PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرزوهای یک منجم آماتور

rezash
04-17-2011, 11:09 PM
همه ما در زندگی آرزوهای زیادی داریم که بعضی در دسترس و بعضی دور و شاید دست نیافتنی باشد.
در زندگی نجومی نیز به همین ترتیب خواسته ها و ارزوهائی در سر داریم که میتوان انها را لیست کرد و برشمرد.
با اجازه دوستان این تایپیک را برای اشنا شدن از ارزوهای نجومی منجمان عزیز باز کردم.
از خودم شروع میکنم که با ارزوهای قد و نیم قد از تصاحب تلسکوپ هابل گرفته تا سفر به کهکشان اندرومدا ید طولائی دارم.
ولی در مورد ارزوهای دست یافتنی اگر دوستان تونستند کمکی کنن با کمال فروتنی می پذیرم.
کوچکترین ارزویم دیدن یک اختفای نادر مثل اختفای زحل پشت مشتری یا قلب العقرب در پس مریخ است که در چند ده سال بعد این اتفاق نخواهد افتاد.
البته به مقارنه ی زحل و مشتری هم قانع هستم که اونم در تاریخ 21 دسامبر 2020 اتفاق میافته با فاصله ی 10 دقیقه قوس از هم.
از مقارنه ی قبلی هم 11 سال میگذره.
ارزوی کوچک بعدیم هم تماشای کره زمین از روی سیاره مریخ و با تلسکوپی مناسبه.میخوام ببینم گذر و اختفای ماه نسبت به زمین چه طور صورت میگیره.(این یکی با شما)
امید وارم به همه ارزوهای زیبایتان برسید.

169
04-18-2011, 11:47 AM
ارزوی نه زیاد بزرگ و نه زیاد کوچک من داشتن یک رصدخانه مجهزه!:) البته این زیاد دور از انتظار نیست!

gandom
04-18-2011, 01:04 PM
لیست آرزو های من:
دوست دارم توی آسمون جنوبگان به آسمون شب اونم وقتی که سیلی از پرتو های خورشید زمین رو در بر می گیرن به آسمون زل بزنم و شفق قطبی رو با تمام زیبایی و شکوهش تماشا کنم.
-ساخت یه ساعت آفتابی آنالماتیک کنار اهرام ثلاثه.
-دیدن دنباله دار هالی.
-ملاقات با یک یوفو.

بقیه آرزوهام یادم اومد می گم!

only orion
04-18-2011, 01:13 PM
سلام
چه آرزوهای قشنگی!بعضی ها رو که در خواب هم نمیشه دید!

karimisss
04-18-2011, 09:19 PM
من آرزو می کنم وقتی از پنجره ی اتاقم آسمونو نگاه می کنم آلودگی نوری جلوی دیده شدن ستاره ها رو نگیره .
و این که یه تلسکوپ واقعا خوب داشتم تا تو این روزا زحلو به تمام کسانی می شناسم نشون بدم .
یه آرزو هم دارم که فیلم سی وشش تایی دوربینم که باهاش از ستاره ها عکس انداختم تموم بشه و وقتی چاپ می کنم به نتیجه خوبی برسم نشه مثل فیلم قبلی!

stargazer
04-18-2011, 09:51 PM
آرزوهای قشنگی دارین دوستان.
آرزوی دور من، سفر به دور دنیا و دیدن آسمون همه نقاط زمین هست مخصوصا قطبها و شفقهای قطبی.
یه آرزوی دور دیگم هم اینه که دیگه هیچ وقت آلودگی نوری که هیچ، هیچ نوع آلودگی محیطی هم نداشته باشیم که گمونم این یکی از محالات باشه ;)
آرزوی نزدیکم هم داشتن یه تلسکوپ عالی و یه دوربین عالی برای رصد و عکاسی هست تا بتونم هم زیبایی آسمونو به همه نشون بدمو همه رو مثل خودم مشتاق آسمون کنم، هم اینکه عکسهای تاپی بگیرم ازش که اول از همه خودم از دیدنشون لذت ببرم بعدش هم دیگران.
یه آرزوی دیگم هم اینه که یه مدرسه نجوم راه بندازم و توش از بهترین اساتید برای تدریس نجوم به بچه ها و بزرگترهای علاقه مند استفاده کنم و همه نوع امکانات نجومی و علمی هم توش داشته باشیم. و نتیجه اش هم دانش پژوهان عالی و با تجربه نجومی بشه(در تمام زمینه های تخصصی نجوم) البته یکی هم نیاز داریم که بعد از مدرسه من از دانش این دانشمندان نجومی به نحو احسن استفاده کنه d:
ببخشین زیادی خیالی شد. یکی این ابرهای بالای سر منو بزنه کنار d:

Hooman
04-22-2011, 12:26 PM
خوب ملاقات با یوفو کمی تاحدی غیر ممکنه مثل این که شما یه مورچه رو تو امریکا ویکی رو تو افریقا انداخته باشی.چند درصد احتمال داره که این مورچه ها به هم برسن ؟خوب مسلما همون صفر درصد.

gandom
04-22-2011, 06:34 PM
خوب ملاقات با یوفو کمی تاحدی غیر ممکنه مثل این که شما یه مورچه رو تو امریکا ویکی رو تو افریقا انداخته باشی.چند درصد احتمال داره که این مورچه ها به هم برسن ؟خوب مسلما همون صفر درصد.

آرزوها حتما" نباید واقعیت داشته باشن! مثل آرزوها ی بچگی هامون، آیا واقعا" ما اون چیزی هستیم که تو بچگی آرزوشو داشتیم؟
توی متافیزیک اصلی داریم به نام اصل جاذبه که طبق این اصل اگر انسان در مورد چیزی فکر کنه(حتی یه چیز کاملا" دوراز انتظار) می تونه امواج مربوط به اون چیز رو به سمت خودش جذب کنه.

Hooman
04-22-2011, 09:54 PM
آرزوها حتما" نباید واقعیت داشته باشن! مثل آرزوها ی بچگی هامون، آیا واقعا" ما اون چیزی هستیم که تو بچگی آرزوشو داشتیم؟
توی متافیزیک اصلی داریم به نام اصل جاذبه که طبق این اصل اگر انسان در مورد چیزی فکر کنه(حتی یه چیز کاملا" دوراز انتظار) می تونه امواج مربوط به اون چیز رو به سمت خودش جذب کنه.

خوب ادم باید با واقعیت ها زندگی کنه نه با ارزو ها این یه اصله.

rezash
04-27-2011, 11:01 PM
آرزو داشتم وقتم ازاد بود و مثل بعضی از دوستان نجومی همه مناسبت ها و تورهای نجومی رو میرفتم.
انشاء الله تابستون

vahiid
07-07-2011, 06:37 AM
آرزو های من ...
دوست داشتم قدرتی می داشتم واسه پرواز و می تونستم بین سحابی ها و ستاره ها پرواز کنم (اینو همیشه از خدا می خوام و دوست دارنم بعد از مرگم به روحم این قابلیت رو بده)
دوست دارم برم قطب جنوب زندگی کنم و تحقیق برای یک یا دو سال
دوست دارم به فضا سفر کنم
دوست دارم همه ی برق های دنیا بره ما حال کنیم
دوست دارم نجوم در کشور ما بیشتر در مسیر اصلی خودش باشه
دوست دارم همه ی منجم های آماتور و حرفه ای ایران پشت هم باشن و همو حمایت کنن
دوست دارم همه ی نجومی ها سالم و سلامت باشن
دوست دارم همه ی نجومی ها رو
دوست دارم ....

m.m.e.w
07-07-2011, 08:58 AM
ما هم می گیم ایشالا... به امید روزی که همه ی آرزو های زیبایت مخصوصا حل مشکلات نجوم آماتوری ایران بر آورده بشه...به امید آنروز...

Amin-Mehraji
07-07-2011, 10:41 AM
آرزوی من : عکاسی از شفق های قطبی با دوربین 1 گیگا پیکسل

galaxy 1996
07-07-2011, 12:07 PM
امیدوارم روزی بیاد که مشکلات منجمان آماتور از جمله مکان برای رصد که از همشون فقط یه دونه مصر و یه قصر بهرام مونده حل شه و مکان های بهتری برای رصد پیدا کنیم.

گلناز
07-07-2011, 06:39 PM
آرزوی من ......
من هر چی آرزو کردم برآورده شده به جز یکی.......
اونم اینه برم و از شفق های قطبی عکس بگیرم....
البته بعد چند سال این ارزو هم بر اورده میشه البته بعد چند سال و اگه شانسی داشته باشم ......:have a nice day:

subaro
07-07-2011, 09:06 PM
من هم ارزوهای زیادی دارم.
ارزودارم در شهر خودمان یک رصدخانه داشتیم و منجمهای اماتور به راحتی از ان استفاده کنند. :sad:
ارزو دارم یک فرهنگسرای نجوم در شهر یزد داشتیم تا همه گروههای نجومی در ان در کنار هم جمع میشدیم.
ارزو دارم یک روز به ایستگاه فضایی بین المللی میرفتم واز انجا به زمین نگاه میکردم.
اززو دارم یک روزی میتونستیم عکسهای توان را در شهر یزد نمایش بدیم. این ارزوی تمام بچه های انجمن اسمان کویره.
ارزو دارم میتونستم یک رصد با یک اسمان تاریک برم چون مدتی است بعلت الودگی نوری و گردو غبار اسمان تاریک از ما گرفته شده است.
ارزو دارم یک دوربین عکاسی عالی داشتم و میتونستم از اسمان عکس میگرفتم.و....

sepideh*
07-07-2011, 10:58 PM
خوب ارزو که خیلی زیاده به خصوص برای بچه های هم سن و سال من ما بیشتر اوقات ارزوهایی داریم که شاید خودمان هم گاهی اوقات به انها بخندیم.اما یکی از آرزوهایم که شاید بازهم برای من خیلی شدنی نباشه اما به احتمال زیاد برای شما بزرگترها شدنی است اینه که یک دوچرخه و یک دوربین عکاسی گرون و یک دوربین دوچشمی خوب به من بدند و باهاش برم دور دنیا را بگردم و اسمان را از هرزاویه ای ببینم و عکس بگیرم.

m 111
07-08-2011, 09:55 AM
ارزو دارم تا اخر عمرم منجم باشم ويك شبي رو ببينم كه هيچوقت تموم نميشه

solh
07-13-2011, 09:18 PM
ارزو دارم بميرم. ولي قبلش بفهمم چرا .

sara shahabi
07-13-2011, 10:05 PM
باورتون میشه من تا حالا یه رصد خارج از شهرم نرفتم!!!!!هر وقت میام برم یه چیزی پیش میاد.ارزوم اینه که برم رصد یه بار یا معجزه بشه اسمون تهران الودگی نوری نداشته باشه(محال)!!البته بعد که رفتم رصد ارزوهامو بزرگتر میکنم....

Mojtaba.M
07-13-2011, 11:39 PM
بزکترین آرزوی من میدونی چیه این که همه ی اعضای فروم با هم بریم مریخ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mojtaba.M
07-23-2011, 01:17 PM
آرزوی من : عکاسی از شفق های قطبی با دوربین 1 گیگا پیکسل

واااااااااااو یه گیگا پیکسل یه ذره ارزوت بیش از اندازه بزرگ نیس؟

امیدوارم به آرزوتم برسی

night_astronomer
07-24-2011, 03:52 PM
سلام...من 3 تا ارزو دارم...
1.برم قطب جنوب تا شفق قطبی ببینم...
2.همون جا که هستم...{نیم کره ی جنوبی}ابر های ماژلان رو ببینم
3.دنباله دار هالی رو رصد کنم...
به امید ان روز های زیبا

solh
07-24-2011, 09:38 PM
سلام...من 3 تا ارزو دارم...
1.برم قطب جنوب تا شفق قطبی ببینم...
2.همون جا که هستم...{نیم کره ی جنوبی}ابر های ماژلان رو ببینم
3.دنباله دار هالی رو رصد کنم...
به امید ان روز های زیبا

من هم بسيار دوست دارم برم قطب جنوب ولي نه به خاطر شفق و ابر هاي ماژلاني به خاطر تماشا كردن مهاجرت پرندگان ( مخصوصا جزيره جورجياي جنوبي ) . اميدوارم يه روزي برم

golaftab
07-25-2011, 12:49 AM
سلااااااام
بزرگترین ارزوی نجومی من رصدناشناخته هاست !!
بماند بقیش زیاده!!!!
به امید براورده شدنه همه ارزوهاتون
*اسمون مثه دلتون صاف وپاک*

Hojjat Zafarkhah
07-25-2011, 10:09 AM
یکی از ارزوهای منم اینه که بصورت اتفاقی اولین کسی باشم که یه ابرنواختر رو تو یه کهکشان دیگه رصد و ثبت کنم!!!:playingsmiley:

البته کارش زیاده ولی ( غیر ممکن، غیر ممکن است)!!!:have a nice day:

shiva
07-25-2011, 11:58 AM
چه آرزوهایی!!
:want !:
آرزوی من اینست که .......... :stupido:
اینست که: یک گشت رصدی دیگر با آوااستار باشم اما میدانید کجا؟؟؟؟؟؟؟ در آذربایجان :grin:

celestial boy
08-05-2011, 02:09 PM
آرزو ها زيادن.شما دوستان هم خيلي آرزو هاي خوبي دارين.
اما شايد شما هم اين آرزو رو دوست داشته باشيد.اين كه يه روزي بياد كه تو مدرسه هاي ايران درس نجومم بياد.البته در حد كتابش نه مثل اون نصف فصلي كه تو سوم راهنمايي داشتيم.بعدشم يه آينده بهتري واسه نجوميا تو ايران دست و پا بشه.نه اينكه آخرش بشي استاد يا يه رصد گر هلال ماه اونم دو بار در سال.
حداقل نتيجش اينه كه پدر و مادرا قبول مي كنن نجوم يه كار بيهوده نيست بلكه مثل بقيه لذتاي دنيا نمي شه ازش گذشت.
براي من كه اينطوريه.اگه بخوام هم نمي تونم از نجوم دست بردارم.

jooyande
08-05-2011, 09:06 PM
آروزهای خیلی ها، خیلی جالب بود!
اما من، از اونجایی که خیلی از چیزهایی که الان دارم رو مدیون نجوم و دوستان نجومیم هستم، آرزو دارم که قبل از ترک کردن نجوم (حدودا 2 یا 3 سال دیگه)، از زیر بار این دین در بیام، که خب دارم تلاش می کنم براش.

ضمنا آقای وحید

دوست داشتم قدرتی می داشتم واسه پرواز و می تونستم بین سحابی ها و ستاره ها پرواز کنم (اینو همیشه از خدا می خوام و دوست دارنم بعد از مرگم به روحم این قابلیت رو بده)
شاید بشه قبل از مرگ هم یک کارهایی کرد. :yaeh%20am%20not%20d منتها مرد میدان میخواد. شما لغت "برونفکنی" رو در اینترنت سرچ کنید و مطالعه کنید. :meditate:

Mojtaba.M
08-06-2011, 12:08 AM
یکی دیگه از آرزو های من اینه که یه روزی برسه که سیاره ای کشف کنم که اولین سیاره یباشه که توی اون موجود زنده وجود داره....!!!!!!!!!

آسمون
08-06-2011, 01:27 AM
آرزوی من اینه که فقط یه بار،فقط یه بار با آوا استار و بچه هاش برم رصد

:th_cry::th_cry::th_cry::banghead::banghead::bangh ead::sFun_bangdesk::sFun_bangdesk::sFun_bangdesk:

Mostafa
08-06-2011, 02:07 AM
آرزوی من اینه که فقط یه بار،فقط یه بار با آوا استار و بچه هاش برم رصد

:th_cry::th_cry::th_cry::banghead::banghead::bangh ead::sFun_bangdesk::sFun_bangdesk::sFun_bangdesk:
اي خدااا

تورو خدا شما و شيوا خانم و بقيه ناراحت اين قضيه نباشيد

طرحي در دست اقدام داريم كه انشاا... در آينده اي نه چندان دور بتونيم برنامه هاي رصدي رو در استان هاي مختلف برنامه ريزي كنيم .

اتفاقآ يكي از اولين ايده هاي خودم منطقه سردشت خوزستان است كه آسمان بي نهايت تاريكي دارد

( يك جمله در پرانتز عرض كنم !

خيلي از دوستان نجومي متآسفانه تبحر خوبي در قدر سنجي ندارند و تا آسمان كمي تاريك در مكان هايي مثل قصر بهرام و مرنجاب و ... پيدا ميكنند از حد قدر 6 و 6.5 در آسمان صحبت ميكنند .

اين دوستان متآسفانه تجربه ديدن آسمان واقعآ تاريك را ندارند وگرنه به اين راحتي ها حد قدر هاي بالا اعلام نمي كردند .

من آسماني را در سردشت خوزستان ديده ام كه اگر بپذيريم حد قدر چشم انسان 6.75 است ، قطعآ بهترين آسمانهايي كه اكثر افراد مي بينند حد قدري حدود 5 دارد ! - چه جمله طولاني شد داخل پرانتز !!!:hope my fake smile)

آسمون
08-06-2011, 03:36 PM
اي خدااا

تورو خدا شما و شيوا خانم و بقيه ناراحت اين قضيه نباشيد

طرحي در دست اقدام داريم كه انشاا... در آينده اي نه چندان دور بتونيم برنامه هاي رصدي رو در استان هاي مختلف برنامه ريزي كنيم .

اتفاقآ يكي از اولين ايده هاي خودم منطقه سردشت خوزستان است كه آسمان بي نهايت تاريكي دارد

( يك جمله در پرانتز عرض كنم !

خيلي از دوستان نجومي متآسفانه تبحر خوبي در قدر سنجي ندارند و تا آسمان كمي تاريك در مكان هايي مثل قصر بهرام و مرنجاب و ... پيدا ميكنند از حد قدر 6 و 6.5 در آسمان صحبت ميكنند .

اين دوستان متآسفانه تجربه ديدن آسمان واقعآ تاريك را ندارند وگرنه به اين راحتي ها حد قدر هاي بالا اعلام نمي كردند .

من آسماني را در سردشت خوزستان ديده ام كه اگر بپذيريم حد قدر چشم انسان 6.75 است ، قطعآ بهترين آسمانهايي كه اكثر افراد مي بينند حد قدري حدود 5 دارد ! - چه جمله طولاني شد داخل پرانتز !!!:hope my fake smile)

عالیههههههههههههههه آقای امام
خیلی خیلی خوشحال میشم که بیاین.خیلی خیلی خوش آمدین
بله طرفای سردشت و کلا شمال خوزستان،روستا های زیادی هست و آسمون فوق العاده ای داره.

rosokh2004
08-06-2011, 03:54 PM
آرزوی من این بود که تو رشته هوا فضا دانشگاه خواجه نصیر قبول شم بشم مثل فیروز نادری که فعلا این آرزو رفت ور دست باقالیا !

Yasha625
09-06-2011, 08:56 AM
درود بيكران
======
منم سه تا آرزو دارم ... اول تجربه زندگي تو iss ... دوم پيدا كردن كسي كه همه احساس من از فضا رو بدون كم و زياد (دوباره ميگم ... بدون كم و زياد)؛ درك كنه ... سوميش ساختن يه آهنگ كه هر شنونده اي رو مستقيم وصل كنه به كائنات . اين آخريش زياد دور از دست نيست ...

nakhodaye aseman
10-26-2011, 10:56 PM
سلام
چند تا آرزوي محال
1: ملاقات با يوفوي دور ترين نقطه ي عالم
2:داشتن يه تلسكوپ اشميت و دوربين عكاسي(در نزديكي است)
3:چند روز دور از هيايهوي شهري و مردمي رصد آسمان شب با دوستان(اينم ميشه)

karimisss
10-26-2011, 11:46 PM
این آرزویی که می خوام بگم نجومی نیست ولی یه کمک کوچکی به نجومی ها می کنه ;)

آرزو دارم یه کتابفروشی بزرگ یا شهر کتاب بزنم فرقی نداره این اصل آرزومه که واقعا از ته قلبم می خوام در کنار اون یه اتاق با چندتا میز صندلی می زارم واسه یه عده منجم بیچاره که جا و مکان ندارن . اگه جلسه ای داشتن ، مباحثه نجومی داشتن ، کلاسی داشتن بیان اونجا برگزار کنن . چون خودم خیلی سختیشو کشیدم .
البته دست یافتن بهش به خاطر نبود سرمایهه سخته . سرمایه داشتین خبرم کنین:)

*artemis
10-27-2011, 01:11 AM
آرزوهای کوچیکم :
اینطوری شروع کنم که اول از هوا فضا قبول شم
یه سفر دور تادور فضا داشته باشم
برای ادامه تحصیلات به سویس برم
و یه مجتمع آموزشی نجومی تاسیس کنم که اردوهای نجومی اون سفرهای واقعی به نقاط مختلف فضا باشه (البته حالا اگه نشد میتونیم سفرها رو شبیه سازی کنیم )

hadi soleimani
10-27-2011, 11:55 AM
عالیههههههههههههههه آقای امام
خیلی خیلی خوشحال میشم که بیاین.خیلی خیلی خوش آمدین
بله طرفای سردشت و کلا شمال خوزستان،روستا های زیادی هست و آسمون فوق العاده ای داره.
..
.
.
http://s2.picofile.com/file/7168070107/Conj_Ahvaz_Saharnaaz.jpg

آسمون
10-27-2011, 03:01 PM
..
.
.
http://s2.picofile.com/file/7168070107/Conj_Ahvaz_Saharnaaz.jpg

ممنون از شما ولی این عکسی که گذاشتید مربوط به میدان پنج نخل اهوازه....آسمون اهواز همچین تعریفی نیست :دی

kh.maroufi
10-27-2011, 04:33 PM
من خیلی آرزوهای بزرگی ندارم!!!!
1 - WilliamOptics - FLT 158 Apo Triplet یا WilliamOptics - FLT 132 Full Apo Triplet
2- EQ6 Pro
3- Orion StarShoot Pro V2.0 Deep Space Color CCD

خوبه دیگه...خیلی هم متوقع نیستم که....

Arcturus
10-27-2011, 09:21 PM
آرزوی من این غول بی شاخ و دم 34هزار دلاریه
2674
Mead Max 20 in
راستی کسی از قیمتش تو ایران خبر داره؟

hadi soleimani
10-28-2011, 11:58 AM
ممنون از شما ولی این عکسی که گذاشتید مربوط به میدان پنج نخل اهوازه....آسمون اهواز همچین تعریفی نیست :دی
جدی؟؟:whoow:
اما خداییش عکس زیبا و قشنگیه.من که خودم شخصا ازش خوشم اومد.حتما دوستان هم خوششون میاد.:have a nice day:

Night*
10-29-2011, 06:08 PM
من آرزو دارم روزی بشه که :
چشمام و ببندم یه رصدگاه عالی رو تصور کنم بعد وقتی که چشمام و باز کردم خودم و توی رصدگاه مورد نظر ببینم... ;)

black holes
11-06-2011, 04:36 PM
آرزوی من این است که سوار وسیله ای بشم که با سرعت نور حرکت میکند و با آن به دور جهان هستی سفر کنم.

آسمون
11-06-2011, 06:14 PM
آرزوی من این است که سوار وسیله ای بشم که با سرعت نور حرکت میکند و با آن به دور جهان هستی سفر کنم.

آرزوی عجیبیه اما ممکنه اون موقع دیگه این شکلی که هستین نباشین:wink:

دختر ستاره
11-08-2011, 11:26 AM
آرزوی من اینه که هر شب برم رصد از وقتی که منجم شدم تا حالا 4 تا رصد بیشتر نرفتم خوش به حال شما که تهران زندگی می کنید چون هر ماه یه موسسه ای واستون رصد میذاره یه بار آوا استار یه بار ماهنامه نجوم یه بار موسسه طبیعت آسمان شب و... کاش تورهای شما حرکت از اصفهان هم داشتن اصفهان تورهای نجومی خیلی کم برگزار میشه شاییییییییییییییییییییییی یییییییییید تو هر فصلی یه بار ... چند تا آرزوی دیگه هم دارم 1-داشتن یه دوربین عکاسی عالی 2-دیدن سیاره زمین از فضا و- بازدید از رصد خانه های دنیا 4-تدریس نجوم

Mahtabe kavir
11-08-2011, 12:47 PM
هر انسانی توی زندگیش آرزوهای زیادی داره اعم از دست یافتنی و یا کمی غیر ممکن.

اما اگه بخوام رویایی ترین آرزوم (و البته نجومی) رو بگم،

باید بگم:
من دوست دارم یه روزی بتونم یه گل سرخ آتشین و یه رز آبی رنگ رو(این یکی برای متفاوت بودنه!!!!) توی کره ی ماه بو کنم!!!!!!!!!!!:want%20!:

{یه کمی بیش از اندازه رویایی و غیر ممکن هستش ولی خب آرزو، آرزوی دیگه.که بر جوانان هم عیب نیست.نه؟؟؟}

پ.ن:
باید از دوست خوبم m101 واسه سوال خوبش در مورد امضا و آرزوم تشکر کنم.

mahnejad
11-23-2011, 06:34 PM
ارزوی کوچیک وشاید دست یافتنی من اینه که برای یک بار هم که شده پرتاب شاتل رو از نزدیک ببینم.....

m.bio7
11-23-2011, 09:54 PM
من آرزو دارم یه تلسکوپ 20 اینچ بذارم روی پشت بام خونه و هرشب باهاش رصد کنم البته هیچ اثری هم از آلودگی نوری نباشه!

یه آرزوی دیگه هم دارم:............................بزرگ ترین منجم و کیهان شناس قرنم بشم..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
فکر نمی کنم خیلی بزرگ و دست نیافتنی باشن!نه؟؟؟
آرزو مند آرزو های قشنگتونم..

واااااااااای یادم رفت بگم؛هنوز یکی دیگه مونده:آرزو دارم بتونم تمام خرافاتی که بین مردم وجود داره رو نابووووووووووود کنم،این به نجوم هم ربط داره چون همه تا اسم نجوم رو می شنوند،جادوگری و طالع بینی و از این جور چیزا میاد به ذهنشون یا وقتی ما میگیم فلان شب مریخ توی آسمونه وحشت زده میشن و میگن:خدا نکنه،یعنی قراره جنگ بشه؟!؟!یا وقتی نگاه به آسمون می کنیم میگن:اگه واقعا منجمی بگو ببینم فردا چه اتفاقی قراره بیوفته؟
(بهتر بود که این رو توی قسمت اشتباهات علمی بین مردم میگفتم ولی چون آرزو دارم بتونم از بین ببرمش اینجا نوشتم!!!)

melika bidabadi
11-23-2011, 11:05 PM
اولین آرزوی من اینه که هر وقت به آسمون و ستاره هایی که در جشن صلح در کنار هم میدرخشند نگاه میکنم خوشحال باشم از اینکه مردم این گوی فیروزه ای مثل ستاره با هم دیگه در صلح ودوستی زندگی میکنند.
فهمیدن چگونگی به وجود آمدن این جهان وکشف این راز بزرگ:yaeh%20am%20not%20d
احداث یک مرکز نجومی جهانی مثل ناسا وشاید بهتر از اون در ایران.
دیدن آسمون پر ستاره از تهران .....:boo!:
گرفتن یک عکس زیبایی نجومی از آسمان نیمکره جنوبی
و.......................
....
..
.

*artemis
11-29-2011, 12:41 AM
آرزو دارم بتونم تمام خرافاتی که بین مردم وجود داره رو نابووووووووووود کنم،این به نجوم هم ربط داره چون همه تا اسم نجوم رو می شنوند،جادوگری و طالع بینی و از این جور چیزا میاد به ذهنشون یا وقتی ما میگیم فلان شب مریخ توی آسمونه وحشت زده میشن و میگن:خدا نکنه،یعنی قراره جنگ بشه؟!؟!یا وقتی نگاه به آسمون می کنیم میگن:اگه واقعا منجمی بگو ببینم فردا چه اتفاقی قراره بیوفته؟
(بهتر بود که این رو توی قسمت اشتباهات علمی بین مردم میگفتم ولی چون آرزو دارم بتونم از بین ببرمش اینجا نوشتم!!!)
برای رفع اشتباهات علمی رایج بین مردم در زمینه نجوم بگم ممکن یکم طول بکشه چون هنوزم هستن ادمایی که لذت تماشای اسمان شب و درک نمیکنن .توجیه کردنشون در این مورد که نجوم پیشگویی نیست تقریبا امر محالی ؟!

adrahmad
12-12-2011, 09:14 PM
سلام.
ارزو دارم
اولا، در هیچ کجای دنیا جنگ، فقر و گرسنگی نباشه.
دوما روی سطح مریخ توی یک دشت بزرگ زیر یک درخت بزرگ بشینم و از اکسیژن هوا و سکوت لذت ببرم.
یه چیز شبیه عکس زیر:
http://up9.iranblog.com/images/putycy323bij6xuhmuzd.jpg

پیمان اکبرنیا
12-12-2011, 10:37 PM
سلام.
ارزو دارم
اولا، در هیچ کجای دنیا جنگ، فقر و گرسنگی نباشه.
دوما روی سطح مریخ توی یک دشت بزرگ زیر یک درخت بزرگ بشینم و از اکسیژن هوا و سکوت لذت ببرم.
یه چیز شبیه عکس زیر:
http://up9.iranblog.com/images/putycy323bij6xuhmuzd.jpg

چه آرزوی قشنگی!

ولی با توجه به این که احتمالا صدها یا هزاران سال طول میکشه تا بتونیم مریخ را یک مقدار مسکونی کنیم! پس بهتره از زمین محافظت کنیم تا این منظره هاش از بین نروند ;) با این روندی که پیش میره فکر کنم تا 100 سال دیگه فضای سبز زمین 1 درصد الان هم نباشه!

Astronomy
12-12-2011, 10:48 PM
چه آرزوی قشنگی!

ولی با توجه به این که احتمالا صدها یا هزاران سال طول میکشه تا بتونیم مریخ را یک مقدار مسکونی کنیم! پس بهتره از زمین محافظت کنیم تا این منظره هاش از بین نروند ;) با این روندی که پیش میره فکر کنم تا 100 سال دیگه فضای سبز زمین 1 درصد الان هم نباشه!
http://www.worldometers.info/fa/
به این سایت برید
آمار های خیلی جالبی داره
به قسمت محیط زیست که در پایین تر صفحه هست برید و آمار های تاسف بار از دست رفتن محیط زیست رو ببینید
همه آمارش معتبر و زنده هست

af.skylover
12-13-2011, 10:27 AM
آرزوی من اینه که آسمون تهران صاف، بدون هیچ آلودگی و آبی باشه...به نظر شما این شدنیه؟؟؟ بله ، ولی قبلش حتما باید یه اتفاق بد بیفته مثل زلزله یا حمله ی نظامی !!و...تا جمعیت تهران از 12 میلیون نفر به 3 میلیون نفر کاهش پیدا کنه ( البته به نظر من ) . پس بهتره که اینقدر کفره نعمت نکنیم و فعلا به همین آسمان دودی رنگ قانع باشیم...

مسعود فرح بخش
12-15-2011, 08:26 PM
من آرزو دارم که با یه دوربین مناسب و تلسکوپ مناسب راحت بدون دغدغه کار و پول و .... سفر کنم و از مناظر آسمون و طبیعت لذت ببرم،
یکی دیگه از آرزوهام اینه که روزی بتونم توی نجوم از خودم یه اسم خوب به یادگار بزارم و بتونم تو ترویج این علم، نقش هر چند کوچیکی رو ایفا کنم .
این دوتا بزرگترین آرزوهای نجومی من هستن

amir adib
12-15-2011, 09:15 PM
ارزوی من اینه که به نجوم بیشتر درکشور،توجه کنن( توجه میکنن،اما باید بیشتر توجه کنن...
روزی برسه که انسان ها به کهکشان های دوردست سفر کنن...
-----------------------------------------------------------------------
از این سردرگمی درمورد انتخاب تلسکوپ دربیام (بین دابسونی و یه تلسکوپ قابل حمل گیر کردم...)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
و فعلا ..........همین!

rnadjarzadeh
12-15-2011, 09:37 PM
من آرزو‌های زیادی دارم ولی‌ اونی‌ که از همه بیشتر بهش فکر می‌کنم اینه که یه روزی روی ماه قدم بزنم

Astronomy
12-15-2011, 10:07 PM
من الان بزرگترین آرزوی نجومی و کل زندگیم بدست آوردن مدال طلای المپیاد نجوم هست
چون می دونم که به علت ضعیف بودن درس های عمومیم هیچ شانسی در کنکور ندارم
اما آرزوی نجومی من (با کمی تخیل و در نظر نگرفتن شرایط) یک راهپیمایی فضایی هست

night_astronomer
01-14-2012, 01:52 PM
با درود فراوان به تمام دوستاي اسموني...من ارزو دارم كه منجم حرفه اي بشم ...و لذت ديدن اسمون پر ستاره رو به همه نشون بدم... و اينكه به مريخ سفر كنم و از اون جا به زميني نگاه كنم كه يه روزي اون جا داشتم زندگي مي كردم...و اينكه در نيم كره ي جنوبي ابر هاي ماژلان رصد كنم و همين طور شفق قطبي ببينم...و.......ارزوهام خيلي زيادنو دارم براشون تلاش مي كنم...
و يكي ديگه اينه كه يه بار ديگه داداشمو ببينم...
ممنون

alimehrabi
01-14-2012, 02:48 PM
همه از من می پرسند برای چی نجوم مطالعه می کنی می گویند نجوم نه اینده ای دارد نه به درد زندگی انسان می خورد من هم موقع رصد گاهی از خودم می پرسم که ایا کارمفیدی میکنم ارزوی من این است که نجوم تبدیل به یک علم همه گیر (مفیدمثل یاضی)تبدیل شود

دختر ستاره
02-07-2012, 06:11 PM
آسمونی ها سلام
یکی از آرزوهای نجومی من اگه خدا بخواد تو این ماه داره برآورده میشه :grin::grin:
27 بهمن میخوام برم کویر و به دیدار آسمان ،امیدوارم تو این روز هوا خوب باشه

فک کنم آسمان زمستون هم به اندازه آسمان تابستان زیبا باشه ودیدنش لذت بخش...

cosmologist
02-07-2012, 07:05 PM
کاش میشد حتی برای زمان کوتاهی هم که شده همه آدمها به معنای دقیق و درست مفاهیم نجوم فکر میکردن
مطمئنا اونجوری نگاهشون به زندگی خیلی تغییر میکرد

آرزو میکنم همه زیبایی و عظمت آسمان را به درستی احساس کنن (خودم هم جزشون)

yasiii
02-08-2012, 03:59 PM
من آرزو داشتم که دل همه ی آدما مثل آسمون پاک و بی غش بود...
اگه دل آسمون پاک نبود نمیتونست نور و از فاصله های غیر قابل تصور دور از خودش عبور بده و به ما برسونه...
حتما یه جایی یه جوری یه چیزی مانع میشد...
ما هم اگه بخوایم نور معرفت به دلامون سری بزنه باید از بدی و کینه خالیش کنیم و تابلوهای ورود ممنوع و برداریم:have a nice day::wink:
(لطفا با منطق خاموش خوانده شود)

mr mohamadreza
02-16-2012, 03:36 PM
سلام
آرزوهای من:
توی یه سیاه چاله بیفتم تا برای همیشه جزئی از آسمون باشم.
بایه تلسکوپ 12 متری به آسمون نگاه کنم.

Sky_Watcher
02-16-2012, 09:38 PM
من دوست دارم به بالاترین مرتبه ای که یه منجم میتونه بهش برسه ، برسم ، حالا نمیدونم تهش چی هست؟ولی میدونم چیز خیلی توپیه.

rezash
02-27-2012, 01:29 AM
امشب چند باري به آسمون خيره شدم.چند بار زمانيكه هلال زيباي ماه در بين دو سياره مشتري و زهره قرار داشت. ويكبار هم رفتم و به مريخ خيره شدم.

يكدفعه ياد اين موضوع افتادم كه بارها شنيده ام انسان اشرف مخلوقاته.

اگر با يك يهودي هم صحبت بشويد احتمالا از او خواهيد شنيد كه بني اسرائيل و قوم يهود نژاد برگزيده هستند و از اين دست صحبتها.!!

خيلي از جنگها و نژادپرستيها و جنايات از اين خود بزرگ بيني ها شروع شده و ميشه.

حالا اگر ما انسانها يك روزي كهكشان رو فتح كنيم و بتونيم به سيارات ديگه سفر كنيم آيا از اين زاويه كه ما اشرف مخلوقات هستيم به اونها نگاه ميكنيم يا نه؟!!

البته هرچند كه اين موضوعات به اتحاد ما انسانها كمك ميكنه ميتونه باعث نژاد پرستي و بروز جنگها منجر بشه.

از حالا بايد جلوي اين داستانها رو بگيريم!!!!!!

آرزو ميكنم هيچ يك از انسانها به خاطر مزيتي خاص يا طرز فكري خاص خود را بر ديگران ارجح و والاتر نبيند.و همه در صلح و آرامش زندگي كنند.

سیاره ی ناهید
06-13-2012, 08:57 PM
لیست ارزوهای بنده:‏1‏_سفر کردن به کره ماه‏.2_از نزدیک شاتل را ببینم. ‏3‏_خریدن یه تلسکوپ عالی.‏4‏_دیدن دنباله دار هالی.
‏به نظرتون به این ارزوها میرسم!‏

aseman zibast
06-22-2012, 03:02 PM
وای آرزوی های افراد نجومی مثل خود آسمون و نجوم زیبا و تقریبا همشون یک هدف را دنبال می کنن و اما آرزوهای من تازه وارد:
اطلاعات نجومی را افزایش بدم و اصلا اخبار نجومی اشتباه به بقیه ندم و اصلا ابراز پشیمونی نکنم از این که چرا این را را انتخاب کردم و این که حاضرم فقط برای یک لحظه زمین را از فضا ببینم و بعد بمیرم(مطمئنم به همشون می رسم) برای جامعه نجومی این که همه با هم متحد باشن و درمورد دیگران قضاوت عاقلانه و درست بکنن و مردم هیچ وقت از علاقه مندان به این آسمان زیبا سوال نکن که چرا نجوم؟

fateme.kokabi
06-22-2012, 09:20 PM
يكي از ارزو هاي نجومي من اينه كه به سياره ي مشتري سفر كنم؛چون مشتري از گاز و غباره ، من ميخوام بدونم كه در مشتري فرو ميرم يا اينكه در سطحش باقي ميمونم و وقتي از جوش عبور كردم ميخوام سطح خود سياره و اسمونش رو ببينم!!!!:rotflol::thumbsup:

Astronomy
06-22-2012, 09:25 PM
يكي از ارزو هاي نجومي من اينه كه به سياره ي مشتري سفر كنم؛چون مشتري از گاز و غباره ، من ميخوام بدونم كه در مشتري فرو ميرم يا اينكه در سطحش باقي ميمونم و وقتي از جوش عبور كردم ميخوام سطح خود سياره و اسمونش رو ببينم!!!!:rotflol::thumbsup:
نیاز به این همه خطر نیست!! جوابشو خودم بهتون میدم :دی

بعد از عبور از جو گازی بسیار غلیظ و قطور مشتری به هسته ی مایع مشتری میرسید

که هیدروژن مایع فلزی هست، و تا مرکز مشتری هم ادامه داره، پس فرو میرید! (البته اگه به هستش برسید :دی)

fateme.kokabi
06-22-2012, 10:27 PM
يعني بعد از اينكه در مشتري فرو رفتم از ان طرفش در ميايم؟:blink:

Astronomy
06-22-2012, 10:41 PM
يعني بعد از اينكه در مشتري فرو رفتم از ان طرفش در ميايم؟:blink:
این به خیلی چیزا بستگی داره

اگر از درون سیاره رها بشید و سرعت اولیه نداشته باشید بعد از چند باز تناوب به دور مرکز، در آخر در مرکز مشتری خواهیت ایستاد

اما اگر از بیرون رها بشید و یا سرعت اولیه داشته باشید، از اونطرف بیرون میاید! (البته اگر اصطکاک جو رو هم حساب کنیم خیلی از این پیچیده تر میشه که بررسی بیشتری نیاز داره!)

mohsen4465
06-23-2012, 01:10 AM
اینم لیست آرزوهای نجومی من:

1-دوتا مدارگرد مثل کاسینی به نپتون و اروانوس سفر کنن و من بشینم هر روز عکساشونو ببینم. :rambo:

2-یه کاوشگر به اروپا سفر کنه و بعد از سوراخ کردن یخ اون از اقیانوس زیرش عکس ارسال کنه.:slow:

3-چندتا کاوشگر به سیارات گازی بفرستن طوری که داخل اتمسفر اونها غوطه ور بشن و از اعماق اونها تصاویر سونار بگیره (نمیدونم چرا ناسا اینکارو نمیکنه!).:relief:

4-فضاپیمای افق های جدید زودتر به پلوتون برسه!:brigade.baka-wolf.c

5-خودم یه روز برم کره ماه اونجا قدم بزنم و ماشین سواری کنم.:hope my fake smile

6-یه فضاپیمای فوق السریع اختراع بشه که بتونه به ستارگان نزدیک سفر کنه و عکساشونو ما ببینیم.:sSW_darthvader:

7-هر بچه ای که آرزوی تلسکوپ دار شدن داره آرزوش برآورده بشه. :have a nice day:

8-این از همه آرزوهام مهمتره: خدایا من که چیز زیادی ازت نمیخوام. فقط تو رو جون هر کی دوست داری یه شب، همش یه شب که هوا صافه و من بیرونم و دارم رصد میکنم و ماه هم تو آسمون نیست بزن این برق لعنتی شهرو قطع کن. بابا همش نیم ساعت، نه اصن یه ربع، 5 دیقه، 3 ثانیه. چی میشه آخه. میخوام کهکشان راه شیری رو ببینم آخه، تا حالا ندیدم. :th_cry:

نازنین زهرا
06-23-2012, 09:36 AM
یه منجم آماتور چه آرزویی میتونه داشته باشه جز رفتن به یه رصد عالیییییییییییییییییییییی یییییی.........
البته ما که از قدیم الایام با عشق سفر به فضا زندگی میکردیم.....تا ببینیم خدا چی میخواد......

farimah sh
06-23-2012, 10:14 AM
خداوندا آسمون شب رصدي هيچ رصدگري رو ابري نكن!...آمين...نازنين زهرا موافقي؟ من كه از وقتي يادم مي ياد تا اومديم بريم رصد آسمون گريه اش گرفت......

گلناز
06-23-2012, 10:33 AM
من هیچ ارزویی ندارم فقط ارزوی من اینه که نجوم هم مثل ریاضی یا فیزیک یه درس پایه باشه...................

Negar Najafi
06-23-2012, 11:21 AM
یه آرزوی خوب!
یه شب خیلی خوب که میرید رصد با هوای بهاری، شروع می کنید جرم گرفتن. مثلاً میخواید لیست مسیه رو ببینید تو چه مدت میگیرید؛ بعد هر 5 دیقه 5 تا جرم میگیرید! به راحتی!
بدونه اینکه به نقشه نگاه کنید!
بعد 110 تا جرم مسیه رو توی 1 ساعت و 55 دقیقه میگیرید!
چه قدر عالی!
البته با این شرط که به موقع در رصدگاه باشید و در عرض جغرافیایی باشید که بتونید همه رو بگیرید.

Mani
08-01-2012, 10:38 AM
فعلاً بزرگترین آرزویی که دارم دیدن کهکشانه خودمونه! که با وجود این همه گرد و غبار و نور، ماه رو هم به سختی میشه دید چه برسه به بازوی کهکشان!
دومی هم تحصیل در رشته نجوم و کیهان شناسیه؛ آخری هم داشتن یه تلسکوپ خیلی خفن که بتونم سایر کهکشان ها رو رصد کنم...

رخساره روشنی
08-01-2012, 12:43 PM
آرزوی همه منجما خیلی زیاده و خیلی هم باحاااااااال !!!! :دی
من یکی از آرزو هام اینکه برم به یکی از قطب های زمین آفتاب نیمه شب رو رصد کنم خیلی جالبه چون تو سکوت شبه !!!
یکی دیگه اینکه برم رو سیارات مختلف مثلا مریخ آنالما بکشم خیلی هیجان داره :دی
آخریش که به ذهنم میرسه این که آسمون همدان صاف بشه شده عین شمال هر شب ابریه بابا پس بارش برساووشی رو چطوری ببینیم ، چطوری عکاسی کنیم خدا جون این ابرا یه دوسه هفته ای نباشن چی میشه :want%20!:

Negar Najafi
08-01-2012, 06:55 PM
یه سوال: همه آرزو ها باید نجومی باشن؟
من الآن یه آرزویه گنده دارم! یک لیوان آب پر از یخ بخورم! :yaeh am not durnk: (این آرزوه تا نیم ساعت دیگه درست میشه!)
آرزوهای بعدی: 1. کیهان شناسی رو از بر بشم.
2. یه دنباله دار کشف کنم.
3. بهترین اسکچ دنیا رو بزنم.
4. کرۀ زمین رو از ISS ببینم.
5. برم زمان گذشته، یه ذره با این اینشتین حرف بزنم، ببینم چشه آخه؟!!! :yuush::دی
6. اگر 5 حل شه، اینم درست میشه، چه طور میتوان در زمان سفر کرد؟

Amirali
08-01-2012, 08:39 PM
جدا از کشف ابرنواختر (همچنین داشتن تجهیزاتش :دی ) , تجربه بی وزنی و ..... الان بزرگترین آرزوی من اینه که اون روز از راه برسه که بدون دغدغه کنکور و دانشگاه با یه خیال رااااحت زیر یه آسمون تاریک دراااااز بکشم و آلبوم بی تو به سر نمیشود استاد رو گوش بدم. همین:)
خدایا یعنی این روز میرسه؟!...

solh
08-01-2012, 08:46 PM
جدا از کشف ابرنواختر (همچنین داشتن تجهیزاتش :دی ) , تجربه بی وزنی و ..... الان بزرگترین آرزوی من اینه که اون روز از راه برسه که بدون دغدغه کنکور و دانشگاه با یه خیال رااااحت زیر یه آسمون تاریک دراااااز بکشم و آلبوم بی تو به سر نمیشود استاد رو گوش بدم. همین:)
خدایا یعنی این روز میرسه؟!...
بی خیال بابا !دغدغه چیه .

امشب آسمون خیلی تاریکه !

تا کی غم آن خورم که دارم یا نه ... وین عمر به خوشدلی گذارم یا نه

پر کن قدح باده که معلومم نیست ... کاین دم که فرو برم، برآرم یا نه

( خیام)

javadstar76
08-01-2012, 09:30 PM
سلام.آرزوی من اینه که زنده باشم و دنباله دار هالی رو ببینم.

نجمه
08-12-2012, 12:32 AM
من آرزو هام اونقدر بزرگ نیست که نشه بهش رسید انقدر هم کوچیک نیست که همه بهش برسن:evanwhateverlinethi
دیدن شفق قطبی در حالی که کلی پنگوئن دارن کنارم بازی می کنن
مدیر یکی از پروژه های ناسا باشم
بعد از کار توی ناسا بیام ایران و رئیس سازمان فضایی بشم
یه مدرسه نجومی تاسیس کنم که بچه ها از دبیرستان نجوم شروع کنند و بعد توی دانشگاه رشته های نجومی بخونن(یه چیزی تو مایه های هنرستان خودمون ولی نجومیش:brigade.baka-wolf.c)
بی وزنی رو تجربه کنم
اون دنیا انیشتین رو ببینم:you're kidding, rig(آخه خیلی دوسش دارم)
قبل مردن هاوکینگ باهاش به عنوان مهندس ناسا حرف بزنم
حالا آرزو های خودمونی:
یه گروه رصدی واقعی تشکیل بدم که بچه هاش هی نپیچونن:(
یه دوربین و یه پایه خوب بخرم که باهاش عکاسی کنم
آسمون ایران از این غبار بدجنس خلاص بشه:crazy:
به اندازه کافی دنیا امنیت داشته باشه که من و دوستام بتونیم بریم بیابون رصد(آخه بچه ها نمیان میگن چون چندتا دختر تنهاییم خطرناکه:pissed%20off:)
بتونم نجوم تدریس کنم
با بچه های آوا استار بریم رصد

Saeed Jafari
08-12-2012, 12:55 AM
عجب ارزوهایی.....

ولی انسان به هرچی که واقعا بخواهد میرسه حتی اگر بخواهی مدیر یکی از پروژه های ناسا باشی می رسی ولی بعضی از ما منجما در حد یه حرف و ارزو اون رو حساب میکنیم.

nakhodaye aseman
08-28-2012, 08:37 PM
سلام
میخوام یه آرزوی دیگه هم بکنم که امید وارم دغدغه ی دوستان دیگه نباشه
و آرزوم اینه که کا هیچگاه بین منجم های یک شهر فاصله نیفته و هیچوقت نامردی بین دوستان نباشه
از ته دلم گفتم:th_cry::meditate:

safari
08-28-2012, 11:47 PM
آرزوی اینکه دلهامون به فراخی آسمونی که شما میشناسید و قلبهایی بدون هیچ نوع آلودگی و غبار مانند آسمونی که ایده ال شماست!

پاییز
08-29-2012, 10:47 AM
آرزوی من آرزوی عجیبیه شاید یه رویا باشه تا یک آرزو ...
من منجم نیستم فقط به ستاره ها به آسمون نگاه می کنم تا آروم بشم همین...

اما یه چیزی منو به سمت آسمون دعوت می کنه خستگی ،خستگی اززمینی هایی که خیلی بی رحمانه زمین رو از انسانیت خالی کردن ...
دلم می خواد برم تویک سیاره ی دیگه زندگی کنم بی هیچ دغدغه ای ازجنس زمین ...
خستم از اینجا دلم می خواد می رفتم به آسمون به یک کهکشان دیگه یه جای خیلی دور شاید سیاره ای توی آندرومدا ...
گاهی با همین رویا شبها می خوابم ...

barsavosh
08-31-2012, 12:58 AM
بچه که بودم آرزو داشتم از ناسا یه دعوت نامه دریافت کنم که توش از من خواسته شده برم به ناسا و اونجا کار کنم(نخندین، آرزو بر جوانان عیب نیست، چه برسه که بچه بودم:(:()
ولی حالا که سنی ازم گذشته!! و منطقی شدم دلم فقط یه تلسکوپ cpc سلسترون میخواد، یه بارم توی کویر تنها باشم، همین!! (دیدین چه کم توقع ام:grin:)

Orion Nebula
09-02-2012, 12:08 PM
وقتی خیلی کوچیک بودم می دونستم دمای خورشید خیلی بالاست و همه چی رو ذوب می کنه می گفتم بزرگ شدم می خوام یه سفینه بسازم که باهاش بشه به خورشید سفر کرد و ذوب نشه!اخییییی :)
ولی الان دوست دارم یه انجمن نجوم تو انزلی برپا کنم چون متاسفانه هنوز انجمن نجوم نداره:(
همینطور دلم می خواست یه بیابون کنار خونمون باشه که هر دفعه راحت برم توش رصدd: ارزو دارم شفق قطبی رو ببینم و برم جلوی سحابی شکارچی باهاش عکس بگیرم و یه منجم بزرگ بشم :)

Kianoosh.S
09-02-2012, 01:32 PM
Canon Full Frame Camera, Apochromatic Telescope, EQ6 Pro, Star Tracker Polarie

یه عالمه فیلتر عکاسی اعماق آسمان + یه عالمه لنز که همه سری ال کنون باشن چه تله چه واید و یه ماشین شاسی بلند مثل پاژن + یه زمین تو یک روستا با آسمون خیلی تاریک

rosokh2004
09-02-2012, 01:52 PM
همیشه آرزو داشتم برم فضا ( آرزو بر جوانان عیب نیست )

و.لی جدیدا یه آرزوی کوتاه مدت هم دارم و اون اینه که حراست دانشگاه بیخیال بشه بزاره بچه ها رو ببرریم رصد درست حسابی !!!!!

yeganeh miraftab
09-04-2012, 01:25 PM
این هم بخشی از آرزو های نجومی من:ساخت یه خونه ای که دارای یه گنبد شیشه ای(به جای سقفش) و دور از شهر باشه که هر وقت که بخوام با میدون دید بازی آسمون رو رصد کنم.جز اولین فضانورد هایی باشم که بتونم روی خاک خوش رنگ مریخ قدم بذارم و بتونم برای همیشه اونجا زندگی کنم(البته این بیشتر جنبه ی فضایی داشت). بتونم اولین کسی باشم که یک گونه حیات هوشمند فرازمینی پیشرفته رو در دور دست ها کشف و ثبت کنم.

فرناز
09-07-2012, 02:48 PM
من یه آرزوی کوچولو دارم.فقط اینکه فضانورد شوم و جزو اولین نفراتی باشم که به مریخ میروند باشم.

sk..galaxy
09-07-2012, 04:00 PM
:meditate:
اول تو المپياد تو مرحله جهاني رتبه اول بيام
بعدشم يه رصد خونه با تمام تجهيزات يه تلسكوپ 10 متري يه دونه 16 اينچ و 8 اينچ
چيزي نيست كه:دی:grin:

رخساره روشنی
09-07-2012, 06:55 PM
بازم آرزو
من همین الان آرزو میکنم تا قبل از اینکه تابستون تموم شه برم خارج از شهر تا بتونم یه عکس خوب بگیرم اگه بشه میخوام اون Hdr ای که تو تاپیک" عکاسی به روش HDR " گفتم بگیرم :are you for real :
همین و دیگر هیچ !:O_O:

noori
10-12-2012, 02:39 AM
آرزوی اول بنده ،براورده شدن آرزوهای قشنگ همه دوستان است.
وبعد یک آرزوی کوچولوی شدنی!!!!!!!یک سفر چند روزه به ماه(دوستان اگر خط هوایی تهران -ماه آغاز به کار کرد ،حتما به من اطلاع دهید .صمیمانه از شما سپاسگزارم!!)

marsgirl8
10-30-2012, 12:06 AM
واي حرف ارزو رو نزنيد. من اصولا ادم كمال طلبيم ارزوهاي كوجيك ندارم ! ولي ارزوي بزرك تا دلت بخواد. هميشه ارزو دارم 1بار هرطوري شده برم توی يکی ازون ماهواره هايي كه عكس ميندازه كهكشان راه شيري رو ازنزديك ببينم.
تازه شم اندرومدارم خيلي خيلي دوس دارم. البته ناكفته نماند ارزو بر جوانان عيب نيست!!

Arian Soltani
12-09-2012, 10:40 PM
سلام به همه شما ارزومندان
اول ارزوی بابام رو میگم که میخواد من برم تو ناسا چون خودش نتونست.
ولی ارزوی خودم اینه که زود بزرگ بشم اول بتونم ارزومو بگم بعد بابامک به ارزوش برسه .

noori
12-19-2012, 03:09 AM
کاش میشد یک دوره دیگه با دوستان به رصد میرفتم..کاش هر وقت برنامه رصد میشد از زمین و آسمان برای من کار درست نمیشد.......
یادها آشفته شد رفتیم ما از یادها
کی به جا ماند پر کاهی میان بادها

SAEED560
12-19-2012, 12:17 PM
با سلام
دوست داشتم یه بار از روی ماه زمین رو نگاه میکردم . البته این اولین ارزوی منه شاید بیشتر بشه ولی ای کاش ........

kimiya-gh
12-19-2012, 06:34 PM
منم میخوام برم ناسا

soheil+
12-19-2012, 08:12 PM
آرزو داشتم می تونستم خارج از جو به رصد بپردازم . میشه کمکم کنید!!!!!

منم میخوام برم ناسا

اگر رفتید وساطت مارو هم بکنید

arian_kh
12-19-2012, 10:08 PM
پا گذاشتن به ماه ... دیدار با اندیشمندان ناسا حالا ایرانی یا خارجی ..ایرانی باشه چه بهتر .. داشتن تلسکوپ خوب برای رصد ستارگان .. و غیره....

pulsar
12-23-2012, 10:13 AM
آرزو دارم عکسای نجومی زیادی بگیرم و جزو عکاسان توان (جهان درشب )بشم

دوست دارم عضو گروه رویت هلال بشم و در این زمینه رکوردا رو بشکنم
آرزو دارم که یه روز بتونم مردم زیادی رو به نجوم علاقه مند کنم

دیگه اینکه یک شب رصدی رو در تاریک ترین نقطه دنیا که حد قدر آسمونش بالای 7ونیم باشه تجربه کنم .

و داشتن یه تلسکوپ خیلی خوب.

همییییییییین!:brigade.baka-wolf.c

Soroush Samadi
12-23-2012, 05:20 PM
من 3 تا ارزو تو زندگی دارم::love:
1.مردم رو شیفته ی اسمان پر ستاره کنم.
2.هرچه زود تر ویکی نجوم کامل شه.
3.یک دنباله دار رو با چشم ببینم.
4.یک شفق قطبی رو با چشم ببینم.:)

Mahdieh. GH
12-23-2012, 07:07 PM
منم آرزو دارم که::ORLY:
1) همه جا بشه شفق قطبی دید و این همه آلودگی نوری نداشته باشیم.:slow:
2) بتونم امسال یه رصد خوب با دوستام و بچه های آوااستار داشته باشم.:hope my fake smile
3) به اختر فیزیک و نجوم بیشتر توجه بشه و وقتی هر کس ازم میپرسه دوست داری تو دانشگاه چه رشته ای بخونی و میگم اختر فیزیک، بهم نخنده و بگه ته ته این رشته استادی دانشگاهه.:snooty:
4) دوست دارم یه اتفاق عجیب نجومی بیفته و روش تحقیق کنم.:meaw:
5) ناسا رفتن رو هم که مثل بقیه ی دوستان خیلی دوست دارم. :rambo:
6) برم فضا و از اون بالا، عکس بگیرم :playingsmiley:
8) این رنگ آبی کم رنگ اسمم تا آخر هفته بنفش بشه یعنی کاربر ممتاز بشم:grin:
راستی راستی یادم رفت که بگم دوست دارم یه عکاس حرفه ای نجومی بشم و خودم سمینار بزارم!:t5hq2u:

kimiya-gh
12-24-2012, 05:20 PM
آرزو داشتم می تونستم خارج از جو به رصد بپردازم . میشه کمکم کنید!!!!!

اگر رفتید وساطت مارو هم بکنید
باشه
چون اسرار میکنید
ولی میرم
از دست زنبور عسل هم ک شده میرم

m.astronomer
12-24-2012, 05:52 PM
آرزوهای من به ترتیبd:

1.یه تلسکوپ داپسونی غول پیکرd:

2.دوست دارم از منظومه شمسی برم بیرون و همه چیز رو از اون بیرون ببینم

3.(حیف که دیگه شاتل بازنشسته شد) خیلی دوست داشتم یه بار با شاتل سفر کنم

4. دوست دارم برم مریخ

5.ناسا هم که همه میخواهیم بریمd:

Mahdieh. GH
12-24-2012, 11:50 PM
باشه
چون اسرار میکنید
ولی میرم
از دست زنبور عسل هم ک شده میرم

باز تو گیر دادی به زنبورای عسل؟ گناه دارن عسل درست میکنن...:))
میگم یه آرزوی جدید دیگه هم با توجه به اتفاقات اخیر اضافه شد واسه من::brigade.baka-wolf.c
خدایا حسودان علم رو خودت از روی زمین بردار و اجازه نده که مانع پیشرفت بقیه بشن! :explode:
خدایا هر کس احساس میکنه نجوم بی فایده ست تو ی یه نقطه ای از هستی بزارش که به نجوم هیچ ربطی نداشته باشه یعنی نه کهکشان نه منظومه مثل... ، واقعا مثل چی؟ مگه تو دنیا چیزی هم هست که به نجوم ربط نداشته باشه و خارج از دنیای اون تحقق بپذیره؟
دوستان نظر شما چیه؟
من که میگم نه...
اگه میگید آره منو توجیه کنید...

tasnim
02-02-2013, 03:51 PM
ببینید دوستان!
آرزوی من؛ ساده ترین یا عادی ترین موقعیتی هست که شما در رابطه با نجوم دارید؛ یعنی:
رصد در واقع فرصت رصد با خیالی آسوده:love:
این رو گفتم که قدر خودتونو بدونید:advise:
خوب! حالا خیلی نمیخواد دلتون برام بسوزه یه آرزوی دیگه هم دارم:
کاش میتونستم:63: سحابیها خوشه ها و... را رنگی ببینم:wink:
البته اینا شد آرزوهای یک منجم زیر حد آماتور:slow:

اماتور
02-02-2013, 05:05 PM
اگر عمری برام موند آرزوم اینه که خانواده ای که در آینده تشکیل میدم مثل من عاشق نجوم باشن و عضوی از این علم بشن.

mahnejad
02-08-2013, 06:41 PM
این روزا بعضیا ارزوهای جدیدی دارن از جمله خود من که با خبر فرستادن پیشگام به فضا یه لحظه به دلم افتاد که ایکاش منم از جمله ایرانی هایی باشم که تو اینده به فضا میتونم برم.همراه با هموطنان.

kimiya-gh
02-10-2013, 10:12 AM
باز تو گیر دادی به زنبورای عسل؟ گناه دارن عسل درست میکنن...:))
میگم یه آرزوی جدید دیگه هم با توجه به اتفاقات اخیر اضافه شد واسه من::brigade.baka-wolf.c
خدایا حسودان علم رو خودت از روی زمین بردار و اجازه نده که مانع پیشرفت بقیه بشن! :explode:
خدایا هر کس احساس میکنه نجوم بی فایده ست تو ی یه نقطه ای از هستی بزارش که به نجوم هیچ ربطی نداشته باشه یعنی نه کهکشان نه منظومه مثل... ، واقعا مثل چی؟ مگه تو دنیا چیزی هم هست که به نجوم ربط نداشته باشه و خارج از دنیای اون تحقق بپذیره؟
دوستان نظر شما چیه؟
من که میگم نه...
اگه میگید آره منو توجیه کنید...

من باهات موافقم
ولی این زنبور عسل رو نمیشه شیرین کاریاشو فراموش کنم مهدیه جون
این حسودان علم وقتی خبر همایشو بشنوه حالش گرفته میشه هااااا

مهدی صابری
02-10-2013, 11:27 AM
لیست آرزو های من

تاسیس بزرگ ترین رصد خانه دنیا.
دیدن دنباله دار هالی.
رفتن داخل یک سیاه چاله!!!!!!!!!!!

skynight
05-22-2013, 08:19 PM
آرزوی اولم این بود که بتونم برم مریخ
اما حیف!!!
حیف که زیرر 18 سالا نیمیتونن :sad:
تیرم خطا رفت :12:
آرزوی 2
اونم اینه که تو ایران یه رصد خانه ی درست و درمون ساخته شه:slow:
و سومی
مردم حتی اگه دنبال نجوم نرن ازش خوششون بیاد
وبه منجما نگن دونسی میخوای چی کار کنی؟:th_cry:
لیست آرزو هام زیاده یادم افتاذ میگم:گل

مداد رنگیهام
05-22-2013, 09:48 PM
آرزوهای نجومی من شاید واسه خیلیهاتون خاطره باشه...:)

اولیش اینه که من تاحالا با ابزار رصد نکردم...الان که دارم فک میکنم میبینم دوروغ چرا...با عینک رصد کردم! خب چرا میخندین؟عینکم خودش عدسی داره کانون داره ابزار محسوب میشه :دی دوس دارم با تلسکوپ رصد کنم بعد دوس دارم از اون عکسا هست که تو تالار عکاسیه از عمق آسمانه سحابی کهکشان از اونا بگیرم...بعد دوست دارم دیپلم ریاضی بگیرم... :دی بعد فیزیک بخونم بعد برای ارشدم هم اخترفیزیک بخونم...بعد دوس دارم یه رشته ای باشه که هم مربوط به زیست و بدن باشه هم به نجوم ربط داشته باشه بعد من برم تو اون زمینه کار کنم...
یه آرزویه دیگه هم دارم اینه که پزشک ایستگاه فضایی بشم:)) خب فضانوردا هم مریض میشن دیگه مگه نه؟:دی

Negin_GH
05-23-2013, 11:18 AM
آرزوهای من زیادن.چندتاشونو که الان یادمه میگم:):

1-هروقت درباره نجوم پیش دوستام حرف میزنم نگن نجوم همش خرافاته(یعنی اگه نمیخوان نجومو دوست داشته باشن حداقل شناخت درستی ازش داشته باشن):sad:

2-توی یه سحابی قدم بزنم:))

3-از ستونهای خلقت برم بالا،از اون بالا جهانو تماشا کنم:brigade.baka-wolf.c

4-الودگی نوری نداشته باشیم.یا حداقل کم شه:63:

و....:love:

aysa
05-23-2013, 02:13 PM
آرزوهاي من:(بعضياشون هدف اند)
1:روزي به ااسم منجم حرفه اي شناخته بشيم :(
2:كيهان شناسي و اختر فيزيك وفيزيك جديد رودر حد عالي بلد باشم;)
3:يه كاري واسه جلوگيري از گرم شدن زمين بكنم
4:المپياد هم حداقل واسه اين كه از نجوم چيزي ياد بگيرم بخونم:39:
5:در سحابي سر اسب اسب سواري كنم!!!:دی

miladioaa
05-23-2013, 07:34 PM
ارزو های من:
1-خونمون تو کویر باشه تا هر شب بتونم رصد کنم:43:
2-مبانی اختر فیزیک رو در حد عالی بلد باشم:32:
3-تو المپیاد نجوم موفق بشم البته برای شناخت بیشتر از نجوم:grin:
4-داخل یک سیاهچاله بی افتم تا ببینم توش چه خبره:banana:

skynight
05-26-2013, 07:45 PM
آها یکی که خیلی مهه الان یادم افتاد
زمین گرم نشه
آلودگی کم شه
یه آدم باحال پیدا کنم که مخ باشه هرچی پرسیدم جواب بده:rotflol:
و هی نگه سوالات تموم نشد؟؟؟:sad:
:yaeh am not durnk:

rezash
05-26-2013, 11:45 PM
آها یکی که خیلی مهه الان یادم افتاد
زمین گرم نشه
آلودگی کم شه
یه آدم باحال پیدا کنم که مخ باشه هرچی پرسیدم جواب بده:rotflol:
و هی نگه سوالات تموم نشد؟؟؟:sad:
:yaeh am not durnk:

در فروم آوااستار در هر تالاری قسمت پرسش و پاسخ وجود داره.

وخیلی از دوستان مطلع نیز هستند که بتونند حتی المقدور جواب سوالاتتون بدهند.

خیالتون از بابت این مساله راحت باشه.نیازی به یکنفر آدم باحال ندارید.

فائزه معتضدیان
05-27-2013, 10:21 AM
آرزو های من:
یه آدم خیلی مخ و باحال بشم:دی
واقعیت سفر در زمان رو کشف کنم(به فهمیدنش هم راضیم!)
یکی از بهترین تلسکوپ های جهان رو دراختیار داشته باشم...
وقتی پیر شدم آلزایمر نگیرم و بتونم به فعالیت های علمیم ادامه بدم
و...!

space
05-27-2013, 04:34 PM
در حال حاضر از آرزو های نجومی من برای خودم اینه که آسمون نیمکره جنوبی رو ببینم(البته برا خیلی ها اینجا این یه خاطرست:)) )
و یه آرزو بزرگم هم اینه که بتونم فرستاده شدن یک فضانورد ایرانی توسط مهندسان ایرانی به فضا رو ببینم! و همه تلاشم رو میکنم که بتونم در اون پروژه کمترین کمک هم شده انجام بدم.

gisu
06-03-2013, 09:56 PM
اول آرزو دارم یه شب کل برقای تهران بره بتونم بدون هرگونه آلودگی به آسمون و ستاره ها نگاه کنم دو اینکه یه شفق قطبی از نزدیک ببینم واینکه روزی بشه برم ناسا

reza3000
07-01-2013, 09:33 PM
بچه ها نیمه شعبان امسال یعنی سشنبه4/4/92مرگ یک ستاره رودیدم جاتون خالی من ۹ سالمه آرزوم یک تلسکوپه

berjis93
07-01-2013, 11:09 PM
یه ارزو بیشتر ندارم.دوسدارم به همممممممه ادما نجوم یاد بدم...
البته قبلش باید اونو کاملا بلد باشم قبلش از ارزوم اینو در نظر داشته باشید

Negin_GH
07-02-2013, 01:00 PM
یکی از آرزوهای من این بود که تو کلاسای رصدخونه زعفرانیه شرکت کنم ولی همزمان با کلاس زبانم بود.:20::20:
بعد از مدتها که از نجوم دور بودم میخواستم برم کلاس...:20:

اینجا کسی هس که آرزو داره فقط رصد خونه رو ببینه...حتی داخلش هم نره.فقط یه دیقه تو یه جمع نجومی باشه...(خطاب به کسانی که تو رصدخونه برو و بیایی دارن...)

newastronomer
07-02-2013, 04:27 PM
یکی از آرزوهای منم دیدن یه رصدخونه از نزدیکه و آرزو دارم از توی رصد خونه به آسمون نگاه کنم
آرزو دارم توی شهرمون یه رصدخونه درست بشه

reza3000
07-22-2013, 06:31 PM
بچه ها یکی دیگه از آرزوهای من اینه که یک فیزیکدان بشم

یکی دیگه از آرزوهای من این هست که یک روز بی وزنی رو حس کنم

noori
08-22-2015, 03:43 AM
آرزو بر جوانان عیب نیست.!!مطمئنم این امکان وجود داره که مثل 20سال پیش به رصد برم . هر چند بارش برساوشی امسال راهم از دست دادم و به دیدن دو شهاب از پنجره خانه بسنده کردم

violet20
08-22-2015, 02:05 PM
سلام همه دوستان !
منم کلی آرزوی نجومی دارم مثل رها شدن تو فضای خالی بین ستاره ها... دوس دارم یه روز بشر بفهمه چرا این همه فضای خالی وجود داره و چرا ما فقط یه اپسیلون از فضایی که کشف شده رو اشغال کردیم....
ناگفته نماند دوس دارم حتی اگه منجم نشدم چند تا دوست نجومی باشه از اون مخ های فیزیک و اینا...باهاشون برم تو کویر و فقط شب که میشه توی سکوت کیهانی، کهکشان راه شیری رو ببینم....
یه روزی هم میرم این دانشمندان گرامی چه ایرانی چه خارجی ملاقات می کنم....
فکر نکنم کسی باشه دلش نخواد از فضا کره زمین رو با اون همه دغدغه های کوچیکش ببینه....

آقای اسپاک
08-30-2015, 09:49 PM
آدمایی مثله من که تازه نجوم رو به صورت جدی دنبال می کنن ممکنه آرزوهای بزرگ و کوچیکی داشته باشن.
کوچکترین آرزوم اینه که یه تلسکوپ عالی داشته باشم،البته با همین دوچشمی کوچیکم هم خیلی با دیدن ماه حال می کنم!
دوست دارم یه شرکت حمل و نقل فضایی بسازم که مسافر ها تا اندازه ای بالا ببرم که زمین رو مثله عکسایی که از ایستگاه فضایی بین المللی ارسال می شه ببینند.
یه آرزوی دیگرم اینه که از داخل تلسکوپ کک به آسمان نگاه کنم.

خوبیش اینه که تازه 16 سالمه و اگه از تمام توانایی هام استفاده کنم انشاا... به آرزوهام میرسم.
یا علی

علیرضا اشرفی
08-31-2015, 03:50 PM
آرزوی من اینه که از بیرون جهان تمام کیهان رو مشاهده کنم
شب ها در خواب میان سحابی ها پر بکشم و کهکشان هارو از نزدیک ببینم
(گرچه شاید این جمله زیاد معنی نده آخه کهکشان ها خیلی بزرگند)

farab
10-04-2017, 02:12 PM
من همیشه دوست داشتم تو اتاق خوابم تمام تجهیزات مربوط به نجوم را راه اندازی کنم و باهاش ستاره ها رو بصورت دقیق و بزرگ نگاه کنم ولی متاسفانه هیچ وقت به این خواسته نرسیدم و ...