PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رفع نگرانی های دوستداران فروشگاه آسمان شب

نعمتی
03-02-2012, 08:07 PM
با درود بر همه دوستان فروم آوا استار،:have a nice day:
من اکبر نعمتی هستم، خیلی از شما شاید مرا بشناسید. دهه 70 بود که من هم مانند خیلی از شما ها از طریق تنها مجله ستاره شناسی آن دوران به نام "نجوم" با علم شگفت انگیز ستاره شناسی خو گرفتم (البته در آن زمان مجله دیگری به نام مرزهای بیکران فضا هم منتشر می شد و به دانش فضایی می پرداخت).
کسوف مرداد ماه 1378 بود که همکاری رسمی مرا با مجله نجوم پیوند زد و یک دوره 5 ساله ای که تجربیات خوبی همچون نوشتن مقالات کاربردی و ابزار سازی، همکاری در ساخت رصدخانه علی صدر همدان را برایم به ارمغان آورد.
روزهایی که استاد گرانقدرم دکتر میرترابی و دوست خوبم آقای بابک امین تفرشی مرا در نوشتن مقالات راهنمایی می کردند.
پس از 5 سال از روزهای پرخاطره با مجله به علت اختلافات مالی همکاری خود را با آن مجموعه قطع نمودم و به قول ورزشکارها کفشهایم را آویزان کردم و سراغ نجوم نرفتم ولی خوب اعتیاد به نجوم بد دردیست و نمی توان آن را ترک کرد.
از آنجایی که سال 82 شغل طراحی وب سایت را برگزیده بودم، زمستان 83 وب سایت نجومی خود را با نام ستاره پارسی www.persianstar.com (http://www.persianstar.com/) راه اندازی کردم که هنوز هم نواقصی دارد و در اینجا از همه دوستان برای تولید محتوی این وب سایت هم دعوت می کنم.:have a nice day:
در این هفت سال سعی داشتم تا در جامعه مجازی نسبت به علاقمند سازی مردم و ترویج علم کوشا باشم هر چند اندک تلاشم معدود افرادی را به این علم علاقمند کرد و خداوند را سپاس که در این راه مرا یاری رسانید.

بسیار علاقمندانی با من تماس می گرفتند تا برای تهیه ابزارهای نجومی آنان را راهنمایی کنم و من هم بدون هیچ چشم داشتی آنان را به تنها فروشگاه موجود آن زمان یعنی آسمان شب معرفی می کردم چرا که برادر دوست و همکارم در مجله نجوم آقای بهرنگ امین تفرشی فردی امین و مورد اعتماد من بود در این چند سال شاید بیش از 100 نفر چه با اطلاع قبلی و چه بدون اطلاع قبلی برای تهیه ابزار به این فروشگاه معرفی کردم.

امسال پس از اینکه مطلع شدم آو استار نمایندگی محصولات سلسترون را دریافت کرده است؛ همکاری خود را با این مجموعه در قالب وب سایتی مستقل به نام ایران تلسکوپ

www.irantelescope.com (http://www.irantelescope.com/) آغاز نمودم.

پس از گذشت چند ماه اینک واکنش های عجیبی از سوی فروشگاه آسمان شب مرا بر این داشت تا این مطب را برای شما بنویسم.

و آن مطلبی بود که فروشگاه آسمان شب آن را در سایت رسمی خود به نام رفع شبهات منتشر کرد که به عین به آن اشاره می کنم:

( تصوير زیر از سايت آسمان شب تهيه شده است )

[/URL][URL="http://up.avastarco.com/images/oh4mxvbcrqwdrlu4zas.jpg"]http://up.avastarco.com/images/oh4mxvbcrqwdrlu4zas.jpg (http://up.avastarco.com/images/oh4mxvbcrqwdrlu4zas.jpg)

من هم در پاسخ به مدیریت آن مجموعه در اینجا اعلام می کنم، اگر دوستداران فروشگاه شما سردرگم شدند من از شما عذرخواهی می کنم.

امیدوارم در آینده دوستداران آن فروشگاه از طریق سایت های ستاره پارسی و ایران تلسکوپ سردرگم نشوند.

Mostafa
03-03-2012, 09:42 AM
آقاي نعمتي ، راستش من اصلآ با اين متني كه نوشتيد موافق نيستم

به نظرم آدم يا نبايد حرفي را بزند ، يا اگر خواست بزند بايد سعي كند جانب حق و عدالت را نگه دارد و همه مطلب را بگويد نه فقط بخش كمي از آن !

اما متآسفانه كل واقعيت بسيار فراتر از مختصر مطلبي است كه شما به آن اشاره كرديد .

تا جايي كه خبر دارم ، پي اين فروشگاه به تن اكثر فعالان نجوم آماتوري كشور خورده است و هر كس را به نوعي آزرده اند .

( در بعضي از موارد كار از آزردن و اين حرفها هم خيلي گذشته است )

اما هر بار به دلايلي نظير مصلحت ها و حفظ حرمت ها يا هر چيز ديگري سعي كرده ايد موضوعات مسكوت بماند .

اما وقتي طرف مقابل هيچ حرمتي نمي شناسد ، و رفتار هاي محترمانه شما را حمل بر ترس يا ضعف مي كند چه ؟

قبل از هرچيز اعلام و اعتراف مي كنم كه بنده از آن دسته از آدمهايي نيستم كه ژست سكوت و زبان در كام كشيدن و ... ميگيرند . ولي خب ، تحملم بد نيست .

اما الآن اين تحمل به نظرم تمام شده است ( يا بهتر است تمام شود ! ) و قصد دارم مواردي را صرفآ جهت اطلاع خوانندگان گرامي عرض كنم .

آقاي نعمتي ، شما اتفاقات پيش آمده در قبال مجموعه خود را مختصرآ عنوان كرديد ولي بنده قصد دارم در اين مقال موضوع را از ديد آنچه در اين 2 سال درمورد آوااستار پيش آمده مشروح كنم .

از كساني كه ذهنيتشان از اين فروشگاه يك فرشته نجات جامعه نجوم بوده است صميمانه تقاضا دارم براي چند دقيقه پيش داوري را كنار بگذارند و فقط ادامه متن را مطالعه كنند و خود را

تا حدي در جاي نگارنده قرار دهند ، سپس قضاوت كنند .

( ضمنآ من اين مطلب را 5 روز پس از انجام آخرين عمل ناشايست و غير اخلاقي اين فروشگاه مي نويسم تا به دور از احساسات لحظه اي ناشي از آن باشد )

اگر لحن اين نوشتار لحني نرم و شايد طنز گونه است فقط براي كم كردن تلخي زهر چنين بي اخلاقي هايي است .

اما با توجه به عمق اتفاقات پيش آمده ممكن است خوانندگان تصور كنند كه در بيان مطالب اغراق شده است .

ولي دوستان ، با كمال تآسف همه مواردي كه در ادامه مطالعه خواهيد كرد ، عين واقعيت بوده است .

ضمن آنكه سعي ميكنم موارد را به صورت مستند و مستدل ارائه كنم .

قضاوت با خودتان

يك عذر خواهي هم از اعضاي محترم فروم دارم كه چنين مطالبي را مي نويسم

مي دانم دوستان ، آرمانهاي ما اين نبود !

قرار نبود و نيست كه مطالبي اين چنيني در فروم منتشر شود . اما اگر ادامه مطالب را ملاحظه بفرماييد متوجه ضروريات اين موضوع خواهيد شد .

Mostafa
03-03-2012, 09:53 AM
تاريخچه اي مختصر :

در اوايل سال 88 بود كه در دفتر تهران مجموعه آواگروپ مشغول به كار شدم كه بر حسب اتفاق مدير عامل آن ، نخستين معلم نجوم بنده در دوران نوجواني " آقاي علي اسديان " بودند.

ايشان که از پیشکسوت های نجوم آماتوری در ایران هستند ، پس از سالها فعاليت در زمينه نجوم در حدود سال 78 از نجوم فاصله گرفته بودند و به سراغ فعاليت هاي اقتصادي

رفته بودند كه حاصل آن شده بود كمپاني هلدينگ بين المللي آوا گروپ

زمينه كاري مان كوچك ترين ارتباطي با موضوع نجوم نداشت ولي هميشه مرور خاطرات نجومي گذشته باعث انبساط خاطر مي شد .

يك روز در حين مرور خاطرات ، ديديم جالب مي شود اگر بياييم و از امكانات شركت استفاده كنيم و دوباره گروه نجومي كوچكي را دور هم جمع كنيم فقط به اين دليل كه بتوانيم خودمان هم

كمي بيشتر با نجوم در ارتباط باشيم

با همين ايده ساده ، در بهمن 88 سايت كوچك آوااستار متولد شد .

از آنجايي كه جناب آقاي اسديان در همان حال و هواي صميمي نجوم در سالهاي 74-75 مانده بود ، گفت بيا برويم و به رسم كسوت به قول معروف براي شروع اين فعاليت از بزرگان

كسب رخصت كنيم

كه ما هم ابتدا از مجله نجوم شروع كرديم و ديديم كه چقدر استقبال خوبي از اين شروع فعاليت شد

1- آغاز همكاري با فروشگاه آسمان شب

پس از مدت كوتاهي و با راه اندازي بخش هاي فعالي در سايت و افزوده شدن اعضا ، خلا ابزار هاي نجومي احساس مي شد .

پس از اينكه برايشان توضيح دادم كه الآن فروشگاهي هست به نام آسمان شب كه متعلق به چه شخصي است و الآن زمينه كاريشان همين است ، گفتند كه پس چه بهتر

برويم پيش آسمان شب و ضمن ايجاد دوباره ارتباط هاي قديمي ، نمايندگي شان را هم اخذ كنيم و به فعاليت هايمان در سايت اضافه كنيم .

اين شد كه رفتيم و صحبت كرديم و همان ابتدا هم چند ميليوني از ابزارهايشان تهيه كرديم .

پس از مدتي به دليل نياز به وسايل جانبي ارزان قيمت تر ، توسط بخش بازرگاني اقدام به واردات ليزر پوينتر هاي سبز كرديم و در سايت قرار داديم .

در مدت كوتاهي رفتار آسمان شب با ما تغيير كرد و پس از يك دوره اعلام كردند كه داشتن نمايندگي برايشان به صرفه نيست و در نهايت در اول تابستان 89 اعلام قطع نمايندگي كردند .

اما عكس العمل ما چه بود :

با خودمان گفتيم خب دوست ندارند با ما همكاري كنند ... اشكالي ندارد ... زور كه نيست

Mostafa
03-03-2012, 11:53 AM
2 - اخذ نمايندگي محصولات سلسترون

پس از اينكه آسمان شب اعلام كرد كه ديگر امكان همكاري با ما را ندارد و از آنجا كه براي ما تعهداتي در اين رمينه ايجاد شده بود تصميم گرفتيم كه مستقلآ به واردات ابزار اقدام كنيم

ضمنآ اين موضوع را اكيدآ در نظر داشتيم كه برندي انتخاب شود كه هم از كيفيت بالايي برخوردار باشد و ضمنآ مشابهتي هم با محصولات آسمان شب نداشته باشد كه خداي نكرده

شائبه اصطكاك كاري پيش نيايد

لذا با توجه به اينكه آسمان شب خود را نماينده اسكاي واچر و اوريون و ويليام معرفي كرده بود ما برند سلسترون را انتخاب كرديم كه هم كاملآ معتبر و با كيفيت بود و هم

آسمان شب در زمينه نمايندگي آن فعاليتي نكرده بود .

اين شد كه از طريق دفاتر آواگروپ در خارج از كشور اين كار انجام شد .

مختصري در باره آواگروپ :

مجموعه آوا گروپ يك شركت ايراني - روسي است كه در حال حاضر در مسكو ، چین ، قبرس ،تركيه ، راس الخيمه و مالزي دفتر فعال دارد و در تهران نيز

داراي 2 دفتر و يك صرافي ( صرافي آوا ) و یک آژانس مسافرتی ( بسطام گشت ) است .

فعالیت آواگروپ در زمينه بازرگاني ، کشتیرانی، بورس بين الملل ،نمایندگی صدور Ceredit Card ويزا - مستر ، صرافي ، آژانس هواپیمایی و خدمات سرور

است و طبيعتآ اخذ نمايندگي محصولات سلسترون به نام يكي از دفاتر خارجي و انتقال محصولات آن به ايران كار چندان دشواري نبود .

پس از طي مراحل لازم ، در اسفند 89 اخذ نمايندگي محصولات سلسترون اعلام شد .

درست 2 روز بعد متوجه شديم كه آسمان شب در عملي مشخصآ شتابزده در سايتش مطلبي با عنوان " معرفي اسكاي واچر " منتشر كرده و در آن ادعا كرده كه

اسكاي واچر همان سلسترون است !!

http://up.avastarco.com/images/0le2h6il01ewxeqap15j.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/2kmwrie8c0qgi73hhhh.jpg (http://up.avastarco.com/)

گفته بود : اين دوتا تلسكوپ را ببينيد چقدر شبيه هم هستند ؟ خوب معلومه يكي هستند ديگه

گفتيم يعني در تماااااااام طول اين مدت آقاي آسمان شب بهترين راه مقايسه دو تلسكوپ را در مقايسه طول و قطر لوله مي دانسته ؟؟؟

گفته بود : از واردكنندگاني خريد نكنيد كه به صورت محدود تلسكوپ تهيه مي كنند و به قيمت بالاتر مي فروشند !

گفتيم لابد يعني خودشان به صورت نا محدوووووووووووووود تلسكوپ وارد مي كنند و به قيمت پايين تر مي فروشند !!

سعي كنيد معني اين جملات را متوجه شويد :

http://up.avastarco.com/images/72stjdvm9h4ko1jbkf6.jpg (http://up.avastarco.com/)

ترجمه روان متن بالا اين ميشد :

اسكاي واچر داره سلسترون رو توليد ميكنه........ ولي چون حالش خوب نیست ، اسمش رو گذاشته سلسترون و خودش هم اون رو عرضه نمي كنه !!!

خلاصه شما زياد خودتون رو اذيت نكنيد ، فرقي نداره ، .... آقا جون ، شما اصلآ چیکار دارین ؟؟؟ هرچي مي خواين بياين از خودمون بگيرين !!!! :pathead:

لبخندي از لبانمان گذشت

3- ما آوااستاريم !!!

موتور جستجوي گوگل يك امكان ويژه تبليغاتي دارد به اين صورت كه هر كس مي تواند با پرداخت مبلغي به گوگل ، كلماتي را تعيين كند كه اگر كسي آن كلمه خاص را جستجو كرد ، سايت وي

در ابتدا نمايش داده شود كه به اين كار تبليغات گوگل هم مي گويند و معمولآ لينك اينگونه سايت هايي كه به گوگل سفارش تبليغ داده اند در بالا يا ستون كنار صفحه جستجو درج مي شود .

گوگل به ازاي هر كليك حدود 10 - 20 سنت از حساب كاربر كسر ميكند و در نهايت تا زماني كه حساب را شارژ كنيد مي توانيد از اين امكان گوگل استفاده كنيد .

سيستم جالبي است كه خيلي از شركت ها از آن براي تبليغات استفاده مي كنند و كلمات كليدي فعاليت خود را براي تبليغات سفارش مي دهند ، كار بدي هم نيست .

اما ..........

يك روز در حال جستجوي برخي مطالب در گوگل بودم كه به ذهنم رسيد كلمه آوااستار را جستجو كنم و ببينم كدام صفحه از سايت بالا تر قرار مي گيرد .

وقتي كلمه آوااستار را سرچ كردم ، ديدم که عجب .....

گوگل سايت فروشگاه آسمان شب را به من پيشنهاد مي دهد !!! :blink:

دوباره سرچ كردم .... همان آمد

با چند سيستم ديگر در موسسه هم چك كرديم و نتيجه همان بود !

خلاصه ....

كاشف به عمل آمد كه آقاي آسمان شب كلمه " آوااستار " را به عنوان كلمه تبليغاتي خود به گوگل معرفي كرده است !

پس يكبار مرور كنيم :

آقاي آسمان شب به گوگل پول داده بود تا وقتي كسي كلمه " آوااستار " را سرچ مي كند ،گوگل سايت فروشگاه آسمان شب را به او نشان بدهد !

جل الخالق

مداركش هم موجود است :

http://up.avastarco.com/images/zeshipnerlhsoz2oidq.jpg (http://up.avastarco.com/)

خب ..... ما مانديم و اين موضوع غامض !

آخر چه هدفي پشت اين تصميم به غايت هوشمندانه مي توانست باشد ؟؟؟

چون اگر كسي كلمه " آوااستار " را جستجو كند خب لابد ميخواهد آوااستار را پيدا كند ، ولي اينجوري كه آسمان شب را پيدا مي كند !!!

تحليل گران ارشد شركت را جمع كرديم تا بنشينيم و پرده از اين معما برداريم

اول گفتيم خب حتمآ منظورشان اين است كه آسمان شب همان آوااستار است !

البته با توجه به اينكه قبلآ هم ادعا كرده بودند كه اسكاي واچر همان سلسترون است چيز بعيدي نبود ، كلآ منظورشان اين است كه ما و شما نداريم و كلآ همه دور هم هستيم !!

ولي خب اين يكي خداييش خيلي تابلو بود .....خب ملت مي فهمند كه آسمان شب ، آسمان شب است و آوا استار نيست كه !

بعد گفتيم لابد منظورشان اين است كه " ما خيلي دوست داريم آوا استار باشيم " يا مثلآ " كاشكي ما آوا استار بوديم ... " يا يك همچين چيزي ...

ولي خب اين هم كه براي خودشان خوب نيست كه !!!!

خلاصه ما مانديم و اين معماي لاينحل

راستي آقاي آسمان شب ؛

وقتي اين فكر بكر داشت به ذهنتان مي رسيد كه خودتان را جاي آوااستار جا بزنيد ، آن موقع نگران سردرگمي دوستدارانتان نبوديد ؟!!!

يك نكته كوچك آموزشي به جوانتر ها

ببینید دوستان ;

گاهی وقت ها مشاهده میکنیم که گروه ها یا مراکز بر سر اسامی با هم بحث و گاهی مجادله دارند .

دوستان ، باور کنید اسم اصلآ مهم نیست و نمی تواند کمکی به کسی بکند . این رفتار و فعالیت شماست که باید به نام شما اعتبار بدهد ، نه بالعکس !

اتفاقآ در زمانی که می خواستیم نام مجموعه را انتخاب کنیم ، گفتیم نامی باشد که شبیه هیچ کس و هیچ جیز نباشد و کلآ اینکه نام مهمی نباشد

حتی تاکید داشتیم که یک نام نجومی مشخص هم نباشد ، این شد که به واسطه ارتباط با مجموعه آواگروپ نام آوا استار را انتخاب کردیم

نامی که به نظر من نه قشنگ است ، نه معنی خاصی دارد و کلآ هیچ نکته مثبتی ندارد !! ( این را واقعآ جدی عرض کردم )

اما سعی کردیم جوری برنامه ریزی کنیم که با فعالیت مثبت همین نام غیر متعارف و نازیبا را به نامی معتبر تبدیل کنیم .

و حالا پس از حدود 2 سال فعالیت کار به جایی رسیده که فروشگاه آسمان شب مجبور شده برای کسب اعتبار از نام " آوا استار " استفاده کند .

پس لطفآ بیش از آنکه به نام ها و عناوین بیندیشید ، تمرکز خود را روی فعالیت مثبت خود معطوف کنید .

اما عکس العمل ما چه بود :

هیچی ..... هم تعجب کردیم ، هم خندیدیم !!! :grin:

Mostafa
03-03-2012, 01:22 PM
4 - همكاري با مجله نجوم

پس از راه اندازی فروم آوااستار ، سعی کردیم با تکیه بر امکانات موجود برنامه های رصدی ویژه اعضا برگزار کنیم .

ما به دلیل اینکه این برنامه ها صرفآ به خاطر جمع شدن اعضا دور یکدیگر و انجام فعالیت های گروهی است غالبآ سعی می کنیم برنامه های رصدی را با حداقل قیمت ممکن

برگزار کنیم که بیشتر اعضا امکان حضور داشته باشند .

پس از برگزاری اولین گشت های رصدی ، دوستانی از طرف مجله نجوم پیغام می آوردند که شما با برگزاری این برنامه ها با هزینه هایی کم برای فعالیت های مشابه مجله نجوم

ایجاد مشکل می کنید .

ما توضیح می دادیم که قصد ما به هیچ وجه چنین رقابتی نیست و فقط می خواهیم برای اعضای فروم شرایط مناسب باشد اما به هر حال این سو تفاهم ایجاد شده بود .

ما برای رفع این سو تفاهم و ابراز حسن نیتمان ، اعلام کردیم که می توانیم در برگزاری گشت های مجله نجوم همکاری کنیم و امکاناتمان را در اختیارشان قرار بدهیم .

لذا حدودآ اوایل تابستان 89 بود که یک قرار داد همکاری فیمابین مجله نجوم و آوااستار منعقد شد که اهم مفادش چنین بود :

1- گشت های رصدی مجله نجوم توسط آواگروپ ( آژانس بسطام گشت ) برگزار می شود .

2- آوااستار تبلیغات گشت های رصدی ماهنامه نجوم را برعهده می گیرد .

3- آوا استار هیچ درآمد مالی در قبال این قرار داد ندارد و این خدمات را به صورت رایگان انجام می دهد .

4- مجله نجوم بنر سایت آوااستار را بر روی سایت خود قرار می دهد و در اعلام برنامه های گشت های رصدی ، همکاری آوااستار قید می گردد .

( که فقط این بند از قرار داد به سود آوااستار تنظیم شده بود و مشکلی هم نبود چون قصد ، کمک به مجله بود )

اصل قرار داد هم موجود است

برنامه ها طبق روال در طول تابستان انجام شد و آخرین برنامه هم در شهریور ماه برگزار شد .

چند روز بعد از برگزاری آخرین برنامه :

متوجه شدیم که مجله نجوم به یکباره در اقدامی عجیب گزارش گشت های قبلی را ویرایش کرده و قسمت " با همکاری آوااستار " را حذف کرده بود و همچنین بنر آوااستار را هم

از روی سایت مجله برداشته بود !!!

عجب !!!

تماس گرفتیم و علت این حرکت را جویا شدیم

یکی از مسئولین مجله نجوم فرمودند که این تصمیمی است که از طرف برخی افراد ، از بالا گرفته شده و برای انجام آن اعمال نفوذ شده است و ما مجبوریم !

البته برای برداشتن بنر این بهانه را داشتند که تصمیم داریم مدل سایت را تغییر دهیم ( که تا 6 ماه بعد هم هیچ تغییری داده نشد ) ولی برای ویرایش مطلب مربوط به همکاری هم

هیچ توضیحی نداشتند .

اینکه افرادی می توانند با اعمال نفوذ جلوی قرار داد های رسمی مجله نجوم را بگیرند مطلب بسیار تاسف باری است.

اینکه یک آدم هایی هستند که از بالا بر همه چیز اعمال نظر می کنند را قبلآ هم می دانستیم ، اما نمی دانستیم محدوده اختیاراتشان روز به روز در حال گسترش است !

با اینکه قرار داد به صورت مکتوب موجود بود و امکان پی گیری قانونی داشتیم ، اما گفتیم برای حفظ روابط حسنه ، دیگر مسئله را پی گیری نکنیم .

5- اسپانسر ميشين ؟؟؟

نزديكي هاي ماراتن نمي دانم چندم بود ( اسفند 89 ) كه دوستي از اعضاي شاخه تماس گرفت ( وقتي مي گويم دوست واقعآ منظورم دوست است ) و گفت كه ماراتن نزديك است ،

كميته اجرايي هم تشكيل شده است و تصميم گرفته تا از آوااستار دعوت كند كه يكي از اسپانسر هاي ماراتن باشد . می گفت خيلي خوب مي شود اگر شما اسپانسر باشيد .

بنده خدمت ايشان عرض كردم كه ما در حال حاضر برنامه اي براي اين كار نداريم و ضمنآ بنده هم تصميم گيرنده نيستم . خلاصه از ايشان اصرار و از ما عرض شرمندگي

آخرش گفتم باشه ، بگذاريد با مدير مجموعه ( كه آن زمان خارج از كشور بود ) صحبت كنم ببينم چه مي شود .

همان شب با آقاي اسديان صحبت كردم و شرح ماوقع را گفتم ، ايشان در جواب گفتند " مصطفي تو كه خودت مي دوني ما الآن شرايطي براي اين كار نداريم ، اما اين بنده خدا ها هم

حالا يك چيزي از ما خواسته اند ، خوب نيست " نه " بياريم ... بذار بدونن ما با همه دوستيم ... بهشون بگو باشه "

من فردايش زنگ زدم و به آن دوستمان اعلام آمادگي كردم و قرار شد بگويند كه كي و كجا جوايز را ارسال كنيم

بيش از 10 روز گذشت و ديدم كه خبري نشد !

خودم تماس گرفتم كه مبادا دير شود .... گفتم آقا ما آماده ايم ها ... كي كجا بفرستيم جوايز رو ؟

آن دوست عزيز بنده خدا با كلي ناراحتي گفت : ميدونيد چيه ... بعضی از افراد گفتن كه نمي خواد آوااستار اسپانسر باشه ....... جالب نيست !

( البته بعدش ديديم كه ماهنامه نجوم و ... اسپانسر بودند و جالب هم بود ! )

بعد من به اون دوست گفتم " يعني مي خواستند فقط ببينند كه ما ميتونيم اسپانسر بشيم يا نه ؟؟؟ " بعد آن دوستم كلي خنديد و من هم خنديدم و كلآ خيلي هم خوش گذشت !!!

اما ما دقيقآ نفهميديم اين بعضی ها ، با آن بالایی های مجله نجوم و آسمان شب اينا ... فاميل ميشدند یا نه ؟!!!

خدا ميدونه ، ما گناه مردم رو نشوريم !

ولی آخه خداییش کارهاشون خیلی شبیه هم بود !!! :crazy:

نتيجه اخلاقي که گرفتیم اين بود كه احتمالآ مي خواستند ضريب اسپانسر شوندگي ما را بسنجند !!!

دَمشان گرم :pathead:

همان دمشان گرم !!

Mostafa
03-03-2012, 04:14 PM
6 - تبليغات فروشگاه آسمان شب در فروم آوااستار

يك روز صبح كه از خواب بيدار شديم ، ديديم يك نفر در همين فروم آوااستار يك نام كاربري به نام آسمان شب ساخته است و تاپيكي ايجاد كرده و به طور غير مستقيم ( يا شايد هم

مستقيم ) به تبليغات براي آسمان شب پرداخته است .

با توجه به اينكه تاپيكشان كاملآ در راستاي منافع آسمان شب بود شكي نبود كه ايجاد كننده نام كاربري يا خود آقاي آسمان شب است يا فاميلها يشان يا دوستدارنشان

با وجود اينكه درج تاپيك هاي تبليغاتي در فروم ممنوع است و بايد حذف مي شد ولي تصميم گرفتيم براي نشان دادن حسن نيت و براي تحكيم روابط حسنه ! جلوي فعاليتشان را نگيريم .

در این مورد مدارک در فروم آوااستار موجود است :

تاپیک فروشگاه آسمان شب (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?712-فروشگاه-آسمان-شب)

اتفاقآ تاپيكشان هم خيلي خوب به انعكاس فعاليت هايشان مي پرداخت .

اما چندي پيش فروشگاه آسمان شب طي يك ايميل رسمي از ما خواست تا آن تاپيك را قفل كنيم .

مثل بچه هاي خوب گفتيم چشم و تاپيك را قفل كرديم :closed_2:

7- ای شبهه ایجاد کن ها !!!

همانطور که آقای نعمتی در پست اول توضیح دادند ، چندی پیش فروشگاه آسمان شب در حرکتی خودجوش اقدام به معرفی سایت هایی کرد که به گفته او ممکن است به دلیل شباهت در نام و نشانی ، دوستداران فروشگاه آسمان شب را سردرگم کنند !!!

لذا فروشگاه آسمان شب تکذیبیه ای صادر فرمودند و از چندین سایت اعلام برائت کردند !!!

http://up.avastarco.com/images/oh4mxvbcrqwdrlu4zas.jpg (http://up.avastarco.com/images/oh4mxvbcrqwdrlu4zas.jpg)

در کمال تعجب دیدیم که نام سایت آوااستار هم در این میان بود !

نشستیم حروف نام سایت های آوااستار و سایت آسمان شب را شمردیم ......

فقط یک S و یک T مشترک دارند !!!!

خدا را شکر حتی برای اینکه هیچ حرف و حدیثی هم بعدآ پیش نیاید ، در بخش آسمان شب سایتمان که درباره پدیده های نجومی هر شب صحبت می شود هم از

کلمه " آسمان امشب " استفاده کردیم که بعدآ شائبه ای پیش نیاید !!!

خودمانیم ها ....

فکر کن داری راست راست توی خیابان برای خودت راه میروی ...

بعد یک نفر از روبرو ، مستقیم بیاید و یقه ات را بگیرد و داد بزند :

هی ... تو به من هیچ ربطی نداری .... می فهمی ؟... تو هییییچ ربطی به من نداری !!!! :crazy::crazy:

آخه عزیز دل برادر !!

ما کی و کجا گفتیم که ربطی به شما داریم ؟؟؟

اینهمه سایت را برداشتی لیست کردی که اینها به من ربطی ندارند ....

حالا ما نماینده مدعی العموم نیستیم ، اما خداییش به این وبلاگ های بنده خدا ها هم رحم نکردی ؟؟؟؟

شما خودتان اسم دیگران را برای سرچ به گوگل می دهید ، بعد تکذیبیه هم صادر می کنید !!!!

باز هم دمتان گرم !

هیچی .... ولی کلآ باعث انبساط خاطر می شوند اینها !!!

8 - همکاری سه باره

همین هفته گذشته بود که مثل بچه های خوب سر جایمان نشسته بودیم .

خانمی تلفن کرد و با بنده صحبت کرد :

( البته ایشان خودشان را معرفی کردند ولی من اسمشان را اعلام نمی کنم )

آن خانم : سلام

من : سلام علیکم

آن خانم : از آسمان شب خدمتتون تماس می گیرم

من : مممممم .... ببخشید ، کدام آسمان شب ؟

آن خانم : موسسه آسمان شب

من : مو سسه آسمان شب ؟؟؟

آن خانم : بعله

من : بله ، خواهش می کنم .... بفرمایید

آن خانم : اخیرآ برای محصولات سلسترون زیاد با ما تماس می گیرند ، ما می خواهیم با شما در این مورد همکاری کنیم

من : ممممم .... بله خب ، خواهش میکنم .... ما هم آماده همکاری هستیم

آن خانم : پس لطفآ لیست موجودی و قیمت محصولات سلسترون را برای ما فکس کنید

من : بله چشم .... من با مدیرعامل مجموعه هماهنگ می کنم و خدمتتان اطلاع می دهم .

آن خانم : ممنون

- خدا حافظ

- خدا حافظ

زنگ زدم به آقای اسدیان

مدیر جان ، اینها دوباره تماس گرفتند و اینجوری گفتند ، چه کنیم ؟؟

آقای اسدیان :

ببین مصطفی ، احتمالآ اینها دیگه تا الآن فهمیدند که رفتارهای قبلیشون فایده نداره ، میخوان روابط مثبت برقرار کنند .

ما باید هر وقت کسی دستش رو برای دوستی دراز کرد ، دستش رو پس نزنیم

اشکال نداره

لیستی که خواستند رو براشون بفرستیم و اعلام کنیم که همکاری می کنیم .

لیست درخواستی شان را ارسال کردیم

خب .... آقای آسمان شب !!!

تا اینجا که هرچه بود شما ایجاد مشکل و مانع می کردید

و آوا استار در مقابل شما دوستی و گذشت از خود نشان می داد

اگر یکبار - فقط یکبار - کوچکترین بی احترامی یا کارشکنی از آوااستار دیده اید ، حتمآ منتشر کنید

( هرچند شما که همینجوری بدون دلیل این همه کار انجام داده اید ، فکر کنید 1 درصد آوا استار بدی در حق شما کرده باشد و شما سکوت کرده باشید !! )

ولی واقعآ چطور فکر کردید این آخرین حرکت شما در کشاندن موضوعات به رسانه ، بدون پاسخ خواهد ماند ؟؟؟

اما .......

درست فردای همان روز مجله نجوم به دستمان رسید و خیلی سریع فهمیدیم که تماس دیروزشان ظاهرآ به قول معروف برای " به دست آورد آمار ما " بوده است !

حرکت زشتی در مجله نجوم کرده بودند که به نظرم تا به حال در طول این سالها نظیرش را حتی از آن بالایی ها هم ندیده بودیم !

Mostafa
03-03-2012, 09:56 PM
اما بالاخره می رسیم به جذاب ترین و هیجان انگیز ترین فسمت ما جرا :

9 - شاهکار مشترک فروشگاه آسمان شب و مجله نجوم

حدودآ 1 ماه پیش بود ( اواسط بهمن ) که از مجله نجوم تماس گرفتند و درخواست جذب آگهی برای شماره آتی را داشتند .

تعریف و تمجید که شماره آینده چنین است و چنان است و چون شماره مشترک اسفند و فروردین است 2 ماه در مطبوعاتی ها هست و اینکه ما این را برای خودتان می گوییم که از

این شرایط استفاده کنید و از این حرفها ....

خلاصه اینکه اگر در این شماره آگهی بزنید خیلی خوب می شود .

ما هم طبق معمول از مدیرعامل مجموعه کسب تکلیف کردیم ، که ایشان هم با روی باز گفتند ، خیلی خوب است ، ظاهرآ مجله نجوم رفتار های جانبدارانه قبلی را کنار گذاشته

است و به فکر ما هم هست . ما هم باید به این حسن نیتشان پاسخ مثبت بدهیم .

بگو باشه ، حالا که اونها به ما لطف دارند ما هم این ماه تبلیغ قابل توجهی می دهیم . ( بنده خدا آقای اسدیان ! )

ما هم تبلیغ را برای چاپ فرستادیم و از قضا اینبار حتی قبل از چاپ مجله هزینه آگهی را هم تسویه کردیم .

حدود یک هفته قبل ( درست فردای همان روزی که آن خانم از فروشگاه آسمان شب تماس گرفت ) یکی از دوستانم زنگ زد که ظاهرآ مجله را قبل از همه در چاپ خانه رویت کرده بود .

گفت : مصطفی ، یه چیزی رو می دونستی ؟ .... مجله جدید تبلیغات آوااستار رو چاپ کرده ولی آخر مجله نوشته " سلسترون در ایران نمایندگی ندارد ! "

هرچه اصرار کرد من باور نکردم !!!!

2 روز بعد که مجله به دستم رسید ، دیدم بعله ......

این افرادِ بالایی همه چیز را از حد گذرانده اند و در همان شماره (!) اقدام به چاپ یک تبلیغ تخریبی بر علیه آوااستار کرده اند :

http://up.avastarco.com/images/whvsw97j7yc3uny1xf.jpg (http://up.avastarco.com/images/whvsw97j7yc3uny1xf.jpg)

راستش با دیدن تصویر بالا 2 سوال اساسی در ذهنم شکل گرفت :

1 - اینکه احتمالآ این آقای آسمان شب تا الآن متحمل چه فشار روحی شده است که مجبور شده اینقدر شتابزده اقدام به چنین عمل زشتی بکند ؟

( چون حتی یادشان هم رفته است که در تبلیغ تمام صفحه پشت جلد ! ، آدرسی ، شماره تلفنی یا حتی نشانی سایتشان را ذکر کنند !!! :pathead:

و مشخصآ تنها هدف از این تبلیغ این بوده که بگویند آوا استار در صفحات قبلی مجله دروغ گفته !!! )

2 - اینکه آیا مجله نجوم مال آسمان شب است یا آسمان شب مال مجله نجوم یا هر دوی اینها و چند تا چیز دیگر مال 2 نفری که آخرش هم می شوند 1 نفر ؟؟؟

این را از قبل هم میدانستیم که همین چند نفر معدود هستند که همیشه در هر چیزی اعمال نفوذ میکنند تا فقط افراد ، مراکز و گروه هایی خاص شناخته بشوند .

اما واقعآ نمی دانستم دایره عملشان تا این حد وسیع شده است

وقتی با دوستانمان در مجله نجوم صحبت کردیم ، از این اتفاق به شدت ناراحت و مکدر بودند ( از لحنشان هم میشد فهمید )

حتی یکی از مسئولین اجرایی مجله نجوم به من گفتند که مخالف چاپ چنین مطلبی بوده اند ولی زورشان نرسیده که جلوی چاپش را بگیرند !!!!

ایشان گفتند : شما نمی دانید در این جامعه نجوم چه مافیا و باند بازی ای درست کرده اند !! :slow:

و اما .....

جوابیه رسمی آوااستار به چاپ ضد تبلیغ آسمان شب در مجله نجوم :

از این حرف ها که بگذریم ، بالاخره ادعایی است که مطرح شده ( هر چند که در ناجوانمردانه ترین حالت ممکن مطرح شد ) که می بایست به آن پاسخی داده شود :

طبق ادعای فروشگاه آسمان شب : سلسترون هیچ نماینده ای در ایران ندارد ( نداردش را حتمآ قرمز بخوانید ! :wink:)

و بعدش هم با فلش مشخص کرده که کجای سایت بروید و ببینید نام ایران در سایت سلسترون نیست .

اولآ : سلسترون یک برند امریکایی است و به دلیل وضع تحریمها بر علیه ایران خیلی واضح است که نام ایران در سایت سلسترون قابل درج نیست !

ثانیآ : آوااستار هم در سایت خود و هم در همه جا اعلام کرده است که نمایندگی محصولات سلسترون را از طریق یکی از دفاتر آواگروپ ( و طبیعتآ به نام کشور ثالث ) اخذ کرده و اقدام

به انتقال این محصولات به ایران نموده است . ( این موضوع به اطلاع مسئولین مجله نجوم هم رسیده بود و این را می دانستند )

این روش معمولی است که اکثر شرکت های بازرگانی برای دور زدن تحریمهای موجود علیه ایران استفاده می کنند و از این طریق برای ایران نمایندگی می گیرند و طبیعتآ نام

نمایندگی ایران در سایت های آمریکایی درج نمی شود !

این موضوع پوشیده و پنهانی نبوده است که شما به یکباره در اقدامی جسورانه دست به افشاگری زدید !!!

اتفاقآ ما هم از قبل می دانستیم که خود آسمان شب هم بخش عمده ای از محصولات را به همین طریق وارد ایران میکند .

ولی البته که همه می دانیم فروشگاه آسمان شب همه این افشاگری ها را فقط برای رضای خدا و دلسوزی و نجات منجمین بیچاره از چنگال آوااستار می کند !!!

و امـــــا ......

واقعآ برای من خیلی جالب است ، یعنی اعتماد به نفس در این حد قطعآ باید در گینس ثبت شود !! :whoow:

آخه عزیز دل برادر ....

شما اول یک سوزن به خودتان عنایت کنید ، بعد جوالدوز را به سمت دیگران پرتاب کنید !!!

تا حالا هر کاری که در قبال هر شخص یا گروه دیگری انجام داده اید هیچ پاسخی ( یا حد اقل پاسخ در خوری ) دریافت نکرده اید و این شما را بر آن داشته که همیشه حالت تهاجمی

در قبال دیگران داشته باشید .

اما با اجازه کاربران گرامی بنده قصد دارم دقیقآ همین روشی را که فروشگاه آسمان شب انجام داده ، در قبال خودشان انجام بدهم ( فکر می کنم عادلانه باشد )

خب دوستان :

قصد داریم بپردازیم به بررسی صحت و سقم ادعای فروشگاه آسمان شب که در همین پشت جلد و کمی بالاتر از همین ضد تبلیغشان مطرح کرده اند !!

فروشگاه آسمان شب مدعی شده که نماینده انحصاری چند شرکت معتبر از جمله Sirius است ! ( به همین عکس قبلی نگاه کنید ، حوصله ندارم دوباره بذارم !)

بسیار خوب .... کار سختی نیست ، با اجازه دوستان موضوع را با هم بررسی کنیم :

اگر نگاهی به سایت رسمی Sirius بیندازید و در بخش نمایندگی ها دنبال نام ایران یا آسمان شب بگردید ، اثری از آن پیدا نخواهید کرد :

http://www.siriusobservatories.eu/agents.htm

پس :

Sirius هیچ نماینده ای در ایران ندارند

ولی آسمان شب ادعای نمایندگی انحصاری کرده است !!

( اصولآ هم انگار از این انحصارها خیلی خوششان می آید !!! )

باور کنید ما هم از اول همین موارد را درباره آسمان شب می دانستیم ، ولی هیچ گاه نیامدیم عملیات ژانگولر به راه بیندازیم !!

چون همانطور که عرض کردم میدانیم که این یک روال طبیعی است که همه شرکت ها ( از جمله همین آسمان شب ) برای دور زدن تحریمها انجام می دهند و مسئله مهمی نیست !

آن وقت در این حال ، بر میدارند و یک ضد تبلیغ بزرگ در مورد نبودن نمایندگی سلسترون ایران در پشت جلد مجله نجوم چاپ می کند !!!

حقیقتآ مرحبا به این اعتماد به نفس !

:blink:

:whiteflags:

Mostafa
03-03-2012, 10:01 PM
و اما حالا 3 تا خبر خوب برای تصمیم گیران و تصمیم سازان فروشگاه آسمان شب ( شما بخوانید دُن کورلئونه ی کل نجوم ایران ) دارم :

خبر خوب اول :

در حال حاضر و به گواهی آمار ، فروم آوا استار ( یعنی همین جایی که الآن تشریف دارید ! ) پر مخاطب ترین رسانه نجومی کشور است .

مجله نجوم با تیراژی حدود 5 یا 6 هزار جلد در ماه ( تازه بر فرض فروش همه نسخه ها ! ) همین مقدار مخاطب دارد .

در صورتی که فروم آوا استار از نظر Ranking پر بازدیدترین سایت نجومی ایرانی است و طبق آمار ، در هر ماه در حدود 20 هزار نفر بازدید کننده دارد ، یعنی چیزی حدود 3 یا 4 برابر

کل تیراژ مجله نجوم !

و بنابر این به شما این اطمینان را می دهم که تا پیش از نوروز 91 تقریبآ کل جامعه نجومی ایران از کل این مطالب مطلع خواهند شد .

( این هم تصویر آمار بازدیدهای فروم آوااستار به جهت اطمینان خاطرتان - بیش از 260 هزار بازدید و بیش از 19.700 بازدید کننده فقط در یک ماه ِژانویه 2012 !!! )

http://up.avastarco.com/images/2lmvlx55og7c3r0au5jz.jpg (http://up.avastarco.com/)

خبر خوب دوم :

آوااستار این امکان را در اختیار همه فعالان نجوم ایران که به هر نحوی مورد الطاف خاصه ! این دو مجموعه قرار گرفته اند و تا کنون به دلیل نداشتن رسانه ، صدایشان

به جایی نرسیده است ، قرار می دهد تا از پرمخاطب ترین رسانه نجومی ایرانی ، برای دفاع از حقوق خود استفاده نمایند .

خبر خوب سوم :

تا زمانی که عذر خواهی رسمی فروشگاه آسمان شب از مرکز نجوم آوااستار در مجله نجوم به چاپ نرسد ،

لینک این مطلب از روی صفحه اول سایت آوااستار برداشته نخواهد شد

* ضمنآ از این لحظه و تا اطلاع ثانوی ، درج تبلیغات و مطالب مرتبط با این دو مرکز در فروم آوااستار مطلقآ ممنوع خواهد بود .

------

پ ن :

ممکن است دوستانی باشند که تصور کنند چنین واکنشی در برابر این رفتار ها کمی تند است و می شود از کنار مسائلی از این دست با بزرگواری و مصلحت اندیشی گذشت .

اما به نظرم مطالعه کل این مطلب ، ثابت می کند که هر چه کردیم در راه اثبات دوستی و حسن نیت بود و هرچه پاسخ دادند بر خلاف این روال بود ولی باز هم گذشت کردیم .

اما زمانی که در یک رسانه رسمی کشور ، رفتاری تا این حد زشت و زننده انجام می دهند ، قبول کنید که اگر سکوت می کردیم ، حمل بر مُحِق بودن خود می کردند و بر رفتار های

نا شایست خود می افزودند .

دوستان عزیزم

به هر حال آستانه هیچ چیز در طبیعت بینهایت نیست ، و می دانیم که هر چیزی که آستانه بالاتری دارد ، پس از عبور از آستانه واکنش شدید تری خواهد داشت .

ایکاش موضوع به این سادگی را درک می کردند !

و در پایان :

اگر تا حالا خیلی از آسمان شب لذت می بردید ، تماشای این تاپیک را به دوستانتان توصیه کنید ! :wink:

با احترام - مدیر مرکز نجوم آوا استار

سید مصطفی امام

نعمتی
03-03-2012, 10:18 PM
درود بر همه دوستان :have%20a%20nice%20d
ممنونم از مصطفی عزیز که مطلب بنده را به خوبی ادامه داد . اما مصطفی جان شما در اینجا به نکته ای اشاره کرده اید به عنوان ضریب اسپانسر شوندگی که جای دارد به موضوع دیگری اشاره کنم.

چند ماه پیش بود که یکی مسئولین محترم باشگاه نجوم با من تماس گرفتند و موضوع اسپانسری مسابقه طراحي نجومي (اسكچ) با موضوع آزاد را مطرح کردند ، از آنجایی یکی از علایق خودم هنرهای فضایی (Space Art) هست، از یک مسابقه هنری نجومی به عنوان اسپانسری استقبال کردم و قرار شد یک تلسکوپ شکستی 80 میلیمتری سلسترون به عنوان جایزه دوم به برنده از طرف ایران تلسکوپ هدیه کنم.

این مسئول محترم از من درخواست کرد تا لوگوی ایران تلسکوپ را به عنوان اسپانسر برای آن مجموعه ارسال کنم و آن را برای ایمیل ایشان فرستادم.

اما...
پس از گذشت چندماه حتی نامی از ایران تلسکوپ به عنوان اسپانسر آورده نشد حتی در سایت باشگاه ! :zomg:

این تصویر از سایت باشگاه امروز گرفته شده است:

http://www.irantelescope.com/images/mosabeghe.jpg (http://www.irantelescope.com/images/mosabeghe.jpg)

باشگاه قبلی که مصادف بود با 10 سالگی آن، که شاهد انتقاداتی از سوی بعضی از دوستان در باشگاه در مورد اینکه یک فیلترینگ و پشت پرده ای برای انتخاب سخنران وجود دارد که از سوی مسئولین تکذیب شد.

اما...

در همان باشگاه که فکر می کنم شوی تبلیغاتی فروشگاه آسمان شب بود! از مسابقه هم صحبت به عمل آمد و اعلام شد آقای نعمتی جایزه دوم را تقبل کرده اند!

ای وای پس ایران تلسکوپ به عنوان اسپانسر بود چی؟!! :slow: یعنی چون مسئول آسمان شب اونجا بود اسمی از ایران تلسکوپ نبردید؟! دعواتون می کرد؟

حالا در باشگاه نام ایران تلسکوپ را به عنوان اسپانسر مسابقه معرفی نمی کنید، نکنید حداقل لوگویی که از من درخواست می کنید یه گوشه ای استفاده کنید!

فکر می کنم این حداقل انتظار یک اسپانسر از مجموعه ای که اسپانسر آن می شود دارد! قضاوت با دوستان

حال می فهم که نقد دوستان درست بود و پشت پرده باشگاه هم تصمیم گیری ها عادلانه نیست!

امیدوارم مسئولین محترم اینجا پاسخ ندهند که ایمیلی از من دریافت نکرده اند!

باشگاه این ماه هم من یک سخنرانی کوتاه در زمینه Space Art خواهم داشت که این موضوع را هم در آن برنامه مطرح خواهم کرد.

در اینجا هم اعلام می کنم که به زودی مباحث آموزشی Space Art را در فروم آوااستار آموزش خواهم داد. :thumbsup:

آسمانتان پر ستاره

اکبر نعمتی

lightcatcher
03-04-2012, 10:58 AM
آقای امام من به شخصه از این باند و باند بازی های رایج در نجوم کشور هم آگاه و هم متنفرم و ذره ای در مورد صحت حرف های شما شک ندارم چون خودم زخم خورده ی این سوراخ مار هستم !

اما بهتر نبود که شما و مسئولان مجله و فروشگاه آسمان شب که هر دو آنها در واقع یکی هستند به صورت حضوری مشکلاتتان را حل کنید؟

وضع جامعه ی نجوم ما همینطوری هم اسف ناک هستش ، حالا اگر حرف های پشت پرده علنی بشن دیگه مکافات پشت مکافات ایجاد می شه....

نظر شخصی من این بود....

امیدوارم مشکلات نجومی کشور زودتر حل بشه

Babak
03-04-2012, 11:42 AM
سلام
اسم من اومد وسط دعوای کسانی که من فکر میکردم من رو میشناسن و میدونن که این کاره نیستم.
من توی باشگاه دست تنها هستم . نیروی کمکی کمی دارم. اخلاق معروف امروز فردا کردن هم زیاد دارم. وقتم هم کمه. و این باعث عقب افتادن بسیاری از کارها میشه. الان چیزی حدود 6 - 7 ساله به عنوان یک فرد اجرایی در نجوم داوطلبانه فعالیت میکنم و توقعم از جامعه نجومی این بعد از این همه سال این نبود. در محیطی هستیم که فعالیت و کار کمترین اهمیت و حاشیه بیشتر نقش رو در زندگیمون بازی میکنه. دلم نمیخواست ماه های آخر فعالیتم درگیر حواشی نجوم ایران بشم که شدم.
من هیچ وقت روابط باشگاه رو با هیچ ارتباط دیگه ای آلوده نکردم. هیچ وقت ارتباط کاریم رو دخیل در باشگاه نجوم نکردم در دوران مسولیتم.
تنها دلیل تغییر نکردن خبر مسابقه ، قرار نگرفتن پوستر جدید با نام اسپانسر ها ( که اتفاقا هم مجله نجوم و هم موسسه آسمان شب و پارس اسکای و برنامه تلویزیونی اسمان شب و آواستار و اسمان کویر ) جزوش بوده تعلل شخص من بوده و بس.
نه فشاری از جانب هر کس و هر مقامی. که تبعیتم از فشار رو با خود فروشی یکی میدونم. در واقع مسایقه اسکچ نظر و تصمیم شخص من بوده و روند برگزاری ش هم زیر نظر من. از جمله این تعلل ها تغییر نکردن فرم اسکچ بود تا دایره طرح کوچکتر بشه.
اینجا باز هم اشاره ای شد به موضوع بسته بودن در باشگاه به روی عده ای از نجومی ها. که هرگز نبوده چنین. که اگر اراده ای بر حذف بود قطعا خود اواستار هم در این جمع قرار میگرفت که حداقل اوااستاری ها میدونن چنین نیست.
من دیروز بابت سخنرانی اقای نعمتی باهاشون تلفنی صحبت کردم. کاش همونجا اشاره ای به من میشد تا توضیح بدم.
من از تک تک اونهایی که به خاطر تعللم به مشکل خوردن یا ناراحتی براشون پیش اومد معذرت خواهی میکنم.
در هر صورت من هیچ وقت درگیر و قاتی باند بازی های نجومی نشدم و نخواهم شد. کارم کارمه . خوانوادم خوانوادمن. علاقه ام علاقه مه. و من هیچ یک رو با دیگری یکی نکردم.
در هر صورت وقتی اونهایی که اسم دوست روشونه نمیپذیرن حرف من رو از اونهایی که نمیشناسن انتظاری نیست.
تصور میکردم اونها که من رو میشناسن ( دوستان نجومی) وضعیت من رو میدونن و درک میکنن. ظاهرا تصور اشتباهی بود.
والسلام
بابک مشمولی.

Mostafa
03-04-2012, 12:54 PM
آقای امام من به شخصه از این باند و باند بازی های رایج در نجوم کشور هم آگاه و هم متنفرم و ذره ای در مورد صحت حرف های شما شک ندارم چون خودم زخم خورده ی این سوراخ مار هستم !

اما بهتر نبود که شما و مسئولان مجله و فروشگاه آسمان شب که هر دو آنها در واقع یکی هستند به صورت حضوری مشکلاتتان را حل کنید؟

وضع جامعه ی نجوم ما همینطوری هم اسف ناک هستش ، حالا اگر حرف های پشت پرده علنی بشن دیگه مکافات پشت مکافات ایجاد می شه....

نظر شخصی من این بود....

امیدوارم مشکلات نجومی کشور زودتر حل بشه

دوست خوبم جناب lightcatcher

من ( و شاید چند نفر دیگر باقی مانده ) از حدود سالهای 71 تا همین امروز از ابتدا در جریان همه تغییر و تحولات در جامعه نجوم کشور بودیم و همه چیز را از نزدیک دیده و لمس کرده ایم .

از سال 71 تا همین دیروز اگر جستجو کنید ، هیچ حرف و حدیث و نامه سرگشاده و ... ای از بنده در خاطره هیچ کس پیدا نمی کنید .

چون دقیقآ معتقد بودم که راه اصلاح امور هرچه باشد ، این نیست که آدم بیاید و به قول شما موضوعات پشت پرده را علنی کند .

اما از 2 سال پیش ( به واسطه حضورم در آوااستار ) ابعاد جدیدی از موضوع برایم روشن شد و همانطور که می دانید دانسته های انسان روی قضاوت و عکس العمل انسان تاثیر می گذارد .

شما از هر راهی که فکرش را بکنی سعی کردیم راه های مسالمت آمیز را امتحان کنیم ( فکر کنم متن هم تا حدی گویای این نکته بود )

اما چند مشکل اساسی وجود دارد

1-شما نمی دانی دقیقآ با چه کسی طرف هستی ، همه با تو دوست هستند ولی در نهایت آن مطلب شنیع در پشت جلد مجله چاپ می شود و بعد همه شان هم اظهار تاسف می کنند !!

2- طرف مقابل فقط 1 قانون دارد : یا من یا تو ..... یکی از ما باید حذف شود ! ( که تا امروز هم با همه از همین دید برخورد کرده اند )

در چنین حالتی دفاع نکردن خیلی بهتر از دفاع بد است . چون اگر واکنشی نشان ندهید ، به معنای بی اهمیت بودن موضوع است ( و واقعآ هم موضوعات قبلی بی اهمیت بود )

اما با چاپ ضد آگهی و دروغگو جلوه دادن آوااستار در یک رسانه ، کار را به جایی رساندند که ما را مجبور به واکنش کردند !!

ولی محاسباتشان این بار غلط بود ،

چون تا امروز مهمترین ابزارشان رسانه ای بود که صدایشان را به گوش همه می رساند با خودشان فکر کردند که ما آن مطلب را در مجله چاپ می کنیم و بعد دیگر کسی

نمی فهمد که راست گفته بودیم یا نه !!

اما حواسشان نبود که این ابزارشان دیگر کار نمی کند و الآن رسانه های خیلی جدید تری وجود دارد که چندین برابر مجله ، آن هم به طور روزانه مخاطب دارد !!

ضمن تایید نظرات شما ، ولی متآسفانه این بار مجبور به واکنشمان کردند که ما هم تصمیم گرفتیم تا انتها موضوع را پی گیری کنیم .

Mostafa
03-04-2012, 01:13 PM
دوست عزیزم جناب آقای بابک مشمولی :have a nice day:

همانطور که من به شما هم گفتم باور کنید هیچ کس کوچکترین تردیدی در حسن نیت شما ندارد و هیچ نیازی هم به عذر خواهی نیست .

من با آقای نعمتی هم صحبت کرده ام و گلایه ایشان کلی و مربوط به کل سیستم است و قطعآ ایشان هم مشکل را از طرف شخص شما نمی دانند .

من همانطور که در صفحه قبل این تاپیک صراحتآ نظرم را بیان کردم و عرض کردم که کل مشکل از درهم تنیده شدن منافع چند نفر خاص در فروشگاه آسمان شب و مجله نجوم است ،

همانقدر هم به دوستان این اطمینان را می دهم که در حسن نیت آقای مشمولی عزیز کوچکترین تردیدی نداشته باشند .

اتفاقآ بنده همواره شاهد بوده ام که ایشان همیشه سعی کرده اند در ایجاد روابط مثبت تاثیر گذار باشند ( و انصافآ هم از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند )

اما موضوع این است بنده می دانم که بیش از این از دست ایشان هم ساخته نیست .

( واقعآ باید این نکته را در نظر بگیریم که حساب دوستی ها بین افرادی که منسوب به مراکز مختلف هستند ، کاملآ جدای از سیاست های کلان محموعه ها است )

MOON
03-05-2012, 12:21 AM
من مجله امروز به دستم رسيد
اولا كه تبليغ آوا استار خيلي قشنگ و تاثير گذار بود
ولي به عنوان يك خواننده ميگم به هيچ وجه نگران مطالب پشت جلد نباشد
حتي ممكنه اين چيزي كه آسمان شب چاپ كرده به نفع آوااستار بشه
چون من مامانم هم كه مجله رو ديد صفحه آخر رو كه ديد گفت اين معلومه هركي بوده خيلي حسوديش شده
اما جدي آسمان شب كار بچه گانه اي كرده
اميدوارم مجله نجوم ديگه از اين چيزا چاپ نكنه

Astro Boy
03-05-2012, 08:28 PM
سلام

بعد از سر و صدای زیادی که این چند روزه در جامعه نجوم ایران در مورد این مشکل اخیر به وجود آمده مطلبی را در وبلاگ استادم جناب آقای دکتر محمدرضا ( پژمان) نوروزی دیدم که گفتم شاید مطالعه آن برای شما جالب باشد

برای همین هم مطلب و هم لینک آن را اینجا میگذارم

نظر من درباره ی رویداد تازه ی نجومی ها

( به قلم دکتر پژمان نوروزی )

آنهایی که از قدیمترها مرا میشناسند می دانند که روح نقد کننده ای دارم و البته نقد پذیری را هم بلد هستم(این را بارها در همین جا هم دیده اید)البته آنهایی که مرا به واسطه ی

نجوم میشناسند هم بیشتر این روحیه را دیده اند و هم از بسیاری قضایا در باب این روحیه و شرایط جامعه ی نجوم آماتوری و واکنش دوسویه ی من و گروه ها و افراد نجومی اطلاع

دارند....مدتهاست به همین دلایل و البته به دلیل مدل شخصی ام در باب شرایط نجومی ایران سکوت میکنم و سرم به کار خودم گرم است.اما این روزها دوباره خبرهایی است و

بسیاری نظر مرا در این باره جویا شده اند....

بگذارید بگویم اصل قضیه چیست. در شماره ی اخیر مجله ی نجوم دو وارد کننده و توزیع کننده ی اصلی محصولات نجومی ایران آگهی داده اند....یکی به شکلی هوشمندانه و زیبا

آگهی در باب فروش تلسکوپ های سلسترون (آوا استار) و دیگری به شیوه ای نه چندان زیبنده در رد ادعا های آوا استار( اسمان شب)متاسفانه در این میان همه ی طرفین از دوستان

و شاگردان و معلمان قدیم من هستند.

اما نظر من:به گمانم آنچه که اکنون خوب است به آن پرداخته شود نه دعوای آوا استار و آسمان شب است. بلکه مهم رفتار غیر حرفه ای و غیر مسئولانه ی مجله ی نجوم است.

این که یک آگهی دهنده بتواند از رانت اطلاعاتی خود استفاده کرده و بداند دیگری چه چیزی در مجله چاپ میکند در نوع خود زشت و نا پسند است. در دنیای بیرون از ایران،

این عمل کاملا جرم محسوب میشود.در ایران را نمیدانم.

من به هیچ یک از حاشیه های این رویداد کاری ندارم. اما میدانم باز هم مجله ی نجوم است که بی اخلاقی کرده(و البته که این بار نخستش نیست) این کار را تقریبا در تمام دوره های

سردبیری افراد مختلف مجله دیده ام(البته از انصاف نگذرم در دوره ی سردبیری آقای حیدرزاده چنین چیزی دیده نشده بود) اما ناشر سالهای دور مجله ی نجوم(زروان)ادعای نماینده

انحصاری بودن بسیاری برندها از جمله سلسترون را داشته(میتوانید آگهی های سالهای دور این شرکت را ببینید)مجله ی نجوم بارها از درج آگهی شرکتها و موسسات نجومی سر

باز زده( و حتی رسما اعلام کرد به پفک نمکی مینو تخفیف میدهد اما موسسات نجومی بایستی بهای بیشتری بدهند تا آگهی شان درج شود)مجله ی نجوم بارها و بارها خود را

مرجع رسمی نجوم در ایران معرفی کرده( گاهی به بهانه ی این که متولی دیگری وجود ندارد و بعدها هم که شاخه آماتوری تاسیس شد به بهانه ی این که رسانه ی شاخه است) و

نمونه های فراوان دیگر. به هر روی شک نیست که مجله ی نجوم تاثیر به سزایی در جامعه ی نجوم ایران داشته و دارد....اما بخشی از این تاثیراتش همین بی اخلاقی هاست.

کاش همه ی ما کمی هوشمندانه تر، مودب تر و از همه مهمتر با اخلاق تر رفتار میکردیم.

وبلاگ دکتر نوروزی : http://kacoli.blogfa.com/

سینا
03-06-2012, 12:33 AM
به نظر من خود آوااستار يكي از مقصرين اصلي اين ماجراي اخير است

شما مرا به خاطر نداريد ولي من كسي بودم كه وقتي جريان توهين سردبير مجله نجوم به پدر نجوم آماتوري ايران اتفاق افتاد در همين تالار اعتراض كردم

نقدي بر يادداشت توهين آميز مجله نجوم (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?173-%D9%86%D9%82%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D9%87%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D9%85%DB%8C%D8%B2-%D9%85%D8%AC%D9%84%D9%87-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85-!)

و من به شما و همه نجومي ها گفتم كه اگر اعتراض نكنيد دفعه بعد با خودتان همچين معامله اي مي كنند . ولي شما آن موقع دربرابر اين كار زشت مجله سكوت كرديد

و من هم از همان موقع ديگر در اين تالار هم فعاليت نكردم چون از حق دفاع نكرديد

و حالا كه اين حركات زشت مجله نجوم دامنگير خودتان شده لب به اعتراض گشوديد . البته ماهي را هروقت از آب بگيريد تازه است

البته بحث آسمان شب جداست اينها در تمام اين سالها نشان دادند كه به هيچ اصول كاري و حتي اخلاقي پايبند نيستند . البته از يك كسي با آن سطح سواد و معلومات بيش از اين هم انتظار نيست و فكر ميكنم كل جامعه نجوم اينها را شناخته باشند .

اما مجله نجوم نا سلامتي يك ارگان فرهنگي است و بايد فرق كند با يك مجله اي كه هر ........ را چاپ مي كند

من فكر ميكنم شما نبايد برايشان شرط بگذاريد كه از آوااستار عذر خواهي كنند .

اينها خيلي وقت است كه بايد از كل جامعه نجوم ايران عذر خواهي كنند و رفتار هاي زشتشان را كنار بگذارند پس شرطتان را بگذاريد عذرخواهي از كل جامعه نجوم ايران .

و مثلا ما در اينجا مي توانيم طرح تحريم آنها را مطرح كنيم تا ديگر هيچ كس حتي 1 نسخه مجله نجوم را نخرد تا بفهمند كه اگر به جامعه نجومي ايران به هر شكلي توهين كنند پاسخ محكمي دريافت خواهند كرد .

به نظرم با توجه به بازديد خوبي كه اين تالار دارد ميتواند نقش هماهنگ كننده اي را در اين زمينه ايفا كند

Ahmad
03-06-2012, 10:40 AM
به نظرم اینها بر میگرده به این خصلت بد ما ایرانی ها که وقتی در یک کاری زیاد فعالیت میکنیم و شاید در برهه ای از زمان آن را شکوفا میکنیم،بعد از مدتی برای خودمون حق آب و گل اختیار میکنیم.

نجوم یک صاحب داره که اون هم خداست

متاسفانه ما به جای اینکه در نجوم خودسازی و خداشناسی کنیم داریم خودسوزی و باندبازی میکنیم.

مجله نجوم زحمات زیادی کشیده مسلما خیلی از ماها با مجله نجوم با این علم آشنا شدیم ولی این دلیل نمیشه آقای مجله نجوم بشه بابا مجله نجوم!

فروشگاه آسمان شب هم را جناب نعمتی فرمودند، .یادمه سال 84 آسمان شب فقط یک غرفه بود ولی الآن بحمدلله خوب رشد کرده و از بزرگترین موسسات نجومی کشور شده.

باید اینو به مسئولین فروشگاه آسمان شب گفت که هرچی زحمت کشیدید به جاش پول در آوردید و منتی بر سر جامعه نجوم نگذارید.

توی تاپیک فروشگاه آسمان شب آقای طامهری گفت که برخی از قیمت های فروشگاه اصلا با قیمت واقعیش نمیخونه! خداییش بعضی قیمتهاشون را نمیشه با هیچ ماشین حسابی اینطوری حساب کرد !

سرتون را بیشتر از این درد نیارم و سخنم را کوتاه کنم به این جمله ای که

ای پیشکسوتان زحمت کش که هنوز هم زحمت میکشید لطفا برای خودتون در جامعه نجوم حق آب و گل قائل نشید که با این کار سابقه تون خراب میشه.

شخصا از وقتی که این تبلیغ زشت را در مجله نجوم دیدم تصمیم به نخریدن (همون تحریم) مجله گرفتم تا بدونن که با این کارها فقط سابقه شون را پیش اعضای جامعه نجوم خراب میکنن نه چیز دیگه

amin6575
03-06-2012, 02:00 PM
drood bar shoma
ba arze adab va ehteram mikhastam begam kamelan ba harfhaye shoma movafegham . aghaye ememe aziz bayad ba inha manand khodeshan raftar kard . kasani ke eda mikonand ke nojum iran ro inha hemayat mikonand va mikhan faghat dar enhesare khodeshan bashad aya ta be hal kari jahate hemayat az nojum kardand ? joz inke khastand enhesare va solte khodeshan ra neshan dahand va monejeman ro sar kise konand ? ma ham az shoma hemayat mikonim va elam mikonim bayad jelo in afrad istad. az hame faalan nojumi mikham bedon tars jelo in afrade sod jo beistand va tashakor mikonam az aghaye emem ke pishghadam shodand dar in rah ...:have a nice day:pirooz bashid

.................................................. .................................................. ............................................
کاربر گرامی

نوشتن متن های فارسی با حروف انگلیسی در فروم مجاز نیست

لطفآ از حروف فارسی برای نوشتن استفاده کنید

درود بر شما
با عرض ادب و احترام می‌خواستم بگم کاملا با حرفهای شما موافقم . آقای امام عزیز باید با اینها مانند خودشان رفتار کرد . کسانی‌ که ادعا میکنند که نجوم ایران رو اینها حمایت میکنند و میخوان فقط در انحصار خودشان باشد آیا تا به حال کاری جهت حمایت از نجوم کردند ؟ جز اینکه خواستند انحصار و سلطه خودشان را نشان دهند ؟
ما هم حمایت می‌کنیم و اعلام می‌کنیم باید جلو این افراد ایستاد. از همه نجومی ها می‌خوام بدون ترس جلو این افراد بایستند و تشکر می‌کنم از آقای امام که پیشقدم شدند در این راه ...پیروز باشید

kaveh kordestani
03-06-2012, 04:04 PM
3665

با سلام و احترام

تصویر سمت راست (دوو ماتیز کره ای) و تصویر چپ (ام وی ام 110 - چینی ساز) می باشد.
آیا براستی این دو، یک محصول نیستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!

بهتر است آقای آسمان شب در امور خودرو هم وارد شود و نمایندگی فوق انحصاری "ام وی ام" چینی را هم بگیرد! نظر شما چیست؟
آن وقت بهترين راه مقايسه دو ماشین، مقايسه رنگ قالپاق و چراغ راهنما خواهد بود. (دقیقا مثل مقایسه قطر و لوله تلسکوپ)

اصطکاک یک "تیم بازاری" و یک تیم علمی نتیجه ای جز این ندارد.

emir
03-06-2012, 04:50 PM
اما یک انتقاد:
آن روزی که گروهی مانع فعالیت ترویجی انجمنی در یکی از پارک های تهران با وجود تمامی هماهنگی ها شدند
آن روزی که دی وی دی طنزی به قصد تخریب یکی از چهره ها و مدیران با سابقه نجوم آماتوری در باشگاه نجوم تهران پخش شد
ان روزی که در مجله نجوم بحث کشتی یوگی و دوستان مطرح شد و فعالیت دیگر گروه ها و مراکز را در برنامه تلویزیونی شان نادیده گرفتند
ان روزی را که روندی را ایجاد کردند تا دکتر حسابی افتخار علمی کشور را تخریب چهره نمایند
آن روزی نامه سرگشاده نوشتند.... آن روزی که وبلاگ راه انداختن..... آن روزی در برنامه اسمان شب درباره هر موضوعی صحبت کردند و....................
دوستان چرا رفع شبهات نکردید

Mostafa
03-06-2012, 05:30 PM
من نکته ای را در پاسخ به جناب سینا ، emir و سایر دوستان عرض کنم

ببینید واقعآ اینطور نبوده که دربرابر همه این چیزهایی که فرمودید سکوت کرده باشیم

خود من به شخصه در مورد همان سرمقاله به دوستان مجله نجوم اعتراض کردم

و اتفاقآ خیلی موارد دیگر را درباره خیلی از گروه ها دیده ام و شاید خیلی بیشتر از اکثر دوستان در جریان برخی مسائل بودم و هستم .

اما موضوع این است که تا همین چند روز پیش معتقد بودم که راه هایی مانند گفتگو و تعامل دو طرفه می تواند مشکلات را بدون علنی شدن برطرف کند

ولی وقتی دیدم که این افراد از همه امکانات قانونی و غیر قانونی خود برای تخریب دیگران استفاده میکنند و به هیچ " اخلاقی " هم پایبند نیستند فهمیدم که دیگر نه تنها تحمل و گفتگو

کارساز نیست بلکه طرف مقابل این رفتار را حمل بر ضعف می کند .

لذا مطمئنآ این بار موضوع را تا هر جا که لازم وباشد و به هر طریق ممکن پیگیری خواهیم کرد .

Mostafa
03-08-2012, 07:23 PM
با سلام مجدد

تعداد زيادي از دوستان و اعضاي گرامي جوياي نتيجه حاصل از اين موضوع شدند كه لازم ميدانم در اين مورد توضيحاتي را عرض كنم .

گذشته از اينكه برخي از افراد به تكاپو افتاده اند تا راه حل مشخصي براي اين مشكل پيدا كنند ( هر چند اين موضوع فقط 1 راه حل مشخص دارد )

اما جالب ترين قسمت موضوع اين است كه يكي از دوستان قديمي ( خيلي قديمي ) كه فرد شناخته شده اي هم هستند و با توجه به مسئوليت هايي كه دارند ،

علي الاصول نبايد ارتباطي بافروشگاه آسمان شب داشته باشند ، فعاليت زيادي كرده اند تا اولآ هم از انتشار اين مطلب جلوگيري كنند و هم افراد را تحت تاثير قرار بدهند .

نكته اي كه بايد به اين دوست عزيز منذكر شوم اين است كه اولآ اين بار قضيه با دفعات قبلي حيلي فرق مي كند و نبايد انتظار داشته باشند كه اين بار هم موضوع

را مسكوت بگذاريم .

و ثانيآ دفاع ايشان از فروشگاه آسمان شب با توجه به مسئوليت هايي كه ايشان داشته و دارند قطعآ شكل مطلوبي نخواهد داشت و وجود ارتباطي را كه يك عمر

برخي منتقدين به آن اشاره مي كردند، به راحتي اثبات مي كند !!

با عرض پوزش سعي كردم فعلآ خيلي سربسته قضيه را عرض كنم !

moon_3
03-12-2012, 06:08 PM
نجوم ایران به کلی از بیخ و بن مشکل داره... تو این هشت سالی که من دارم کار نجوم میکنم روزی نبوده که نبینم زیر آب زنی کردن و انحصار طلبی افراد خاص در تهران و اصفهان رو. فقط کافیه یه گروه یا یه فرد کار جدیدی انجام بده یا.... دیگه شروع میشه که آی این کار رو ما قبول نداریم اون کار رو ما قبول نداریم .. من فلانی رو اصلا حساب نمیکنم.... و از ایمن جور حرفا... چشم نداریم ببینیم که همکارمون توی نجوم پیشرفت کرده و قتی میبینیم که خودمون بهش نمیرسیم شروع میکنیم به خراب کردن.
بجای اینکه خوشحال باشیم حداقل یه نفر هست و فلان کار خاص رو انجام داده ... و میشه از اطلاعاتش یا از تجربش استفاده کرد... هر چند خیلی از ما ها انحصار طلبیم و اگر اومدیم کاری رو انجام دادیم که دیگران انجام ندادن دیگه خدا رو بنده نیستیم نه حاضریم با دیگران تجربمون رو در اختیار بذاریم و نه ..... به نظر من هم همش برمیگرده به همون باند مافیای نجوم تو ایرانم که خودتون میدونید کیان.... اگر بجای اینکه با هم رفاقت نامردانه و کثیف داشته باشیم رقابت صحیح داشته باشیم و هدفمون این باشه واقعا از آسمون لذت ببریم دیگه این بحث ها پیش نمیاد... واقعا برای نجوم ایران متاسفم که همچین جوی داره...

BehzadQ
03-14-2012, 01:37 AM
یک واقعیت تلخ وجود داره و اون هم اینه که بسیاری از گروههای کوچک وبزرگ نجومی و در کل علاقمندان به نجوم، همین انحصار طلبی ها رو می بینن که از خودشان و نجوم و وضع نجوم و اینها نا امید می شوند. این انحصار طلبی و بی اخلاقی ها پا گذاشته روی گلوی همه نجومی ها و داره خفه می کنه.

پیمان اکبرنیا
03-14-2012, 08:58 PM
یک واقعیت تلخ وجود داره و اون هم اینه که بسیاری از گروههای کوچک وبزرگ نجومی و در کل علاقمندان به نجوم، همین انحصار طلبی ها رو می بینن که از خودشان و نجوم و وضع نجوم و اینها نا امید می شوند. این انحصار طلبی و بی اخلاقی ها پا گذاشته روی گلوی همه نجومی ها و داره خفه می کنه.

سلام دوست عزیز

این انحصار طلبیها اکثرا به دلایل مالی است . اما گروه ها و افراد مختلف اگر درگیر مسائل مالی نباشند(یعنی به دنبال سود اقتصادی از فعالیت نجومی نباشند) به نظرم میتوانند به کار علمی و نجومی بپردازند. به عبارت دیگر نظر من اینه که جا برای فعالیت علمی بازه. البته قبول دارم که امکانات و تجهیزات بسیاری از گروه ها کم هست ولی با این وجود هم جا برای رشد هست. امیدوارم که با این مسائل نا امید نشوید. این مسائل اصلا ماندگار نیستند آنچه ماندگار خواهد شد فعالیت علمی با ارزش است.

Mostafa
03-16-2012, 01:26 PM
این ماجرا کلآ دارد ابعاد جالبی پیدا می کند

در حالیکه بسیاری از افراد منتظر واکنش یا جوابیه منطقی و عذر خواهی آسمان شب در قبال رفتار های غیر اخلاقی و غیر حرفه ای اخیرشان بودند ، این فروشگاه مجددآ مطلبی منتشر کرده

و در آن فقط مجددآ بر ادغام سلسترون و اسکای واچر تاکید کرده است !!!

ظاهرآ کلآ این بندگان خدا فقط موارد اقتصادی برایشان مهم است و از نظر ایشان اینهمه رفتار غیر اخلاقی اصولآ پاسخی ندارد !

وقتی در این باره فکر می کردم ، این موضوع به ذهنم رسید که اگر دو نفر با سطح تفکری تا این حد متفاوت با یکدیگر گفتگو کنند ، سرانجام این گفتگو چه خواهد شد :

اولی : آهای مردم .... سلسترون و اسکای واچر ادغام شده اند

دومی : خب باشه .... مگه کسی چیزی گفته که شما یهو اینو میگید !

اولی : به هر حال دیگه ....

دومی : راستی ببین ، چرا شما سعی کردید با ترفند های مختلف تبلیغاتی خودتان را جای آوااستار جا بزنید ؟؟

اولی : چون اسکای واچر و سلسترون ادغام شده اند !

دومی : باشه خب ... ولی من سوالم اینه که چرا با اعمال نفوذ ، عزیزانتان جلوی همکاری آوااستار با مجله نجوم را گرفتند ؟!

اولی : من که توضیح دادم .... اسکای واچر و سلسترون ادغام شده اند ! :yuush:

دومی : :blink: ..... ببین ، دوست گرامی ، برادر ، عزیز .... من الآن دارم یک چیز دیگه میگم !!

چرا شما ها جلوی فعالیت هر کسی که در سیستم خودتان نباشد را می گیرید ؟ ماجرای اسپانسری ماراتن مسیه را عرض میکنم !

اولی : انگار تو متوجه نمی شی ها ! دارم میگم سلسترون و اسکای واچر ادغام شده اند !!!:omg:

دومی : خب حالا از این حرف ها بگذریم ...

در بخش رفع شبهات سایتتان اسم آوااستار را هم نوشته اید !

آوااستار چه شبهه ای برای دوستداران شما ایجاد کرده بود ؟؟؟؟

اولی : ا اسکای واچر و سلسترون ادغام شده اند !

دومی : آها ، راستی .... میگما ، پس چرا از دفتر فروشگاهتان تماس گرفتند و گفتند که مایل به همکاری هستند بعد بلافاصله آگهی تخریبیتان چاپ شد ؟ به نظرت این کارتان زیادی زشت نبود ؟

اولی : مگه تو نمیدونی اسکای واچر و سلسترون ادغام شده اند ؟!

دومی : ببین عزیزم ، من میگم اصلآ چرا باید شما ها از رانت استفاده کنید و بدانید آگهی آوااستار در مجله نجوم چیست و بعد به شما اجازه بدهند آگهی تخریبی چاپ کنید ؟

اولی : انگار تو نمی فهمی اسکای واچر و سلسترون ادغام شده اند !!! :XD::XD::XD:

دومی : باشه باشه ...... ببین ... خودتو اذیت نکن

فقط لطفآ هر وقت آروم شدی کمی به حرف های من فکر کن

شبت بخیر ...

اولی : اسکای واچر و سلسترون ....

مسعود فرح بخش
03-16-2012, 04:03 PM
این ماجرا کلآ دارد ابعاد جالبی پیدا می کند

در حالیکه بسیاری از افراد منتظر واکنش یا جوابیه منطقی و مناسبی آسمان شب در قبال رفتار های غیر اخلاقی و غیر حرفه ای اخیرشان بودند ، این فروشگاه مجددآ مطلبی منتشر کرده

و در آن فقط مجددآ بر ادغام سلسترون و اسکای واچر تاکید کرده است !!!

ظاهرآ کلآ این بندگان خدا فقط موارد اقتصادی برایشان مهم است و از نظر ایشان اینهمه رفتار غیر اخلاقی اصولآ پاسخی ندارد !

وقتی در این باره فکر می کردم ، این موضوع به ذهنم رسید که اگر دو نفر با سطح تفکری تا این حد متفاوت با یکدیگر گفتگو کنند ، سرانجام این گفتگو چه خواهد شد :

راستش من با دیدن این پست کمی در اینترنت سرچ کردم و به نتایج جالبی برخوردم

آسمان شب در خبری ویژه!!!! اعلام کرده که سلسترون همان اسکای واچر است خب سوال اینه که یه کمپانی چرا باید با دو تا نام متفاوت فعالیت کنه؟؟؟؟
آسمان شب یه جواب جالبی در اینباره داده!
سال 2005 شرکت سلسترون در حال ورشکستگی بود که اسکای واچر اون رو نجات داده و نام سلسترون تبدیل شده به اسکای واچر!!!خب فرض کنیم که اینم درست ولی یه سوال دیگه مطرح میشه پس چرا سلسترون هنوز تولید میشه؟؟
واسه این هم یه جواب جالبی داره:
اسکای واچر در امریکا با نام سلسترون تولید می شود!!!!!!!!!!
خب دیگه اینجا کمی دور از ذهن به نظر می رسه و قابل قبول نیست

اما واقعا داستان چیه؟

واقعیت امر اینه که این 2 تا کمپانی یکی نیستن
اگه ما به سایت اصلی کمپانی اسکای واچر بریم(skywatcher.com) و به قسمت نمایندگی ها بریم و به نمایندگی امریکا بریم در امریکا شرکت سلسترون تنها نماینده اسکای واچر هستش
یعنی اینکه در امریکا هم اسکای واچر تولید میشه و هم سلسترون اما شرکت سلسترون علاوه بر فروش محصولات خودش محصولات اسکای واچر رو هم می فروشه(که در سایت خود سلسترون هم کاملا مشخصه) یعنی اگر شما در امریکا باشین و اگه بخواین یه تلسکوپ اسکای واچر بخرین باید از نمایندگی اون که در واقع خود کمپانی سلسترون هست بخرین

Mostafa
03-16-2012, 04:27 PM
سلام جناب فرح بخش

ضمن تشکر از شما ، شدیدآ خواهشمندم که قضیه را به سمتی که این افراد تمایل دارند نبرید

راستش برای من اصلآ مهم نیست که ادعای این افراد درست هست یا نه و اصلآ موضوع اصلی بر سر بحث بین برند ها و ... نیست !

اصلآ گیریم سلسترون یک شرکت ورشکته مفلوک و بیچاره است که توسط اسکای واچر نجات یافته و مدیرعامل آن هم در آمریکا تحت پیگرد قرار دارد !!

بحث سر این است که هیچکدام این موارد ، پاسخ خوبی برای انحصار طلبی و رفتار های غیر اخلاقی فروشگاه آسمان شب نیست .

ما بحثمان بر سر علت این رفتار ها است که متآسفانه این آقایان هیچ پاسخی در این خصوص ندارند .

وگر نه حالا مگر کسی به اسکای واچر و نمایندگی اینها گیری داده بود که خود به خود ، اقدام به روشنگری می کنند ؟؟؟

البته همه اینها به خاطر انحراف افکار از این رفتار ها است و بسیار جالب است که در مطالب اخیر مدارکی را علنی کرده اند که یک عمر خیلی ها دنبال اثبات همانها بودند .

لذا چه ادعای اینها در مورد سلسترون و اسکای واچر درست باشد چه نباشد ، بی اخلاقی ها و انحصار طلبی ها و استفاده از رانت های مختلف توسط این افراد به هیچ وجه توجیه پذیر نیست !

ali77
03-18-2012, 04:31 PM
خوب حالا باید یک تبریک به آوااستار گفت چون ظاهرا مجله نجوم پی به کار اشتباهش برده و در سایتش یک اطلاعیه رسمی منتشر کرده

البته مستقیما عذر خواهی رسمی نکردند ولی قول دادند که بعد از این بیشتر دقت کنند که از اینجور آگهی ها چاپ نکنن

این هم لینکش

http://www.nojum.ir/fa/news/events/1390/12/28/nojum-statement.aspx

Sina.F
03-28-2012, 08:08 PM
روزي كه اين مطلب در اينجا درج شد من از طريق دوستان نجوميم با خبر شدم و آمدم اينجا و مطلب را خواندم كه آن موقع هم مجبور شدم يك نام كاربري ديگر درست كنم ولي رمزش يادم رفت .
با خواندن اين مطالب ترديدي نداشتم كه آوااستار اين چيز ها را كه گفته دروغ مي گويد و مطمئن بودم تصاويري كه از سو استفاده از نام آوااستار است با فتوشاپ ساخته شده و بقيه موارد هم دروغ است .
حتي با چند نفر از دوستان نجوميم شرط بستم كه به زودي دروغ هاي آوااستار در مي آيد .

اما وقتي ديدم اين موضوع خيلي بين نجومي ها پخش شده است از آنجايي كه از قبل ارادت ويژه اي به آسمان شب داشتم به موسسه يك ايميل زدم و از آنها سوال كردم كه چرا جواب دروغ هاي آوااستار را نمي دهيد ؟؟؟؟

چند روز قبل موسسه آسمان شب ايميل من را جواب دادند و در كمال تعجب من ، انجام اين كارها را تاييد كردند و فقط گفتند كه اين كار هايي را كه كرديم هيچكدام خلاف قانون نيست كه من هنوز هم در شوك هستم !!!!
واقعا چرا موسسه اي كه يك روزي نماد فعاليت مثيت نجومي در كشور بود امروز بايد به اين روز دچار شود ؟
الان من مانده ام و شرمندگي از گمان بدم به آوااستار و شرطي كه به دوستانم باخته ام
ولي دوست دارم بعد از امسال همه با هم تلاش كنيم تا در كنار هم باشيم نه در مقابل هم و همه براي ارتقاي واقعي سطح نجوم همكاري كنيم نه براي رسيدن به اهداف شخصي

Ehsan
05-06-2012, 09:11 PM
http://up.avastarco.com/images/y0gxb4vvxecjgkvs67sh.jpg

شش سال ِ پیش که این وبلاگ رو با خواهرم داشتم تاسیس می کردم و به فکر ِ اسمش افتادم اصلا نیت ِ سوئی نداشتم به خدا!!!!

آقای ِ آسمان ِ شب (شایدم خانم ِ آسمان ِ شب!!!!!:blink:) حلالم کن! به خدا من هیچ قصد ِ بدی نداشتم اصلا نمی خواستم شبه افکنی بکنم!!!

آقایون و خانم های ِ آسمان ِ شبی و طرفداران ِ آسمان ِ شب! من از همین تریبون از شما عذر خواهی می کنم که باعث ِ سر درگمی ِ شما شدم و اعلام می کنم این وبلاگ ( که البته حدودا دو ساله پست نخورده و تعطیل هستش) هیچ ربطی به موسسه ی ِ «طبیعت آسمان شب» نداره!

حتی یک h کم گذاشتم که با شما تشابه اسمی نداشته باشه! =))))))

امیدوارم عذر خواهیم پذیرفته بشه!:grin:

Mostafa
05-12-2012, 11:32 PM
درپی انتشار ضد آگهی در شماره پیشین مجله نجوم که متآسفانه بسیار دور از شآن ماهنامه ای مانند نجوم بود ، خوشبختانه در شماره جدید این ماهنامه شاهد

انتشار مطلبی بودیم که ضمن جهت گیری صحیح در قبال آن موضوع ، اعلام شد که از این پس نظارت بیشتری بر روی مطالب درج شده در ماهنامه انجام خواهد

شد .

هرچند در متن منتشر شده سعی شده آن ماجرا تا حدی سهوی جلوه داده شود و بدون مشخص کردن خاطی ، تنها به این مورد که محتویات آگهی ها بر عهده

آگهی دهنده است ، اشاره شده است اما همین که با شجاعت اعلام شده که از این پس بر متن آگهی ها هم نظارت دقیق تری انجام خواهد شد ، جای تشکر و

قدردانی دارد .

از آنجا که آوااستار به هیچ وجه مایل به اطاله این ماجرا و ایجاد شکاف در جامعه نجومی ایران نیست ، ضمن تشکر به خاطر این اقدام مسئولانه ماهنامه نجوم ،

آن را به فال نیک گرفته و آمادگی خود را جهت همکاری مجدد با ماهنامه نجوم اعلام می دارد .

امیدواریم کلیه تصمیمات این ارگان وزین همواره بر مسیر اعتدال و به دور از منافع و اغراض اشخاص اتخاذ شود .

مطمئنآ در چنین شرایطی است که ماهنامه نجوم می تواند دوباره ، همانند سالیان دور تر به عنوان مرجع منجمان آماتور ایرانی مورد توجه قرار گیرد .

با آروزی توفیق برای کلیه علاقمندان به نجوم در ایران :have a nice day:

Esmaeilpour
07-29-2012, 05:03 AM
با سلام.
مي دونم كه هم سن خيلي پاييني براي اظهار نظر در اين موارد دارم و هم با توجه به سابقه ي بسيار اندكم در نجوم اطلاعات كافي از حوادث حاشيه اي نجوم(كه امروز بطن ماجرا شده)ندارم.
نمي دونم.فكر ميكنم براتون جالب باشد كه يك نوجوان 18 ساله كه تازه 4ساله كار نجوم رو اغاز كرده(اون هم در شرايط درس و كنكور و... كه مجال زيادي به وي براي نجوم نمي داده) چه دركي از اين حوادث داره و شايد جالب باشه بدونيد كه يك علاقه مند به نجوم در شاخه هاي پايين تر اصولا چه اسيب هايي از اين حواشي ميبينه.پيشاپيش از نوشتن اين متن طولاني عذر مي خوام و اميدوارم در پايان اين متن خاطر كسي رو مكدر نكرده باشم.
اواسط سال 87 بود كه علاقه ام به نجوم رو جدي گرفتم.اون موقع- شايد به خاطر سنم بود- تعلق خاطر جنون اوري به نجوم پيدا كردم.شبانه روز انديشه ام نجوم بود.تصور مي كردم هر كس خودش رو به نجوم متصل مي دونه يك فرشته ي معصوم عاري از گناهه و هيچ كم وكاست وبدي در اون راه نداره(به خدا قسم اين عين تصورم بود از يك منجم. يكي از معلمام مي گفت اگر بگم ماست سياهه به نظرت احمقانه مياد اما اگه روزي ده بار تو گوشت بخونم ماست سياهه،سياه بودنش برات بديهي ميشه.من هم شايد به دليل اينكه مدام اين ذهنيت رو در مورد منجم ها در خودم مرور مي دادم به اين حالت رسيدم).اون دوران مصادف با اوج فعاليتم و مدير شدنم در استرو تاك و برگزيده شدن وبلاگم در جشنواره ي نيشابور و بدون تعارف درخشيدن انجمن نجوم مدرسه ي احسان بود. بود.اما ناگهان چه شد؟چنين نوجوان افسار گسيخته اي چه شد تا از او خواستند براي كنكور نجوم را بي خيال شود بي چون و چرا پذيرفت؟يك سال روكش جلوي لوله ي تلسكوپش را دست نزد.باتري هاي گرين ليزرش سولفاته كرد وليزرش نابود شد.يك سال استروتاك حتي يك لحظه چراغ Castor va pollux را روشن نديد.چه شد كه انجمن نجوم مدرسه ي احسان رسما متلاشي و نابود شد و اسمي هم ديگر از ان وجود ندارد؟چه شد كه حتي قيد گذر زهره را هم زد؟اين سوالات را از من زياد پرسيدند و پاسخ من اهميت كنكور بود.اما از شما چه پنهان من براي كنكور روزي 2 ساعت هم نمي خواندم.امروز اولين بار است كه ميخواهم بگويم چه شد؟(البته بسيار خلاصه)
ماجرا مربوط به ماه گرفتگي تير ماه سال گذشته است.بنا داشتم كه با چندي از دوستان پاي برج ميلاد بساط رصد را پهن كنم.به خانواده گفتم كه من فلان شب براي ماه گرفتگي ميرم فلان جا.خواهرم گفت منم بيام؟گفتم بيا و پشت سر اون بقيه اعضا خانواده هم خواستند بيان.گفتم خيلي عاليه ولي با اين حساب ديگه برج ميلاد نمي ريم چون اونجا برنامه ي ترويجي نداره و حوصلتون سر ميره.به جاش ميريم A كه هم توضيح مي دن و هم كلا مراسم و سخنراني و مسابقه و... داره(از حروف انگليسي استفاده مي كنم به همون دليل كه خاطر كسي مكدر نشه)مامانم گفت پسر فلان همسايه هم خيلي به نجوم علاقه داره.مادرش گفت با تو اشناش كنم .اون شب بگيم اونم بياد؟گفتم حتما (و اون هم با خانواده اومد)دختر دايي مامانم هم با همسرش به جمعمون پيوست و همه ي ما شب ماه گرفتگي رفتيم A.اونجا موقع رصد تلسكوپشون به مشكلي بر خورد و من براي كمك رفتم داخل.ديدم مشكل طوريه كه به اين راحتي حل شدني نيست.به اقاي Bگفتم مي خوايد برم تلسكوپ خودمو بيارم؟حدود يك ساعت طول مي كشه ولي ماه 4 ساعت ديگه گرفتش طول مي كشه.اقاي B گفتند:
شما كاري كه مي توني بكني اينه كه بري بيرون راحتمون بزاري.من نمي دونم كي اينارو راه داد تو.برو بيرون هروقت تلسكوپ درست شد صدات مي كنيم بياي ببيني.Cجان،اين اقايونو راهنمايي كن برن بيرون.
(ياد اوري مي كنم چه كساني اونجا با من بودن)
اين برخورد تلخ من رو شكه كرد.اون شب تا صبح خوابم نبرد...
يك ماه پيش چشمم دوباره به اسمان بالاي سرم افتاد و به نظرم گريستم.با خودم فكر كردم كه چه شد؟چرا مسيرم فراموشم شد.اسمان بالاي سرم زيباست.همان اندازه ي قبل دوستش دارم.نه! بيش از قبل دوستش دارم.ان خاطره ي تلخ ذره اي از اين زيبايي را از ان نگرفت.با خودم انديشيدم چه اتفاقي افتاده؟چرا من اسمان را فراموش كرده بودم...
دوستان من چرا اسمان بالاي سرتان را فراموش كرده ايد؟
من ادم دقيقي روي برخورد هاي افراد هستم.اين حرف اقاي امام كه بناي ما و اقاي اسديان بر دوستي بود و به خاطر اين كه كسي ناراحت نشه از خيلي از حقوق خودمون زديم به خدا قسم راست مطلقه.اين رو از همين برخورد ها خيلي خوب فهميدم.مشكلي بين اوا و اسمان شب و نشريه نجوم پيش اومده (و يقينا بر ما مسجل شده كه حق با اوا بوده)و ايشون صلاح ديدن اين مطلب رو رسانه اي كنن(كه به نظر من كار اشتباهي نيست)اما دوستان ديگر شما چرا خودتون رو نخود هر اش مي كنيد؟چرا به اين حواشي دامن مي زنيد.باور كنيد نه مسئولين مجله ي نجوم نه موسسه ي اسمان شب افراد بدي نيستند.چرا روي افعال كسي خود فرد رو قضاوت ميكنيد و چرا سعي داريد اين تنور مزخرف رو داغ نگه داريد.اقاي سينا ايا اگر ما به خاطر يك كار اشتباه مجله ي نجوم سابقه ي طولاني و مفيدش رو(اين اجتناب ناپذيره دوستان)ناديده بگيريم،چشمانمون رو ببنديم و بگيم من ديگه نجوم نمي خرم يا ابروي اقاي صقري رو توي هر فرومي ميشناسيم ببريم و بعد ديگه بريم و براي بحث حاشيه اي بعدي دوباره ظاهر بشيم نجوم ايران نه نجوم خود شما پيشرفتي مي كنه؟اقاي سينا شما حتي يك پست در موردي غير از تخريب مجله ي نجوم نداشتيد.ايا نبايد اين بخش صحبت هاي اقاي امام رو هم ببينيم كه از در مسالمت وارد بشيم.دوستان من آسمان زيباي بالاي سرتان را فراموش نكنيد.لطفا به اين فكر نباشيد كه همه راسر جايشان بنشانيد.دوستي كه شب ماه گرفتگي من رو ناراحت كرد شايد اون شب خوشحال بوده كه يك پررو رو سر جاش نشونده.فضاي به وجود امده واقعا داره مشكل ساز ميشه.من اون اسودگي 3 سال پيشم رو هرگز ندارم.و هر كسي حق داره در نجوم ارامش طلب كنه.نمي دونم الانم احتمالا به سرم زده كه اينجا اين هارو نوشتم.
در پايان اينو ميگم:در رصد اخير قصر بهرام در جلسه ي معارفه از من خواستند 3 جمله بگم.اگه امكان داره اون رو الان ميگم(بيشتر از 3 جمله):
دوستان بدبختانه به خاطر تعداد زيادمون افتخار اشنايي با كساني كه در ماشين هاي ديگه بودند رو نداشتم.اما فهميدم همتون ادم هاي نازنيني هستيد.در كنارتون راحت بودم و به جرئت ميگم.بهتون افتخار مي كنم و تك تك هفتاد ويك نفرتون رو دوست دارم و به نظرم آوا راه حل رفع مشكلات حاشيه اي نجومه.سرتاپا به اوا استار و مديران و اعضا ي نازنينش عشق مي ورزم.
با تشكر

محمد اسماعيل پور-8 مرداد 1391

امیر حسن زاده
07-29-2012, 02:35 PM
دوست عزیز
خوندن متن بالا منو یاد خاطره ای (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?36-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C/page7) انداخت که قبلا در فروم نوشته بودم
چنین مسائل کوچکی نمی تونه جلوی تلاش و پیشرفت شما را بگیره

gissoo
07-29-2012, 02:58 PM
باید بگم که اونشب منم تو همون مکان a بودم اینو از توضیحات دوستمون متوجه شدم، از طرفی میتونم بگم باید استرس حاکم بر اون افراد که اونهمه مردم منتظر بودن وبرنامه ها نمیتونست درست پیش بره، رو درک کنیم،اگرچه دلیل قانع کننده ای برای سوء رفتار افراد مسئول نیست.
خوشحالم که در رصد قصر بهرام همراه آقای اسمائیل پور بودم و مهمتر اینکه شروع دوباره ی نجومو با آوا، شروع کردند.