PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه ی روی موج نجوم

mahdad_haghighi
09-06-2011, 10:54 PM
روی موج نجوم برنامه ای رادیویی در زمینه ی نجوم است که پخش آن از فروردین ماه 89 آغاز شده است . این برنامه روز های سه شنبه ساعت 21 تا 22:30 از رادیو تهران موج اف ام ردیف 94 پخش می شود .حافظ آهی سردبیر و مجری این برنامه می باشد .

[/URL][URL="http://www.pic.iran-forum.ir/images/5temcaq77r6wzxk8kh.png"]http://www.pic.iran-forum.ir/images/5temcaq77r6wzxk8kh.png (http://www.pic.iran-forum.ir/images/5temcaq77r6wzxk8kh.png)

هدف از ایجاد این تاپیک علاوه بر قرار دادن اطلاعات بیشتر درباره برنامه ، گفت گو درباره ی روی موج نجوم و قرار دادن فایل صوتی برنامه ها می باشد .

hermes
09-07-2011, 04:29 PM
بله چقدر خوب شد که این تاپیک رو قرار دادین
من فقط یک بار روی موج نجوم رو گوش کردم و آقای کوکرم اطلاعات بسیار مفیدی برای پدیده های نجومی هر ماه رو بیان کردند. اون زمانی که من گوش می کردم یک مسابقه ای هم برای انتخاب نام قمر جدید پلوتو گذاشته بودند که نامی که من قرار دادمو آقای کوکرم جزو نام های مناسب مطرح کردند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hermes نامی بود که من برای قمر جدید پلوتو گذاشتم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
امید وارم همه ما نجومی ها روی موج نجوم رو گوش کنیم و به پیشرفت اون کمک کنیم.
در ضمن یک سوال هم داشتم:
به غیر از آقای کوکرم چه کسان دیگری گوینده برنامه اند؟

Negar Najafi
09-07-2011, 05:45 PM
در ضمن یک سوال هم داشتم:
سلام، آقایان محمد حسین الماسی، آیرین شیوایی (در گذشته)، دکتر رضا منصوری، فاطمه عظیم لو، سیاوش صفاریان پور، احمد کریمی و ساناز مصطفی زاده-دوست خوبم- گوینده ی اخبار نجومی هفته هستند.

mahdad_haghighi
09-07-2011, 06:25 PM
بله چقدر خوب شد که این تاپیک رو قرار دادین
من فقط یک بار روی موج نجوم رو گوش کردم و آقای کوکرم اطلاعات بسیار مفیدی برای پدیده های نجومی هر ماه رو بیان کردند. اون زمانی که من گوش می کردم یک مسابقه ای هم برای انتخاب نام قمر جدید پلوتو گذاشته بودند که نامی که من قرار دادمو آقای کوکرم جزو نام های مناسب مطرح کردند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hermes نامی بود که من برای قمر جدید پلوتو گذاشتم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
امید وارم همه ما نجومی ها روی موج نجوم رو گوش کنیم و به پیشرفت اون کمک کنیم.
در ضمن یک سوال هم داشتم:

سلام، آقایان محمد حسین الماسی، آیرین شیوایی (در گذشته)، دکتر رضا منصوری، فاطمه عظیم لو، سیاوش صفاریان پور، احمد کریمی و ساناز مصطفی زاده-دوست خوبم- گوینده ی اخبار نجومی هفته هستند.

ممنون به خاطر مشارکت در تاپیک

البته آقای کوکرم گوینده برنامه نیستن یکی از کارشناسان برنامه هستن که کارشناسای دیگرو هم خانم نجفی معرفی کردن .گوینده و مجری اصلی برنامه آقای حافظ آهی هستن .

خانم نجفی فکر می کنم شما از شنوندگان همیشگی روی موج نجوم هستید چون تا حالا چند بار اسم شما رو که پیامک ارسال کردین شنیدم .درسته ؟

(ساناز مصطفی زاده-دوست خوبم-) این که خیلی خوبه اگه میشه توضیحات بیشتر در مورد برنامه رو شما بدین و اگه ممکنه عوامل برنامرو هم اگه میشناسین معرفی کنین .

بازم ممنون

mahdad_haghighi
09-07-2011, 08:11 PM
دوستان برنامه مورخ 90/6/15 رو بعد از ضبط و آماده سازی ، آپلود کردم . با توجه به زمان نسبتا زیاد برنامه (یک ساعت و نیم ) حجم فایل آپلود شده هم به نسبت زیاده (حدود 70 مگابایت) . تمام تلاشم رو کردم که حجم فایل در کمترین حالت باشه که دوستان راحت دانلود کنن ولی کمتر از این مقدار امکان پذیر نبود .

http://www.4shared.com/audio/eAw8c0o1/roye_moj_nojum_1.html?

melika bidabadi
09-09-2011, 09:57 AM
ممنون از اینکه این تاپیک را ایجاد کردید.من یکی از شنوندگان قدیمی این برنامه هستم.این برنامه نجومی هر هفته اطلاعات خوبی را در اختیار شنوندگان قرار میدهد.البته در سری پیشین این برنامه خانم پریسا آقایی وآقای محمد جواد ترابی وآقای شهرام یزدان پناه از کارشناسان این برنامه بودند.این برنامه در 17فرودین امسال یک سالگی اش را پشت سر گذاشت امید وارم این برنامه فعالیت خود را همچنان ادامه دهد وباعث تر ویج این علم زیبا شود.

امین
09-09-2011, 11:08 AM
با سلام. همین الان که دارم مینویسم دارم به قسمت مورخ 15/6 گوش میدم. برنامه خوب و جذابه. دارن در مورد کهکشان راه شیری و فاصله و قطر و درخشندگی صحبت می کنن. جالبه.
حالا یه سوال دارم آیا برنامه هر هفته رو برا دانلود میذارین؟

169
09-09-2011, 11:23 AM
برنانه خوبیه و چند ماهی میشه که گوش میکنم ولی چند چیز میخواستم بگم :
- تقریبا 7-8 ماه اول کار سیر صعودی در پیش داشت و هر برنامه به نوعی جذابت و تازگی خواستی داشت ولی کم کم این تازگی کاهش پیدا کرد (دلیل هاشم میتونم بگم به موضوعات برنامه مربوطه) و من شخصا مقدار تازگی برنامه رو کمتر از قبل قبل می بینم!
- یک چیز می خواستم بگم شاید درست نباشه ولی باید بگم اینکه سطح اطلاعات بعضی از کارشناس های برنامه در بخش های خاص نجوم آماتوری خیلی ضعیف است و متاسفانه اطلاعات غلط هم گفته شده که اگه نیاز بود می تونم بگم که کدوم قسمت بوده! (البته ممکنه خستگی باعثش شده باشه)
- بعدی هم در مورد سایت برنامه بود که خیلی از زمانی که وبلاگ بود صحبت از سایت جدید میکردن ولی چندان به روز نیست و قسمت های برنامه جدیدا برای پخش انلاین وجود نداره و هر هفته هم موکول میشه به روز های اینده و اگه این فعالیت سایت بیشتر بشه افراد بیشتری جذب خواهند شد!
- بین صحبت های کارشناسان و میان برنامه ها بعضی موقع ها خیلی فاصله می افته و کلا ذهن مخاطب از روند اصلی خارج میشه!
- اگه میشه از استادان اخترفیزیک کشور هم بیشتر دربرنامه استفاده ( فقط یکی دو مورد اتفاق افتاده) و بیشتر هم روی اخترفیزیک کشور بحث و گفتگو بشه و ذهنیت منجم ها رو بیشتر با وضعیت نجوم حرفه ای کشور اشنا کنن و یک راه روشنی رو برای منجم های امروز (اخترفیزیکدانان اینده) قرار بدن!
- تنوع کارشناسان هم میتونه بیشتر از این هم افزایش پیدا کنه چون ممکنه بعدها هدف انحصار طلبی قرار بگیرید!:)

ولی خوبی این برنامه هم بسیار زیاده ! اولینش وجوده این برنامه ست! مدت زمان به نسبت خوب (1.5 ساعته)! اجرای و مدیریت خوب برنامه توسط مجری، آقای آهی! توجه به خواسته های مخاطب! زبان و اجرای عامیانه و مردمی! و ...

mahdad_haghighi
09-09-2011, 11:31 AM
- تقریبا 7-8 ماه اول کار سیر صعودی در پیش داشت و هر برنامه به نوعی جذابت و تازگی خواستی داشت ولی کم کم این تازگی کاهش پیدا کرد (دلیل هاشم میتونم بگم به موضوعات برنامه مربوطه) و من شخصا مقدار تازگی برنامه رو کمتر از قبل قبل می بینم!

- بعدی هم در مورد سایت برنامه بود که خیلی از زمانی که وبلاگ بود صحبت از سایت جدید میکردن ولی چندان به روز نیست و قسمت های برنامه جدیدا برای پخش انلاین وجود نداره و هر هفته هم موکول میشه به روز های اینده و اگه این فعالیت سایت بیشتر بشه افراد بیشتری جذب خواهند شد!

ممنون از نظرات ارزشمندتون .

توی آخرین قسمت برنامه که لینک دانلودش رو هم گذاشتم آقای حافظ آهی از یه سری تغییرات اساسی حرف می زدن البته هر چی بود خودشون هم انگار زیاد راضی نبودن . امیداورم با این تغییرات برنامه دوباره مسیر صعودی خودش رو پیش بگیره .

در مورد سایت هم بله خیلی وقته فعالیت نمی کنه یکی از اهداف من هم از ایجاد این تاپیک گذاشتن لینک برنامه ها بود ، روی 4shared هم آپلود می کنم که پخش آنلاین داشته باشه . ان شاءالله هر چه زودتر سایت برنامه فعالیتش رو دوباره شروع کنه .

melika bidabadi
09-09-2011, 11:40 AM
با سلام به شما. باید بگویم من هم با شما موافقم سری جدید این برنامه نسبت به سری قبلی آن انرژی وجذابیت را ندارد.در واقع وقتی این برنامه وبلاگ داشت بسیار به روز تر بود .اما بهتر زود قضاوت نکنیم. چون ممکن دلایلی قانع کنندهای وجود داشته باشد.درضمن میشه برای اینکه برنامه تازگی پیدا کند خودمون دست به کار بشیم وگزارشات .آیتم هایی را درست کنیم وبرای این برنامه بفرستیم.مطمئنم حتما از این کار استقبال میکنند.چون من خود این کار را امتحان کردم.

Negar Najafi
09-09-2011, 02:21 PM
ممنون به خاطر مشارکت در تاپیک

البته آقای کوکرم گوینده برنامه نیستن یکی از کارشناسان برنامه هستن که کارشناسای دیگرو هم خانم نجفی معرفی کردن .گوینده و مجری اصلی برنامه آقای حافظ آهی هستن .

خانم نجفی فکر می کنم شما از شنوندگان همیشگی روی موج نجوم هستید چون تا حالا چند بار اسم شما رو که پیامک ارسال کردین شنیدم .درسته ؟

(ساناز مصطفی زاده-دوست خوبم-) این که خیلی خوبه اگه میشه توضیحات بیشتر در مورد برنامه رو شما بدین و اگه ممکنه عوامل برنامرو هم اگه میشناسین معرفی کنین .

بازم ممنون

سلام بر شما آقای حقیقی، ممنون از لطفتون.البته باید ذکر کنم که هدف اصلی من از معرفی، افراد کارشناس بودند. ممنون که یادآوری کردین.
عوامل مختلف برنامه:

سردبیر و مجری: حافظ آهی

نویسنده و محقق: فرناز شهیدثالث

تهیه كننده: جمشید جم

صدابردار: سعید خلیل نژاد

دستیار تهیه: اسماعیل باستانی

هماهنگی: سپیده سمیعی، الهام خیاط عالی

گزارشگران: فاطمه خوشبختیان، بنفشه یعقوبی

ارتباطات: راحله بروجردیان

ادیتور: معصومه خیاطون
خب راستش نمیدونم چه توضیحی درباره ی برنامه بدم، اگر دوستان لطف کنن و بفرمایند که راجع به کدوم قسمت برنامه توضیح بدم بنده در خدمتم.

البته دوستان باید اضافه کنم که آقای بابک امین تفرشی_استاد گرامی بنده_ هم قبل از سفرشون کارشناس برنامه بودند. و آقای کاوه واسعی زاده از قلم افتادند. معذرت!:you're kidding, rig

Negar Najafi
09-09-2011, 02:27 PM
با سلام به شما. باید بگویم من هم با شما موافقم سری جدید این برنامه نسبت به سری قبلی آن انرژی وجذابیت را ندارد.در واقع وقتی این برنامه وبلاگ داشت بسیار به روز تر بود .اما بهتر زود قضاوت نکنیم. چون ممکن دلایلی قانع کنندهای وجود داشته باشد.درضمن میشه برای اینکه برنامه تازگی پیدا کند خودمون دست به کار بشیم وگزارشات .آیتم هایی را درست کنیم وبرای این برنامه بفرستیم.مطمئنم حتما از این کار استقبال میکنند.چون من خود این کار را امتحان کردم.

ممنون از شما ملیکا جان
صحبت شما کاملا" درسته. از همه ی دوستان گرامی خواهش میکنم اگر این برنامه رو از شهر ها و روستا ها و حتی از تهران میشنوند (با وجوده اینکه رادیو تهران هست اما من شنیدم که از شهرها ی دیگه هم میشنوند) لطفا" از مجالس و محافل نجومی خودتون حتی یک گزارش چندین دقیقه ای درباره ی عنوان محفل خودتون بفرستین. برای ارسال گزارش هم فقط کافیه که در اوایل برنامه (برای زودتر ادیت شدن و پخش) با شماره ی 33914141 و 33914142 تماس بگیرین (+ پیش شماره ی تهران=021) و بفرمایین که میخواین گزارشی رو در برنامه پخش کنن.

mahdad_haghighi
09-09-2011, 03:08 PM
با سلام. همین الان که دارم مینویسم دارم به قسمت مورخ 15/6 گوش میدم. برنامه خوب و جذابه. دارن در مورد کهکشان راه شیری و فاصله و قطر و درخشندگی صحبت می کنن. جالبه.
حالا یه سوال دارم آیا برنامه هر هفته رو برا دانلود میذارین؟

ان شاء الله ، تلاشم رو می کنم .

mahdad_haghighi
09-13-2011, 07:11 PM
دوستان سلام
شرمندم فکر می کردم امروز دوشنبست ، زودتر نشد یادآوری کنم .
طبق مطلب سایت رادیو تهران روی موج نجوم امشب با موضوع آسمان این هفته تهران پخش می شود همچنین در این برنامه جذابیت‌های آسمان و توسط کارشناسان نجوم مطرح می‌شود. بخشی از برنامه نیز به آخرین ،اخبار و اطلاعات مرتبط با دنیای نجوم اختصاص دارد.
بازم طبق مطلب سایت رادیو تهران در برنامه‌ی این هفته‌ی روی موج نجوم آقایان احمد کریمی، کاظم کوکرم و خانم فاطمه عظیم‌لو از کارشناسان نجوم در استودیو حضور می‌یابند.

روی موج نجوم امشب را فراموش نکنید . ساعت 21 تا 22:30 ، موج Fm94 یا Am1332

mahdad_haghighi
09-13-2011, 08:22 PM
روی موج نجوم هفته ی آینده تمام می شود .

این جملرو همین لحظه آقای حافظ آهی گفتن.

نظراتتون در این باره را ادامه ی این تاپیک بنویسید . آیا تا به حال به روی موج نجوم گوش می کردید ؟ و ...

stargazer
09-13-2011, 08:33 PM
:TT TT:
روی موج نجوم هفته ی آینده تمام می شود .
:TT TT:

این جملرو همین لحظه آقای حافظ آهی گفتن.خیلی خیلی ناراحت شدم . واقعا حیف...:th_cry::th_cry::th_cry:

نظراتتون در این باره را ادامه ی این تاپیک بنویسید . آیا تا به حال به روی موج نجوم گوش می کردید ؟ و ...

منم شنیدم تعجب کردم. چرا؟؟؟؟؟ تازه شب اولی بود که داشتم مستقیم گوش میکردم به برنامه (قبلا غیر مستقیم بود) :(

آقای آهی گفتن که بعد از 1 سال و نیم دیگه نتونستن کاری کنن که ادامه پیدا کنه این برنامه، و زورشون نرسیده دیگه. البته گفتن قرار نیست که ول کنن و برن پی کارشون. و تا جایی

که بتونن در جایی دیگه و شاید برنامه ای دیگه ادامه میدن (اینطور که من شنیدم). حالا چی شده که صدا و سیما داره برنامه های نجومی رو کنسل و یا تغییر میده، الله اعلم.

الان هم در جواب یه پیامک "چرا آخه؟ اون از آسمان شب اینم از شما؟" گفتن که البته اینو بگم که شاید این مشکل از ماست که نتونستیم خودمون رو با شرایط وفق بدیم و قطعا اگه

حمایتهای صدا و سیما نبود شاید این 1 سالو نیم هم این برنامه ادامه پیدا نمیکرد. و ابراز امیدواری کردن که از خاکستر این برنامه، یک برنامه بهتر نجومی متولد بشه..... . ولیییییی

لابلای حرفها میشه فهمید که ......... ( چی بگم والا :( متاسفم که برنامه های نجومی دارن تموم میشن یا تمومش می کنن به نوعی)

شماره روابط عمومی رادیو تهران که اعلام شد برای اینکه اگر اعتراضی دارین باهاش تماس بگیرین:33903131

BigBang
09-13-2011, 09:09 PM
ای بابا!خیلی حیف شد!!!!!!!!!!:th_cry::th_cry:
اطلاعاتش مفید بود!
معمولا گوش میکردم یاهمون موقع یا بعدش ازتو سایتش!
کاش ادامه داشت!
امیدوارم تعطیلی کوتاه مدت باشه و دوباره یه چنین برنامه ای پخش بشه!

169
09-13-2011, 10:19 PM
برنامه روی موج نجوم هر روز داشت بر خاطبانش اضافهمیشد و ان یعنی پیشرفدر جذب مخاطب و مسئولان رادیو تهران هیچ وقت از این بدشون نمیاد! فکر نمی کنم رادیوتهران مشکل داشته باشه و باید حقیقت رو دید تا قضاوت کرد که مشکل ازکیه!! ازآقای آهی دعوت کنید که در اینج توضیح بدن و در رادیو نمی تونن واقیت رو بگن و این هم برمیگرده ممنوعات!

mahdad_haghighi
09-13-2011, 10:22 PM
برنامه روی موج نجوم هر روز داشت بر خاطبانش اضافهمیشد و ان یعنی پیشرفدر جذب مخاطب و مسئولان رادیو تهران هیچ وقت از این بدشون نمیاد! فکر نمی کنم رادیوتهران مشکل داشته باشه و باید حقیقت رو دید تا قضاوت کرد که مشکل ازکیه!! ازآقای آهی دعوت کنید که در اینج توضیح بدن و در رادیو نمی تونن واقیت رو بگن و این هم برمیگرده ممنوعات!

از صحبت های آقای آهی کاملا معلوم بود که مسئولان برنامرو قطع کردن . فردا که لینک برنامرو گذاشتم می تونین گوش کنین در ضمن مگه سری قبل آسمان شب طرفدار کم داشت ؟

169
09-13-2011, 10:37 PM
از صحبت های آقای آهی کاملا معلوم بود که مسئولان برنامرو قطع کردن . فردا که لینک برنامرو گذاشتم می تونین گوش کنین در ضمن مگه سری قبل آسمان شب طرفدار کم داشت ؟
شما می دونید دقیق به خاطر چی برنامه اسمان شب تموم شد؟!میدونید حرفهای و مشکلات بین صدا و سیما و عاملان برنامه اسمان شب چی چیزهایی بوده؟ ما فقط شنیدیم که صداوسیما برنامه رو قطع کرده و طبیعتا دلیل داشته و فعلا نمیبینم کسی (اکثر منجم ها) دلیلشو بدونه! همچین اتفاقی هم می تونه برای برنامه روی موج نجوم باشه! میخوام بگم که باید چیزهایی که گذشته کامل گذاشته بشه و بعد قضاوت کنیم! منم ناراحت شدم از اینکه برنامه قراره تموم بشه!

Negar Najafi
09-13-2011, 11:04 PM
من واقعاً متاسفم برای این قضیه و به علاوه ی اینکه برای هر کسی که عامل این کار بوده آرزوی شفا میکنم چون به نظرم کسی که موجب خاتمه ی یک برنامه ی علمی (به خصوص نجومی) میشه بیماره. این برنامه واقعاً عالی بود، از هر نظر:TT TT:. امیدوارم و واقعاً از خدا میخوام که هفته ی بعد آقای آهی بگن که کار برنامه درست شده و قطع نمیشه:ouch...it hurts:. بچه ها از همتون میخوام اگر برنامرو دوست دارید تویه این یک هفته زنگ بزنید و واقعاً احساستونو بگید و بگید که چه قدر برنامرو دوست دارید و میخواید ادامه پیدا کنه!:angry::help:

پیمان اکبرنیا
09-14-2011, 01:04 AM
این که چرا سری قبل آسمان شب تمام شد توش حرفهای ناگفته زیادی داره! یکی از دلایلش عدم حمایت مالی شبکه از برنامه بوده که باعث تعطیلی شده و دیگری هم سنگ اندازی افرادی که در تمام طول سالهای اجرای برنامه، آرزوی تعطیلی اون رو در سر می پروراندند و در نهایت به آرزوشون رسیدند. خیلی نمیشه در این مورد صحبت کرد اگر خود صاحبان برنامه علاقه داشتند حتما صحبت میکردند.

حالا این برنامه رادیویی معلوم نیست چرا تموم شد در حالی که این برنامه هم مخاطبان بسیاری داشت و منطقی نبود تعطیل بشه.

melika bidabadi
09-14-2011, 11:17 AM
با سلام به تمامی دوستان .من هم از شنیدن این خبر واقعا ناراحت شدم اما فکرش را میکردم که یک روزی این بر نامه هم مثل برنامه اسمان شب تمام بشه .چون بعد از یک ماه تعطیلی ناگهانی برنامه دیگر مثل سری قبل نبود ودر واقع اگر این برنامه تا اینجا ادامه داشته به خاطر تلاش عوامل این برنامه و آقای آهی بوده.(انگار کسی تو صدا وسیما نیست تا از چنین برنامه هایی حمایت کند )اگر برنامه ای را که آقای صفاریان پور در باره اسمان شب واتمام ان صحبت کردند گوش کرده باشیددر این برنامه آقای آهی امیدوار بودند این برنامه همچنان ادامه داشته باشد وبه ترویج علم بپردازد.البته من هم مثل نگار جان امیدوارم این برنامه دوباره ادامه پیدا کند.به هر حال من که هر چی با روابط عمومی شبکه تماس میگیرم یا اشغال یا کسی جواب نمیده!!!!

mahdad_haghighi
09-14-2011, 12:07 PM
دوستان برنامه ی مورخ 90/6/22 را آپلود کردم . از طریق لینک زیر می توانید برنامه را دانلود یا به صورت آنلاین به آن گوش دهید .

http://www.4shared.com/audio/3wY8mgKx/roye_moj_nojum_2.html?

melika bidabadi
09-14-2011, 12:26 PM
ام من انقدر زنگ زدم تا بلاخره موفق شدم .و جالب اینجا است که مسئولان روابط عمومی اصلا خبر ندارن وفکر می کنند که قراره سری جدید برنامه بعد از این سری پخش بشه ومیگن بهتره که به ادرس ایمیل رادیو تهران ایمیل بزنید

mahdad_haghighi
09-14-2011, 04:21 PM
دوستان سلام

من امروز به جناب آهی (سردبیر و مجری روی موج نجوم ) ایمیل زدم و از ایشون دعوت کردم که تو این بحث

شرکت کنن . امیدوارم که ایشون دعوت بندرو قبول کنن و باعث بشن حقایق بیشتر روشن شه البته طبیعیه که

فقط حضور ایشون باعث روشن شدن حقایق نمیشه ولی امیدوارم به پیشبرد بحث کمک کنه .

Negar Najafi
09-14-2011, 08:13 PM
سلام دوستان
بنده امروز آقای آهی رو به سایت دعوت کردم تا بیان و دلایل اتمام برنامرو بگن، اما ایشون در جوابه حرفم خندیدن! نمیدونم جوابشون در پشت این خنده چی بود! اما به هر حال امیدوارم که هرچی زودتر این برنامه درست شه و مثل قبل بشه. و ممنون از شما آقای حقیقی برای کمک به حل این مسئله، اما خانه از پایبست ویران است...

melika bidabadi
09-14-2011, 08:32 PM
درسته نگار جان ولی من فکر کنم منظور اقای اهی این بود که بهتر پرونده این برنامه را ببندیم ومنتظر برنامه جدید ودیگری باشیم البته دوستان علاقه مندمیتوانند به وبسایت دانش فضایی مراجعه کنند واز برنامه های ان به ویژه برنامه کافه رادیو استفاده کنند در ضمن طبق گفته های اقای اهی قرار به زودی قسمت سوم این برنامه در سایت قرار بگیره.
www.spacescience.ir

Negar Najafi
09-16-2011, 06:06 PM
سلام دوستان
این سه شنبه آخرین برنامه ی روی موج نجوم پخش خواهد شد، اما من که هنوز امیدمو از دست ندادم!:shout: اگر تا به حال به این برنامه به هر دلیلی گوش نکردین، این برنامه ی آخرو گوش کنید و قبل از سه شنبه زنگ بزنید به شماره ی روابط عمومی شبکه (33903131-021) و بگید که فقط نمیخواید این برنامه با اجرای آقای آهی قطع بشه.
مشخصات برای بار n ام: اف ام ردیف 94، ای ام ردیف 1332، ساعت 21:00. سه شنبه شب از رادیو تهران

melika bidabadi
09-20-2011, 07:32 PM
با سلام دوستان کسی خبر داره که امشب روی موج نجوم پخش میشه یا نه چون توی سایت رادیو تهران هیچ اسمی از این برنامه در جدول پخش نیست؟

Negar Najafi
09-20-2011, 10:32 PM
با سلام دوستان کسی خبر داره که امشب روی موج نجوم پخش میشه یا نه چون توی سایت رادیو تهران هیچ اسمی از این برنامه در جدول پخش نیست؟

سلام. این پیغام 1 ساعت پس از اتمام آخرین برنامه ی روی موجه نجومه. به همه تسلیت میگم. امیدوارم غمه آخرتون باشه...

اگر بیهُده زیباست شب/برای چه زیباست؟/برای که زیباست؟
شب و رود بی انحنای ستارگان چه سرد میگذرد...
و چه زود همه چیز گذشت...

alisevensky
09-26-2011, 11:40 AM
سلام دوستان من دنبال قسمت 13 برنامه روی موج نجوم میگردم و می خوام دانلودش کنم هر کی که می تونه فایلش رو معرفی کنه ازش ممنون میشم.

mahdad_haghighi
09-27-2011, 09:09 PM
سلام دوستان من دنبال قسمت 13 برنامه روی موج نجوم میگردم و می خوام دانلودش کنم هر کی که می تونه فایلش رو معرفی کنه ازش ممنون میشم.

سلام دوست عزیز ، ورودتون به آوا استار رو تبریک می گم

لینک دانلود : http://astroupload.com/do.php?filename=13171448781.mp3

منبع : http://astronomy169.blogfa.com/ ( وبلاگ جناب یاسر رایگان )

saeedmozah
09-27-2011, 09:28 PM
من رفته بودم رادیو گرفته بودم که دو قسمت آخر رو گوش کنم
البته قبلش از خرید خبری از تموم شدنش نداشتم
ولی متاسفانه قسمت آخر رو از دست دادم

mahdad_haghighi
09-28-2011, 03:41 PM
من رفته بودم رادیو گرفته بودم که دو قسمت آخر رو گوش کنم
البته قبلش از خرید خبری از تموم شدنش نداشتم
ولی متاسفانه قسمت آخر رو از دست دادم

با سلام

شما می توانید از طریق لینک زیر و با وارد کردن شبکه ، روز و ساعت مورد نظر خود برنامه ای که از دست داده اید را به صورت آنلاین بشنوید .

آرشیو دیجیتال رادیو :http://www.iranseda.ir/radio

melika bidabadi
09-28-2011, 07:18 PM
با سلام به تمامی دوستان.
دیشب جای خالی این برنامه در شبکه ی رادیویی تهران خالی بود.
ولی طبق صحبتی که بنده با خانم شهید ثالث (نویسنده متن های زیبای برنامه) وآقای آهی داشتم نظر شان این بود که متاسفانه در صدا وسیمای ما مباحث وبرنامه های غیر علمی توجه بیشتری میشود وحتی چندین سال که در حال پخش اما برنامه های علمی همچین جایگاهی را ندارند به همین خاطر میخواهم به عنوان عضوی کوچک از جامعه نجومی از تمامی دوستان دعوت کنم که اگر مایل هستند با روابط عمومی این شبکه تماس بگیرند ویا ایمیل بزنند تا شاید مسئولین متوجه شوند که برنامه های علمی به خصوص نجومی طرفدار ومخاطبان زیادی دارند ونیاز به برنامه های خوبی چون روی موج نجوم دارد.
به هر حال من هنوز امیدوارم تا برنامه سازی علمی در کشور ما هم به گونه ای شود تا دیگر شاهد قطع برنامه هایی چون روی موج نجوم وآسمان شب نباشیم.

mh.noori
10-04-2011, 01:33 PM
من هر چه سعی کردم برنامه هایی را که قبلا اپلود شده بود را دانلود کنم ، موفق نشدم! دوستان در ارشیو شخصی کسی برنامه ها را ذخیره کرده ؟

mahdad_haghighi
10-04-2011, 03:38 PM
من هر چه سعی کردم برنامه هایی را که قبلا اپلود شده بود را دانلود کنم ، موفق نشدم! دوستان در ارشیو شخصی کسی برنامه ها را ذخیره کرده ؟

سلام جناب نوری ، میشه دقیقا بفرمایید منظورتون کدوم برنامه هاست ؟ شاید بتونم کمک کنم:have%20a%20nice%20d

mh.noori
10-05-2011, 09:31 AM
سلام ...

همه برنامه ها !

متشکرم .

BehzadQ
10-05-2011, 11:19 AM
کسی اطلاع داره آرشیو برنامه های قبلش رو از کجا میشه دانلود کرد؟

stella
10-05-2011, 07:12 PM
به راه پرستاره ميكشانيم
فراتر از ستاره مينشانيم
من از ستاره سوختم
لبالب از ستارگان تب شدم
چو ماهيان سرخرنگ ساده دل
ستاره چين بركه هاي شب شدم

... ... ... ...
با اين كه دو هفته از اتمام برنامه مي گذره ، اما هنوز باور اين كه "روي موج نجوم" ديگه وجود نداره برام سخته...سخته كه يك سال و نيم شنونده ي به برنامه باشي در يك لحظه بهت بگن " قراره برنامه تموم بشه" !!!
چي بگم...همه ي اين حرف ها تكراري شده...مهم اينه كه ديگه يه همچين اتفاقي پيش نياد!
...بيشتر فكر من مشغول اين ماجراست كه چه ظلمي در حق كساني شد كه ميتونستن اين فرصت رو داشته باشن كه از طريق "روي موج نجوم" با يه دنياي جديد آشنا بشن...اما اين حق ازشون گرفته شد!

در مورد آرشيو برنامه هم بايد بگم كه من تعداد زيادي از برنامه ها رو دارم(خصوصا تا قسمت 30-40) شايد بتونم كمكتون كنم...بررسي مي كنم و خبر ميدم.

elia
01-04-2012, 02:06 PM
اینم به لینک فوق العاده واسه شنوندگان پایه ی روی موج نجوم
http://www.astroupload.com/do.php?filename=13256729951.mp3

stella
01-04-2012, 02:27 PM
سال پیش امشب در برنامه روی موج نجوم درباره ی خورشید گرفتگی 14 دی و پدیده های نجومی حرف می زدند...شب گذشته برنامه "آسمان شب، طبیعت فراموش شده" تموم شده بود...آقای آهی در برنامه گفتن "میترسم اگه بخوام بگم چرا آسمان شب تموم شد ، بعدا بیایم و بگیم چرا روی موج نجوم تموم شد!"
...اما کی اون موقع می دونست که سال بعد این موقع از "روی موج نجوم" هم فقط یاد و خاطره اش مونده!!!
...روزگاره دیگه!

nasapersian
02-05-2012, 05:52 PM
سلام هرکس که تمامی قسمت های روی موج نجوم رو دارد لطفا اعلام کند .

mahdad_haghighi
09-19-2012, 10:42 PM
دقیقا یک سال پیش در بیست و نه شهریورماه نود آخرین برنامه از مجموعه رادیویی روی موج نجوم پخش شد .

عکس یادگاری عوامل برنامه دقایقی پس از پایان آخرین قسمت :

http://www.astroupload.com/uploads/13480818491.jpg

saeedmozah
09-19-2012, 10:52 PM
آقا مهداد یه سوال فنی:
اون آقایی که سمت چپ ایستادن احتمالا آقای واسعی نیستن؟

newastronomer
12-24-2012, 07:47 PM
سلام دوستان
شنیدم قراره آقای حافظ آهی یه برنامه ای توی رادیو داشته باشن به اسم چراغ خاموش که نجومیه و دوشنبه ها از ساعت 21:00تا 23:30 پخش میشه از رادیو تهران
توی سایت پارس اسکای دیدم نوشته بود
گفته قسمت اول برنامه دوشنبه هست نمیدونم مظورش همین امشب بوده یا نه ولی احتمالا همین دوشنبه هست یعنی امشب. مهمونشونم آقای پژمان نوروزي و ذوالفقار دانشي‌نسب هست

م.ح.اربابی فر
12-25-2012, 12:36 AM
سلام دوستان
شنیدم قراره آقای حافظ آهی یه برنامه ای توی رادیو داشته باشن به اسم چراغ خاموش که نجومیه و دوشنبه ها از ساعت 21:00تا 23:30 پخش میشه از رادیو تهران
توی سایت پارس اسکای دیدم نوشته بود
گفته قسمت اول برنامه دوشنبه هست نمیدونم مظورش همین امشب بوده یا نه ولی احتمالا همین دوشنبه هست یعنی امشب. مهمونشونم آقای پژمان نوروزي و ذوالفقار دانشي‌نسب هست

من تو فیس بوک تبلیغ این برنامه رو دیدم
علت همزمانیش با برنامه آسمان شب تلویزیون چی هست؟

mohammad_reza
12-25-2012, 09:04 AM
دیشب اولین قسمت از برنامه «چراغ خاموش» از رادیو تهران پخش شد. این برنامه دوشنبه‌ها ساعت 21:00 تا 23:30 روی موج FM 94 و AM 1332 با موضوع نجوم و به سردبیری و اجرای حافظ اهی پخش می‌شود. میهمانان دیشب پژمان نوروزی و ذوالفقار دانشی بودند.
اگر به نجوم علاقه دارید، با «چراغ خاموش» همراه شوید
دیشب یادم رفت اسمان شب ببینم
این هم لینک پخش اینترنتی برنامه:
http://www.4shared.com/mp3/eXRY7tbp/Lights-Off-01.html

BigBang
12-31-2012, 09:32 PM
سلام
جهت یادآوری: :دی
برنامه چراغ خاموش امشبم شروع شده!

stella
01-10-2013, 12:36 AM
کسی برنامه های هفته ی گذشته روداره?
ممنون میشم هر کدوم ازدوستان که برنامه روضبط کرده اند,دراختیاربقیه هم بذارن!!

melika bidabadi
01-29-2013, 02:32 PM
بر نامه دیشب برنامه جالبی بود موضوع برنامه تاریخ علم بود
میهمان برنامه آقای گمینی بودن البته من فقط قسمت کوتاهی از برنامه رو ضبط کردم که متاسفانه کیفیتش زیاد خوب نیست

موضوع برنامه هفته آینده درباره مریخ با حضور خانم فاطمه عظیم لو
وبخش همیشگی اخبار نجومی که توسط خانم مصطفی زاده اجرا میشود

melika bidabadi
01-29-2013, 03:04 PM
من تو فیس بوک تبلیغ این برنامه رو دیدم
علت همزمانیش با برنامه آسمان شب تلویزیون چی هست؟
علت خاصی نداره زمان بندی شبکه این طور بود ابته طبق گفته اقای آهی ایشون وتهیه کننده برنامه آ قای جعفرنیا تمام تلاششون کردن ولی شبکه قبول نکرده
البته می تونید با روابط عمومی رادیو تهران تماس بگیرید واین مطلب رو ذکر کنید شاید اگر تعداد افرادی که خواستار تغییر زمان پخش اند بیشتر بشه مسولین قانع بشن زمان وروز این برنامه رو تغییر بدن(البته شاید با وجود بازپخش اسمان شب دیگر نیازی به تغییر زمان پخش نباشه)
021-33903131
ویا می توانید بهradiotehran@irib.ir (http://forum.avastarco.com/forum/radiotehran@irib.ir)ایمل بزنید

melika bidabadi
02-11-2013, 08:14 PM
بررسی پروژو های رباتیک وکاوشگر های فرستاده شده به سطح مریخ
با حضور آقای صبوری
امشب در چراغ خاموش

melika bidabadi
02-20-2013, 07:48 PM
با سلامی به تمامی دوستان
بلاخره تلاش های آقای جعفر نیا تهیه کننده این برنامه نتیجه داد و لینک دانلود برنامه های گذشته چراغ خاموش بر روی سایت رادیو تهران قرار گرفت

http://www.radiotehran.ir/staticpageview.php?ID=669

melika bidabadi
09-16-2013, 08:29 PM
چراغ خاموش هم اکنون از رادیو تهران (fmردیف 94/amردیف 1332)
با موضوع عکاسی نجومی
مهمان این برنامه: آقای طه قوچکانلو
:)

علیرضا محمدی
09-21-2013, 08:14 PM
چراغ خاموش هم اکنون از رادیو تهران (fmردیف 94/amردیف 1332)
با موضوع عکاسی نجومی
مهمان این برنامه: آقای طه قوچکانلو
:)
فایل صوتی برنامه را دارید؟

melika bidabadi
09-21-2013, 08:47 PM
برای دریافت فایل صوتی برنامه باید به وب سایت رادیو تهران مراجعه کنید ودر قسمت درخواست های شما که کنار صفحه دست راست کلیک کنید فایل های صوتی برنامه های گذشته اونجا قرار داره البته کمی با تاخیر به روز می شود(که اگر به زودی وبسایت شخصی برای برنامه ساخته شود این مشکل حل میشود.) :)
آرشیو کل برنامه ها:
http://www.radiotehran.ir/boxesview.php?ID=388
لینک برنامه هفته گذشته»:
http://www.radiotehran.ir/staticpageview.php?ID=762

melika bidabadi
05-27-2014, 07:31 PM
سلام بر تمامی شنودگان برنامه چراغ خاموش :)
فصل جدید برنامه " چراغ خاموش" از این پس مثل سابق (برنامه روی موج نجوم) :
سه شنبه ها از ساعت 21_22:30 از رادیو تهران (fmردیف 94/amردیف 1332) پخش خواهد شد!