PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبکه تلویزیونی اینترنتی نجومی راه شیری

Mojtaba.M
07-25-2011, 01:06 PM
http://www.spacescience.ir/images/siavash/Siavash2.jpg
سلام در این تاپیک میخواهیم در مورد برنامه ی تلوزیونی اینترنتی سیاوش صفاریان پور صحبت کنیم:rambo:

در این بخش به توضیح کوتاهی در مورد این برنامه میپردازیم..:violin:

پایان مبهم و غم‌انگیز آسمان شب و شایعات پس از آن دل‌های بسیاری از منجمان جوان کشورمان را که نجوم را با این برنامه تلویزیونی آغاز کرده بودند، به درد آورده بود. اینک اما سیاوش صفاریان‌پور با همان عشق و انرژی اما در رسانه‌ای متفاوت و با نامی دیگر٬ شروعی دوباره را با شور و شعف آغاز کرده است تا تلاشش برگ سبزی باشد٬ تقدیم به مردمی که با محبت و اشک خود٬ آسمان شب را در قلبهایشان زنده نگه داشته بودند.

برنامه تلویزیونی راه شیری که برای پخش در اینترنت ساخته شده است٬ برنامه جدیدی است از سیاوش صفاریان‌پور٬ تهیه‌کننده و مجری مشهور برنامه آسمان شب.

این برنامه فعلا قرار است گاه به گاه و بنا به مورد ساخته و منتشر شود. همراهی شما با راه شیری و نظرات سازنده‌اتان به طور قطع موجب بهبود مداوم این برنامه خواهد شد.اجازه دهید سخن کوتاه کنیم و بخوانیم آنچه سیاوش صفاریان‌پور خود برای آغاز به کار این برنامه نگاشته است.

doostesetareha
07-25-2011, 03:08 PM
گرچه میشه با یه سرچ ساده سایت مربوط بهش رو درآورد ولی ای کاش لینک هم میذاشتید.

بله از حرفای جناب صفاریان پور تو همون پایان یه دفعه ای آسمان شب مشخص بود که قراره یه کارهایی بکنن. یه جایی گفتن که منتظر فعالیت های بعدی ما باشید.
امیدوارم این برنامه هم مثل تمام برنامه های سیاوش خوب و عالی پیش بره و مخاطبای همیشگیشو جذب کنه.

yperseusy
07-25-2011, 06:15 PM
اینم لینکی که خواسته بودید....
http://www.spacescience.ir/ShowPost.aspx?Post=0000174

Asteroid
07-26-2011, 11:56 AM
من كه واقعا خوشحال شدم،اما اين برنامه زمان كوتاهتري داره و خيلي از دوستاني كه در شهرستانها و جاهاي ديگه دسترسي به اينترنت ندارن و به نجوم علاقه دارن از ديدن اون محروم ميشن و من فكر ميكنم جاي يه برنامه ي نجومي(به غير از جويندگان كسوف) شبيه آسمان شب در شبكه ي 4 واقعا خاليه! البته همينم از هيچي خيلي بهتره...

yperseusy
07-26-2011, 12:46 PM
الان دیگه در دور افتاده ترین نقاط کشور هم اینترنت هستش !!!
فکر نمی کنم از این نظر مشکلی باشه!!!!!

169
07-26-2011, 01:05 PM
کم کم دارن اشخاص و گروه های نجومی به سمت استفاده نجومی از اینترنت سوق پیدا می کنند و فکر می کنم طی چند ماه اینده چند برنامه اینترنتی مثله رادیو قیفاووس و همین برنامه دانش فضایی به وجود بیان البته امیدوارم کیفیت رو ملاک قرار بدهند!!!!

Mojtaba.M
07-26-2011, 05:53 PM
من كه واقعا خوشحال شدم،اما اين برنامه زمان كوتاهتري داره و خيلي از دوستاني كه در شهرستانها و جاهاي ديگه دسترسي به اينترنت ندارن و به نجوم علاقه دارن از ديدن اون محروم ميشن و من فكر ميكنم جاي يه برنامه ي نجومي(به غير از جويندگان كسوف) شبيه آسمان شب در شبكه ي 4 واقعا خاليه! البته همينم از هيچي خيلي بهتره...

آخ گفتید .

همه ی نجومی های ایران ارزوشونه که یه برنامه مثل آسمان شب در یکی از شبکه ها باشه .

کاش دوباره این برنامه پا بگیره ولی حیف که با این وضع نجوم در کشورمون فکر نمیکنم هنوز یرنامه ای مثل اسمان شب به وجود بیاد.

الان دیگه در دور افتاده ترین نقاط کشور هم اینترنت هستش !!!
فکر نمی کنم از این نظر مشکلی باشه!!!!!

ولی من مثل شما فکر نمیکنم اگه این برنامه تلوزیونی بود واقعا خوب تر میشد.

به دلیل این که همه ی مردم که به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارن .

Mojtaba.M
07-26-2011, 05:58 PM
خوب توی این پست میخوایم پیام آقای صفاریان پور رو در باره ی این برنامه بخونیم:

سلام

از امروز به بعد و به پیشنهاد و کمک دوست ارجمندم شهرام یزدان‌پناه در این وبگاه شاهد راه شیری خواهید بود. این پاسخ کوچک من به تمام دوستانی است که دراین مدت،طنین قلب بزرگ و مهربانشان ملودی خوشایند عشق به آسمان را در گوشم زمزمه می‌کرد و راه شیری از میان آن سر کشید.

نمی دانم چه اسمی روی آن باید گذاشت، یک شبکه تلویزیونی اینترنتی نجومی یا ویدئوهای کوتاه نجومی و یاهر چیز دیگری. فرقی ندارد. مهم این است که در عین سادگی برنامه، کالایی در دسترس برای دوستداران آسمان شب و فضا ارایه شود.

امیدوارم پس از این نسخه اولیه بتوانیم با نظمی مشخص٬ قسمت‌های بعدی را یکی پس از دیگری نمایش دهیم. در این مسیر آنچه مهم است مثل همیشه نظر و حمایت‌های شماست.

اکنون بهانه این آغاز ، پایان یکی از اثر بخش‌ترین ماموریت‌های تاریخ فضایی بشر است.
آخرین شاتل!

اگر از دیدن راه شیری لذت می‌برید تماشای آن را به دوستانتان پیشنهاد کنید.
ارادتمند
سیاوش صفاریان پور

منبع دانش فضایی

stella
07-26-2011, 10:16 PM
آسمان شب...یادش به خیر...!
هرچند که این برنامه خیلی کوتاهه ، اما حداقل امید این هست که در آینده شاهد برنامه های خیلی خیلی بهتری باشیم!خوشحالم که آقای صفاریان پور دوباره یه برنامه ی نجومی می سازن!:grin:
راستی برنامه "کافه فضایی" رو از دانش فضایی گوش کردید؟

mahdad_haghighi
07-26-2011, 10:58 PM
آسمان شب...یادش به خیر...!
هرچند که این برنامه خیلی کوتاهه ، اما حداقل امید این هست که در آینده شاهد برنامه های خیلی خیلی بهتری باشیم!خوشحالم که آقای صفاریان پور دوباره یه برنامه ی نجومی می سازن!:grin:
راستی برنامه "کافه فضایی" رو از دانش فضایی گوش کردید؟
بله برنامه خیلی خوبیه مخصوصا این که زمانش هم به نسبت زیاده فعلا قسمت یکش درست شده حتما از دانش فضایی دانلود کنید :cool:

vega
07-26-2011, 11:06 PM
رادیو دانش فضایی: کافه فضایی٬ قسمت اول

حافظ آهی و فرناز شهید ثالث تهیه‌کنندگان برنامه جدیدی در رادیو دانش فضایی هستند به نام "کافه فضایی" که از این پس هر هفته روزهای دوشنبه قسمت جدیدی از آن منتشر خواهد شد. در کافه فضایی٬ حافظ آهی٬ مجری خوش بیان و مسلط رادیویی هرهفته چند نفری را به صرف قهوه دعوت می‌کند تا ضمن نوشیدن یک فنجان قهوه خوش عطر٬ ماجراها و داستان‌هایی جذاب از سفر به فضا و گرفتاری‌ها و خوشی‌های آن برایمان تعریف کنند.

در برنامه اول کافه فضایی٬ حافظ آهی سه کارشناس را به نوشیدن قهوه دعوت کرده است. ابتدا پوریا ناظمی به بهانه آخرین پرواز شاتل های فضایی٬ تاریخچه‌ای از این فضاپیماهای رفت و برگشتی خارق‌العاده ارائه می‌دهد. لحظات غرورانگیز و غم‌بار مأموریت‌های ۱۳۵گانه شاتل‌ها را برایمان تعریف می‌کند و به شاهکارهای انجام شده توسط فضانوردان این اعجوبه‌های فضایی اشاره می‌کند. سپس شهرام یزدان‌پناه برایمان قصه مسابقه بزرگ فضایی را تعریف می‌کند. او داستان خودش را به بهانه سالگرد بازگشت فضانوردان آپولو ۱۱ از نخستین سفر سرنشین‌دار به سطح ماه٬ با ماجرای این پرواز آغاز می‌کند. او برایمان می‌گوید که چگونه آرزوی بزرگ یک پرزیدنت٬ قلب ملتی را به تپش درآورده و طوفانی از دانش و فناوری در دنیا به راه انداخته بود. در پایان نیز بابک امین تفرشی از راه می‌رسد و ضمن نوشیدن یک فنجان قهوه٬ برایمان از سفر انسان به مریخ و مشکلات آن می‌گوید. او از اتمسفر رقیق مریخ٬ غبار سرخ رنگ مشکل‌آفرین سطح این سیاره و اختلاف دمای وحشتناک شب و روز در آنجا خواهد گفت.

اما این تمام ماجرا نیست. در طول برنامه حافظ آهی مطالب آموزنده فراوانی برایمان تعریف می‌کند و فرناز شهید ثالث نیز داستان فضایی جالبی را برایمان از روی یکی از کتاب‌های کتابخانه کافه فضایی می‌خواند. داستانی سرگرم کننده و تفکر برانگیز که شما را با خود به هیجان یک سفر فضایی خواهد برد. آیا لباس مناسبی برای این سفر طولانی دارید؟

لینک دانلود قسمت اول کافه فضایی از اینجا (http://www.spacescience.ir/ShowPost.aspx?Post=0000176)

نياگارا
08-27-2011, 12:21 PM
سلام
قسمت دوم كافه فضايي هم اومده. پيشنهاد مي كنم عضو دانش فضايي شين تا هر برنامه ي جديدي كه ساخته بشه ازش اطلاع پيدا كنين.
در ضمن بر خلاف راه شيري كافه فضايي هر هفته مرتب پخش مي شه.
البته اين فقط جهت اطلاع شما بود.

fari60600
10-06-2013, 02:35 PM
سلام آقاي Mojtaba.m من تازه عضو فروم شدم ممكنه آدرس اينترنتي پخش برنامه رو بدين؟ قبلا تشكر مي كنم

|Alireza|
10-16-2013, 12:33 PM
سلام آقاي Mojtaba.m من تازه عضو فروم شدم ممكنه آدرس اينترنتي پخش برنامه رو بدين؟ قبلا تشكر مي كنم
سلام دوست گرامی:)

ورودتون به سایت رو خوش آمد میگم:)

بفرمایید این لینک:

تلوزیون دانش فضایی:

http://www.spacescience.ir/index.aspx?Category=1100

رادیو دانش فضایی:

http://www.spacescience.ir/index.aspx?Category=1000

موفق باشید.