور آوا پاک شد.

اما به نظرم مسئولین این تالار نباید بگذارند چنین اتفاقی دوباره رخ بده و من اونها رو مسئول حفظ امنیت کامل اینجا میدونم.

کسانی که این تالار رو ایجاد کردند باید با توجه به میزان کارایی, و احتمال اینگونه اقدامات ، امنیت رو هم متناسب باهاش تامین کنند.
باشد که دیگر شاهد این گونه اقدامات و اقدامات مشابه نباشیم.

Hadise
04-06-2012, 07:15 PM
سلام بر دوستان هم اوا
خیلی خوشحالم که مشکل ظاهری سایت هم برطرف شد.بازم این چند ساعتی که کلوپ فعال نبود حس بدی داشتم،این از ته ته ته قلبم میگم، امیدوارم دیگه برای این خانه و خانواده ی نجومیمون مشکلی پیش نیاد
جناب آقای امام از زحمات شما و دیگر مدیران عزیز سایت کمال تشکر رو دارم،امیدوارم اوااستار همیشه یه استار باقی بمونه
دوستون دارم

N3PTUN3
04-06-2012, 07:23 PM
جالبه ها ...
ملت چه دردسر ها می کشن برای پایین آوردن آوا ... این بندگان خدا گناه ندارند هی باید برن دنبال روش های جدید برای پایین آوردن آوا ؟ آخرش هم که هیچ ... آب از آب تکون نمیخوره با این تیم مدیریتی ....
نکته جالبی که هستش این وسط , اینجاست که این حملات بسیار عذاب آوره برای هر سروری ... هیچ کی هم این کار رو مفت انجام نمیده ...
حالا فکرش رو بکنین این افراد تا به حال چه قدر هزینه کردند برای این کار ....

عجب دنیای جالبیه ها ...

باز هم به آن جمله معروف میرسیم که از قدیم میگن ... عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد....

در آخر از تمام عزیزانی که چند شب استرس و بی خوابی رو برای حفظ و نگهداری از سایت تحمل کردند تشکر می کنم ....

Mostafa
04-08-2012, 06:53 PM
با عرض سلام و عذر خواهی از دوستان گرامی بابت مشکلات مکرر فروم در روز های اخیر

بدون هیچ توضیح دیگری ، به زودی تغییرات ساختاری در وضعیت فنی فروم ایجاد خواهیم کرد تا دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشیم .

پیمان اکبرنیا
04-08-2012, 09:40 PM
من نمیدونم حمله ها از سوی چه کسی بوده اما نمیتونم ساکت بمونم!

بنابر این نکاتی را در زمینه این حمله ها مینویسم.

قابل توجه شخص، اشخاص، موسسه یا موسساتی که مشغول حمله به فروم هستند و وقت و هزینه زیادی صرف این کار می کنند!

هرچند که بعید میدونم حرف زدن با زبان منطق با شما فایده ای داشته باشه اما برای یک بار هم که شده به خود زحمت داده و به موارد زیر کمی فکر کنید:

1- اگر مشکلی با فروم آوا استار و یا خود شرکت دارید و حس میکنید ظلمی به شما و یا هرکس دیگر شده است، آن را منتشر کنید که ما هم بدانیم و مدیران موسسه هم مطلع شوند و فکری به حال آن کنیم. اگر مشکلی ندارید و صرفا فکر میکنید که آوا استار از نظر اقتصادی و یا علمی و یا هر نظر دیگری رقیب شماست، میتوانید به صورت سالم با آن رقابت کنید و اگر بلد نیستید به صورت سالم رقابت کنید، به شما پیشنهاد میکنم به جای تخریب رقیب، به تقویت خود بپردازید.

در راستای تقویت، پیشنهاد میکنم مطالعه خود را در زمینه علوم اقتصاد، مدیریت، بازاریابی، نجوم و ... افزایش داده و وقت خود را به جای حمله، صرف امور مفیدتری کنید.

2- فروم آوا استار مجموعه ای است از افراد علاقه مند به نجوم که بدون چشمداشت مالی، به دور هم جمع شده اند و برای ارتقای سطح دانش نجومی خود و دیگران می کوشند. پس با حمله به آن، نمیتوانید انگیزه افراد را برای کار کردن کم کنید.

3- تاریخ نشان داده است که مخالفت بدون منطق با یک مجموعه و یا جریان علمی یا فرهنگی، نه تنها موجب ضعف آن نشده، بلکه موجب محبوبیت آن می شود.

4- حتی اعضا القاعده و طالبان هم اگر عملیات تروریستی انجام میدهند، دلیل آن را ذکر میکنند و در رسانه ها اعلام میکنند که کار آنهاست و به آن افتخار میکنند! شما حتی جرئت این را ندارید که بگویید چه کسانی هستید و با روشهای بزدلانه سعی در حذف آوااستار دارید.

5- حتی اگر فروم نابود شود که با توجه به وجود پشتیبان این اتفاق نمی افتد، من و بقیه دوستان مجددا و از اول به فعالیت خود ادامه خواهیم داد و فروم را دوباره خواهیم ساخت. همان گونه که دوستان قدیمی یک بار این کار را پس از هک کردن فروم انجام دادند.

6- حتی در صورت نیاز، فروم را از حالت مجازی خارج کرده، و خود من قول میدهم که به صورت رایگان، کلاسهای آموزش نجوم در خود آوا استار برگزار کنم! هرچند بعید نمیدانم که در این صورت، شما با خمپاره به محل برگزاری کلاس حمله کنید. چون کار دیگری بلد نیستید.

بیش از اين حرفی ندارم.

و در آخر بازم میگم:

بکشید ما را، زنده تر میشویم!

یک عضو کوچک از فروم آوا استار

Mostafa
04-08-2012, 10:10 PM
پيمان عزيز

بدون اغراق عرض ميكنم

من الآن هيچ شكي ندارم كه ورود من به دنياي نجوم و بعد از مدتها آوااستار و فروم و ... فقط و فقط براي رسيدن به موهبت داشتن دوستان واقعي بوده است .

كه الآن با تمام وجودم اين حس را لمس مي كنم .

باقي هرچه باشد ، در برابر اين حس بسيار بي ارزش است

بد جوري منقلبمان كردي مرد

Sunrise
04-09-2012, 07:24 AM
سلام به همه دوستان هم آوا

احتمالا برخي از شما با وبلاگي كه سال پيش و به همت يكي از دوستان عزيزمون راه اندازي شد آشنا هستيد و بهش سر زديد...

اما از اونجايي كه اتفاقات اخير باعث آپ شدن مجدد اون شد و دوستان جديد زيادي هم از اون تاريخ به بعد به جمع ما پيوستن، يك بار ديگه اين لينك رو در فروم منتشر مي كنيم ;)

آوا استار براي هميشه (http://avastar4ever.persianblog.ir/)

به اميد توفيقات روز افروز براي آوا و آوايي ها

Mostafa
05-02-2012, 10:58 PM
دوستان و سروران گرامی

بنده قصد دارم یک پیشنهاد جهت ارتقا فروم ارائه بدم که اگر به تصویب رسید انشاالله عملیش کنیم !!

چند دقیقه پیش در حال گشت زنی در سایت های نجومی خارجی بودم که .....

ببینین چی پیدا کردم :

فروم نجومی عرب ها !! :whoow:

http://jasas.net/vb/index.php?langid=2 ( الجمعیه الفلکیه جده )

فکر کنم منظورش گروه نجومی شهر جده ( عربستان ) باشه

به نسبت ، فروم خوبی دارند و از نظر مشارکت اعضا هم ... ای ... همچین یک کمی ... تا قسمتی ... بد نیست ( البته عمرآ به پای آوا استار برسن !! :wink:)

و جالب اینجاست که تبلیغ گنده ای هم برای رصد گذر زهره زدن بالای سایت

به ذهنم رسید که ما میتونیم با توجه به توانایی های مختلف بچه های خودمون ، با فروم های خارجی ( اعم از انگلیسی زبان و عرب زبان و ... ) مشارکت کنیم

یعنی بهشون پیشنهاد بدیم که بیان توی آوا عضو بشن و ما براشون تالار مورد نظر رو درست کنیم ( تالار انگلیسی که داریم ، تالار عربی هم درست می کنیم )

و در برخی مباحث به صورت مشترک شرکت کنیم و خلاصه یک جورایی به سمت بین المللی شدن گام برداریم

( البته قبلآ مدیر گرامی تالار انگلیسی ، تلاش هایی رو در این زمینه کردند ، اما فکر میکنم این هدف یک همت جمعی لازم داره )

خلاصه کسانی که مایلند در این زمینه کاری انجام بدیم پیشنهاداتشون رو بفرمایند

-------------------------------------------

پ ن :

راستی لطفآ یک آدم وارد بره ببینه این منجمان عرب ، در فرومشان چه بحث هایی می کنند ، سطح علمی شون چقدره و از این چیزا

ما که سر در نیاوردیم ...

ممنون

hadi soleimani
05-02-2012, 11:20 PM
با سلام و احترام مخصوص به جناب آقای امام.ونکته بسیار مهمی روکه ایشون در جهت ارتقا سایت اشاره کردند.

در مورد همکاری با کشور های دیگر: هرجور باشه باز ابعاد این ارتباط و همکاری باید مورد بررسی قرار بگیره.

و آیا تعدادی از این افراد حاضر به همکاری باشند یا خیر باز جاش شک داره.
برای همین منظور به نظرشخص بنده ما در کشور عزیزمان استانهایی را داریم که هم مرز با کشور های عربی هستند و طبیعتا زبان و گویش عربی در این استانها رایج تر است.قبل از ارتباط با خارج از کشور منجمان عربی زبان ایرانی را پیدا کنیم و بعد از آشنایی درخواست هایمان را از طرف این افراد به کشورهای عربی زبان مطرح کنیم.شاید بهتر جواب بدهد.

البته امتیاز این عمل نه تنها درزبان عربی ختم میشه بلکه تمام زبانهایرو که در کشور بصورت رایج صحبت میشه بهش اضافه کرد.مثل ترکی و کردی و فارسی شرقی (پاکستانی) و ..

حالا باز این نظر بنده بود.

Mostafa
05-02-2012, 11:31 PM
ممنونم از هادی سلیمانی عزیز

البته این فروم عربی یک بهانه بود و منظور بنده بیشتر فروم های انگلیسی زبان بود ( هرچند در مورد زبان های دیگر هم می توانیم کاری را که شما گفتید انجام بدهیم )

اینجوری هم بچه ها سعی می کنند زبانشان را تقویت کنند و هم ارتباطات بین المللی اعضا خیلی وسیع تر خواهد شد و این در دنیای امروز بلاشک یک حُسن بزرگ است .

stargazer
05-03-2012, 12:16 AM
با سلام خدمت همگی علی الخصوص جناب مدیر گرامی

نمیدونم والا، ارتباط با سایر کشورها و منجمین اونا خیلیم خوبه و به شخصه باهاش موافقم.

امااااااا با عربها مخالفم مخصوصا توی این برهه از زمان که اعراب کشورهای دیگه اقدامات ناخوشایندی می کنن طبق معمول بر علیه ایران، حالا هم که جریان

جزایرمون پیش اومده (هرچند قبلا هم می کردن اما بجایی نرسیده بودن الانم دارن ادامش میدن، عرب جماعت با ایرانی مشکل داره، چشم دیدنشو نداره،

اوناییم که خوبن چون ایران بهشون رسیده و بهش نیاز دارن (البته به هیچ وجه منظورم ایرانیان عرب زبان نیست خدای نکرده، نه اونا ایرانین، اعراب کشورهای

همسایه منظورمه) )، از قدیم گفتن میخای با کسی دوست بشی، با کسی دوست شو که بتونی چیزی ازش یاد بگیری، به علمت اضافه کنه. یه زمینه رویت هلال

توی نجوم اسلامی تره و شاید یه خورده اعراب توش بیشتر بدونن که باز اونم ایران سرتره نسبت به همه جا، پس بازم علتی نمی مونه. تازه یه چیز دیگه، اگه به

ارتباط با مردم غیر انگلیسی زبان باشه (که البته تاکید موکد بر انگلیسیه چون زبان علمیه)، کشورهای ترک زبان خیلی سرترن مثل ترکیه، آذربایجان،

قبرس (فکر کنم مطمئن نیستم) و ... ، ماشالا بچه ها و دوستان ترک زبان هم کم نداریم اینجا، می تونیم با اونا ارتباط برقرار کنیم، نیازی به اعراب با این

شرایط نداریم.

خلاصه که به شخصه با اعراب موافق نیستم (نژاد پرستم نیستم البته، اما ملت ایران کم نکشیدن از دست این اعراب، این حس دافعه هم نا خودآگاه واسه

همه ایرانیا هست تو خونمونه انگار، هرکه بگه نداره به نظرم زیاد راست نگفته. نجوم ما هم که همینطوریش مشکل داره عربهاش پیش کش)

هانیه امیری
05-03-2012, 12:44 AM
همونطور كه خانم استار گيزر فرمودند براي ما مهمتر از هرچيزي ارتباط با كشورهاي انگليسي زبانه، چون هم انگليسي، زبان بين المللي هست و اينكه مي تونيم از علم اونا استفاده كنيم.... متاسفانه با اينكه زبان انگليسي يك زبان بين المللي هست بهش اهميت نميديم در حالي كه توي فروم مي تونيم اول از خودمون شروع كنيم و با بحثهاي علمي به انگليسي و قويتر شدن، به فكر معرفی و ارتباط با فروم هاي انگليسي باشيم که اطلاعات علمیشون جامع و کامله و به قول آقاي امام بين المللي تر بشيم.

البته ناگفته نماند كه ارتباط با كشورهاي ترك زبان هم فكر بدي نيست :have a nice day:

Mostafa
05-03-2012, 12:52 AM
سلام خانم Stargazer :have%20a%20nice%20d

من هم با شما موافقم که ایران از دولت های عربی منطقه تا امروز دشمنی های زیادی دیده است .

اما فکر نمی کنم این دشمنی بین قومیت ها ( قومیت های ایرانی با قومیت های عربی ) باشد .

اتفاقآ من به همین دلیل سراغ فروم های عربی رفتم که ببینیم آیا مردم آنها هم ( در یک جامعه آماری رندوم مثل نجومی های آن کشور ) باز هم آیا با ایرانی ها مشکل دارند یا نه ؟!

فرض کنید ( حتی اگر محال است ) گروهی از همین گروه نجومی جده پیدا شوند که اتفاقآ دست دوستی با منجمین ایرانی دراز کنند و تصمیم بگیرند مثلآ برای رصد یک پدیده خاص به کشور ما بیایند

به نظرتان ما باید در قبالشان چه واکنشی نشان بدهیم ؟ نباید بپذیریم ؟؟

البته من هم با شما هم عقیده ام که اگر از این افراد هم رفتار های توهین آمیز یا نامناسب ببینیم طبیعتآ جایی برای همکاری وجود ندارد

اما پیشنهاد میکنم انسان ها را از پیش قضاوت نکنیم ( چه عرب باشند چه آمریکایی چه هر نژاد دیگری ... )

در نظر داشته باشید که این کار ما ایجاد ارتباط با یک NGO نجومی است نه با دولت آن کشور

و ضمنآ همین موضوع می تواند برآیند نسبتآ خوبی از طرز تفکر مردم کشور های عربی ( تازه در این مورد خاص ، فقط همین یک کشور ) درباره طرز تفکرشان درباره ایرانی ها بدهد .

شاید دیدیم که تلقی مردم ( لا اقل افراد فرهیخته ای از قشر علاقمند به نجوم ) با آنچه که ما در ذهنمان داریم ، فرق می کند ( شخصآ در این مورد بی طرفم ، اما دوست دارم واقعیت را بدانم )

شاید همان قدر که بعضی از آمریکایی ها تصور می کنند که ما ، در ایران با شتر به سر کارمان می رویم ! همان قدر هم ما درک درستی از تصور مردم کشور های عربی نسبت به ایرانیان نداشته باشیم .

شاید توانستیم موضوع صلح آسمانی را نه در کلام که در عمل پیاده کنیم .

به نظر من امتحانش که ضرری ندارد :wink:

* صد البته که پیشنهاد در مورد ایجاد ارتباط با سایر کشورهای اطراف هم بسیار خوب است و حتمآ باید آنرا هم پی گیری کنیم .

stargazer
05-03-2012, 01:59 AM
حرف شما راجع به دست دوستی و روابط دوستانه با فرهیختگان کاملا متینه.

راجع به اعراب همسایه هم امیدوارم همینگونه که میگین باشه و ما هم دست دوستی خالصانه اونا رو ببینیم

خلاصه که هر طور صلاحه ما هم تابعیم:have a nice day:

smhm
05-03-2012, 07:30 AM
البته یک زمانی زبان عربی زبان علمی بین المللی بود. حتی الان هم نمی توان بکلی آن را منسوخ دانست حداقل در علوم انسانی هنوز این زبان حرف اول را می زند.
چه بسا کتابهایی از دانشمندان و منجمان اسلامی و ایرانی ما به زبان عربی است که هنوز هم ترجمه نشده. و خیلی از اونا در کتابخانه های کشورهای دیگر و بخصوص کشورهای انگلیسی زبان نگهداری میشه که ما هنوز جلد اون کتابها را هم ندیدم چه برسه به محتواش.
به نظرم ارتباط با سایر ملتها از هر نظر مثبت و سازنده است و شاید از این راه هویت اصیل ایرانی خود را بهتر بازشناسیم.

Sunrise
05-03-2012, 10:20 AM
سلام به همه

ماشا الله اینقدر ایده های روینده در بستر آوا زیاد و هیجان انگیزن که تا بخواد یکیش بررسی و پیگیری بشه زمان میبره :pacman:

این ایده به دلایل زیادی جالب و مفیده ... ولی در مورد دعواها و ... والا ما با امریکا و انگلیس که بیشتر دعوا داریم! ولی همچنان کلی رفت و آمد و تبادلات علمی و تجاری و ... داریم و دست آخر هم، دولت اونها و دولت ما میگن که بحث ملت ها از دولت ها جداست! :cool:

حالا یعنی من چند وقت پیگیر فروم های عربی بودم و خب با توجه به رفت و آمد هایی که در کشورهای عربی داشتم و شناختی که از فرهنگشون دارم همه چیز برام عادی بود!

ولی خداییش همین که میگید خنده دارن یعنی تنها مشکل چنین ارتباط هایی این هست که اختلاف فرهنگی زیادی وجود داره و درک فکر و واکنش های اونها ممکنه یه مقدار برای ما دشوار باشه و برعکس...

ولی کلا با هرگونه گسترش رابطه و ارتباط با ملل مختلف موافقم چون فواید بسیار زیادی داره :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

فقط همون طور که درمورد بخش انگلیسی هم بحث شده بود و گفته بودم، ما باید حرف جدید و جذابی برای اونها داشته باشیم تا جذب مطالب ما و فروم ما بشن... و الا که کارکردن با آدم های هم زبان و هم فکر برای هر کسی راحت تره...

همین الان اگر ما به مطالب انگلیسی مراجعه میکنیم و ترجمه میکنیم و ... برای این هست که چیزی اونجا نوشته شده که در تکست های فارسی موجود نیست!!! و از طرفی برای ما مفید و جذابه!

حالا در هر حال آقای امام من هر زمان که بگید برای استارت کار آماده ام و ایشالا مشکلی برای زبان عربی نخواهیم داشت :guntootsmiley[1]:

دوستان دیگه کی عربی بلده؟؟

169
05-03-2012, 11:58 AM
من پیشنهاد می کنم که به جای وقتی که واسه این عرب ها قراره گذاشته بشه، واسه کشورهای (مخصوصا کشورهارو نام میبرم چون نجوم آماتوری دسته اوناست!) امریکا و کانادا و انگلیس گذاشته بشه (البته اروپای ها هم هستن ولی منظورم انگلیس زبانه!) چون نجوم آماتوری و حرفه ای دست اوناست!! فقط فقط برید فروم های انگلیسی زبان رو ببینید و لذت ببرید!
تعداد افراد زیادی هستن که پست های تک تکشون بالای 40هزار پسته! اونم نه هر پستی، بلکه پستی که یه چیز یاد میده!!
و اینکه تا اونجایی که من تجربه کردم، مردمان امریکا و انگلیس ِ دشمن با ایرانی ها خیلی بهتر از عرب هایِ دوست (منظورم عربهای کنارمونه!) رفتار می کنند!

و اینکه قبلا وارد یه فروم نجوم عربی (کلا سایت، فروم بود) شدم که بیشتر به فروم فوتبالی شبیه بود تا نجومی!! عکس پروفایل، عکس بازیکن فوتبالی! امضا طرف عکس و سایت فوتبالی بود! بجثاشون هم یه گوشه اش فوتبال بود!! (اگه سایتشو پیدا کنم میدم ببینید و لذت ببرید :d )

این فروم نجومی هم که گذاشته شد محتواش خیلی خیلی ضعیف بود! با توجه به اینکه بالای 6800 عضو داره!! کلا فروم های عربی با کیفیت نیستند!! و خیلی هم از زبان عربی متنفرم( :d ) و دلم واسه اون زمان هایی که دانشمندان مجبور بودن عربی یاد بگیرن میسوزه خیلی زیاد!:d

و خلاصه حرفم اینکه : وقتی که قراره واسه عرب ها گذاشته بشه، برای انگلیسی زبان ها گذاشته بشه چون هم چیزی بارشونه! هم مشکلی با ایرانی ها ندارن! هم توانایی خیلی خوبی اکثر کاربرها دارند! بعضی هاشون واقعا واقعا تک هستند!! تجربه های بی نظیری دارند!! کار با تلسکوپ و عکاسی نجومی خیلی بلدن! و هم چون انگلیسیه خیلی بهتر و سریعتر میشه ارتباط بر قرار کرد!

آسمون
05-03-2012, 01:00 PM
چرا اینقدر قضیه رو سخت میکنید، اصلا شما عرب ها رو بذارید کنار، گذاشتید؟؟؟خوب حالا به اینکه زبان عربی یکی از گسترده ترین و کامل ترین زبان های دنیاست که هیچ شکی نیست(میتونید در موردش تحقیق کنید).حالا چه ضرری داره ما یه بخش کوچیک عربی داشته باشیم و به علاقه مندانی که زبان عربی دارند اما در کشورشون به زبان خودشون فروم قوی ندارند(به قول آقای 169 همشون ضعیف هستند)، یاد بدیم؟؟؟؟چه ضرری داره؟؟؟؟بده؟؟؟

space
05-03-2012, 03:19 PM
منم با آقای امام موافقم
اولا بگم که از صحبت های ایشون فهمیدم که هدف تنها ارتباط با عرب ها نیست
هدف خیلی کلی تره
چون قبلا قسمت انگلیسی ایجاد شده بود حالا بحث عربی وارد شده
من واقعا دلیل این صحبت هاتون رو متوجه نمیشم دوستان
ایرانی و عرب و ترک و کرد و ولر و چینی ژاپنی و....انگلیسی و آلمانی
باهم چه فرقی دارن؟؟؟؟؟؟
مگه غیر از اینه که همه انسان هستیم؟؟؟؟
پس تفاوت ایرانی های فرهیخته با امریکا که نسل سرخپوست ها رو منقرض کرد چیه؟؟؟
مگر غیر از اینه که رنگ پوستشون سرخ بود
زبونشون فرق میکرد
و از لحاظ علمی پایین تر بودند؟
ولی با همه این ها انسان بودند و حق حیات داشتند
ببخشید که یه خورده جوش آوردم
ولی من که به شخصه با عرب و کرد ها و... هیچ مشکلی ندارم
یه معلم وقتی میره کلاس به بچه ها درس بده حتما از بچه ها هم درس خواهد گرفت
شاید حرف شما دوستان درست باشه(((شاید))) و سطح علمی عرب ها از ما کمتر باشه ولی مگه همه چیز تو نجوم خلاصه میشه؟؟؟
دوستان نجوم بهانست ، بهانه ای برای با هم بودن مهم خود آدما هستند(البته این نظر منه!)
یعنی این همه آدم عرب زبان نمیتونن به من یه کلمه یاد بدن؟؟؟
بگذریم
در کل من با این طرح خیلی خیلی موافقم
چون بحث عرب ها پیشومد اینا رو گفتم مگرنه اصل موضوع ارتباط با جهانه
اصل موضوع بین المللی شدنه
این تاپیکم از شما درخواست کرده که پیشنهاد بدین چطور میشه نظر بین الملل رو جلب کرد
اگه اینهمه فروم نجومی کامل و شسته رفته هست پس چه دلیلی داره که انگلیسی زبان ها به فروم ما سر بزنن؟؟؟
بس برای شروع به نظر من از کشور های اطراف شروع کنیم بهتره
بهترین پیشنهاد هم عربی هست چون هم همه ما تو دبیرستان عربی خوندیم و آشنایی داریم و میتونیم اونا رو به سمت فروم خودمون بکشیم و هم خودمون چیز یاد بگیریم هم به اونا یاد بدیم
حرف زیاد تو دلمه
امیدوارم کسی از حرفام ناراحت نشده باشه منظورم به هیچ فرد خاصی نبود کلا کلی گفتم:thumbsup:
پستم طولانی شد ببخشید!:you're kidding, rig
منم موافقم و عربی هم خیلی بلد نیستم!:have%20a%20nice%20dپیشنهادی هم فعلا به ذهنم نمیرسه:brigade.baka-wolf.c

Mojtaba.M
05-03-2012, 06:18 PM
سلام خوب من تقریبا با خانم آسمون موافقم به شدت!
اصلا چرا باید بگیم که مثلا زبان عربی بده انگلیسی بده به چیز دیگه خوبه یا مثلا بعضی از کشور ها نجوم آماتوریشون خوبن خوب ما میتونم در این حال هم انگلیسی رو تقویت کنیم هم زبان عربی در فروم رو!
خوب من نظرم اینه کا بهتره ما اول قسمت انگلیسی رو تقویت کنیم بعد کم کم شروع به تقویت و مشارکت عربی رو در فروم داشته باشیم.(:

پیمان اکبرنیا
05-03-2012, 10:23 PM
نفس عمل آشنایی با منجمان سایر نقاط دنیا و همکاری با آنها بسیار خوب و تحسین برانگیز است اما نکته مهم اینه:

دوستان یا کاری را شروع نکنیم یا اگر شروع میکنیم به بهترین شکل انجام دهیم. من نمیدونم پتانسیل عربی بچه های فروم چقدر هست اما اگر میخواهیم واقعا کار جدی کنیم باید سطح کار هم خوب باشه و کار حرفه ای از آب در بیاد. حالا همه با خودشون سبک سنگین کنند ببینند چند مرده حلاجند! جوری نشه که فقط وقت و زحمت یک عده هدر بره و نتیجه خوبی نداشته باشه. من که خودم عربی بلد نیستم وگرنه در حد توانم کمک میکردم.

مسعود فرح بخش
05-03-2012, 10:48 PM
نفس این کار به نظر من خیلی خوب و مثبت هستش ولی باید اول از اون پتانسیل های فروم و اعضا کاملا بررسی بشه و دید که آیا این کار در عمل امکان پذیر هست یا نه ؟
و نکته دوم اینکه مطمئنا از لحاظ سطح دانش چه کشورهای اروپایی و آمریکا و به ویژه کشورهای عربی چیزی بیشتر از ما ندارن،پس باید دید که آیا واقعا ضرورت داره که وقت و انرژی رو روی تعامل با اونها گذاشت؟
به نظر من اگر این وقت و انرژی صرف رابطه مثبت با گروه های نجومی داخل کشور و فراگیری نجوم بین اقشار مختلف جامعه خودمون بشه خیلی مفید تر هستش
و اگر هم فردا روزی قرار به تعامل با گروه های نجومی غیر ایرانی بود به نظر من باید با گروه های انگلیسی زبان کار کرد و وقت و انرژی گذاشتن برای گروه های عربی زبان خیلی نتیجه بخش نخواهد بود.(یعنی از الان میشه نتیجه کار رو حدس زد)

Hadise
05-04-2012, 07:57 AM
سلام بر دوستان هم اوا

طبق معمول پیشنهاد های اقای امام برای ارتقای اوا خوبه،اینکه اوا بین المللی بشه خیلی عالیه اما به نظر من اوا باید اول از لحاظ ملی به بالاترین سطح برسه و در میان دیگر گروهای نجومی حرف اول رو بزنه(صد البته که اینجوری هست اما ما نیاز به صفت تفضیلی ترین داریم عالیترین)در اون صورت هست که میتونیم قدم های بعدی برای بین المللی شدن رو برداریم چون به قول دوستان اطلاعات سایت ها و گروه های دیگر نجومی بخصوص انگلسی زبان ها در حدی کامل است که ما در پست های خودمون بیشتر داریم از ترجمه انها استفاده می کنیم .
فکر نمی کنم هیچکدوم از دوستان با بین المللی شدن اوا مشکل داشته باشند و اینکه بیشتر بر روی زبان انگلیسی تاکید میشه بخاطر اینکه بیشتر دوستان با اون اشنا هستن.

اما باز بنظرم الان که داریم یک رصدگاه ملی درست میکنیم جای خالیه یک فروم نجومی ملی رو اوا میتونه با این همه پتانسیل هایی که داره پر کنه و بعد راحتتر برای بین المللی شدن قدم برداره

به امید موفقیت دوستان هم اوا

shabani
05-04-2012, 10:07 AM
تأسست في 1/10/2007

إعداد مؤسس ورئيس الجمعية : م. ماجد محمد عطية أبو زاهرة

هم تاریخ تاسیسش معلوم شد هم موسس و از رویت هلال ماه رمضان هر ساله شان معلومه درجه علمیشان

سلام به مدیر تالار انگلیسی . با شما موافقم اونا اگه منجم داشتن حد اقل یک هلال ماه رمضان رو درست انجام میدادن مگه فاصله اش با ایران چقدره چند درجه و چند دقیقه
که رویت هلال گاهی تا2 روز هم اختلاف افتاده باشه اینا حتی روئیت هلال رمضانشون هم مشکل داره.....

mobi
05-04-2012, 01:55 PM
سلام ب همگی...
به نظر منم خیلی کار خوبیه!!اگه بشه عملیش کرد خیلی خوب میشه واقعأ.
اگه قرار بر اینه که بین المللی باشه پس باید همه زبان ها باشه!!(زبان های مهم,انگلیسی و فرانسه و عربی هم شاملشه)نباید فرق قائل شد!
انشاا...که بتونیم آوای عزیز رو اینترنشنال کنیم:دی
هر کاری از دستم بر بیاد واسه اینکار میکنم:))
موفق باشید:))

Flare star
05-04-2012, 02:50 PM
من با جناب اكبرنيا كاملا موافقم چون معمولا تعداد افرادي كه به زبان عربي تسلط داشته باشن زياد نيست در نتيجه اكثر بچه ها نميتونن توي تاپيك هاي عربي

مشاركت كنن...!!!

به نظر من اگر روي قسمت تالار انگليسي كار شه و به حد خوبي برسه خيلي بهتر از اينه كه تالار عربي هم اضافه بشه و هيچ كدوم در حد انتظار،كاربردي و مفيد

نباشن!و اينكه زبان انگليسي رايج ترين زبانه.من فكر ميكنم كه اگر تاپيك هاي انگليسي پربارتر بشه ميتونه خيلي به ارتقاي سطح فروم كمك كنه و به يه همت دسته جمعي نيازه كه مطمئنم آوااستاريا از پسش بر ميان:thumbsup:

زماني نتيجه ي بهتري كسب ميكنيم كه پله پله بريم بالا;)
پيش به سوي بين المللي شدن آوا:sSig_woohoo2:
.................................................. ...................................
آقاي امام واقعا خيلي ايده ي خوب و جالبيه!:have a nice day:

Mostafa
05-04-2012, 02:52 PM
خب از همه دوستان ممنونم که نقطه نظرات خودشون رو بیان کردند .

صرفنظر از انواع نظرات متنوع که البته همگی محترم هستند ، به نظرم از برآیند نظرات اینگونه بر می آید که هیچ کس مخالف گسترش ارتباطات خارجی نیست

منتها بحث بر سر کشور هایی است که می خواهیم با آنها ارتباط برقرار کنیم .

ارتباط با منجمین انگلیسی زبان که ظاهرآ مورد تایید همه هست ( تالارش را هم که داریم ) فقط می ماند یک عزم گروهی برای دعوت از منجمان انگلیسی زبان و تعریف مباحث مشترک

در مورد منجمین عرب زبان هم به نظرم با تاکید بر حفظ حرمت و احترام متقابل ، حد اقل امتحانش ضرری ندارد .

سعی می کنیم با ایجاد ارتباط و مشارکت در مباحث مشترک ، میزان علاقه آنها را به گسترش روابط با منجمان ایرانی محک بزنیم .

اگر نتیجه مثبت بود که چه بهتر و اگر هم نه ، به راحتی موضوع را مختومه می کنیم ( حد اقل حسنش این است که دید درست تری از نوع ارتباط با منجمان عرب زبان منطقه به دست خواهیم آورد )

البته راه اندازی تالار عربی زیاد هم کار ساده ای نیست و نیاز به یک سری مقدمات فنی نیز دارد .

به هر حال مثل همیشه سعی مان بر این است که قدمی رو به جلو برداریم

امیدوارم همگی در این راه موفق باشیم

farshad
05-04-2012, 05:49 PM
درود بر دوستان
تا الان صبر كردم ببينم نتيجه چي ميشه ولي الان ديگه صبر جايز نيست :))
از اونجايي كه دل خوشي از عربها ندارم شديدا با اين كار مخالفم و علاوه بر اون به نظر من بهتره به جاي اطلاعات دادن به عربها سعي كنيم از جوامع پيشرفته تر اطلاعات بگيريم.
البته جسارت نشه منظور من اصلا عرب زبانهاي كشور خودمون نيست و منظورم كشورهاي عربيه...
البته نظر شخصي منه و فكر هم ميكنم كاملا منطقيه كه به جاي صرف انرژي براي عربها،پتانسيل بچه هاي فروم رو در جاهاي بهتري به كار بگيريم.
سپاس

primeastro
05-04-2012, 06:29 PM
سلام
خیلی ایده ی خوبیه که یه بخش عربی هم داشته باشیم.

فکر میکنم هم برای کسانی که قراره یادبدن هم کسایی که قراره یادبگیرن مفید باشه

من زیاد دنبال سایت های نجومی عرب زبان گشتم اما سایت خوب و فعالی پیدا نکردم برای همین فکرمیکنم

اگر یک محیط فعال و پرمحتوا ایجاد بشه استقبال زیادی هم از طرف منجمین عرب داشته باشه.

اما استقبال درصورتیه که تبلیغات هم زیاد باشه...

ممنون از آقای امام به خاطر پیشنهادشون امیدوارم کاری از دستم بربیاد

mohammad_reza
05-04-2012, 06:44 PM
اگه ما با اونا ارتباط بر قرار کنیم از دیدن سطح علمی ما وحشت میکنن تازه میفهمن که تا الان داشتن داخل تالار خودشون جک تعریف می کردن
اگه ما با هاشون اشنا بشیم کار ما تازه شروع می شه باید به اونا اموزش بدیم به نظر من عربها کلا ادم وقت تلف کنی هستن اخرشم هیچی یاد نمیگرن فقط همکاری ما باید مالی باشه اینا پول بدن هلال ماه رصد کنیم
جدا از شوخی اگه باهاشون همکاری کنیم میشه گفت شروعی برای همکاری بین الملی باشه
من از زبان عربی متنفرم فقط یک لطفی کنید یک مترجم زبان عربی در تمام صفحات سایت قرار بدین. 

sara shahabi
05-04-2012, 07:40 PM
سلام
با اجازه دوستان من یک مختصر عرضی داشتم:
خوب همون طور که همه می دونیم تالار انگلیسی در فروم وجود داشته و البته داره، منتها مشارکت و حتی میزان بازدید اعضا فوق العاده کم بود و در چنین شرایطی stargazer عزیز، مدیر این تالار و البته بقیه دوستان این بخش رو آپ می کردند. حالا به نظر من این طرح می تونه یک محرکی باشه برای این که بقیه اعضا همکاری و یا حداقل بازدید داشته باشند. البته بدیهی هستش که ما باید مطالب جدید و منسجم عرضه کنیم (حداقل در شیوه بیان جدید باشه) تا هم به درد خودمون و هم بقیه فروم ها بخوره.
یکی از مزیت های فروم ما اینه که در ازای یک تاپیک تعداد زیادی پست زده می شه و یکی از عوامل این امر هم بر می گرده به این که در فروم های دیگه (حتی فروم های قوی) برای گذاشتن حتی یک عکس و یا یک سوال یک تاپیک می زنند و بقیه یا از عکس تعریف می کنند و یا سوال جواب داده می شه و دیگه اون بحث بسته می شه که در فروم به خاطر مدیریت خوب این مورد تقریبا وجود نداره و سعی می شه مباحث مرتبط ادغام بشن. اگر ما بتونیم این مطلب رو در مورد بخش انگلیسی (که بخشیش هم انجام شده) ترویج بدیم یک امتیاز حساب می شه.
فارغ از این که این ارتباط با چه زبان هایی باشه، این حرکت رو به رشدی حساب می شه
در هر صورت امیدوارم روزی برسه که به هر زبانی در مورد نجوم سرچ کنیم اولین نامی که دیده می شه نام آوا باشه! :)

*sh
05-04-2012, 07:51 PM
سلام به همه دوستان

حالا که جای نظر دادنه منم عرض کنم که : ارتباط و تبادل اطلاعات با همه دنیا و ملیتها ، بسیار بسیار کار خوب و مفیدیه. درین شکی نیست .. ولی اگه بخواهیم برای هر زبان و قومیتی یه تالار ایجاد کنیم یه کمی درهم بر هم و بی نظم میشه ... چون بحث اقلیت و اکثریت پیش میاد.

پس بهتره برای ارتباط بین المللی از ابزار بین المللی (زبان انگلیسی ) استفاده کنیم که در همه کشورها رسمیه و برای هر ملیتی قابل فهم و استفاده است.

فکر می کنم توی فروم خودمون هم تعداد افرادی که انگلیسی رو بهتر بلدند بیشتر از بقیه زبانها باشه.

بنابراین به صلاحمونه که انرژی و پتانسیل همگی درین رابطه (بین المللی شدن !) یکسویه باشه تا اختلاف نظری هم پیش نیاد و کاری که عاقبتش از اول پیداست ، چرا براش انرژی و زمان صرف بشه که بعدش خدای نکرده ناموفق و مختومه بشه!

در هر حال مطمئنا همه عزیزانی که نظرشونو اعلام کردند از سر دلسوزی و حمایت گرمشون بوده و امیدوارم همیشه موفق و رو به جلو باشیم.

karimisss
05-04-2012, 07:58 PM
سلام دوستان

من به شخصه با اصل قضیه و این که با منجمین سایر کشورها هم ارتباط داشته باشیم هیچ مشکلی ندارم . به نظرم خیلی خوبه و در این به قول همه دهکده جهانی لازمه . میدونمم که آقای امام تاکید اصلی و اساسی رو عرب زبان ها ندارند و مثال بود اینجا اما بالاخره این مثال هم باید روش فکر بشه .
به نظرم بهتره قبل از ایجاد هر ارتباطی خصوصیات و ویژگی های خاص اون مردم رو که مسلمآ میشه پیدا کرد رو دونست بعد برای ایجاد این ارتباط پیش رفت .اصلا کاری با دوستان عرب داخل کشورمون ندارم ولی ممکنه اخلاق خیلی از اعراب کشور های همسایه رو به شخصه نپسندم البته این قضیم هست که محیط علمی و قرار نیست تاثیر زیادی داشته باشه اما افراد بالاخره از اون فرهنگند و خصوصیات خوب و بد خودشون رو دارند .
باید بیشتر روی کشورهایی که قراره انتخاب کنیم فکر کنیم حالا هرجا که باشه چون اصل طرح که فکر نکنم مخالف زیادی داشته باشه .

====================
مزاح و شایدم جدی : نظرتون برای ایجاد ارتباط با منجمین کره جنوبی چیه؟ اون با من .

======================
ویرایش
با نظر خانم ایران نژادم موافقم

yasiii
05-04-2012, 08:09 PM
سه استانی که عرب‌های ایران بیشترین حضور را در آنها دارند، خوزستان، بوشهر و هرمزگان هستند. در مورد جمعیت عرب‌های ایران رقم دقیقی در دست نیست. در منابع مکتوب جمعیت عرب‌های خوزستان را به عنوان مرکز اصلی سکونت عرب‌های ایران، نزدیک به سه میلیون نفر اعلام کرده‌اند. استان خوزستان به دلیل دارا بودن شهرها و روستاهایی با جمعیت ۱۰۰ درصد عرب و یا عمدتاً عرب، در صدر استان‌هایی است که تراکم عرب ایرانی در آن بالاست.
پس اقدام به این کار میتواند مفید واقع شود و نتیجه ی خوبی در بر داشته باشد.

پراکنش اقوام در ایران سال ۲۰۰۴ میلادی. عرب‌ها در این نقشه با رنگ سبز پُررنگ نشان داده شده‌اند.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/de/Iran_ethnoreligious_distribution_2004.jpg/606px-Iran_ethnoreligious_distribution_2004.jpg (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/de/Iran_ethnoreligious_distribution_2004.jpg)

shariatzadeh
05-04-2012, 08:49 PM
سلام

من نظرم اینه که ما اول بیایم این قسمت انگلیسی رو به حدی برسونیم که چندتا عضو خارجی داشته باشیم اگه جواب داد بریم یه قسمت برای زبان های دیگه درست کنیم .
این همه فروم انگلیسی هست که خیلی جامع و پربار هست مثلا من یکیش رو پیدا کردم : http://cs.astronomy.com/asycs/forums/
بریم با این ها ارتباط برقرار کنیم که چندتا عضو بین المللی خفن داشته باشیم .اون ها که از ما یه چیزی یاد می گیرن به کنار ، شاید یه چیزی هم بهمون یاد دادن. عرب ها که نجوم بلد نیستن ، هستن ؟ اصلا منجم عرب داریم؟ مردم ؟!

stargazer
05-04-2012, 09:07 PM
سلام

من نظرم اینه که ما اول بیایم این قسمت انگلیسی رو به حدی برسونیم که چندتا عضو خارجی داشته باشیم اگه جواب داد بریم یه قسمت برای زبان های دیگه درست کنیم .
این همه فروم انگلیسی هست که خیلی جامع و پربار هست مثلا من یکیش رو پیدا کردم : http://cs.astronomy.com/asycs/forums/
بریم با این ها ارتباط برقرار کنیم که چندتا عضو بین المللی خفن داشته باشیم .اون ها که از ما یه چیزی یاد می گیرن به کنار ، شاید یه چیزی هم بهمون یاد دادن.

ممنون از جناب شریعت زاده

در تایید حرفهای جناب شریعت زاده، این مثال رو هم چک کنین لطفا :

سایت:
http://www.cloudynights.com/

فروم:
http://www.cloudynights.com/ubbthreads/ubbthreads.php?Cat=

فرومی با 57,743 عضو با مطالب پربار و مفید که خیلی هم میشه ازشون ایده گرفت

Mostafa
05-04-2012, 09:48 PM
سلام مجدد به همه

صرفنظر از نتيجه اين بحث ، شخصآ از فضاي مثبت تضارب آرا در فروم جدآ خوشحال ميشم

تقريبآ يكي در ميون شاهد نظرات مثبت و منفي در قبال اين طرح هستيم كه هر كدوم هم دلايل خودش رو داره

اما ....

در اينكه ما بايد با منجمان انگليسي زبان ارتباط برقرار كنيم و پاي اونها رو به آوااستار باز كنيم تقريبآ همه متفق القول هستيم

البته اين بايد تبديل به يك پروژه گروهي بشه و كار يكي - دو نفر نيست

در مورد اينكه ما با منجم هاي ترك زبان هم ارتباط برقرار كنيم فكر نمي كنم مخالفت خاصي باشه ( منجم هاي كشور هاي تركيه و آذربايجان و شايد بخشي از قبرس ) فقط ممكنه بعضي ها بگن اولويت اول نيست

اما در هر صورت به نظرم مشكل خاصي نبايد وجود داشته باشه

فقط ميمونه منجم هاي كشور هاي عربي كه بعضي ها به دليل مشكلات فرهنگي - سياسي ايران با كشور هاي عربي يا پايين بودن سطح اطلاعات اونها ، موافق اين برقراري ارتباط نيستند

حالا ما يك كاري ميكنيم :

ايجاد ارتباطات بين المللي رو اولويت بندي مي كنيم

به زودي يك تاپيك و كارگروه اختصاصي براي ارتباط با فروم هاي انگليسي زبان ايجاد مي كنيم

در كنار اون سعي ميكنيم اگر شد ارتباط با منجمين ترك زبان را هم گسترش بديم

بعد از يك مدت با استفاده از نتايج و بازخورد هاي اون ، در مورد ارتباط يا عدم ارتباط با منجمان عرب زبان تصميم گيري خواهيم كرد

( با توجه به اهميت اين موضوع براي اعضا ، براي تصميم گيري در اين خصوص حتما از نظرسنجي عمومي استفاده خواهيم كرد )

اميدوارم همه اين تصميمات در نهايت به پيشرفت و ارتقا سطح علمي تك تك اعضا منجر بشود .

موفق باشيد :have%20a%20nice%20d

farah/moon
05-08-2012, 10:26 AM
سلام....ببخشید من یه سوال دارم؟؟؟؟؟؟
به نظر شما برای اینکه بخوایم یه اوای بین المللی داشته باشیم بهتر نیست این موضوع یه خرده از پایه بررسی بشه؟؟؟؟
ما توخیلی از شهرها هنوز در مورد نجوم به خوبی فرهنگ سازی نکردیم....خیلی از شهرها با نجوم اشنایی ندارن!!!!!!!
من فک میکنم اول باید از شهرهای خودمون شروع کنیم تا بعدا بتونیم راحتتر با عضوهای بیشتری قدم بزاریم توی فضای بین المللی شدن...
اگه بخوایم بزرگ تر بشیم باید یه جامعه ی یک صدا داشته باشیم!!!!!!!!!!!!!!....نه؟؟؟؟

|Alireza|
12-23-2012, 02:29 PM
سلام خدمت آقای امام و دوستان.
خدمت آقای امام یه پیشنهاد داشتم.
انجمن زیر:
http://www.astronomyforum.net/forum.php
انجمنی در سطح خودمون!
پیشنهاد من اینه که میتونیم با همکاری مدیران محترم سایت بالا صحبت کرده و اعلام خواهر خواندگی کنیم!!
یعنی اینکه ما میتونیم یه لینک از انجمن اونا تو سایتمون و اونا هم یه لینک تو سایتشون از ما بزنن.
این میشه شروع همکاری.
دوم اینکه بعد از یه مدت پتانسیلی قرار میدیم که کاربران ما بدون عضویت میتون ازفورمشون استفاده کنن.و بالعکس.
این باعث افزایش فعالیت میشه!چون دیگه لازم نیست تا عضویت مجدد انجام بشه
و خیلی پیشنهاد های دیگه!!
در مورد ارتباط با عرب ها یا حالا هر جای دیگه من شدیدا موافقم.
ما یادمون نرفته که یکی از هدف های منجمان آماتور گسترش نجوم و ستاره شناسی در بین مردم هست.
برای همینه که رصد ها ی ی عمومی میزاریم باشگاه های نجوم میزاریم و...
در نتیجه حتی اگه دوستان عرب زبان ما هم هیچی از نجوم حالیشون نباشه.!
و اصلا فکر کنن نجوم یعنی ستاره ها .ستاره ها هم یعنی مثلا بازیکن بازیگرو...!!!:دی
ما میتونیم باهاشون ارتباط برقرار کنیم.و نجومو اونطوری که هست بهشون یاد بدیم.
فکر کنم هدف آقای امام از ارتقای فروم گسترش نجوم بوده
پس مانعی نمیبینم که حتی با کشور هایی که نجوم ضعیفی دارند هم ارتباط برقرار کنم و تو انجمنمون قسمتی براشون تدارک ببینیم.
با تشکر از همگی دوستان محترم.

پیمان اکبرنیا
12-23-2012, 07:19 PM
سلام خدمت آقای امام و دوستان.
خدمت آقای امام یه پیشنهاد داشتم.
انجمن زیر:
http://www.astronomyforum.net/forum.php
انجمنی در سطح خودمون!
پیشنهاد من اینه که میتونیم با همکاری مدیران محترم سایت بالا صحبت کرده و اعلام خواهر خواندگی کنیم!!
یعنی اینکه ما میتونیم یه لینک از انجمن اونا تو سایتمون و اونا هم یه لینک تو سایتشون از ما بزنن.
این میشه شروع همکاری.
دوم اینکه بعد از یه مدت پتانسیلی قرار میدیم که کاربران ما بدون عضویت میتون ازفورمشون استفاده کنن.و بالعکس.
این باعث افزایش فعالیت میشه!چون دیگه لازم نیست تا عضویت مجدد انجام بشه
و خیلی پیشنهاد های دیگه!!
در مورد ارتباط با عرب ها یا حالا هر جای دیگه من شدیدا موافقم.
ما یادمون نرفته که یکی از هدف های منجمان آماتور گسترش نجوم و ستاره شناسی در بین مردم هست.
برای همینه که رصد ها ی ی عمومی میزاریم باشگاه های نجوم میزاریم و...
در نتیجه حتی اگه دوستان عرب زبان ما هم هیچی از نجوم حالیشون نباشه.!
و اصلا فکر کنن نجوم یعنی ستاره ها .ستاره ها هم یعنی مثلا بازیکن بازیگرو...!!!:دی
ما میتونیم باهاشون ارتباط برقرار کنیم.و نجومو اونطوری که هست بهشون یاد بدیم.
فکر کنم هدف آقای امام از ارتقای فروم گسترش نجوم بوده
پس مانعی نمیبینم که حتی با کشور هایی که نجوم ضعیفی دارند هم ارتباط برقرار کنم و تو انجمنمون قسمتی براشون تدارک ببینیم.
با تشکر از همگی دوستان محترم.

سلام دوست گرامی

راستش قبلا هم برای برقراری ارتباط با چنین انجمنهایی تلاش شده و دوستان مکاتبه کردند ولی هیچ نتیجه ای نداشت و اصلا از طرف اونها استقبال نشد. حتی بچه های انجمن ما را کلا از اونجا اخراج کردند! حالا باز در این مورد هم میشه امتحان کرد ولی معلوم نیست نتیجه بده یا نه :)

به نظرم با توجه به ضعف بسیار زیاد اطلاعات نجومی در بین مردم کشور خودمون، روی همین ایران و کشورهای فارسی زبان تمرکز کنیم بهتر باشه ;)

Mostafa
06-21-2013, 02:28 PM
سلام به همه دوستان عزيز :)

بي مقدمه عرض ميكنم

به كمك مدير فني عزيز جناب mojcris در مراحل نهايي تكميل سايت جديد آوااستار هستيم .

در سايت جديد بخشي براي دسترسي سريع به قسمت هاي مهم فروم و سايت هاي اقماري تهيه شده است كه به صورت لينك بر روي تصويري مرتبط خواهد بود كه نمونه آنرا

در تصوير زير مشاهده ميكنيد :

http://up.avastarco.com/images/w69m7hy8cgj7qpylm84s.jpg (http://up.avastarco.com/)

مثلا براي بخش هايي مثل : آخرين پديده هاي رصدي ، آمار پراكندگي اعضا ، تايپ متن براي ويكي نجوم و .... دسترسي سريع ايجاد كرده ايم

اما خواهشم از شما عزيزان اين است كه اگر تاپيك يا مطلب مهمي در فروم يا سايت هاي اقماري به ذهنتان مي رسد كه بهتر است براي آن دسترسي سريع داشته باشيم ،

اعلام بفرماييد كه به ترتيب اولويت اضافه كنيم .

حتي اگر صفحه خاصي در " سايت آوااستار " به غير از صفحات متداول ( مثل درباره ما ، ارتباط با ما و .... ) به نظرتان مفيد مي رسد بفرماييد كه در صورت امكان به صفحات سايت

اضافه كنيم .

در هر صورت منتظر پيشنهادات و نظرات خوب شما هستيم .

ممنون از همفكري شما عزيزان :)

رخساره روشنی
06-21-2013, 05:00 PM
درود بر همه دوستان
خیلی خوشحال شدم که قراره تغییرات جدید به زودی انجام بشه :)
در مورد سایت عکاسی :
قبل از اینکه سرور فروم انتقال پیدا کنه ، بخشی داخل اطلاعیه های مهم سایت بود " یک عکس خوب "
به نظر من اگه این بخش دوباره داخل صفحه اصلی اضافه بشه خیلی خوبه و باعث میشه شور و شوق عکاسی بیشتر بشه
سایت آسمان تاریک هم که مطمئنا در دسترسی قرار خواهد گرفت :دی
همین ...ممنون :)