PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حوادث مهم نجومی ایران در دهه ی 90

Mojtaba.M
07-28-2011, 12:40 AM
خوب خیلی خوشحالم که این تاپیک رو ایجاد کردم امیدوارم که برای فروم مفید بوده باشه :violin::violin:

خوب برم سر اصل مطلب من دوست دارم توی این تاپیک هر کی نظر خودشو در مورد حوادث مهمی که ممکنه در دهه ی آینده در ایران رقم بخوره بگه....:pathead:
:love:
دوست دارم که اعضا واقعا اون چیزی رو که حدس میزنن بیان کنن...

:advise::rotflol:

با تشکر

rock_iml
07-28-2011, 11:44 AM
فکر کنم تو ماهنامه نجوم در این مورد مقاله چاپ شد به تازگی ( فکر کنم شماره 205 یا 206 )
دقیقاً به همین این اسم

solh
07-28-2011, 12:14 PM
ساخت يك تلسكوپ بزرگ

saba asemi
07-28-2011, 12:58 PM
ساختن یک رصدخانه درست و حسابی و تشکیل یه یک گروه توپ (گروهی بالغ بر 500 نفر عضو!)

Mojtaba.M
07-28-2011, 06:20 PM
فکر کنم که این دهه آخرین دهه اییه که باید برای رفتن به فضا از کشور خودمون امیدوارباشیم.

پیام بهرام پور
07-28-2011, 07:15 PM
در این دهه به احتمال زیاد رصدخانه ملی خواهیم داشت.
در این دهه به احتمال زیاد انسان به فضا خواهیم فرستاد.
در این دهه به احتمال زیاد هزاران رصدخانه و تلسکوپ و گروه نجومی خواهیم داشت.
در این دهه به احتمال زیاد احتمال می دهیم که در دهه ی بعدی به مریخ مسافر می فرستیم.
در این دهه به احتمال زیاد که در دهه ی بعد که احتمال دادیم به مریخ می رویم دهه ی بعدش بشیم رئیس جهان!
یک بار این احتمالات را حذف می کنیم و تبدیل می کنیم به یقین می گویم:
در این دهه رصدخانه ملی خواهیم داشت.
در این دهه انسان به فضا خواهیم فرستاد.
در این دهه هزاران رصدخانه و تلسکوپ و گروه نجومی خواهیم داشت.
در این دهه احتمال می دهیم که در دهه ی بعدی به مریخ مسافر می فرستیم.
در این دهه که در دهه ی بعد آن احتمال دادیم به مریخ می رویم دهه ی بعدش بشیم رئیس جهان!
خب همه ی اینها درست.
اما...
اما تا وقتی که وضع ما همین باشد، در حقیقت فرقی نکردیم. تا زمانی که در مدارس به اینچنین می اموزند به ما و فرزندان ما فرقی نکرده ایم.
فرض کنیم تلسکوپ و رصدخانه ی ملی داشته باشیم... بچه هایی که در مدارس کار گروهی نیاموخته اند و فقط شنیده اند و گفته اند، نمره ی من، کتاب من، مرز میز من، نیمکت من و... قطعاً می گویند تلسکوپ من. یعنی مثل تمام چیزهای دیگری که ما داریم فقط قسمت بعضی ها می شود. هر چیزی فقط برای عده ای خاص....
این دهه چه کسی به فضا خواهد رفت؟ اولین نفر چه کسی خواهد بود؟
- پسر من؟
- نه پسر من!
- نه خیر دختر من!
- قربان از بالا تماس گرفتند گفتند که پسر ایشان....

هزار گروه تشکیل می شود، خب بشود! چه می شود، هزار دشمن شکل گرفتند. 999 گروه هست که برای موفقیت باید آنها را نابود کرد...
غیر از این است؟
ببخشید که 10 سال آینده رو اینقدر خراب می بینم، آخه من آموزش و پرورش 20 - 30 سال پیش رو مطالعه کردم، چیزی بهتر از این نخواهد بود...

Mojtaba.M
07-28-2011, 08:05 PM
در این دهه به احتمال زیاد احتمال می دهیم که در دهه ی بعدی به مریخ مسافر می فرستیم.
در این دهه به احتمال زیاد که در دهه ی بعد که احتمال دادیم به مریخ می رویم دهه ی بعدش بشیم رئیس جهان!
در این دهه که در دهه ی بعد آن احتمال دادیم به مریخ می رویم دهه ی بعدش بشیم رئیس جهان!
خب همه ی اینها درست.
اما...
اما تا وقتی که وضع ما همین باشد، در حقیقت فرقی نکردیم. تا زمانی که در مدارس به اینچنین می اموزند به ما و فرزندان ما فرقی نکرده ایم.
فرض کنیم تلسکوپ و رصدخانه ی ملی داشته باشیم... بچه هایی که در مدارس کار گروهی نیاموخته اند و فقط شنیده اند و گفته اند، نمره ی من، کتاب من، مرز میز من، نیمکت من و... قطعاً می گویند تلسکوپ من. یعنی مثل تمام چیزهای دیگری که ما داریم فقط قسمت بعضی ها می شود. هر چیزی فقط برای عده ای خاص....
- پسر من؟
- نه پسر من!
- نه خیر دختر من!

هزار گروه تشکیل می شود، خب بشود! چه می شود، هزار دشمن شکل گرفتند. 999 گروه هست که برای موفقیت باید آنها را نابود کرد...
غیر از این است؟
ببخشید که 10 سال آینده رو اینقدر خراب می بینم، آخه من آموزش و پرورش 20 - 30 سال پیش رو مطالعه کردم، چیزی بهتر از این نخواهد بود...

واقعا از آقای بهرام پور تشکر میکنم از دوستان هم میخوام که ده حادثه رو با هم پیش بینی کنید نه تک تک.

parvin
01-16-2012, 07:04 AM
خب همه ی اینها درست.
اما...
- پسر من؟
- نه پسر من!
- نه خیر دختر من!

غیر از این است؟
سلام
من با شما موافقم وضع مدرسه ها و اموزشو پرورش خيلي خرابه.من يكي رو همين مدرسه و خانواده داغون كرد! هنوزم حالم سر جاش نيومده!!!(ولي پام برسه دانشگاه جبران ميكنم)چه شكنجه ها كه نميدن اين مدارس بچه ها رو!!باور كنيد ادم ميشناسم بااستعداد عجيب واقعا با استعداد,طوري كه سال اول انتخاب رشته در حد استادش بود ولي حالا چي ازش مونده...جاي تاسفه.
ايرانم تا ده سال ديگه احتمالا جز استعدادهاي سركوب شده چيزي نداره.(من وضعم از شما بدتره ها اقاي بهرام پور:have a nice day:)

nakhodaye aseman
07-26-2012, 07:26 PM
سلام جناب مجتبي
بهتره كه اين يه تاپيك با اين موضوع ولي برا سال 91 و 92 ايجاد كني

آسمون
07-26-2012, 11:58 PM
سلام جناب مجتبي
بهتره كه اين يه تاپيك با اين موضوع ولي برا سال 91 و 92 ايجاد كني

با سلام به شما دوست گرامی
اگر به عنوان تاپیک توجه کنید اتفاقات دهه نود هست.یعنی از سال 90 تا 99 :)

mohsen4465
07-27-2012, 01:08 AM
من فکر میکنم آخرای این دهه بچه های آوااستار یعنی ماها که اون موقع 10 سال بزرگتریم دور هم جمع میشیم هر کدوم چندتا آینه میتراشیم و بجای اینکه تک تک آسمونو با اونا نگاه کنیم، میذاریمشون کنار هم و یه تلسکوپ بزرگ درست میکنیم و اسمشو میذاریم رصدخانه آوااستار! مدرسه و دانشگاه و اجتماع و ... رو فراموش کنین دوستان؛ اینجا آوااستاره. :have a nice day: