PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سفر در زمان

صفحه ها : 1 [2]

aysa
06-29-2013, 01:36 PM
والا من نميدونم چه ربطي دارن نظريه ي "ميم" و نظريه ي "ابر ريسمان" ها ولي اگه بخواين يه اطلاعاتي از اون ها ميذارم.
نظريه ي ابر ريسمان ها ساختار اجزاي اتم رو مانند ريسمان فرض ميكنه كه چند بعديم هست.
نظريه ي ميم هم اصلا كلا به اثبات نرسيده.بازم اين رسمان نسبت به اينا طرفدار بيشتري داره!
ولي ميرم نيگا ميكنم اگه ربطي بود با توضيح كامل وربطش حتما ميذارم اين جا:)

berjis93
06-29-2013, 02:28 PM
هدف از این این پست چرخاندن دوباره چرخ تاپیک بود...
حالا به نظر من این نظریه ها خیلی انتزاعیه و هیچ جوره تو کتم نمیره به خصوص ام.

سينا منجم
06-29-2013, 03:25 PM
دوستان.توي وبلاگ نجوميم دارم توضيح ميدم سفر در زمانو اگه خواستيد بريد بخونيد.

berjis93
07-02-2013, 08:48 PM
:دی:دی:دیوآی یکی یه مطلب بذاره سفر در زمان خونم اومد پایین دارم چپ میکنم.کممممممممممممممممک

narcissus flower
07-09-2013, 11:10 PM
:دی:دی:دیوآی یکی یه مطلب بذاره سفر در زمان خونم اومد پایین دارم چپ میکنم.کممممممممممممممممک

به منظور راه انداختن چرخ! :)

بیاید فرض کنید 50 سال پیش یه بنده ی خدایی قرار بوده در اثر سانحه ی تصادف بمیره,اما شما با ماشین زمانتون به گذشته برمیگردید و مانع این موضوع میشید,حالا فکر کنید با ماشین زمان به زمان حال برگشتید, ایا حالا که برگشتید به زمان حال , میتونید فرزند ش رو ملاقا ت کنید؟؟به عبارتی این بازه ی زمانی که شما در مدت کمی رفتید , یک جور چروکیدگی در زمان ایجاد نمیکنه؟در واقع زمانی که شما فشرده کردید چه بلایی سر بچه ی اون شخص میاره؟؟

فکر کنید این 50 سال رو شما در 2 ماه برید, حالا اگر به زمان حال برگردید اون بچه 2 ماهه هست ؟
یا 50 سال(تقریبی فکر کنید))؟

اصلا شما اون بچه رو میتونید با خودتون بیارید؟؟اگر با ماشین بیارید چند ساله به زمان حال میرسه؟؟

storm
07-24-2013, 12:46 PM
به منظور راه انداختن چرخ! :)

بیاید فرض کنید 50 سال پیش یه بنده ی خدایی قرار بوده در اثر سانحه ی تصادف بمیره,اما شما با ماشین زمانتون به گذشته برمیگردید و مانع این موضوع میشید,حالا فکر کنید با ماشین زمان به زمان حال برگشتید, ایا حالا که برگشتید به زمان حال , میتونید فرزند ش رو ملاقا ت کنید؟؟به عبارتی این بازه ی زمانی که شما در مدت کمی رفتید , یک جور چروکیدگی در زمان ایجاد نمیکنه؟در واقع زمانی که شما فشرده کردید چه بلایی سر بچه ی اون شخص میاره؟؟

فکر کنید این 50 سال رو شما در 2 ماه برید, حالا اگر به زمان حال برگردید اون بچه 2 ماهه هست ؟
یا 50 سال(تقریبی فکر کنید))؟

اصلا شما اون بچه رو میتونید با خودتون بیارید؟؟اگر با ماشین بیارید چند ساله به زمان حال میرسه؟؟

یه مقدار تصورش جالبه.. خیلی جالبه در واقع!
خوب وقتی ما 50 سال میریم عقب اگر قرار باشه تغییری در حال بچه ی اون بوجود بیاد باید در حال خودمون هم تغییر پیش بیاد
در حالی که اینطور نیس
چون ما زمان رو کوتاه کردیم و 50 سال شده 2 ماه (به اندازه ی زمانی که سفرمون طول کشیده)
اما بچه ی اونو که کاری نداشتیم.. فقط مانع تصادف و باعث ادامه ی زندگیش شدیم
و با توجه به اینکه زمان یه چیزی ست نسبی، برای ما 2 ماه گذشته اما برای بچه ی اون بنده خدا همون 50 سال گذشته
پس اون 50 ساله س
اگه بچه شو ورداریم با خودمون بیاریم؛ اونوقت میشه 2 ماهه چون مثل ما زمان براش گذشته و موقعیتش مثل ما بوده..
نظر من بود :wtfsmilie:

1663
04-30-2014, 12:50 AM
سلام!
اين چندمين تاپيكي است كه با مفهوم زمان مشكل دارد نمي دانم!!!

خوب همونطور كه در تاپيك هاي ديگه اي هم گفتيم واقعا چيزي به نام زمان و حتي چيزي به نام فضا وجود ندارد و اين نياز انسان براي درك و تحليل امور غير دهني است!

ببينيد، انسان نمي تواند چيزي درمورد زمان بگويد چون واقعا وجود ندارد!
چون چيزي نبود كه وجود داشته باشد و انسان اون رو كشف كنه بلكه براي حل يكسري محسوسات به اون نياز داشت و با توهم خود آن را ساخت!!!
اگر زاده توهم بشره پس چرا کمیتی متغیره؟ مثلا چرا در حرکت با سرعت نور گذشت آن تغییر پیدا میکنه؟

فاطمی
01-04-2019, 08:53 PM
سلام.من تازه ثبت نام کردم.در مورد سفر در زمان سوالی دارم.ولی نمیدونم چطوری و از کدوم قسمت مطرحش کنم.لطفا راهنماییم کنید.ممنون