PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هشتمین دوره المپیاد نجوم

صفحه ها : 1 [2]

shariatzadeh
02-25-2012, 09:28 PM
حالا ببينيد من چطر به اين عدد رسيدم: اگر فرض كنيم كه 250نفر واقعا خوب براي المپياد برنامه داشته و مناسب خوندند و با اين فرض كه به صورت همگن مباحث مختلف رو پيش بردند قريب به 200نفر ميتونند 40تا 50 درصد سؤالات رو صحيح پاسخ بدهند.(اقعا سؤال ها آسون بود و با اطلاعات نه چندان زياد هم ميشد به اين درصد رسيد) از طرفي هم كميته براي بالا نگه داشتن كف (كه يك سياست هست) فقط قريب به 200تا250نفر رو برگزينه... كف در رنج 30 تا 50 خواهد بود.
!!!

شما چی جوری میگی میشه بین 30 تا 50 درصد زد ؟ بدون سواد بالا ؟ 250 نفر خوب خوندن ؟!!
چرا باشگاه باید کف رو بیاره بالا ؟کی گفته این سیاسته ؟
پارسال فقط 320 نفر سوم مرحله اول قبول شدن که با دوم ها حدود 500 نفر بود . چرا امسال باید 250 نفر برگزیده بشن ؟
قبلا هم گفتم پارسال امتحان 96 نمره سوال پاسخ کوتاه داشت که حل کردنش خیلی راحت تر از سوالات تستی امسال بود بعد کفش زیر 15 درصد بود بعد امسال ...!!!!
کار آماری نیاز نیست فقط کافیه از چند نفر بپرسی : امتحان چه طور بود ؟

پیمان اکبرنیا
02-25-2012, 09:45 PM
ببينيد! اين كه من يك عدد اعلام ميكنم و شما يك عدد زياد جالب نيست در حالي كه ميدونيم هيچ يك از اين عددها پشتوانه ي آماري مناسبي نداره... تنها حرفي كه ميشه در اين شرايط زد اينه كه بگيم كف زير 100درصده!!! كه مشخصا كار عبثي است.
من شرايط مختلف رو در نوشته هام بيان كردم و بدترين حالت ممكن رو از نظر خودم تداعي كردم و كف رو 30تا50 اعلام كردم.و اين اصلا به اين معنا نيست كه حتما كف اينه... و اينكه من يك ماكزيمم اعلام كردم يعني از پايين هيچ حدي براش قائل نشدم يعني اينكه فقط يك حالت رو در نظر گرفتم و اون بدترين حالت ممكن بوده...

حالا ببينيد من چطر به اين عدد رسيدم: اگر فرض كنيم كه 250نفر واقعا خوب براي المپياد برنامه داشته و مناسب خوندند و با اين فرض كه به صورت همگن مباحث مختلف رو پيش بردند قريب به 200نفر ميتونند 40تا 50 درصد سؤالات رو صحيح پاسخ بدهند.(اقعا سؤال ها آسون بود و با اطلاعات نه چندان زياد هم ميشد به اين درصد رسيد) از طرفي هم كميته براي بالا نگه داشتن كف (كه يك سياست هست) فقط قريب به 200تا250نفر رو برگزينه... كف در رنج 30 تا 50 خواهد بود.

اگر ميخواهيد كف اعلام كنيد و همينطور حسي و بنابر ديگر المپياد ها و ديگر سالها كه اين كار صحيح نيست... بايد منطق رو هم بگيد كه تخمينتون از كف بر چه مبناييه؟ مقايسه؟ تجربه؟ ويا ديگر موارد؟؟؟ و اما در آخر يا برويم و يك كار آماري با جامعه آماري مناسب انجام بديم و يا صبر كنيم تا نتايج بياد و ببينيم كساني كه قبول شدند چه درصدهايي داشتند و كف رو استخراج كنيم...

قابل توجه المپياديها...شما به اين بحثها توجهينكنيد و خودتون رو قبول شده فرض كنيد مگر اينكهاز طرف باشگاه خلافش ثابت بشه و بشينيد و براي مرحله2 برنامه ريزي كنيد و مطالعه تون رو شروع كنيد...

با آرزوي موفقيت (نه الزاما قبولي) براي همه!!!

سلام بر Astronomer عزیز

شما درست میگید که ما هیچ آماری نداریم و نمیتونیم قضاوت کنیم، من هم حرفم فقط بر مبنای درصدهای سالهای قبل بود و این که به نظرم امسال آسونتر نبود(سوالات آسونتر بود بعضیاش ولی اگر پارامترهایی مثل نبودن سوالات پاسخ کوتاه و همگن نبودن سوالات را در نظر بگیریم در نهایت به نظرم باعث میشه که خیلی فرقی با سالهای گذشته نداشته باشه).

حالا چرا من اصرار دارم که بالای 30 درصد نیست؟ به دلیل این که به نظرم اگر بالاتر از این نباشه و ما پیشبینی کنیم که بالاتره، ممکنه بسیاری از بچه ها با مقایسه درصد خودشون با کف قبولی، روحیه شان را برای خوندن مرحله 2 از دست بدهند در این مدت باقی مانده. پس به نظرم بهتره که همه فرض کنند که کف تقریبا همانند سالهای قبله و به تلاششون ادامه بدند ;) و بعد از آمدن نتایج متوجه میشویم که کف چقدر بوده.

Astronomy
02-25-2012, 09:56 PM
آره بابا!! جان من ول کنید کف رو!!!

من الان درصدم بین کف سال قبل و 30% هست

هی یکی میگه کف مثل سال قبله قلبم میره تو مغرم!!

بعد یکی میگه کف 30% هست یهو قلبم میره تو انگشتای پام!!!

این بحث ........ رو ول میکنید؟

albertini
02-25-2012, 11:27 PM
ببخشيد دوستان كسي ميدونه جواب ها رو حدودا كي اعلام ميكنند ؟

بعد اينكه حدودا هر بار چند نفر مرحله اول قبوا ميشن ؟

به خدا نميخوام دوباره بحث كف رو پيش بكشم ، فقط بگين چند نفر حدودا ؟؟؟

دستتون درد نكنه

Sky_Watcher
02-26-2012, 01:47 PM
ای بابا کفو ول کنید ، بچسبید به سقف(:advise:) قرار داد:yaeh am not durnk:

poorya pvp
02-26-2012, 01:50 PM
میگننننننننننننننننننننن 5-6 تا درست،قبوله.
والا نمیدونم درست میگن یا نه.............
اینو برای اونایی گفتم که حدودا میخوان بدونن کف چقدره

Mah Tab
02-26-2012, 03:55 PM
این در شرایطیه که طرف غلط نداشته باشه .

یعنی حدود 15-17 درصده کف.
دیگه بیخیال کف شید.

solh
02-26-2012, 05:05 PM
ببينيد! اين كه من يك عدد اعلام ميكنم و شما يك عدد زياد جالب نيست در حالي كه ميدونيم هيچ يك از اين عددها پشتوانه ي آماري مناسبي نداره... تنها حرفي كه ميشه در اين شرايط زد اينه كه بگيم كف زير 100درصده!!! كه مشخصا كار عبثي است.
من شرايط مختلف رو در نوشته هام بيان كردم و بدترين حالت ممكن رو از نظر خودم تداعي كردم و كف رو 30تا50 اعلام كردم.و اين اصلا به اين معنا نيست كه حتما كف اينه... و اينكه من يك ماكزيمم اعلام كردم يعني از پايين هيچ حدي براش قائل نشدم يعني اينكه فقط يك حالت رو در نظر گرفتم و اون بدترين حالت ممكن بوده...

اگر ميخواهيد كف اعلام كنيد و همينطور حسي و بنابر ديگر المپياد ها و ديگر سالها كه اين كار صحيح نيست... بايد منطق رو هم بگيد كه تخمينتون از كف بر چه مبناييه؟ مقايسه؟ تجربه؟ ويا ديگر موارد؟؟؟ و اما در آخر يا برويم و يك كار آماري با جامعه آماري مناسب انجام بديم و يا صبر كنيم تا نتايج بياد و ببينيم كساني كه قبول شدند چه درصدهايي داشتند و كف رو استخراج كنيم...

قابل توجه المپياديها...شما به اين بحثها توجهينكنيد و خودتون رو قبول شده فرض كنيد مگر اينكهاز طرف باشگاه خلافش ثابت بشه و بشينيد و براي مرحله2 برنامه ريزي كنيد و مطالعه تون رو شروع كنيد...

با آرزوي موفقيت (نه الزاما قبولي) براي همه!!!

با این که این بحث رو دوست ندارم ، ولی یه اشتباهی در تخمین شما هست ، شما میگید 250 نفر خوب خونده بودن در حد 50 درصد به بالا . حالا نگاه کنین شرایط آزمون یه جورایی بوده که حداقل 150 نفرشون زیر 40 زدن ( مسائل استرس و وقت و غیره ) ، خودم نمونه بارزش ، فقط 4 سوال رو بلد نبودم حل کنم ، ولی 17 تا درست جواب دادم !!

Mojtaba.M
02-26-2012, 05:40 PM
دوستان اصلا این بحث کف و اینا رو ول کنید تا وقتی که جواب آزمون نیاد هیچی معلوم نخواهد شد پس بهتره که این بحث رو جمعش کنید و برید سر مرحله ی دوم البته اونایی که امید دارن که قبول میشن اوناییم که امید ندارن هم بخونن برای سال بعد با این حرفا نه کسی قبول میشه نه دل کسی آروم میگیره فقط باعث استرس میشه پس دوستان بخونید که موفق بشید ایشالا....

یزدان بابازاده
02-27-2012, 04:48 PM
دوستان بدون هیچ گونه قصد برای ایجاد استرس :
سایت باشگاه مجددا هک شده و مسله اینکه دیتابس اش هم پاک شده .

Astronomy
02-27-2012, 05:14 PM
وااااااااااای همین الان برید سایت دانش پژوهان!! ysc.ac.ir
مُردَم از خنده!! ببینید مَردُم برا یه مدال المپیاد چه کارا که نمیکنن!!!

andromeda-s
02-27-2012, 05:35 PM
یه اطلاعیه تو مدرسه ما زدن گفتن خانم سویزی گفته که بچه های امسال نسبت به سالای پیش 12 درصد پیشرفت داشتن(همه المپیادا)!!...و این که جواب المپیاد حداکثر هفته آخر اسفند میاد!

shokolat_g
02-27-2012, 05:54 PM
وااااااااااای همین الان برید سایت دانش پژوهان!! Ysc.ac.ir
مُردَم از خنده!! ببینید مَردُم برا یه مدال المپیاد چه کارا که نمیکنن!!!

خوب مدالشو میخواد!! :))))) من با این یارو حرف زدم...ولی نگفته بود که مدالم و ندادن:d

shokolat_g
02-28-2012, 10:50 PM
اردوی آمادگی مرحله 2...گفتم بچه های که نمیدونن بذارم...شاید نیاز داشته باشن:)

ماجرا از این قراره که تو عید قراره یه سری کلاس برای آمادگی و شرکت در مرحله 2 المپیاد بر گزار کنیم..چند نکته:

1. اساتید این اردو همه دارندگان مدال طلای کشوری و مدال های جهانی 4 سال اخیر هستند...

2. این اردو در 6 رشته ی فیزیک ، ریاضی، شیمی، نجوم، زیست و کامپیوتر برگزار میشه...

3. در این دوره ی 5 روزه 30 جلسه کلاس برای هر رشته بر گزار میشه که هزینه ی هر جلسه 10 هزار تومان میشه که جمعا میشه 300 هزار تومان..

4. مکان برگزاری کلاس ها در شهر تهران می باشد..خوابگاه هم نداریم و کلاس ها ساعت 8 صبح شروع و 6 بعد از ظهر تموم میشه (با محاسبه ی ساعات تفریح و ناهار)..

5. جهت به دست آمدن تعداد حدودی افرادی که می خواهند در این کلاس ها ثبت نام کنند، به آدرس pooria.ghajari@yahoo.com با عنوان اردوی آمادگی و محتویات اسم، شماره ی تماس ، رشته میل بزنید...

6. هر کلاسی به حد نصاب رسید با بچه ها تماس می گیریم و ثبت نام رو شروع می کنیم..(حد نصاب هر کلاس 10 نفر هستش)

7. برای اطلاعات بیشتر به آیدی من پیام بدید تا شماره تماس رو بهتون بدم

lizi
03-05-2012, 02:56 PM
سلام ، ببخشید می خواستم بدونم که این کلاس ها توسط چه کسی یا چه موسسه ای برگزار میشه

shokolat_g
03-05-2012, 06:40 PM
والا من نمیدونم! ولی میتونید به خود آقای قجری میل بزنید!

احتمالا خود بچه های المپیاد برگزار میکنن!!

(آقای قجری فیزیکی هستن و نقره جهانی دارن)

Amirali
03-13-2012, 12:11 AM
اطلاعیه جدید

اطلاعيه 4

به اطلاع مي رساند آن دسته از داوطلباني كه مجاز به شركت در مرحله دوم المپيادهاي علمي سال تحصيلي 91-90 هستند؛ اين آزمون ها از 12/02/90 لغايت 15/02/90 در مركز استان مربوطه برگزار خواهد شد.
براي دستيابي به اطلاعات دقيق تر به وب گاه معاونت دانش پژوهان جوان مراجعه نمائيد.

اطلاعيه 3

داوطلبان گرامي براي اطلاع از نتيجه مرحله ي اول آزمون المپيادهاي علمي كشور سال تحصيلي 91-90 مي توانند در آخرين روزهاي اسفندماه 1390 به سايت معاونت دانش پژوهان جوان و يا سايت sanaad.ir مراجعه نمايند.

پیام بهرام پور
03-13-2012, 04:15 PM
دوستان بدون هیچ گونه قصد برای ایجاد استرس :
سایت باشگاه مجددا هک شده و مسله اینکه دیتابس اش هم پاک شده .

دوستان عزیز سلام
ببخشید کسی از شما از صفحه هک شده باشگاه عکسی نداره؟
خیلی مهمه داشته باشم
ممنونم از توجهتون

shokolat_g
03-14-2012, 06:11 PM
اسامی بچه های برتر رو زدن!!برید سایت باشگاه ببینید!!

Mostafa
03-14-2012, 06:39 PM
در لیست 12 نفر برتر المپیاد نجوم تا الآن یکی از بچه های اینجا رو شناسایی کردم .

آقای امیر علی مومنی از کردستان ( نام کاربری Amirali ) یکی از 10 نفر برتر المپیاد نجوم بودند که صمیمانه به ایشان تبریک عرض میکنیم

اگر دوستان دیگری هم در این لیست هستند ، لطفآ اعلام کنند .

با آرزوی موفقیت بیشتر ایشان و بقیه دوستان علاقمند

Mojtaba.M
03-14-2012, 06:45 PM
بله خوب من هم صمیمانه به دوستم
تبریک میگم و براش آرزوی موفقیت میکنم

انشاالله در مرحله ی بعد هم همه ی کسانی که قبول میشوند موفق باشند

موفق باشید

albertini
03-16-2012, 07:40 PM
lمگه اعلام نکرده بودند که امروز نتایج رو در سایت باشگاه اعلام می کنند ؟؟؟؟

پس چی شد ؟؟؟؟

از صب علافیم به خدا :banghead:

Anita
03-16-2012, 11:08 PM
احتمالا فردا میزنن...
10 نفر اول رو زدن فعلا!

poorya pvp
03-17-2012, 12:24 AM
الانم که ساعت از 12 گذشته ولی هنوز اعلام نکردن
:((

solh
03-17-2012, 05:50 PM
سایت باشگاه خرابه ؟

mobi
03-17-2012, 06:00 PM
نه درسته!!!من چند دیقه پیش رفتم !!!

primeastro
03-17-2012, 07:21 PM
نه درسته!!!من چند دیقه پیش رفتم !!!

من از صبح هر کاری کردم نتونستم برم توی سایت
میدونین کی نتایجو اعلام میکنن؟؟

poorya pvp
03-17-2012, 07:42 PM
منم از صبح،هر 15 دقیقه ای 1 بار چک میکنم....
ولی سایت خرابه
معلوم نیست کی اعلام میکنن
فک میکنم تا شب عید باید اعلام بیشه
دوره ای که هر ساله به صورت استانی میذاشتن،امسال هم هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟کسی خبر داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mobi
03-17-2012, 08:44 PM
راستی دوستان اگه کسی pdf مدرن و داره مممنون میشم بهم بدید:))))

COLDFIRE
03-17-2012, 10:45 PM
آره واسه ما امسال گذاشتن تا 29 هست

Anita
03-17-2012, 11:07 PM
آره واسه ما امسال گذاشتن تا 29 هست
درس میدن فقط یا امتحانم میگیرن؟
بعد از چه ساعتی شروع میشه؟؟

COLDFIRE
03-17-2012, 11:30 PM
از ساعت 8شروع میشه تا 12 عصر هم از 2.15 تا6 هست
هر روز صبح آقای اکبری امتحان میگیره بعد هم عصرش حلشون میکنه و درس میده فردا قراره از کیهانشناسی امتحان بگیره

Anita
03-17-2012, 11:36 PM
فکر کنم این اولین بار هست که همچین دوره ای اینجا برگزار میشه..
بقیه شهرا دوره شون چه جوریه؟؟ آخه مگه میشه از چیزی که درس ندادن امتحان بگیرن؟!

COLDFIRE
03-18-2012, 12:18 AM
اصول اولیش رو باید بلد باشیم... با این فرض پیش میریم... البته بعضی مو قع ها یک نکاتی میگن که فرداش یک سوال مربوط (نه دقیقا) ازش میاد!

andromeda-s
03-18-2012, 02:30 PM
سایتم که باز شد پس چرا جوابا نیمده؟؟؟؟؟؟

poorya pvp
03-18-2012, 03:51 PM
توی شهرستان ها که خبری نیست
حتی توی مرکز استان ها هم خبری نیست

sooshans
03-21-2012, 10:07 AM
سلام دوستان
نتایج (http://student.sanaad.ir/Olympiad/Student/Login)اومد
تبریک به قبول شده ها و نشده ها:thumbsup:

poorya pvp
03-21-2012, 11:53 AM
قبووووووووووووول شدممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممم
:)))))))))))))))))))))
تبریک میگم به کسایی که قبول شدن
و برلی کسایی که قبول نشدن هم ارزوی خوشبختی و موفقیت توی قسمت های بعدی زندگی چه علمی و چه غیر علمی میکنم
:)))))))))

یزدان بابازاده
03-21-2012, 01:03 PM
منم قبول شدم . به همهی کسایی که قبول شدن هم تبریک میگم و کسایی که قبول نشدن هم ایشاللا در زمینه های دیگه موفق باشند .

Astronomy
03-21-2012, 01:18 PM
امسال چون برای مرحله 1 نخونده بودم و انتظاری هم نداشتم قبول نشدم مرحله 1!!!!!!!!!!

برام دعا کنید سال دیگه موفق بشم!

به تمام دوستان آوایی هم که قبول شدند تبریک میگم و ایشالله که با دست پر از سر آزمون مرحله 2 هم برگردند! انشالله طلای جهانی!!

COLDFIRE
03-21-2012, 02:47 PM
منم قبول شدم به همه هم تبریک میگم

andromeda-s
03-21-2012, 03:23 PM
درود به همه اونایی که قبول شدن تبریک میگم و آرزوی موفقیت برای همه تو محله 2.:love:من قبول نشدم :th_cry::th_cry:حالا میرم برای شکایت امیدوارم نتیجه ای که برام اومده غلط باشه خیلی وحشتناکه که سوالو بلد باشی ثابتو اشتباه زده باشی جوابت 180 درجه تغییر کنه:sad:حالا اینا به کنار عید همگی مبارک امیدوارم لحظات خیلی خوبیرو تو عید داشته باشید و بتونید حداکثر استفاده رو برای درس خوندن بکنید:)

Astronomy
03-21-2012, 03:30 PM
درود به همه اونایی که قبول شدن تبریک میگم و آرزوی موفقیت برای همه تو محله 2.:love:من قبول نشدم :th_cry::th_cry:حالا میرم برای شکایت امیدوارم نتیجه ای که برام اومده غلط باشه خیلی وحشتناکه که سوالو بلد باشی ثابتو اشتباه زده باشی جوابت 180 درجه تغییر کنه:sad:حالا اینا به کنار عید همگی مبارک امیدوارم لحظات خیلی خوبیرو تو عید داشته باشید و بتونید حداکثر استفاده رو برای درس خوندن بکنید:)

از این اشتباه ها برای همه هست!!

من خودم 4 تا از سوالایی که غلط زده بودم رو وقتی داشتم از سر جلسه آزمون برمیگشتم تو تاکسی درست حل کردم! و سوختم!

همین 4 تا سوال:

سوال ذغال رو که به خاطر تبدیل واحد از دست دادم! حواسم نبود نانومتر رو به متر تبدیل کنم!

یک سوال دیگه رو هم ثابت رو حفظ نبودم و ده به توان منفی رو مثبت گرفتم! و این اشتباه به خاطر چاپ نشدن علامت منفی تو برگه ثوابت بود!

اون سوال که میگفت کدوم زودتر از رشته اصلی خارج میشه رو اشتباها فکر کردم میگه کدوم دیر تر خارج میشه!

و سوال صورت فلکی جنوبی رو هم با این همه رصدی که کرده بودم نمیدونم چطوری شد که اشتباه زدم!

این 4 تا رو اگه درست میزدم که هیچی! اگه نمیزدم احتمال زیاد قبول میشدم! :(

بد شانسی مونم اینه که هرچی رو هم اشتباه بگیریم، جوابمون تو گزینه ها هست! آدم فکر میکنه درست حل کرده! :(((((((

ولی حالا هرچی بود گذشت دیگه! تلاشم رو میکنم برای سال بعد!

Sky_Watcher
03-21-2012, 04:55 PM
از این اشتباه ها برای همه هست!!

اون سوال که میگفت کدوم زودتر از رشته اصلی خارج میشه رو اشتباها فکر کردم میگه کدوم دیر تر خارج میشه!

منم همین اشتباهو داشتم:crazy: و در ضمن قبول هم نشدم:th_cry::th_cry::th_cry:

Anita
03-21-2012, 08:25 PM
اسامی رو کجا زدن؟
من که ندادم ینی کارت برام صادر نشد!

Astronomy
03-21-2012, 09:11 PM
اسامی رو کجا زدن؟
من که ندادم ینی کارت برام صادر نشد!
اسامی رو امسال جایی نزدن!

شما تو لینک زیر میری و شماره شناسنامه و سریال و شماره عددی سریال شناسنامه رو وارد میکنی و بهت میگه که قبول شدی یا نه!

http://student.sanaad.ir/Olympiad/Student/Login

mobi
03-21-2012, 09:59 PM
سلام...
اول تبریک میگم به دوستانی که قبول شدن و برای اونهایی که قبول نشدن آرزو موفقیت در زمینه های دیگه رو دارم!!!
منم قبول نشدم!!البته انتظارشم نداشتم!!(چون هیچی نخونده بودم ینی درست و حسابی نخونده بودم)
عید همگی مبارک و موفق باشید

یزدان بابازاده
03-21-2012, 10:39 PM
بدترین سوتیه تاریخ المپیاد های دنیا رو فکر کنم من دادم که ارتفاع ستاره قطبی رو گرفتم 90 منهای فی !!!!!!! واقعا از خودم نا امید شده بودم !!

Sky_Watcher
03-21-2012, 10:48 PM
اشکالی که نداره
منم خیلی سوتی میدم ، همین چند وقت پیش تو آزمون گاجمون ، تو تستای فیزیک 3 تا تست رو به خاطر جمع و تفریق اشتباه ، غلط زدم.
از شانس بدمون جواب های غلطی هم که بدست میاریم توی گزینه ها وجود داره!!!

mobi
03-21-2012, 11:05 PM
بدترین سوتیه تاریخ المپیاد های دنیا رو فکر کنم من دادم که ارتفاع ستاره قطبی رو گرفتم 90 منهای فی !!!!!!! واقعا از خودم نا امید شده بودم !!
سوتی بنده!!!!0_0
میخواستم بهتون بگم چیش غلطه!!:))))
مهم اینه که قبول شدید!!فقط خواهشا دقت کنید از این سوتیا واسه مرحله 2 ندید!!:))))
موفق باشید:))

solh
03-22-2012, 10:21 AM
خوب اگه سوتی های من رو ببینی ، دیگه راجع به خودت اینجور فکر نمیکنی !! خوب قبول که شدی ، درس عبرتی برای آزمون های آیندست ،خوشحال باش !!

راستی چند نفر قبول شدن ؟ کف چند درصد بوده ؟

melika bidabadi
03-22-2012, 01:16 PM
سلام به همه ی دوستان من هم قبول شدم
ولی اصلا باورم نمیشه اخه خودم خونده بودم واصلا فکرشم نمیکردم
البته ناراحتم هم هستم به خاطر دوستانی که قبول نشدن وبرای سومی ها
امیدوارم در تمامی مراحل بعدی زندگیشون موفق باشن
وبقیه دوستان هم امیدوارم در سال بعد قبول شن

erfan bayat
03-22-2012, 10:02 PM
سلام به همه ی دوستان
نتایجم اعلام شد
مثه اینکه کف امسال نزدیکای 20% بوده که رشد قابل توجهی داشته
اول به همه ی بچه هایی که قبول شدن صمیمانه تبریک میگم
دوم : اونایی که قبول نشدن بدونن که المپیاد اخر دنیا نیست و اصلا مهم نیست که قبول نشدن هزار اتفاق تو زندگی ادم میفته که از المپیادو این حرفا خیلی مهم تره
بچه های دوم نیز بشینن برنامه ریزی درست کنن واسه سال دیگه و درست درس بخونین تا انشالاه همتون قبول شید
و یه سوال
نظرتون در مورده این روش اعلام نتایج چیه؟
به نظر شما خوب بود که نفرات برتر اعلام شدن؟

shokolat_g
03-22-2012, 10:12 PM
سلام به همه ی دوستان
نتایجم اعلام شد
دوم : اونایی که قبول نشدن بدونن که المپیاد اخر دنیا نیست و اصلا مهم نیست که قبول نشدن هزار اتفاق تو زندگی ادم میفته که از المپیادو این حرفا خیلی مهم تره
بچه های دوم نیز بشینن برنامه ریزی درست کنن واسه سال دیگه و درست درس بخونین تا انشالاه همتون قبول شید
و یه سوال

کی گفته کف طرفای 20 بوده؟!!! اگه اینه که من باید قبول میشدم...دوستام که خیلی هاشون 29% یا حتی 30 زدن قبول نشدن!!!ولی کسی رو میشناسم که با 31 قبول شده..در عین حال کسی هست که با 15 قبول شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من به این وضع اعلام نتایج اعتراض دارم...حتی یکی از بچه ها که اصن المپیاد شیمی نبوده و امتحان نداده ...قبول شده...

چند نفر گرفتن؟!

erfan bayat
03-22-2012, 10:53 PM
کی گفته کف طرفای 20 بوده؟!!! اگه اینه که من باید قبول میشدم...دوستام که خیلی هاشون 29% یا حتی 30 زدن قبول نشدن!!!ولی کسی رو میشناسم که با 31 قبول شده..در عین حال کسی هست که با 15 قبول شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من به این وضع اعلام نتایج اعتراض دارم...حتی یکی از بچه ها که اصن المپیاد شیمی نبوده و امتحان نداده ...قبول شده...

چند نفر گرفتن؟!
اولن بدونید خیلی از افراد نتایجشونو الکی میگن که بگن ما هم خفنیم
بعدش گفتم مثه اینکه 20%بوده که از کسی شنیدم
بعد کسایی که فکر میکنن حقشون ضایع شده برن اعتراض حقشونو بگیرن
ضرر نداره

mobi
03-22-2012, 11:13 PM
به نظر شما خوب بود که نفرات برتر اعلام شدن؟[/quote]

بله!!به نظر من خوب بود!!!

shokolat_g
03-23-2012, 12:18 AM
اولن بدونید خیلی از افراد نتایجشونو الکی میگن که بگن ما هم خفنیم
بعدش گفتم مثه اینکه 20%بوده که از کسی شنیدم
بعد کسایی که فکر میکنن حقشون ضایع شده برن اعتراض حقشونو بگیرن
ضرر نداره

اقا تو یه سایت چند نفر دروغ میگن؟! زیست؟شیمی؟! نجوم؟! شما میگی که میخوان الکی بگن! اون که 15 تا زده قبول شده چی؟! اونم میخواد بگه خفنه؟!مگه کف 20 نیس؟!

Astronomy
03-23-2012, 12:26 AM
اقا تو یه سایت چند نفر دروغ میگن؟! زیست؟شیمی؟! نجوم؟! شما میگی که میخوان الکی بگن! اون که 15 تا زده قبول شده چی؟! اونم میخواد بگه خفنه؟!مگه کف 20 نیس؟!
ایشون گفته 15 تا زده! همین جور که خودتون گفتید! اما آقای بیات گفتن کف 20 % هست!! 15 تا میشه حدود 40%

shokolat_g
03-23-2012, 01:13 AM
ایشون گفته 15 تا زده! همین جور که خودتون گفتید! اما آقای بیات گفتن کف 20 % هست!! 15 تا میشه حدود 40%

نه من میگم 15 تا یعنی 15%:)))) بیخیال....!

melika bidabadi
03-23-2012, 11:31 AM
به نظر من این خیلی خوبه که نفرات برتر را اعلام کردن ولی ای کاش درصد ها ی هر بخش را (کیهان شناسی اپتیک و........)ودرصد کل را هم قرار میدادند

Sky_Watcher
03-23-2012, 12:18 PM
اگه بخوان جدا جدا درصد بگیرن ، اونوقت بیشتر باید واسه نتیجه ها صبر کرد.
به نظرم نمیصرفه.

Astronomy
03-23-2012, 02:28 PM
به نظر من هم خیلی این نحوه اعلام نتایج خوب بود! بهتر از اینه که یک لیست بدن همه دانلود کنن!!

به جای اعلام درصد هم اگه خودشون یک پاسخنامه (حتی بدون پاسخ تشریحی) قرار میدادند خیلی بهتر بود!

و یک سوال:

شنیده بودم که نمره ی مرحله اول حدود 20% روی مرحله 2 تاثیر داره! حقیقت داره؟

solh
03-23-2012, 04:57 PM
سلام به همه ی دوستان
نتایجم اعلام شد
و یه سوال
به نظر من هم خوبه ، ولی ای کاش درصدشون رو هم میزدن ( البته خودمون یه چیزایی فهمیدیم !!)
من هنوز نمیدونم چند نفر قبول شدن ، رقابت بین چند نفره ؟

Sky_Watcher
03-23-2012, 05:14 PM
فک کنم یه سیصد و خورده ای نفر شرکت کنن.
صد و خورده ای نفر هم لابد واسه مرحله ی اول قبول میشن.

shariatzadeh
03-23-2012, 05:56 PM
فک کنم یه سیصد و خورده ای نفر شرکت کنن.
صد و خورده ای نفر هم لابد واسه مرحله ی اول قبول میشن.

تعداد شرکت کننده ها چند هزاره . تقریبا 5هزار نفر شرکت می کنند (پارسال اینجوری بود ) البته توی المپیاد های با سابقه تر مثل ریاضی و فیزیک حدود 25 هزار نفر شرکت میکنند. اون طور که من از اعضای کمیته شنیدم امسال تعداد شرکت کننده ها توی المپیاد نجوم رشد زیادی کرده بوده و یکی از دلایلش هم این بود که پایه اولی ها هم میتونستن شرکت کنن .
تعداد کسایی که قبول شدن با در نظر گرفتن پایه اولی ها حدود 400 نفر بوده

shokolat_g
03-24-2012, 03:52 PM
تعداد شرکت کننده ها چند هزاره . تقریبا 5هزار نفر شرکت می کنند (پارسال اینجوری بود ) البته توی المپیاد های با سابقه تر مثل ریاضی و فیزیک حدود 25 هزار نفر شرکت میکنند. اون طور که من از اعضای کمیته شنیدم امسال تعداد شرکت کننده ها توی المپیاد نجوم رشد زیادی کرده بوده و یکی از دلایلش هم این بود که پایه اولی ها هم میتونستن شرکت کنن .
تعداد کسایی که قبول شدن با در نظر گرفتن پایه اولی ها حدود 400 نفر بوده

من تو اخبار شنیدم 4000 نفر شرکت کردن!

Sky_Watcher
03-24-2012, 04:25 PM
من که باور نمیکنم انقدر زیاد باشن!!!!!!!!

Sunrise
04-09-2012, 08:00 AM
در مورد تعداد شركت كننده ها و مرحله دوم اين خبر رو در سايت آموزش و پرورش ديدم كه فكر كنم به سوالات دوستان پيگير پاسخ بده :

رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: امسال حدود ۱۴۰ هزار دانش‌آموز در المپيادهاي علمي شركت كردند كه در مرحله اول ۵ هزار و ۸۴۹ دانش‌آموز پذيرفته شده‌اند؛ اين رقم در سال گذشته ۴ هزار و ۴۸۲ نفر بود.

وي اضافه كرد: در سال ۸۹ در رشته فيزيك ۷۳۳ نفر در مرحله اول پذيرفته شدند كه در سال تحصيلي جاري اين عدد به ۸۸۲ نفر رسيد؛ در رشته رياضي در سال ۸۹ در رشته رياضي يك هزار و ۲۶۷ نفر پذيرفته شدند كه به يك هزار و ۵۶۶ نفر رسيده است.

خانم سويزي افزود: در رشته شيمي آمار پذيرفته‌شدگان مرحله اول از ۵۴۴ نفر به ۵۷۸ نفر؛ در رشته نجوم از ۲۸۱ نفر به ۴۰۴ نفر؛ در رشته زيست‌شناسي از ۲۷۷ نفر به ۴۴۲ نفر و در رشته كامپيوتر از ۳۷۰ نفر به يك هزار و ۲۶ نفر رسيده است.

رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان، بيان كرد: امسال پاسخ آزمون به صورت شخصي‌سازي اعلام شد؛ به اين شكل كه در گذشته اسامي تمامي قبول شدگان بر روي سايت موجود بود اما امسال هر فرد تنها مي‌تواند نتيجه خودش را مشاهده كند.

وي، مرحله دوم المپياد علمي دانش‌آموزان كشور را در ارديبهشت سال ۹۱ اعلام كرد.

solh
04-09-2012, 03:53 PM
پارسال توی نجوم حدود560 نفر پذیرفته شده بودند، چرا نوشته 281؟

Sunrise
04-09-2012, 07:53 PM
پارسال توی نجوم حدود560 نفر پذیرفته شده بودند، چرا نوشته 281؟

سلام صلح عزیز

نمیدونم والا / این خبر به نظرم معتبره حالا اگر یادتونه آمار پارسال رو کجا خونده بودید، یا جایی مکتوبش رو پیدا کردید لطفا اعلام کنید - ولی به نظرم خیلی هم مهم نیست ;)

erfan bayat
04-09-2012, 08:11 PM
سلام صلح عزیز

نمیدونم والا / این خبر به نظرم معتبره حالا اگر یادتونه آمار پارسال رو کجا خونده بودید، یا جایی مکتوبش رو پیدا کردید لطفا اعلام کنید - ولی به نظرم خیلی هم مهم نیست ;)
مرسی خانم sunrise دقیقا
الان اصلا این چیزا مهم نیست چون چیزیرو عوض نمیکنه
الان باید حواستون به مرحله 2 باشه

solh
04-09-2012, 10:06 PM
سلام صلح عزیز

مهم که نیست ولی من دقیقا به یاد دارم که تعداد افرادی که توی فایل pdf داده بودن کمی بیشتر 560 تا بود ( احتمالا 565!!) .

Mojtaba.M
04-10-2012, 01:31 PM
زمان برگزاری المپیاد نجوم

پیرو خبر اعلام شده توسط معاونت دانش پژوهان جوان در اصل خبر اعلام نتایج مرحله اول در تاریخ دوم فروردین ماه [دنبالک]، زمان برگزاری مرحله دوم المپیادهای علمی از تاریخ 12 تا 15 اردیبهشت اعلام شده بود، اما با توجه به تقارن این زمان و انتخابات مجلس شورای اسلامی، تاریخ جدید آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی به روزهای 11 تا 14 اردیبهشت تغییر کرد. بدینوسیله از دانش پژوهان گرامی دعوت میکنیم تا با برنامه ریزی مناسب آزمونهای مرحله دوم شرکت نمایند.
تغییرات اخبار یا اطلاعات جدید را میتوانید در کوتاهترین زمان روی صفحه خبری آیریسک مشاهده نمایید.

solh
04-22-2012, 05:05 PM
فکر کنم همه اعلامیه ی جدید باشگاه رو دیده باشن بغیر من !! اینطور که معلومه چهارشنبه آینده ساعت 2 بعد از ظهر امتحانه ، تهرانی ها هم که قاعدتا دیروز باید کارت ورود به جلسشون رو گرفته باشن ، حالا معلوم نیست ما شهرستانی ها باید چیکار بکنیم !! فکر کنم ما کارت نمیخایم !! همینجوری میشناسنمون !

solh
04-26-2012, 10:07 AM
نحوه ی دریافت کارت ورود به جلسه شهرستان ها هم اعلام شد :

داوطلبان محترم ديگر استانها كه در آزمون­ المپيادهاي­ رياضي و كامپيوتر شركت نموده اند مي بايستي كارت ورود به جلسه­ي خود را در روز آزمون از حوزه­ي امتحاني مربوطه دريافت نمايند. لذا ضروري است يك ساعت قبل از شروع آزمون در محل برگزاري حضور به هم رسانند.

داوطلبان ديگر آزمون­ها نيز مي بايستي يك روز قبل از آزمون كارت ورود به جلسه­ي آزمون خود را از حوزه­ي امتحاني مربوطه دريافت نمايند.

.......

ولی ایکاش مثل دفعه ی قبل بود ، آخه همه که توی مراکز استان زندگی نمیکنن ، ما تا مرکز استان فاصله داریم ، از الان فکرم چجوری باید روز قبل از آزمون برم کارت بگیرم ! اصلا کارت مهم هست ؟ سال قبل که کسی از ما چیزی نخاست ، رفتیم گفتن شمایید گفتیم آره نشتیم !

erfan bayat
04-30-2012, 09:09 PM
چند تا نصیحت مرحله 2
1-اهنگ و فیلم و فوتبال تعطیل یه دفه سره جلسه حواست پرت میشه بیا و درسش کن
2-روزه اخر چیزی نخونید بهتره مگر یه سری ثوابت و کسایی که فیزیک قبول شدن حتما بدن. من شخصا استرسم ریخت ولی خودتونو زیاد خسته نکنید
3-سره ظهر نخوابیااااااااااا. امتحان ظهره خوابت میگیره. غذا سبک بخور چون بازم ممکنه خوابت بگیره
4-صبح تا 9 بیشتر و کمتر نخواب چون کسل میشی یا کم خواب و یه چن تا سوال اسونم حل کن که مغزت راه بیفته
5-طرفه بعضی ادما نرید(زیاد حرف میزنن- خاطره میگن- 2 دیقه مونده سوال میپرسن و کلا اونایی که بدتون میاد)
سره جلسه
1- همه سوالارو اول یه نگه بنداز
2-سوالی خالی نذار اگه ام بلد نبودی شروع کن پر کردن ولی به شعور طراح توهین مکن
3-سوالی که بلد بودی حل کن سریع و چرک نویسم فقط در حدی که بدونی راه حل چیه و میخای چیکار کنی استفاده کن چون وقت کم میاد
4- ورق اضافه هم میدن پس دیدی کلن وضع خرابه استرس نگیری
5-خودت یه چیزی سره جلسه ببر چون معلوم نیست این کیکا که میدن ماله دهه ی چندمه قبل از میلاده
6- ساعت ببر. مثلا 6 تا سواله 4 ساعت وقتم داری. خوب پس هر سوال 40 دقیقه. اگه بلد بودی سریع حل کن. اگه میدونی یه ذره فک کنی حل میشه وقتشو بزار. اگه میدونی مبحث چیه ولی راه حلو نمیدونی اول 15 دقیقه وقت بزار اگه یه ایده اومد ادامه وگرنه بزا واسه اخر. اگه ام دیدی اصن یه چیزه وحشتناکیه و اصن نمیتونی از روش بخونی ولش کن بزا واسه اخر که سیاه کنی
7-اگه معادله داده اثبات کنی اگه بلد بودی تمیز مینویسی ولی اگه تا یه جایی میره بعد دیگه جواب نداد ژوب میزنی. یعنی به صورت کاملا حرفه ای از دو طرف شروع کن به هم برسون . خلاصه کارای کثیفو تمیز انجام بده.
8-تمیز بنویس(کارای کثیفو نمیگم) فک کن اصن یه ادم گیری که حال و حوصله نداره میخواد تصحیح کنه
9-خط کش-پرگار و از این خرت و پرتا یادتون نره
10-اگه وقت اضافه اومد محاسباتو چک کن چون جواب اخر خیلی مهمه و اول به اون نگاه میکنن
11-دیگه به خدا توکل کن و مطمئن باش مزد زحمات هر کسیو میده و بگو خدایا به امید تو(اینو اخرش گذاشتم که اولین چیزی باشه که یادت میمونه)

Ehsan
04-30-2012, 09:55 PM
:)))) الان این پست ِ آقا عرفان رو دیدم خیلی خاطره انگیز بود واسم!!!!

بیشتر ِ توصیه ها رو آقا عرفان فرمودند اما یه چند تا چیز که برام خیلی پررنگ بوده و خیلی به نظرم تاثیر داشته (دست ِ کم برای ِ من) من هم اضافه می کنم! اگر تکرار هست ببخشید اما مهم هستند!

اول از همه آرامش داشته باشید! اصلا براتون مهم نباشه بعدش چی میشه! اصلا سر ِ جلسه به دوره و مدال و اینها فکر نکنید! اصلا سر ِ جلسه به آینده و دانشگاه و اینها فکر نکنید! حتی قبل از جلسه هم به اینها فکر نکنید! اصلا کمکی بهتون نمی کنه که هیچ استرس زا هم هست!

بدترین چیزی که می تونه سر ِ جلسه ی ِ امتحان براتون اتفاق بی افته استرس هستش! استرس نخواهد گذاشت شما سواد ِ خودتون رو روی ِ برگه پیاده کنید! این رو دیدم که دارم می گم! به شدت ضریب ِ سوتی دهی رو می بره بالا! و به شدت سوادتون رو میاره پایین!

سر ِ جلسه اصلا به این که شما یک ممتحَن هستید و طراح ممتحِن فکر نکنید!

به این فکر کنید که شما یک دانش پیشه (دانشمند، عالم، فیزیک دان و...) هستید و طراح ِ سوال یک شاگرد ِ تنبل (البته دور از حضور ِ کمیته ی ِ محترم!!! صرفا یک تشبیه هستش برای ِ فکر کردن!!) و اون شاگرد داره از شما سوال می پرسه و شما باید به سوالش خیلی مفهوم جواب بدید!
(به عبارتی از بالا و از موضع قدرت به سوال نگاه کنید نه از پایین و موضع ضعف!!!)

اصلا تصور نکنید که استدلالتون برای ِ مصحح واضحه! هر فرضی که دارید انجام می دید رو توی ِ سوال وارد کنید و ذکر کنید و فراموش نکنید که مصحح یک آدم هستش نه یک ذهن خوان که بدونه شما داشتید به چی فکر می کردید و پشت ِ معادلاتی که نوشتید چه استدلالاتی خوابیده! (این هم به همون قضیه بر می گرده که فکر کنید مصحح یک آدم ِ کُند(!) هست که راه ِ حل رو بلد نیست و باید یادش بدید!)

و یک چیز ِ خیلی مهمه دیگه که آفتیه واسه خودش:

اصلا پیچیده فکر نکنید! (این آفت از این جا میاد که طرف می ره سوالات ِ دوره رو واسه مرحله دو حل می کنه!)

سوالات معمولا جوابشون خیلی بیشتر از یک یا دو صفحه نخواهد بود و حتی در خیلی از مواقع کمتر از نصف ِ صفحه! اگر راه ِ حلی در ذهن دارید که خیلی طولانی هستش یا خیلی پیچیده، بدونید که فرضی رو انجام دادید که خیلی پیچیده کرده! مثلا طرف از شما حرکت ِ پرتابه خواسته و شما اصطکاک ِ هوا رو هم تاثیر دادید!!! این خیلی بده! همیشه سوالات رو با ساده ترین فرضهایی انجام بدید که با فرضهای ِ سوال تناقض نداشته باشه و البته سوال رو خیلی چرت نکنه!! (البته اگر فرض ِ ساده کننده رو نمی تونید انجام بدید دیگه چاره ای نیست! ولی اضطراب نداشته باشید فوقش اضافه نوشتید و نمره اضافی می گیرید که مهم نیست!)

آقا عرفان گفتند، مصحح رو بیچاره نکنید و تمیز بنویسید! خیلی از مصحح ها اگر نفهند چه کردید ممکنه نمره رو بهتون ندند ولو جوابتون درست باشه! این کارا رو موقع ِ جوب ( یا ژوب!!!) زدن انجام بدید که نفهمه شاید نمره داد بهتون! (البته جوب زدن تخصص می خواد! من یک بار با همین روشی که آقا عرفان گفتند نمره ی ِ کامل ِ سوالی رو گرفتم که اثباتش رو بلد نبودم!!!! :)))))

یک نکته ی ِ کوچیک ِ دیگه! من شخصا از این ق.. بازی ها که آبمیوه و شکلات و اینا ببرم سر ِ جلسه و از چیزهای ِ جانبی استفاده کنم خوشم نمیاد اما یک آدامس ِ اکالیپتوس یا نعنا (یا هر چیز ِ تند ِ دیگه) رو توصیه می کنم که از خواب جلوگیری می کنه و حواس رو جمع!

دیگه همین دیگه! با آرامش برید سر ِ جلسه و از سوالات لذت ببرید!

پیمان اکبرنیا
04-30-2012, 10:16 PM
احسان جان ق..ی بازی کدومه؟ :grin: خوردن یک شکلات و یک نوشیدنی حاوی قند در وسط امتحان، میتونه به عملکرد بهتر مغز کمک کنه! بنابر این پیشنهاد میکنم که همراه خودتون یک نوشیدنی شیرین داشته باشید.

یادتون باشه تشنگی و کمبود قند، بازده کار مغز را کم میکنه.

البته اصلا زیاده روی نکنید و فکر نکنید پیکنیک رفتید! یک نوشیدنی شیرین(مثل آبمیوه طبیعی) و یک دونه شکلات کافیه.

در ضمن در حین امتحان، چند بار به گردن و بدن خودتون حرکت بدید تا جریان خون به مغز بهتر بشه! نگذارید در یک حالت خشک بشید.

البته تمام این چیزهایی که گفتم، شاید فقط یکی دو درصد تاثیر داشته باشه و پارامتر اصلی در قبولی همون تلاشی هست که تا به حال انجام دادید. ;)

برای همه آرزوی موفقیت میکنم.

erfan bayat
04-30-2012, 10:22 PM
خداییش با این همه نصیحت کم کم باید 2-3 تا طلا بگیریم
:))))))))))))))

andromeda-s
05-01-2012, 02:29 PM
واسه همه دوستان آرزوی موفقیت میکنم امیدوارم خیلی خوب بتونید از پس سوالا بربیایید ؛)

BigBang
05-01-2012, 04:24 PM
منم یه چندتا توصیه که معلام کردنو اینجا مینویسم شاید به درد خورد:
اگه حس کردید امتحان سخته؛بدونید برا همه سخته!پس استرس نگیرید!
سعی کنید حواستون فقط به خودتون باشه و سروصدا ها و حرکات مراقبا و بچه ها حواستونو پرت نکنه!
اگه دیدید بچه ها کنارتون تند تند دارن مینویسن اصلا استرس نگیرید چون از کجا معلوم که اون داره جواب درستو مینویسه!!!
اگه هم حس کردید همه چیز یادتون رفته برای یه مدت خیلی کوتاه چشمتونو ببندید نفس عمیق بکشید یه چیز شیرین بخورید و دوباره باقدرت بیشتر شروع کنید!
سوالایی که قیافه ترسناک و طولانی دارن در اکثر مواقع جزو ساده ترین سوالا هستن که فقط دقت میخوان و حوصله و مرتب نوشتن!پس از سوالای طولانی نترسید وحتما حلشون کنید و مطمئن باشید به جواب میرسه!(این یکی رو نمیدونم تو نجومم کاربرد داره یا نه!:) )
همش تو فکرتون این باشه که من خیلی شاخم و میتونم!
این آخری تکراریه ولی مهمه!:
توکل به خدا یادتون نره قبل امتحانم اگه والعصرو بخونید آرامش خیلی خوبی میگیرید!(این تجربه بود!!!)
موفق باشید!:thumbsup:

یزدان بابازاده
05-01-2012, 05:03 PM
سلام
کمتر از 24 ساعت به امتحان مرحله دو مونده و امیدوارم تلاشهایمان بی نتیجه نماند ! همگی موفق باشید !!!

sooshans
05-01-2012, 06:01 PM
سلام دوستان زمان آزمون و تعداد سوالات رو زدن! چه عجب اطلاع رسانی!
اینجا (http://www.ysc.ac.ir/)

COLDFIRE
05-02-2012, 06:20 PM
سلام
چه قدر امتحان آسونی بود!!
شما چه جور جواب دادین؟

یزدان بابازاده
05-02-2012, 07:12 PM
خیلی خیلی آسون بود !! من سوال 3 رو گزینه ی آخرشو مطمئن نیستم همین ! بقیه اش خیلی آسون بود ! اینو باید مرحله 1 می گرفتن

Amirali
05-02-2012, 09:18 PM
بنا به توصیه مراقبین ابتدا صفحه اول را با دقققت مطالعه می کنیم
که ناگهان به جمله وحشتناک "به همراه داشتن ماشین حساب و تلفن همراه ممنوع است" بر میخوریم:OSMILEY:
یعنی این دوتا باهم فرقی ندارن دیگه و بعدش همه ماشین حسابارو جمع میکنن و از همون اول استرس رو 10برابر
خدا رو شکر 10 دقیقه طول نکشید که زنگ زدن گفتن برای نجومیا ماشین حساب مجازه
اما سوالات
از لحاظ اطلاعات لازم برای پاسخگویی, کتاب الفبای المپیاد آقای بهرام پور کافی بود:sFun_bangdesk: (تازه زیادی هم بود)
واقعا چرااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟
اخه یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟

Ehsan
05-02-2012, 09:34 PM
سوالات در دسترس نیست یک جوانمردی بگذاره ببینیم چی بوده؟ توزیع ِ مباحث چی بوده؟

این که خیلی ساده بوده از یک لحاظ خوبه که کف میاد بالا و مثل ِ سالهای ِ قبل آبروریزی نمی شه که کف 120 باشه (یک سوال و خورده ای از هفت سوال) و ملت نا امید نشند از دیدن ِ مرحله دو!

از یک لحاظ هم بده که رقابت نزدیکتر می شه و اشتباه در تعیین ِ افراد می ره بالا (اما وقتی این پیش میاد که سوالا خیلی ساده باشه! سوالات ِ یه کم ساده این مشکل رو ندارند!)

ولی در کل خوبه! زیاد جای ِ شکایت نیست!

erfan bayat
05-02-2012, 09:39 PM
خسته نباشین
امیدوارم امتحانو خوب داده باشین
من خودم سوالارو ندیدم ولی اینطور که با چند نفر صحبت کردم چند تا سوالارو از جایی برداشته بودند و این همچین جالب نیست
از اونجا فعلا خیلی اطلاع ندارم چیزی نمیگم
فقط چند تا نصیحت
الان دیگه هر چی بود تموم شد و باید تا اعلام نتایج صبر کنید پس هی نیاید بگید کف اینقد بود و از این چیزا تا من اگه تونستم هر موقع هر چیزی فهمیدم بهتون بگم
و الان دیگه بشینید واسه امتحان نهایی بخونید که حرص خوردن و فکر الکی کردن فقط معدلتونو خراب میکنه
اخه من چی بگم بابت گرفتن ماشین حساب و این حرفاااااا!!!! تاره مثه اینکه بعضی جاها بدتر بوده و این یعنی ضایع شدن حق یه سری از افراد!!!!
و من نمیدونم تو این باشگاه چی کار میکنن؟!؟!
این همه بچه ها زحمت میکشن بعد واسه یه سری چیزه مسخره حقشون ضایع بشه
امیدوارم از این اتفاقا پیش نیاد دیگه و اینقد به فکره خودشون نباشن.

المپیاد نجوم
05-02-2012, 09:43 PM
از نظر آسون بودن که خوب واقعا آسون بود ولی به نظرم کار خوبی نیست که بیایم این جا در مورد آسونی و سختی حرف بزنیم چون یه عده که حالا بدم ندادن و سوم هم هستن خیلی استرس می گیرن چون یه عده برای این که بگن خوبن دیگه خیلی همه چیو مسخره و ساده نشون میدن آخه ما اگه این همه خفن داریم پس چرا باز مرحله 1 افرادی با 17 درصد هم قبول شدن؟من خودم نمونشو می شناسم.پس چرا ما برای مرحله 2 فول مارک نداریم؟بدنیست که یه کم واقع بین باشیم.مهم نیست که برای همه ی مسائل ایده داشته باشین چون آدمی مثل منم برای همش ایده داشت مهم اینه چه قدر به جواب رسوندین و چه قدر درست بوده.تا جایی که یادمه برای مرحله یکم خیلی گفتن چه مسخره بود ما 60 زدیم و...ولی دیدیم که نفرات برتر چه تعداد بودن و چه درصدایی داشتن.پس لطفا استرس ایجاد نکنین!!!!!!!!!

پیمان اکبرنیا
05-02-2012, 09:55 PM
یکی از بچه گفت در حوزه دختران در تهران اول 45 دقیقه اجازه ندادند بچه ها با ماشین حساب کار کنند و بعد از تماس با باشگاه ماشین حسابها را پس دادند و بعد دوباره یکی از مسئولان حوزه اومده جمع کرده دوباره بعد از یک مدت پخش کردند بین همه!

چه استرسی به بچه ها وارد شده. کاملا مشخصه باشگاه چقدر بی حساب کتاب و داغونه امسال.

melika bidabadi
05-02-2012, 10:03 PM
بله کاملا درسته حوزه ما بود من اخرین نفری بودم که ماشین حسابم رو برداشتم وداشتم میرفتم سر جام که مسئول حوزه اومد وگفت حق استفاده از ماشین حساب رو ندارید در حالی که مرحله اول اصلا اینطور نبود من که هر چی سعی کردم استرسم رو کنترل کنم نشد وباعث شد که نتونم خوب وکامل به سوال ها جواب بدم فکر میکردم سواله باید خیلی سخت تر باشه
:th_cry:
ولی خب بلاخره دیگه تموم شده ودیگه نمیشه هیچ کاریش کرد امیدوارم برای مراحل بدی از این اتفاق ها پیش نیاد

المپیاد نجوم
05-02-2012, 10:25 PM
آره بابا حوزمون افتضاح بود.فکر می کردن خیلی کار خوبی دارن می کنن هی هم تکرارش می کردن!مهم نیس به هر حال تموم شده دیگه بیخیال همه چی!

solh
05-03-2012, 08:13 AM
با سلام

تقریبا میشه گفت یک ساعت و نیم از جلسه گذشته بود که ماشین حساب رو بهمون پس دادن ، من توی اون زمان فقط تونستم یک سوال و قسمتی از سوال دیگه رو حل کنم ، المپیاد نجوم با ارقام نجومی بیشتر از این هم نمیشه رفت ، همین باعث شد که به شدت وقت کم بیارم ( به نظر شما چرا من باید وقتی u-b، یه ستاره رو دادن ، u اون رو هم دادن mb رو میخان ، نتونم جواب سوال رو بدم ؟ )

راستش رو بخاین توی این آزمون هیچ فرقی بین کسی که چند سال خونده با کسی که چند ماه و یا حتی چند هفته خونده نبود ، مطمعنم اگر به کسی که اصلا نمیدونسته نجوم چیه اول عید میگفتن اشتباهی اسمت دراومده ! خودت رو واسه مرحله دو آمده کن ، میتونسته آزمونش رو فوق العاده بده ! من المپیاد رو دوست داشتم چون سوالاتش طوری بود که آدم روشون فکر کنه ،و شاید خلاقیتی به خرج بده . اما این سوالات تنها چیزی که نیاز داشت یه مداد برای نوشتن بود .

اطلاعات لازم برای پاسخ گویی به این سوالات شامل رابطه قدر شار ، تابش جسم سیاه و تضعیف با فاصله گرفتن بود ، رسما هیچ اطلاعات خاص دیگه ای نمیخاست . خواندن مکانیک تحلیلی و یا حتی فیزیک بدرد نمیخورد ، مطالعه ی کتب اختر فیزیکی برای آشنایی با مفاهیم بدرد نمیخورد ، اصلا مهم نبود که شما تا چقدر اطلاعات دارین و تا چقدر در نجوم کار کردین ، تنها نکته ی مهم این بود که خارج از کادر ننویسین .

به هر حال درسته که افراد شایسته ای انتخاب میشن ، اما بنظرم درصد بیشتری نسبت به سال های قبل از کسانی که شایسته ترند قبول نمیشن ، من بودم نفرات رو از آزمون مرحله اول انتخاب میکردم . ( البته منم آزمون رو کم خراب نکردم !! ولی اگر مثل سال های قبل بود این موضوع زیاد تاثیری نداشت )

stars friend
05-03-2012, 06:40 PM
سلام من سال اولی هستم امسال المپیاد شرکت کردم ولی قبول نشدم چون خداییش سوال از نجوم کروی خیلی کم امده بود استادمونم آقای خالقی بود ایشاالله سال بعد! موفق باشید

المپیاد نجوم
05-03-2012, 08:10 PM
ای وای خدا مرگم بده من یه خورده بعضی جاها خارج از کادر نوشتم یعنی برگم تصحیح نمیشه؟

Moris75
05-04-2012, 09:41 AM
سلام خدمت دوستان من سال اولى هستم وامسال مرحله اول قبول شدم و در مرحله دوم هم با نظر همه راجع به آسان بودن سوالات موافقم
آرزوى موفقيت براى تمام دوستان دارم اما انصافا حوزه امتحانى شهيد بهشتى عين باغ پرندگان بود.

Moris75
05-04-2012, 09:51 AM
راستى آگه کسى سوال ١و٣ را دارد يا يادش هست بگذارد چون من مى خوامشون و يادم نيست چى بودند.
مرحله٢ امسال رو مى گم ⊙﹏⊙

erfan bayat
06-14-2012, 08:06 AM
بچه ها احتمالا امروز فردا جواب های مرحله 2 بدن.
البته باشگاه چنین خبری داد به من که البته خیلی اعتمادی نیست
ولی اماده باشییییییییییییید

erfan bayat
06-15-2012, 01:57 PM
بچه ها مثل اینکه نتایج سه شنبه میاد
منبع معتبر است

solh
06-15-2012, 09:07 PM
بچه ها مثل اینکه نتایج سه شنبه میاد
منبع معتبر است
همون منبعی که گفته بود پنجشنبه میاد؟ (!!)
جان شما فکر کنم برگه ها رو گم کردن !!!!!!!!!

erfan bayat
06-16-2012, 10:56 AM
همون منبعی که گفته بود پنجشنبه میاد؟ (!!)
جان شما فکر کنم برگه ها رو گم کردن !!!!!!!!!
نه جلسه کمیته نجوم امروز و فردا برای تعیین کفه. از اونجا که 2شنبه تعطیله احتمالا 3 شنبه میدن.
واقعا بی برنامن. امیدوارم دیر تر نشه.
میدونم سخته و فقط صبر کنید.

Astronomy
06-19-2012, 06:38 PM
نتایج هم اومد :(

http://ysc.ac.ir/include_elam_nojom.php

عجییییییییییب است!!

gissoo
06-19-2012, 06:48 PM
بچه ها لطفا نتیجه رو زود تر به ما هم خبر بدین من تا حالا یک قبولی و یک عدم قبولی گرفتم، شما چیکار کردین؟ ::thumbsup::Psmiley::thumbsup:

erfan bayat
06-19-2012, 07:23 PM
خوب نتایجم اومد
برای همه ی کسایای که قبول شدن ارزوی موفقیت میکنم
کساییم که قبول نشدن میدونم سخته مخصوصا واسه ی سوما ولی بدونن چیزای خیلی مهم تری از المپیاد هست و امیدشونو از دست ندن و واسه ی مراحل بعدی تلاش کنند
دوما هم بدونن که هنوز یه سال وقت دارن و باید خوب بخونن تا نتیجه بگیرن.
بدونید که المپیاد زحمت میخواد و بدون زحمت نتیجه نمیگیرید به خدا.
موفق باشید

solh
06-19-2012, 08:07 PM
فکر کنم sooshans توی لیسته ، از صمیم قلب بهش تبریک میگم .

shariatzadeh
06-19-2012, 08:12 PM
خوب به دوستانی که قبول شدن تبریک عرض می کنم .
طبق تحقیقات من آقای solh و sooshans قبول شدن . به این دو نفر هم صمیمانه تبریک می گم . انشاالله با مدال خوش رنگ به جمع مون برگردند .

دوستانی هم که قبول نشدن ناراحت نباشن احتمالا یه خیری توشه . انشاالله در امتحانات بزرگ تر زندگی موفق باشید.

erfan bayat
06-19-2012, 09:44 PM
منم به sooshans و solh عزیز صمیمانه تبریک میگم

ata moradi
06-19-2012, 09:59 PM
منم تبریک میگم

COLDFIRE
06-20-2012, 12:01 AM
تبریک میگم مبارک باشه...

solh
06-20-2012, 11:10 AM
دوستان نیازمند توصیه های شما هستیم ، اگه لطف کنین از جو دوره برامون بگین و مسائلی که پیش میاد ممنون میشم .

andromeda-s
06-20-2012, 12:52 PM
درود! به همه دوستان آوااستاری(فکر کنم تا الان دو تا باشید بقیه چی؟؟بیان بگن دیگه)تبریک میگم و براتون آرزوی موفقیت میکنم امیدوارم دست پر از دوره برگردید!:گل واسه همتون دعا میکنم منم فراموش نکنید:دی

Amirali
07-02-2012, 07:28 PM
4457

کمیته نام برده اصلا تشکیل نشده. و این نامه برای تمام کسانی که فرم اعتراض رو (کتبی) پر کردن ارسال شده.

تو خود سایت باشگاه هم یک فرم برای اعتراض بود که بعد از تکمیل کردنش باید دکمه ثبت فرم رو میزدید و بعدش پیغام "اطلاعات شما ارسال گردید" ظاهر میشد.

ارسال به ناکجا آباد! این اطلاعات تو هیچ جایی ثبت نمیشد.

با این که اعتراض ها به نتیجه , نحوه طرح سوالات, مشکلاتی که سر جلسه پیش اومده بود و... خیلی زیاد بود اما هیچ رسانه ای حرفی از این اعتراضا و این وضعیت باشگاه نزده به جز این مجله 40چراغ (http://up.avastarco.com/images/3nyl9hs19onokbabztj2.jpg) که دیروز دیدمش.
اینه وضع باشگاه دانش پژوهان جوان

Anita
07-02-2012, 08:12 PM
تبریک به بچه هایی که قبول شدن ! موف باشید ! یادتون نره بعد از دوره که انشا الله با طلا برگشتین اینجا از تجربیاتتون بگید !

Astronomy
09-27-2012, 10:57 PM
جواب نهایی هم اومد!

http://ysc.ac.ir/include_news_012.php

هر 10 تا طلا از تهران :|

چرا واقعا؟ :|

راستی دوستان آوایی مون هم مدال گرفتن همشون :دی

آقایان solh (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?737-solh) و sooshans (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?858-sooshans) هر دو تاشون نقره گرفتند!

تبریک فراوان :sSig_woohoo2:

Amir Shayan Nejati
09-28-2012, 02:19 AM
جواب نهایی هم اومد!

http://ysc.ac.ir/include_news_012.php

هر 10 تا طلا از تهران :|

چرا واقعا؟ :|

راستی دوستان آوایی مون هم مدال گرفتن همشون :دی

آقایان solh (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?737-solh) و sooshans (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?858-sooshans) هر دو تاشون نقره گرفتند!

تبریک فراوان :ssig_woohoo2:
سلام
خوب اینکه تهران امسال همه طلاهاروگرفت به نظرم چندتادلیل داشت:
۱-موفقیت عالی دومی های تهران مثل آقای شاهین رادکه طلاشدن.
۲-نتیجه نگرفتن امسال شهری مثل تبریزکه تاسال های پیش حداقل دوسه نفرطلا داشت ولی امسال نمیدونم چرااینقدرخراب کرد...
۳-انگیزه ی مدرسه هایی که یواش یواش دارن المپیادی تر میشن مثل دبیرستان هاتف که پارسال یک imcریاضی داد امسال دوست خوبم آقای محسن خلیلی که واقعادیدم که زحمت کشیدطلاشدوآقای بادامه که برنزشد یک ریاضی هم نقره داشت...
۴-امسال قطعاچندنفرحقشون خورده شده که شایدغیرتهران هم داخلشون باشه...
ولی بازم تبریک به طلایی ها

پیمان اکبرنیا
09-28-2012, 02:23 PM
دلیل اصلی این که همه طلاها از تهران بود خیلی ساده است! تقریبا هیچ کدوم از شهرستانها معلم و امکانات ندارند و شرایطشون خیلی سخته

erfan bayat
09-28-2012, 05:58 PM
دلایل این که همه طلا ها از تهران بودن مشخصه:
1-دلیل اصلیش امکاناته که شما الان نگا کنید مدرسه هایی هستن که 4-5 طلا کمتر تو کتشون(درسته؟) نمیره.
2-یکیش تغییر رویه المپیاده.میتونید با نگا کردن به سوالا متوجه شید یا مثلا چرا باید سوال تحلیل داده بچه های امسال سوال جهانی ما باشه که ممکنه یه سریا دیده باشن حق بعضیا ضایع شه.
چرا بعضی ها متوجه نیستن که المپیاد با دانشگاه و مدرسه و کنکور فرق داره یعنی چی؟! یعنی اینکه بتونی مقداری سواد از یه سری کتاب بدست بیاری و تو امتحان با یه سری ایده جدید که خود طرف میزنه(که سوال باید این ویژگی داشته باشه)سوالو حل کنه البته مشکلی نیست از 5 تا سوال 2 تاش تکراری باشه چون به هر حال زحمت هم مد نظره و کسی که بیشتر خونده باس یه برتری داشته باشه. قرار نیست یه سری سوال بخونی بعد بری یه سری سوال که مثل اوناست امتحان بدی. البته توی المپیاد نجوم سوال طرح کردن کار سختیه. ولی کسی که وظیفه اونو قبول کرده وظیفه طرح کردن سوالم قبول نکرده؟
3- یه سری اکیپ معلمی عجیب غریبه. مثال میزنم مدرسه ای مثل x که قبل از دوره امسال اصن وجود نداشت ولی امسال یه دفعه 3 تا قبولی میده که یکیش طلا میشه.
دیگه افرادی که تو المپیاد بودن که خودشون تنهایی خوندن با محدود ترین امکانات کم شده. اخه چرا؟
البته ذکر کنم اینه انتقادات منه و ممکنه کسی نظرش چیزه دیگه ای باشه که قابل احترامه.
به هر حال این موج عجیب و غریب شروع شده که همه طلا تهرانی میشن.
بچه های شهرستانم بعد دوره طلا دانشجو میشنو نمیتونن تو شهرستان خودشون درس بدن درست حسابی و چه بسا تو تهران فعالیت میکنن .
بعضی مدرسه هام غول شدن که میدونید دیگه.
من که حداقل حسه خوبی نسبت بهش ندارم.
اینم بدونید بچه هاییم که طلا میشن واقعا حقشون بوده و هیچ ایرادی بهشون نیست.مشکل از جایی دیگست

Amir Shayan Nejati
09-28-2012, 06:59 PM
دلایل این که همه طلا ها از تهران بودن مشخصه:
1-دلیل اصلیش امکاناته که شما الان نگا کنید مدرسه هایی هستن که 4-5 طلا کمتر تو کتشون(درسته؟) نمیره.
2-یکیش تغییر رویه المپیاده.میتونید با نگا کردن به سوالا متوجه شید یا مثلا چرا باید سوال تحلیل داده بچه های امسال سوال جهانی ما باشه که ممکنه یه سریا دیده باشن حق بعضیا ضایع شه.
چرا بعضی ها متوجه نیستن که المپیاد با دانشگاه و مدرسه و کنکور فرق داره یعنی چی؟! یعنی اینکه بتونی مقداری سواد از یه سری کتاب بدست بیاری و تو امتحان با یه سری ایده جدید که خود طرف میزنه(که سوال باید این ویژگی داشته باشه)سوالو حل کنه البته مشکلی نیست از 5 تا سوال 2 تاش تکراری باشه چون به هر حال زحمت هم مد نظره و کسی که بیشتر خونده باس یه برتری داشته باشه. قرار نیست یه سری سوال بخونی بعد بری یه سری سوال که مثل اوناست امتحان بدی. البته توی المپیاد نجوم سوال طرح کردن کار سختیه. ولی کسی که وظیفه اونو قبول کرده وظیفه طرح کردن سوالم قبول نکرده؟
3- یه سری اکیپ معلمی عجیب غریبه. مثال میزنم مدرسه ای مثل x که قبل از دوره امسال اصن وجود نداشت ولی امسال یه دفعه 3 تا قبولی میده که یکیش طلا میشه.
دیگه افرادی که تو المپیاد بودن که خودشون تنهایی خوندن با محدود ترین امکانات کم شده. اخه چرا؟
البته ذکر کنم اینه انتقادات منه و ممکنه کسی نظرش چیزه دیگه ای باشه که قابل احترامه.
به هر حال این موج عجیب و غریب شروع شده که همه طلا تهرانی میشن.
بچه های شهرستانم بعد دوره طلا دانشجو میشنو نمیتونن تو شهرستان خودشون درس بدن درست حسابی و چه بسا تو تهران فعالیت میکنن .
بعضی مدرسه هام غول شدن که میدونید دیگه.
من که حداقل حسه خوبی نسبت بهش ندارم.
اینم بدونید بچه هاییم که طلا میشن واقعا حقشون بوده و هیچ ایرادی بهشون نیست.مشکل از جایی دیگست

سلام
من اینجای منظورتون رونفهمیدم که میگین مدرسه یx واکیپ معلمی...میشه توضیح بدین؟
واون قسمت تحلیل داده وحق خوری؟

erfan bayat
09-28-2012, 07:59 PM
سلام
من اینجای منظورتون رونفهمیدم که میگین مدرسه یx واکیپ معلمی...میشه توضیح بدین؟
واون قسمت تحلیل داده وحق خوری؟
من اسم مدرسه و شخصی رو نمیبرم.
خوب یه سری افراد که یک سری مزیت ها دارن اگه به فلان مدرسه ی تهران برن که شاید هیچ سابقه ای تو المپیاد نداشته میتونن راحت اون مدرسه رو شاید سال اول نه ولی از سال بعد خفن کنن.نمونش امسال بود.خوب یعنی اینجا امکانات حرف اولو میزنه. فقط نجوم نیست اکثر المپیادا همینن ولی به شدت نجوم نیستن و امکانات تو سطح کشور پخش شده. مثلا توی زیست اصفهانیا و مشهدیا خیلی خوبن.
به نظرت درسته امتحانی که یه ماه پیش تو جهانی من دادم بشه سوال دوره؟ یعنی سوال تحلیل داده اینقد سخته طرح کنی؟اینا به نظر من که درست نیست اصن

shariatzadeh
09-28-2012, 08:10 PM
از همون روز اول که دوره رو دادن چندتا بچه اداره کنن ، معلوم بود آخرش چی میشه .
یه معلم میره سر کلاس و همه بچه ها می دونن که توی امتحان سوال نمیده . به نظر شما کسی به درس این معلم گوش میده ؟
با شناختی که من از بچه ها دارم ، به نظرم امسال 10 تا طلا برای یه همچین دوره ای زیاد بود .
حق هیچ کس هم خورده نشده .
البته گفتن امسال اولین تجربه کمیته جدید بوده و از سال های بعد جبران می کنن .(من فقط امیدوارم:angry:)

Amir Shayan Nejati
09-28-2012, 08:55 PM
من اسم مدرسه و شخصی رو نمیبرم.
خوب یه سری افراد که یک سری مزیت ها دارن اگه به فلان مدرسه ی تهران برن که شاید هیچ سابقه ای تو المپیاد نداشته میتونن راحت اون مدرسه رو شاید سال اول نه ولی از سال بعد خفن کنن.نمونش امسال بود.خوب یعنی اینجا امکانات حرف اولو میزنه. فقط نجوم نیست اکثر المپیادا همینن ولی به شدت نجوم نیستن و امکانات تو سطح کشور پخش شده. مثلا توی زیست اصفهانیا و مشهدیا خیلی خوبن.
به نظرت درسته امتحانی که یه ماه پیش تو جهانی من دادم بشه سوال دوره؟ یعنی سوال تحلیل داده اینقد سخته طرح کنی؟اینا به نظر من که درست نیست اصن
البته که شما کاملا درست میگید...
راجع به اینکه سوالای جهانی شماتودوره اومده خوب شمادرست میگیدکه کادغلطیه والبته تصحیح ورقه ها ونمره دادن هم امسال میگن زیادجالب نبوده نمیدونم میدونید یا نه ولی امسال قوی ترین بچه ی علامه به خاطر1یا2درصدطلانشدمیگن بدجوری نمره دادن...
البته این جورمدارسی هستندکه شمامیگیدولی راجع به مدرسه یx راستش من پارسال اونجابودم وخوب زیادمعلمای المپیادش خفن نبودوبیشترکنکورمحوربود مدرسش...ولی این3نفرکلاساشون رونمی رفتن آخرسال ومیرفتن نمازخونه درس میخوندن خودشون فکرکنم حقشون بود.بیشترخودبچه هامیخوندن فقط 4یا5نفرجدی المپیادمیخوندن.مثلاسال اولی هاهفته ای یک زنگ کلاس داشتن ومنم خودم خوندم که برم سال دوم طباطبایی....کلافکرنکنم دیگه یه همچین نتیجه ای بگیرن مدرسه ی المپیادمحوری نیستن اگه بریدسایتشون میبینیدکه خیلی نسبت به این موضوع طلاشدن بچشون توجه نکردن وفقط دریک خط بهش تبریک گفتن.درواقع فکرکنم ازسال بعد اگه شهرستانها طلاندن فقط مدرسه های المپیادمحورطلابدن ودیگه مدرسه هایی که زیادالمپیادمحورنیستن طلاندن.درواقع امسال به خاطرعوض شدن کمیته این جوراتفاقاپیش اومد:-)

shariatzadeh
09-28-2012, 09:25 PM
البته که شما کاملا درست میگید...
راجع به اینکه سوالای جهانی شماتودوره اومده خوب شمادرست میگیدکه کادغلطیه والبته تصحیح ورقه ها ونمره دادن هم امسال میگن زیادجالب نبوده نمیدونم میدونید یا نه ولی امسال قوی ترین بچه ی علامه به خاطر1یا2درصدطلانشدمیگن بدجوری نمره دادن...
البته این جورمدارسی هستندکه شمامیگیدولی راجع به مدرسه یx راستش من پارسال اونجابودم وخوب زیادمعلمای المپیادش خفن نبودوبیشترکنکورمحوربود مدرسش...ولی این3نفرکلاساشون رونمی رفتن آخرسال ومیرفتن نمازخونه درس میخوندن خودشون فکرکنم حقشون بود.بیشترخودبچه هامیخوندن فقط 4یا5نفرجدی المپیادمیخوندن.مثلاسال اولی هاهفته ای یک زنگ کلاس داشتن ومنم خودم خوندم که برم سال دوم طباطبایی....کلافکرنکنم دیگه یه همچین نتیجه ای بگیرن مدرسه ی المپیادمحوری نیستن اگه بریدسایتشون میبینیدکه خیلی نسبت به این موضوع طلاشدن بچشون توجه نکردن وفقط دریک خط بهش تبریک گفتن.درواقع فکرکنم ازسال بعد اگه شهرستانها طلاندن فقط مدرسه های المپیادمحورطلابدن ودیگه مدرسه هایی که زیادالمپیادمحورنیستن طلاندن.درواقع امسال به خاطرعوض شدن کمیته این جوراتفاقاپیش اومد:-)

شما شاید منظور آقای بیات رو در مورد مدرسه x نفهمیدی .
اونمدرسه ای که بیات گفت تا اونجا که من میدونم تمام دبیرهای دوره قبلی رو جمع کرده بود حتی یکی از بچه های دوره ما هم اونجا درس میداد . خیلی هم جدی کار می کردن .
البته این بد نیست . هر مدرسه ای که دبیر خوب بیاره نتیجه خوب هم میگیره . مصداق بارزش بچه های طلایی امسال هستند . همه از مدرسه هایی هستن که برای المپیاد خرج کردن ، وقت گذاشتن و نتیجه هم گرفتن .
اما آیا مدرسه های شهرستان ها هم توانایی چنین کاری رو دارن ؟
شاید توقع دبیر ها بالا رفته . شاید هم المپیاد نجوم هنوز اونقدر که باید همه گیر نشده و شاید ...

پیمان اکبرنیا
09-28-2012, 10:48 PM
دوستان مدارسی که نتیجه می گیرند که تقصیری ندارند! خب هزینه می کنند و انرژی می گذارند و نتیجه می گیرند این که گناه نیست اتفاقا این خوبه چون اگر همینها هم نبودند اون وقت افرادی ضعیفتر در نجوم کشور تربیت می شدند و ما این همه بچه های قوی نداشتیم (الان تمام بچه هایی که طلا می گیرند واقعا قوی و باسواد هستند و بسیار هم زحمت کشیدند). مشکل اینجاست که سایر مدارس هم باید هزینه کنند و انرژی بگذارند که به دلیل مسائل اقتصادی(که به مسائل اقتصادی و شرایط کشور هم بر میگرده) و گاهی اوقات هم به دلیل عدم آگاهی این کار را نمی کنند. پس باید مدارس دیگر را تقویت کرد نه این که توی سر مدارس خوب زد که همونها هم نتیجه نگیرند و در المپیاد نجوم تخته بشه! :)

یک راه حل دیگر هم داره و اون هم اینکه آموزشهای غیر حضوری و مجازی افزایش پیدا کنه. نمونه هایی مثل کتابهای قوی، منابع خوب اینترنتی و منابع چند رسانه ای که یک نمونه اش همین فروم خودمونه که تا حدی به راهنمایی المپیادی ها می پردازیم ولی کمه خیلی هم کمه کافی نیست. کاش نیروی بیشتری داشتیم و میتونستیم کاری کنیم کارستان!

دوستانی که مدال می گیرند اگر کمی وقت بگذارند و کتابها و جزوات خوب بنویسند و منتشر کنند اوضاع بهتر میشه. همه باید کمک کنند تا پیشرفت حاصل بشه نباید دنبال مقصر گشت از خودمون شروع کنیم ;) قبول داریم سیستم معیوبه ولی میشه تا حدی جبرانش کرد.

به امید آن روز :)

celestial boy
09-30-2012, 07:24 PM
سلام.
یه چیزی درباره شهرستانی ها بگم.
خودم شهرستانیم و دارم می بینم چه مشکلاتی هست.اولین چیزی که در مورد هر المپیاد فهمیدم اینه که اطلاع رسانی خیلی خیلی کمه.فقط مدارس وقتی قراره ثبت نام کنن میان خبر میدن.با این وضعیت فرصت بچه ها واسه خوندن دو یا سه ماهه.کلاس المپیاد هم داریم.اما دو مشکل داره.استقبال بسیار کم و اینکه بچه ها معمولا از صفر شروع می کنن و در سه ماه با خوندن فشرده و معلم فوقش مرحله یکو قبول میشن .بعضی ها هم عشقی شرکت می کنن.

چیزی که تو تهران هست (البته به دید خودم) اینه که از اول دبیرستان با بچه ها کار می کنن تا المپیاد جدی گرفته بشه.اما اینجا جو کلی درسه (البته برای اهالی خوندن بقیه که اصلا تو باغ نیستن :دی)از همون اول روی درس و کنکور توجه دارن (چون چاره ای ندارن) و هیچ کاری به المپیاد ندارن.پس حق بدید بیشتر المپی ها از تهران باشن.

Amir Shayan Nejati
10-04-2012, 12:03 AM
یه راهنمایی میخواستم...
راستش چندروزپیش داشتم سوالای مرحله1سال های پیش روحل میکردم به نظرم خیلی بامرحله ی یک سال پیش فرق داشت مخصوصاسوالای اخترفیزیک که سخت ترشده بودن ودیگه ازقدربه صورت ساده سوال نیومده بودجالبه بدونیدیکی ازطلاهای امسال مرحله1سال پیش درسطح کمترازنصف سوالاجواب داده بوده.میخواستم بدونم مرحله ی یک سال پیش بهترازسالای قبل بوده؟یعنی ازنظرشماالمپیادی تربوده؟

Amirali
10-04-2012, 12:38 AM
یه راهنمایی میخواستم...
راستش چندروزپیش داشتم سوالای مرحله1سال های پیش روحل میکردم به نظرم خیلی بامرحله ی یک سال پیش فرق داشت مخصوصاسوالای اخترفیزیک که سخت ترشده بودن ودیگه ازقدربه صورت ساده سوال نیومده بودجالبه بدونیدیکی ازطلاهای امسال مرحله1سال پیش درسطح کمترازنصف سوالاجواب داده بوده.میخواستم بدونم مرحله ی یک سال پیش بهترازسالای قبل بوده؟یعنی ازنظرشماالمپیادی تربوده؟

سوالای پارسال به چند دلیل اصلا خوب نبود

1- پراکندگی موضوعات خوب نبود و سهم کروی و مکانیک سماوی خیلی کم بود
2- سوالات مکانیک سماوی و کروی خیلی ساده و تکراری بودن
3- اکثر سوالات یا شاید همشون کپی بودن

باشگاه هم گفته اینا به خاطر اینه که تیم جدید با المپیاد نجوم اشنایی نداشته و در دوره های بعد برطرف میشه

و سوال من اینه که همچین تیمی اصن چرا باید روی کار میومد؟؟؟؟

این فقط حرف من نیست و حرف چندتا از اساتیده که من باهاشون صحبت کردم

البته مورد 2 و 3 رو من یواش یواش بعد ازمون فهمیدم و سر جلسه فکر میکردم خیییییلی سخته و شاید اصلا قبول نشم !

به نظر من بهترین سوالای مرحله 1 تا الان دوره 5 و 6 و 7 بوده

Amir Shayan Nejati
10-04-2012, 07:36 PM
سوالای پارسال به چند دلیل اصلا خوب نبود

1- پراکندگی موضوعات خوب نبود و سهم کروی و مکانیک سماوی خیلی کم بود
2- سوالات مکانیک سماوی و کروی خیلی ساده و تکراری بودن
3- اکثر سوالات یا شاید همشون کپی بودن

باشگاه هم گفته اینا به خاطر اینه که تیم جدید با المپیاد نجوم اشنایی نداشته و در دوره های بعد برطرف میشه

و سوال من اینه که همچین تیمی اصن چرا باید روی کار میومد؟؟؟؟

این فقط حرف من نیست و حرف چندتا از اساتیده که من باهاشون صحبت کردم

البته مورد 2 و 3 رو من یواش یواش بعد ازمون فهمیدم و سر جلسه فکر میکردم خیییییلی سخته و شاید اصلا قبول نشم !

به نظر من بهترین سوالای مرحله 1 تا الان دوره 5 و 6 و 7 بوده
واقعاباشماهم نظرم...
وقتی به سوالای دوره های قبل نگاه میکنم سوالای کروی ومکانیک خوب برای مرحله ی اول داشتن ولی هشتمین دوره سوالات خوبی نداشت....اخترفیزیکاشم واقعا به نظرم بادیدالمپیادی طرح نشده بودن....
واقعاکمیته ی قبلی سوالات بهتری طرح میکرد...به خصوص کروی ومکانیک که باحذف شدن سوالات پاسخ کوتاه مکانیک وکروی خیلی سهمش کمترشد...به نظرم سوالای پاسخ کوتاه کمک میکردکسی که حقشه وخونده قبول بشه...

Moris75
10-05-2012, 02:55 PM
واقعاباشماهم نظرم...
وقتی به سوالای دوره های قبل نگاه میکنم سوالای کروی ومکانیک خوب برای مرحله ی اول داشتن ولی هشتمین دوره سوالات خوبی نداشت....اخترفیزیکاشم واقعا به نظرم بادیدالمپیادی طرح نشده بودن....
واقعاکمیته ی قبلی سوالات بهتری طرح میکرد...به خصوص کروی ومکانیک که باحذف شدن سوالات پاسخ کوتاه مکانیک وکروی خیلی سهمش کمترشد...به نظرم سوالای پاسخ کوتاه کمک میکردکسی که حقشه وخونده قبول بشه...
من هم با نظر شما موافقم اما این که کروی ومکانیک مرحله اول پارسال کم بود به نفع ما شدچون بیشتر اخترفیزیک کارکرده بودیم

Amir Shayan Nejati
10-05-2012, 05:57 PM
من هم با نظر شما موافقم اما این که کروی ومکانیک مرحله اول پارسال کم بود به نفع ما شدچون بیشتر اخترفیزیک کارکرده بودیم

خوب این که اخترفیزیک شایدبرای کسی که مکانیک نخونده بهترباشه ولی مشکل اینجاست که به نظرم سوالای اخترفیزیکش سوالای جالبی نبودن البته این نظرمنه...

Moris75
10-05-2012, 07:33 PM
خوب این که اخترفیزیک شایدبرای کسی که مکانیک نخونده بهترباشه ولی مشکل اینجاست که به نظرم سوالای اخترفیزیکش سوالای جالبی نبودن البته این نظرمنه...
نه سوالات اختر فیزیکش را با یک بار خواندن دینامیکی راحت میشد حل کرد غیر از یکی دو مورد که با نظر شما موافقم.

یزدان بابازاده
10-05-2012, 08:45 PM
سلام
چند نظر داشتم درباره ی نظر بقیه دوستان ...
ببینید من در طول این مدت که خودم در جو المپیاد نجوم بودم به دو دیدگاه برخورد کردم
1- المپیاد نجوم برای آشنایی هرچه بیشتر و حرفه ای تر افراد با نجوم است و در واقع گونه ای کمک به این علم و پیشرفت در آن است .
2- المپیاد ها برای آشنایی هرچه بیشتر افراد با علم است و آشنایی با این مفهوم که علم فرآیند پیچیده ای است و المپیاد نجوم هم مانند بقیه ی المپیاد ها ست و هیچ فرقی با بقیه ندارد .
افرادی که دیدگاه اول را دنبال می کنند برایشان مهم است که فارغ التحصیلان المپیاد نجوم در دانشگاه هم نجوم را دنبال کنند چون قراره در آخر به نجوم کمک شود
افراد دوم بر خلاف دسته اول به خودشان و بقیه حق نمی دهند در باره ی ادامه تحصیل این دانش آموزان اظهار نظر و انتقاد کنند.
من چون خودم سال ها قبل از اینکه المپیادی بشم آماتور بودم و از وضع فاجعه بار نجوم در ایران آگاهم نظراتم بیشتر به نظرات دسته اول نزدیک تر است به همین دلیل تقریبا به تمام المپیاد نجومی هایی که نجوم رو ادامه ندادند و "چیزه زیبایی در نجوم ندیده اند " انتقاد های سرسختانه ای دارم ولی ...
بیایید خودمان رو جای علم نجوم بگذاریم ... آیا در این صورت اصلا مهم است که افرادی که قرار است به این علم کمک کنند از کجا آمده باشند ..تهران یا شهرستان ؟ .... علاقه مند یا غیر علاقه مند ... تا زمانی که آن شخص قرار است به المپیاد نجوم کمک کنند اصلا مهم نیست از کجا باشد پس ... فردی که در وفور نعمت درس می خواند و می خواهد به نجوم کمک کند قطعا از شخصی که علاقه ی زیادی دارد ولی امکانات ندارد استحقاق بیشتری برای کسب مدال دارد ... چون اصلا نجوم به این بخش قضیه کاری ندارد ... نجوم فقط هر سال 10 نفر دانش آموز با سواد برای ارتقا خودش می پذیرد حالا این افراد سیاهپوست باشند یا سفید ... ریش داشته باشند یا نه ... دختر باشند یا پسر ... تهرانی باشند یا نه ... هیچ فرقی نمی کند . ببینید در تمام رقابت های دنیا همین قضیه درست است مثلا فوتبال ... الآن بزرگترین تیم های فوتبال تقریبا پرخرجترین و با امکانات ترین ها هم هستند . ولی خوب ما مگه تو همین ایران خودمون فوتبالیست علاقه مند کم داریم پس بیاییم بگیم رونالدو یا مسی "لایق" بردن توپ طلا نیستند .. این دیدگاه کاملا اشتباه است .

albertini
10-06-2012, 12:48 AM
ببخشيد ولي من با اين حرف شما اصلا موافق نيستم
چرا بايد خودمون رو جاي نجوم بذاريم ؟؟؟؟؟
بعدش هم اگر قرار به اين باشه كل المپياد به هيچ درد نجوم نميخوره چون بچه هاي مدرسه اي هيچ كمكي به نجوم نمي كنند
و فرقي هم نمي كنه كه كساني كه بعدا قراره اخترفيزيك و كيهانشناسي بخونن در المپياد مدال گرفته باشند يا نه
پس اگر از ديد علم نجوم نگاه مي كنيد هيچكدوم اينها به درد علم نجوم نمي خورند
چرا بايد يك عده اونقدر امكانات داشته باشند كه امكان رقابت از بين بره
همون فوتبالي رو كه مثال زديد چه بسا اگر بچه هايي كه در زمين هاي خاكي شهرهاي كوچيك ما بازي مي كنند نصف امكانات تيم هاي بزرگ رو داشتند شايد الآن خيلي بهتر از همين ملي پوش هاي فعلي بودند و ديگه تيم ملي مون اين فضاحت رو نداشت
چه بسا اگر امكانات در كل كشور پراكنده مي شد و همه استعداد ها شكوفا مي شدند شايد ما در همه المپياد ها رتبه 1 جهان مي شديم نه رتبه هاي بعدي

Amir Shayan Nejati
10-06-2012, 04:00 PM
نه سوالات اختر فیزیکش را با یک بار خواندن دینامیکی راحت میشد حل کرد غیر از یکی دو مورد که با نظر شما موافقم.
نمیگم حل نمیشدمیگم سوالای جالبی نبودن.حتی ۴تاسوالوکه بلدنبودم حل کردم به نظرم نبایداینطورباشه چون اینجوری شایدکسی که حقش نباشه قبول شه...

Amir Shayan Nejati
10-06-2012, 04:07 PM
سلام
چند نظر داشتم درباره ی نظر بقیه دوستان ...
ببینید من در طول این مدت که خودم در جو المپیاد نجوم بودم به دو دیدگاه برخورد کردم
1- المپیاد نجوم برای آشنایی هرچه بیشتر و حرفه ای تر افراد با نجوم است و در واقع گونه ای کمک به این علم و پیشرفت در آن است .
2- المپیاد ها برای آشنایی هرچه بیشتر افراد با علم است و آشنایی با این مفهوم که علم فرآیند پیچیده ای است و المپیاد نجوم هم مانند بقیه ی المپیاد ها ست و هیچ فرقی با بقیه ندارد .
افرادی که دیدگاه اول را دنبال می کنند برایشان مهم است که فارغ التحصیلان المپیاد نجوم در دانشگاه هم نجوم را دنبال کنند چون قراره در آخر به نجوم کمک شود
افراد دوم بر خلاف دسته اول به خودشان و بقیه حق نمی دهند در باره ی ادامه تحصیل این دانش آموزان اظهار نظر و انتقاد کنند.
من چون خودم سال ها قبل از اینکه المپیادی بشم آماتور بودم و از وضع فاجعه بار نجوم در ایران آگاهم نظراتم بیشتر به نظرات دسته اول نزدیک تر است به همین دلیل تقریبا به تمام المپیاد نجومی هایی که نجوم رو ادامه ندادند و "چیزه زیبایی در نجوم ندیده اند " انتقاد های سرسختانه ای دارم ولی ...
بیایید خودمان رو جای علم نجوم بگذاریم ... آیا در این صورت اصلا مهم است که افرادی که قرار است به این علم کمک کنند از کجا آمده باشند ..تهران یا شهرستان ؟ .... علاقه مند یا غیر علاقه مند ... تا زمانی که آن شخص قرار است به المپیاد نجوم کمک کنند اصلا مهم نیست از کجا باشد پس ... فردی که در وفور نعمت درس می خواند و می خواهد به نجوم کمک کند قطعا از شخصی که علاقه ی زیادی دارد ولی امکانات ندارد استحقاق بیشتری برای کسب مدال دارد ... چون اصلا نجوم به این بخش قضیه کاری ندارد ... نجوم فقط هر سال 10 نفر دانش آموز با سواد برای ارتقا خودش می پذیرد حالا این افراد سیاهپوست باشند یا سفید ... ریش داشته باشند یا نه ... دختر باشند یا پسر ... تهرانی باشند یا نه ... هیچ فرقی نمی کند . ببینید در تمام رقابت های دنیا همین قضیه درست است مثلا فوتبال ... الآن بزرگترین تیم های فوتبال تقریبا پرخرجترین و با امکانات ترین ها هم هستند . ولی خوب ما مگه تو همین ایران خودمون فوتبالیست علاقه مند کم داریم پس بیاییم بگیم رونالدو یا مسی "لایق" بردن توپ طلا نیستند .. این دیدگاه کاملا اشتباه است .
همه جاروموافقم ولی اونجایی که میگیدوفورنعمت وامکانات رونه.
به نظرم اگه امکانات برای شهرستانی هابوددوره ی امسال هم میتونست طلاهایی مثل آقای صدرالدینی آقای چرتاب آقای موسوی آقای اکبری و....داشته باشه که قطعادرسال های آینده خیلی بیشترمیتونستن به شهرستانی ها کمک کنن.

یزدان بابازاده
10-06-2012, 04:20 PM
ببخشيد ولي من با اين حرف شما اصلا موافق نيستم
چرا بايد خودمون رو جاي نجوم بذاريم ؟؟؟؟؟
بعدش هم اگر قرار به اين باشه كل المپياد به هيچ درد نجوم نميخوره چون بچه هاي مدرسه اي هيچ كمكي به نجوم نمي كنند
و فرقي هم نمي كنه كه كساني كه بعدا قراره اخترفيزيك و كيهانشناسي بخونن در المپياد مدال گرفته باشند يا نه
پس اگر از ديد علم نجوم نگاه مي كنيد هيچكدوم اينها به درد علم نجوم نمي خورند
چرا بايد يك عده اونقدر امكانات داشته باشند كه امكان رقابت از بين بره
همون فوتبالي رو كه مثال زديد چه بسا اگر بچه هايي كه در زمين هاي خاكي شهرهاي كوچيك ما بازي مي كنند نصف امكانات تيم هاي بزرگ رو داشتند شايد الآن خيلي بهتر از همين ملي پوش هاي فعلي بودند و ديگه تيم ملي مون اين فضاحت رو نداشت
چه بسا اگر امكانات در كل كشور پراكنده مي شد و همه استعداد ها شكوفا مي شدند شايد ما در همه المپياد ها رتبه 1 جهان مي شديم نه رتبه هاي بعدي
سلام
منظورم این بود که اگه از دید نجوم به قضیه نگاه کنیم اون دیدگاه غلط است .
ببینید تو سیستم آموزشی ایران دقیقا چه روش هایی وجود دارد که شخص بتواند با نجوم آشنا شود ؟؟ اون دو صفحه نجوم غلطی که تو کتاب علوم ابتدایی بود ؟؟ مراسم سالیانه روز نجوم و فضا و ... (که واقعا بصورت فاجعه بار و خجالت آوری هم برگزار می شوند ) ؟؟ زیاد تلاش نکنید چون واقعا هیچ روشی وجود ندارد به غیر از المپیاد ... اصلا المپیاد ها برای همین قضیه بوجود آمدند و اکثرا هم کشور های در حال توسعه در آن شرکت می کنند (مثلا آمریکا تو مسابقات جهانی شرکت نمی کند) ولی به نظر من الآن دوستان دارند از المپیاد به عنوان پلی برای عبور از کنکور و ادامه تحصیل در رشته مورد نظر خودشان استفاده می کنند !!!!! شاید مثال فوتبالی که زدم بحث رو کمی منحرف کرده باشد ولی در المپیاد ما اول دانش آموزان را از دو فیلتر رد می کنیم و بعد هم سطح می کنیم و بعد آنهایی که توانایی حل مساله ی بالاتری دارند را انتخاب می کنیم ... اگر بررسی کنید می بینید که در دوره هایی که مرحله دو ها به هم شباهت داشته نتایج مسابقات جهانی نیز شبیه هم هستند !!

یزدان بابازاده
10-06-2012, 04:22 PM
همه جاروموافقم ولی اونجایی که میگیدوفورنعمت وامکانات رونه.
به نظرم اگه امکانات برای شهرستانی هابوددوره ی امسال هم میتونست طلاهایی مثل آقای صدرالدینی آقای چرتاب آقای موسوی آقای اکبری و....داشته باشه که قطعادرسال های آینده خیلی بیشترمیتونستن به شهرستانی ها کمک کنن.
سلام
ببینید این آدم هایی که اسم بردید به خاطر این اسمشان رو زبان همه هست چون در کمبود امکانات مدال گرفتند ..بعله کار بزرگی انجام دادند ولی همچنان به حال نجوم فرقی نمی کند ...

Amir Shayan Nejati
10-06-2012, 04:51 PM
سلام
ببینید این آدم هایی که اسم بردید به خاطر این اسمشان رو زبان همه هست چون در کمبود امکانات مدال گرفتند ..بعله کار بزرگی انجام دادند ولی همچنان به حال نجوم فرقی نمی کند ...
بله به خاطرهمین معروف هستن ولی واقعاچراتبریزداره سال به سال ضعیف ترمیشه مگه امکاناتشون ازسال های پیش بیشترنشده؟؟
به نظرمن علتش همینه که بسیاری ازاین افرادی که نام بردم وقتی برای دانشگاه به تهران اومدن باعث شدن مدرسه های تهران قوی ترشن...شایدبه حال اخترشناسی فرق نکنه ولی به حال المپیادبه نظرم فرق میکنه...
البته این فقط نظرمنه وشایدغلط باشه...

Moris75
10-08-2012, 07:51 PM
وبلاگ بچه های دوره جهانی امسال هم شروع به کار کرد
http://7thioaa.blogfa.com
باتشکر از بچه های دوره امید واریم وبلاگ خوب و فعالی برای المپیادی ها باشه

soroosh
05-27-2013, 10:13 AM
بالاخره اعضای تیم هم معلوم شد
آقایان برومند، بنایی ؛ شاهین راد ، پیرمرادی و ناظمی
تبریک میگم و امیدوارم موفق باشید

LGH
05-27-2013, 10:34 AM
چرا امسال فقط یه تیم میفرستن؟؟

فائزه معتضدیان
05-27-2013, 11:20 AM
این هم بچه های تیم امسال :

(http://up.avastarco.com/)
http://up.avastarco.com/images/5unf7rrssz3o96awsv.jpg (http://up.avastarco.com/images/5unf7rrssz3o96awsv.jpg)

بهشون تبریک میگم :گل
فقط یه سوال
تیم ب مشخص نشده بود،یعنی امسال فقط 5 نفر میفرستن؟

soroosh
05-27-2013, 11:42 AM
تا اون جایی که من میدونم دو تا تیم میفرستن اما نمیدونم چرا فقط تیم 1 رو تو سایت اعلام کردن

m.Sadat
05-27-2013, 12:24 PM
امسال هم مثل همیشه دو تا تیم میفرستند میتونید توی سایت رسمی المپیاد جهانی نگاه کنید ظرفیت ایران رو 10 نفر زده اینم از لینک خبر
http://www.ioaa2013.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=37:pre-registration&Itemid=94&lang=en

starscream4002
05-27-2013, 12:55 PM
خب شاید فکر می کردن یکی رو اعلام کنن بقیه معلومه دیگه!

س.ا.

soroosh
05-27-2013, 01:10 PM
امسال امریکا و روسیه و ... هم شرکت میکنن

starscream4002
05-27-2013, 01:33 PM

فک نکنم برای تیم ما مشکلی پیش بیاره!

m.Sadat
05-27-2013, 02:03 PM
مطمئنید روسیه سالای پیش شرکت نمیکرده ؟

arashgmn
05-27-2013, 02:15 PM
مطمئنید روسیه سالای پیش شرکت نمیکرده ؟

اول : تبریک به بچه هایی که تیم شدن. همه امیدواریم که بهترین نتیجه را بیارید. ;)

دوم : حضور آمریکا و روسیه توی دوره جدید المپیاد نجوم (IOAA) یه حرکت خیلی خوبیه. البته دقت کنید که سایت اصلی فقط تیم های PRE-register شده رو آورده. باید نتیجه ی تیم هایی که به صورت نهایی ثبت میشن رو دید.

سوم : روسیه و آمریکا تا اونجایی که اطلاع دارم توی IOAA شرکت نمی کردن . اما توی IOA بودن.

Hooman_G
05-27-2013, 02:40 PM
خود مسابقات چه زمانیه؟ شهریوره یا مرداد؟

erfan bayat
05-27-2013, 03:58 PM
خوشبختانه همواره کاروان ایران پرجمعیته! 6نفر همرااااااااااااااااااه!!!!!

فائزه معتضدیان
05-30-2013, 08:30 AM
خود مسابقات چه زمانیه؟ شهریوره یا مرداد؟

5 تا 14 مرداد هست.

یه سوال:اینا اخباره دوره ی هشت هست یا دوره ی نه؟

arashgmn
05-30-2013, 12:38 PM
دوره 8 ! که الان دارن به المپیاد جهانیشومم نزدیک میشن.

Amir Shayan Nejati
06-02-2013, 08:21 PM
سلام
بعدازمدتها برگشتم وميخوام چيزي بگم:
همونطور كه ميدونيد وتوپستاي قبلي گفتيد چندروزپيش تيم ملي المپيادنجوم امسال اعلام شد كه دركمال تعجب نام ٥ نفراعلام شد ولي چندروزپيش آقاي شايان ناظمي به من گفت ميخوان ١٠ نفررو اعزام كنند كه احتمال زيادتيم ها اينجورهست:
تيم a ايران
١-محمدرضابنايي-علامه طباطبايي
٢-علي پيرمرادي-علامه حلي
٣-شايان ناظمي-علامه طباطبايي
٤-داريوش شاهين راد-سلام
٥-پرهام برومند-انرژي اتمي
تيم b ايران
١-مهرگان درودياني-علامه طباطبايي
٢-عرفان ذابح-علامه طباطبايي
٣-حسين خليلي-هاتف
٤-اميرپاشا قابوسي-علامه حلي
٥-هومن شاهرخي-علامه حلي
كه سهم دبيرستانها به ترتيب:
علامه طباطبايي:٤نفر
علامه حلي:٣نفر
انرژي اتمي+سلام:دونفر
هاتف:١نفر
باآرزوي كسب ١٠ مدال طلا براي اعضاي تيم ايران
گفتني است اسامي براساس رتبه بندي خاصي نيست!

soroosh
06-02-2013, 08:25 PM
خبرها رو یه خرده دیر نمیگی؟

Amir Shayan Nejati
06-02-2013, 08:31 PM
خبرها رو یه خرده دیر نمیگی؟

چرا ولي پستهاي قبليو خوندم حاكي از پنج نفره بودن تيم بود و گفتم چون ازمنبع مطمءني خبردوتيمه بودنو گرفتم بگم چون چندنفرازم خواسته بودن ازيكي ازطلاها بپرسم!
همين:)

A.ALAVI
06-03-2013, 02:00 AM
بهتر شد آقا!
حدّاقل اگه دو تا تیم میفرستیم اعلام نکنیم!
اینکه دو تا تیم میفرستیم موجب مسخره کردن المپیادمون توسّط بقیّه ی المپیادا میشد!
تازه اگه تو سال های قبل هم دقّت کنیم؛اینیکه ما دو تا تیم میفرستادیم موجب می شد بعضی از طلا ها ول کنن و واسه جهانی نخونن؛ چون به هر حال جهانی میرفتن دیگه!!

Amir Shayan Nejati
06-03-2013, 10:25 AM
بهتر شد آقا!
حدّاقل اگه دو تا تیم میفرستیم اعلام نکنیم!
اینکه دو تا تیم میفرستیم موجب مسخره کردن المپیادمون توسّط بقیّه ی المپیادا میشد!
تازه اگه تو سال های قبل هم دقّت کنیم؛اینیکه ما دو تا تیم میفرستادیم موجب می شد بعضی از طلا ها ول کنن و واسه جهانی نخونن؛ چون به هر حال جهانی میرفتن دیگه!!
اينكه باعث مسخره شدن المپيادمون ميشد درست ولي خب اينم هست كه فقط دوسه تا تيم ١٠نفره ميرن المپيادجهاني!
ولي خب اينكه اعلام نشدگوياداستانش چيز ديگري بوده واحتمال بوده يك تيم بره چون مثلا به شخصه ديدم كه طلاهاي ما دوتاشون ميومدن براي جهاني تومدرسه به شدت ميخوندن!
يا مثلا آزمون رصدتيم كه بخاطر اضطراب شديد چندتاازاعضاي تيم خراب كردن!خب ميشه فهميداحتمالش بوده يك تيم بفرستن!
ولي به هرحال هرچي بوده اميدوارم همشون بادست پر برگردن:)

A.ALAVI
06-03-2013, 11:15 AM
سلام
بعدازمدتها برگشتم وميخوام چيزي بگم:
همونطور كه ميدونيد وتوپستاي قبلي گفتيد چندروزپيش تيم ملي المپيادنجوم امسال اعلام شد كه دركمال تعجب نام ٥ نفراعلام شد ولي چندروزپيش آقاي شايان ناظمي به من گفت ميخوان ١٠ نفررو اعزام كنند كه احتمال زيادتيم ها اينجورهست:
تيم a ايران
١-محمدرضابنايي-علامه طباطبايي
٢-علي پيرمرادي-علامه حلي
٣-شايان ناظمي-علامه طباطبايي
٤-داريوش شاهين راد-سلام
٥-پرهام برومند-انرژي اتمي
تيم b ايران
١-مهرگان درودياني-علامه طباطبايي
٢-عرفان ذابح-علامه طباطبايي
٣-حسين خليلي-هاتف
٤-اميرپاشا قابوسي-علامه حلي
٥-هومن شاهرخي-علامه حلي
كه سهم دبيرستانها به ترتيب:
علامه طباطبايي:٤نفر
علامه حلي:٣نفر
انرژي اتمي+سلام:دونفر
هاتف:١نفر
باآرزوي كسب ١٠ مدال طلا براي اعضاي تيم ايران
البتّه اطّلاعات صحیح حقّ مردمه!
رده بندی صحیح تری که بنده به دست آوردم از رفیقم؛ این بود:
تیم یک
1: محمّد رضا بنایی ( علّامه طباطبایی)
2و3و4:علی پیر مرادی زرنجانی: علّامه حلّی،پرهام برومند:انرژی اتمی،داریوش شاهین راد: سلام زین الدّین
(به این دلیل این سه نفرو کنار هم نوشتم چون فاصله هاشون خیلی کمه و هنوز نتایج اعتراض ها میتونه تغییر بده رده بندی رو!)
5:سیّد شایان ناظمی:علّامه طباطبایی
تیم دو:
6:سیّد هومن شاهرخی:علّامه حلّی
7:عرفان ذابح: علّامه طباطبایی
8:امیر پاشا قابوسی:علّامه حلّی
9:حسین خلیلی:هاتف
10: مهرگان درودیانی:علّامه طباطبایی

که با شناختی که من از دوستان دارم امسال میتونیم به راحتی 3 تا 5 مدال طلا بیاریم!
به افتخارشون دست مرتّب!

Amir Shayan Nejati
06-03-2013, 11:30 AM
البتّه اطّلاعات صحیح حقّ مردمه!
رده بندی صحیح تری که بنده به دست آوردم از رفیقم؛ این بود:
تیم یک
1: محمّد رضا بنایی ( علّامه طباطبایی)
2و3و4:علی پیر مرادی زرنجانی: علّامه حلّی،پرهام برومند:انرژی اتمی،داریوش شاهین راد: سلام زین الدّین
(به این دلیل این سه نفرو کنار هم نوشتم چون فاصله هاشون خیلی کمه و هنوز نتایج اعتراض ها میتونه تغییر بده رده بندی رو!)
5:سیّد شایان ناظمی:علّامه طباطبایی
تیم دو:
6:سیّد هومن شاهرخی:علّامه حلّی
7:عرفان ذابح: علّامه طباطبایی
8:امیر پاشا قابوسی:علّامه حلّی
9:حسین خلیلی:هاتف
10: مهرگان درودیانی:علّامه طباطبایی

که با شناختی که من از دوستان دارم امسال میتونیم به راحتی 3 تا 5 مدال طلا بیاریم!
به افتخارشون دست مرتّب!

من به ترتيب رتبه ونمره ننوشته بودم وتازه امروزازرتبه ها تقريبامطلع شدم!من فقط شماره زده بودم و اصلابرحسب ملاك خاصي ننوشتم:)

m.Sadat
06-03-2013, 12:52 PM
من به ترتيب رتبه ونمره ننوشته بودم وتازه امروزازرتبه ها تقريبامطلع شدم!من فقط شماره زده بودم و اصلابرحسب ملاك خاصي ننوشتم:)

رتبه شون که مهم نیست مهم اینه که توی جهانی چه کار میکنند :دی