PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت هاى طالع بينى و علم نجوم

شايان سليم شهشهانى
08-21-2010, 04:24 AM
راستش چون خيلى از دست اونايي كه طالع بينى و نجوم را يكى ميبينن خسته شدم ، و در حقيقت نتونستم براشون اثبات كنم با اينكه به نظر ميرسه اين دو با هم يكى هستند اما تفاوت هاي بسياري دارند...
مي خواستم از دوستان تقاضا كنم كه راه كار هايي براي ايستادن جلوي اين جور ادما را به من و بقيه پيشنهاد كنند
با تشكر 

راسپوتين
08-21-2010, 11:01 AM
سلام جناب شهشهاني

بحث جالبي رو شروع كرديد

اتفاقآ من قبلآ در يك زمينه خاص ، بحث هاي مفصلي با يك سري طرفداران متعصب طالع بيني ( آسترولوژي ) انجام دادم

براي بحث با اونها مجبور بودم مبناي فكريشون رو ياد بگيرم و اين شد كه خيلي از منابعشون رو هم مطالعه كردم .

حالا ايشالا سر فرصت براتون ميگم كه چه جيزهايي ميگن و اشتباهاتشون كجاست ....

فكر ميكنم بحث مفصلي ميشه ;)

پیام بهرام پور
08-21-2010, 11:02 AM
دوستان این مشکل دیرینه خیلی ها رو از پادر اورده
اما باید به یک نکته توجه کرد و آن هم این است که برخی از روی بی اطلاعی به طالع بینی روی می آورند.
و برخی دیگر هم از روی سماجت!:OSMILEY: اما به هر حال شما باید شخص مقابل خود را بشناسی و بعد بهش جواب درخور بدی
ببین ما نباید یک مرتبه بگیم که طالع بینی غلط هست. باید اول یه توضیحی بدیم که شخص مقابل بدونه که ما اطلاعات کافی رو داریم تا آرامش خاطر بگیره و بعد بحث اصلی رو انجام بدیم.
اول از تفاوت طالع بینی (astrology) با ستاره شناسی یا نجوم (astronomy) شروع می کنیم:
طالع بینی به معنی مشاهده ی ستارگان و اجرام آسمانی و زمان انجام برخی از رویدادها است که آن را به برخی از پدیده های روزمره ارتباط می دهند و نجوم علمی است که به صورت آکادمیک و اصولی به بررسی اجرام آسمانی می پردازد.
پس از این مرحله باید گفت که طالع بینی هیچ توجیه علمی ندارد اما ما آن را نفی نمی کنیم! بلکه می گوییم که علم امروز هیچ توجیه قطعی برای آن ندارد.
و این که با رابطه ی گرانش جهانی نیوتن حساب کنید از هر ستاره یا سیاره که در کتاب های طالع بینی مورد بررسی می شوند چند نیوتن نیرو به ما وارد می شود و احتمالاً باید شخص مقابل یاقبول کند و یا این که سکوت اختیار کند:thumbsup:

پیام بهرام پور
08-21-2010, 11:05 AM
البته باید یکی از مهمترین بخش های توجیه دیگران را در نظر گرفت!:oh noes:
بسیاری از افراد صرفاً به منظور یاوه گویی و اصرار بر حرف خود ممکن است که دلایل غیر منطقی و ... بیاورند اما شما باید ضمن حفظ خونسردی پاسخ چنین افرادی را بدهید و اگر احساس کردید که بحث با این افراد مخل اموزش های ضروری تر برای افراد حاضر است بحث را پایان دهید.:have a nice day:

شايان سليم شهشهانى
08-21-2010, 08:57 PM
مثلا همين فيلم ٢٠١٢ ، يسري به من ميگن كه شما نجومي ها رفتين از اين فيلما ساختين ذهن مردم را درگير كنيد و از اين حرف ها ، اما وقتي من كل قضيه هايي كه تو فيلم گفته بود را بصورت علمي بهشون توضيح دادم باور نكردند !!!، براي رد فيلم ٢٠١٢ بهترين راه چيست؟!

شايان سليم شهشهانى
08-22-2010, 01:45 AM
من فكر كنم يكي از مشكلات طالع بيني حركت تقديمي زمينه...
حركت تقديمي زمين كه باعث عوض شدن ستاره اي مي شود كه محور چرخش زمين به سمت اوست ، در حال حاضر اين محور به سمت ستاره ي الفاي دب اصغر است يعني همان ستاره ي قطبي خودمان
حركت تقديمي باعث خيلي اتفاق ها مي شود ، ستاره ي قطبي را عوض مي كند ، و البته باعث تغيير مكان خورشيد در ماه هاي ثابت مي شود
، مثلا اگر در ٢٠٠٠ سال پيش در روز ١ فروردين ، صورت فلكي حمل ميزبان خورشيد بوده ، امسال صورت فلكي حوت ميزبان است ، يعني در كل دوره تناوب يك دور حركت تقديمى ٢٦٠٠٠ سال است ، يعني تقريبا هر ٢٠٠٠ سال اين ١٢ صورت فلكي دايره البروج عوض مي شوند تا پس از ٢٦٠٠٠ سال يكدور كامل دور بزند ، حال پس از گذشت حد اقل ٢٠٠٠ سال از طالع بيني ما بايد كل بنيان طالع بيني را عوض كنيم ...
مثلا اگر شما متولد ماه ارديبهشت باشيد ، ان وقت بايد بجاي طالع ثور (ماه ارديبهشت) ، طالع حمل را بخوانيد!!! ، زيرا با در نظر گرفتن سن حد اكثر كم شما ( نسبت به دوره تناوب حركت تقديمي)، شما وقتي بدنيا امديد كه خورشيد در صورت فلكي حمل بوده ، نه ثور!!!
بنابراين از اين به بعد طالع يك ماه قبل خود را بخوانيد...!
با دانستن اين قضيه ، تمام مردمي كه به فكر خودشان طالع مخصوص به خود را مي خوانند ، اشتباه مي كنند! (لطفا اطلاع رساني كنيد!!!)

Panahandeh
08-22-2010, 01:38 PM
http://www.forexrainbow.com/files/ud1mok687la99xr07ch6_thumb.jpg (http://www.forexrainbow.com/viewer.php?file=ud1mok687la99xr07ch6.jpg)
از این اظهار نظر کامل و وجیز آقای شهشهانی عزیز تشکر می کنیم.
مشکل دیگر طالع بینی به کمک صورت های فلکی:
همان طور که می دانید وقتی در طالع بینی ماه ها می گویند : شما متولد ماه ... هستید و ... ویژگی های را دارید، چون صورت فلکی شما ... است. در اصل این افراد به قرار گرفتن ظاهری خورشید در صورت های فلکی استناد می کنند.
مسئله ی جالب این است که خود خورشید با زمین حدود 150 میلیون کیلومتر فاصله دارد. از طرفی خود ستاره های صورت های فلکی با هم هیچ ارتباط فیزیکی ای ندارند و حتی نور آن ها چندین سال در راه است تا به ما برسد.
حالا شما قضاوت کنید مثلا بنده که در ماه اردیبهشت به دنیا اومدم، چطور قرار گرفتن خورشید از نظر ظاهری در این ماه در شکل کاملاً ذهنی و انتزاعی ثور می تونه تو شرایط اخلاقی و حتی سرنوشت من تأثیر داشته باشه.
البته از این هم که بعضی وقت ها این پیش بینی ها درست از آب در میاد هم نمی شه گذشت اما بهترین استدال برای توجیه اونها؛ استفاده و داده سنجی آماری می تونه باشه و با اطمینان حداقل میشه گفت هیچ توجیه علمی ای نداره!

Tahereh Ramezani
08-23-2010, 03:04 PM
وقتی در مجله ای می نویسند که مثلا تا آخر هفته فلان اتفاق خوب یا بد برای متولدین امرداد می افتد ، یک نفر این مطلب را می خواند و از آن می گذرد ولی یک نفر دیگر می خواند و به آن شاید بدون هیچ دلیل منطقی اعتماد کند و باور کند . این باور به صورت طبیعی در ضمیر ناخودآگاه فرد نفوذ کرده و روال زندگی آن فرد را در جهتی قرار می دهد که چنان اتفاقی تا حد امکان برایش پیش آید .
در مجموع چنین افرادی به آن باور و یقین دارند و باید کوشید تا باور افراد را تغییر داد .
این کار را می توان با برپایی همایش ها و سمینارها و در برنامه های ترویجی نجومی و سایر برنامه ها انجام داد .

Hojjat Zafarkhah
08-23-2010, 06:48 PM
سلام به همه دوستداران آسمان صاف و پر ستاره
اگه جسارتي به عزيزان با تجربه نجومي نباشه منم يه نظري راجع به همين موضوع دارم:
بايد باور كنيم كه علم نجوم هنوز به اون مرتبه اي نرسيده كه همه مردم قبولش داشته باشن نجوم يه علميه كه خيلي ها اونو با بسياري از خرافه گويي ها منطبق مي دونن حتي بعضي از افراد متعصب مذهبي بنا به سخني از امام علي كه اصلا ربطي به نجوم امروزي نداره اون(نجوم)رو علمي منسوخ مي دونن.
اما بايد نجوم رو براي افراد معتقد به طالع بيني و خرافه گويي طوري تعريف كنيم كه بدونن كه نجوم همينطوري و به دست افراد نالايق رشد نكرده كه اون رو به علم هاي بي پايه و اساسي مثل طالع بيني تشبيه كرد.
افرادي چون خيام - غياث الدين جمشيد كاشاني - گاليله - نيوتن - اينيشتين و......... كه همگي مخلف جدي و سرسخت طالع بيني و به قول آقاي پيام بهرام پور (ياوه گويي)هاي مسخره بودند.
البته حرف راست هميشه در طول تاريخ دشمنان و مخلفان زيادي داشته و دارد و خواهد داشت اين بر ما واجب است كه بتونم اين مخالفان رو به موافقان تبديل كنيم البته با همكاري همديگه.
اميدوارم نظرتون رو درباره حرفايي كه زدم بگيد تا بتونيم ريشه اين ياوه گويي ها و خرافه گويي هارو از بين ببريم.
آسمانتان پر از ابرهاي نجومي

پیام بهرام پور
08-25-2010, 10:59 AM
البته دوستان باید به یک نکته توجه کنیم
بعضی از افراد طالع بینی را به صورت اماری بررسی می کنند مثلاً در یک جامعه ی اماری متولد مهر ماه تحقیقاتی به عمل می آورند و می بیننند که 80 درصد آنها یک ویژگی خاصی دارند که در این صورت نمی توان خیلی به آنها ایراد گرفت!
البته این به معنی تأیید این کار نیست و من فقط می گویم که نمی توان از آنها ایراد گرفت چون بالاخره یک کار علمی می کنند

Panahandeh
08-26-2010, 01:46 PM
دوستان بنده یک بار دیگه برای اینکه مشلکی ایجاد نشه این توضیح رو می دم که :
خود خورشید با زمین حدود 150 میلیون کیلومتر فاصله دارد. از طرفی خود ستاره های صورت های فلکی با هم هیچ ارتباط فیزیکی ای ندارند و حتی نور آن ها چندین سال در راه است تا به ما برسد.
حالا شما قضاوت کنید مثلا بنده که در ماه اردیبهشت به دنیا اومدم، چطور قرار گرفتن خورشید از نظر ظاهری در این ماه در شکل کاملاً ذهنی و انتزاعی ثور می تونه تو شرایط اخلاقی و حتی سرنوشت من تأثیر داشته باشه.
البته از این هم که بعضی وقت ها این پیش بینی ها درست از آب در میاد هم نمی شه گذشت اما بهترین استدال برای توجیه اونها؛ استفاده و داده سنجی آماری می تونه باشه و با اطمینان حداقل میشه گفت هیچ توجیه علمی ای نداره!

Tahereh Ramezani
09-04-2010, 08:50 PM
لطفا دوستان توضیحی قانع کننده در رابطه با مطلب زیر بدهید :

به نظر طرفداران اختربینی انسان هنگام تولد ، مغز و سلسله اعصابش تحت تأثیر امواج کیهانی و نیروهای جاذبه و امواج منتشر شده از سیارات قرار می گیرد و مغز و روان او به وسیله آن امواج همانند کامپیوتری که برنامه ریزی می شود ، برنامه ریزی می گردد . در واقع به عقیده آنان ، همان طور که امواج کیهانی و پرتوهای ناشی از سیارات شکل موجودات را در طبیعت تعیین می کنند ، همان ها نیز سرنوشت و خطی مشی حیات انسان را در روی کره زمین معین و مشخص می کنند . جدیدترین عقیده ای که عنوان شده آن است که امواج ناشی از سیارات بر روی امواج کوتاه اثر می گذارد . بدین لحاظ وقتی سیارات بر روی خورشید اثر می گذارند ، به طریق اولی بر کره زمین نیز اثر می گذارند . امروز در علم اخترشناسی ثابت شده که از ستارگان و سیارات امواج رادیوئی و تشعشعات قوی ساطع می شود که از جمله آنان سیارات زهره و زحل است .

لایال واتسون ، محقق انگلیسی در کتاب فوق طبیعت می نویسد که ، نیروهای کیهانی بر آب درون اندام و ارگان های انسان تأثیر دارد . باید گفت این تأثیر شامل حیوان و گیاه نیز می شود . از نظر ایشان ، آب نسبت به امواج الکترومغناطیس بسیار حساس است و در برابر آن عکس العمل و واکنش نشان می دهد .

نیروهای کیهانی و پرتوهای آن در شکل دادن و ساختن و پرداختن و تحت تأثیر قرار دادن ژن ها و سلول ها و مولکول های انسان مانند dna و کروموزوم ها ریبوزوم ها نقش اساسی داشته است .

شايان سليم شهشهانى
09-04-2010, 10:52 PM
لطفا دوستان توضیحی قانع کننده در رابطه با مطلب زیر بدهید :

به نظر طرفداران اختربینی انسان هنگام تولد ، مغز و سلسله اعصابش تحت تأثیر امواج کیهانی و نیروهای جاذبه و امواج منتشر شده از سیارات قرار می گیرد و مغز و روان او به وسیله آن امواج همانند کامپیوتری که برنامه ریزی می شود ، برنامه ریزی می گردد . در واقع به عقیده آنان ، همان طور که امواج کیهانی و پرتوهای ناشی از سیارات شکل موجودات را در طبیعت تعیین می کنند ، همان ها نیز سرنوشت و خطی مشی حیات انسان را در روی کره زمین معین و مشخص می کنند . جدیدترین عقیده ای که عنوان شده آن است که امواج ناشی از سیارات بر روی امواج کوتاه اثر می گذارد . بدین لحاظ وقتی سیارات بر روی خورشید اثر می گذارند ، به طریق اولی بر کره زمین نیز اثر می گذارند . امروز در علم اخترشناسی ثابت شده که از ستارگان و سیارات امواج رادیوئی و تشعشعات قوی ساطع می شود که از جمله آنان سیارات زهره و زحل است .

لایال واتسون ، محقق انگلیسی در کتاب فوق طبیعت می نویسد که ، نیروهای کیهانی بر آب درون اندام و ارگان های انسان تأثیر دارد . باید گفت این تأثیر شامل حیوان و گیاه نیز می شود . از نظر ایشان ، آب نسبت به امواج الکترومغناطیس بسیار حساس است و در برابر آن عکس العمل و واکنش نشان می دهد .

نیروهای کیهانی و پرتوهای آن در شکل دادن و ساختن و پرداختن و تحت تأثیر قرار دادن ژن ها و سلول ها و مولکول های انسان مانند dna و کروموزوم ها ریبوزوم ها نقش اساسی داشته است .

من زیست شناسی بلد نیستم ، ولی نجوم که بلدم!
درباره ی این قسمت :"""امروز در علم اخترشناسی ثابت شده که از ستارگان و سیارات امواج رادیوئی و تشعشعات قوی ساطع می شود که از جمله آنان سیارات زهره و زحل است . """"
باید بگم که: بله ، ستارگان تمام امواج مغناطیسی را از خود ساطع می کنند ، اما سیارات... اونم زهره و زحل که هیچ ربطی به هم ندارن واقعا دیگه نه...!
بعدشم :
همونطور که همه می دونن برای ثبت امواج رادیویی ستارگان ما کار هایی مثل این:
http://cache.io9.com/assets/resources/2008/04/SETI.jpg
انجام می دهیم!!!!!
اون وقت این امواج قوی که با رسیدن به ما اونقدر ضعیف هستند که باید به سختی اونارو ثبت کنیم(البته دلیل بزرگ بودن این بشقاب ها بلند بودن طول امواج رادیوییست) اما انها باز هم ضعیفند ، چیجوری می تونند رو ذهن و مغز و زندگی ما تاثیر بزارند ...
البته تاثیر می زارنا ، ولی تاثیرش رو انسان ها همین ساختن این بشقاب ها و ... SETI و ایناس...!

narcissus flower
09-04-2010, 11:56 PM
من زیست شناسی بلد نیستم ، ولی نجوم که بلدم!
درباره ی این قسمت :"""امروز در علم اخترشناسی ثابت شده که از ستارگان و سیارات امواج رادیوئی و تشعشعات قوی ساطع می شود که از جمله آنان سیارات زهره و زحل است . """"
باید بگم که: بله ، ستارگان تمام امواج مغناطیسی را از خود ساطع می کنند ، اما سیارات... اونم زهره و زحل که هیچ ربطی به هم ندارن واقعا دیگه نه...!
بعدشم :
همونطور که همه می دونن برای ثبت امواج رادیویی ستارگان ما کار هایی مثل این:
http://cache.io9.com/assets/resources/2008/04/seti.jpg
انجام می دهیم!!!!!
اون وقت این امواج قوی که با رسیدن به ما اونقدر ضعیف هستند که باید به سختی اونارو ثبت کنیم(البته دلیل بزرگ بودن این بشقاب ها بلند بودن طول امواج رادیوییست) اما انها باز هم ضعیفند ، چیجوری می تونند رو ذهن و مغز و زندگی ما تاثیر بزارند ...
البته تاثیر می زارنا ، ولی تاثیرش رو انسان ها همین ساختن این بشقاب ها و ... Seti و ایناس...!
من با آقای شهشهانی کاملا موافقم ااگه علاقه مندان به طالع بینی عاقلانه نگاه کنند چگونه این امواج روی ما اینقدر اثر میگذارند؟ به نظر من این نوعی به مسخره گرفتن افرینش انسان است .بهترین فایده ی طالع بینی خواندن و وقت گذروندن هست.(البته بنده جسازت نمیکنم به طالع بین ها)

169
10-10-2010, 10:59 PM
یه نکته بهتره بگم :
مطلبی که توی پست 12 گذاشته شد تا حد خیلی زیادی واقعیت داره!!!
البته نه به نجوم ربط داره نه به طالع بینی!
به متافیزیک بر میگرده!متافیزیک علم ماورای طبیعته یعنی با فیزیک ما قابل درک نیست!!!به اندازه ی کافی در مورد متافیزیک خوندم که اینو میگم!!!
مثلا بلند شدن یه انسان از زمین یه چیز واقعیه و پرواز اجسام توسط نیروی ذهن یه چیزه غیر قابل درکه و باید به متافیزیک روی آورد!
مثلا همین یوگا یه تمرینی از تمرین های متافیزیکه برای تقویت تمرکز و ....! کسی نمیتونه اینو انکار کنه چون مستندات و آزمایش های علمی انجام شده و ثابت شده!
موضوع طالع بینی از پایه مشکل داره و پایه اش بر پیش گویی بوده!طبیعتا پیش گویی غیر ممکنه حتی تو متافیزیک!!!
طالع بینی هم با متافیزیک هم با فیزیک هم با نجوم کلا 180 درجه اختلاف داره!!!

نجم62
10-29-2011, 07:22 PM
بحث جالبیست.امایک نکته بایدحتماموردتوجه قراربگیرد.همانطورکه میدانیدطالع بینی ازنجوم دوبحث متفاوت هستندکه البته دربعضی ازمواردبایکدیگرارتباط هایی پیدامیکنند،مثل همین بحث فاصله های ستارگان ازهم که باتوجه به علم نجوم درتعیین فاصله هابایدخیلی دقیق باشد.همین اندازه گیری درطالع بینی حائزاهمیته.درکناراین دوفاکتورنجوم وطالع بینی ما واژه متافیزیک هم داریم.درامورمتافیزیکی ارتباط های بسیارنزدیکی بین نجوم وهاله هاوهمان چاکراهای انسانی وجوددارد که تاحدودی ازنظرعلمی نیزثابت شده اند.بحث کوچکی ازآن درنوع ارتباط ستارگان باشادی وغم عمومی مربوط است که جدیدا به صورت تجربی درحال بررسی است.اماعلوم ناشناخته ایی هستندکه هنوزکشف نشده اند.پس بهتراست درکنارعلوم کشف شده به علومی که به کشفیات بیشتری هم نیازدارندتوجه بشود.خوب است اگرشمادراین زمینه بیشتراقدام کنیدتااینگونه اعضای آوااستاربه پژوهش ونظریه پردازی بپردازند.عذرمی خواهم اگراینجانظرم رودادم.باسپاس...

نجم62
10-29-2011, 08:26 PM
بله کاملا درسته.این یقین وباورمربوط به غده هیپوتالاموس واثرآنزیم های ترشحی می باشدکه برهاله های انسانی که از7چاکرای اصلی عبورکرده وتاحدودی شبیه جسم پلاسمااست مربوط میشود.این هاله ها رابط فیزیک بامتافیزیک می باشد.باسپاس

Sunrise
10-29-2011, 08:44 PM
بله کاملا درسته.این یقین وباورمربوط به غده هیپوتالاموس واثرآنزیم های ترشحی می باشدکه برهاله های انسانی که از7چاکرای اصلی عبورکرده وتاحدودی شبیه جسم پلاسمااست مربوط میشود.این هاله ها رابط فیزیک بامتافیزیک می باشد.باسپاس

البته دوست عزیز

دقت دارید که اینجا یک فروم نجومی هست
و مطالب باید صبغه نجومی داشته باشن!

ممنون که از این به بعد توجه میکنید ;)

نجم62
11-03-2011, 06:10 PM
sunriseدوست عزیزحرفتان روتایید میکنم.سعی میکنم بیشترتوجه کنم.اماموضوع این قسمت طالع بینی ونجومه.من هم توضیح مختصرعلمی وارتباط این دو واژه روتوضیح دادم.چون بین این دو واژه ارتباط هایی وجود دارد که البته ازنظرتئوری علم نجوم جزء شاخه های آن محسوب نمیشود.امااین نکته بسیار مهمه که جدیدا ارتباط هایی بین آنهاپیداشده که فکرمیکنم توجه به آن درخورکشفیات علوم جدید نجوم باشه.توجه به جزئیات موضوع فکرمی کنم مهم باشد.باسپاس فراوان ازراهنمایی شما

نجم62
11-09-2011, 08:07 PM
(قلبهای پاک فقط سخن خداوند را ازآسمان منعکس میکنند)...

دوستان عزیزاگراجازه دهید ازابتدای پیشینه تحقیق این بحث شروع کنم.موضوع طالع بینی درگذشته متوجه بسیاری ازدانشمندان حتی پادشاهان وفرزانگان بوده است.علت توجه پادشاهان وتوجه به منجمان وبهادادن به آنها همین موضوع طالع بینی وپیش گویی های آن بوده است.حتی سده های اخیر،نیز دولتمندانی چون ناپلئون امپراطورفرانسه به موضوع طالع بینی توجه داشتند.
پس بایدبدانیم که طالع بینی چه درست است یااشتباه درگذشته یکی ازعلتهای مهم ایجادانگیزه درآموختن علم نجوم بوده.درواقع مقدمه رفتن به سوی علم نجوم طالع بینی بوده است.اما...
نکته مهمی که شمابه آن اشاره کردیدعلم نجوم ازطالع بینی جداهست امادردومسیرنزدیک به هم قراردارند.ازطرفی کل موضوع طالع بینی اشتباه نیست:همانطورکه میدانید طالع بینی یک علم کاملازیستی وفیزیکی نیست اماجزعلوم تجربی تاحدودی محسوب شده است.درمتافیزیک ماباعامل اصلی یعنی امواج انسانی که هاله های نورانی انسان هستندوقبلابه آن اشاره کردم،سروکارداریم.ثابت شده است این امواج برهرچیزاثرمی گذارند.ازطرفی درطالع بینی به موضوع امواج کیهان اشاره میکند.درنهج البلاغه به ستارگان شادی بخش ونگران کننده نیزاشاره شده است.اگراینهاراکنارهم بگذاریم چه چیزمشخص می شود؟؟؟..

مشخص میشه که طالع بینان درمنبع امواج دچاراشتباه شدند.منبع امواج،کیهان نیست بلکه هاله های انسان است که حتی باامواج کیهان نیزمیتواندارتباط برقرارکند((مثلا دوستان مدیتیشینی من میتوانند ازطریق ستاره های شب خصوصاستاره شباهنگ باهم ارتباط برقرارکنند)
اگرازاین هاله هاعکس بگیریدمشاهده می کنیداین هاله هاتاآسمان هم پیش میرونداماهرگزامواج منفی کشش به سوی آسمان راندارندچون...
هاله های منفی بردکوتاه وبسته دارندوامواج ذهنی آنهابتابه بالاست.در این امواج منفی عکس گرفته شده مشخص شدکه این امواج تاآسمان وبالای مدارهای ستارگان توانایی ورودراندارند.
دردین اسلام دعابه سوی آسمان است ودرقرآن اشاره شده که شیاطین اجازه ورودبه آسمان راندارند.لفظ شیطان درتفاسیربه روح ناپاک اثرمنفی ازسوی انسان حتی ارواح شرورانسانی حسدواثرچشم زخم آن نیزبه لفظ معنوی اشاره شده...
(قصدم تفسیربه رای نیست.فقط اینکه مابه کمک همین آیه تصمیم گرفتیم هاله هاواندازه بردآنهارواندازه بگیریم)
منظورم این نیس که انسان بدنمیتونه به آسمان بالابیادمثلاباهواپیمایاسف ینه هم نمیتونه!!!:sad:مقصود ورود هاله های مثبت ویانورانی به کیهانه.
پس نکته مهم اینه که طالع بینی تاحدودی نکات جالب داره اماهرکس نمیتونه ادعای طالع بینی کنه.به قول امام علی فقط کسی میتواندباستارگان پیشگویی کندکه جزئیات احوال ستارگان قرارگیری آنهاوعلم کامل آن رابداندوجزانسان پاککسی نمیتونه این علوم رودریافت کنه...پس چیزی که طالع بینان میگن یه چیزکلی ودقیق نیست.پایه آن خیلی درست مشخص نیست.امااینکه همه امواج کیهان اثرگذارنددرسته وعلتش همین هاله های نورانی انسانه که برهرچیزحتی کریستالهای آب اثرمیگذارند.حتی امواج کیهان هم دریافت میکنند.مثلااگرمدیوم شماقوی باشه وراه ارتباط باآسمان وستارگان شب رابلدباشیدازروی امواج غمگین یاناراحت ستارگان میتوانیدحدس بزنیداتفاق بزرگ جهانی یادرمنطقه درراه است که یاخوشحال کننده یاناراحت کنندست...

راستی منظورم این نیس که طالع بینی کاملادرسته!نه..فقط خواستم بگم که هرکس توانایی پیشگویی ازراه ستارگان رونداره.بایدآنقدرهاله های قوی داشته باشدکه بتواندبادورترین امواج کیهانی ارتباط برقرارکند.مثلامادرعمل ریکی باستاره های شب فقط میتونیم تاستاره های قابل رویت که کاملامشخصن ارتباط برقرارکنیم.وازراه آن امواج ازحال دوستمان که ممکن آینده بدی تهدیدش کنه باخبربشیم واین کارخیلی طولانی وبه ندرت اتفاق می افته.چون واقعابه مدیوم قوی نیازداریم.پس نمیشه به راحتی طالع بین شدوبه حکمهای کلی آن که فقط به قرارگیری ستارگان وزمان تولدویاعددابجدفردتوجه میکنندبسنده کنیم....
پیشگویی به مسائل جزئی نیازداره.وعلت اصلی آن ربطی به علم نجوم نداره بلکه فقط به علم وبصیرت انسان نسبت به هاله های نورانی خودش ومدیوم مربوطه...
من این تشبیهوبه ستاره هامیدهم:ستارگان قلب دارند:love:
ببخشیداگرطولانی شد...;)

پیمان اکبرنیا
11-09-2011, 09:17 PM
با سلام

لطفا در مورد هاله های انرژی و نورانی و نظریه هایی که درباره بُرد و منبع اونها اشاره کردید، لینک مقاله معتبر بدهید.

Mostafa
11-09-2011, 09:27 PM
.
.
.
راستی منظورم این نیس که طالع بینی کاملادرسته!نه..فقط خواستم بگم که هرکس توانایی پیشگویی ازراه ستارگان رونداره.بایدآنقدرهاله های قوی داشته باشدکه بتواندبادورترین امواج کیهانی ارتباط برقرارکند.مثلامادرعمل ریکی باستاره های شب فقط میتونیم تاستاره های قابل رویت که کاملامشخصن ارتباط برقرارکنیم;)

ببخشيد جناب نجم62

اين ارتباطي كه برقرار مي كنيد دقيقآ چه نوع ارتباطي است ؟!!

stargazer
11-09-2011, 11:05 PM
سلام جناب نجم 62

ممنون از مطلبی که گذاشتین هرچند مبهمه و واسه خیلیا سوال برانگیز. ولی ضمن اینکه به دو سوال قبلی که برای دوستان پیش اومده لطف می کنین و پاسخ میدین به این سوالای بنده هم پاسخ بدین:

اول اینکه به شخصه خودم با مدیتیشن و هاله های بدن انسان و چاکراها و مبحث یوگا و ریکی آشنایی دارم و تجربش هم کردم (فکر می کنم اعضای این فروم هم کم نیستن کسانی که با این مباحث آشناییت داشته باشن یا حداقل یکیشو تجربه کرده باشن)

طبق تجربه ای که در زمینۀ یوگا، چاکرا، ریکی و مدیتیشن دارم و در مدتی که کار میکردم باهاشون کتاب و مقالاتو مطالب مختلفی هم خوندم راجع به ریکی و سبکهای مختلف اون هم داخلی هم خارجی، تا بحال حرفی سخنی، مدیتیشنی یا تجربه ای در مورد اینکه طالع بینی به ریکی یا مدیتیشن ربط داشته باشه نشنیدمو ندیدم. یا اینکه از حال ستارگان میشه طالع دیگرانو دید و پیش گویی کرد، اینکه با دیگران با مدیتیشن ارتباط برقرار کنیم درست و اما اونم همون چیزیه که دریافت می کنیم از حس و حال کنونی شخص و شاید گاهی هم چیزی به آدم الهام بشه که خب هرچه قویتر و تجربه بیشتر این دریافتها بیشتر. اما اینکه با ستارگان ارتباط برقرار کنیمو نشنیدم تا حالا. تنها چیزی که یکی از دوستان ریکی کار نجومیم یه بار بهم گفت و منو تو فکر فرو برد این بود که میشه سمبلهای ریکی رو در آسمان پیدا کرد. و میخاست روشون تحقیق کنه. اما نمیدونم نتیجش چی شد.(البته این موضوع بعدا منو به این رسوند که سمبل هالو در ریکی ترامایی خیلی به صورت فلکی جبار شبیه هست. همین). و اینکه انرژیهای کیهانی روی انسانها و هاله هاشون اثر دارن هم درسته. و شاید بخشهای دیگه از مطلبتون. اما بازم متوجه نمیشم:

ریکی چه ربطی به طالع بینی داره؟؟؟

-------------------------------------------
پ.ن:

1-توضیح ریکی( Reiki) برای دوستانی که آشناییتی ندارن: ریکی یکی از طبهای مکمل شناخته شده در جهان هست و یکی از ساده ترین طبهای شفابخشی و درمانگریه و البته بسیار هم مؤثره که بنوعی با انرژی کائنات و هاله ها مرتبط هست. این طب در بیمارستانهای آمریکا و اروپا هم آموخته میشه و تا جایی که اطلاع دارم توی ایران هم در بیمارستان میلاد بخشی رو بهش اختصاص داده بودن. در یکی از دانشگاههای شیراز هم رشته ای رو داشتیم که مرتبط به این طب بوده و ......... الی آخر

2- به نظرم اگه خواستین این بحث رو ادامه بدین در گروههای دست جمعی فروم، گروهی مرتبط رو ایجاد کنین و اونجا این بحث رو ادامه بدین چون هم ربطی بین نجوم و این بحث نیست فکر کنم (مگه اینکه رسماً اطلاعات و مقالات معتبر داخلی یا خارجی که ربط بین نجوم و این علم رو نشون بده داشته باشین، نه فقط صرفا چیزی که حدس و گمان ما باشه) و هم بحث طولانی هست اگه بخواد ادامه پیدا کنه

ممنون از شما :)

پیمان اکبرنیا
11-10-2011, 05:21 PM
سلام

شاید بهتر باشه یک بحثی در رابطه با این موضوعات جدید مطرح شده در یک تالار دیگر و با موضوعی مربوط انجام بدیم! لازمه ;)

(http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1742-1241.2008.01729.x/abstract;jsessionid=7A1025A06B590155AFA859F7D3CF91 58.d04t01)

نجم62
11-15-2011, 08:37 PM
آسمان بازشد،ستاره های اعداد راز شدن...
گریه هاباران شد،اشکهاابری ونازشدند
متشکرم ازتوجه شما..قبل ازهرچیزی مطالبی که نوشتم نتیجه یک سال تحقیق دراین موردبوده.چیزهایی که من ودوستانم روی آنهاکارمیکنیم بیشتربانجومه.وازطرفی چیزایی که فهمیدیم تاحدودی جدیدهستندویه جورایی نتیجه چندین تحقیق عملی بوده.یعنی اینکه کارمابیشتر جنبه تجربی داشته/هرچندکه اطلاعات اولیه آن مطالبی هستندکه درجایگاه علمی موردبحث بوده.چندکتاب وسایت معتبردرمورداطلاعات اولیه آن وجودداره که به زودی اگراجازه دهیدمعرفی کنم.
اماتحقیقات پیرامون نجوم وطالع بینی روبایدچندین منبع روکنارهم بذاریم تابه نتیجه برسیم که من اجازه ندارم جزئیات تحقیق خودم روبگم چون ممکن دراون اشتباهاتی باشه وازطرفی فکربراین باشه که تفسیربه رای صورت گرفته...:sad:(ایکاش میتونستم بگم تافردمعتمدی اشتباهات منوبگیره ودراین تحقیق کمکم کنه)
اگراجازه دهیدتوضیحی کوتاه بدهم:امواج مثبت انسانی تحت اثرچاکراهایی است که باجرقه الکتریسیته کوچک آنزیم های بدنی قراردارندوآنزیمهاهم تحت اثرهورمونهای ترشحی بدن ودرانتهاتحت اثردستگاه لیمبیک مغذقراردارندکه محل احساسات انسانیست.مسلماطرز تفکربردستگاه لیمبیک وخلاصه برهاله هااثرمیگذارند.این هاله هااگربسته باشندیاکم کاریاپرکارباشنددچارتغییرا تی خواهندشد.رنگ آنهاعوض میشودوشعاع دوایری آن نیزتغییرخواهدکرد.
مامتوجه شدیم امواج مثبت بارنگهای نورانی بنفش وآبی ومشابه آنهابهترازبقیه امواج میتوانندازآسمانهاعبورکنند .درنهج البلاغه اومده که اعمال آدمی به سوی بالامیرود/اینطورنیست که این اعمال بعدمسافت راطی میکنند.بلکه ازطریق جسم اثیری که همان هاله هاهستندبه عوالم بالا واردمیشوند.اماامواج بسیارمنفی به صورت بسته ویادچاراختلال میشوندفقط اطراف انسان وموجودات اطراف وزمین رامحصورکرده وجو راسنگین وکدر ویاکسل کننده خواهندکرد..
این امواج توانایی رسوخ به بطن آسمانهارو ندارندچون شعاع دوایری آن دربعدی کوتاه(نسبت به کهکشانها)!دارند.چاکرایی که بسته باشداثردهی بسیارکمی دارد.
البته ارواحی شیطانی هست که درکره زمینی ماامواجی منفی واردجومیکنندجوری که از تشعشعات ستارگان هم اثرمیگیرندبه خاطرهمینه که بعضی ستارگان حالت نگران کننده پیدامیکنند!وامواج منفی راگاهی ازآنهادریافت میکنیم،امانکته ایی که اینجاست اینه که امواج منفی وارواح شیطانی اجازه رسوخ ودریافت امواج کامل ازآسمان وعبورخاص ازآن روندارند...
اماربطش باطالع بینی چیه؟ سوال بسیارجالبی پرسیدیدواگراجازه بدیدجواب بدهم:درطالع بینی نوعی پیش گویی وجودداره که ازطریق دریافت انرژی کیهانی به خصوصیات فردپی میبرندیاحتی ازحوادث آنهاودنیاباخبرمیشوند...این نکته درطالع بینی درست است امامصادیق آن اشاره وتوجه نشده.اولین نکته مصداق آن اینه که این امواج کیهان نیستندکه ماراباخبرمیسازند،بلکه امواج انسانی ماست (که عامل اصلی ریکی هست وازکائنات اثرمیگیره)که باآنهاارتباط برقرارکرده وآنهارابسیارقوی میکند.وازطرفی هرکس توانایی طالع بینی راندارد..اول بایدتمام ستارگان آسمانهاووضع ارتعاشی ووضع اثردهی آنهارودرهرلحظه بداندکه برای این کارهم بایدمنجم باشدوهم مهمتراینکه بایدحتماهاله های بسیارقوی وپاکی داشته باشدوتوانایی این روداشته باشه که امواج ذهنی دائمی درحدموج آلفاداشته باشه.هرکس فقط به اندازه توانایی هاله هاوبصیرت ازآنهامیتونه تاحدودی طالع بینی وپیش بینی کنه.پس اکثرداده هادرمورد طالع بینی تاحالابه صورت کلی فقط تاحدودی درسته وخیلی ناقص بیان شده چون هنوزکسی پیدانشده که کل این آگاهیهاروداشته باشد...یعنی اینکه هرکس مدیوم قوی داشته باشه وریکی رابامهارت تمام اثربده میتونه طالع بین خوبی بشه.البته به شرط پاک بودن اثرهاله ها
ریکی ومدیتیشین به دلیل رابط هاله هایشان به طالع بینی مربوط میشوندچون هردومقوله به بصیرت چاکراها وتوان آنهانیازدارد.فعلادلیل علمی درمورداین موضوع داده نشده است.من ودوستانم داریم روی این ارتباط کارمیکنیم.اگربتوانیدبه من درتحقیقم کمک کنیدمتشکرم...
چون الان فرصت ندارم اگراجازه بدهیددرمورداینکه چگونه باستارگان ارتباط میتوانیم برقرارکنیم حتمابه زودی میگم...باسپاس فراوان

پیمان اکبرنیا
11-15-2011, 11:34 PM
با سلام
خب من یک سری مطالب و سوال را مطرح کنم:

1- این بحث امواج را بسیار مطرح کردید. احتمالا منظور شما امواج الکترومغناطیس است. در بحث امواج الکترومغناطیس پارامتری به نام طول موج مطرح است. این امواجی که فرمودید چه طول موجی دارند؟ آیا می توان طول موج و شدت امواج تابشی آنها را اندازه گیری کرد؟ چون میدانیم که در دنیای امروز هر طول موج الکترومغناطیسی به وسیله دستگاههای خاص قابل اندازه گیری است. اصولا در تحقیقات خود تا به حال اندازه گیری انجام داده اید؟

2- امواج منفی چیست؟ ما در امواج، چیزی به نام امواج منفی نداریم. اصولا موج مثبت و منفی ندارد.

3- چگونه میتوان فهمید که فردی هاله پاک دارد یا قوی؟ شدت تابش یک چاکرا چگونه اندازه گیری می شود؟

4- اتفاقا امواج نورانی با رنگهای قرمز و نارنجی بسیار بهتر از امواج آبی و بنفش از جو عبور می کنند چون پراکندگی طول موجهای آبی و بنفش در جو بیشتر است. به این پدیده پراکندگی رایلی میگویند و به دلیل این الگوی پراکندگی ما آسمان را آبی میبینیم چون قسمت آبی نور خورشید بهتر در جو پخش می شود.

5- یک طالع بین چگونه امواج کیهانی را درک میکند؟ یعنی میتوان از یک طالع بین خواست که منابع تابش امواج کیهانی را همانند یک تسکوپ در آسمان تشخیص دهد؟

ممنون

نجم62
11-16-2011, 07:32 PM
متشکرم.بیان شمانشان میده که من خیلی خوب نتوانستم منظورراانتقال دهم.شایدچون کمی بدون رعایت ترتیب گفته ام وازطرفی ناقص بیان کردم.
جنس این هاله ها الکتریسیته نیستندودقیقامشابه انرژی فیزیکی نیستند.اماباتوجه به آزمایشهای انجام شده این هاله ها جنسی مشابه جنس پلاسمادارند.این هاله هاتوانایی اثرازموج الکتریسیته کوچک آنزیهای بدن رادارند..چون شبیه هسته بدون الکترون میباشند.اگرمیخواهیدجزئیات هاله هاوجنس آنهاوربط آنهابابدن رابدانیدبهتراست کتاب خطای رومئورومطالعه کنید.ببخشیدالان نویسندش مدخاطرم نیستش.این کتاب جزئیات این هاله هاروتوضیح میده واولین کتابی بودکه منوبه سوی تحقیق درمورداین موضوع کشاند.
من خوب توضیح ندادم این موج چیه:امواج منفی هاله هابارنگهای متفاوت بسیارفرق داره باطیفهای نوری وبحث امواج الکترومغناطیس.این امواج فقط بادستگاههای پیشرفته قابل عکس برداریند.وهمچنین کسی که چشم صنوبرقوی داشته باشدمیتونه باچشم بصری هم ببینه.
اگرفردی منفی نگرباشدیااختلالی داشته باشد،چاکراهای (یعنی محل عبورهاله های نورانی)اوبسته میشه.ما7نقطه اصلی ازاین چاکراهاداریم.
رنگ طیفی این هاله هاازبالابه پایین بسیارمشابه رنگ طیف نوریارنگین کمانه،اماباماهیت آنهامتفاوته.رنگ آبی تابنفش مربوط به چاکرای5 و6 و7است که نزدیک گردن سروبالای سرمیباشد.این 3قسمت باعالم کائنات ودنیای معنوی ارتباط دارد.کتاب دستان شفاازنظراینکه رنگ هاله های پاک یاشفابخش راتوضیح میدهدتاحدودی خوب به نظرمیرسه اماکامل نیس.میتونیدازآن هاهم استفاده کنید.
اینکه بفهمیم کدام هاله منفی وکدام مثبته؟هاله های انسانی(جسم اثیری)هم باروح ماارتباط داردهم باجسم ورابط این دومیباشد.وقتی مامیخوابیم،روح بیرون می آیداماروح مانندآدامسی که کش بیایدیارشته طنابهای ریزی به چاکراهایاجسم اثیری اتصال دارد.به محض تکانش جسمی یاتحریک ذهنی(مثل صدازدن نام شما)روح به سرعت ازراه این طنابهابرمیگردد.اماهنگام مرگ تا3روزاین هاله هاهنوزحضوردارنداماکم کم ازسوی بدن محومیشوندوهمراه روح به طورکامل ازبدن جدامیگردند.

توی تحقیقاتی که کردم وبه نظرخودم تاحدودی درست هستند(بازتاکیدمیکنم که تحقیقاتم،جنبه تجربی داشته اندامابدنه تحقیقی آن علمهایی است که کشف شده وپذیرفته شده اندومجموعی ازعلم نجوم طالع بینی،زیست شناسی،روانشناسی وانرژی درمانی یاریکی میباشد)
طالع بینی شامل2بخشه.بخش اول شناخت درموردستارگان وجایگاه آنهاست که هرکس میخواهدطالع بین خوبی شودبایدشناختی هم ازعلم نجوم وستارگان وقرارگیری آنهادرفضاداشته باشد.
دربخش دوم شناختی درموردمدیومی انسانی است که همان استفاده ازهاله هااست که درمدیتیشین وریکی ازآنهااستفاده میشود.این بخش ازطالع بینی باعلوم متافیزیکی مشترکه.بخش اول آن چیزی است که شمااشاره کردید.طالع بین میتواندبه کمک علم نجوم که منابع امواج کیهانی رابررسی میکند،سراغ تقویت بخش دوم خودبرود.امواج کیهانی میتوانندازهاله های انسانی اثربگذارند.اگرمامدیوم قوی باشیم،مثلاپساوایی روحی قوی داشته باشیم ازطریق جسم صنوبر(چشم سوم)می توانیم آثاردقیق این هاله هابرانسان چه هنگام تولدوچه هنگام مواجه باحوادث راببینیم که به طالع بین کمک میکند.بازتاکیدبایدشودکه تابه حال کسی پیدانشده که بتواندبه طورکامل وبارعایت تمام مصادیق طالع بینی،پیشگویی کاملی کند.هرکس بنابه حکمهای کلی این طالع بینی یاهمان اثرستارگان دربرجهاواثرسیارات،داردنظر میدهدوبه مصادیق توجه نمی شود.
پس طالع بینی جداازنجوم است.فقط دربخش اول آن به داده های نجومی نیازدارد.طالع بینی یکی ازانگیزه ها برای گذشتگان به سوی نجوم بوده وهم اکنون می تواندفاکتوری بین مقوله اطلاعاتی ازعلم نجوم واطلاعاتی ازهاله هاومدیوم انسانی وجسم صنوبرمی باشد.باسپاس

Ehsan
11-16-2011, 08:27 PM
متشکرم.بیان شمانشان میده که من خیلی خوب نتوانستم منظورراانتقال دهم.شایدچون کمی بدون رعایت ترتیب گفته ام وازطرفی ناقص بیان کردم.
جنس این هاله ها الکتریسیته نیستندودقیقامشابه انرژی فیزیکی نیستند.اماباتوجه به آزمایشهای انجام شده این هاله ها جنسی مشابه جنس پلاسمادارند.
..............................
.داده های نجومی نیازدارد.طالع بینی یکی ازانگیزه ها برای گذشتگان به سوی نجوم بوده وهم اکنون می تواندفاکتوری بین مقوله اطلاعاتی ازعلم نجوم واطلاعاتی ازهاله هاومدیوم انسانی وجسم صنوبرمی باشد.باسپاس

پیشنهاد می کنم به این تاپیک سر بزنید و از اول تا آخر به دقت اون رو بخونید چون احساس می کنم الان بحث ِ شما با اونجا تداخل داره!!!

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=799

Amin-Mehraji
11-16-2011, 11:42 PM
[quote=نجم62;21051]آسمان بازشد،ستاره های اعداد راز شدن...
البته ارواحی شیطانی هست که درکره زمینی ماامواجی منفی واردجومیکنندجوری که از تشعشعات ستارگان هم اثرمیگیرندبه خاطرهمینه که بعضی ستارگان حالت نگران کننده پیدامیکنند!وامواج منفی راگاهی ازآنهادریافت میکنیم،امانکته ایی که اینجاست اینه که امواج منفی وارواح شیطانی اجازه رسوخ ودریافت امواج کامل ازآسمان وعبورخاص ازآن روندارند...

سلام دوست عزیز ، مطالب شما رو خوندم و به نظرم خیلی جالب رسیدن ، فقط چند تا سوال برای من ایجاد شده :

1 - ارواح شیطانی ممکنه که در عکاسی از آسمان شب باعث ایجاد نویز شوند ؟
2 - در شبهای رصدی چطور ؟ ممکنه که باعث بشوند جرمی متفاوت تر از اون چیزی که واقعیت داره به چشم ما دیده بشه ؟
3 - این که میگید : "امانکته ایی که اینجاست اینه که امواج منفی وارواح شیطانی اجازه رسوخ ودریافت امواج کامل ازآسمان وعبورخاص ازآن روندارند" کدوم بخش از علم نجوم به این مطلب می پردازه ؟ نجوم رادیویی یا نجوم راداری ؟

Sunrise
11-17-2011, 12:19 AM
خب دوستان کافیه

دیگه به اندازه زیادی راجع به این مسائل بحث کردید!

طرح سوال های جدید جهت مشخص شدن علمی نبودن یا مورد قبول نبودن این موضوع فایده ای نداره! اگر قرار بود تفاوتی مشخص بشه به نظر میاد که شده

نجم62
11-17-2011, 07:00 PM
AminMehrajiباسپاس ازشما.اگراجازه دهیدجواب بدهم:مطلبی که به عنوان تفاوت طالع بینی بانجوم نوشتم به دقت بسیارنیازداره.چون جزئیاتی داره که درواژه های ان مشابه واژه های نجومه.وچون خیلی ازمصادیق استفاده نکردم،وبه حالت کلی مطلبونوشتم کمی سوال برانگیزه وحتی ممکن واژها بااصطلاحات نجومی اشتباه گرفته بشه...ارواح شیطانی وهرموج ساطع شده چه منفی وچه مثبت درجوممکن گاهی درتصاویروحتی دوربینهای پیشرفته دیده شوند.وتابه حال اتفاقات مشابه هنگام عکس گرفتن صورت گرفته شده اماقضاوت درمورداین تصاویرخیلی سخته وبین اندیشمندان دراین موردتناقض نظری بسیاره وهنوزبسیاری ازاین گونه موضوعات هم چنان مبهم بوده است.اما درهنگام شبهای رصدی یکی ازدوستان مدعی تصاویری عجیب ازبعضی جرمهای آسمانی بوداماوقتی توسط یکی ازاستادان موردنظرمان بررسی شدجزجرمهای آسمانی چیزدیگری نبودند.ایشان تاکیدکردندکه خیلی این مسائل رو واردنجوم نکنیم چون این اتفاقات به ندرت اتفاق افتاده و هنوزاسراراین امواج وهاله هابه طورکامل فاش نشده اندپس بهتره درموردهرتصویری به راحتی قضاوت نکنیم..قصدمن هم مداخله نجوم بامتافیزیک نبود،فقط میخواستم ارتباط کوچک این دو را که فعلاتوسط شاخه خیلی کوچکی به هم اتصال دارنددردیدگاه طالع بینی تئضیح دهم.امیدوارم این دو مقوله رو باهم اشتباه نگیریم تاخللی به نجوم واردنشو.باسپاس فراوان..

نجم62
11-17-2011, 07:05 PM
نجوم راداری ورادیویی جزسلسله شاخه های نجوم است.اماامواج هاله انسانی چیزی متفاوت ازاینهاست.خواهش میکنم بیشتربه واژه هادقت کنیم.هاله های انسانی مربوط به متافیزیک است.جنس آن کاملابا موج نوروانرژی موجی ذره ایی فیزیک کاملا متفاوته.درموردجزئیات این هاله هامیتوانیدکتاب خطای رومئورابخوانید.ازگوگل هم باکلیدواژه چاکرا-هاله های نورانی انسان-مطالب کاملی ازآن دریافت کنید...باسپاس فراوان

نجم62
11-17-2011, 07:59 PM
دوست عزیزEhsan،منظورتان علم وشبه علمه؟!بله حرفتان کاملا درسته.امانکته اینجاست که ازآنجایی که اکثرافرادازطالع بینی سوءاستفاده میکنند،مافکرمیکنیم هرگونه نظردرمورداین واژه ادغام شبه علم وعلمه وداریم این موضوع شبه علم راکه بین عموم خرافه نامیده شده،برچسب میزنیم به نجوم!

امادوست محترم،اگراجازه بدیدنکته ایی رودوباره توضیح بدهم:هدف من واسه ارائه این مطالب این بودکه طالع بینی به مصادیق نیازداره که کسی تابه حال به طورکامل به مصادیق آن توجه نکرده.پس پرونده شبه علمی این واژه همچنان بازه.چه بسادرآینده همین مقوله به شاخه علمی راه پیداکنه..اماتااطلاعات امروزه نتیجه میگیریم طالع بینی ازنجوم جداست.فقط برای رفتن به سوی طالع بینی مجبوریم اطلاعاتی هم ازنجوم داشته باشیم..همین.
پس هدف من این نبودکه شبه علم روواردعلم شاخصی مثل نجوم کنم.ازآنجایی که به نجوم علاقه خیلی خیلی زیاددارم هرگزبه خودم اجازه نمی دهم اموربی ربط روبه نجوم مربوط کنم...باسپاس فراوان ازشمادوست محترم...

noori
11-19-2011, 01:17 AM
من فكر كنم يكي از مشكلات طالع بيني حركت تقديمي زمينه...
حركت تقديمي زمين كه باعث عوض شدن ستاره اي مي شود كه محور چرخش زمين به سمت اوست ، در حال حاضر اين محور به سمت ستاره ي الفاي دب اصغر است يعني همان ستاره ي قطبي خودمان
حركت تقديمي باعث خيلي اتفاق ها مي شود ، ستاره ي قطبي را عوض مي كند ، و البته باعث تغيير مكان خورشيد در ماه هاي ثابت مي شود
، مثلا اگر در ٢٠٠٠ سال پيش در روز ١ فروردين ، صورت فلكي حمل ميزبان خورشيد بوده ، امسال صورت فلكي حوت ميزبان است ، يعني در كل دوره تناوب يك دور حركت تقديمى ٢٦٠٠٠ سال است ، يعني تقريبا هر ٢٠٠٠ سال اين ١٢ صورت فلكي دايره البروج عوض مي شوند تا پس از ٢٦٠٠٠ سال يكدور كامل دور بزند ، حال پس از گذشت حد اقل ٢٠٠٠ سال از طالع بيني ما بايد كل بنيان طالع بيني را عوض كنيم ...
مثلا اگر شما متولد ماه ارديبهشت باشيد ، ان وقت بايد بجاي طالع ثور (ماه ارديبهشت) ، طالع حمل را بخوانيد!!! ، زيرا با در نظر گرفتن سن حد اكثر كم شما ( نسبت به دوره تناوب حركت تقديمي)، شما وقتي بدنيا امديد كه خورشيد در صورت فلكي حمل بوده ، نه ثور!!!
بنابراين از اين به بعد طالع يك ماه قبل خود را بخوانيد...!
با دانستن اين قضيه ، تمام مردمي كه به فكر خودشان طالع مخصوص به خود را مي خوانند ، اشتباه مي كنند! (لطفا اطلاع رساني كنيد!!!)

فعلا:در اصل astrology ،کتابهای طالع بینی موجود نیست که تنها با مطالعه ماه تولد اطلاعات بدست آیند.این یک علم گسترده و زنده است واین کتابها تنها چکیده ای ناقص از این علم هستند

noori
11-22-2011, 09:52 AM
خب دوستان کافیه

دیگه به اندازه زیادی راجع به این مسائل بحث کردید!

طرح سوال های جدید جهت مشخص شدن علمی نبودن یا مورد قبول نبودن این موضوع فایده ای نداره! اگر قرار بود تفاوتی مشخص بشه به نظر میاد که شده
سلام دوستان.خدمت دوست عزیز sunrise عرض کنم ،بحث در مورد سقم وصحت طالع بینی سالهاست که بر پاست و صددرصد باجمعا 34پست پرسش و پاسخ نباید انتظار نتیجه را داشت.
اما بهتر است دوستان در پاسخگویی و توضیحات خود به این موضوع دقت داشته باشند که بحث امور متافیزیکی با وجود قدمتی به اندازه عمر بشریت،به دلیل مسایل فراوان(که مجال توضیح آ ن نیست) جدید و نو محسوب میشود.(به عنوان مثال وجود هاله ی انسان تا چند سال پیش در بین اغلب مردم ما،انکار میشد ،اما هم اکنون در همین بیمارستان میلاد تهران عکس برداری از هاله ی انسان انجام میشود). بنابراین اگر قرار است مطلبی را با تکیه بر این امور شرح دهیم بایدابتدا مبانی این علوم را کمی توضیح دهیم ،تا ذهن خواننده با پایه ی آن آشنا شود سپس با توضیحاتی مستدل بحث را پیش ببریم. تا بعضا گرفتار خرافه یا محکوم به آن نشویم.
با احترام کامل به نظرات دوست عزیز نجم62،ایشان بارها از تحقیقات خود نام بردند،در جایی که هنوز بحث اصلی جای سوال است چندان صحیح به نظر نمیرسد تحقیقاتی که برای بسیاری ناشناخته وغیر قابل قبول است وهنوز از طرف شخص ایشان هم تایید نشده عنوان شود.البته ذکر میکنم هیچ نظری در مورد نوع یا درستی و نادرستی این تحقیقات ندارم "فقط جای بیانشان اینجا نیست".
اما در بخشهایی از صحبتهای این دوست عزیز عنوان شده کسانی که انسانهای پاکی هستند میتوانند طالع بینی کنند.اگر به تاریخ وهم اکنون به آسترولوژها نگاهی بیندازیم میبینیم که لزوما اینطور نیست.البته به نظر بنده:در هر علمی اگر فرد، روح پاک داشته باشد بالطبع به دلیل قوانین حاکم بر جهان گیرایی بالاتری از علوم جهان خواهد داشت اما اگر خلاف آن باشد باز هم فرد باتکیه بر تلاش خود میتواند به همان نتیجه برسد.زیرا این علوم (طبیعی و ماوراالطبیعه)در جهان وجود دارند و مغز انسان میتواند به هر چیزی که وجود دارد دست پیدا کند.
ویک مسئله دیگر :زمانی گالیله به دلیل شرایط حاکم ،محکوم به مرگ شد ،اما هم اکنون سخن او از بدیهیات علمی است. در بحثهای علمی بهتر است با اطلاعات بیشتر وسعه صدر بیشتر وارد شویم تا شاید نتیجه ای حاصل شود!

noori
11-22-2011, 10:10 AM
و یک توضیح مختصر :آسترولوژی علمی است که با کمک آسترونومی ،بر مبنای یک سری محاسبات ومشاهدات ،قوانینی را بیان میکند،بر اساس زمان تولد فرد و اینکه در آن زمان موقعیت سیارات وستارگان به چه شکل بوده.سپس از قوانین این علم برای تفسیر خصوصیات فرد استفاده میکند .به نظر نمیرسد در آسترولوژی چندان از پیشگویی استفاده شود. واز انجا که این علم قدمتی طولانی دارد و در گذشته بسیار مورد استفاده بوده و البته نتیجه بخش ،بسیار بعید به نظر میرسد که خرافه باشد.البته باز تاکید میکنم باید بین طالع بینی رایج که تا حدود زیادی به خطا رفته و آسترولوژی کهن تفاوت قایل شد. اینها دانسته های من است ،امیدوارم دوستان کمک کنند تا بحث به نتیجه برسد

Mojtaba.M
11-22-2011, 03:38 PM
و یک توضیح مختصر :آسترولوژی علمی است که با کمک آسترونومی ،بر مبنای یک سری محاسبات ومشاهدات ،قوانینی را بیان میکند،بر اساس زمان تولد فرد و اینکه در آن زمان موقعیت سیارات وستارگان به چه شکل بوده.سپس از قوانین این علم برای تفسیر خصوصیات فرد استفاده میکند .به نظر نمیرسد در آسترولوژی چندان از پیشگویی استفاده شود. واز انجا که این علم قدمتی طولانی دارد و در گذشته بسیار مورد استفاده بوده و البته نتیجه بخش ،بسیار بعید به نظر میرسد که خرافه باشد.البته باز تاکید میکنم باید بین طالع بینی رایج که تا حدود زیادی به خطا رفته و آسترولوژی کهن تفاوت قایل شد. اینها دانسته های من است ،امیدوارم دوستان کمک کنند تا بحث به نتیجه برسد

سوالی داشتم اگر استرولوژی بر اساس داده های علمیست پس چرا بیشتر طالع بینی ها بر خلاف آنچه که در واقعیت به وجود می آید هست ؟
اگر طالع بینی ها ی امروزی حاصل خطا بوده پس دلیل آن چیست ؟

Sunrise
11-22-2011, 07:48 PM
سلام خانوم نوری عزیز :have a nice day:

اشاره اون پست به بحثی بود که موضوع و محمولش در دو فضای کاملا متفاوت و حتی شاید بشه گفت متباعد مطرح شده بود و در فضای حاکم بر فروم اخلال ایجاد کرده بود که خوشبختانه دوستان عزیز بهش ادامه ندادن و البته با توجه به سوالاتی که مطرح شده بود حق پاسخ گویی رو برای جناب نجم 62 محفوظ دونستیم...:whiteflags:

امیدواریم که با کمک همه دوستان خوبمون مباحث منطقی و پرباری رو به دور از جدل داشته باشیم:thumbsup:

پیمان اکبرنیا
11-22-2011, 08:32 PM
اما هم اکنون در همین بیمارستان میلاد تهران عکس برداری از هاله ی انسان انجام میشود

در بیمارستان میلاد با چه وسیله ای از این هاله ها عکس برداری میشود؟ آیا شما این عکسها را دیده اید؟

نجم62
11-22-2011, 09:19 PM
جناب نوری..اگربه دقت مطالب این حقیرراخوانده باشیدخواهیددیدکه هدف اصلی بنده برای موضوعات هاله ها،به بحث کشیدن آنهادراین تاپیک نبوده ام.بازمجبورهستم تاکیدکنم که فقط برای توضیح طالع بینی واینکه بخش دوم طالع بینی به قدرت مدیومی انسان برمیگرددتوضیح خلاصه ای دادم..
سخن شماکاملادرسته که همه انسانهابادریافتن علوم به پیشرفتهای گوناگون برسندامااگرمتن های نوشته شده توسط نجم62 رادوباره بادقت بخوانید،خواهیددیدکه درآن نوشته شده که هرطالع بین فقط به اندازه قدرت مدیومی خودمیتواندازپیش گویی استفاده کند.درضمن انسانهای شروری هستندکه باتسخیرجن یاارواح شیطانی پیشگویی میکنند..اماموضوع دراینجادرموردستارگان میباشد..واقعاهرکس نمیتواندجزئیات طالع بینی ازراه نجوم رادریابدجزاینکه هاله های قوی ومدیومی قوی یاهمان روحی بزرگ وپاک داشته باشد.هرچه روح بزرگترباشد،دریافت اطلاعات جزئی پیرامون طالع بینی بیشترخواهدبود.پس هرکسی نمیتواندادعاکندکه طالع بین است.بازتاکیدبراین است که قصداین حقیربه بحث کشیدن هاله هادراین تاپیک نیست.وادغام شبه علم باعلم نیست!!!

باسپاس فراوان ازشمادوست بسیارمحترم جناب نوری.

noori
11-22-2011, 10:04 PM
سلام خانوم نوری عزیز :have a nice day:

اشاره اون پست به بحثی بود که موضوع و محمولش در دو فضای کاملا متفاوت و حتی شاید بشه گفت متباعد مطرح شده بود و در فضای حاکم بر فروم اخلال ایجاد کرده بود که خوشبختانه دوستان عزیز بهش ادامه ندادن و البته با توجه به سوالاتی که مطرح شده بود حق پاسخ گویی رو برای جناب نجم 62 محفوظ دونستیم...:whiteflags:

امیدواریم که با کمک همه دوستان خوبمون مباحث منطقی و پرباری رو به دور از جدل داشته باشیم:thumbsup:

ممنون از توجهتان.
و البته بنده هم امیدوارم بحث خوب و پر باری باشد و به بسیاری از سوالاتمان در این زمینه پاسخ داده شود
موفق باشید

noori
11-23-2011, 01:09 AM
سوالی داشتم اگر استرولوژی بر اساس داده های علمیست پس چرا بیشتر طالع بینی ها بر خلاف آنچه که در واقعیت به وجود می آید هست ؟
اگر طالع بینی ها ی امروزی حاصل خطا بوده پس دلیل آن چیست ؟
اگر منظورتان همین طالع بینی کتابهای رایج است که عرض کردم ،(به نظر بنده)اغلب چندان قابل اعتماد نیستند.اما تا آنجا که من میدانم آسترولوژی(هیئت) برای خود علمی بوده باقوانین خاص خودش که حتی دانشمندان و اندیشمندان بزرگی در این زمینه فعالیت داشته اند.مثلا قوانینی از این علم تحت عنوان احکام نجوم در کتاب التفهیم ابوریحان هم آمده اند.ومنابع مختلف (واغلب کتب قدیمی )در مورد آن وجود دارد.
و مورد دوم:من تصور میکنم امروزه مانند بسیاری از علوم قدیمی این علم هم دستخوش تغییر شده وبه دلایل بعضا جامعه شناختی از دسترس عموم خارج وحتی خرافه انگاشته شده.وقاعدتا چیزی که در آن مجال فعالیت صحیح نباشد به بیراهه میرود. تا نظر دوستان دیگر چه باشد؟.....

noori
11-23-2011, 01:16 AM
در بیمارستان میلاد با چه وسیله ای از این هاله ها عکس برداری میشود؟ آیا شما این عکسها را دیده اید؟

راستش من دستگاه را ندیدم اما تصویری از عکسهای گرفته شده در آنجا را قبلا دیده ام.
و جدیدا یکی از دوستان معتمد عکسهایی که درمحلی دیگر از هاله ی خودش گرفته شده بود را به من نشان داد.و چون این چیزی است که من با چشم خودم دیده ام باور کردم.(شما هم سعی کنید همین کار را بکنید!!!!!!!!)

noori
11-23-2011, 01:32 AM
جناب نوری..اگربه دقت مطالب این حقیرراخوانده باشیدخواهیددیدکه هدف اصلی بنده برای موضوعات هاله ها،به بحث کشیدن آنهادراین تاپیک نبوده ام.بازمجبورهستم تاکیدکنم که فقط برای توضیح طالع بینی واینکه بخش دوم طالع بینی به قدرت مدیومی انسان برمیگرددتوضیح خلاصه ای دادم..
سخن شماکاملادرسته که همه انسانهابادریافتن علوم به پیشرفتهای گوناگون برسندامااگرمتن های نوشته شده توسط نجم62 رادوباره بادقت بخوانید،خواهیددیدکه درآن نوشته شده که هرطالع بین فقط به اندازه قدرت مدیومی خودمیتواندازپیش گویی استفاده کند.درضمن انسانهای شروری هستندکه باتسخیرجن یاارواح شیطانی پیشگویی میکنند..اماموضوع دراینجادرموردستارگان میباشد..واقعاهرکس نمیتواندجزئیات طالع بینی ازراه نجوم رادریابدجزاینکه هاله های قوی ومدیومی قوی یاهمان روحی بزرگ وپاک داشته باشد.هرچه روح بزرگترباشد،دریافت اطلاعات جزئی پیرامون طالع بینی بیشترخواهدبود.پس هرکسی نمیتواندادعاکندکه طالع بین است.بازتاکیدبراین است که قصداین حقیربه بحث کشیدن هاله هادراین تاپیک نیست.وادغام شبه علم باعلم نیست!!!

باسپاس فراوان ازشمادوست بسیارمحترم جناب نوری.
با سلام مجدد .قصد بنده به هیچ عنوان زیر سوال بردن بیانات شما در مورد هاله ها نبوده ونیست .فقط عرض کردم چون بسیاری از ما ،هنوز با الفبای این مباحث آشنا نیستیم برای جلوگیری از مشکلات آتی بحث را به گونه ی دیگری پیش ببرید .ودر مورد بعدی هم فرصت فراوان است تا همدیگر را مجاب کنیم!!!!
به هر حال قصد جسارتی نبود واگر پیش آمده پوزش میطلبم.امیدوارم در جمعی دوستانه بحث را پیش ببریم
پیروز باشید.

پیمان اکبرنیا
11-23-2011, 09:13 PM
راستش من دستگاه را ندیدم اما تصویری از عکسهای گرفته شده در آنجا را قبلا دیده ام.
و جدیدا یکی از دوستان معتمد عکسهایی که درمحلی دیگر از هاله ی خودش گرفته شده بود را به من نشان داد.و چون این چیزی است که من با چشم خودم دیده ام باور کردم.(شما هم سعی کنید همین کار را بکنید!!!!!!!!)

سلام مجدد

اون تصاویری که میفرمایید احتمالا یا تصاویر ام آر آی، یا سیتی اسکن، یا امواج مغزی و یا امواج گرمایی ساطع شده از بدن هستند. تمامی این امواج از امواج الکترومغناطیسی هستند و این تصاویر از نظر علمی قابل توجیه است و صدها کتاب درباره اونها نوشته شده. اما چیزی که آن را هاله بنامیم وجود نداره. حداقل در هیچ بیمارستانی از هاله تصویربرداری نمیکنند. ابتدا باید منظور خودمون را از هاله بیان کنیم و بعد بگوییم که آیا وجود آن اثبات شده است یا نه. اگر منظور از هاله، تعریف این لینک پایین باشه که خب از نظر علمی ثابت نشده است.

http://en.wikipedia.org/wiki/Aura_%28paranormal%29

noori
11-23-2011, 11:44 PM
سلام مجدد

اون تصاویری که میفرمایید احتمالا یا تصاویر ام آر آی، یا سیتی اسکن، یا امواج مغزی و یا امواج گرمایی ساطع شده از بدن هستند. تمامی این امواج از امواج الکترومغناطیسی هستند و این تصاویر از نظر علمی قابل توجیه است و صدها کتاب درباره اونها نوشته شده. اما چیزی که آن را هاله بنامیم وجود نداره. حداقل در هیچ بیمارستانی از هاله تصویربرداری نمیکنند. ابتدا باید منظور خودمون را از هاله بیان کنیم و بعد بگوییم که آیا وجود آن اثبات شده است یا نه. اگر منظور از هاله، تعریف این لینک پایین باشه که خب از نظر علمی ثابت نشده است.

http://en.wikipedia.org/wiki/Aura_%28paranormal%29

ابتدا عرض کنم تصور میکنم بنده هم تفاوت ام ار ای و.... رابا هاله بدانم و بعد اینکه ظاهرا تقریبا همگی فراموش کردیم قرار بود در این تاپیک به چه موضوعی پرداخته شود.
برای بازگشت به بحث اصلی :"تصور میکنیم واژه ی ...وجود ندارد"!!
اگر دوستان مایل به ادامه بحث هستند نظرات خود را بیان کنند (البته با اجازه دوست عزیز شایان سلیم شهشهانی)

شوق پرواز
12-17-2011, 01:02 PM
دررابطه باتحقیق موردنظرکه طالع بینی بخشی ازآن به قدرت روحی ومدیومی انسانی وبخش دیگرآن به پاره ایی ازعلم نجوم نیازدارد،صحت دارد.اگرالفبای علم تجربی طالع بینی راکه گاها آن راشبه علم نامیده اندمرورکنیدماهیت آن مشخص خواهدشد،نتیجه گیری دررابط بااین موضوع می تواندروشن باشد.درخصوص تکمیل گفته های جناب نجم62بایدبیان کردکه طالع بینی امروزه دوباربه صورت دوموضوع متفاوت مطرح شده است.بایددراین تاپیک موضوعات راجداکرد.یکی طالع بینی که به صورت شایعه پراکنی وسوءاستفاده های شغلی کاذب درآن قابل توضیح است که بعضی بااستفاده ازنیروهای منفی ویاحتی مثبت پیش گویی می کنندوعلت آن رابه حرکت ستارگان ربط می دهند!
جناب نجم 62به این ارتباط متافیزیکی اشاره کرده است امانوع نگرش مردم به این موضوع راواصل هدف آنهاازهاله هابرای استفاده غلط ازنجوم رابیان نکرده.پس دراین قسمت ازموضوع اصلابحث نجوم نیست وتوسط اشخاص دروغین به ستارگان ربط می دهند.اماموضوع دوم که توسط نجم62مفصلابیان شده است طالع بینی حقیقی ازراه ستارگان وپیش گویی ازراه آنهااست.بحث هاله هامفصل وازاین تاپیک وموضوع آن به دوراست فقط قسمتی ازنجوم که فرد،طیفی متناسب بین طالع بینی ونجوم وهاله های چاکرایی فرددارد مربوط می شود؛که مشخص است طالع بینی استفاده شده درجامعه میان مردم درمجلات کاملاناقص وحتی قضاوت صحیح درموردآنهااشتباست.
درکل طالع بینی حقیقی باتوجه به مستندعلمی اخیرقابل قبول بوده است.که توجه به آن اخیراکمی بیشترشده.علت این کم توجهی به حقیقت علم این بوده که عموم مردم به خرافه گویی ها وهمان استفاده های شوم ازنیروهای متافیزیکی ونیروهای خارج مادیت بسنده کرده وبه آنهامشغول شده وازاصل آن بازمانده اند.
موفق باشید.

mahmood1966
10-28-2018, 10:17 AM
سلام. من به دنبال پیدا کردن جهت اندرومدا در این فصل بودم که به این صفحه ها هدایت شدم و دیدم همگی ؛ در حال بحث در مورد تاثیر ستاره ها بر روی ما هستن. متاسفانه اصل موضوع رو همگی فراموش کردین. (فکر میکنم همگی). یعنی انگار در حال جلو رفتن تو هندسۀ اقلیدسی هستین؛ بدون اینکه اصول اولیه رو بدونین. نورتروپ فرای؛ در کتاب رمز کل؛ در جایی میگه که ؛ تمام طالع بینی؛ از اینجا ریشه میگیره؛ باید جهان رو مانندِ یک کُل در نظر بگیری. انگار تمام جهان ؛ اندامِ یک موجود یا یک انسان(یا اونطور که عرفا میگن خدا)هست. وقتی که شما با نگاه کردن و تشخیص احوال ستاره ای در دور دستها؛ میخوای ببینی سرنوشت خودت چیه؛ مثل این عمل میکنی که یک طبیب؛ با گرفتن نبض؛ میخواد حال شکم یا قسمت دیگه ای از بدنت رو تشخیص بده. ستاره هایی با میلیونها سال نوری فاصله؛ تاثیری روی ما ندارن؛ بلکه سرنوشتی مانند ما دارن؛ و طالع بین؛ از روی تشخیص وضعیت اونها و چیزی که در پیش رو دارن, میفهمه که شما ؛ چی چیزی در پیش رو خواهی داشت. مثال گرفتن نبض ؛ برای فهمیدن حال دماغ؛ مثال خوبیه. اینها رو برای درست یا غلط یا اصلا ممکن بودن طالعبینی نگفتم.بلکه خواستم ریشۀ اون رو(تا اونجایی که میدونم) بگم. نمیدونم این نوشته ؛ در کجای سایت شما ؛ ظاهر میشه. اگه صلاح دونستی ؛ به اونهایی که در موردش ؛ در حال بحث هستن؛ بفرمایین. ممنون وموفق باشین