PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مکانی برای کتاب خوان ها

صفحه ها : [1] 2 3

م.ح.اربابی فر
08-27-2011, 09:57 PM
با تمام پیشرفت های دنیای مجازی باز هم کتاب بهترین دوست ما به حساب می آید!

دور و بر ما کتاب هایی وجود دارند که هربار می خوانیمشان لذت خاصی به ما دست می دهد و اغلب علاقه خود به کائنات را از آن ها به ارث برده ایم!
منظورم کتاب های آموزشی مانند نجوم به زبان ساده، نجوم دینامیکی، شناخت ستارگان و ... نیست. منظورم کتاب هایی است که به ظاهر جنبه آموزشی ندارند اما خواندن آنها دنیاهای جدیدی را به روی ما باز می کند. مثل کتاب " تاریخچه تقریبا همه چیز!!" یا " تاریخ پیدایش علم جدید" که هر دوتایشان به نحوی به نجوم مربوط می شوند.
اینجا محلیست که قرار است شما دوستان این نوع کتاب ها را به ما معرفی کنید تا با هم قرار بگذاریم و ظرف مدت مشخصی به اتفاق یکدیگر شروع به خوانش آن ها کنیم و بعد هم درباره یشان کمی گپ بزنیم!

پس روند این تاپیک به شرح زیر است:

1- بحث درباره انتخاب یک کتاب
2- تعیین زمان برای خواندن آن کتاب
3- خواندن کتاب
4- گپ زدن درباره کتاب! ( همان نقد و رفع اشکال خودمانی)
5- بازگشت به مورد شماره یک
.
.فکر می کنم بهتر است کمی از وبگردی هایمان کم کنیم و همچون گذشته به سراغ کتاب خوانی برویم تا شاید سرانه مطالعه کتاب در کشور را هم افزایش دهیم!

لیست کتاب‌های خوانده شده تا کنون(برای دریافت خلاصه کتاب روی آن کلیک کنید):

1- کمدی‌های کیهانی (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?699-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7&p=54233&viewfull=1#post54233)
2- ناوی که نامرئی شد (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?699-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7&p=54234&viewfull=1#post54234)
3- تاریخچه زمان (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?699-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7&p=54235&viewfull=1#post54235)
4- کیهان در پوست گردو (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?699-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7&p=54236&viewfull=1#post54236)
5- پتک آسمان (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?699-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7&p=61411&viewfull=1#post61411)
6- صفر
7- انفجار بزرگ

۸ - رویای من (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?699-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7&p=77552&viewfull=1#post77552)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این تاپیک با تاپیک معرفی کتاب ها و نرم افزارهای نجومی (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?43-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7) تفاوت دارد. برای معرفی و آشنایی با کتاب های آموزشی نجومی به آن تاپیک سر بزنید.

ستاره بنیادی
08-28-2011, 02:53 AM
آقا اجازه سوال:

در مورد اینکه چه نوع کتاب هایی رو معرفی کنیم بیشتر توضیح می دهید؟ به خصوص با روشنگری که در خط آخر پست تان افزودید آدم به توضیح بیشتر نیاز پیدا می کند

خیلی ممنون

________
:wink:

rezash
08-28-2011, 03:21 AM
فکر میکنم کتابهائی نظیر مثلث برمودا یا ارابه خدایان و به من بگو چرا و غیره ... که در پایه راهنمائی و دبیرستان بین همکلاسیها دست به دست میشدند خیلی در علاقه مند کردن دانش آموزان و حتی بزرگسالان به مقوله نجوم و مباحث عمومی کل کائنات نقش داشته و دارند.من خودم با علاقه بسیاری این کتابها را در آن مقطع سنی میخوندم.

در کل کتابهائی که اینگونه نوشته میشوند و بار خشک آموزشی ندارند با مخاطب ارتباط مطلوبی برقرار میکنند و حتی میتونن به طور غیر رسمی پیش زمینه کتب درسی باشند.من هنوز هم در بعضی فیلمهای مستند میبینم که دانشمندی مطرح در حوزه علوم چه طور در مورد کتابهائی تخیلی یا شبه علمی یا علمی ولی مفرح توضیح میدهد و استارت آینده شغلی خودش را با این کتابها پیوند میزند.

اگر بخوام کتابی عام را در وهله اول معرفی کنم کتاب "مجموعه چشم انداز علم" نوشته آیزاک آسیموف را معرفی میکنم.

م.ح.اربابی فر
08-28-2011, 01:39 PM
آقا اجازه سوال:

در مورد اینکه چه نوع کتاب هایی رو معرفی کنیم بیشتر توضیح می دهید؟ به خصوص با روشنگری که در خط آخر پست تان افزودید آدم به توضیح بیشتر نیاز پیدا می کند

خیلی ممنون

اینجا یک مکان نجومیست، پس طبیعتا قرار نیست اینجا دور هم کتاب "شوهر آهو خانوم" بخوانیم :Psmiley:
نکته مهمی که فکر می کنم توضیح آن ضروریست این است که از معرفی کتاب در اینجا اصلا نترسید!!!:yaeh am not durnk:
هر کتابی به نظرتان می رسد معرفی کنید تا به قول مهندس علی آبادی با استفاده از خرد جمعی یک کتاب را برای مطالعه انتخاب کنیم.
منظور من بیشتر تجربه های شخصی خودتان است. مثل مورد جناب rezash

پس هیچ ترتیبی و آدابی مجوی هرچه می خواهد دل تنگت بگو

------------------
برای راهنمایی:
به گذشته خود رجوع کنید و ببینید با خواندن چه کتاب هایی حال خوشی بهتان دست داده است! ( البته منظور کتاب هایی که به نحوی با نجوم در ارتباطند)

sara shahabi
08-28-2011, 04:02 PM
فکر می کنم کتاب کمدی های کیهانی ایتالو کالوینو نیز برای این بحث مناسب باشد!

اگر بخواهم توضیح مختصری راجع به این کتاب بدهم باید بگویم که این کتاب شامل چند داستان 8,9صفحه ای است که بیش تر داستان ها در مورد نجوم است!اتفاقا برای بحث کردن بسیار مناسب هست چون در عین علمی و تخیلی بودن بسیار معنی دار هست!کلا کتاب هاب ایتالو کالوینو به خاطر پدر و مادرش بر زمینه ی علم استواره(البته گیاه شناس بودن)!ولی این علم خشک نیست و با تخیل اون رو می پرورونه و ادم رو در بعضی موارد به تفکر وا می داره.مثلا داستان اول این کتاب در مورد دور شدن کهکشان از هم هست که یک نکته ی علمی بخش تخیل ان مربوط به گذشت چند میلیون سال و رویت یک فرد است و بخش تفکر(!)ان مربوط به دیده شدن اعمال ما و ...است(البته جای بحث زیاد دارد!)از اون جایی که اگر ادامه بدم کل کتاب رو تعریف می کنم!!خلاصه بگم که بسیار کتاب خوبی است!

golaftab
08-28-2011, 04:15 PM
مرسی ازموضوعتون چقدجالبببب!! :grin:همین دوروز پیش از وبگردی درمورده نجوم خسته شده بودم پراکنده خونی :we all gonna die: پیشنهاد دادم به دوتادوست اوایی که بیایم قراربزاریم چندصفحه تو یه نوبت زمانی مشخص کتاب نجوم به زبان ساده رو باهم تموم کنیم سوال داشتیم بپرسیم از هم وخلاصه بالاخره تمومشششش کنیم :banghead: جای چنین تایپیکی خالی بودواقعااا.

hermes
08-28-2011, 06:18 PM
من هم کتاب 6عدد رو معرفی میکنم کتاب واقعا بخث برانگیزی هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tamay
08-28-2011, 11:07 PM
کی معلوم میشه این کتابی که همه میخوان "خوانش" کنند؟

solh
08-29-2011, 10:27 PM
پيشنهاد ميكنم كتابي رو انتخاب كنيد كه همه تا اندازه اي ميل به خواندن (در وقت آزاد) اون داشته باشن .
يه سوال داشتم كتابهايي كه معرفي ميكنيم بايد جنبه صرف نجومي داشته باشن ؟ مثلا ميشه از يه مطلب معرفي كنيم كه نتايج اون در نجوم جالب و بحث برانگيزه ؟ به هر حال در زمينه خاص نجوم من خودم تا حالا كتابي نديدم كه براي اين بحث مفيد باشه !! به جز كتاب تاريخچه زمان كه اون هم اكثرا خونديم!!
پيشنهاد ميدم كه از كتاب هايي مثل نجوم به زبان ساده استفاده نكنيد(نظر شخصي از روي علاقه!).

م.ح.اربابی فر
08-30-2011, 12:53 PM
من هم کتاب 6عدد رو معرفی میکنم کتاب واقعا بخث برانگیزی هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

توضیح بیشتر می دهید درباره کتاب

م.ح.اربابی فر
08-30-2011, 12:55 PM
کی معلوم میشه این کتابی که همه میخوان "خوانش" کنند؟

در پست اول نوشته ام که :15 شهریور

mobi
08-30-2011, 01:43 PM
پس کتاب 6عدد تصویب شد؟؟؟؟ما باید وقت داشته باشیم بخونیما!!!؟؟:slow:

sara shahabi
08-30-2011, 02:59 PM
کتاب صفر دکتر ناصری
البته این کتاب کمیاب است و به خود بنده به سختی پیداش کردم! و البته کاملا مطمئن نیستم که جزو این دسته از کتاب هایی که فرمودید باشه ولی این رو می دونم که زبونش اصلا مثل کتاب های علمی خشک نیست و توضیحش روانه حتی در مورد موضوعی مثل جهان های موازی ولی در هر صورت کتاب خوبیه شاید برای بحث کردن مناسب باشه!
ولی اگر وقت نمی شه یا به موضوع ربط پیدا نمی کند که می تونه جزو کتاب ها مورد خوانش قرار نگیره! با تشکر.

fairytale
08-30-2011, 09:43 PM
من کتابای جان کریستوفر رو خیلی دوست دارم! البته خیلی علمی تخیلی هستند. غارهای فراموشی درمورد آدماییه که روی ماه زندگی می کنن! البته قشنگترین کتابش نیست! کتابای قشنگترم داره! اکثر کتاباش در مورد آیندست! (اسم اصلی نویسنده ساموئل یوده!)

م.ح.اربابی فر
09-01-2011, 09:26 PM
پس کتاب 6عدد تصویب شد؟؟؟؟ما باید وقت داشته باشیم بخونیما!!!؟؟:slow:

تصویب نشد
به عنوان یک پیشنهاد قرارش دادم.

م.ح.اربابی فر
09-01-2011, 09:27 PM
من کتابای جان کریستوفر رو خیلی دوست دارم! البته خیلی علمی تخیلی هستند. غارهای فراموشی درمورد آدماییه که روی ماه زندگی می کنن! البته قشنگترین کتابش نیست! کتابای قشنگترم داره! اکثر کتاباش در مورد آیندست! (اسم اصلی نویسنده ساموئل یوده!)

الان کتاب پیشنهادی شما کدوم شد؟

fairytale
09-01-2011, 09:39 PM
الان کتاب پیشنهادی شما کدوم شد؟
غارهای فراموشی اثر جان کریستوفر! یه رمان علمی تخیلی برای نوجوانانه!(با اینکه از سن من گذشته ولی هنوزم با این جور کتابا حال می کنم!!)

solh
09-03-2011, 04:57 PM
پيشنهاد من:
نام :ترموديناميك و عالم ... مارتين گلدشتاين ، اينگه گلدشتاين ، مركز نشر دانشگاهي
اين كتاب بيشتر در مورد قانون دوم ترموديناميك هست و خوبي كه داره اينه كه همه ي اقشار ميتونن ازش استفاده كنن ، چه مبتديان و چه كساني كه دستي در علوم دارند . و البته يك مورد خوب ديگش اينه كه كاملا براي استفاده در وقت آزاد مناسبه و نتايجش هم براي هر كسي شگفته و مطمعنا جذاب .
داخلش هم به خيلي چيزها پرداخته ميشه ، مثل پيروي از نظريه اتمي اين قانون ، اندكي(كم)تاريخچه ترموديناميك،و كاربردشان در زمينه هاي بسياري چون :تابش جسم سياه ، تشكيل الماس از گرافيت ، حمل اكسيژن به وسيله ي خون ، تاريخ زمين ، و حتي قسمتي از تكامل .
اگر دوست داريد قسمتي از متن اول كتاب را بگذارم لطفا بگوييد.

gandom
09-03-2011, 05:32 PM
کتاب صفر دکتر ناصری
البته این کتاب کمیاب است و به خود بنده به سختی پیداش کردم! و البته کاملا مطمئن نیستم که جزو این دسته از کتاب هایی که فرمودید باشه ولی این رو می دونم که زبونش اصلا مثل کتاب های علمی خشک نیست و توضیحش روانه حتی در مورد موضوعی مثل جهان های موازی ولی در هر صورت کتاب خوبیه شاید برای بحث کردن مناسب باشه!
ولی اگر وقت نمی شه یا به موضوع ربط پیدا نمی کند که می تونه جزو کتاب ها مورد خوانش قرار نگیره! با تشکر.

به نظر من شما دست گذاشتین رو یکی از بهترین کتاب ها...راستی چیز دیگه ای که هست این کتاب یه قل دیگه ام داره که از خودش خیلی حجیم تره و اون هم کتاب یکه ...البته اول کتاب یک نوشته شده و بعد کتاب صفر!
توی این کتاب ها دکتر ناصری در مورد نظریه ی شعور توضیح میده که خودش ارائه داده....راستی مطلب دیگه ای که هستش اینه که دکتر ناصری بعد از 16 سال به ایران برگشته و در حال حاضر در دانشگاه امیرکبیر به تدریس مشغوله(برای دانشجوهای دکترای فیزیک اتمی)من هم به واسطه ی دوستان تو دو جلسش شرکت کردم(فوق العاده بود!)

hermes
09-05-2011, 06:05 PM
میشه زود تر کتابی که قراره انتخاب بشه رو مشخص کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sara shahabi
09-05-2011, 09:34 PM
به نظر من شما دست گذاشتین رو یکی از بهترین کتاب ها...راستی چیز دیگه ای که هست این کتاب یه قل دیگه ام داره که از خودش خیلی حجیم تره و اون هم کتاب یکه ...البته اول کتاب یک نوشته شده و بعد کتاب صفر!
توی این کتاب ها دکتر ناصری در مورد نظریه ی شعور توضیح میده که خودش ارائه داده....راستی مطلب دیگه ای که هستش اینه که دکتر ناصری بعد از 16 سال به ایران برگشته و در حال حاضر در دانشگاه امیرکبیر به تدریس مشغوله(برای دانشجوهای دکترای فیزیک اتمی)من هم به واسطه ی دوستان تو دو جلسش شرکت کردم(فوق العاده بود!)
بله کتاب یک رو هم خوندم راستش با اینکه هیچ ربطی به اطلاعات خودم ورشته م و ...نداشت بیشتر ازش لذت بردم.منتها دیگه چون ربطی به نجوم نداشت نگفتم:)نمی دونستم برگشتند مرسی که گفتید.

saeedmozah
09-05-2011, 09:42 PM
کتاب ((مشهور ترین اکتشافات جهان )) به قلم ( رژندرا راجیو ) ترجمه (محمد رضا رخشانفر )
نصفش نجومه بقیه اش رو هم واسه اینکه حوصلتون سر نره بخونید قشنگه

karimisss
09-09-2011, 12:31 PM
پیشنهاد من جهان در پوست گردو است اگر تو اون حیطه ای که شما می خواهید باشه .
امروز هجدهم شهریوره .اعلام نمی کنید؟
ما منتظریم

melika bidabadi
09-09-2011, 02:11 PM
سلام به تمامی دوستان به نظر من افرادی که تازه نجوم را شروع کردند ونیاز به اطلاعات کلی دارند کتاب 186 پرسش وپاسخ ونجومی نوشته آین نیکسون و ترجمه دکتر عبدالمهدی ریاضی و هادی رفیعی. بعد از آن هم برای علاقه مندان به کیهان شناسی کتاب انفجار بزرگ نوشته ی کریگ هوگان. ترجمه علی فعال پارسا.وکتاب دهر پویشی در جهان بیکران نوشته دکتر حسین سالاری.البته کتاب جهان در پوست گردو را مطالعه کنید چون کتاب خیلی خوبیه.

saeedmozah
09-09-2011, 02:55 PM
من با 186 پرسش و پاسخ موافق نیستم
چون من بعضی از جواب هاش رو دیدم که یا کامل توضیح نداده یا نصف نیمه و این حرفا
بعدشم خیلی ها خوندن
حداقل من که خیلی ها رو میشناسم که خوندنش
ولی بازم تصمیم رو جمع میگیره

solh
09-09-2011, 03:27 PM
سلام به تمامی دوستان به نظر من افرادی که تازه نجوم را شروع کردند ونیاز به اطلاعات کلی دارند کتاب 186 پرسش وپاسخ ونجومی نوشته آین نیکسون و ترجمه دکتر عبدالمهدی ریاضی و هادی رفیعی. بعد از آن هم برای علاقه مندان به کیهان شناسی کتاب انفجار بزرگ نوشته ی کریگ هوگان. ترجمه علی فعال پارسا.وکتاب دهر پویشی در جهان بیکران نوشته دکتر حسین سالاری.البته کتاب جهان در پوست گردو را مطالعه کنید چون کتاب خیلی خوبیه.
اصلا با كتاب اول شما موافق نيستم . كتابي نيست كه انسان را به موضوع خاصي بكشاند و چون نوشته هاي پراكنده دارد انسان اصلا حس نميكند كه به يك منبع معتبر دلبسته است .

melika bidabadi
09-09-2011, 03:41 PM
:have%20a%20nice%20dشما درست میگید که مطالبش پراکنده است ولی من که گفتم مطالب کلی را دراختیار خواننده قرار میدهد وخواننده میتواند با به دست اوردن یک اطلاعات کلی مطلبی را که می خواهد در باره اش بیشتر بداند پیدا کند .البته این نظر من ونظر شما هم قابل احترام.

Sunrise
09-09-2011, 08:10 PM
مامان من هم گفتن که کتاب حقیقت یخی رو پیشنهاد بدم! :wink:

گفتن راجع به فعالیت های ناسا برای کشف حیات فرازمینی و یوفو ها و سیاست های امریکا و این هاست!

البته داستانش رو برای من تعریف کردن و خیلی جذاب بود(البته ایشون کلا خوب داستان تعریف میکنن) یعنی روی نگرش ادم به اخبار علمی حول این موضوع ها تاثیر میذاره:advise:

راستی sara shahabi عزیز من کتاب کمدی های کیهانی رو سرچ کردم و مطالب جالبی راجع بهش دیدم و مشتاق شدم بخونمش حتما! ولی این کتاب فروشی های محلی نداشتن! به نظر شما از کجا میشه تهیه اش کرد؟؟

sara shahabi
09-09-2011, 10:20 PM
راستی sara shahabi عزیز من کتاب کمدی های کیهانی رو سرچ کردم و مطالب جالبی راجع بهش دیدم و مشتاق شدم بخونمش حتما! ولی این کتاب فروشی های محلی نداشتن! به نظر شما از کجا میشه تهیه اش کرد؟؟

چه قدر خوب که شما سرچ کردید و اقدامی در این جهت انجام دادید:)حقا که کتاب جالبی است!
راستش این کتاب رو 3 سال پیش از شهر کتاب ابن سینا خریدم.نمی دونم الان داره یا نه!اگر جایی دیدم حتما اطلاع می دم.انتشاراتش کتاب نادر هست.امیدوارم بتونید پیدا کنید.

melika bidabadi
09-10-2011, 11:38 AM
راستش من میخوام چند تا کتاب دیگر را معرفی کنم .که اولیش کتاب خانم انوشه انصاری به اسم رویای من .البته خودم تازه خواندن این کتاب را تمام کردم.ابر فضا ترجمه نادر جوانی. علم ونابخردی که در باره شبه علم است نویسنده:دیزی ردنر ومایکل ردنر.در ضمن برای کسانی که از فیزیک خوششون نمیاد کتاب فیزیک بی فیزیک .(مصاحبه با دکتر منصوریدر مورد فیزیک) امیدوارم با خواندن این کتاب از فیزیک لذت ببرید.:have a nice day:

Sunrise
10-09-2011, 04:09 PM
اینجا محلیست که قرار است شما دوستان این نوع کتاب ها را به ما معرفی کنید تا با هم قرار بگذاریم و ظرف مدت مشخصی به اتفاق یکدیگر شروع به خوانش آن ها کنیم و بعد هم درباره یشان کمی گپ بزنیم!
3- خواندن کتاب
.
.

پس دوستان کتاب های مناسبی را که به نظرشان می رسد مناسب خواندن دسته جمعی است از امروز تا 15 ام شهریور معرفی کنند.

----

پیشنهادات (به روز شده):

کتاب "مجموعه چشم انداز علم" نوشته آیزاک آسیموف

کتاب "کمدی های کیهانی" ایتالو کالوینو

کتاب "6عدد"

کتاب "تاريخچه زمان"

کتاب "صفر" نوشته دکتر ناصری
کتاب " غارهای فراموشی" نوشته جان کریستوفر

کتاب " ترموديناميك و عالم" نوشته مارتين گلدشتاين ، اينگه گلدشتاين

کتاب "مشهور ترین اکتشافات جهان" نوشته رژندرا راجیو

[COLOR="royalblue"]کتاب " جهان در پوست گردو"
کتاب " تاریخچه تقریبا همه چیز"

جناب محا
آیا زمان جمع بندی کردن و معرفی کتاب برای مطالعه گروهی فرا نرسیده؟؟؟ ما منتظریم ها ;)

Mahtabe kavir
10-09-2011, 04:44 PM
واقعا موضوع جالبیه البته اگه شروع بشه!
منتظر اعلام نتیجه تون هستیم.

Mahtabe kavir
10-19-2011, 01:16 PM
جناب Moha

ما همچنان منتظریم!

نتیجه معلوم نشد؟؟؟:oh u !: پس این خوانش کی شروع میشه؟؟؟؟:angry:

م.ح.اربابی فر
10-19-2011, 08:01 PM
من از پست 24 به بعد کتاب های پیشنهادی را وارد نکردم و الان هم دسترسی ویرایش ندارم
حال از مدیر محترم تقاضا دارم کتاب های مطرح شده از پست 24 به بعد را در لیست پست ابتدایی اضافه کنند.
برای انتخاب کتاب می توانیم به صورت کاملا دیکتاتوری من یک کتاب را انتخاب کنم و همه با هم شروع به خواندن کنیم! و می شود به روش کاملا دموکراتیک نظرسنجی گذاشت و بیشترین رای را به عنوان کتاب مناسب برای خواندن انتخاب کرد البته می شود حکم حکومتی هم از مدیر ارشد گرفت!
خلاصه که گزینه ها زیاد است.
البته اگر کسی واقعا به نظرش کتابی ارزش خواندن دارد بیاید و بگوید.

کسی نظری ندارد؟

http://www.atlantaintownpaper.com/wp-content/uploads/2010/04/books3.jpg

Sunrise
10-19-2011, 10:22 PM
من با اون مدل دموکراتیکش بیشتر موافقم ولیییییییییی

کتابی که سارا شهابی عزیز معرفی کرده - کمدی های کیهانی- رو خریدم و خوندم.......... بسیار خوب و خواندنی بود ;)

ویرایش هم میکنیم بعدااا !

Mahtabe kavir
10-22-2011, 12:25 PM
خوشحالم بالاخره خودتون جواب دادین وگرنه کودتا میشد!!!!!!;)

فقط برای انتخاب کتابم به هر روشی که شد اگه میشه یه کمی سریعتر عمل کنید ما میخواهیم زودتر خوانش کنیم:faill:

م.ح.اربابی فر
10-22-2011, 06:28 PM
فکر می کنم کتاب کمدی های کیهانی ایتالو کالوینو نیز برای این بحث مناسب باشد!

اگر بخواهم توضیح مختصری راجع به این کتاب بدهم باید بگویم که این کتاب شامل چند داستان 8,9صفحه ای است که بیش تر داستان ها در مورد نجوم است!اتفاقا برای بحث کردن بسیار مناسب هست چون در عین علمی و تخیلی بودن بسیار معنی دار هست!کلا کتاب هاب ایتالو کالوینو به خاطر پدر و مادرش بر زمینه ی علم استواره(البته گیاه شناس بودن)!ولی این علم خشک نیست و با تخیل اون رو می پرورونه و ادم رو در بعضی موارد به تفکر وا می داره.مثلا داستان اول این کتاب در مورد دور شدن کهکشان از هم هست که یک نکته ی علمی بخش تخیل ان مربوط به گذشت چند میلیون سال و رویت یک فرد است و بخش تفکر(!)ان مربوط به دیده شدن اعمال ما و ...است(البته جای بحث زیاد دارد!)از اون جایی که اگر ادامه بدم کل کتاب رو تعریف می کنم!!خلاصه بگم که بسیار کتاب خوبی است!

http://www.ibna.ir/images/docs/000034/n00034916-b.jpg

با مشورت دوستان و درنظر گرفتن موضوع و حجم کتاب، کمدی های کیهانی به عنوان اولین کتاب انتخاب شد.
در اینجا (http://www.ibna.ir/vdcceoq1.2bq0s8laa2.html) می توانید اطلاعاتی که خبرگزاری کتاب ایران درباره این کتاب منتشر کرده است بخوانید.
دوستانی که از این پست تشکر می کنند یعنی در خواندن این کتاب مشارکت خواهند داشت.
برای خرید کتاب می توانید از سایت های فروشگاه اینترنتی کتاب نیز استفاده کنید.
اگر هم موفق به خرید یا تهیه کتاب نشدید بفرمایید که بالاخره یک کاریش بکنیم!!
اگر مشکلی پیش نیاید از دوشنبه هفته آینده استارت می زنیم!

space
10-22-2011, 09:02 PM
من کاملا حمایت میکنم خیلی طرح خوبیه
ولی متاسفانه کتاب رو ندارم سعی میکنم کتاب رو تهیه کنم اگه پیدا کردم با تشکرم از پست بالا اعلام میکنم
ولی کتاب بعدی رو کتابی بگین که بیشتری ها داشته باشن
من یه پیشنهاد هم دارم
میشه هر بخش رو به یکی سپرد و اون فرد پس از مطالعه کل کتاب از اون بخش یه خلاصه برامون بذاره اینجوری یه تاپیک داریم به ارزش یه کتاب

Sunrise
10-30-2011, 06:13 PM
http://www.ibna.ir/images/docs/000034/n00034916-b.jpg

با مشورت دوستان و درنظر گرفتن موضوع و حجم کتاب، کمدی های کیهانی به عنوان اولین کتاب انتخاب شد.
در اینجا (http://www.ibna.ir/vdcceoq1.2bq0s8laa2.html) می توانید اطلاعاتی که خبرگزاری کتاب ایران درباره این کتاب منتشر کرده است بخوانید.
دوستانی که از این پست تشکر می کنند یعنی در خواندن این کتاب مشارکت خواهند داشت.
برای خرید کتاب می توانید از سایت های فروشگاه اینترنتی کتاب نیز استفاده کنید.
اگر هم موفق به خرید یا تهیه کتاب نشدید بفرمایید که بالاخره یک کاریش بکنیم!!
اگر مشکلی پیش نیاید از دوشنبه هفته آینده استارت می زنیم!

بچه هااااااااااااااااا

من الان حس اون موجوداتی رو دارم که در آخر عصر یخبندان باقی مونده بودن :(

یه مدتی هست که من و محای گرامی دنبال این کتاب کمدی کیهانی هستیم...

البته من واقعا شانسی یه نسخه از این کتاب رو از دارینوش خریدم و البته فکر کنم آخریش بود.

تا اینکه به همراه محا هر چی کتاب فروشی میدونستیم گشتیم و نیافتیم/ محا میگن که برخی بچه ها هم گشتن و نیافتن و البته الان فهمیدم حق دارن!

الان زنگ زدم به نشر نادر و با مسئول این انتشارات صحبت کردم- یه خانوم مهربون و غمگین-
گفتن که پروانه نشرون لغو شده و این کتاب هم دیگه موجود نیست!

کلی درد دل کردن و من نیز همدلی کردم و خلاصه دست آخر وقتی فهمیدن ما این کتاب رو دوست داشتیم و میخوایم بخونیمش خوشحال شدن و گفتن برید کپیش کنید!

حالا تصمیم با شما/ کتاب من هست :)

آسمون
10-30-2011, 06:45 PM
بچه هااااااااااااااااا

البته من واقعا شانسی یه نسخه از این کتاب رو از دارینوش خریدم و البته فکر کنم آخریش بود.

تا اینکه به همراه محا هر چی کتاب فروشی میدونستیم گشتیم و نیافتیم/ محا میگن که برخی بچه ها هم گشتن و نیافتن و البته الان فهمیدم حق دارن!

الان زنگ زدم به نشر نادر و با مسئول این انتشارات صحبت کردم- یه خانوم مهربون و غمگین-
گفتن که پروانه نشرون لغو شده و این کتاب هم دیگه موجود نیست!

کلی درد دل کردن و من نیز همدلی کردم و خلاصه دست آخر وقتی فهمیدن ما این کتاب رو دوست داشتیم و میخوایم بخونیمش خوشحال شدن و گفتن برید کپیش کنید!

حالا تصمیم با شما/ کتاب من هست :)

خوبه دیگه ....
نیکی و پرسش؟؟؟؟؟
اگر اجازه دادن که خیلی خوبه...منتظریم...لازم هم نیست کپی بشه شاید اسکن بشه بهتر باشه.

Asteroid
10-30-2011, 06:52 PM
سلام دوستان .جسارتا نظر من اينه كه در مورد كتابهاي كمياب و نادر همون طرحي كه space عزيز گفتن پياده كنيم چون اينطوري با تعريفايي كه از كتاب شد خوب خيلي ها علاقه مند به خوندنش شدن اما كتابي نيست:slow:......حالا كسي كه اونو داره براي مثال خانوم sunrise وقتي اين كتابو مطالعه كردن يه خلاصه ي كوتاه از مطالب مفيد قرار بدن كه حداقل يه چيزي ازش دستگيرمون بشه!!!!!(sunrise جان البته بي زحمت!) :hope my fake smile
اما من چند وقته كه مي خوام وقت بزارم و كتاب ابرفضا رو بخونم، مطلب هاي زيادي با اقتباس از اين كتاب در سايت هاي مختلف گذاشته ميشه....
به نظرم كه خيلي بايد جالب باشه.به هر حال اينم يه پيشنهاده دوستان.;)

م.ح.اربابی فر
10-30-2011, 07:16 PM
با توجه به دو پست شماره 37 و 39 قرار شد کتاب را اسکن کنیم و به صورت پی دی اف برای دوستان متقاضی بفرستیم.
نکته:
1. این فروم متعهد به رعایت قانون کپی رایت است و این کار با اجازه ناشر صورت گرفته است.
2. تشکر از این پست (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?699-مکانی-برای-کتاب-بازها!&p=19746&viewfull=1#post19746)به منظور شرکت در طرح "کتاب بازها" و درخواست برای دریافت پی دی اف کتاب است.
3. گفته بودم اگر مشکلی پیش نیاد اولین کتاب را 2 شنبه شروع می کنیم که مشکل پیش اومد:Psmiley:
ان شاالله بعد از اتمام 200 صفحه اسکن کتاب کار را شروع می کنیم.

Tahereh Ramezani
10-31-2011, 11:31 AM
با سلام و تشکر بسیار از دوستان

بنده از هفته پیش تا دیروز پیگیر کتاب بودم که یافت نشد و می خواستم این مطلب را بگم که دیدم گویا دیگر دوستان هم پیدا نکرده اند ،

حال یک عرض : به نظرتون بهتر نیست که کتاب دیگری را برای مطالعه معرفی نمایید و از دوستانی که این کتاب را خوانده اند تقاضا کنیم که خلاصه آن را بیان کنند ؟

( اسکن 200 صفحه کمی مشکل است ؛ لااقل اگر به فکر اسکنر خود نیستید ، به فکر پرینتر ما باشید :wink: )

sara shahabi
10-31-2011, 02:15 PM
با سلام و تشکر بسیار از دوستان

بنده از هفته پیش تا دیروز پیگیر کتاب بودم که یافت نشد و می خواستم این مطلب را بگم که دیدم گویا دیگر دوستان هم پیدا نکرده اند ،

حال یک عرض : به نظرتون بهتر نیست که کتاب دیگری را برای مطالعه معرفی نمایید و از دوستانی که این کتاب را خوانده اند تقاضا کنیم که خلاصه آن را بیان کنند ؟

( اسکن 200 صفحه کمی مشکل است ؛ لااقل اگر به فکر اسکنر خود نیستید ، به فکر پرینتر ما باشید :wink: )

با سلام خدمت دوستان.

در ابتدا از این که کتابی که معرفی کردم این قدر باعث تکاپو و زحمت شد عذر خواهی می کنم و البته از تلاش دوستان تقدیر!من اطلاع نداشتم که این قدر کتاب کمیاب هست...

ولی در مجموع باز هم عرض می کنم که کتاب واقعا ارزش خواندن دارد و چون متشکل از چند داستان غیر مرتبط است امکان خلاصه کردن به صورت کلی یک مقدار دشوار هست.ولی اگر می دونید که واقعا شرایط مساعد نیست بنده سعی می کنم خلاصه کنم و در اختیارتون بگذارم:)

Tahereh Ramezani
10-31-2011, 02:50 PM
دوستان خبر خوب !!!

الآن با من از طرف یکی از سایت هایی که برای خرید کتاب کمدیهای کیهانی تقاضا داده بودم تماس گرفتند و گفتند که این کتاب را دارند و می توانند بدهند .

البته من گفتم حدود 15 نفر از دوستانم هم می خواهند و گفتند که فعلا 3 یا 4 تا دارند و اگر تقاضا باشد و باز هم در انبارشان موجود باشد ، می توانند ارسال کنند .

از دوستان اگر کسانی می خواهند لطفا بگویند تا تعداد را بدانیم و به آن ها اطلاع دهم .

موفق باشید

م.ح.اربابی فر
10-31-2011, 03:41 PM
3- خواندن کتاب

[/]

به مورد 4 لطفا توجه داشته باشید.

Tahereh Ramezani
11-01-2011, 09:13 AM
دوستان خبر خوب !!!

الآن با من از طرف یکی از سایت هایی که برای خرید کتاب کمدیهای کیهانی تقاضا داده بودم تماس گرفتند و گفتند که این کتاب را دارند و می توانند بدهند .

البته من گفتم حدود 15 نفر از دوستانم هم می خواهند و گفتند که فعلا 3 یا 4 تا دارند و اگر تقاضا باشد و باز هم در انبارشان موجود باشد ، می توانند ارسال کنند .

از دوستان اگر کسانی می خواهند لطفا بگویند تا تعداد را بدانیم و به آن ها اطلاع دهم .

موفق باشید

از دوستان کسانی که کتاب را می خواهند ، تا امشب اطلاع دهند .

Tahereh Ramezani
11-01-2011, 05:34 PM
سلام دوستان

می توانید با مراجعه به لینک زیر ، برای خرید کتاب ، تقاضا بدهید :

http://www.sanaram.com/%DA%A9%D9%85%D8%AF%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C-%DA%A9%DB%8C%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C/b/33723

موفق باشید

Sky_Watcher
11-01-2011, 09:11 PM
میتونید کتاب نظریه و مسائل نجوم رو بخرید.
معادلات نجومی رو بهتون یاد میده و چند تا تمرین راجع به اون به شما میده که شما میتونید حلش کنید.

آسمون
11-20-2011, 12:24 AM
سلام دوستان

می توانید با مراجعه به لینک زیر ، برای خرید کتاب ، تقاضا بدهید :

http://www.sanaram.com/%DA%A9%D9%85%D8%AF%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C-%DA%A9%DB%8C%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C/b/33723

موفق باشید

الان فکر میکنم حدود 20روزی بشه که سفارش دادم اما هنوز نیومده....فکر کنم اسکن بشه بهتر باشه:rambo:

Tahereh Ramezani
11-20-2011, 02:46 PM
الان فکر میکنم حدود 20روزی بشه که سفارش دادم اما هنوز نیومده....فکر کنم اسکن بشه بهتر باشه:rambo:

سلام دوستان

گویا چند نفر دیگر از دوستان هم سفارش دادند ولی متأسفانه کتاب را دریافت نکرده اند ، شاید اسکن شود بهتر باشد ، تا دوباره این تاپیک به جریان خود ادامه دهد .

space
12-02-2011, 07:13 PM
بهتره یه نظر سنجی بزارین و چنتا کتاب رو کاندید کنید
هر کتابی که رای بیاره یعنی رای دهنده اون کتاب رو داره و میشه کارو شروع کرد
فقط یکم همت میخواد قدم اول مهم ترین قدمه که متاسفانه هنوز برداشته نشده!

م.ح.اربابی فر
12-02-2011, 08:20 PM
من واقعا لذت می برم این همه علاقه مند به کتاب می بینم!
من تو این مدت خودم دو تا کتاب غیر نجومی خوندم و سعی کردم سرانه را به تنهایی بالا برم البته!
متاسفانه من الان سخت درگیر هستم و کم کم هم به ایام امتحانات نزدیک می شویم و باید برای درس ها نیز وقتی باز کنیم.
با این اوصاف به لطف همایش ماهی که برگزار شد من کتاب را از خانم سانرایز گرفتم و ظرف امروز و فردا یک فصلشو اسکن می کنم و قرار میدم ببینیم چی میشه

karimisss
12-14-2011, 04:21 PM
سلام دوستان
من تونستم از انتشارات خوارزمی رو به روی دانشگاه تهران این کتاب رو تهیه کنم به لطف خانم سارا شهابی . گفتن دوتا دیگه از اون تو انبارشون دارن . اگر مایلید می تونید تهیه کنید .

karimisss
12-16-2011, 12:44 PM
سلام
این فصل اول این کتابه . تا جایی که من خوندم یکی از قشنگ ترین هاش بوده . حتما بخونید.
اول قصد داشتم عکسا رو اینجا بزارم دیدم خیلی شلوغ می شه آدرساشو می نویسم خودتون ببینید .

http://astroupload.com/uploads/13240259081.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240259082.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240259083.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240259084.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240259085.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240259086.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240259087.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240259088.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240259089.jpg
http://astroupload.com/uploads/132402590810.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240267181.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240267182.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240267183.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240267184.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240267185.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240267186.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240267187.jpg

karimisss
12-16-2011, 10:10 PM
دوستان این هم از فصل دوم این کتاب
( قرار بود پس از خواندن چی کار کنیم ، شروع کنید دیگه )

http://astroupload.com/uploads/13240607451.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240607452.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240607453.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240607454.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240607455.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240607456.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240607457.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240607458.jpg
http://astroupload.com/uploads/13240607459.jpg

م.ح.اربابی فر
12-18-2011, 11:57 PM
در طی این دوران هر چقدر آبرو برای خودمان جمع کرده بودیم به خاطر بدقولی هایمان در این تاپیک رفت رو هوا!
یعنی حتی یه دونه از حرف های بالارو هم عمل نکردم که دل خودم خوش باشه حداقل!
لذا به جهت عدم توانایی در اداره این تاپیک امتیاز آن را با افتخار تقدیم می کنیم به سرکار خانم هستی تا بلکه این تاپیک یک سروسامانی بگیرد.

http://www396.ssldomain.com/tcpc/images/photo/book%20beach.jpg

Tahereh Ramezani
12-19-2011, 02:55 PM
در طی این دوران هر چقدر آبرو برای خودمان جمع کرده بودیم به خاطر بدقولی هایمان در این تاپیک رفت رو هوا!
یعنی حتی یه دونه از حرف های بالارو هم عمل نکردم که دل خودم خوش باشه حداقل!
لذا به جهت عدم توانایی در اداره این تاپیک امتیاز آن را با افتخار تقدیم می کنیم به سرکار خانم هستی تا بلکه این تاپیک یک سروسامانی بگیرد.

فرمایشات شما نشان از فروتنی و تواضع بالای شماست ، اینکه شما به همه اهدافی که تعیین کرده بودید ، به هر دلیلی نرسیدید ، مبنی بر بدقولی شما نیست ، مهم این است که شما تمام تلاش خود را کرده بودید ؛ من به عنوان عضو کوچکی از آوای بزرگ به همراه سایر دوستان گرامی و صد البته با کمک شما ، تلاش خود را برای پیشبرد اهداف این تاپیک به کار خواهیم برد .

به امید موفقیت همه دوستان خوب

Tahereh Ramezani
12-19-2011, 03:01 PM
با سپاس از سرکار خانم karimisss بابت آپلود دو فصل اول کتاب

قطعا دوستان دو فصل اول را تا به الآن مطالعه نموده اند ، لطفا اگر کسی هست که هنوز مطالعه دو فصل اول را تمام نکرده ، لطفا تا 1 / 10 ( یکم دی ماه ) تمام کند تا نقد کتاب را از یکم تا پنجم دی ماه انجام دهیم .

با تشکر

karimisss
12-19-2011, 03:28 PM
با تشکر از همه دوستان
--------------------------------
با توجه به علاقه و پی گیری برخی دیگر از دوستان جهت آپلود بقیه فصل ها ساعت 3 نیمه شب بنده این فصل رو اسکن کردم اما به علت مسائل فنی نشد آپلودش کنم
--------------------------------
این بخش گفتار مترجمه که فکر کردم بد نباشه بخونیدش
http://up.iranblog.com/images/g1k16tm8ct6tvzjpllkp.jpg
http://up.iranblog.com/images/pdm4oy3le5oc9omf4ni.jpg
http://up.iranblog.com/images/ijmjixltxwmr8onaqbn.jpg
http://up.iranblog.com/images/2xa5ksupyc6l2e3nt7y.jpg
-------------------------------
این هم فصل سوم
http://up.iranblog.com/images/g6dvvd37eqdt0rgmfpac.jpg
http://up.iranblog.com/images/1vrs2vybz9jl5rlfblqf.jpg
http://up.iranblog.com/images/9pooqfl2q9yia1vzkvyo.jpg
http://up.iranblog.com/images/kppq1esn8ggajuljmw71.jpg
http://up.iranblog.com/images/l60ll39ztlx1ppzvdm7.jpg
http://up.iranblog.com/images/hirh8exrjebnrnqs9f3.jpg
http://up.iranblog.com/images/5sgz9ehld166e17el585.jpg
http://up.iranblog.com/images/uj6g5wrpchqqqphtpxcp.jpg
http://up.iranblog.com/images/3jvbvhgd0nqqfezqx6.jpg
http://up.iranblog.com/images/jhhihjubqhqe7qxpv62.jpg
http://up.iranblog.com/images/ibjg4phzed64ebase4.jpg
http://up.iranblog.com/images/iazjsg7dls2ffsbbyzr.jpg
http://up.iranblog.com/images/2nm9tni6vh0lvwnyxt8d.jpg

__________________________________________________ _______________________

تعدادی از دوستان قبلا در خواست آپلود دوباره فصل 3 و بخش نوشته مترجم کتاب کمدی های کیهانی رو داشته بودند .
اینم آدرسش :)

http://www.astroupload.com/do.php?filename=13569899201.rar

http://www.astroupload.com/do.php?filename=13569899202.rar

karimisss
12-20-2011, 01:42 AM
من هی اینا رو می زارم که زود بخونیدا
------------------------------------------------
فصل چهارم
http://astroupload.com/uploads/13243324021.jpg
http://astroupload.com/uploads/13243324022.jpg
http://astroupload.com/uploads/13243324023.jpg
http://astroupload.com/uploads/13243324024.jpg
http://astroupload.com/uploads/13243324025.jpg
http://astroupload.com/uploads/13243324026.jpg
http://astroupload.com/uploads/13243324027.jpg
http://astroupload.com/uploads/13243324028.jpg
http://astroupload.com/uploads/13243324029.jpg
http://astroupload.com/uploads/132433240210.jpg
http://astroupload.com/uploads/13243327101.jpg
http://astroupload.com/uploads/13243327102.jpg
http://astroupload.com/uploads/13243327103.jpg

Tahereh Ramezani
12-21-2011, 11:23 AM
سلام دوستان

صرفا جهت یادآوری عرض شود که :

قطعا دوستان دو فصل اول را تا به الآن مطالعه نموده اند ، لطفا اگر کسی هست که هنوز مطالعه دو فصل اول را تمام نکرده ، لطفا تا 1 / 10 ( یکم دی ماه ) تمام کند تا نقد کتاب را از یکم تا پنجم دی ماه انجام دهیم .

با تشکر

sunriseprime
12-21-2011, 01:21 PM
سلام ببخشید وسط کتاب آپلود کردن دوستان میگم ولی:
یعنی نمیشه اینجا کتاب معرفی کرد حتما باید به تصویب دموکراتیک برسه و مورد خوانش جمعی قرار بگیره؟؟؟؟
راستی از کنار حس خوب ورق زدن و بوی کاغذ به سادگی نگذریم اینا کتابو دوست داشتنی تر میکنه ....

space
12-21-2011, 01:40 PM
معرفی کتاب رو میشه اینجا (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?43-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7/page18)انجام بدین
هدف اصلی این تاپیک جمع خوانی است

Tahereh Ramezani
12-22-2011, 01:23 PM
نقد و معرفی علمی کتاب (مرور کتاب) (Book Review) تابع شیوه ای است که می توان اصول آن را به طور خلاصه به شرح ذیل ارائه داد. بدیهی است علیرغم تاکید بر اصول ذیل، مرور هر کتاب منعکس کننده قدرت مرورگر است که می تواند تابعی از شناخت و تسلط به موضوع کتاب، شیوه نگارش، دقت نگاه علمی به کتاب، روش ارزیابی، و چگونگی نقد و ارائه توصیه های لازم برای بهره برداری از کتاب یا لزوم توجه به تعدیلات احتمالی آن باشد.

1- تفاوت خلاصه کتاب با معرفی و نقد کتاب

خلاصه کتاب نوعی برداشت عینی، کلی و احیانا جزئی درباره آنچه که در یک کتاب آمده است، می باشد. به عبارت دیگر خلاصه کتاب، ارزیابی محتوایی، یا کشف رابطه میان محتوا در کتاب با دیدگاههای نویسنده در کتابهای دیگر وی، یا تبیین رابطه میان محتوای کتاب با کتابهایی که در همان موضوع نوشته شده است نمی باشد.این گزینش بر دو مبنا متکی است. اول: نقاط مهم محتوایی که می توان موضوع و محتوای کتاب را به شکل خلاصه تر منعکس کند. دوم: خلاصه کننده که از دیدگاه وی چه چیزی در کتاب حائز اهمیت است. البته جهت گیری در مورد اهمیت مطالب کتاب گر چه تابعی از دیدگاه خلاصه کننده است ولی باید همزمان تابع مطالبی باشد که از دیدگاه نویسنده نیز به عنوان نقاط مهم محتوایی مطرح شده اند. به عبارت دیگر در اینجا باید نوعی از هم پوشانی و تلاقی میان نویسنده و خواننده بر نقاط مهم محتوایی کتاب وجود داشته باشد. در غیر این صورت خلاصه کتاب مفهومی نخواهد داشت و در صورتیکه بدون توجه به این موارد انجام گیرد نوعی از کپی برداری از کتاب به شکل خلاصه تر، و حذف برخی از صفحات و نگه داشتن برخی از صفحات خواهد بود.

2- نقد و معرفی کتاب با آنچه که در بالا گفته شد از چندین بعد متفاوت می باشد. در موارد ذیل ابعاد مزبور مورد تشریح قرار خواهند گرفت.

3- نقد کتاب به معنای حرکت نقادانه در سه جهت می باشد. اول: آیا ایده مادر یا ایده های مادر و مهم مطرح شده در کتاب به چه اندازه با آنچه که دیگران در این زمینه مطرح کرده اند همخوانی یا افتراق دارد. دوم: آیا ایده یا ایده های مادر و مهم مطرح شده در کتاب با آنچه که نویسنده در گذشته دور یا نزدیک در همین موضوع مطرح کرده است به چه اندازه همپوشانی، تفاوت، یا تمایز دارند. سوم: آیا ایده مادر یا ایده های مادر و مهم در کتاب با شیوه علمی و قابل قبول مطرح شده و از نظر روشی قابل پذیرش می باشند یا خیر؟ به عبارت دیگر تباین یا تطابق روش با نظریه به معنای مطابقت مبانی نظری با روشهای بکار گرفته برای تبیین، پذیرش یا رد مبانی مزبور به چه میزان می باشد و آیا می توان به آن شیوه علمی مورد قبول اطلاق کرد؟

4- معرفی و نقد کتاب باید شامل مجموعه ای از نقل قول های مستقیم و غیر مستقیم با استفاده از شیوه منبع گذاری (حداقل آن ذکر شماره صفحه در مورد نقل قول مستقیم) باشد. بنابراین نمی توان در مرور کتاب تنها به نقل قول مستقیم یا غیرمستقیم اکتفا کرد بلکه باید از هر دو شیوه استفاده کرد.

5- بطور خلاصه حجم هر بخش تا اندازه زیادی باید تابع مقادیر ذیل باشد:

*
اطلاعاتی درباره­ ی نویسنده­ی اثر (5 %): اطلاعاتی کلی درباره­ ی نویسنده، دیدگاه­های علمی، فلسفی و احتمالاً سیاسی و نام آثار دیگر وی.
*
خلاصه­ای عمومی از اثر (5 %): خلاصه ­ای از موضوع بحث کتاب با همان نگاه معرفی و نقد با مطرح کردن ایده های مادر و مهم کتاب.
*
تز و ایده­ یا ایده های اصلی نویسنده ­ی کتاب در این اثر یا نتجه­ گیری وی (35 %): نکته­ ی اصلی و محوری که مولف قصد پرداختن به آن را داشته است.
*
ایده­ ی مرورگر درباره­ ی رویکرد و ایده­ ی مولف (35 %): موافقت یا مخالفت مرورگر با ایده ­ی مولف و دلائل آن (نوعی از نقد محتوایی با توجه به محورهای مطرح شده فوق الذکر)
*
تفاوت ایده های اصلی نویسنده با ایده های گذشته وی یا دیگران در همان موضوع. (10%)
*
ارائه موارد کلی کتاب و توصیه­ ها (10%): طرح کلیات کتاب مانند : عنوان، قطع کتاب، تعداد صفحات، نوع جلد، ناشر، محل نشر، تعداد چاپ و غیره. همچنین مروری بر نحوه ی ارائه کتابنامه، منابع، نمودارها یا تصاویر، انسجام اثر، روش شناسی، مستندات مناسب و اشاره کلی به نقاط ضعف و قوت با ارئه توصیه های لازم به عنوان مثال ضرورت بهره برداری از کتاب در حوزه های مختلف (مثلا درسی و غیره) می تواند از توصیه های مفید و قابل استفاده باشد.

منبع (http://www.hbashir.blogsky.com/1388/07/19/post-90/)

در نقدی که ما انجام می دهیم بسته به فصل های کتاب می توانیم از شیوه های فوق استفاده نماییم .

Tahereh Ramezani
12-22-2011, 01:33 PM
سلام دوستان

طبق قراری که داشتیم ، بناست که از امروز تا 5 دی ماه نقد دو فصل اول کتاب را انجام دهیم .

( اینکه از یکم تا پنجم ، به مدت پنج روز ، نقد دو فصل است ، به دلیل فصل امتحانات است ، این روند پس از پایان امتحانات سرعت بیشتری ، هم در انتخاب و هم مطالعه و هم در نقد کتاب خواهد داشت ، البته تمام کارها تنها با همکاری همه دوستان ، به خوبی انجام خواهد شد ! )

لطفا نقدهای خود را به اشتراک بگذارید

موفق و پیروز باشید

sara shahabi
12-22-2011, 04:22 PM
سلام

در مورد مطالبی که در خصوص نقد،هستی عزیز گذاشتند،بنده تخصص کافی برای پاسخ به چنین زمینه هایی را ندارم!لیکن هر آن چه که فهمیدم را سعی می کنم به اشتراک بگذارم:

نوشته هایی که بولد شده است مربوط به متن کتاب می باشد:

اولین موردی که در خلالِ داستانِ اول به آن اشاره می شود،آشکار شدن اتفاقی(اتفاقی که مورد پسند شخص نیست)است که در زمان های قبل افتاده و شاید به فراموشی سپرده شده،ولی دوباره با دیدن افرادی دیگر(که حتی شخص مورد نطر را نمی شناسند) مطرح می شود(یک تکه مقوا از کهکشانی در فاصله ی 100 میلیون سال نوری سر بر آورد:دیدمت)،بلافاصله بحث واکنش مطرح می شود که باید به چه شکل باشد با در نظر گرفتن این مورد که 200 میلیون سال زمان لازم است تا این پیغام به دست آن ها برسد.ابتدا شخص سعی می کند که با بی توجهی و در عین حال نگران بودن(همه چیز را دیده ای یا فقط کمی از آن را؟/اگر راست می گویی بگو آن موقع چه کار می کردم؟/خوب که چی؟/نمی بایست غیر مستقیم آن چه را که دیدمت به آن اشاره داشت تایید می کردم/بهترین رفتار این بود که وانمود کنم اتفاقی نیفتاده تا تاثیر آن چه را که آن ها بالاخره از آن سر در آورده بودند کمرنگ کنم)واکنش داده شود.تمام این جملات را با زیرکی انتخاب می کند.گفته می شود با پرسیدن جمله ی خوب که چی؟ هم می توانم تحقیق کنم که آن ها چه قدر از قضیه اطلاع دارند و هم آرامش من آن ها را ناامید می کند. در این بین به مطالب علمی(نجومی)اشاره می شود:همه ی این کارها 200 میلیون سال دیگر وقت می گرفت،حتی چند میلیون سال اضافه تر چون در ضمنی که تصاویر با سرعت نور در رفت و آمد بودند کهکشان ها هم چنان از هم دور می شدند.

چندی بعد مقوا های دیگری سر بر می آورند که به همان روز اشاره می کنند و باز هم با همان بی تفاوتی به آن ها پاسخ می دهددر این بین به موضوع جالبی اشاره می کند:فاصله ی دورترین کهکشان هایی که مرا دیده بودند به ده میلیارد سال نوری می رسید(البته نمی دونم این جا اشکال علمی داره یا نه!یعنی از زمان تعریف کردن داستان 10 میلیارد سال گذشته واقعا؟!)و کهکشان های دورتر از این فاصله سریع تر از سرعت نور دور می شدندو هیچ تصویری به آن جا نمی رسید.از این رو این خطر وجود داشت که در عقیده ی موقت غلط در مورد من باقی بمانند.../فرد در این زمان سعی می کند کارهای خوبی که انجام داده را به رخ بکشد تا خاطره ی بد را محو کند،ولی چه نتیجه ای می گیرد:دالای لالای لالای!!!!،به قول خودش لحظه ای که جوهر شخصیتم را بدون ابهام نشان دادم آن شخص متوجه چیزی نشده بود.متن زیر را بخوانید:

به نظر من در میان این داستان به نکات بسیار زیبایی اشاره می شود:عقیده ای که به فلان جرم آسمانی محدود می شد برای من مهم نبود،بلکه فکر اینکه پی آمدهای این بی حرمتی می توانست نامحدود باشد مرا آزار می داد.اطراف این کهکشان کهکشان های بسیار دیگری بودند با تماشاچیانی که چشمشان کاملا باز بود...حتی اگر کسی نمی توانست بفهمد این دیدمت به کدام اتفاق مشخص اشاره دارد باز هم این ابهام هیچ نکته ی مثبتی برای من نداشت.با توجه به انکه مردم همیشه به قبول بدترین احتمالات تمایل دارند آن چه که واقعا از فاصله ی صد میلیون سال نوری دیده شده بود در مقایسه با آنچه که در جاهای دیگر تصور می کردند دیده شده است ناچیز بود.در نتیجه احساس ناخوشایندی که لحظه ای کوتاه در 200 میلیون قرن قبل به وجود آورده بودم با منعکس شدن در تمام کهکشان های عالم رشد کرده بود.........

این مورد به نظر شما آشنا نیست؟!به نظر من لازم نیست این افراد را در کهکشان دیگری بیابیم!به نظر من هر آن چه که گفته شد کنایه ای به مردمان روی زمین است و این هنرمندی کالوینو را نشان می دهد.
به جمله ی آخر توجه کنید:مصداق از بین نرفتن اعمال ماست فکر می کنم پژوهش هایی هم در این مورد انجام شده بود توسط انیشتین و دکتر حسابی،این که هیچ وقت از بین نمی رویم!(البته الان دقیق یادم نیست که تا چه حد مربوط بود)

بعد از این اعمال فرد سعی می کند کارهای ابتکاری برای جلب توجه کردن دیگران انجام دهد،وقتی می بیند این کارها نتیجه ای در بر ندارد ناچارا(و در عین حال به نطر من به یک انتخاب درست میرسد)می گوید:با فکر کردن به قضاوت آن ها که دیگر نمی توانستم تغییرشان دهم نوعی احساس راحتی به من دست داد گویی فقط از لحظه ای به آرامش رسیدم که دیگر نشود بر این دفتر سو تفاهم ها چیزی را حک و یا اصلاح کرد و به نظرم می رسید کهکشان هایی که رفته رفته به آخرین شعاع نورانی بیرون از کره ی تاریک تقلیل می یابند تنها حقیقت ممکن را در مورد من با خود می برند و دلم می خواست هر چه زودتر همه ی آن ها این راه را در پیش گیرند.

آن چه که در مورد کتاب اهمیت بسیار دارد آغاز آن و پایان آن است.به نظر من کالوینو کتاب را بسیار خوب و با نتیجه گیری درستی به پایان می برد این که برای افکار دیگران خودمان را آزار بدهیم و تمام وقتمان را صرف این کنیم کار بیهوده ای است.بنده خیلی بیشتر از اینها حرف داشتم ولی سخن رو کوتاه می کنم(الان مثلا کوتاه کردم تازه!)و اگر این گونه از نقد و بررسی مورد نظر هست بفرمایید که 2ومی رو هم بگیم آنچه را که فهمیده ایم!

space
12-22-2011, 07:35 PM
منم داستانو خوندم
راستش خیلی خوب نتونستم با داستان ارتباط برقرار کنم
پیام خوبی داشت ولی منو یکم گیج میکرد و از داستان مینداخت بیرون با داستان دوم راحت تر ارتباط برقرار کردم و سومی بیشتر
البته این نظر منه شاید دلیلش خوندن کتابایی باشه که وقتی چند خطش رو میخوندم دیگه نمیتونستم زمین بذارم
ولی در کل ارزش مطالعه رو داره
الانم با حرفای خانم شهابی باید یه بار دیگه برم بخونم

karimisss
12-23-2011, 06:04 PM
به نظر بنده تو هر کدوم از داستان ها شما اول یه محیطی رو برای خودتون تصور می کنید و بعد با کسب اطلاعات بیشتر میبیند که نه این محیط نمیتونه جواب گوی این حرکات باشه .
به طور مثال اول زمین و یک فرد روی اون رو تصور می کنید اما مینیبید نه نمیشه یه مقوا رو یه سیاره دیگه یا کهکشان دیگه رو دید ، همینطور باید ذهنیت هاتون رو عوض کنید تا به یه نتیجه نهایی برسید که تخیل زیادی برای تصورش می خواد .
همین طور از داستانی به داستان دیگه هم این اتفاق می افته اون دنیایی که تو داستان اول ساخته بودید جوابگوی شما نیست و باید از اول شروع کنید . نمیدونم این حسن یک نوشته رو می رسونه یا عیبش رو اما مطمئن نویسنده تخیل فوق العاده ای داشته و همون انتظار رو از ما داره .
مسئله ی دیگه افرادن که ما نمیتونیم بگیم چی هستن ؟ چون از اول بودن زندگیشون هم سرعت زیادی داره تا بعد از انسانهام میان . این یه مقداری آدم رو گیج میکنه . میتونیم بگیم اونام هستن دیگه و خیلی به این که چین نپردازیم !
ادامه دارد ....

Tahereh Ramezani
12-23-2011, 06:22 PM
سلام دوستان

در ابتدا خاطر نشان می کنم که به دلیل طولانی بودن از آوردن نقل قول های طولانی خودداری کرده ام و شماره صفحه و پاراگراف مربوطه را ذکر کرده ام .

{ فصل اول } :

- ( صفحه 11 ، پاراگراف دوم ) : راوی در ابتدا سخن از واقعه ای ناخوشایند می گوید که در 200 میلیون سال قبل برایش اتفاق افتاده بود ؛ می توان گفت که بدون اینکه از دید دیگران قضاوت را ببیند گفته که می توانستم انکار کنم و در جایی که پای مخاطب را به میان آورده بیان داشته که : " هر کس ، حتی خود من ، می توانست با کمال حسن نیت آن را یک اشتباه تلقی کند " ؛ که این تبرئه خود از رفتارش می باشد که در نهایت حق را به خود داده است . این کار را می توان به انسان هایی نسبت داد که به تصور اینکه کسی دیگر آن ها را نمی بیند و زمان گذشته ، اشتباهات خود را انکار می کنند و در نهایت با آشکار شدن آن موضوع ، طوری جهت دهی می کنند که در نهایت مخاطب حق را به آن ها بدهد . ( نقاب بر چهره )

- ( صفحه 15 ، خط هشتم ) : احساس ناخوشایندی که لحظه ای کوتاه به وجود آورده بودم ، رشد کرده و تشدید شده بود ... ؛ می توان برداشت کرد که احساسات خوشایند یا ناخوشایند ما ، ناخودآگاه بر روی دیگران تأثیر می گذارد و ما علاوه بر مسئول بودن در قبال خودمان ، مسئول احساسات و افکاری که در ذهن دیگران به وجود می آوریم ، هستیم و طبق گفته راوی : " با توجه به اینکه مردم همیشه به فبول بدترین احتمال ها تمایل دارند ، و چون نمی دانستم کسانی که مرا به طور مستقیم ندیده اند به کدام نتیجه گیری رسواکننده ای رسیده اند " ؛ دیگرانی که انسان را از نزدیک نمی شناسند به خود اجازه می دهند تا هر طور که می خواهند در مورد انسان قضاوت کنند و با توجه به تمایل اکثر انسان ها به قبول بدترین احتمال ، قضاوت عادلانه ای نمی تواند شکل گیرد . ( پس چرا ، پس چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی ؟؟؟!!! )

- ( صفحه 15 ، پاراگراف دوم ) : از جاهای دیگر هم مقواهای دیدمت را به او نشان داده اند ولی با بی تفاوتی تحقیرآمیزی جواب می داده ؛ می توان گفت که هر چقدر کارهای ما بزرگتر باشند ، تأثیر بیشتری دارند و دیدگان بیشتری نظرشان به آن جلب می شود ، حال اگر کار ما نادرست بوده ، راه حلش بی تفاوتی در مقابل آن است ؟؟!! آیا نباید به دنبال راه حل منطقی بود ؟؟!!

- ( صفحه 16 ، پاراگراف دوم ) : که میان همه دیدمت ها از سوی دیگر کهکشان ها در التهاب دائم بوده ، می گوید : تنها استثناء یک جرم آسمانی بوده که نوشته " از اینجا که چیزی معلوم نیست " ؛ می توان این برداشت را کرد که گاهی بعضی افراد ممکن است چیزی راببینند ولی از آن بگذرند و به روی خودشان نیاورند و یا اینکه واقعا چیزی ندیده باشند و شاید بتوان به یینگ و یانگ اشاره کرد که در تمام سیاهی ها نقطه سفیدی وجود دارد ، و هیچ وقت نباید مأیوس شد . ( در ناامیدی بسی امید است )

- ( صفحه 20 ، پاراگراف آخر ) : از اینکه رفتار بزرگوارانه پرافتخارش نادیده گرفته شده بود و به جای آن به بافتنی پشمی اش توجه کرده اند ، شکوه کرده ؛ می توان گفت که چه بسیارند انسان های سبک سری که به جای دیدن اصل موضوع تنها به حواشی نگاه می کنند و وجود و گوهر یکدانه ی انسانی را نادیده می انگارند !

- ( صفحه 25 ، پاراگراف اول ) : کاری می کردم که خوب نبود ، یک اشتباه نابخشودنی ، بروز آشکار حقارت انسانی ... ؛ می توان گفت که عمر انسان در حال گذر است و گاهی انسان ها اعمالی را مرتکب می شوند که دیگر جای جبران نیست و انسان ها برای جبرانش دست به دلیل تراشی های خنده دار و تلاش های ناشیانه می زنند ولی چه سود !! اعمال ناسنجیده که جزء حقارت چیز دیگری عاید انسان نمی شود . ( بنشین بر لب جوی و گذر عمر ببین )

- ( صفحه 27 ) : کهکشان هایی که رفته رفته به آخرین شعاع نورانی تقلیل می یابند ، تنها حقیقت ممکن را در مورد من با خود می برند ؛ می توان گفت که انسان های زیادی به زندگی انسان می آیند و می روند و گاه بعضی از آن ها تأثیر می گذارند و تأثیر می پذیرند ، پس چه نیکو آنکه بتوانیم چنان باشیم که یادمان همیشه به نیکی در صحنه هستی ماندگار بماند ! ( زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست ، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ، صحنه پیوسته بجاست ، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد ... )

karimisss
12-24-2011, 08:07 PM
دوستان این هم فصل پنجم این کتاب .
برای راحت تر شدن کار فایل زیپ هستش اگر مشکلی در دانلود کردنش بود بفرمایید هر کدوم از عکسارو جداگونه بزارم .

http://astroupload.com/do.php?filename=13247445491.zip

Tahereh Ramezani
12-24-2011, 10:47 PM
با عرض سلام خدمت همه دوستان به ویژه دوستداران کتاب !!!!

تا جایی که در خاطرم هست ، قبل از اسکن کتاب تقاضاهای بسیاری برای مطالبه ی کتاب وجود داشت تا اینکه فصل های کتاب یک به یک اسکن شدند و اکنون در اختیار تمامی دوستان قرار دارد ؛ و با وجود وقت بسیاری که برای مطالعه کتاب وجود داشت و پس از مطالعه فصل های کتاب بنا بر نقد آن بود و 5 روز برای نقد تنها 2 فصل از کتاب ( که حدود 25 صفحه می شده ) ، ولی اکنون فقط 4 نفر نظر خود را بیان کرده اند !!!!

نمی دانم چه دلیل یا توجیه یا بهانه ای برای بی تفاوتی وجود دارد ؟؟!!

آیا تمام دوستانی که مشتاقانه پیگیر کتاب بوده اند و بعضا چند نفر هم تهیه کرده اند ، هرگز کتاب را مطالعه نکرده اند ؟؟!!

لطفا اگر کتاب را نقد یا مطالعه نمی کنید ، دلیل این کار را بیان کنید .

موفق باشید

the milky way
12-24-2011, 11:40 PM
با عرض سلام خدمت همه دوستان به ویژه دوستداران کتاب !!!!

تا جایی که در خاطرم هست ، قبل از اسکن کتاب تقاضاهای بسیاری برای مطالبه ی کتاب وجود داشت تا اینکه فصل های کتاب یک به یک اسکن شدند و اکنون در اختیار تمامی دوستان قرار دارد ؛ و با وجود وقت بسیاری که برای مطالعه کتاب وجود داشت و پس از مطالعه فصل های کتاب بنا بر نقد آن بود و 5 روز برای نقد تنها 2 فصل از کتاب ( که حدود 25 صفحه می شده ) ، ولی اکنون فقط 4 نفر نظر خود را بیان کرده اند !!!!

نمی دانم چه دلیل یا توجیه یا بهانه ای برای بی تفاوتی وجود دارد ؟؟!!

آیا تمام دوستانی که مشتاقانه پیگیر کتاب بوده اند و بعضا چند نفر هم تهیه کرده اند ، هرگز کتاب را مطالعه نکرده اند ؟؟!!

لطفا اگر کتاب را نقد یا مطالعه نمی کنید ، دلیل این کار را بیان کنید .

موفق باشید

بنده فصل اول این کتاب را مطالعه کرده ام! اما مقصود نوشته های نویسنده را درک نکردم! و از ادامه ی مطالعه منصرف شدم! به نظر بنده فقط پاراگراف ابتدایی هر فصل که یک توضیح علمی است مفهوم مشخصی دارد که البته همین پاراگراف نیز در برخی فصل ها بسیار مبهم بوده و درک منظور آن هم دشوار است! بقیه ی کتاب هم که معلوم نیست چه میخواهد بگوید و چه مطلبی را میخواهد انتقال دهد! نه داستانی بودنش معلوم است و نه علمی بودنش!
با تشکر

Tahereh Ramezani
12-25-2011, 01:29 PM
سلام دوست گرامی

تشکر که نظرتونو بیان کردید ، منتظر نظر بقیه دوستان هم هستیم .

آسمون
12-25-2011, 10:04 PM
راستش من فقط فرصت کردم فصل یک کتاب رو بخونم.همین فصلی که خوندم درست نتونستم با کتاب ارتباط برقرار کنم...
مشخصه که نویسنده ذهن خلاقی داشته که مسائل اجتماعی و علمی نجوم رو با هم همراه کرده ولی توی همون فصل اول خیلی جاها بود که به تعبیر خودمونی ،آدم رو حرص می داد و یک مسئله رو بارها و بارها تکرار می کرد که باعث سر در گمی من می شد .
ولی باز هم میگم از این مورد که نویسنده مسائل اجتماعی رو با نجوم همراه کرده بود خوشم آمد.

Sunrise
12-25-2011, 10:29 PM
هستی جان! :grin:
من خیلی وقت پیش تقریبا نصف کتاب رو خوندم و الان درگیر آزمون های ترم آخرم هستم و کتابم هم دست خودم نیست!

میشه یه مدت به من مرخصی بدید لطفا؟؟ قبلا از همکاری شما متشکرم :whiteflags:

Tahereh Ramezani
12-26-2011, 10:41 PM
چه خوش گفت آنکه گفت :

خداوند انسان را آفرید ، انسان هم بهانه را !!!! :cool:

نمی دونم اگر این فصل امتحانات نبود ، ما چه بهونه ای برای کتاب نخوندن داشتیم ؟؟!! :stupido:

یعنی انقدر در روز وقتمون پر هست که حتی 15 دقیقه هم به کتاب ها افتخار نمیدیم نگاهشون کنیم چه برسه بخوندنشون ( اصلا حرفشم نزن !!!! :snooty: ) ولی از طرفی اصلا نباید فراموش کرد که باید ( از نون شب هم واجب تره !!!! :whoow: ) جتما روزانه حداقل یک ساعت در نت بچرخیم !!!!

و چه خوش گفت جناب moha که گفت :advise::

فکر می کنم بهتر است کمی از وبگردی هایمان کم کنیم و همچون گذشته به سراغ کتاب خوانی برویم تا شاید سرانه مطالعه کتاب در کشور را هم افزایش دهیم!

Tahereh Ramezani
12-27-2011, 12:02 PM
سلام بر دوستان کتاب دوست خوبم :hope my fake smile

از امروز ( 6 / 10 / 1390 ) تا 17 / 10 / 1390 ، شروع به خواندن ادامه کتاب که شامل فصل های 3 و 4 و 5 می شود ، می کنیم .

( لطفا دوستانی که از قافله ی کتاب خوان ها عقب موندن ، هر چه سریع تر خودشونو به قافله برسونن که این کاروان به راهش ادامه می دهد ... :have a nice day: )

karimisss
12-28-2011, 05:06 PM
دوستان فصل شش این کتاب

http://www.astroupload.com/do.php?filename=13250718401.zip

Tahereh Ramezani
01-02-2012, 09:12 PM
سلام بر دوستان خوب

جهت یادآوری :

سلام بر دوستان کتاب دوست خوبم :hope my fake smile

از امروز ( 6 / 10 / 1390 ) تا 17 / 10 / 1390 ، شروع به خواندن ادامه کتاب که شامل فصل های 3 و 4 و 5 می شود ، می کنیم .

( لطفا دوستانی که از قافله ی کتاب خوان ها عقب موندن ، هر چه سریع تر خودشونو به قافله برسونن که این کاروان به راهش ادامه می دهد ... :have a nice day: )

مؤید باشید

karimisss
01-05-2012, 11:23 PM
دوستان سلام
یه چیزی
دیه کتاب ما که نزدیکه از وسط به دو نیم شه رو کی میده ؟
=================================
این هم فصل هفتم کل کتاب 12 فصله

http://www.astroupload.com/do.php?filename=13257921481.zip

واقعا امیدوارم که این کتاب اسکن شده رو بخونید و ازش استفاده کنید

Tahereh Ramezani
01-07-2012, 09:31 PM
سلام بر دوستان بسیار خوبم :hope my fake smile:hope my fake smile

طبق قرارمون بنا بر این بود که تا امروز ( 17 / 10 / 90 ) فصل های 3 و 4 و 5 کتاب خوانده شده باشند ، که از امروز تا 20 / 10 / 90 به نقد این سه فصل بپردازیم .

طبق خواسته بعضی از دوستان مبنی بر اینکه نقد کتاب طبق شیوه ای که قبلا گفته شده ، ممکن است کمی رسمی باشد و راه بیان دوستان پیچ و خم دار شود ؛

از دوستان خواهش می کنم که هر طور که صلاح می دانند ، کتاب را نقد کنند ( می تواند به شیوه ای که قبلا گفته شده ، عمل کنند و یا هر طور که راحت هستند )

( پس لطفا در این تاپیک از هر گونه خجالت و رودربایستی جدا خودداری کنید و هیچ الزامی هم نداره که خیلی به نحوه نقد کتاب اهمیت بدید ، هر پیامی که از هر فصلی از کتاب به ذهنتون میرسه ، حتی اگر شده مقدمه ی اون فصل یا نتیجه ای که دریافت کردید یا هر چیز دیگه ای ، حتی اگر شده در حد یک خط یا یک جمله هم شده بیان کنید ، لطفا لطفا !!!!... )

با تشکر فراوان :have a nice day::have a nice day:

Tahereh Ramezani
01-09-2012, 09:39 PM
فصل سوم :

خورشید در قسمت بیرونی کهکشان راه شیری واقع شده است و حدود دویست میلیون سال لازم است تا یک دور چرخش کهکشان کامل شود .

فصل چهارم :

بر اساس سیبرنتیک ، عالم از ورای یک سلسله « عطف به ماسبق » مثبت و منفی شکل می گیرد ، اول از طریق نیروی جاذبه ای که توده های هیدروژن را در ابرهای اولیه متمرکز می کند ، و بعد تحت تأثیر نیروهای هسته ای و گریز از مرکز که با آن اولی در تعادل قرار می گیرند .

فصل پنجم :

دایناسورها در تمام دوران تریاسیک و ژوراسیک ، رشد و تکامل یافتند و طی صد و پنجاه میلیون سال ، اربابان بلامنازع قاره ها بودند ، و در پایان دوره کرتاسه همه آن ها مردند .

karimisss
01-10-2012, 12:16 AM
فصل سوم
یخرده محاسبه زیاد داره که چند دور تو فضا زدیم و چند وقت گذشته یخرده آدمو گیج می کنه و باعث خسته کننده شدنش میشه به نظرم .
این علامت هاییم که تو فضا می زارن هر چقدر که فکر می کنم به نتیجه خاصی براشون نمیرسم که چین ، هر دفعه ذهنیات قبلی آدمو به هم میریزه .
===========================
فصل چهارم
دارای این حسه که همه چیز در جهان حتی حرکت یک انسان یا برد و باخت یک تیم همه چیز قابل محاسبه و پیش بینیه البته اشتباهاتی هم رخ می ده که اونم به خاطر اشتباه بودن محاسبات انجام شدست اما انکار نویسنده این ذهنیت رو داشته که یه جبر خاصی بر جهان و همه چیز اون وجود داره و هیچ کسی نمیتونه تغییرش بده .
و میشه به این مسئلم فکر کرد که همین موجوداتی که هست می زنن می تونن خودشون رو هم حدس بزنن و خودشون داخل این جبر هستند یا نه ؟
===========================
فصل پنجم
یه جورایی قانون بقای افراده که هیچی چیز از بین نمیره و فقط از شکلی به شکل دیگه تغیر می کنه مثلا یه دایناسور میشه یه موجود دیگه خلاصه کلا تو این کتاب همه راویا همیشه هستن و نابود نشدنین .

Tahereh Ramezani
01-10-2012, 07:24 PM
سلام بر دوستان بسیار خوب کتاب دوستم :hope my fake smile:hope my fake smile

انقدر استقبال داااااغ !!! هست که اصلا نمی رسم همه ی پست های این تاپیکو بخونم !!!!.... :blink:

امیدوارم اگه دوستان مطلبی نمی نویسن به دلیل نخوندن نبوده باشه :stupido:( البته قبلا گفته بودم هر چی به ذهنتون می رسه ؛ خلاصه یا مفهوم یا حتی مقدمه فصل ها رو هم که شده بنویسید !!!!.... :faill:)

در هر صورت بشتابید که از قافله جا نمانید !!!!.... :pathead:

طبق قرار بنا بود که تا امروز ( 20 / 10 / 90 ) نقد و بررسی فصل های 3 و 4 و 5 تموم بشه ، که البته با استقبال بسیار بسیار شدید دوستان تموم هم شد !!!!.... :wut:

از امروز ( 20 / 10 / 90 ) تا تاریخ 4 / 11 / 90 فصل های 6 و 7 و 8 را خواهیم خواند .

( اگر دوستانی هستن که تا امروز فراموش کردن یا وقت نکردن مفاهیم دریافتی یا نظراتشون رو درباره فصل های 1 تا 5 بگن ، با اینکه مهلتش تموم شده ولی مانعی نیست ، می تونن بگن ، خوشحال میشم ) :have%20a%20nice%20d:wink:

موفق باشید :have%20a%20nice%20d

Astronomy
01-10-2012, 07:56 PM
واقعا کار شما قابل سپاس هست که اینهمه پیگیری می کنید
اما ما تو دوره امتحانات حتی وقت خوندن درس مدرسمونم نداریم و کم میاریم
اگه ادامه کار رو به بهمن ماه منتقل کنید خیلی بهتر میشه
ممنون

karimisss
01-10-2012, 08:54 PM
به نظرم این نقد و بررسی که تموم شد بعد از امتحانات یه چند روز نقد کلی بزاریم باز اما فکر نمیکنم تفاوتی با الان حاصل بشه .

=============
فصل هشت

http://www.astroupload.com/do.php?filename=13262161381.7z

space
01-11-2012, 12:35 AM
فصل 6
داستان به دورانی باز میگردد که همه موجودات آبزی بودند و تعدادی از کنجکاو ها به خشکی پای گذاشتند
کمکم ماهی های بیشتری به خشکی قدم گذاشتند و روی زمین ساکن شدند و...

تقریبا میشه گفت این داستان نجومی نبود
در این داستان یه ازخود بیگانگی برای شخصیت ها وجود داره چه شخصیت اصلی داستان که خود رو یه موجود واقعی نمیدونه و بین خشکی و آب سرگردان مونده و چه برای شخصیتlii که روزها رو با یک ماهی سپری میکنه
موضوع دیگه تقابل سنت و مدرنیته در داستانه ماهی بر سبک زندگی خودش پافشاری میکنه در حالی که دیگران سعی دارند سبک زندگی او را تغییر دهند
مسئله بعد تاثیر افراد پیشرو و کنجکاو هست کسانی که ساختار شکنی کرده و امکان ناپذیر را ممکن میکنند . همان طور که اجداد lii در گذشته پا از دریا کشیدند و در راه جستجوی دنیایی جدید حرکت کردند lii که دیگر در خشکی زندگی میکند در پی کنجکاوی خود راه اعماق دریا را پیش میگیره و غیر ممکن رو ممکن میکنه.

یه مورد هم هست که در داستان بهش اشاره نشده و نظر خودمه
این داستان بر مبنای نظریه داروینی نوشته شده و میشه اونو مقابل خلق الساعه دانست
در پس این داستان خلقت خدا نادیده گرفته شده که نتیجه استفاده از نظریه داروینی است و به خوبی میشه فهمید که وقایع داستان تخیلی می باشد و امکان رخ دادن آن وجود ندارد و می شود برداشت کرد که نظریه داروینی نمیتواند توجیه مناسبی برای ورود آبزیان به خشکی باشد(البته اینا حرفای خودمه و اصلا در داستان اشاره نشده).

Tahereh Ramezani
01-11-2012, 08:34 PM
واقعا کار شما قابل سپاس هست که اینهمه پیگیری می کنید
اما ما تو دوره امتحانات حتی وقت خوندن درس مدرسمونم نداریم و کم میاریم
اگه ادامه کار رو به بهمن ماه منتقل کنید خیلی بهتر میشه
ممنون

سلام دوست گرامی

خواهش می کنم ، لطف دارید

حقیقتش اگر بخوایم عقب بندازیم ، همین چند نفری هم که مطالعه می کنن ، دیگه پشتشون باد می خوره و سرد میشن و از دور خارج میشن ؛ ;)

( به اعتقاد بنده ، طبق گفته ی پیشینیانمان ، آدم باید همیشه آهسته بره و پیوسته بره ) ;)

من طبق زمان بندی هایی که در نظر گرفتم ، بعد از اینکه مطالعه و بررسی کتاب تموم شد ، ( به دلیل فصل امتحانات ) زمانی رو برای مطالعه و اظهار نظر دوستانی که عقب افتاده بودن ، قرار دادم . :have%20a%20nice%20d

م.ح.اربابی فر
01-11-2012, 08:46 PM
سلام دوست گرامی

خواهش می کنم ، لطف دارید

حقیقتش اگر بخوایم عقب بندازیم ، همین چند نفری هم که مطالعه می کنن ، دیگه پشتشون باد می خوره و سرد میشن و از دور خارج میشن ؛ ;)

( به نظر من آدم باید همیشه آهسته بره ولی پیوسته بره ) ;)

من طبق زمان بندی هایی که در نظر گرفتم ، بعد از اینکه مطالعه و بررسی کتاب تموم شد ، ( به دلیل فصل امتحانات ) زمانی رو برای مطالعه و اظهار نظر دوستانی که عقب افتاده بودن ، قرار دادم . :have%20a%20nice%20d

در راستای فرمایشات خانم هستی این کتاب اول درواقع یک جور قلق گیری هست برای این تاپیک
بگذارید طبق روالی که در نظر گرفته اند این تاپیک پیش برود تا با انتقادات و پیشنهادات شما راه خودش را پیدا کند
این جمله: "رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود" هم برای این تاپیک خیلی صدق می کند.

Tahereh Ramezani
01-18-2012, 06:49 PM
سلام بر دوستان عزیزم

جهت یادآوری عرض شود که :

سلام بر دوستان بسیار خوب کتاب دوستم :hope my fake smile:hope my fake smile

بشتابید که از قافله جا نمانید !!!!.... :pathead:

از امروز ( 20 / 10 / 90 ) تا تاریخ 4 / 11 / 90 فصل های 6 و 7 و 8 را خواهیم خواند .

( اگر دوستانی هستن که تا امروز فراموش کردن یا وقت نکردن مفاهیم دریافتی یا نظراتشون رو درباره فصل های 1 تا 5 بگن ، با اینکه مهلتش تموم شده ولی مانعی نیست ، می تونن بگن ، خوشحال میشیم ) :have%20a%20nice%20d:wink:

Tahereh Ramezani
01-24-2012, 11:53 AM
سلام دوستان

الوعده وفا !!!!

طبق وعده ی قبلی قرار بود که تا امروز ( 4 / 11 / 90 ) مطالعه ی فصل های 6 و 7 و 8 را تمام کنیم و از امروز تا تاریخ 7 / 11 / 90 به بررسی پیامدها و خلاصه ی این سه فصل می پردازیم .

karimisss
01-26-2012, 04:45 PM
دوستان عذر بنده رو بپذیرید بابت تاخیر در قرار دادن فصل نهم
این هم از این فصل
http://www.astroupload.com/do.php?filename=13275833471.7z

Tahereh Ramezani
01-26-2012, 09:43 PM
فصل ششم :

موجودات حتی با وجود فاصله ی بسیاری که از خودشان می گیرند ، باز هم به اصلشان باز می گردند .

گاهی ما در اطرافمان افراد یا امکاناتی داریم که قدر آن ها را نمی دانیم و از آن ها بهره نمی بریم ، ولی کسان دیگری که از آن ها محروم بوده اند ، هنگامی که به آن ها دست می یابند به خوبی از آن بهره می برند و قدر آن را می دانند .

فصل هفتم :

بنا به گفته داروین ، در گذشته ماه به زمین بسیار نزدیک بوده است . جذر و مدها رفته رفته آن را دور کردند ، همان جذر و مدهایی که ماه در آب های زمین به وجود می آورد و توسط آن ها زمین به آهستگی انرژی خود را از دست می دهد .

فصل هشتم :

طبق گفته جی پی کوییپر ، سیارات منظومه ی شمسی از سخت شدن سحابی سیال و بی شکلی در تاریکی مطلق پدید آمدند . همه چیز سرد و سیاه بود . بعدها ، خورشید متراکم شد تا اینکه تقریبا به اندازه ی فعلی خود رسید ، و به این ترتیب حرارتش تا هزاران درجه ی سانتیگراد بالا رفت و تشعشعات خود را در فضا پراکنده کرد .

Tahereh Ramezani
01-27-2012, 12:34 PM
سلام بر دوستان عزیز :hope my fake smile:hope my fake smile

خیلی ممنونم از همراهی گرم و بسیار دااااغ دوستان ........ :snooty::snooty:

دوستان بعد از امتحانات چه عذری میخوان بیارن ، نمی دونم ........ :wut::gangs::cool:

قابل توجه دوستان همیشه همراه : :hope my fake smile:hope my fake smile

از امروز ( 7 / 11 / 90 ) تا تاریخ 21 / 11 / 90 به مطالعه فصل های 9 و 10 و 11 و 12 می پردازیم .

موفق باشید :wink:

karimisss
01-29-2012, 05:14 PM
سلام
بخشید خیلی دیر شد ، هر کاری میکردم تو هیچ آپلود سنتری نمیتونستم آپلودشون کنم .
فصل دهچ
دو قسمته
http://www.astroupload.com/do.php?filename=13278436031.7z
http://www.astroupload.com/do.php?filename=13278443001.zip

karimisss
01-30-2012, 04:12 PM
فصل 11
http://www.astroupload.com/do.php?filename=13279261601.7z
فصل 12

http://www.astroupload.com/do.php?filename=13279268581.zip
http://www.astroupload.com/do.php?filename=13279269241.zip
بالاخره تموم شد .
خواهش می کنم ، قابلی نداشت !

Tahereh Ramezani
01-30-2012, 06:06 PM
حیفم اومد تنها با یک تشکر از خانم کریمی تشکر کنم ..... ;);)

عزیزم هزار هزار هزار ...... دنیا سپاسگزارم :hope my fake smile:hope my fake smile

لااقل دوستان به خاطر زحمات و پاره شدن کتاب ایشون هم که شده :stupido::stupido:، کمی بیشتر مطالعه کنن و همچنین کمی هم مشارکت !!!! :have a nice day::have a nice day:

موفق باشین ;);)

Tahereh Ramezani
02-05-2012, 09:54 PM
سلام بر دوستان خوب :hope my fake smile:hope my fake smile

جهت یادآوری عرض شود که :

[COLOR="darkgreen"]
قابل توجه دوستان همیشه همراه : :hope my fake smile:hope my fake smile

از امروز ( 7 / 11 / 90 ) تا تاریخ 21 / 11 / 90 به مطالعه فصل های 9 و 10 و 11 و 12 می پردازیم .

موفق باشید :wink:

Tahereh Ramezani
02-10-2012, 07:46 PM
سلام بر دوستداران و یاران همیشگی کتاب :hope my fake smile

از امروز ( 21 / 11 / 90 ) تا 25 / 11 / 90 به بررسی پیامدها و خلاصه ی فصل های 9 ، 10 ، 11 و 12 خواهیم پرداخت .

یاران لطفا یاری نمایید ... :have a nice day:

با سپاس فراوان ... ;)

Tahereh Ramezani
02-11-2012, 10:51 PM
فصل نهم :

بر اساس محاسبات اولیه ادوین هابل در مورد سرعتی که کهکشان ها از هم دور می شوند ، می توان زمانی را که تمام عالم هنوز در یک نقطه متمرکز بود و در فضا منتشر نشده بود مشخص کرد .

فصل دهم :

در زمان های اول نبودن جو به شیوه های مختلفی احساس میشد ، برای مثال شهاب سنگ ها ، همچون تگرگ از هر گوشه فضا پایین می افتادند چون استراتوسفر که حالا مثل چتری شیشه ای است و شهاب سنگ ها خودشان را به آن می کوبند و متلاشی می شوند ، وجود نداشت . ( صفحه 152 )

فصل یازدهم :

ماده انحنا یا فشاری به وجود می آورد که تمام خطوط ممتد را وادار به خم و راست شدن می کند . ( صفحه 175 )

فصل دوازدهم :

برای بیشتر نرم تنان ، شکل ظاهری اندام ها اهمیت چندانی در زندگی اعضاء گونه ندارد ، چرا که آن ها نمی توانند یکدیگر را ببینند و از دیگر موجودات و محیط اطراف ، درک نامشخصی دارند . اما این مانع وجود شیارهایی با رنگ های زنده و فرم هایی که مستقل از نحوه دید به نظرمان بسیار زیبا می رسند ، نمی شود .

space
02-13-2012, 02:16 PM
فصل هفتم :
داستان ، داستان جاذبه ماه و زمین هست
جدای از این یجورایی عشقولانه هست ولی گذشته از اینها بخش علمیش که جاذبه ماه و زمین و تاثیر اون روی انسانها هست برام جالب بود.دوستدارم بچه هایی که در مورد جاذبه مطالعه دارن این بخش رو مطالعه کنند و به ما بگن که اتفاقات داستان آیا می توانند مبنای علمی داشته باشند یا نه (علبت منظورم نزدیکی بیش از حد ماه نیستا ، پرش ساکنینش منظورمه و معلق موندن باحالشون!!!)

mr mohamadreza
02-13-2012, 04:15 PM
سلام
به نظر من بهترین کتاب نجومی برای تازه کارای نجوم کتاب نجوم به زبان ساده نوشته ی مایر دگانی هستش که تقریبا انسان با خوندنش کلیات نجوم رو یادمیگیره تو این کتاب با نقشه ی ستارگان آسمان سحابی ها روش رصد روش ساخت تلسکوپ و... آشنا میشید.
بای

Tahereh Ramezani
02-14-2012, 07:21 PM
طبق قراری که قبلا گذاشته بودیم مبنی بر اینکه زمانی را پس از اتمام کتاب ، برای دوستانی که گفته بودند به علت فصل امتحانات کتاب را نخوانده اند ، اختصاص دهیم ، اکنون زمان آن فرا رسیده است .

از امروز ( 25 / 11 / 90 ) تا 30 / 11 / 90 دوستانی که فصل هایی از کتاب " کمدیهای کیهانی " را نخوانده اند و یا نظرات و پیشنهادات و انتقاداتی در رابطه با فصول و محتوی کتاب مذکور دارند ، لطفا بفرمایند .

با سپاس از دوستان ....

space
02-14-2012, 08:44 PM
اگه یخورده بیشتر وقت بدین ممنون میشم:thumbsup:

space
02-16-2012, 12:31 PM
فصل 8
در کل بهتون بگم اگه فصل اول کتابو خوندید و خوشتون نیومد ضرر کردین کتاب هرچی جلوتر میره بهتر میشه
تو این فصل شما و خانوادتون در یک سفر اعجاب انگیز به دوران تشکیل منظومه شمسی سفر خواهید کرد و مراحل پیدایش منظومه رابه چشم خواهید دید و با معجونی اعجاب آور به سال 1927 نیز خواهید رسید
اگه می خواهید با سرگذشت منظومه مادریتون آشنا بشید ابن فصل رو از دست ندید

Tahereh Ramezani
02-17-2012, 11:17 AM
اگه یخورده بیشتر وقت بدین ممنون میشم:thumbsup:

سلام دوست همراه :have a nice day: :have a nice day:

خدا رو شکر یک نفر علاقمند دیدیم .... :hope my fake smile:hope my fake smile

چون می خواستم بریم برای معرفی و مطالعه کتاب بعدی ، گفتم تا 30 / 11 / 90 ، ولی حالا فقط به خاطر شما دوست گرامی تا 5 / 12 / 90 تمدید می کنیم .

از توجهتون بسیار سپاسگزارم .... :have a nice day: :have a nice day:

space
02-17-2012, 10:04 PM
:sSig_woohoo2:واقعا ازتون ممنون و ببخشید که از برنامه عقب موندم:banghead:
برم سراغ فصل نهم:
فصل نهم به بیگ بنگ اشاره میکنه زمانی که همه چیز در یک نقطه خلاصه می شد زمانی که هر چیز همه چیز بود یا شاید همه چیز هر چیز بود .مثلا من شما بودم و شما من بودید یا همه من بودن یا ...
اما صادقانه بگم بار علمی این فصل کمه و بیشتر به بیگ بنگ به عنوان یه موضوع داستان نگاه کرده تا به عنوان یه پدیده و تشریح اون.

space
02-18-2012, 06:44 PM
فصل بعدی فصل 10
فصل دهم داستان زمینه
زمینی که هنوز جو نداره
نویسنده در این فصل اشاره کرده که وقتی جوی وجود نداره همه چیز خاکستری رنگ دیده میشه مثل ماه
در این داستان شما بطور خارق العاده زمانی که جو وجود نداره زنده می مانید و بوسیله زبان اشاره ارتباط برقرار میکنید چون صوت به ماده نیاز داره تا منتشر بشه
و زمین دوره های تحول خودش رو طی میکنه تا اینکه یک روز همه چیز رنگ به خود میگیره
نویسنده در این داستان هم مانند داستان های دیگش برای ایجاد جذابیت ،یک رابطه بین دونفر ایجاد میکنه تا خواننده از مطالعه خسته نشه
قسمتی که برام جالب بود زمانیه که هیچ جوی روی زمین وجود نداره و ناگهان شهاب سنگی بر فراز زمین ظاهر میشه و نور خورشید با گذشتن از غبار های اون برای لحظه ای به همه چیز رنگ میبخشه و دنیا شکل متفاوتی به خودش میگیره
از لحاظ اجتماعی هم بخوایم نگاه کنیم در این داستان نویسنده می خواد به ما بگه که ممکنه شما به یه چیزی بسیار علاقه داشته باشید ولی دیگران از اون متنفر باشند
مثال میزنم
مثلا با دوستت داری توخیابون راه میری یهو چشمت به آسمون میوفته و شروع میکنی به توضیح دادن صور فلکی برای دوستت، اینجا باید توجه داشت که ممکن طرف مقابل حتی از ستاره ها متنفر باشه(که البته من کسی رو نمیشناسم که بتونه از این همه زیبایی متنفر باشه!)

space
02-20-2012, 10:33 PM
فصل 11
خب شخصا از این فصل هم خیلی خوشم نیومد
نویسنده در این داستان حرکت در مسیر موازی در فضا رو به چالش کشیده و بازم یه رابطه مثلثی ایجاد کرده و احساساتی مثل تنفر عشق حسادت رو چاشنی داستان کرده
ولی به نظر من تخیل خاصی بکار نبرده و فقط ایده اصلیش جالبه که میتونست بهتر روش کار بشه

space
02-22-2012, 07:39 PM
فصل 12
به وقتی فکر کنید که به یه نرم تن تبدیل بشید بدون چشم گوش دهن و اعضای خیلی خیلی حیاتی دیگه!
وقتی یه نرم تن به تمام معنا بودید!
زمانی رو بیاد بیاورید که تنها به یک تخته سنگ چسبیده در اعماق دریا زندگی میکنید(چه زندگی سختیه ها هیچ ستاره ای رو نمیشه دید!!!)
هر روز مثل دیروز است
ولی زندگی همین طور نمیماند
شما عاشق می شوید!
میپرسی چطوری بدون چشم و گوش و دهان و باقی قسمت های حیاتی عاشق میشوید!؟
خوب باید داستانو بخونید تا بفهمید دیگه
در این داستان اشاره به اراده افراد دارد که وقتی برای رسیدن به هدفی تلاش میکنند و در خود تحول ایجاد میکنند تا به مطلوب خود برسند.
نکته ای که در این داستان جالب بود تقابل احساس عشق و نفرت در برابر پدیده ای یکسان بود
و اینکه شما در کارتان اولید،تکیید،پیشرویید و دیگران فقط و فقط از شما تقلید کرده و بدون زحمت به جایگاه شما می رسند

space
02-22-2012, 07:53 PM
دیگه فکر میکنم باید بگم
به پایان آمد این کتاب این تاپیک همچنان باقی ست
باید اتمام این کتاب رو به همه فعالای این تاپیک تبریک بگم
و یه تشکر خیلی خاص از خانم

karimisss

برای زحمتی که در تهیه این تصاویر کشیدند
و همه کسایی که شاید من نمیدونم و اسمشون خاطرم نیست
مثل اونایی که کتابو خوندن ولی پست ندادن یا اونایی که دان کردن ولی وقت نکردن یا دان کردن وقتم کردن ولی یکی دو فصل اول رو خوندن خوششون نیومد
در کل اولین تجربه ی خوبی بود دستتون درد نکنه جمیعا از آغاز کننده تاپیک تا هدایت کننده
بی صبرانه منتظر کتاب بعدی هستم
موفق باشید

Tahereh Ramezani
02-24-2012, 07:36 PM
با سلام و تشکر از همه ی دوستانی که با همراهی و همکاریشون باعث پیشبرد اهداف این تاپیک شدن :love::love:

طبق قراری که قبلا گذاشتیم امروز ( 5 / 12 / 90 ) مطالعه و نقد و بررسی کتاب کمدیهای کیهانی ، نوشته ی ایتالو کالوینو ، به پایان رسید . :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

اولین برگ از دفتر این تاپیک ورق خورد و از فردا با همراهی همه ی شما دوستان خوب ، برگ جدیدی از این دفتر را آغاز خواهیم کرد ...... :faill::faill:

با سپاس فراوان از همه شما دوستان همراه ...... :hope my fake smile:hope my fake smile

هانیه امیری
02-24-2012, 08:25 PM
خسته نباشيد دوستان... من هم منتظر بودم تا اين كتاب تموم شه و در خوندن كتاب بعدي شما رو همراهي كنم....

موفق باشيد

Tahereh Ramezani
02-25-2012, 08:52 PM
سلام و صد سلام به دوستان خوب و گل کتاب دوست و کتاب خوان :hope my fake smile:hope my fake smile

طبق قرار از امروز ( 5 / 12 / 90 ) بناست تا برگ جدیدی از تاریخ این تاپیک ثبت بشه :have a nice day::have a nice day:

لطفا دوستان کتاب های انتخابیشونو معرفی کنن ( لطفا کمی در حد چند خط در مورد کتاب هایی که معرفی می کنید توضیح بدید تا دوستان دورنمایی از مباحث کتاب به دست بیارن تا بتونن در انتخاب کتاب ، بهتر تصمیم بگیرن ) :faill::faill:

پس از امروز ( 5 / 12 / 90 ) تا تاریخ 15 / 12 / 90 منتظر کتاب هایی پیشنهادی شما دوستان عزیز هستیم . :wink:

با سپاس فروان .....:have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

هانیه امیری
02-25-2012, 10:27 PM
يه سوال....از اونجايي كه من در جريان كار نيستم اين پيشنهادات بايد از بين پيشنهادهاي ذكر شده باشه يا خارج از اونا هم مي تونه باشه؟

Tahereh Ramezani
02-25-2012, 10:32 PM
يه سوال....از اونجايي كه من در جريان كار نيستم اين پيشنهادات بايد از بين پيشنهادهاي ذكر شده باشه يا خارج از اونا هم مي تونه باشه؟

هم می تونه از داخل اونا باشه و هم می تونه خارج از اونا

م.ح.اربابی فر
02-26-2012, 11:11 AM
خب
این کتاب با تمام حواشی ای که در پیدا کردن و تهیه اش وجود داشت با همت دوستان به اتمام رسید.
واقعا باید یک تقدیر و تشکر تپل از خانم کریمی به خاطر اسکن کردن کتاب و خانم هستی بابت مدیریت تاپیک بکنم که اگر این دو عزیز نبودن اینجا هم سرنوشتی مثل سرنوشت هوشنگ پیدا می کرد!
======================
حالا از تمام اونایی که به بهانه های مختلف در خواندن کتاب فوق شرکت نداشتند دعوت می کنم در دور بعدی خوانش جمعی به ما بپیوندد.
نظرات خودتان را بگویید تا به یک کتاب خوب و مفید برسیم.
======================
من روی این پست کاملا حساس هستم و برداشت های خاصی روی کسانی که از این پست تشکر می کنند یا نمی کنند می کنم!

sara shahabi
02-26-2012, 02:07 PM
سلام
خوب با توجه به معرفی کتاب ِقبلی توسط بنده و در راستای استقبال بی نظیر دوستان (!) اصولاً من نباید نظر بدم ولی به چند مورد با اجازه اشاره کنم:

این کتاب ، من رو متوجه تفاوت در سلیقه های افراد کرد ، شاید بشه دلایل زیادی رو برای همراهی نکردن در مورد کتاب کمدی های کیهانی نام برد ، ولی صحبت هایی که از چند نفری شنیدیم حکایت از این می کرد که موضوع کتاب برایشان آن قدر جذاب نبوده که حوصله ی خواندن داشته باشند چه برسد به نقد کردن! چون فروم کاملاً علمی است من گمان می کنم خواندن کتاب هایی مانند "تاریخچه ی زمان" یا "تاریخچه ی تقریبا همه چیز" و ... از استقبال بیشتری بر خوردار باشد.(البته کمدی های کیهانی هم غیر علمی نبود و لیکن شاید ، نقش ِداستان گونه ی پررنگی هم داشت و شاید بعضی نپسندند)
حالا من یک پیشنهاد دارم:یک رای گیری از 10 کتابی که شاخص ترند بگذاریم و کتابی که مورد تایید ِبیشتر اعضا هست انتخاب کنیم که به سر نوشت کتاب قبلی دچار نشویم!
و یک پیشنهاد دیگر:بحث اگر تحلیلی و به معنی واقعی کلمه "بحث" باشد قطعا جذاب تر و فرا گیرتر خواهد بود. (دلیل شرکت نکردن خودم تا حدودی همین بود)
البته این ها فقط پیشنهاد بودند و تابع جمع هستم.
----------------------------------
از کریمیس عزیز هم بابت اسکن کتاب و از هستی عزیز برای داشتن صبر و ادامه ی تاپیک واقعاً سپاسگزارم.

Tahereh Ramezani
02-27-2012, 10:12 PM
گفتم امروز که بیام ، انقدر دوستان کتاب معرفی کردن که نگو ، بعد دیدم که !!!!!!........ :blink:
انقدر اینجا حق انتخاب گستردست که نمی دونم بین کدوم کتاب کدومو انتخاب کنم !!!!!!......... :stupido:

کجایند کتاب دوست ها ؟؟!! :sad:کجایند کتاب خوان ها ؟؟!! :faill: یعنی کسی تا حالا کتابی نخونده ؟؟!! :slow:

هانیه امیری
02-27-2012, 11:10 PM
پيشنهاد من مطمئنا براي همه آشناست و از لحاظ علمي پر باره... ممكنه كتاب هايي رو تو قفسه كتابامون داريم ولي تا آخرش نخونديم مثلا نجوم ديناميكي و يا كتاب زير و ....

كتاب " ساختار ستارگان و كهكشان ها" نوشته پاول هاج و ترجمه توفيق حيدرزاده

اين كتاب چون حجم كمتري داره مناسب تره. كلا 300 صفحه مفيد داره شامل 16 بخش...

طبيعتا از اسم كتاب محتواي داخليش معلومه ولي بازم اشاره اي مي كنم....

در ابتدا در مورد شكل گيري ستارگان و اجزاي مورد نياز گفته بعد رشته اصلي رو معرفي كرده و بخش هايي رو به غول هاي سرخ ، كوتوله هاي سفيدو سياه چاله ها اختصاص داده.....

در اين قسمت به بخش دوم اسم كتاب يعني كهكشان ها پرداخته و انواع كهكشان هارو توضيح داده....

جهان و اندازه جهان رو هم بررسي كرده و در انتها بخشي رو به كيهانشناسي و انبساط عالم اختصاص داده....

بيان كتاب هم خيلي عاليه........

sara shahabi
02-27-2012, 11:45 PM
پيشنهاد من مطمئنا براي همه آشناست و از لحاظ علمي پر باره... ممكنه كتاب هايي رو تو قفسه كتابامون داريم ولي تا آخرش نخونديم مثلا نجوم ديناميكي و يا كتاب زير و ....

كتاب " ساختار ستارگان و كهكشان ها" نوشته پاول هاج و ترجمه توفيق حيدرزاده

اين كتاب چون حجم كمتري داره مناسب تره. كلا 300 صفحه مفيد داره شامل 16 بخش...

طبيعتا از اسم كتاب محتواي داخليش معلومه ولي بازم اشاره اي مي كنم....

در ابتدا در مورد شكل گيري ستارگان و اجزاي مورد نياز گفته بعد رشته اصلي رو معرفي كرده و بخش هايي رو به غول هاي سرخ ، كوتوله هاي سفيدو سياه چاله ها اختصاص داده.....

در اين قسمت به بخش دوم اسم كتاب يعني كهكشان ها پرداخته و انواع كهكشان هارو توضيح داده....

جهان و اندازه جهان رو هم بررسي كرده و در انتها بخشي رو به كيهانشناسي و انبساط عالم اختصاص داده....

بيان كتاب هم خيلي عاليه........

سلام

البته قرار بر این بوده که چنین کتاب هایی مدنظر نباشند:

منظورم کتاب های آموزشی مانند نجوم به زبان ساده، نجوم دینامیکی،شناخت ستارگان و ... نیست. منظورم کتاب هایی است که به ظاهر جنبه آموزشی ندارند اما خواندن آنها دنیاهای جدیدی را به روی ما باز می کند. مثل کتاب " تاریخچه تقریبا همه چیز!!" یا " تاریخ پیدایش علم جدید" که هر دوتایشان به نحوی به نجوم مربوط می شوند. ولی اگر این کتابهای آموزشی هم در دستور کار باشند من موافقم چون کتاب خیلی خوبیه!

karimisss
02-28-2012, 01:07 AM
خیلی ممنونم از لطف دوستان ، وظیفه بود .
=============
منم اگه نقض قوانین نباشه ، موافقم با ساختار ستارگان .
در غیر این صورت نظرم روی جهان در پوست گردو هست بیشتر .
امیدوارم هر کدوم که انتخاب میشه حسابی ازش استقبال بشه !!

Amin-Mehraji
02-28-2012, 03:43 AM
خیلی ممنونم از لطف دوستان ، وظیفه بود .
=============
منم اگه نقض قوانین نباشه ، موافقم با ساختار ستارگان .
در غیر این صورت نظرم روی جهان در پوست گردو هست بیشتر .
امیدوارم هر کدوم که انتخاب میشه حسابی ازش استقبال بشه !!

از اونجایی که من این کتاب رو دارمش(!)، همین خوبه!!!

Tahereh Ramezani
02-28-2012, 08:47 PM
منم همه ی کتاب هایی که در تاپیک " معرفی کتاب ها و نرم افزارها " معرفی کرده ام ، را پیشنهاد می کنم . :faill::have%20a%20nice%20d

Mahtabe kavir
02-28-2012, 09:25 PM
به نظر منم کتاب کیهان در پوست گردو خوبه.

یه نکته ای هم که هست اینه که این کتاب در دسترس همه هست و جزو کتابای در حال انقراض محسوب نمیشه!!!!!!!!!

چون اصلا حس دست گرفتن کتاب و ورق زدن و هایلایت کردنش یه چیز دیگه ست.:faill:

*پس خواهشا هر کتابی که خواستین اعلام کنین اگه میشه کتابی باشه که در دسترس همه باشه.

---------------------------------------------------------------------------
پ.ن:من که از وقتی گرفتمش هر دفعه فقط چند صفحه ی اولشو خوندم بعد هر دفعه بنا به دلایلی دیگه نخوندمش!:beaten:
(بین خودمون باشه از انواع و اقسام بهانه های مختلف برای در رفتن از زیر خوانشش استفاده کردم!!!!!:Psmiley:
اره میدونمم همین کارا باعث پایین بودن میانگین مطالعه البته غیر از کتب درسی میشه!:you're kidding, rig )

شاید این خوانش جمعی و مهمتر از اون تحلیلای جمعی و مفید باعث بوجود اومدن انگیزه ی بیشتری (حداقل برای من) بشه.

Astronomy
02-28-2012, 09:40 PM
خوب منم نظرمو بگم!!

منم با جهان در پوست گردو موافقم! بنا به دلایلی که دوستان اشاره کردند!!!

اما یک نکته:

جهان در پوست گردو ادامه کتاب تاریخچه زمان هست! پس بهتره اول کتاب تاریخچه زمان رو با هم بخونیم و بعد به سراغ این کتاب بریم!!!

space
02-29-2012, 08:31 PM
به نظر من کتابی مثل تاریخچه زمان رو نمیشه مثلا در دو دو سه هفته خوند
این یه کتاب علمیه که شاید برای هر صفحش بشه یه کتاب نوشت
البته این دلیل نمیشه که نتونیم این کتاب رو مطالعه کنیم و در موردش بحث کنیم ولی به هرحال بحث درمورد چنین کتابی روزها وقت میبره (البته اگه همه همکاری کنن) و بازم نمیشه حق مطلب رو بجا آورد
در کل اگه همه مایل به مطالعه تاریخچه زمان باشن منم موافقم چون میدونم تو هر صفحه خیلی چیزا هست که من به راحتی از کنارش رد شدم و خیلی دوست دارم کتاب رو از دید بقیه ببینم
خوبی این کتاب اینه که بحث این تاپیک رو علمی تر میکنه
پیشنهاد من اینه که به صورتی نوبتی یک کتاب علمی و یک کتاب علمی تخیلی مثل کمدی کیهانی در این تاپیک مطرح بشه تا همه جور سلیقه ها رو پوشش بدیم.

karimisss
02-29-2012, 10:56 PM
معرفی کتاب جهان در پوست گردو

این کتاب نوشته استیو هاوکینگ و ترجمه محمدرضا محجوب از انتشارات حریر میباشد . به عنوان بهترین کتاب علمی برنده جایزه اونتیس هم هست .

بخشی از معرفی این کتاب :

در کتابی تازه و پر از رمز و راز هاوکینگ به مهمترین رویدادهایی که پس از تاریخچه زمان رخ داده است می پردازد . او مارا به پیشروترین بخشهای فیزیک نظری می برد ، جایی که واقعیت اغلب از تخیل شگفت آورتر است و به زبانی ساده اصولی را که بر جهان فرمان میرانند بازگو می کند .
...
در این پرهیجان ترین ماجراجویی ذهنی او در پی به هم آمیختن نظریه نسبیت عام انیشتین و اندیشه تاریخ های چند گانه ریچارد فینمن و فراهم آوردن نظریه ای یکپارچه که هر آنچه را در جهان روی میدهد توصیف کند .

عنوان های این کتاب :

بخش یکم : تاریخچه نسبیت
چگونه انیشتین دو نظریه اساسی سده بیستم را بنیان نهاد : نسبیت عام و نظریه کوانتوم

بخش دوم : ریخت و شکل زمان
نظریه نسبیت عام انیشتین به زمان ریخت می بخشد ، چگونه می توان آن را با نظریه کوانتومی آشتی داد

بخش سوم : جهان در پوست گردو
جهان تاریخهای چندگانه دادرد که هر یک با گردوی کوچکی مشخص می شود

بخش چهارم : پیش بینی آینده
چگونه گم شدن اطلاعات در سیاهچاله ها می تواند توانایی ما را در پیش بینی آینده کاهش دهد

بخش پنجم : نگاهداری و حفاظت از گذشته
آیا سفر کردن در زمان شدنیست ؟
آیا تمدنی پیشرفته می تواند به گذشته برگردد و آن را تغییر دهد ؟

بخش ششم : آینده ما ؟ پیشتازان فضا یا نه ؟
چگونه زندگی زیستی و الکترونیکی با شتابی فزاینده پیچیده تر میشود ؟

بخش هفتم : جهان نوین پوسته ای
آیا ما روی یک پوسته زندگی می کنیم یا هلوگرام هایی بیش نیستیم ؟

Tahereh Ramezani
03-02-2012, 10:15 PM
سلام دوستان

غیر از کتاب های " ساختار ستارگان و كهكشان ها " ، " جهان در پوست گردو " و " تاریخچه زمان " ؛ کسی نظر دیگه ای نداره ؟

space
03-04-2012, 07:11 PM
آهاااا
یافتم
یافتم
بشتابید بشتابید :sSig_woohoo2:
با اجازه آقا محا و خانم هستی:
کتابی پیدا کردم که فکر کنم هم به تاپیکمون بخوره هم تاحدودی نجومیهم(فیزیکی)میشه گفت هست و تخیلی هم شاید باشه خلاصه همونیه که این تاپیک لازم داره
حجمشم خیلی زیاد نیست(160صفحه ناقابل)
نایاب نیست
خیلی گرون نیست (از یه ساندویچ ارزون تره!!!)
سرگرم کنندس
تقریبا همه جور سن و سالی رو پوشش میده
و داستان گونست
اسمش....
.
.
.
.
:yarr:
نه اسمشو نمیگم !
باید همکاری کافی باشه تا درست و حسابی بهش بپردازیم مگرنه اصلا ندونیم چیه بهتره!
با این خصوصیاتی که گفتم
اگه فکر میکنید اگه همین کتاب انتخاب بشه میتونید(یا حداقل سعی میکنید!) کتاب رو تهیه کنید(اسکن دیگه خبری نیستا:grin:) و در این تاپیک با ما همکاری کنید
با تشکر اعلام کنید
اگه همکاری کافی باشه
اسمشو میگم
باتشکر از همه آوایی ها.

هانیه امیری
03-04-2012, 07:31 PM
يه سوال برام پيش اومده، اينكه چرا مي خواين كتاب انتخابي داستان گونه و تخيلي باشه؟؟

space
03-05-2012, 12:51 AM
يه سوال برام پيش اومده، اينكه چرا مي خواين كتاب انتخابي داستان گونه و تخيلي باشه؟؟
من فکر میکنم شاید دلیلش زمانبر بودن و مفصل بودن کتاب ها باشه ولی بررسی اونها هم به نظر من خوبه
خوب ...
میدونم صف بسته بودید که تشکر کنید ولی دیگه وقت تنگه باید کتاب این دور انتخاب بشه پس مشخصات کتاب رو میگم
البته میدونیم که تعداد علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی انجمن آوا استار بسیار بشتر از این حرف ها است فقط می خوان ریا نشه!!!
من دو کتاب پیشنهاد میدم
درواقع این یک مجموعه 4 جلدی هست از حوادث بسیار عجیب و مرموز تاریخ که جزو اسرار ایالات متحده آمریکا حساب میشه!!!
اسم مجموعه پرونده های محرمانه است
نویسنده تری دیری
نشر بنفشه(انتشارات قدیانی)
نام کتابی که در نظر منه هست""ناوی که نامرئی شد""
http://www.mtooyserkani.com/images/Classified-2.jpg

در کتاب به آخرین تلاش های انیشتن پرداخته میشه و مباحث فیزیک نوین در اون ذکر میشه
در عین حال کتاب سعی میکنه در آخر با عنوان کردن شواهدی از هر دونظر واقعی یا خیالی بودن آن رو به عهده خواننده بذاره(چون خودش هم نمیدونه کدوم واقعیه!!!)
در کل کتاب سرگرم کننده و علمی بود
اگه برای بحث فیزیکی آماده اید کتاب بالا رو انتخاب کنید

کتاب بعدی کتاب ""اکتشاف در رازول"" هست
http://vista.ir/include/books/images/bc4d904ac43530158607e6e2356b4cd6c.jpg
که به بررسی پروژه یوفو ها می پردازه که زمانی در آمریکا فرود اومدن
اگه علاقه دارید به بحث در مورد یوفو ها بپردازیم این کتاب خوبیه

بقیه کتاب هاش هم خوبه ولی متاسفانه الان دقیق یادم نمیاد داستانش چی بود
در آینده اونها رو هم اضافه میکنم
خوب حالا انتخاب کنید ...

x11416
03-05-2012, 01:34 AM
دوستان من داستان ناوی که نامریی شد رو میدونم (البته مستندش رو دیدم) و اینطور که دیدم فکر نمیکنم تخیلی باشه! در هر صورت من کتابش رو نخوندم ولی فکر میکنم باید قشنگ باشه.نمیگم از کدوم قانون فیزیک استفاده میکنه چون مزش میره.

هانیه امیری
03-05-2012, 11:17 AM
هرچند من با علمي بودن كتاب موافق بودم ولي به نظرم "ناوي كه نامرئي شد" خوبه. البته نه خوندمش و نه ديدمش با توضيحاتي كه دوستان ارائه كردند من هم علاقمند شدم...

Tahereh Ramezani
03-05-2012, 08:29 PM
سلام سلام به دوستان خوب و گل ...... :hope my fake smile

اول یک تشکر ویژه دارم برای دوستان خوبی که تا حالا همراه بودن و دوستانی که کتاب های خوبی رو معرفی کردن ...... :love:

دوم طبق قرارمون امروز ( 15 / 12 / 90 ) مهلت معرفی کتاب ها تموم شد ،

و حالا از تمام دوستان خوبی که تا حالا همراهمون بودن ، همچنین از دوستان خوبی که کتاب های خوبشونو معرفی کردن ، و نیز از تمام دوستداران کتاب ، :faill:

خواهش می کنم که از میان کتاب های معرفی شده که در لیست زیر آورده شده اند ،

از امروز ( 15 / 12 / 90 ) تا تاریخ 19 / 12 / 90 ، یکی را انتخاب کنند و از طریق پست در همین تاپیک یا به صورت پیام به بنده ، تک کتاب منتخب برای مطالعه رو بفرمایند . :have%20a%20nice%20d

لیست کتاب های معرفی شده برای دور دوم مطالعه :

1 ) ساختار ستارگان و کهکشان ها

2 ) جهان در پوست گردو

3 ) تاریخچه زمان

4 ) ناوی که نامرئی شد

5 ) اکتشاف در رازول

6 ) مجموعه چشم انداز علم

7 ) 6 عدد

8 ) صفر

9 ) غارهای فراموشی

10 ) ترموديناميك و عالم

11 ) مشهور ترین اکتشافات جهان

12 ) تاریخچه تقریبا همه چیز

13 ) 186 پرسش وپاسخ ونجومی

14 ) انفجار بزرگ

15 ) دهر پویشی در جهان بیکران

16 ) حقیقت یخی

17 ) رؤیای من

18 ) ابر فضا

19 ) علم و نابخردی

20 ) فیزیک بی فیزیک

با سپاس از همه دوستان ....... :wink:

مسعود فرح بخش
03-05-2012, 09:10 PM
البته کتاب های پست اول هم در بین کتب پیشنهادی قرار داردها!

من خودم به شخصه با این 2 کتاب موافقم(خصوصا اولی که خیلی وقته می خوام بخونمش)

و
کتاب "186 پرسش وپاسخ ونجومی" نوشته آین نیکسون

Tahereh Ramezani
03-05-2012, 09:22 PM
من خودم به شخصه با این 2 کتاب موافقم(خصوصا اولی که خیلی وقته می خوام بخونمش)

و
کتاب "186 پرسش وپاسخ ونجومی" نوشته آین نیکسون

سلام جناب فرحبخش

ممنون از اینکه نظرتونو گفتین ،

فقط لطفا دوستان " تنها یک کتاب " رو انتخاب کنین

space
03-06-2012, 02:51 PM
من خودم به کتاب ناوی که نامرئی شد رای میدم:grin:

Tahereh Ramezani
03-08-2012, 03:10 PM
سلام بر دوستان خوب ..... :hope my fake smile

از دوستانی که چه از طریق پست در تاپیک و چه از طریق پیام به بنده ، نظر خودشونو اعلام داشتن ، متشکرم ؛ :have a nice day::have a nice day:

می دونم که انتخاب یک کتاب خوب از بین 20 تا کتاب خوب ، واقعا مشکله :you seem to be seri، ولی خوب چه میشه کرد ;)؛ دوستانی که هنوز نظرشونو نگفتن ، لطفا سریعتر نظرشونو بیان کنن ، که تا فردا بیشتر مهلت نداریم و تمدید هم نخواهد شد . :faill::faill:

موفق باشید ..... :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

Mojtaba.M
03-08-2012, 03:29 PM
سلام

خیلی ممنون از نظرسنجی خوب

خوب شاید از بین اینا 7 8 تا رو خونده باشم به هر حال من کتاب

تاریخچه ی زمان

رو بیشتر از همه میپسندم

کتاب خوبی است .....

م.ح.اربابی فر
03-08-2012, 05:01 PM
من شدیدا با جهان در پوست گردو و تاریخچه زمان به عنوان دومین کتاب مخالفم!
از بین کتب پیشنهادی دیگر هم هیچ کدام را نخوانده ام و بی صبرانه مشتاق خوانششان هستم

Mojtaba.M
03-08-2012, 06:22 PM
من شدیدا با جهان در پوست گردو و تاریخچه زمان به عنوان دومین کتاب مخالفم!
از بین کتب پیشنهادی دیگر هم هیچ کدام را نخوانده ام و بی صبرانه مشتاق خوانششان هستم

چرا میشه دلیل رو هم بگید

به نظر من کتاب های خوبی هستن البته کمی در باره ی جهان در پوست گردو شک دارم

ولی درباره ی تاریخچه ی زمان از نظر من واقعا کتاب خوبی هست.

yperseusy
03-08-2012, 09:19 PM
1 ) ساختار ستارگان و کهکشان ها

2 ) جهان در پوست گردو

3 ) تاریخچه زمان
من عاشق این سه تا کتابم :x:x:x:x

م.ح.اربابی فر
03-08-2012, 09:34 PM
من نگفتم این ها کتب بدی هستند
دقت کنید، گفتم به عنوان کتاب دوم مخالفم با انتخابشان. یعنی به عنوان کتاب چهارم یا پنجم مناسب هستند.
دلیلش هم مشخص است.
سیر این تاپیک قرار است از کتاب های ساده تر شروع شود و به کتبی که خواندنشان حس بیشتری می خواهد (!) برسد.

yperseusy
03-08-2012, 10:05 PM
به نظر من کتاب نجوم دینامیکی واقعا جاش تو لیست (اون بالا البته) خالیه.....

Mahtabe kavir
03-08-2012, 11:07 PM
نظر من در ابتدا کتاب جهان در پوست گردو بودش(چون دارمش:yarr:)

ولی خب اگه دوستان میگن که برای کتاب دوم سنگینه

منم کتاب ناوی که نامریی شد رو انتخاب میکنم البته با این ذهنیت که دوستان تضمین کردن که پیدا میشه و

در حال انقراض نیست...... (که اگه پیدا نشد دیگه باید خودتون زحمتش رو واسمون بکشین ها!!:omg::cool:)

بعد فقط یه چیز، کاش زودتر به کتابای علمی تر هم برسیم....:secret laugh:;)

هانیه امیری
03-08-2012, 11:19 PM
بعد فقط یه چیز، کاش زودتر به کتابای علمی تر هم برسیم....:secret laugh:;)

به نكته خوبي اشاره كرديد....

منم طبق پيشنهادم كتاب "ساختار ستارگان و كهكشان ها" اگه اين نشد "ناوي كه نامرئي شد" خوبه البته طبق فرمايشات Mahtabe kavir پيدا نشه زحمتش با كسي هست كه پيشنهاد رو داده :)

x11416
03-09-2012, 04:31 AM
همونطور که آقای Space گفتن.کتاب های پرونده های محرمانه 4 جلدی که هر چهار جلد اونو آقای تری دیری نوشته .من خودم کتاب رو نخوندم ولی اینطور که شنیدم نه تنها موضوع کتاباش جالبه (مرموز) بلکه نویسنده جملات و مطلب خودش رو طوری تعریف کرده که خواننده رو میخکوب میکنه (البته من این تعریف رو برای کتاب ناوی که نامرئی شد شنیدم).ولی فکر میکنم کتابای دیگش هم همین سبک رو داره.
منم ناوی که نامرئی شد رو انتخاب میکنم.چون فکر میکنم اونقدر موضوع مرموز داره که بشه سرش بحث کرد.

space
03-09-2012, 01:44 PM
به نكته خوبي اشاره كرديد....

منم طبق پيشنهادم كتاب "ساختار ستارگان و كهكشان ها" اگه اين نشد "ناوي كه نامرئي شد" خوبه البته طبق فرمايشات Mahtabe kavir پيدا نشه زحمتش با كسي هست كه پيشنهاد رو داده :)

ایشالا پیدا میشه
شما بگردین :grin: اگه آب شده باشه رفته باشه توزمین هم میشه پیداش کرد(یعنی باید پیدا کنین مگرنه...:yaeh am not durnk:)
کار نشد نداره:yarr:
حالا از شوخی گذشته
چون این کتاب چاپ میشه و تو بازار هم هست فکر نمیکنم قانون کپی رایت به ما این اجازه رو بده تا این کتاب رو در اینترنت قرار بدیم مگر اینکه از ناشر اون اجازه بگیریم
کتابی باشین!

Tahereh Ramezani
03-09-2012, 08:17 PM
سلام و صد سلام بر همه ی دوستان گل و بسیار دوست داشتنی ........ :hope my fake smile

واقعا جا داره از همه ی دوستان خوب و گلی که به هر طریقی ، نظرشونو گفتن ، تشکر کنم ، هزاران بار سپاسگزارم ....... :love::love:

لطفا هر کسی که این نوشته رو می خونه برای خودش و بقیه ی دوستان عزیزش یک تشویق جانانه داشته باشه ....... :thanks::thanks:

واقعا از این همه لطف دوستان زبانم قاصره ....... :have a nice day:

امیدوارم که همین طور این همکاری بسیار خوب دوستان ادامه داشته باشه ...... :wink:

و اما کتاب منتخب :

برای خودم که خیلی هیجان انگیز بود که بالاخره کدوم کتاب انتخاب میشه ( یک برگه و خودکار گذاشته بودم روی میزم و هر روز نظرات و آراء دوستان رو ثبت می کردم ) :faill:

بالاخره پس از یک رقابت تنگاتنگ بین کتاب ها ، کتاب منتخب کتابی نبود جزء : ( لطفا نام کتاب رو با شور و بلند بخونید ):ORLY:

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

*** ناوی که نامرئی شد ***

http://ketabak.org/tarvij/sites/default/files/imagecache/nc_image/tarvij.88.03.30-nav.png

مشخصات کتاب :

نویسنده : تری دیری

مترجم : مهرداد تویسرکانی

ویراستار : شهرام رجب زاده

ناشر : انتشارات قدیانی ، کتاب‌های بنفشه

تعداد صفحه : ۱۶۰ صفحه

قیمت : ۱۶۰۰ تومان

چکیده کتاب :

آلیس هنرید دختری نابغه است که با پدربزرگ ریاضی دان خود در آمریکا زندگی می‌کند . وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا در سال ۱۹۴۳ برای پایان دادن به جنگ دوم جهانی ، دست به تجربه‌ عجیب نامرئی کردن یک ناوشکن آمریکایی ‌می زند . چون پدربزرگ آلیس در این پروژه شرکت داشته است ، آلیس نیز به ماجرا علاقه‌مند می‌شود و برای دستیابی به اطلاعات ، به فایل‌های دولتی وارد و دستگیر می‌شود . "ناوی که نامرئی شد" یک داستان علمی- تخیلی پرماجرا و هیجان‌انگیز است که نیاز به آشنایی هر چند مختصر با نظریه های نو درباره نور ، زمان و مکان دارد و نوجوان دبیرستانی که با مفاهیمی چون مغناطیس ، الکتریسیته و روش تهیه الکتریسیته آشنا و نیز اهل تفکر در مفاهیم پایه باشد ، می‌تواند به تأمل در این کتاب بپردازد . داستان آمیزه‌ای از تخیل و ماجراجویی و واقعیت است و تصمیم نهایی در مورد صحت و سقم آن به عهده‌ی مخاطب گذاشته می‌شود .

Tahereh Ramezani
03-09-2012, 08:23 PM
لطفا دوستانی که کتاب " ناوی که نامرئی شد " رو ندارند ، از امروز ( 19 / 12 90 ) تا تاریخ 22 / 12 / 90 ، با زدن دکمه تشکر از این پست اعلام کنند . :wink::wink:

Tahereh Ramezani
03-12-2012, 06:14 PM
سلام دوستان

به دوستانی که از پست فوق تشکر کردن ( که به منظور خواستن کتاب بوده ) ، اطلاعات لازم رو در اختیارشون قرار میدم ، :have a nice day:

اگر دوستان دیگه ای هم هستن که کتاب رو میخوان با زدن دکمه تشکر از پست قبلی یا از طریق پیام به بنده اطلاع دهند . :have a nice day:

( لازم هست که ذکر کنم : انتشارات تا 28 / 12 / 90 از ساعت 8 صبح تا 7 بعدازظهر هست و تا 13 فروردین تعطیل می باشد )

آسمون
03-13-2012, 11:16 AM
با سلام
و تشکر خیلی زیاد از هستی عزیز بابت پیگیری و زحمت هایی که می کشه.
من با انتشارات تماس گرفتم و به من شماره تلفن 4کتابفروشی در اهواز رو دادن،دو تا از اونا که نداشتن،یکیشون تلفنش مسدود بود،یکی دیگه هم که اصلا جواب نمی داد اما من همچنان به تماس گرفتن ادامه میدم.باز دوباره با خود انتشارات تهران تماس گرفتم و گفتن که قبل از عید ارسال برای شهرستان ها نداریم،بعد از عید در خدمتیم.خلاصه اینکه این کتاب هم داستان ها دارد................

Tahereh Ramezani
03-13-2012, 04:47 PM
با سلام
و تشکر خیلی زیاد از هستی عزیز بابت پیگیری و زحمت هایی که می کشه.
من با انتشارات تماس گرفتم و به من شماره تلفن 4کتابفروشی در اهواز رو دادن،دو تا از اونا که نداشتن،یکیشون تلفنش مسدود بود،یکی دیگه هم که اصلا جواب نمی داد اما من همچنان به تماس گرفتن ادامه میدم.باز دوباره با خود انتشارات تهران تماس گرفتم و گفتن که قبل از عید ارسال برای شهرستان ها نداریم،بعد از عید در خدمتیم.خلاصه اینکه این کتاب هم داستان ها دارد................

سلام آسمون جان

خواهش می کنم عزیزم ، لطف داری ...... :hope my fake smile:hope my fake smile

بعد از خوندن این پست با انتشارات تهران تماس گرفتم و موضوع پیش آمده را تعریف کردم ، و گفتن به این خاطر گفتن ارسال نمی کنن که ترافیک پستی زیاده ، ولی بعد گفتن اگر واقعا میخواید مسئله ای نیست ، می تونید فردا صبح تماس بگیرید با انتشارات تهران ، و هزینه را واریز کنید و آدرس دقیق شهرستانی که هستید رو بدین ، و براتون ارسال می کنن ( البته بهتره دوستان هر چه زودتر اقدام کنید ) :have a nice day::have a nice day:

آسمون
03-14-2012, 03:25 PM
خوب من امروز رفتم و پول واریز کردم و سفارش دادم ،گفتند فردا یا شنبه ارسال میکنن.پس شما هم سریع تر اقدام کنید که عقب نمونید.

Tahereh Ramezani
03-14-2012, 09:21 PM
خوب من امروز رفتم و پول واریز کردم و سفارش دادم ،گفتند فردا یا شنبه ارسال میکنن.پس شما هم سریع تر اقدام کنید که عقب نمونید.

خوب دوستان دیگه ای که میخوان ( چه تهران و چه شهرستان ها ) سریع تر ( تا قبل از 28 اسفند ) اقدام کنن ، تا اگر مسئله ای پیش اومد زودتر برطرف بشه .

( خدا رو شکر این کتاب مشکلی از لحاظ در دسترس بودن یا انقراض نداشته ، پس اگر کسی نتونه تهیه کنه ، سستی از جانب خودش بوده !!! )

موفق باشید :have a nice day::have a nice day:

Tahereh Ramezani
03-17-2012, 10:01 PM
سلام بر دوستان خوبم :hope my fake smile:hope my fake smile

امیدوارم که دوستان شهرستانی تا به حال سفارش کتاب را داده باشند و نیز دوستان تهرانی هم خریده باشند ، ( انتشارات تنها تا فردا هست و در ایام عید تعطیل می باشد )

دوستان مطالعه ی این کتاب رو با هم آغاز می کنیم ؛

از آنجایی که به دلیل عید ، بعضی از دوستان به مسافرت می روند و یا به دید و بازدید و کارهای دیگر ، و با در نظر گرفتن حجم کتاب ( 160 صفحه ) زمان بندی مطالعه ی کتاب را کمی طولانی تر در نظر گرفتیم ؛ :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

از امروز ( 27 / 12 / 90 ) تا تاریخ 23 / 1 / 91 تمام کتاب " ناوی که نامرئی شد " رو مطالعه می کنیم . :faill::faill:

موفق باشین ..... :wink::wink:

Tahereh Ramezani
04-06-2012, 02:35 PM
سلام بر دوستان عزیز ..... :hope my fake smile:hope my fake smile

امیدوارم که سال 91 ، سالی سرشار از سلامتی و موفقیت همراه با کتاب خوانی بسیار ، برای تک تک دوستان خوب باشه .... :love::love:

جهت یادآوری دوستان ، عرض شود که :

از آنجایی که به دلیل عید ، بعضی از دوستان به مسافرت می روند و یا به دید و بازدید و کارهای دیگر ، و با در نظر گرفتن حجم کتاب ( 160 صفحه ) زمان بندی مطالعه ی کتاب " ناوی که نامرئی شد " را کمی طولانی تر در نظر گرفتیم ؛ :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

از امروز ( 27 / 12 / 90 ) تا تاریخ 23 / 1 / 91 تمام کتاب " ناوی که نامرئی شد " رو مطالعه می کنیم . :faill::faill:

مؤید باشین .... :wink::wink:

Tahereh Ramezani
04-11-2012, 05:56 PM
سلام بر دوستان کتاب خون گل ..... :hope my fake smile:hope my fake smile

طبق وعدمون که قرار بود تا امروز مطالعه ی کتاب رو تموم کنیم ، :faill::faill:

دوستان لطفا از امروز ( 23 / 1 / 91 ) تا 31 / 1 / 91 ، خلاصه ، نظرات ، ایده ها ، انتقادات و یا هر مطلبی که از کتاب " ناوی که نامرئی شد " ، رو فهمیدن ، با سایر دوستان به اشتراک بزارن . :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

متشکرم ....... :wink::wink:

Tahereh Ramezani
04-11-2012, 05:57 PM
سلام دوستان

در زیر خلاصه ای از کتاب " ناوی که نامرئی شد " ، را نوشتم :

دختری به نام آلیس ، همراه پدربزرگ ریاضی دانش که مشاور اسبق کمیته ی پژوهش های دفاعی نیروی دریایی ایالات متحده ی آمریکا بوده زندگی می کند ؛ آلیس در دوران نوجوانی برای پروژه ی مدرسه اش ، موضوع آزمایش فیلادلفیا و نظریه ی حوزه ی واحد اینشتین را انتخاب کرده بود .

آلیس کم کم به این موضوعات علاقمندتر می شود و خود یک ریاضی دان و هکر حرفه ای می شود که به بانک اطلاعات کامپیوتری نیروی دریایی دست می یابد و مطالعات فراوانی در رابطه با آزمایش فیلادلفیا و نظریه ی حوزه ی واحد ، انجام می دهد .

آزمایش فیلادلفیا ، آزمایشی بود که ناوی را در دریا ، توسط دو کشتی دیگر ، تحت میدان نیروی قوی قرار داده بودند . این کار سبب خم شدن فضا و زمان شده بود که در نظریه ی حوزه ی واحد بیان می شود ، به طوری که ناو همراه همه ی خدمه اش نامرئی شده بود و در فاصله ای دورتر ، عده ای آن را در کنار بندرگاه دیده بودند ، و پس از حدود چهار ساعت ، ناو مجددا ظاهر شده بود . این آزمایش سبب شده بود که خدمه ی ناو از لحاظ روانی دچار آسیب های جدی شوند .

پس از مدتی مأمورین سازمان که متوجه کارهای آلیس شده بودند ، سراغش می آیند و برای بازپرسی او را به سازمان می برند و پس از بازپرسی ، یکی از مأمورین همراه او به خانه اشان می آید و پس از گفتگویی همراه با آلیس و پدربزرگش ، از آلیس می خواهد که برای همکاری به سازمان ملحق شود .

در آخر نیز دلایلی بر صحت و نیز دلایلی مبنی بر رد آزمایش فیلادلفیا ذکر شده است .

هانیه امیری
04-11-2012, 06:40 PM
نظريه حوزه واحد انيشتين: اين نظريه متشكل از 3 حوزه علمي الكتريسيته، مغناطيس و گرانش است و اين سه با هم ارتباط مستقيم دارند يعني تغيير در يكي باعث تغيير در 2 حوزه ديگر مي شود و تغيير در گرانش، نور و فضا و زمان را تحت تاثير قرار مي دهد و باعث سفر در فضا و زمان مي شود.

طبق گفته آليس:‌گرانش دو نوع است :‌گرانش "الف" و گرانش "ب".
گرانش "الف" نيروي بين مولكول هاي اجسام مثلا ميز است.
گرانش "ب" ما را روي زمين نگه مي دارد و زمين را نيز در مدارش به دور خورشيد نگه مي دارد.
به نظر او راز چگونگي سفرهاي فضايي، نامرئي شدن و سفر در زمان در گرانش "الف" نهفته است.

دانشمندان روي كشتي آهنرباهاي بزرگ با سيم پيچ وصل كرده بودند و نيروي لازم را توسط كابل از ژنراتورهاي برق قوي از دو كشتي ديگر به اين ناوبر منتقل مي كردند.

اين كشتي در يك ميدان قوي نيرو احاطه شده بود. گرانش اين ميدان آنقدر قوي بود كه نور را خم كرد و باعث شد كشتي ناپديد شود و فضا و زمان را خم كرده و در آن واحد، در 2 نقطه قابل رويت باشد.
دليل مشكلات رواني خدمه كشتي و يا نامرئي شدن لحظه اي خود خدمه، ناشي از گرانش"الف" است كه در واقع نظم مولكول هاي بدن آنها به هم زده شده بود.

مسعود فرح بخش
04-11-2012, 09:48 PM
با سلام
کتاب ناوی که نامرئی شد
به نظر من این کتاب اصلا یه کتاب خوبی نیود و بسیار نقد بهش وارده
اول که کتاب خودش تکلیفش با خودش معلوم نیود که علمی هستش یا صرفا فقط یک داستان ساده
دوم فصل اول کتاب نویسنده در بیان صحنه خونه اون دختر نابغه و دستگیریش یه فضا سازی خیلی خوب انجام داده بود و لی بعد به یکباره با ادامه فصل های بعدی این فضا سازی رو نابود کرد
سوم اینکه اگه نویسنده هدفش از نوشتن این کتاب آشنای مخاطب با نظریه حوزه واحد انشتین بود باید بگم که اصلا موفق نبود چون جز اینکه بارها تکرار کنه که این نظریه میگه: الکتریسیته،گرانش و مغناطیس به هم ربط دارن دیگه چیز دیگه ای نگفت
چهارم با توجه به حجم خیلی کم ، کتاب پر بود از شخصیت ها و اسم های مختلف که به شخصه من رو گیج میکرد.اصلا وجود نصف این شخصیت ها به نظر من ضرورتی نداشتن
پنجم یه جا تو پاورقی نوشته شده بود که ستاره sirius همون پروکسیما سنتوری،نزدیکترین ستاره به خورشید هستش که نمیدونم اشتباه از ترجمه بودش یا خود متن اصلا و نوشته اصلی
ششم اینکه پیشاپیش از اینکه شاید نتونم جواب بدم عذر خواهی میکنم(اینترنتم مدتیه که مشکل داره و من با دایل آپ وصل میشم)
هفتم با تشکر

هانیه امیری
04-11-2012, 10:00 PM
با سلام
کتاب ناوی که نامرئی شد
به نظر من این کتاب اصلا یه کتاب خوبی نیود و بسیار نقد بهش وارده
اول که کتاب خودش تکلیفش با خودش معلوم نیود که علمی هستش یا صرفا فقط یک داستان ساده
دوم فصل اول کتاب نویسنده در بیان صحنه خونه اون دختر نابغه و دستگیریش یه فضا سازی خیلی خوب انجام داده بود و لی بعد به یکباره با ادامه فصل های بعدی این فضا سازی رو نابود کرد
سوم اینکه اگه نویسنده هدفش از نوشتن این کتاب آشنای مخاطب با نظریه حوزه واحد انشتین بود باید بگم که اصلا موفق نبود چون جز اینکه بارها تکرار کنه که این نظریه میگه: الکتریسیته،گرانش و مغناطیس به هم ربط دارن دیگه چیز دیگه ای نگفت
چهارم با توجه به حجم خیلی کم ، کتاب پر بود از شخصیت ها و اسم های مختلف که به شخصه من رو گیج میکرد.اصلا وجود نصف این شخصیت ها به نظر من ضرورتی نداشتن
پنجم یه جا تو پاورقی نوشته شده بود که ستاره sirius همون پروکسیما سنتوری،نزدیکترین ستاره به خورشید هستش که نمیدونم اشتباه از ترجمه بودش یا خود متن اصلا و نوشته اصلی
ششم اینکه پیشاپیش از اینکه شاید نتونم جواب بدم عذر خواهی میکنم(اینترنتم مدتیه که مشکل داره و من با دایل آپ وصل میشم)
هفتم با تشکر

من هم با شما موافقم. من تا فصل 10 فكر مي كردم آليس پسره چون طوري نوشته بود كه متوجه نشدم و فصل 11 متوجه شدم دختره. فقط يه بار فصل 1 گفته بود دوشيزه هنريد و تا فصل 10 اشاره اي نكرده.

بله در صفحه 85 در پاورقي به اشتباه آلفاي قنطورس رو شعراي يماني ترجمه كرده.

من تا فصل 12 از مطالب خوشم اومد ولي در انتها كه اما و اگر آورد به كلي ذهنم و مشغول كرد و بالاخره متوجه نشدم اصلا هدف نويسنده از نوشتن اين كتاب چي بود؟ با چه انگيزه اي اين داستان رو نوشته و بعد اونو تحليل كرده و اينكه چرا بايد شخصيت اصلي داستان يعني آليس، شخصيت خيالي باشه و نه شخصيت واقعي؟

به نظر من اين كتاب علمي نبود و بيشتر تخيلي بود.

و دوست دارم نظرات دوستان رو بدونم كه آيا اين واقعه رو باور دارند يا نه؟؟

space
04-11-2012, 10:30 PM
یه خورده طولانی شد :sFun_bangdesk:
اگه حوصله دارین بخونین:wink:

این داستان برای من جالب بود چون مدتی من رو به فکر کردن درمورد نیرو های هستی واداشت و این که اگه بتونیم یه نظریه کلی و جهان شمول ارائه بدیم ممکنه چه حوادثی رخ بده.
در یه قسمت کتاب اشاره میشه که الکرو مغناطیس یعنی الکتریسیته و مغناطیس یه حوزه واحد اند یعنی اگر یکی رو اندکی تغییر بدین در دیگری هم تغییر مشاهده خواهید کرد که همون قضیه ی آرمیچر هستش.
حالا فکر کنید به نظریه ای برسید که کل پدیده های عالم رو در یه جمله کوتاه خلاصه کنه(مثل E=mc^2) هیچ معلوم نیست اندکی دستکاری در نیرو ها چه تاثیر بر باقی نیرو ها ی عالم خواهد داشت.

اگه بخوام نظرمو در مورد واقعی یا خیالی بودن این داستان یا اسناد و مدارک بگم
به نظر من این ماجرا ترکیبی از واقعیت و خیال است.این ماجرا می تونه اتفاق افتاده باشه ولی نه بصورتی که گفته شد
همون طور که خوندید در همون سال ها دستگاهی به نام گراویتور اختراع شد.
اونموقع از تاثیرات خطرناک اشعه x اطلاع کافی نبوده پس بعید نیست سعی در آزمایش گراویتور شده باشه
اما بعد از اتفاقات ناخوشایند این حادثه با مجموعه ای از اطلاعات درست و غلط ترکیب میشه
درست مثل داستان یوفو ها هست
واقعیاتی وجود داره که دولت ها با ساختن چنین داستان هایی و ترکیب اطلاعات درست و غلط پنهان میکنند.

در مورد تعدد تعداد افراد در داستان به نظر من نویسنده نخواسته فقط یه داستان فرح بخش برامون تعریف کنه پس مجبور هست به یک سری اسناد و مدارک اشاره کنه و نام برخی از اشخاصی که در مطرح کردن این موضوع دست داشتند رو ذکر کنه

و در مورد جنسیت آلیس من هم اولین بار گیج شدم :yaeh am not durnk:
درکل به نظر من پیوست های داستان از خود داستان مفید تر هستش و برای فکر کردن غذای خوبی به خواننده های علاقه مند به فیزیک ارائه میده

بیشتر دوست دارم یکی از دوستان در مورد حوزه واحد اطلاعات کامل تری در اختیارمون بذاره.
و نظرتون در مورد دلیل هایی که برای تایید یا عدم تایید این آزمایش در کتاب آورده شده.

در آخرم از همه کسانی که در این جمع خوانی شرکت کردن تشکر میکنم
موفق باشید:wink:

آسمون
04-11-2012, 11:23 PM
دوستان گفته ها رو گفتند منم بیشتر با نظر آقای اسپیس موافقم...

و همچنین نقدی که در مورد پانوشت بود کاملا درسته....

به نظرم برای کسی که اولین بار بود این چیزا رو میشنید خوب توضیح داده بود...مثلا خود من یه چیزایی شنیده بودم که با خوندن این کتاب اطلاعاتم بیشتر شد و اشراف بیشتری به موضوع پیدا کردم.
در کل به نظرم آدم رو به فکر فرو میبرد و همچنین سرگرم کننده بود و مروری بر اطلاعات قبل و مطالب جدید داشت.

Tahereh Ramezani
04-15-2012, 06:58 PM
http://agape.ir/wp-content/uploads/2009/12/16hnurr-500x324.jpg

سلام دوستان

ممنونم از همه دوستان بابت نظراتشون ، منتظر بقیه دوستان هم هستیم .....

و اما
.
.
.
.
- دوستان چه طور فکر کردین که اسم آلیس ، دخترونه نیست ؟؟!! ببخشید دوستان کارتون آلیس در سرزمین عجایب رو ندیدین ؟؟!!

- به نظر من اینکه از شخصیت خیالی ، به جای شخصیت واقعی استفاده شده ، به این دلیل هست که اصولا بهتره و در اکثر داستان ها ، شخصیت اصلی داستان ، شخصیت واقعی نیست تا مسئولیتی برای شخصی ایجاد نشه .

- در پاورقی صفحه 85 نوشته شده : " ستاره شناسان جهان اسلام ، این جرم ( پروکسیما قنطورس ) را با نام شعرای یمانی می شناسند " ؛ به نظرم ممکنه در ستاره شناسی اسلامی بدین نام بوده باشه .

- نورانی ترین ستاره آسمان هم در صورت فلکی سگ بزرگ قرار دارد و نام آن شعرای یمانی یا ستاره سیریوس می باشد که دارای ریشه یونانی است به معنای تابان ، پس : ( شعرای یمانی = ستاره سیریوس ) ؛ منبع : اینجا (http://kelavia.vcp.ir/index.php?viewpost=7n300cbf499b) ؛ و از طرفی چون به گفته ی مؤلف یا مترجم ، که ستاره شناسان جهان اسلام پروکسیما قنطورس را با نام شعرای یمانی می شناسند ، یعنی : ( شعرای یمانی = پروکسیما قنطورس ) ؛
و در نهایت با جمع بندی نتایج می توان گفت : (( ستاره سیریوس = پروکسیما قنطورس ))

- به نظر من نویسنده هدفش رو در مقدمه ذکر کرده ، و با بیان سؤالات از جانب ایشان و مطالعه ی خوانندگان ، سعی کرده تا آن ها نیز با موضوع آشنا شوند و در خصوص سؤالات بیشتر فکر کنند و چه بسا فرضا ( احتمالا در کشور خودش یا .... ) شخصی هم مانند شخصیت اول داستان پیدا شود تا دنبال آن را بگیرد و به نتایجی مبنی بر حقیقت یا کذب آن موضوع دست یابد .

هانیه امیری
04-15-2012, 07:12 PM
در كشور خودمون هم هستن اسم هايي كه هم دخترونه هست و هم پسرونه :have a nice day:

نويسنده تا فصل 12 خيلي خوب هدفش رو بيان كرده بود و باعث مي شد كلا همه چيز و تصور كنيم هر چند به قول آقاي فرح بخش مطالب تكراري زياد داشت.

به نظرم 12 فصل خيلي بهتر از مطالب آخر كتاب بود يعني اگر مطالب آخر كتاب نبودند داستان جذابيت خودش رو از دست نميداد.

قبول دارم كه نويسنده با ارائه اين مطالب مي خواست خواننده خودش تصميم بگيره واقعيت هست يا نه، ولي خيلي گيج كننده بود و من شخصا در باور كردن يا نكردن، در دو راهي هستم.

space
04-15-2012, 08:03 PM
پرد بزرگ آلیس حوزه واحد رو به زبانی ساده در حد یه بچه 7 ساله توضیح میده
بد ندیدم اینجا خلاصش رو بیارم:

بابابزرگ-میدونی چطور الکتریسیته بوجود میاد ؟
...
آلیس-کافیه یه آهن ربا رو داخل یه سیم پیچ بچرخونیم تا داخل سیم الکتریسیته تولید بشه
...
ب-کاملا صحیحه پس الکتریسیته و مغناطیس به هم ربط دارند چون اگه در یکی تغییر ایجاد کنی در دیگری هم تغییر ایجاد میشه؛یعنی الکتریسیته و مغناطیس یک حوزه ی واحد اند
...
ب-حوزه واحد از سه تا حوزه علمی تشکیل میشه که سومیش گرانش بود
...
ب-نظر انیشتن این بود که گرانش با الکتریسیته و مغناطیس ارتباط داره یعنی این سه حوزه علم فیزیک در اصل یک حوزه واحد اند.
...
آ-یس یعنی هر تغییری در میدان مغناطیسی در الکتریسیته هم تغییر ایجاد میکنه و این یعنی که گرانش هم حتما دچار تغییر میشه. یعنی نمیشه یکی رو تغییر بدیم و دوتای دیگه تحت تاثیر قرار نگیرند؛پس اگه میشه در نیروی الکتریسیته تغییر ایجاد کرد پس حتما میشه گرانش رو هم کنترل کرد.
و...

اینجا توضیح داده شد که حوزه ی واحد از نظر انیشتن یکی شدن مغناطیس و الکتریسیته و گرانش هست

حالا اونطور که من میدونم نیرو های طبیعت 4 تا هستند
گرانش ، الکترومغناطیس ، نیروی هسته ای ضعیف و نیروی هسته ای قوی
این که اینجا از نیرو های هسته ای چیزی گفته نشده
شاید به دلیل این بوده باشه که انیشتن اصلا از وجود این نیرو ها خبر نداشته(البته این نظر من هست ! باید از نظر تاریخی بررسی بشه)

Tahereh Ramezani
04-16-2012, 06:28 PM
دوستان امروز 28 / 1 / 91 بود ، تا پایان بررسی و نقد این کتاب تنها 3 روز دیگه وقت هست ، لطفا دوستانی که هرگونه نظر ، انتقاد ، خلاصه و .... دارند ، زودتر بفرمایند ؛ و در ضمن منتظر حضور و نظرات سایر دوستان هم هستیم !!!! :faill::have%20a%20nice%20d

( نمی تونم باور کنم که تنها چند نفری که نظرشونو لطف کردن و گفتن ، کتابو خوندن !!!!!!....... ) :slow::wut:

Astro_M111
04-16-2012, 08:59 PM
خب فصل 4 از اونجایی شروع میشه که از پدر بزرگ الیس میخوان که براشون معادلاتی رو که انیشتین نوشته بود وهیچ ربطی هم به نظریه واحد انیشتین هم نداشت براشون حل کنه و این به یه میدان نیرویی مربوط میشه که دور یک کشتی رومیگرفت و علاوه بر انحراف اژدر نور روهم منحرف می کنه!!!!!! وبرای توجیهش میگه که اگه یه میدان نیرو بتونه گرانش رو منحرف کنه پس حتما نور رو هم میتونه منحرف کنه (البته منظورش شکست نور در لیوان بود) و البته این رو هم گفت که این کار این قدر سادست که یه لیوان معمولی هم میتونه این کارو انجام بده بعد الیس نتیجه گرفت که کشتی واقعا غیب نشده بود بلکه مثل نی در لیوان اب همان جایی که بود مشاهده نمیشد یعنی یکم اونطرف تر بود به گمانم

ببخشید یکم اینجوری شد من این کتابو خیلی وقت پیش خونده بودم وبه لطف این تاپیک دوباره خوندمش کتاب خیلی خوبیه ولی به نظرم این موضوع نمیتونه درست باشه برای این که اگه درست بود دولت امریکا این همه هزینه برای تحقیقات در این مورد رو قبول نمیکرد
یه پیشنهاد هم دارم اگه از این کتاب خوشتون اومده کتاب های دیگه این نویسنده هم رو مطالعه کنید بخصوص اکتشاف در رازول که درمورد یوفوها هستش.

Tahereh Ramezani
04-19-2012, 09:34 AM
سلام دوستان :hope my fake smile:hope my fake smile

با سپاس فراوان از تمامی دوستانی که در خواندن و بررسی این کتاب همراهی کردن ، طبق قراری که قبلا گذاشته بودیم ، امروز 31 / 1 / 91 ، مدت زمان نقد و بررسی کتاب " ناوی که نامرئی شد " تموم شد . :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

با تشکر بسیار از همه دوستان همیشه همراه ....... :wink::wink:

Tahereh Ramezani
04-23-2012, 05:23 PM
سلام بر دوستان خوب خوب خوب ........... :love::love:

دوستان کتاب دوم هم به سلامتی به پایان رسید ، و حالا نوبت به معرفی کتاب های دوستان گل برای مطالعه ی کتاب سوم میرسه ؛ :ORLY::ORLY:

دوستان ، همراهان ، همخوانان و عزیزان ....... از امروز ( 4 / 2 / 91 ) تا تاریخ 13 / 2 / 91 ، مشتاقانه منتظر معرفی کتاب های ارزشمندتون هستیم . :have a nice day::have a nice day:

با سپاس فراوان .......... :wink::wink:

Astro_M111
04-23-2012, 07:35 PM
سلام من 2تا پیش نهاد دارم اول اگه طرفدار کتابهای فلسفی-علمی به زبان ساده هستید واقعا حیفه که کتاب مغز متفکر جهان شیعه رو نخونید
و دوم اینکه اگه از کتاب ناوی که نامریی شد خوشتون اومده کتاب اکتشاف در رازول که از همون مجموعه پرونده های محرمانه هست رو پیشنهاد میکنم

البته در مورد کتاب مغز متفکر جهان شیعه باید بگم که این کتاب اثر مرکز مطالعات استراسبورگ هست و شامل نظریات امام جعفر صادق(ع) در مورد مسایل بسیار مختلفی از جمله نطریه ایشان درمورد نور ستارگان. پیدایش زمین. ستارگان.تئوری نور. جهان های موازی. ضدماده. حکمت وفلسفه و.... میشود نام برد.
برای مثال توضیح جهان های موازی به زبان ایشان از همین کتاب:
از امام پرسیدند شمار دنیاهای دیگر چقدر است؟
او گفت: غیر از این جهان که ما در ان زندگی میکنیم دنیاهایی وجود دارد که بسی بزرگتر از این جهان است و در ان دنیاها علومی است که شاید با علوم این جهان فرق دارد
از امام پرسیدند شمار دنیاهای دیگر چقدر است ؟جواب داد :جز خداوند کسی از شماره دنیاهای دیگر اطلاع ندارد

به نظر من این کتاب خیلی بیش تر از اسمش جذاب هست و خوندن این کتابرو به همه پیشنهاد میکنم

space
04-24-2012, 08:32 AM
پیشنهاد مغز متفکر شیعه به نظرم جذاب میاد
اگه میتونید یه عکس بذارید برامون

من چند وقت پیش در یه کتاب خونه بطور اتفاقی به کتاب ""صفر"" که دوستان معرفی کردن بر خوردم و چون اسمشو شنیده بودم اونو گرفتم و مطالعه کردم
از کتاب خوشم اومد
یه چورایی شبیه تاریخچه زمان هست ولی با حجم کمتر و قابل فهم تر
به فلسفه هم یه تنه هایی میزنه
مثلا در مورد اثبات خدا از طریق علت و معلول حرف میزنه و نظر کوانتوم در مورد اون رو هم عنوان میکنه
در مجموع کتاب جالبیه
اینم عکس
http://up.avastarco.com/images/lrip6exbvvi2ys3qj1g.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/78t6oj8ehoj92ugc9kb.jpg (http://up.avastarco.com/)

در مورد نایاب بودن یا نبودن هیچ اطلاعاتی ندارم
چون از کتاب خونه گرفتم
ولی به احتمال زیاد تو نمایشگاه کتاب پیدا میشه فکر کنم 23 اردیبهشت شروع میشه
انتشارات مثلث هست
البته این کتاب ظاهرا جلد دوم کتاب ""یک"" هست که من خودم اونو نخوندم ولی دنبالش هستم پیداش کنم

gandom
04-24-2012, 10:49 AM
البته در ادامه پست جناب اسپس باید عرض کنم که دکتر ناصری ابتدا کتاب یک رو نوشتند و بعد کتاب صفر و در این کتاب به زبان خیلی ساده به معرفی تئوری شون پرداختند که تحت عنوان نظریه ی شعور هستش. خوب حجم کتاب یک خیلی بیش تر از کتاب صفر هستش...و کتاب صفر بیش تر به فیزیک ربط داره و تو کتاب یک بیش تر راجع به پزشکی هومیوپاتی پرداخته می شه...

Tahereh Ramezani
04-24-2012, 01:33 PM
در خصوص کتاب " یک کوانتوم , عرفان ، درمان " در تاپیک " معرفی کتاب ها و نرم افزارها (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?43-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7/page15) " در این پست (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?43-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7&p=15939&viewfull=1#post15939) ، مختصری توضیح داده شده است .

من کتاب " یک " رو خوندم و به شدت تحت تأثیر قرار گرفتم ، ولی بعد از مطالعه ی این کتاب ، کتاب " چگونه درباره ی چیزهای عجیب بیندیشیم " رو خوندم و از اون شدت کمی خارج شدم ؛

کتاب " چگونه درباره ی چیزهای عجیب بیندیشیم " مسائل گوناگونی رو مورد بررسی قرار داده که یکی از اون موارد ، هومیوپاتی هست ( البته حجم این کتاب یکم زیاد هست ولی با ارزش هست ) ؛

به هر حال به نظر بنده بهتره که اول کتاب " یک " رو بخونید ، بعد کتاب " چگونه درباره ی چیزهای عجیب بیندیشیم " ؛ و ببینید نظرتون در مورد خیلی از مسائل همون هست یا نه .

Astro_M111
04-24-2012, 10:14 PM
ببخشید یکم دیر شد اینهم عکس جلد کتاب مغز متفکر جهان شیعه و اکتشاف در رازول
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9646718094.240.jpg?1176290485

http://www.mtooyserkani.com/images/Classified-1.jpg

sara shahabi
04-25-2012, 03:20 PM
من چند وقت پیش در یه کتاب خونه بطور اتفاقی به کتاب ""صفر"" که دوستان معرفی کردن بر خوردم و چون اسمشو شنیده بودم اونو گرفتم و مطالعه کردم
از کتاب خوشم اومد
یه چورایی شبیه تاریخچه زمان هست ولی با حجم کمتر و قابل فهم تر
به فلسفه هم یه تنه هایی میزنه
مثلا در مورد اثبات خدا از طریق علت و معلول حرف میزنه و نظر کوانتوم در مورد اون رو هم عنوان میکنه
در مجموع کتاب جالبیه

من پیشنهاد می کنم که کلا کتاب هایی رو که بنده معرفی کردم انتخاب نکنید!!!!!! چه کاریه حالا؟ :) (به خاطر تجربه کتاب کمدی های کیهانی)
در مورد این کتاب (صفر) بگم که خیلی کمیاب هستش و بنده به سختی در نمایشگاه کتاب 2 سال پیش پیداش کردم که فقط 3 عدد داشتند، کتاب «یک» هم کتاب عالی هست ولی اصلا به نجوم مربوط نمی شه!
اما اگر احیانا در نمایشگاه کتاب ِپیش رو به مقدار کافی این کتاب یافت شد، موکدا (!) پیشنهاد می کنم که این کتاب به عنوان کتاب بعدی باشه؛ دلیلم هم این هست که بالاخره هدف این تاپیک مباحثه در مورد کتاب هم بوده (تا آن جایی که من فهمیدم!) و چنین کتبی بسیار برای این امر مناسب هستند، برای مثال من «ناوی که نامرئی شد» رو خوندم ولی چون موضوعی برای بحث روش پیدا نکردم، لذا مطرح هم نکردم!

Tahereh Ramezani
04-29-2012, 07:14 PM
لطفا دوستانی که میخوان کتابی معرفی کنن ، هر چه زودتر اقدام کنن ؛ تنها 3 روز دیگه ، تا پایان معرفی کتاب باقی مونده !!

هانیه امیری
04-29-2012, 07:21 PM
من هم كتاب "مغز متفكر جهان شيعه " را انتخاب مي كنم . فقط يك سوال :‌كتاب مغز متفكر جهان شيعه چند صفحه هست؟‌:)))

Astro_M111
04-29-2012, 10:22 PM
من هم كتاب "مغز متفكر جهان شيعه " را انتخاب مي كنم . فقط يك سوال :‌كتاب مغز متفكر جهان شيعه چند صفحه هست؟‌:)))

590 صفحه
البته به علت این که موضوعات دیگه ای هم داره بیش از 200 صفحش مربوط به نجوم و علم نمیشه

Tahereh Ramezani
05-02-2012, 03:44 PM
سلام و صد سلام بر دوستان بسیار خوب ...... :hope my fake smile:hope my fake smile

خیلی خیلی ممنون از دوستان گلی که همراهی می کنن و همین طور دوستان گلی که کتاب های بسیار خوبشونو معرفی می کنن ...... :love::love:

امروز هم طبق قرارمون مدت زمان معرفی کتاب ها تموم شد ،

و

دوستان همیشه همراه و سایر عزیزان لطفا از امروز ( 13 / 2 / 91 ) تا تاریخ 23 / 2 / 91 ، از بین کتاب های معرفی شده ی ذیل ، تک کتاب منتخب خودشونو ( لطفا تنها یک کتاب !! ) ، از طریق گزاردن پست در این تاپیک یا از طریق پیام به بنده ، اعلام کنن . :faill::faill:

لیست کتاب های معرفی شده برای دور سوم مطالعه :

1 ) مغز متفکر جهان شیعه

2 ) اکتشاف در رازول

3 ) صفر

4 ) جهان در پوست گردو

5 ) ساختار ستارگان و کهکشان ها

6 ) مجموعه چشم انداز علم

7 ) 6 عدد

8 ) تاریخچه زمان

9 ) غارهای فراموشی

10 ) ترموديناميک و عالم

11 ) مشهور ترین اکتشافات جهان

12 ) تاریخچه تقریبا همه چیز

13 ) 186پرسش وپاسخ ونجومی

14 ) یک کوانتوم ، عرفان ، درمان

15 ) دهر پویشی در جهان بیکران

16 ) چگونه درباره ی چیزهای عجیب بیندیشیم

17 ) رؤیای من

18 ) ابر فضا

19 ) حقیقت یخی

20 ) فیزیک بی فیزیک

21 ) انفجار بزرگ

22 ) علم و نابخردی

منتظر حضور و اعلام نظر تک تک دوستان عزیز هستیم ........... :wink::wink:

موفق باشید :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

هانیه امیری
05-02-2012, 09:07 PM
هستي جان ممنون به خاطر اينكه اين تاپيك رو اداره می کنی ، بهش نظم دادي و پوياترش کردی.

من كتاب " مغز متفکر جهان شیعه" رو انتخاب مي كنم. فقط در نظر بگيريد كه حجم زيادي داره و امتحانات پايان ترم هم نزديكه :)

م.ح.اربابی فر
05-02-2012, 10:16 PM
در راستای کتب پیشنهادی دوستان ذکر این نکته ضروریست که کتاب ها باید به نحوی با نجوم مرتبط باشند. حالا یا مستقیم یا غیر مستقیم

new astronomer
05-03-2012, 06:19 PM
سلام دوستان من کتاب تاریخچه زمان و جهان در پوست گردوی استیفن هاوکینگ(البته ترجمه فارسیشون) رو میخوام هر چی توی اینترنت گشتم نتونستم پیدا کنم اگه شما دوستان کسی میتونه آدرس لینک دانلود این کتابا روبه من بده ازش ممنون میشم اگر هم نسخه الکترونیکی اینا رو دارین و امکانش برای آپلود هست بهم بدین خیــــلی خیـــــلی ممنون میشم:help::help::help::help::help:

Tahereh Ramezani
05-04-2012, 10:11 PM
سلام دوستان من کتاب تاریخچه زمان و جهان در پوست گردوی استیفن هاوکینگ(البته ترجمه فارسیشون) رو میخوام هر چی توی اینترنت گشتم نتونستم پیدا کنم اگه شما دوستان کسی میتونه آدرس لینک دانلود این کتابا روبه من بده ازش ممنون میشم اگر هم نسخه الکترونیکی اینا رو دارین و امکانش برای آپلود هست بهم بدین خیــــلی خیـــــلی ممنون میشم:help::help::help::help::help:

سلام دوست گرامی

من هر چقدر در اینترنت جستجو کردم ، لینک دانلود فارسی این کتابها موجود نبود ، ولی لینک خرید اینترنتی کتاب ها رو می نویسم ، که اگر خواستین از طریق اینترنت خریداری کنید :

لینک خرید ترجمه کتاب تاریخچه زمان : http://www.adinebook.com/gp/product/964573519X

لینک خرید ترجمه کتاب جهان در پوست گردو : http://www.adinebook.com/gp/product/9649334254
(http://www.adinebook.com/gp/product/9649334254)

new astronomer
05-05-2012, 08:58 AM
سلام دوست گرامی

من هر چقدر در اینترنت جستجو کردم ، لینک دانلود فارسی این کتابها موجود نبود ، ولی لینک خرید اینترنتی کتاب ها رو می نویسم ، که اگر خواستین از طریق اینترنت خریداری کنید :

لینک خرید ترجمه کتاب تاریخچه زمان : http://www.adinebook.com/gp/product/964573519X

لینک خرید ترجمه کتاب جهان در پوست گردو : http://www.adinebook.com/gp/product/9649334254
(http://www.adinebook.com/gp/product/9649334254)
خیلی ممنون هستی عزیز واقعا لطف کردی که دنبالش رفتی بازم ممنون

yperseusy
05-05-2012, 10:00 PM
من تاریخچه ی زمان رو به عنوان بهترین کتاب اعلام میکنم که فروشش هم در سطح دنیا این رو نشون میده البته نسخه ی دوم این کتاب که جهان در پوست گردو یا به قول یه ناشر کیهان در پوست گردو باشه هم کم از اون نداره ولی من بیشتر تاریخچه ی زمان رو میپسندم
موفق باشید;)

karimisss
05-05-2012, 10:24 PM
نظر منم

جهان در پوست گردو

مسعود فرح بخش
05-05-2012, 10:57 PM
با سلام
بنده با کتاب صفر موافقم
مدتیه که این کتاب رو دارم منتها وقت نمیکنم که بخونم شاید این جا باعث بشه که من این کتاب رو بخونم:)

Mojtaba.M
05-06-2012, 01:43 PM
وب با توجه به لیست کتاب هایی که قرار داده شده من کتاب مغز متفکر جهان شیعخ رو میپسندم متاسفانه نخوندمش ولی با تعریفاتی که دوستان گفتند فکر میکنم که

کتاب خوبی باشد .
__________________________________________________ ____

در ضمن خانم هستی حواستون هست که فصل امتحانات نزدیکه دیگه!!!!

fampersi
05-06-2012, 04:20 PM
منم کتاب ساختار ستارگان و کهکشان ها رو پیشنهاد میکنم!
و باز هم همون جمله ی کلیشه ای: هستی جون حواستون به امتحانا هم باشه!!!

x11416
05-06-2012, 07:46 PM
اینطور که معلومه طرفدار های جهان در پوست گردو زیادن البته دفعه قبل هم طرفدار داشت که یه کتاب دیگه انتخاب شد.به نظر من اول نسخه اول این کتاب یعنی تاریخچه زمان انتخاب بشه بعد اگه علما تایید کردن میریم سراغ نسخه دومش یعنی جهان در پوست گردو.
پس نظر من تاریخچه زمان.

gandom
05-06-2012, 07:51 PM
خوب منم نظرمو می گم....صــــــــفـــــــــــ ـــــر....البته از نوع کتابش!:دی

Tahereh Ramezani
05-06-2012, 08:14 PM
خیلی خیلی ممنونم از دوستانی که نظراتشونو میگن و منتظر نظر سایر دوستان هم هستیم ؛ :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

دوستان با اجازتون من دو نکته رو ذکر می کنم :

اول اینکه امیدوارم کسی از دوستان فکر نکنه که بنده نظرسنجی می کنم و در آخر با توجه به نظر شخصی خودم ، کتاب منتخب رو اعلام می کنم ، به هیچ عنوان این طور نیست ؛ بنده یک برگه و خودکار روی میز گذاشتم و تک تک نظرات رو یادداشت می کنم و از این بابت خیالتون راحت باشه که کتاب منتخب کاملا بر اساس نظر سنجی خود دوستان انتخاب میشه .

و دوم اینکه مطمئن باشید که فصل امتحانات دانش آموزان و دانشجویان رو هم در نظر می گیرم .

Astro_M111
05-06-2012, 10:15 PM
سلام من مغز متفکر جهان شیعه رو پیشنهاد میکنم بدلایلی ، مثلا این که موضوعات این کتاب بخش بخش هست ومیشه روی هر کدوم بحث کرد و این که موضوعاتش به هم مربوط نمیشن و برای همین مطلب زیاد طولانی نمیشه و برای موقع امتحانات این کار خوبیه و2 این که اگه قراره کتاب تاریخچه زمان رو شروع کنیم بهتره بعد از امتحانات باشه تا بتونیم ادامه کتاب رو هم بلافاصله شروع کنیم و دغدغه امتحانات رو هم نداشته باشیم.

stargazer
05-07-2012, 05:18 PM
سلام خدمت کتاب بازان عزیز

البته من مثل شما کتاب خون نیستم:blank: ولی امیدوارم بشم، شاید شماها باعث شدین منم کتاب خونتر شدم. :grin:

ولی دوتا از کتابهای اعلام شده رو دارم، مغز متفکر جهان شیعه، ساختار ستارگان و کهکشانها.

از هر کدوم هم یذرش رو خوندم.

راجع به مغز متفکر جهان شیعه اینو بگم که وقتی این کتابو می خونی حس نمی کنی که داره مثلا از اسلام دفاع می کنه، یعنی کتابی نیست که بخای بگی مذهبیه،

چون از دید دانشمندان خارجی نوشته شده، طوری بحث می کنه و استدلال که وقتی می خونی بی طرفی راوی رو حس می کنی.

این بود نظر من:grin:. (البته ببخشید شما کتاب بازان عزیز صاحب نظرترین:have%20a%20nice%20d )

موفق باشید :thumbsup:

rezash
05-07-2012, 05:38 PM
من كتاب جهانهاي موازي اثر ميچيو كاكو را معرفي ميكنم.

به نظر شخصي من خيلي بهتر از كتابهاي هاوكينگ مسائل دنياي فيزيك نظري را تشريح كرده و با تمثيلهاي جالب و جذاب خواننده را تا پايان ميخكوب ميكند.

من چند بار اين كتاب را خوانده ام وهر بار برام جذابيت داشته است.تفاوت اساسي آن با كتابهاي هاوكينگ بروز بودن آنست و همينطور نوع نگارش آن.

Astronomy
05-07-2012, 05:51 PM
با سلام!!

نظر بنده کتاب تاریخچه زمان هست! و البته بعد از اون در ادامه جهان در پوست گردو!!

بار علمی بسیار خوبی داره!! و کاملا هم نجومی هست!

و اگر هم نظر دوستان روی کتاب جهان در پوست گردو باشه (که اسمش بیشتر به گوش عام رسیده!)! باور کنید خوندن این کتاب قبل از خوندن تاریخچه زمان هیچ جذابیتی نداره!

و اگر خوب کتاب تاریخچه زمان رو بخونید و مفاهیم درون اون رو خوب یاد بگیرید جذابیت جهان در پوست گردو هم دو چندان میشه!

خوندن کتاب جهان در پوست گردو قبل از تاریخچه زمان مثل اینه که یک کتاب 10 فصلی رو از فصل 5 شرروع کنید بخونید!

این دو کتاب مکمل همدیگر هستند! پس نظر من تاریخچه زمان و بعد از اون جهان در پوست گردو!!

آسمون
05-07-2012, 07:56 PM
من هم با کتاب مغز متفکر جهان شیعه موافقم........

امیر عباس
05-07-2012, 08:23 PM
سلام . من هرجوری که بقیه ی اعضا قبول کنند ،هستم . تابع جمعم .

Tahereh Ramezani
05-07-2012, 08:27 PM
سلام . من هرجوری که بقیه ی اعضا قبول کنند ،هستم . تابع جمعم .

سلام دوست گرامی

از اونجایی که رقابت تنگاتنگی بین کتاب ها برقرار شده ، حتی یک نظر هم مؤثر هست ، لطفا اسم کتاب منتخبتونو اعلام کنید . :have a nice day::have a nice day:

متشکرم ....... :wink::wink:

Tahereh Ramezani
05-07-2012, 09:27 PM
واقعا از تک تک دوستان عزیزم که نظراتشونو گفتن خیلی خیلی متشکرم و منتظر نظرات سایر عزیزان هم هستیم ........ :love::love:

امروز به فکرم رسید که چقدر خوب شده که این دور نظرسنجی مقارن با نمایشگاه کتاب شده ، چون که می تونم هر کدوم از کتاب های معرفی شده در تاپیک رو که در نمایشگاه دیدم ، بگیرم و برای دورهای بعدی مشکلی برای تهیه کتاب نداشته باشم ؛ :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

این بود که امروز در اینترنت سرچ کردم و مشخصات همه ی کتاب های معرفی شده رو درآوردم ، :faill::faill:

و گفتم چه بهتر هست که این اطلاعات رو با دوستان عزیزم به اشتراک بزارم تا اون ها هم کتاب ها رو راحت تر تهیه کنن . :hope my fake smile:hope my fake smile

مشخصات تمام کتاب های معرفی شده در تاپیک :

کتاب " مغز متفکر جهان شیعه "
نويسنده: مركز مطالعات اسلامى استراسبورگ - مترجم : ذبیح الله منصوری – نشر : دنیای دانش – قیمت : 13000 تومان – تعداد صفحه : 592

کتاب " اکتشاف در رازول "
نویسنده : تری دیری – مترجم : تویسرکانی – نشر : قدیانی ( بنفشه ) – قیمت : 1600 تومان – تعداد صفحه : 160

کتاب " صفر "
نویسنده : مسعود ناصری – نشر : مثلث – قیمت : 1600 تومان – تعداد صفحه : 173

کتاب " جهان در پوست گردو "
نویسنده : استیون هاوکینگ – مترجم : محمدرضا محجوب – نشر : حریر – قیمت : 6750 تومان – تعداد صفحه : 328

کتاب " ساختار ستارگان و کهکشان ها "
نویسنده : پاول هاج – مترجم : توفیق حیدرزاده – نشر : گیتاشناسی – قیمت : 3500 تومان – تعداد صفحه : 320

کتاب " تاریخچه زمان "
نویسنده : استیون هاوکینگ – مترجم : محجوب – نشر : شرکت سهامی انتشار – قیمت : 4950 تومان – تعداد صفحه : 262

کتاب " غارهای فراموشی "
نویسنده : جان کریستوفر – مترجمان : ابراهیمی، اقلیدی – نشر : قدیانی ( بنفشه ) – قیمت : 3000 تومان – تعداد صفحه : 200

کتاب " ترموديناميک و عالم "
نویسنده : گلدشتاین – مترجم : رجبی – نشر : مرکز نشر دانشگاهی – قیمت : 4300 تومان – تعداد صفحه : 424

کتاب " تاریخچه تقریبا همه چیز "
نویسنده : برایسن – مترجم : فرامرزی – نشر : مازیار – قیمت : 6500 تومان – تعداد صفحه : 615

کتاب " 186 پرسش و پاسخ نجومی "
نویسنده : نیکلسون – مترجمان : عدالتی ، رفیعی ، ریاضی – نشر : مشهد – قیمت : 1700 تومان – تعداد صفحه : 420

کتاب " یک کوانتوم ، عرفان ، درمان "
نویسنده : مسعود ناصری – نشر : مثلث – قیمت : 7500 تومان – تعداد صفحه : 248

کتاب " دهر پویشی در جهان بیکران "
نویسنده : حسین سالاری – نشر : مهاجر – قیمت : 13000 تومان – تعداد صفحه : 384

کتاب " چگونه درباره ی چیزهای عجیب بیندیشیم "
نویسنده : شیک ، ون – مترجم : رامبد – نشر : مازیار – قیمت : 7000 تومان – تعداد صفحه : 405

کتاب " رؤیای من "
نویسنده : انصاری ، هیکام – مترجم : کیایی – نشر : شادان – قیمت : 5500 تومان – تعداد صفحه : 247

کتاب " ابر فضا "
نویسنده : میچیو کاکو – مترجمان : جوانی ، مسرور – نشر : اشراقیه – قیمت : 9500 تومان – تعداد صفحه : 456

کتاب " حقیقت یخی "
نویسنده : براون – مترجم : شادنظر – نشر : افراز – قیمت : 10800 تومان – تعداد صفحه : 488

کتاب " فیزیک بی فیزیک "
نویسنده : حجازی – نشر : نقش و نگار – قیمت : 4000 تومان – تعداد صفحه : 184

کتاب " انفجار بزرگ "
نویسنده : هوگان – مترجم : پارسا – نشر : آستان قدس رضوی – قیمت : 2000 تومان – تعداد صفحه : 144

کتاب " علم و نابخردی "
نویسنده : ردنر – مترجم : راثی – نشر : انجمن فیزیک ایران – قیمت : 700 تومان – تعداد صفحه : 136

( البته تنها سه کتاب : مجموعه چشم انداز علم ، 6 عدد ، مشهور ترین اکتشافات جهان ؛ هر چقدر گشتم مشخصات دقیقی پیدا نکردم ؛ لطفا اگر از دوستان کسی این کتاب ها رو داره ، مشخصات دقیقشونو بگه )

Mahtabe kavir
05-08-2012, 12:36 PM
با تشکر از این همه پیگیری و تلاش هستی جون:thumbsup:
{خسته نباشی خانم:hope my fake smile}

نظر منم کتاب کیهان در پوست گردو هستش:have a nice day:

mahdad_haghighi
05-08-2012, 02:14 PM
رویای من :)

Astronomy
05-08-2012, 02:38 PM
( البته تنها سه کتاب : مجموعه چشم انداز علم ، 6 عدد ، مشهور ترین اکتشافات جهان ؛ هر چقدر گشتم مشخصات دقیقی پیدا نکردم ؛ لطفا اگر از دوستان کسی این کتاب ها رو داره ، مشخصات دقیقشونو بگه )
با سلام!

من کتاب مجموعه چشم انداز علم رو دارم! و 2 بار هم کامل خوندمش!!

نویسنده: آیزاک آسیموف - مترجم: دکتر علی نوری، علی عبداللهی - نشر: دنیای نو - تعداد صفحه: 791

فصل ها:

1- زمین گرد است 2- فضا 3- ستارگان دنباله دار 4- اتم 5- نیروی هسته ای 6- اعداد 7- میکروب ها 8- ویتامین ها

9- جنوبگان 10- سیاهچاله ها 11- زلزله 12- الکتریسیته 13- انرژی 14- نفت 15- دایناسورها

Ehsan
05-08-2012, 04:12 PM
البته بنده کتاب خوان نیستم اما دوستان ذکر کردند که نظرم رو بگم و واسه همین هم میگم!!!

از این کتب بنده فقط جهان در پوست ِ گردو و ساختار ستارگان و کهکشان ها رو خوندم!!!

جهان در پوست گردو بنا به شنیده ها از تاریخچه ی زمان ساده تر هستش اما در کل چیزی بیش از یک ماجراجویی علمی نیست! بنا به شنیده هام کتاب شش عدد بسیار کتاب قشنگی هستش و دیدگاهتون رو عوض می کنه ( و به معنای واقعی کلمه چیزی یاد میده البته خودم نخوندمش) و کتاب ساختار ستارگان و کهکشان ها هم به شدت توصیه میشه چون بسیار ساده و روان مفاهیم ِ نجوم و اختر فیزیک رو توضیح داده که به شخصه تو هیچ کتاب دیگه ای ندیدم!

اما اگر قرار باشه رای صادر نماییم(!!!!!!!!!!!): شش عدد!

saeedmozah
05-08-2012, 05:54 PM
دوستان
من میگم اول تاریخچه زمان، بعد جهان در پوست گردو( البته باید هم پوست گردو بعد از تاریخچه خونده شه) بعدشم ساختار ستارگان و کهکشان ها با این که صفحه بندی جالبی نداره ولی نکات آموزنده اش بسیار بسیار زیاده

rezash
05-08-2012, 07:50 PM
بعد از معرفي كتاب من در پست 199 همه شمشيرها رو از رو بستند.

آسترونومي عزيز كه كلا با ميچيو مخالفه و سلامش هم با تعجب بود. و خانم هستي هم كه مميزي و سانسور انجام داد و اسم كتاب پيشنهادي من به نام جهانهاي موازي رو نياوردند.

من به تمام كساني كه جهان در پوست گردو را معرفي كردند اين كتاب(جهانهاي موازي و سفر به ابعاد بالاتر و آينده جهان) نوشته ميچيو كاكو رو معرفي ميكنم.پشيمون نميشيد.

مترجمين سارا ايزديار و علي هاديان

Astronomer
05-08-2012, 08:49 PM
بنده هم زیاد اهل کتابخوانی بدین شکل نیستم و سیر مطالعاتی دیگری برای خودم طراحی کردم ولی برام نام چند کتاب جالب و بود و عده ای از اون ها رو هم از قبل شنیده بودم که شاید در تابستان خواندمشان ولی از باب همراه شدن با دوستان بنده همان گزینه 1 را برمیگزینم...

Tahereh Ramezani
05-08-2012, 09:22 PM
بعد از معرفي كتاب من در پست 199 همه شمشيرها رو از رو بستند.

آسترونومي عزيز كه كلا با ميچيو مخالفه و سلامش هم با تعجب بود. و خانم هستي هم كه مميزي و سانسور انجام داد و اسم كتاب پيشنهادي من به نام جهانهاي موازي رو نياوردند.

من به تمام كساني كه جهان در پوست گردو را معرفي كردند اين كتاب(جهانهاي موازي و سفر به ابعاد بالاتر و آينده جهان) نوشته ميچيو كاكو رو معرفي ميكنم.پشيمون نميشيد.

مترجمين سارا ايزديار و علي هاديان

سلام جناب rezash :have a nice day:

تا پست شماره ی 182 ، دوستان کتاب های مورد نظر خودشونو معرفی کردن ، و از پست شماره ی 183 ؛ همان طور که قبلا هم گفته بودم :

امروز هم طبق قرارمون مدت زمان معرفی کتاب ها تموم شد ،

و

دوستان همیشه همراه و سایر عزیزان لطفا از امروز ( 13 / 2 / 91 ) تا تاریخ 23 / 2 / 91 ، از بین کتاب های معرفی شده ی ذیل ، تک کتاب منتخب خودشونو ( لطفا تنها یک کتاب !! ) ، از طریق گزاردن پست در این تاپیک یا از طریق پیام به بنده ، اعلام کنن . :faill::faill:

ولی شما در پست شماره ی 199 ، کتابتونو معرفی کردین ( که اواسط انتخاب کتاب بود و مهلت معرفی کتاب تموم شده بود ) ؛

البته دوستان بنده کتاب جهان های موازی رو خوندم و همان طور که جناب rezash هم فرمودند ، بسیار بسیار کتاب خوبی هست و قطعا حق این کتاب محفوظ خواهد بود و برای دور بعد حتما در لیست کتاب های معرفی شده قرار خواهد گرفت . :have a nice day::have a nice day:

خیلی خیلی ممنونم که این کتاب بسیار خوب رو معرفی کردین ......... :wink::wink:

Tahereh Ramezani
05-12-2012, 04:02 PM
سلام سلام به همه ی دوستان خوب و گل ........ :hope my fake smile:hope my fake smile

خیلی خیلی ....... ممنون و متشکرم بابت نظرات خوب دوستان عزیز که به هر طریقی نظرشونو گفتن :love::love:

از بین کتاب های منتخبی ، سه کتاب بیشترین هوادار رو داشتن :thanks::thanks: ( البته فکر کنم که دوستان حدس زده باشید ) ، کتاب های " مغز متفکر جهان شیعه " ، " جهان در پوست گردو " و " تاریخچه زمان ":faill:؛ و در آخر در کنار یک رقابت بسیار تنگاتنگ ، سرانجام کتاب منتخب ، کتاب نبود جزء : ( لطفا با هیجان و بلند بخونید ):ORLY::ORLY:

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

*** مغز متفکر جهان شیعه ***

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR8K76lEEVdw2UCpgtROJr57D8OQW96E 7z_eM8egwEO6jBXw8abmg

مشخصات کتاب :

نويسنده: مركز مطالعات اسلامى استراسبورگ

مترجم: ذبيح‌الله منصورى

نشر : دنیای دانش

تعداد صفحه : 592

قیمت : 13000 تومان

چکیده :

اكثريت مردم ايران ، شيعه هستند . اما شايد تعداد انگشت‌ شمارى از آنها بدانند كه چرا به مذهب آنها شيعه جعفرى گفته مى‌شود . كتاب « مغز متفكر جهان شيعه » براى شما به نوعى پاسخ‌ گوى اين سؤال خواهد بود . اين كتاب به دست 25 دانشمند كه اكثريت آنها را مسيحيان فرانسوى تشكيل مى‌دهند ، نوشته شده است و افكار و نظرات علمى امام جعفر صادق (ع) را مورد تجزيه و تحليل قرار داده است و با علم روز سنجيده است .
بيشتر ما از كلاس‌هاى 400 تا 500 نفرى امام جعفر صادق (ع) خبر داريم . اما بيشتر فكر مى‌ كنيم در اين جلسات به مباحث خاص دينى مثل فقه و قضاء پرداخته مى‌ شد . اما وقتى مى‌ خوانيم كه در اين كلاس‌ ها امام جعفر صادق نظرات دانشمندان پيشين خود مانند ارسطو ، افلاطون ، اقليدس و ... را نقد و بررسى مى‌ كرد و در هر مورد نظرات بديع و جالبى مى‌ داد كه تازه در سه قرن اخير دانشمندان به آن رسيده‌اند ، از داشتن چنين پيشواى مذهبى احساس غرور مى‌ كنيم .
با مطالعه آن به نوعى هم با تاريخ و هم علم و هم با تاريخ علم آشنا مى‌ شويد ، ضمن آنكه در مذهب نيز بر عقايدتان تأثير‌گذار است .

Tahereh Ramezani
05-12-2012, 04:03 PM
لطفا دوستانی که کتاب " مغز متفکر جهان شیعه " رو ندارند ، از امروز ( 23 / 2/ 91 ) تا تاریخ 26 / 2/ 91 ، با زدن دکمه تشکر از این پست یا از طریق پیام به بنده اعلام کنند . :have a nice day::have a nice day:

space
05-12-2012, 08:29 PM
خب ظاهرا فرصت نظر دادن تموم شد:th_cry:
انتخاب شدن کتاب مغز متفکر جهان شیعه خیلی جالبه برام:sSig_woohoo2:
فقط از دوستانی که به کتاب دیگه ای رای دادن تشکر میکنم و انتظار میره جدای از کتابی که انتخاب کرده بودند،ما رو در این جمع خوانی همراهی کنند.
من به لطف اطلاعات خوبی که خانم hasti از کتاب ها قرار دادند به نمایشگاه کتاب سری زدم و تعدادی از کتاب های نام برده شده رو بررسی کردم
مایلم نتیجه رو براتون اینجا قرار بدم تا در دور های بعدی انتخاب راحت تر بشه
و ببخشید که این پست اینقدر طولانی شد:you're kidding, rig
کتاب مغز متفکر جهان شیعه
انتشارات دنیای دانش رو در نمایشگاه پیدا نکردم
که اونو از نشر بدرقه جاویدان تهیه کردم
پاره ای از عناوین فصل ها:
نظریه امام جعفر صادق درباره ی زمین
مسئله خلقت از نظر امام جعفر صادق
تعریف علم از طرف امام جعفر صادق
تئوری نور از نظر امام جعفر صادق
زمان در فرهنگامام جعفر صادق
امام جعفر صادق در مورد نور چه گفت
و...

کتاب فیزیک بی فیزیک
این کتاب مجموعه سوالات خاطره حجازی از دکتر منصوری(نویسنده کتابهای صفر و یک و همیوپاتی)هست.در این کتاب سعی بر این بوده که سوالات ساده که به ذهن هر شخصی میرسد مطرح شود و جواب علمی آنها از زبان دکتر مطرح میشود بدون استفاده از فرمول های زیاضی به طوری که برای همه خوانندگان قابل فهم باشد.
برخی از این سوالات
مکان چیست؟
فرق سکون و حرکت
تعریف نیرو چیست؟
ایستادن روی زمین نرم و کوبیدن میخ در دیوار
گرانیگاه چیست؟
آیا میتوان مفهوم تعادل را در مورد زمین بکار برد؟
تفاوت جرم با انرژی؟
نور؟

کتاب چگونه درمورد چیزهای عجیب بیندیشیم
این کتاب به گستره وسیعی از علوم جعلی و ادعا های غیر عادی می پردازد که پیروان زیادی در آمریکا را سردرگم کرده.
نویسندگاه این کتاب به ارائه توضیحاتی شفاف و دقیق از نظریه های سردرگم کننده فیزیکی می پردازند.نظریه کوانتم به واقع سرشار از آزمایشاتی گیج کننده ای است که به خوبی فهمیده نمیشود و ...(قسمتی از پیش گفتار توسط مارتین گاردنر)

کتاب یک
این کتاب نوشته دکتر منصوری است در واقع جلد دوم این کتاب کتاب صفر است
این کتاب بیشتر به تئوری شعور(نظریه ی دانک) که درمان همیوپاتی بخشی از آن است میپردازد. وی در این کتاب سعی دارد مکانیک،فیزیک اتمی،هوا فضا،ریاضیات کاربردی،کامپیوتر،عرفان و پزشکی را با هم همراه سازد
بخشی ازعناوین فصول
دیدگاهی نو در زیست شناسی
تفکری نوین در فیزیک
تعریفی نو از استعداد ابتلا به بیماری
تعریفی تازه از قدرت بیماری زایی
تعریفی تازه از سلامتی و...

کتاب صفر
این کتاب هم از دکتر منصوری هست
این کتاب به تاریخچه زمان شباهت داره و شاخه های مختلف علم رو به صورت روان توضیح میده و از کتاب یک علمی تر است
این کتاب از نشر مثلث هست که در نمایشگاه ارائه نده بود از این انتشارات در مورد این کتاب سوال کردم که گفتند این کتاب زیر چاپ هست و حدود 2 ماه دیگر قابل تهیه خواهد بود

کتاب تاریخچه تقریبا همه چیز
این کتاب هم سعی کرده تا مفاهیم نجومی و فیزیکی رو با زبانی ساده و قابل فهم برای همه بیان کنه
برخی از عناوین
بزرگی کره زمین
کائنات و انیشتن
کوارک ها و ماستر مارک
تا ژرف تروپسفر
آغاز حیات
نظریه ی یگانه داروین و...

ساختار ستارگان و کهکشان ها
محتوی این کتاب هم از اسمش مشخص هست
فقط برخی از عناوین فصول رو براتون مینویسم
اجزای لازم برای شکل گیری ستاره
رشته اصلی
غول های سرخ
کوتوله های سفید
ابر نو اختر تپ اختر ستاره نوترونی سیاهچاله
مدل های جهان و ...

کتاب شش عدد
نشر نی 4000 تومان نوشته ی سعید تهرانی نسب
""چه شد که میلیارد ها کهکشان سیاهچاله ستاره و سیاره از یک حادثه پیدایش پدید آمدند؟""
این کتاب با دید علمی تری نسبت به دیگر کتاب ها به مسئله کیهان شناسی میپردازد البته به زبانی قابل فهم برای عموم
به شخصه به نظر من خیلی علمی و مفید رسید
بخشی از فهرست:
عالم کیهانی و عالم خرد
سیاره ها ستارگان و حیات
گرانش
اتساع کیهانی کند شونده یا تند شونده
آن سوی کهکشان ها
ماده تاریک
چین و چروک های ازلی
سه بعد و بیشتر و...

کتاب اساس کیهانشناسی جلد 1
ستاره شناسی جدید
نیوتن انیشتن گرانی
نور و تلسکوپ
ستاره ها
سیاهچاله هاو...

کتاب ماه نو-مبانی علمی رویت هلال
نوشته امیر حسن زاده محمد احمدی یوسف شعبانی
انتشارات بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی
212 صفحه
بخشی از فهرست
آشنایی با نجوم کروی
ویژگی های فیزیکی ماه نو
ویژگی های مداری ماه
مبانی نجومی رویت هلال
تقویم هجری قمری
رکورد های رویت هلال
آشنایی با معیار ها
مبانی فقهی رویت هلال

کتاب عکاسی نجومی
نوشته محمد رضا نوروزی
انتشارات ایرانشناسی
48 صفحه
این کتاب در حجمی کم برای کسانی که می خواهند عکاسی در شب رو شروع کنند تهیه شده و شامل عکس هایی از خود دکتر نوروزی هم هست
عناوین فصول:
دوربین عکاسی
لنز ها
فیلم ها
روش های عکاسی
عکاسی مخروطی ،عکاسی از شهاب ها،عکاسی از ماه،عکاسی نقطه ای
ضمیمه:روش کار با فتوشاپ و...

کتاب بارش های شهابی
نوشته امیر حسن زاده ،نشر ایرانشناسی در 74 صفحه
بخشی از فهرست:
آشنایی با اجرام منظومه شمسی
شهاب ها
رصد وثبت بارش شهابی
تحلیل داده های رصد های مرئی
عکاسی از شهاب ها و ...

کتاب رویای من
این کتاب نوشته های انوشه انصاری اولین گردشگر فضایی ایرانی است

کتاب اکتشاف در رازول
به بررسی پرونده ای عجیب در مورد کشف یوفو ها در زمین می پردازد
متاسفانه به علت کمبود وقت و همچنین کمبود جان:melt:یه تعداد کتاب باقی مونده که به بزرگی خودتون ببخشید:yaeh am not durnk:

خشایار زمانیان
05-15-2012, 04:19 PM
من یک مجموعه کتاب هایی رو میشناسم که شاید به درد بیشتر کاربران آوا استار بخوره . این مجموعه کتابها ، مجموعه کتاب های ( آشنایی با نجوم ) نام داره . به اسمش نگاه نکنین ، از سیر تا پیاز مطلبو بهتون میگه . انتشارات این مجموعه کتابها انتشارات دلهام هستش . این مجموعه کتاب شامل 8 کتاب هستش که عبارتند از : 1- سیارک ، شهاب و دنباله دار 2- صورت های فلکی 3- منظومه شمسی 4- سفر های فضایی 5- خورشید 6- کره ماه 7- سیاره زمین 8- اسرار فضا .
متاسفانه من فقط کتاب اسرار فضاشو در اختیار دارم ولی از وقتی که وارد نجوم شدم سعی کردم منابع مطالعاتیمو بالا ببرم و میخام جلدای دیگر این مجموعه کتاب ها رو بخرم . لطفا در این راه منو یاری کنین .
متشکرم

Tahereh Ramezani
05-15-2012, 08:18 PM
من یک مجموعه کتاب هایی رو میشناسم که شاید به درد بیشتر کاربران آوا استار بخوره . این مجموعه کتابها ، مجموعه کتاب های ( آشنایی با نجوم ) نام داره . به اسمش نگاه نکنین ، از سیر تا پیاز مطلبو بهتون میگه . انتشارات این مجموعه کتابها انتشارات دلهام هستش . این مجموعه کتاب شامل 8 کتاب هستش که عبارتند از : 1- سیارک ، شهاب و دنباله دار 2- صورت های فلکی 3- منظومه شمسی 4- سفر های فضایی 5- خورشید 6- کره ماه 7- سیاره زمین 8- اسرار فضا .
متاسفانه من فقط کتاب اسرار فضاشو در اختیار دارم ولی از وقتی که وارد نجوم شدم سعی کردم منابع مطالعاتیمو بالا ببرم و میخام جلدای دیگر این مجموعه کتاب ها رو بخرم . لطفا در این راه منو یاری کنین .
متشکرم

سلام دوست گرامی ، به جمع کتاب دوست ها و کتاب خوان ها خیلی خوش اومدید ........ :have a nice day::have a nice day:

خیلی ممنون بابت مجموعه کتاب هایی که معرفی کردین ........... :hope my fake smile:hope my fake smile

در دوره ی معرفی کتاب ها ، حتما مجموعه کتاب هاتون رو در لیست معرفی کتاب ها قرار میدم تا در نظرسنجی انتخاب کتاب قرار بگیره ، تا اگر با رأی اکثریت انتخاب شد ، به عنوان کتاب منتخب مورد مطالعه و بررسی همه ی دوستان قرار بگیره . :have a nice day::have a nice day:

Tahereh Ramezani
05-15-2012, 08:34 PM
سلام بر دوستان عزیز ........ :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

امروز اطلاعات مربوط به تهیه و خرید کتاب " مغز متفکر جهان شیعه " رو برای دوستانی که از طریق این پست (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?699-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%87%D8%A7!&p=34281&viewfull=1#post34281) تقاضا دادن ، در اختیارشون قرار میدم ، ( اگر دوستان دیگه ای هم هستند که این کتاب رو میخوان لطفا هر چه زودتر به بنده اطلاع بدن ) :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

لطفا از امروز ( 26 / 2/ 91 ) تا تاریخ 3 / 3 / 91 ، کتاب رو تهیه کنید ، لطفا زودتر اقدام کنید تا زودتر هم بدستتون برسه ، تا زودتر مطالعه ی کتاب رو شروع کنیم . :faill::faill:

( دوستان لطفا اگر مشکلی پیش اومد به بنده اطلاع بدید ) :have a nice day::have a nice day:

موفق باشید :wink::wink:

امیر عباس
05-16-2012, 01:43 PM
سلام بر دوستان عزیز ........ :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

امروز اطلاعات مربوط به تهیه و خرید کتاب " مغز متفکر جهان شیعه " رو برای دوستانی که از طریق این پست (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?699-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%87%D8%A7!&p=34281&viewfull=1#post34281) تقاضا دادن ، در اختیارشون قرار میدم ، ( اگر دوستان دیگه ای هم هستند که این کتاب رو میخوان لطفا هر چه زودتر به بنده اطلاع بدن ) :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

لطفا از امروز ( 26 / 2/ 91 ) تا تاریخ 3 / 3 / 91 ، کتاب رو تهیه کنید ، لطفا زودتر اقدام کنید تا زودتر هم بدستتون برسه ، تا زودتر مطالعه ی کتاب رو شروع کنیم . :faill::faill:

( دوستان لطفا اگر مشکلی پیش اومد به بنده اطلاع بدید ) :have a nice day::have a nice day:

موفق باشید :wink::wink:

سلام . من نیستم چون برنامه ی امتحاناتیمون تغییر کرده و من فرصت سر خاروندن هم ندارم .

Tahereh Ramezani
05-19-2012, 06:58 PM
سلام دوستان ........ :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

امیدوارم که دوستان تا حالا کتاب رو تهیه کرده باشند یا سفارش برای خرید پستی داده باشند تا زودتر بدستشون برسه ( اگر هم دوستانی هستند که تا حالا تهیه نکرده اند ، لطفا زودتر اقدام کنند ) :faill::faill:

موفق باشید ........ :wink::wink:

Tahereh Ramezani
05-20-2012, 04:39 PM
سلام عزیزان ....... :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

از آنجایی که کتاب " مغز متفکر جهان شیعه " علاوه بر مطالب علمی ، شامل مباحث دیگه ای هم هست ، و حجم کتاب هم ممکنه از نظر بعضی دوستان زیاد باشه ، و از طرفی هم به دلیل فصل امتحانات ،

به نظرم رسید که شاید اگر تنها فصل های مربوط به مطالب علمی خونده بشه بهتر باشه و اگر دوستان خواستند بعدا مابقی فصل ها رو هم بخونن .

به همین خاطر خواستم که این موضوع رو اینجا مطرح کنم و با سایر دوستان مشورت کنم که هر چه نظر بزرگواران باشه ، همون رو انجام بدیم :

لطفا دوستان از امروز ( 31 / 2 / 91 ) تا تاریخ 3 / 3 / 91 از طریق پست در این تاپیک یا پیام به بنده ، نظر خودتونو در رابطه با اینکه :
موافقین که تمام کتاب رو بخونیم ، یا تنها مباحث علمی رو ، اعلام کنید .

متشکرم :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

هانیه امیری
05-20-2012, 05:48 PM
سلام به دوستان كتاب خوان :)

به نظر من هم بهتره فقط قسمت هاي علمي كتاب خونده بشه ولي از طرفي هم كتاب خوبي هست و حيفه كه كل مطالب خونده نشه.... خواستم يه سوالي بپرسم اصلا اين امكان وجود نداره كه بعد از امتحانات خوندن كتاب رو شروع كنيم؟

Tahereh Ramezani
05-20-2012, 05:59 PM
سلام به دوستان كتاب خوان :)

به نظر من هم بهتره فقط قسمت هاي علمي كتاب خونده بشه ولي از طرفي هم كتاب خوبي هست و حيفه كه كل مطالب خونده نشه.... خواستم يه سوالي بپرسم اصلا اين امكان وجود نداره كه بعد از امتحانات خوندن كتاب رو شروع كنيم؟

سلام هانیه جان ، ممنون از نظرت ..... :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

در مورد سؤالی که پرسیدی : به دلیل اینکه امتحانات دانش آموزها و دانشجویان ، هر کدوم زمانشون متفاوت هست ( البته زمان امتحانات دانشجوها هم با هم متفاوت هست ) ، اگر بخوایم خوندن کتاب رو بزاریم برای بعد از امتحانات همه ، به احتمال % 90 باید بزاریم برای بعد از 15 تیرماه !!!! که خوب یکم وقفه ی زیاد ایجاد میشه !!!! (به قول قدیمیا: پشت آدم باد می خوره !!):wink::wink:

space
05-21-2012, 06:45 PM
من مخالفم:)
كتابو نابود نكنيد ديگه
وقت بيشتر بديد بهتره تا اين كتاب خوب رو نصفه نيمه بخونيم مثلا تا آخر تير بذاريد دانش اموز ها كه يه يه ماه وقت دارن تابستونم هست و سريع ميخونن
دانشجو ها هم كه از الان تا امتحانا حدود يك ماه وقته اوم اگه فقط كتب درسي بخونن بعد 15 تير دوهفته وقت دارن چون دانشجو هاي گرام اهل علم و ادب هستن سرعت مطالعه بالاس قاعدتا.

اصلا تا 7 مرداد كه دانشجو ها هم خوب وقت داشته باشن
طبيعيه انقد طولاني باشه امتحان ناس خوب
مگه عجله اي هست؟؟؟

حالا خود دانيد هرچه نظر جمع باشه ماهم تابعيم

آسمون
05-21-2012, 11:05 PM
با سلام
من کتاب رو تهیه کردم اما متاسفانه هنوز وقت نکردم حتی فهرستش رو نگاه کنم....

ولی فکر کنم اگر زمان بذاریم و همه کتاب رو بخونیم خوب باشه....مثل کتاب کمدی های کیهانی بخش بخش تقسیم میکنیم و بعد هر بخش نقد ها و بحث ها صورت بگیره....البته اینم یه پیشنهاده

Tahereh Ramezani
05-22-2012, 06:17 PM
با تشکر بسیار از دوستانی که نظرشونو گفتند ؛ از دوستان دیگه ، کسی نظری نداره ؟؟!! فردا آخرین روز هست !!

Mojtaba.M
05-23-2012, 11:56 AM
سلام به همه ی دوستان بنده نظرم این هست که فعلا خوندن کتاب رو متوقف کنید میدونم دانشجو ها هم هستن ولی به جان خودم نمیتونیم بخونیم اصلا امکان نداره!

نازنین زهرا
05-23-2012, 03:19 PM
نمیدونم چند نفر از دوستان عزیز کتاب"رویای من برای ستارگان"رو خوندن؟؟؟این کتاب زندگی نامه اولین بانوی فضانورد (بهتر بگیم گردشگر فضایی)ایران انوشه انصاری هستش

از اونجایی که احتمال میدم در بین آوایی ها هستن دوستانی که علاقه مند به فضا و فضانوردین خوندن این کتابو بهشون توصیه میکنم......مطمئن باشین خالی از لطف نیست.....

Tahereh Ramezani
05-24-2012, 09:12 AM
با سلام و تشکر از جناب space و جناب Mojtaba.M :have a nice day::have a nice day:

در خصوص اینکه فرمودید مطالعه ی کتاب رو به تأخیر بندازیم ، در پست شماره ی 223 ، در پاسخ به خانم امیری در این مورد توضیح داده بودم . :have a nice day::have a nice day:

Tahereh Ramezani
05-24-2012, 09:17 AM
نمیدونم چند نفر از دوستان عزیز کتاب"رویای من برای ستارگان"رو خوندن؟؟؟این کتاب زندگی نامه اولین بانوی فضانورد (بهتر بگیم گردشگر فضایی)ایران انوشه انصاری هستش

از اونجایی که احتمال میدم در بین آوایی ها هستن دوستانی که علاقه مند به فضا و فضانوردین خوندن این کتابو بهشون توصیه میکنم......مطمئن باشین خالی از لطف نیست.....

سلام نازنین زهرا عزیز ....... :hope my fake smile:hope my fake smile

کتاب " رؤیای من " در لیست کتاب های پیشنهادی هست ، و اگر در دورهای بعدی کتاب خوانی اکثریت دوستان به این کتاب رأی بدن ، حتما مورد مطالعه ی جمعی قرار می گیره ، ( البته اگر هم کسی دوست داشت می تونه خارج از دور مطالعه ی جمعی ، این کتاب بسیار مفید رو بخونه ) :faill::faill:

بازم ممنون نازنین جان بابت توضیحت ........ :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

Tahereh Ramezani
05-24-2012, 09:32 AM
سلام و صد سلام به همه ی دوستان کتاب دوست و کتاب خوان ........ :hope my fake smile:hope my fake smile

بسیار بسیار متشکرم از دوستانی که در این نظرسنجی شرکت کردن ( با اجازه دوستان نام می برم ) : خانم امیری ، جناب space ، خانم آسمون ، جناب Mojtaba.M ، خانم نازنین زهرا :love::love:

خوب با توجه به نظراتی که دوستان فرمودند ، و تجربیات دورهای قبل ، و نیز شرایط دانش آموزان و دانشجوهای گرامی ،

با هم مطالعه ی کتاب " مغز متفکر جهان شیعه " رو شروع می کنیم ولی با توجه به موارد ذکر شده ی فوق ، خیلی آهسته آهسته پیش میریم تا وقت خوندن برای همه باشه ، و در ضمن به دلیل فصل امتحانات ، پس از اتمام خوندن کتاب ، یک زمان رو برای کسانی که نتونستن بعضی از فصل ها رو همراهی کنن ، قرار میدیم تا همه بتونن حتما همه ی کتاب رو بخونن ؛ البته این رو هم ذکر کنم که باز هم با توجه به موارد ذکر شده به احتمال زیاد مدت زمان خوندن کتاب ممکنه یکم طولانی بشه ( چون آهسته آهسته پیش میریم ) ، در ضمن همان طور که دوستان دیدن ، تعداد صفحات هر فصل کم هست ؛ :faill::faill:
در هر صورت به عقیده ی خودم :
زمان در دست ماست ، نه ما در دست زمان !!!

خوب با یک بسم الله دوستان مطالعه ی کتاب رو شروع می کنیم :

از امروز ( 4 / 3 / 91 ) تا تاریخ 10 / 3 / 91 ، دو فصل اول کتاب رو می خونیم . ( هر کسی دوست داشت ، مقدمه رو هم بخونه ) :have a nice day::have a nice day:

Tahereh Ramezani
05-27-2012, 07:59 AM
جهت یادآوری دوستان عرض شود که : :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

خوب با یک بسم الله دوستان مطالعه ی کتاب رو شروع می کنیم :

از امروز ( 4 / 3 / 91 ) تا تاریخ 10 / 3 / 91 ، دو فصل اول کتاب رو می خونیم . ( هر کسی دوست داشت ، مقدمه رو هم بخونه ) :have a nice day::have a nice day:

Tahereh Ramezani
05-30-2012, 05:55 PM
سلام به دوستان عزیز ...... :hope my fake smile:hope my fake smile

از امروز ( 10 / 3 / 91 ) تا تاریخ 12 / 3 / 91 به بررسی و خلاصه و نظرات دوستان در مورد دو فصل اول کتاب " مغز متفکر جهان شیعه " می پردازیم . :have a nice day::have a nice day:

دوستان بفرمایید ......... :ORLY::ORLY:

آسمون
05-31-2012, 10:19 AM
سلام
کسی نمیخواد شروع کنه؟؟؟؟؟
راستش من از تاریخ خوشم میاد برای همین هم از کتاب خوشم اومد، از اینکه بدون تعصب و فقط از روی مدارک تاریخی کتاب نوشته شده هم خوشم اومد....فعلا که اول کتابه در کل به نظرم بهتر از اینم میشه.....

من اینا رو گفتم که دوستان هم شروع کنند

Astro_M111
06-01-2012, 11:41 AM
سلام
ببخشید یکم دیر شد فقط چندتا نکته هست که باید بگم: 1-این مطلب خلاصه 2 بخش اول کتاب هست و اینکه هنوز یه اطلاعاتی از بخش 2 که مربوط به عقیده یونانی ها در مورد خدایان و خورشید بود را وقت نکردم بنویسم که سعی میکنم بعدا بنویسم2-بیشتر سعی کردم اطلاعات علمی رو از کتاب بیارم ولی اگر اطلاعات تاریخی هم مورد توجهتون هست بفرمایید که اونها رو هم بنویسم
ممنون

1-)تولد امام جعفر صادق: روز17 ربیع الاول سال 83 هجری قمری در خانه امام زین العابدین واقع در مدینه طفلی قدم به دنیا گذاشت که بعد ها به اسم امام جعفر صادق(ع) مشهور شد .

2-)کسی که مذهب شیعه را از نابودی نجات داد:
در زمان امام جعفر صارق به علت خشکی نحوه تحصیل مردم میل زیادی به تحصیل نداشتند و پیشرفت دانشمندان مسلمان از زمانی شروع شد که ایشان روش تدریس را تغییر دادند محل تحصیل امام جعفر صادق مسجد مدینه بود که در ان زمان پدر ایشان حضرت محمد باقر در انجا مشغول به تدریس بودند در ان زمان علومی چون تاریخ نحو و قدری رجال(یا همان بیگرافی شخصیت های بزرگ) به همراه ادبیات به خصوص شعر (با توجه به این که تا ان زمان تنها اثر نثر اعراب نوشته های حضرت علی بود)تدریس میشد تا زمانی که علم جغرافیا بطلمیوسی از طریق مصر وارد عربستان شد واین علم هم به علوم دیگر برای تدریس اضافه شد
با توجه به این که بطلمیوس علاوه بر جغرافیا راجع به هیئت هم بحث کرده بود از این رو امام نیز ستاره شناسی را در محضر پدر از ایشان اموخت با این حال اعراب از صورت های فلکی اطلاعاتی داشتند وبرای انها اسم هایی نیز تعیین کرده بودند بطلمیوس نطریه کره اسمانی خود را در کتاب المجستی این گونه توضیح داد:در حالی که زمین مدور است در مرکز اسمان نیز قرار دارد به صورتی که خورشید ماه وستارگان به دور ان میچرخند ودر ان کره اسمان مجموع ستارگان ثابت 48 مجموعه از ستارگان بود که هر کدام به یک شکل است وبرروی ان کره شکل هر مجموهه را کشیده واسم انها را به زبان مصری نوشته بود
در ان کره اسمانی 12 مجموعه از ستارگان از حمل تا حوت ان کره را احاطه کرده بود وخوشید را هم در همان قسمت کشیده بود تا این که نشان دهد هرسال یکبار خورشید از ان کمربند عبور میکند
با توجه به اینکه ان کره اسمانی اولین تصویری بود که امام جعفر صادق از اسمان میدید و اینکه 11 سال بیشتر نداشت بر ان کره ودر نتیجه جغرافیای بطلمیوس ایراد گرفت وگقت:خورشید سالی یکمرتبه اطراف کره زمین میگردد وخط سیر ان 12 برج است ودرهریک از برج ها 30 روز اقامت داردو مدت 30 روز طول میکشدتا اینکه یک برج را بپیماید و وارد یک برج دیگر شود
پس چرا خورشید شب از نظر ما ناپدید میشود و هر صبح طلوع میکند و اگر در هر برج 30 شبانه روز اقامت میکند باید ما انرا پیوسته ببینیم
ولی فردی به این ایراد این گونه پاسخ داد :بطلمیوس میگوید که خورشید دارای 2 حرکت میباشد یکی حرکتی ایست که در منطقه البروج دارد وسالی یک مرتبه از12 برج میگذرد و اطراف زمین میگردد و حرکت دوم خورشید حرکتی است که در پیرامون کره زمین مینماید ودر هر شبانه روز یک مرتبه اطراف زمین میگردد ود نتیجه هر بامداد ما طلوع و هر شامگاه غروب ان را میبینیم
امام در جواب گفت: امکان ندارد این 2 حرکت با هم جفت شود چون در حالی که خورشید در منطقت البروج مشغول گردش اطراف زمین است چگونه ان را ترک میکند تااین که اطراف زمین گردش کند
با این وجود فردی دیگر(احتمالا شخصی به نام ارمغان )گفت:خورشید در شب منطقه البروج را ترک میکندتا این که دور زمین بگردد و بتواند بامداد ازمشرق زمین طلوع کند
امام جعفر صادق(ع) گفت:از این قرار افتاب فقط روز ها در هریک از برج های 12 گانه است وشب ها در انجا نیست چون در موقع شب بایستی به قول تو ان جا را ترک کند ودور زمین بگردد تا ان که بامداد دیگر بتواند از مشرق طلوع نماید و چرا در موقع شب ما انرا نمیبینیم؟
ارمغان اینگونه جواب داد: من به درستی نمیدانم چرا درموقع شب ما خورشید را نمیبینیم وشاید حجابی روی خود می اندازد تا این که دیده نشود
خلاصه در مدت 560 سالی که از مرگ بطلمیوس میگذشت کسی به نظریه او درباره کره اسمان شک نکرده بود وبه نظر دانشمندان 2 چیز مانع از ایراد گرفتن از بزرگان میشد:1-احترام به استاد و2-تنبلی ذهن مردم قدیم
ادامه دارد...

Tahereh Ramezani
06-01-2012, 08:18 PM
سلام و تشکر بسیار از دوستان عزیزی که به این تاپیک لطف دارن ...... :hope my fake smile:hope my fake smile

جناب Astro_M111 گرامی ، اگر علاوه بر اطلاعات علمی ، اطلاعات تاریخی رو هم بنویسید ، خوب هست ؛ چون ممکنه بعضی از دوستان ، علاقمند به اطلاعات تاریخی هم باشن ، و کتاب رو تهیه نکرده باشن . :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

موفق باشید ...... :wink::wink:

Tahereh Ramezani
06-01-2012, 08:45 PM
فصل اول :

از دوران کودکی جعفر صادق چهار چیز می دانیم که نشان می دهد طبیعت به آن طفل روی مساعد خود را نشان داده بود :

اول اینکه : جعفر ( ع ) با اینکه طفلی نحیف بود ، تمام امراض دوره ی کودکی را که در آن دوره جزء عوارض اجتناب ناپذیر زندگی یک طفل محسوب می شد تحمل کرد و نمرد و بعد از این که عمرش از دو سال گذشت فربه گردید .

دوم اینکه : جعفر صادق در خانواده ای مرفه چشم به دنیا گشود و پدر و جدش از مردان با بضاعت مدینه به شمار می آمدند .

سوم اینکه : مادرش ام فروه مثل اکثر زن های دودمان ابوبکر ، خلیفه اول ، زنی باسواد بود و پدرش محمد باقر ( ع ) مردی دانشمند .

چهارم اینکه : مادر و آنگاه پدر ، از سن سالگی جعفر را تحت آموزش قرار دادند و تعلیم و تربیت این عصر می گوید که بهترین دوره ی نیروی حافظه ی یک طفل ، سنین بین دو سالگی و پنج سالگی با شش سالگی است و بعضی از علمای آموزش و معاصر می گویند که بین دوره دو سالگی تا شش سالگی علاوه بر زبان ملی می توان دو زبان خارجی را به طفل آموخت .

فصل دوم :

محمد باقر علم جغرافیا و سایر علوم غرب را بر علومی در مدرسه تدریس می شد افزود و متأسفانه بای اینکه نشان بدهیم سایر علوم غرب را بر هم بر علوم غرب را هم بر علوم مدرسه افزود ، سند تاریخی نداریم و در عوض دارای دو قرینه هستیم :

اول اینکه : بعید است که شیعیان فقط به مناسبت اینکه محمد باقر علم جغرافیا و هیئت را وارد علم مدرسه نمود و در نتیجه ملقب به باقر ( ع ) شد .

قرینه دوم این است که : وقتی جعفر صادق به مرحله ای از علم رسید که خود عهده دار تدریس گردید ، علاوه بر جغرافیا و هیئت ، فلسفه و فیزیک غرب را تدریس می کرد ، در صورتی که محقق است هنگامی که جعفر صادق شروع به تدریس کرد ، فلسفه و فیزیک غرب یعنی یونانی ، هنوز به زبان عربی ترجمه نشده بود و تازه مترجمین ، شروع به ترجمه آن علوم از زبان سوریانی به زبان عربی کرده بودند بدون اینکه بعضی از اصطلاحات فلسفی را بفهمند .

بنابراین می توانیم حدس بزنیم که جعفر صادق آن علوم غربی را در محضر پدر فراگرفت و بعد از اینکه در علم ، پیش رفت ، خود هم چیزهایی بر آن افزود و هرگاه جعفر صادق در محضر پدر از آن علوم برخوردار نمی شد نمی توانست آن دانستنی ها را که هنوز از زبان سوریانی به عربی ترجمه نشده بود ، تدریس نماید .

Tahereh Ramezani
06-03-2012, 12:28 PM
سلام بر دوستان عزیز ....... :hope my fake smile:hope my fake smile

از دوستان که همراهی می کنن ، بسیار متشکرم ........ :have a nice day::have a nice day:

از امروز ( 14 / 3 / 91 ) تا تاریخ 21 / 3 / 91 ، فصل سوم و چهارم کتاب " مغز متفکر جهان شیعه " رو با هم مطالعه می کنیم . :faill::faill:

دوستانی که میخوان در مورد دو فصل اول نظرشونو بگن ، می تونن همچنان ادامه بدن و منتظر نظراتشون هستیم ....... :ORLY::ORLY:

( قرار بود دیروز تاریخ مطالعه ی فصل های 3 و 4 رو اعلام کنم ، ولی به دلیل تغییر سرور و لود نشدن فروم ، به امروز محول شد )

smhm
06-05-2012, 09:19 AM
با تشکر از دوستان اهل مطالعه،
یک نکته را لازم دونستم جهت اطلاع عرض کنم. این کتاب بخاطر اینکه توسط افرادی نگاشته شده است که اغلب اعتقاد به مبانی تشیع ندارند یعنی در مورد مقام امامت و علم لدنی امام و ... عقیده ما را ندارند لذا متن کتاب بگونه ای است که از امام جعفرصادق(ع) تصویری از یک دانشمند و نابغه ترسیم شده نه یک امام به عقیده شیعه.
البته در برخی جا ها خود نویسندگان در مورد اساتید امام جعفرصادق(ع) و اینکه چگونه حضرت مطالبی را بیان کرده اند که از هیچ استاد و آموزگاری در آن دوران نقل نشده، به تحیر و سرگردانی افتادند.
و البته خود این رویکرد نیز به جذابیت کتاب افزوده است.

Tahereh Ramezani
06-07-2012, 07:23 PM
صرفا جهت یادآوری دوستان عرض شود که :

از امروز ( 14 / 3 / 91 ) تا تاریخ 21 / 3 / 91 ، فصل سوم و چهارم کتاب " مغز متفکر جهان شیعه " رو با هم مطالعه می کنیم . :faill::faill:

دوستانی که میخوان در مورد دو فصل اول نظرشونو بگن ، می تونن همچنان ادامه بدن و منتظر نظراتشون هستیم ....... :ORLY::ORLY:

Tahereh Ramezani
06-10-2012, 02:08 PM
سلام به همراهان و دوستان بزرگوار ......... :hope my fake smile:hope my fake smile

امیدوارم تا اینجا دوستان کتاب رو خونده باشن ، و اگر برای فصل های اول و دوم نظری ندادن یا مشارکتی نکردن ، امیدواریم که بعد از امتحانات ببینیمشون ........ :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

دوستان از امروز ( 21 / 3 / 91 ) تا تاریخ 23 / 3 / 91 به بررسی و خلاصه و نظرات دوستان در مورد فصل های سوم و چهارم کتاب " مغز متفکر جهان شیعه " می پردازیم .:faill::faill:

( اگر دوستانی هستند که میخوان نظرشونو در مورد فصل های اول و دوم هم بگن ، خوشحال میشیم نظرشونو بدونیم ) :ORLY::ORLY:

موفق باشید ......... :wink::wink:

yasiii
06-10-2012, 09:46 PM
سلام بر کتاب بازان گرامی
کتاب من فصل بندی نداره :(
فهرست موضوعی داره!
من الان نمیدونم کجا رو خوندین.
اگه مقدور بود تیتروار چندتا از موضوعاتشو بگین. یا مثلا آخرین موضوع اون فصل.
سپاس بی کران

Tahereh Ramezani
06-10-2012, 10:04 PM
سلام بر کتاب بازان گرامی
کتاب من فصل بندی نداره :(
فهرست موضوعی داره!
من الان نمیدونم کجا رو خوندین.
اگه مقدور بود تیتروار چندتا از موضوعاتشو بگین. یا مثلا آخرین موضوع اون فصل.
سپاس بی کران

سلام عزیزم ......

فصل اول : تولد جعفر صادق ( ع )

فصل دوم : کسی که مذهب شیعه را از نابودی نجات داد

فصل سوم : جعفر صادق ( ع ) در محضر درس پدر

فصل چهارم : محمد باقر (ع ) پدر جعفر صادق و ( ولیدبن عبدالملک )

موفق باشی .......

امیر عباس
06-11-2012, 03:41 PM
سلام.
به نظر شما بهتر نیست که کتاب ها به صورت الکترونیک باشه؟؟؟
لینک این کتاب رو اگه بخواهید دارما!!! :دی

هانیه امیری
06-11-2012, 04:08 PM
سلام.

سلام جناب امير عباس....

اگر دوستان هم موافقت كنند، ممنون مي شم اگه لينك كتاب رو قرار بديد چون من به خاطر امتحانات حتي نتونستم كتاب رو تهيه كنم.

Tahereh Ramezani
06-11-2012, 09:21 PM
خیلی ممنون جناب امیرعباس ، که میخواید لینک کتاب رو برای دوستان به اشتراک بزارید ......... :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

دوستان منتظر نظراتتون هستیمــــــا !!!!!! :faill::ORLY:
( یعنی کسی نخونده ؟؟؟؟!!!!!! ) :stupido::stupido:

امیر عباس
06-12-2012, 12:41 PM
سلام.

سلام.
خیلی خیلی معذرت می خوام:shy:. اصلا یادم نبود که اون لینک مال موبایله:دی. ولی همون رو هم براتون گذاشتم.
( به نیمه پر لیوان فک کنید, شما که همیشه پای کامپیوتر نیستید اما همیشه گوشیتون همراتونه!!! :)))

امیدوارم مفید باشه:
http://s2.picofile.com/file/7166210214/maghze_motefaker.zip.html

Tahereh Ramezani
06-12-2012, 03:33 PM
فصل سوم :

هزارها دانشمند در شرق و غرب جهان ، تا آغاز قرن هشتم میلادی نظریه بطلمیوس را راجع به حرکت آفتاب اطراف زمین خواندند و یکی از آن ها از خود نپرسید آفتاب که در منطقة البروج قرار دارد و در آنجا اطراف زمین می گردد چگونه در هر شبانه روز یک مرتبه آن منطقه را رها می نماید و اطراف زمین به گردش در می آید و در نتیجه شب و روز به وجود می آید .
با این وجود هیچ یک از دانشمندان و متفکرین مکتب علمی اسکندریه به فکر نیفتادند آفتاب که در برج های دوازده گانه اطراف زمین گردش می نماید چگونه در هر شبانه روز ، یک بار آنجا را رها می کند و دور زمین می گردد و یک پسر بچه ی عرب ، در شهر کوچک مدینه که در آغاز قرن هشتم میلادی دارای مرکزیت هم نبود و پایتخت به شمار نمی آمد به آن فکر افتاد .

فصل چهارم :

علت اصلی ظلمت علمی اروپا ، در قرون وسطی ، و توسعه ی علم در کشورهای اسلامی در همان دوره ، این بود که در اروپا ، اهل علم برای ابراز نظریه های علمی آزادای نداشتند ، در صورتی که در کشورهای اسلامی ، اهل علم می توانستند به آزادی نظریه های علمی را ابراز کنند و نور علم با این که از مشرق به اروپا می تابید تا مدتی نتوانست بر ظلمت آنجا غلبه نماید و طوری فضای علمی اروپا تاریک بود که روشنایی شرق فقط قسمتی از آن را که پزشکی باشد ، روشن می نمود و در اروپا هیچ استاد پزشکی وجود نداشت که ارجوزه ابن سینا را در متن لاتینی ، از حفظ نداشته باشد اما اجازه داده نمی شد که ادب و هیئت از مشرق زمین وارد اروپا شود ؛ برای این که شعرای مسلمان کشورهای شرق اشعاری می سرودند که سازمان تفتیش عقیده ، نمی توانست اجازه بدهد که آن اشعار در کشورهای اروپایی منتشر شود و شعرای اروپایی از آن ها تقلید کنند ، زیرا آن اشعار چشم و گوش اقوام اروپایی را باز می کرد .

Tahereh Ramezani
06-12-2012, 06:57 PM
سلام بر دوستان عزیز ....... :hope my fake smile:hope my fake smile

با تشکر از دوستانی که تا حالا همراهی کردن و امیدواریم که همچنان همراهمون باشن ، و البته منتظر حضور و شرکت سایر دوستان عزیز هم هستیــــم ....... :wink::wink:

دوستان از امروز ( 23 / 3 / 91 ) تا تاریخ 30 / 3 / 91 ، فصل های 5 و 6 کتاب " مغز متفکر جهان شیعه " رو با هم می خونیم . :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

( از اینکه این سری تنها خودم خلاصه ی فصل ها رو گفتم ، خیلی متأثر شدم !!!!! ) :shy::shy:

( اگر از دوستان ، کسانی هستن که میخوان خلاصه ی فصل های اول تا چهارم رو بگن ، خوشحال میشیم نظرشونو بگن ....... ) :ORLY::ORLY:

Tahereh Ramezani
06-17-2012, 08:41 PM
سلام بر دوستان عزیزم ......... :hope my fake smile:hope my fake smile

دوستان میخوام یک مطلبی رو بهتون اطلاع بدم ، اینکه :

چند روز پیش بنده با لینک امضاء جناب Astronomer و گفتگو با ایشون ، در مورد صحت یا عدم صحت مطالب کتاب " مغز متفکر جهان شیعه " مظنون شدم ؛

و پس از تحقیق و پرس و جو از چند جا ، طبق گفته ها و شنیده هایی که بدین قرار بودند : " بعضی از قسمت های علمی و یا دینی کتاب تأیید نمی شوند و توصیه بر عدم خواندن این کتاب است " ؛

بنابراین از ادامه ی خوندن این کتاب منصرف میشیم و به مرحله ی معرفی کتاب بر می گردیم . :have%20a%20nice%20d:have%20a%20nice%20d

دوستان از امروز ( 28 / 3 / 91 ) تا تاریخ 3 / 4 / 91 کتاب هایی رو که دوست دارین در لیست کتاب های منتخب قرار بگیرن ( البته لطفا غیر از کتاب های منتخب در لیست باشن ) ، معرفی کنین . :ORLY::ORLY: