PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساعت آنالماتيك ( مقاله آبان )

Astronomer
10-23-2011, 01:24 PM
عرض سلام! پس از وقفه اي كه در ارائه مقالات ماهانه آوا استار پيش آمده بود، خرسنديم تا اعلام نماييم اين بخش مجددا از امروز اول آبان 1390 خورشيدي فعاليت خود را از سر گرفت.

مقاله اين ماه درمورد ساعت آنالماتيك است به قلم نيما چرتاب سلطاني دارنده مدال طلاي كشوري و جهاني المپياد نجوم و اخترفيزيك!

تا هفته آينده شما به مطالعه مقاله بپردازيد و پس از آن تا پايان ماه، با حضور نگارنده اين مقاله در فروم آوا استار به بحث و بررسي آن خواهيم پرداخت.

دانلود كنيد:
2604

http://forum.avastarco.com/forum/attachment.php?attachmentid=2604&d=1319363527

Green Dream
10-24-2011, 09:59 PM
ضمن تشكر از نگارنده مقاله اي كاش يك مثال عددي مشخص هم در مقاله ذكر مي شد

مثلآ در صورت امكان محاسبات مقاله را براي ساخت يك ساعت آنالماتيك در تهران انجام بدهيد تا يك مثال مشخص هم داشته باشيم

مرسي

ata moradi
10-25-2011, 12:01 AM
مقاله بسیار عالی ای بود. بهتره از مقالات دیگه آقای سلطانی هم استفاده بشه علی الخصوص مکانیک سماوی.

smhm
10-25-2011, 12:30 PM
در صفحه آخر مقاله روش محاسبه تعدیل زمان به نظر من مشکل داره.
چون شما اگر همون مراحل برای زمان اعتدال بهار (اول فروردین) حساب کنید مقدار تعدیل زمان برابر صفر می شود در حالیکه مقدار صحیح 9- دقیقه می باشد.
برای روز هفتم اردیبهشت هم من حساب کردم یه چیزی حدود 20 ثانیه است نه 2 دقیقه و 50 ثانیه.

wicky
12-01-2014, 03:16 PM
مثلآ در صورت امكان محاسبات مقاله را براي ساخت يك ساعت آنالماتيك در تهران انجام بدهيد تا يك مثال مشخص هم داشته باشيم