PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طرح نظر و پرسش و پاسخ درباره طرح تكميل دانشنامه

Mostafa
07-12-2011, 11:52 PM
با سلام

به نظر مي رسد كه برخي از اعضا ، درباره نحوه فعاليت در طرح " دانشنامه نجومي آنلاين " ابهاماتي دارند .

در اين تاپيك ميتوانيد كليه سوالات ، پيشنهادات و انتقادات خود را درباره اين طرح ، مطرح نماييد .

همچنين ميتوانيد اصطلاحات و مفاهيم پيشنهادي خود را كه به نظرتان در فهرست فعلي موجود نيست ، اينجا مطرح كنيد .

تاپيك اصلي اين طرح :

تاپيك اصطلاحات و تعاريف نجومي (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=559)

موفق باشيد

rezash
07-13-2011, 12:56 AM
با سلام

انشاا... این دانشنامه تکمیل و مورد استفاده همه منجمان قرار بگیره.

سوالی که دارم اینه که برای استفاده از این دانشنامه بعد از تکمیل به کجا باید مراجعه کنند؟

و همینطور برای ارسال اطلاعات از همان لیستی که شما در ابتدای تایپیک فهرست دانشنامه نجومی باید استفاده کنیم؟

اگر موردی جا افتاد میشه بعد به آن اضافه کرد؟

*sh
07-13-2011, 01:28 AM
با سلام

انشاا... این دانشنامه تکمیل و مورد استفاده همه منجمان قرار بگیره.

سوالی که دارم اینه که برای استفاده از این دانشنامه بعد از تکمیل به کجا باید مراجعه کنند؟

و همینطور برای ارسال اطلاعات از همان لیستی که شما در ابتدای تایپیک فهرست دانشنامه نجومی باید استفاده کنیم؟

اگر موردی جا افتاد میشه بعد به آن اضافه کرد؟

سلام
1-انشا... بعد از تکمیل دانشنامه همه ی لغات و اصطلاحات در لیستی کامل با لینک تعاریف مربوطه که به همان لیست الصاق خواهد شد در همین جا در اختیار همه ی عزیزان قرار خواهد گرفت.البته جزییات متعاقبا توسط مدیر محترم سایت به اطلاع میرسه.

2-بله همان لیست مرجع است.

3-حتما میشه بعدا اصلاح بشه ولی تمام سعی بر اینه که در ابتدا لیست کاملی داشته باشیم و بر اساس اون تعاریف به ترتیب انجام بشه.

و با امید همکاری همه ی دوستان و تک تک کاربران عزیز این مهم سریعتر به نتیجه ی نهایی میرسه . :)

با تشکر

Sunrise
07-13-2011, 07:07 PM
سلام

من یه پیشنهاد دارم و اون اینکه معادل انگلیسی عبارات دانشنامه رو هم در توضیحاتمون بیاریم.

یعنی هر فردی که زحمت نوشتن توضیح مربوط به هر مدخل رو میکشه ترجمه انگلیسی اون رو هم بیاره/ این کار به پژوهش ها و ترجمه ها خیلی کمک میکنه :)

*sh
07-13-2011, 07:25 PM
سلام

من یه پیشنهاد دارم و اون اینکه معادل انگلیسی عبارات دانشنامه رو هم در توضیحاتمون بیاریم.

یعنی هر فردی که زحمت نوشتن توضیح مربوط به هر مدخل رو میکشه ترجمه انگلیسی اون رو هم بیاره/ این کار به پژوهش ها و ترجمه ها خیلی کمک میکنه :)

سلام :)

قبلا هم یکی از اعضا همچین پیشنهادی دادن...> اینجا: http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?513-همكاري-در-تهيه-دانشنامه-نجومي-آنلاين/page2

پست 5

Ehsan
07-13-2011, 08:24 PM
می گم چه طوره امضای اعضا موقع ِ نوشتن ِ توی دانشنامه نباشه! این طوری رسمی تره!

narcissus flower
07-13-2011, 09:13 PM
من یه پیشنهاد دارم اگه میشه قبل از اینکه متن ها در تاپیک قرار داده بشه مورد تایید یکی از مدیران قرار بگیره و بعد در تاپیک بزاریم که دیگه نیازی به ویرایش و تغییر نباشه ک این طوری خیلی بهتر و تمیز تره.البته میشه یک شخصی که اطلاعات کافی داره به طور اختصاصی مدیر پروژه بشه

stargazer
07-13-2011, 10:45 PM
راجع به امضا موافقم. کلا بسته بشه که اگه بچه ها هم یادشون رفت خودشون ببندن دیگه مشکلی نباشه. امکانش هست؟
راجع به ویرایش هم، اگه اینقدر واسه ویرایش شدن حساسیت وجود داره و میخاین ویرایش نشه، نظرتون چیه که کلا اعضا مطالبو بزارن تو آرشیو و بعدش مدیران مربوطه چک کنن مطالبو و بعد از ویرایش به تاپیک اصلی منتقل کنن؟؟؟ اینطوری دیگه اگه مطالب به ترتیبم نباشن میشه مرتبشون کرد. نظرتون چیه؟

Ehsan
07-14-2011, 12:18 AM
اتفاقا ویرایش بشه بهتره.
چون این نشانه ی به روز بودن ِ دانش نامه است. یه جوری مثل ِ ویکی پدیا که پایینش می زنه آخرین ویرایش توسط کاربر فلانی در فلان زمان.
این طوری استفاده کنندگان هم می تونند مطمئنتر بشند که اطلاعات داره هی به روز و تصحیح میشه.

Mostafa
07-14-2011, 12:39 AM
سلام به همه دوستان

ممنون بابت پيشنهادات خوبتان

در مورد معني انگليسي لغات ، فكر خوبي است ... با مدير تالار مربوطه مطرح ميكنم تا زحمتش را بكشند

در مورد امضا هم دقيقآ درست ميفرماييد .... بهتر است نباشد . باز از مدير محترم جناب محا خواهش ميكنم كه پست هاي امضا دار را ويرايش كنند و امضا را حذف كنند

( البته بهتر است خود اعضا از اول بدون امضا ارسال كنند )

در مورد ويرايش هم با نظر جناب احسان موافقم . اين به معني به روز بودن و كامل بودن مطالب است و اتفاقآ وجودش بهتر هم هست !

ممنون از همه دوستان

stargazer
07-14-2011, 10:22 AM
اعضای محترم و دوست داشتنی سایت. علی الخصوص اعضای فعال و ممتاز:have a nice day:
یه انتقاد و خواهش:
چرا شما دوستان گل که فعالیت خوبی هم در فروم دارین محبت نمی کنین در تهیه و آماده سازی این دانشنامه همراهی کنین؟؟؟؟
تا اینجا فقط یه عضو (|Sepideh) مطلب گذاشتن توی این دانشنامه (البته از اعضای عادی و جدید اطلاعی ندارم اما اعضای فعال و ممتاز مشخصه که مطلبی نذاشتن). بقیه رو مدیران گذاشتن. مدیران گذاشتن تا شما دوستان هم همراهی کنین :have a nice day:
خواهشا همراهی بفرمایین تا این دانشنامه از بهترین دانشنامه های موجود آنلاین بشه و همه نجومی های کشور بتونن به عنوان یه مرجع خوب و بدون اشکال ازش استفاده کنن. هرجا هم نقدی ایرادی دیدین حتما اطلاع بدین. این کار بدون همکاری تک تک اعضا و مدیران و مدیران ارشد عزیز کار بسیار سختی خواهد بود. ممنون از همکاریتون.

دوستان عزیز جدید ، فعال و ممتاز خواهشا شروع بفرمایین (علی الخصوص: آسمون، جناب رضاش، جناب طامهری، شیوا، karimiss، و بقیه اعضای عزیز و دوست داشتنی فروم که تا بحال همکاری خوبی داشتین)
راستی رعایت شرایط هم یادتون نره ;)
با تشکر :have a nice day:

Ehsan
08-18-2011, 01:16 PM
به نظرم ثابت ِ اشتفان بولتزمان مقدم تر و نجومی تر از ثابته بولتزمان هست! الان رسیدیم بهش لطفا سریعتر اضافه کنید.

Mostafa
08-18-2011, 01:20 PM
احسان جان

کاری که الآن میتونم انجام بدم اینه که قبلی رو ویرایش کنم فعلآ

بعد بولتزمان رو هم اضافه میکنیم

Negar Najafi
09-04-2011, 02:59 PM
سلام بر دوستان
الآن مدت زیادیه که از شروع دانشنامه میگذره. اولش خیلی خوب پیش میرفت ولی انگار که بچه ها و اعضا فراموشش کردن! خواهش میکنم کمک کنید زودتر کاملش کنیم.

پیمان اکبرنیا
04-10-2012, 07:35 PM
قابل توجه اعضا گرامی فروم آوا استار

از این پس(فروردین 1391) فعالیت تاپیک اصطلاحات و تعاریف نجومی متوقف خواهد شد و به جای آن، طرح بزرگتر ویکی نجوم اجرا خواهد شد. امیدواریم ویکی نجوم تبدیل به بزرگترین دانشنامه فارسی نجوم در اینترنت شود.

برای اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کنید:

ویکی نجوم - دانشنامه آزاد (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?945-%D9%88%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)

با تشکر از همکاری شما