PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترجمه گروهی مقالات

stargazer
12-13-2011, 07:22 PM
با سلام خدمت همه دوستان آوایی

در این تاپیک برای ترجمه مقالات تخصصی نجوم با هم همکاری خواهیم کرد.

هربار عنوان مقاله مورد نظر را اعلام می نماییم و دوستانی که تمایل به همکاری دارند اعلام آمادگی خواهند کرد.

لازم بذکر است که این مقالات، جدیدترین مقالات و متون بروز دنیا خواهند بود.

با تشکر از همگی :have%20a%20nice%20d

stargazer
12-13-2011, 07:40 PM
و حال برای شروع:

اولین مقاله برای همکاری به این شکل، مقاله ایست به نوشتۀ J. M. Pasachoff در زمینۀ خورشید گرفتگی که برای مقاله دی ماه برگزیده شده است.

دوستانی که تمایل به همکاری در ترجمه این مقاله دارند از طریق تشکر و همینطور پیام خصوصی اعلام آمادگی نموده تا بخشی از متن در اختیارشان قرار داده شود.

بدیهیست که در زمان انتشار این گونه مقالات نام مترجمین آن اثر ذکر خواهد شد.

-----------------------
دوستان علاقه مند به همکاری ترجیحاً تا 25 یا 26 آذر اعلام آمادگی نمایید که بتونیم سریعتر کار واگذاری هر بخش و ترجمه رو شروع کنیم.

reyhane
12-14-2011, 09:28 PM
من ریحانه در ترجمه شرکت می نمایم
باتشکر

stargazer
12-17-2011, 11:29 AM
سلام دوستان

ترجمه مورد نظر بین دوستانی که اعلام آمادگی برای همکاری کرده بودند، تقسیم و توزیع شد. لطفا به صندوق پیامهاتون مراجعه بفرمایید، توضیحات

لازم در پیامها ذکر شده است.

با تشکر فراوان :have a nice day:

QWE
03-14-2012, 07:30 PM
عنوان مقاله جدید را کی می گذارید؟

www.
03-15-2012, 07:54 PM
لطفا بگین مقاله جدید رو کی می گذارید برای ترجمه. خسته شد م این قدر گفتم.

می خواهم بگم الکی پیامارو تایید نکنید. چون ما به دنبال جواب هستیم. نه به دنبال تایید کردن الکی. بابا مقاله جدید رو کی می گذارید.

ببخشید که تعداد پیام ها زیاد شد.من مقاله دارم. اگه می خواین براتون بفرستم.

Sunrise
03-15-2012, 11:26 PM
مرسی از اعلام همکاری

فعلا اینجا رو ببینید: http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?570-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AA%D9%84%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%BE-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88%DB%8C%DB%8C&p=31367&viewfull=1#post31367

در این تاپیک هم میتونید مشارکت کنید : http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?758-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86/page2

امیر عباس
04-09-2012, 07:15 PM
سلام . من هم می خواهم ترجمه را شروع کنم :stupido:و چون تازه کار هستم دوست دارم به صورت گروهی کار کنم . حالا من باید از کجا شروع کنم ؟:pathead:

پیمان اکبرنیا
04-09-2012, 09:35 PM
سلام . من هم می خواهم ترجمه را شروع کنم :stupido:و چون تازه کار هستم دوست دارم به صورت گروهی کار کنم . حالا من باید از کجا شروع کنم ؟:pathead:

سلام دوست گرامی

بخش ترجمه به زودی کار خودش را دوباره آغاز میکنه. فعلا در حال آماده سازی و فراهم کردن زیر ساختها هستیم! مثلا تاپیک نکات ویرایشی را شروع کردیم برای آموزش اصول نوشتن به تازه کارها. و به زودی تاپیک جدیدی هم خواهیم داشت با عنوان ترجمه متنهای کوتاه نجومی. یک مقدار که شرایط اولیه بهتر شد، ترجمه گروهی مقاله های طولانی را شروع میکنیم.

پیمان اکبرنیا
06-21-2012, 09:57 PM
سلام به همه دوستان

فصل تابستان شروع شده و الان اکثر دانش آموزان و دانشجویانی که امتحاناتشون تموم شده، اوقات فراغت بیشتری دارند. به همین دلیل کار ترجمه مقالات را از سر می گیریم! :)

مقاله ای که برای این منظور در نظر گرفته شده، در سال 2008 در مجله مرکوری (عطارد) چاپ شده و نامش هست "پس میخواهید منجم حرفه ای شوید!" یا به زبان ساده تر "چگونه منجمی حرفه ای شویم". نویسنده این مقاله آقای دانکن فوربس استاد نجوم در دانشگاه سوین برن استرالیا هستند. این هم لینک دانلود این مقاله از صفحه ایشون:

http://astronomy.swin.edu.au/~dforbes/mercury.pdf (http://astronomy.swin.edu.au/%7Edforbes/mercury.pdf)

برای ترجمه این مقاله به 5 نفر نیاز داریم. اول مقاله را ببینید و در صورت تمایل اینجا اعلام کنید که مقاله را تقسیم کنیم و کار ترجمه را شروع کنیم. این مقاله به عنوان مقاله تیر ماه آوا استار منتشر خواهد شد. مدت زمان ترجمه مقاله هم 2 هفته خواهد بود.

لیست مترجمها را در ادامه مینویسم و وقتی به 5 نفر رسید دیگه کسی اعلام آمادگی نکنه ;)

1- آقای astronomy

2- خانم fampersi

fampersi
06-21-2012, 10:37 PM
ببخشید مدت 2 هفته از کی شروع میشه؟
بعد از اینکه 5 نفر کاملا اعلام آمادگی کردن؟
آخه ما کنکور داریم طبق محاسبات صورت گرفته اگه دو هفته از الان شروع بشه کنکوریا یه هفته فرصت دارن!!!

پیمان اکبرنیا
06-22-2012, 12:14 AM
ببخشید مدت 2 هفته از کی شروع میشه؟
بعد از اینکه 5 نفر کاملا اعلام آمادگی کردن؟
آخه ما کنکور داریم طبق محاسبات صورت گرفته اگه دو هفته از الان شروع بشه کنکوریا یه هفته فرصت دارن!!!

سلام

از فردا 2 هفته فرصت دارند. با توجه به این که مقاله طولانی نیست و به 5 قسمت تقسیم میشه، توی یک هفته میشه انجامش داد نگران نباشید ;) کسی که برای کنکور میخونه دیگه اینها براش چیزی نیست

پیمان اکبرنیا
06-22-2012, 12:22 PM
تا الان آقای astronomy و خانم fampersi برای ترجمه اعلام آمادگی کردند. سایر دوستان هم هر چه سریعتر اعلام کنند لطفا ;)

پی نوشت: خانم negar najafi هم به جمع مترجمان پیوستند.

خانم mahtabe kavir هم اعلام آمادگی کردند. به 1 مترجم دیگر نیاز داریم.

*artemis
06-22-2012, 10:30 PM
سلام دوستان
من قبلا هم در ترجمه یکی از مقالات همکاری داشتم خوشحال میشم یه همکاری دیگه داشته باشم
همین الان اعلام امادگی میکنم البته اگه امکانش هست
با سپاس

پیمان اکبرنیا
06-22-2012, 11:08 PM
خب دوستان لیست مترجمان تکمیل شد. لطفا دیگه درخواستی ارسال نکنید. فردا در پیام خصوصی به هر فرد میگم که کدوم قسمت از مقاله را ترجمه کند و مقاله نهایی هفته سوم تیر در فروم قرار خواهد گرفت ;)

Zahra Ham
08-03-2013, 05:27 AM
ای بابا دوستان من این سوالمو یه جای دیگه هخم پرسیده بودم، ولی پاسخی دریافت نکردم :)

"آوایی های گرامی، شما میدونید برای تقویت و یادگیری زبان تخصوصی نجومی و فیزیک باید چیکار کنم؟! منظور اینه که کلاسی، کتابی، چیزی برای تقویت و یادگیری، میشناسید معرفی کنید به من ؟؟ "
لطفا اگه میتونید کمکم کنید تا نیومدم شخصا ازتون نپرسیدم:grin:

sara shahabi
09-28-2014, 11:27 PM
سلام دوستان

مدت (خیلی) زیادی هست که این تاپیک بالا نیومده ،،،

متنی که معرفی میکنم می تونه به پیشبرد تاپیک شمع های استاندارد کیهانی و ویکی نجوم کمک کنه :)

اما چون حجمش یه مقدار زیاد هست نیاز به چند نفر مترجم داره.

لطفن افرادی که مایل هستند در ترجمه گروهی این متن شرکت کنند به بنده، پیام خصوصی بدهند. ممنون :)

متن: http://en.wikipedia.org/wiki/Cosmic_distance_ladder

sara shahabi
10-04-2014, 03:30 PM
خوب تشکر از آقای Amirali و Ho33ein.kh که اعلام آمادگی کردند.

خانم «مداد رنگیهام» هم که خودشون پیشنهاد ترجمه رو داده بودن، قسمتی از متن رو ترجمه می کنند.

سهم از ترجمه مربوط به هر نفر رو پیام خصوصی می کنم. ممنون :)
(احیانا اگر فرد دیگه ای هست که مایل به همکاری در ترجمه باشه، لطفا تا فردا به من پیام خصوصی بده)

cafeerent
05-26-2021, 09:59 AM
اجاره ماشین عروس (https://cafeerent.com/car/wedding-car/)
کرایه ماشین عروس از محبوب ترین خدمات کافه رنت است. اجاره ماشین عروس در کافه رنت عروس و داماد را به عنوان راننده و با راننده خدمت می کند. ماشین عروس شامل اتومبیل هایی از جمله: اقتصادی ، لوکس ، شاسی بلند ، استپ و حتی کلاسیک است. مدت زمان اجاره ماشین عروس از ساعت 9:00 صبح تا 3 بعد از ظهر در طول روز است.