PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقش المپیاد

پیام بهرام پور
08-20-2010, 03:49 PM
در این تاپیک قصد داریم بررسی که المپیاد نجوم چه نقشی پیشرفت و افزایش علم دانش آموزان داشته و دارد و این که چگونه می توان المپیاد را پربارتر کرد تا خروجی های آن افراد علمی تر بشوند.
لطفاً نظرات خود را به اطلاع ما برسانید.

Panahandeh
08-20-2010, 04:00 PM
یکی از مهمترین تأثیرات المپیاد در فرد ایجاد و تقویت حس ابتکار و چگونگی بکار بستن آن است.
این موضوع نه تنها فرد را در موفقیت بیشتر در المپیاد یاری می کند بلکه او را در دیگر نقش ها در زندگی، کار و تحصیل همراهی می نماید.

بی ستاره
08-20-2010, 04:24 PM
البته المپیاد چیز خوبی هست. اما من که سوال های مرحله اول رو نگاه می کنم می بینم که فقط باید یک سری چیزا رو حفظ بود و به ظاهر محاسباتی هست و دیگر جنبه ی ابتکاری ندارد

پیام بهرام پور
08-20-2010, 04:33 PM
دوست عزیز درست است که مرحله ی اول به این صورت است اما اگر سوالات مراحل بالا تر را نگاه کنید خواهید دید که ابتکار عمل و دقت بسیار مطرح است.
به زودی بخش همکاری بنده و همکارم آقای پناهنده با نشریه ی آسمان شب فعال می شود و سوالات مراحل بالاتر نیز در اختیار دوستان قرار خواهم داد و سوالات شاهد این خواهند بود که در مراحل جدی تر المپیاد ابتکار عمل موضوع بسیار مهم است

شايان سليم شهشهانى
08-21-2010, 03:18 AM
من كه فك نكنم دانش اموزاي امروزه برا دوس داشتن نجوم برن المپياد بخونن، بيشترشون برا رهايي از كنكور ميرن تو فكر المپياد،

پیام بهرام پور
08-22-2010, 03:28 PM
بله تعداد زیادی از اونها برای رهایی از کنکور و تسهیل سربازی اقدام به مطالعه ی المپیاد نجوم می کنند اما اگر کمی (شاید بیشتر از کمی) با آنها ارتباط داشته باشی حتماً می بینی که حتی اگر انگیزه ی اونها علاقه مندی به نجوم نبوده اما اطلاعات اونها از بسیاری از منجمان با تجربه ی ما بیشتر از (واقعاً می گم باید باور کنید)
خیلی برای من مهم است که تصور دوستان از این دانش اموزان المپیادی درست شکل بگیره

Panahandeh
08-22-2010, 10:31 PM
البته المپیاد چیز خوبی هست. اما من که سوال های مرحله اول رو نگاه می کنم می بینم که فقط باید یک سری چیزا رو حفظ بود و به ظاهر محاسباتی هست و دیگر جنبه ی ابتکاری ندارد

ببینید بی ستاره ی عزیز؛
در سطوح بالای المپیاد دیگه خبری از اینکه داوطلب بتونه صرفاً به محفوضاتش تکیه کنه نیست و حرف اول رو تفهیم و تعمیق مسائل + استفاده از قوه ی خلاقیت می زنه!

سید امیرحسین موسوی
08-23-2010, 07:34 AM
سلام ، المپیاد به دیدگاه آدم ربط داره ، نجوم هم مثل علمای دیگه است . و هرکس که وارد این علم می شه باید ابزار و محیط آزمایشش رو خوب بشناسه همونطور که یک فیزیکدان تمام وسایل آزمایشش رو می شناسه و اسامی اونا رو حفظ می کنه . راهی هم که المپیاد طی میکنه همینطوره ، یعنی اول آدم رو از نظر مقدمات می سنجن ، بعد میبینن که آیا شخص می تونه ادامه بده و بتونه دانشمندانه فکر کنه .
متاسفانه این مسئله باب شده که هرکی از راه می رسه می گه المپیاد نجوم حفظیه . و این حرف رو از روی بی اطلاعی میزنه ولی ما اینجا هستیم تا به هم کمک کنیم و این اطلاعات نادرست رو در ذهنمان تصحیح کنیم .
کسانی برای اولین گفتند المپیاد نجوم حفظیه که ادعای بیش از اندازه ای در نجوم داشتند ولی وقتی دیدند که المپیاد جای ادعا نیست و جای سواد و شعور است و آنها نتوانسته اند حتی همون مرحله اول رو هم قبول شن چو کردن که المپیاد نجوم فلانه و بیساره .
وقتی گستره ی آزمایشگاه نجومی به پهنای کیهان است پس بعید نیست که حفظیاتش بیشتر از سایر علوم باشد .
و در ضمن تمام این حفظیات ( به جز برخی از حفظیات رصدی ) در مراحل بالاتر شکافته شده و با استفاده از قوانین مختلف فیزیکی اثبات می شه .
و کسانی که قصد انتخاب المپیاد رو دارند بدونن که نجوم سخت ترینه .
اگه کسی یک صفحه از مبحث کیهان شناسی ناب رو مطالعه کنه نظرش درباره ی المپیاد نجوم عوض می شه ...:oh noes:

علی ایزدی راد
08-23-2010, 10:15 PM
سوال اصولی تر این اینه که علم نجوم چه جایگاهی در زندگی آدم ها دارد و چه سرویسی قراره به ما بده ، اگه جواب این را بتونیم پیدا کنیم بقیه مسائل خود به خود حل می شه

پیام بهرام پور
08-25-2010, 10:32 AM
سلام ، المپیاد به دیدگاه آدم ربط داره ، نجوم هم مثل علمای دیگه است . و هرکس که وارد این علم می شه باید ابزار و محیط آزمایشش رو خوب بشناسه همونطور که یک فیزیکدان تمام وسایل آزمایشش رو می شناسه و اسامی اونا رو حفظ می کنه . راهی هم که المپیاد طی میکنه همینطوره ، یعنی اول آدم رو از نظر مقدمات می سنجن ، بعد میبینن که آیا شخص می تونه ادامه بده و بتونه دانشمندانه فکر کنه .
متاسفانه این مسئله باب شده که هرکی از راه می رسه می گه المپیاد نجوم حفظیه . و این حرف رو از روی بی اطلاعی میزنه ولی ما اینجا هستیم تا به هم کمک کنیم و این اطلاعات نادرست رو در ذهنمان تصحیح کنیم .
کسانی برای اولین گفتند المپیاد نجوم حفظیه که ادعای بیش از اندازه ای در نجوم داشتند ولی وقتی دیدند که المپیاد جای ادعا نیست و جای سواد و شعور است و آنها نتوانسته اند حتی همون مرحله اول رو هم قبول شن چو کردن که المپیاد نجوم فلانه و بیساره .
وقتی گستره ی آزمایشگاه نجومی به پهنای کیهان است پس بعید نیست که حفظیاتش بیشتر از سایر علوم باشد .
و در ضمن تمام این حفظیات ( به جز برخی از حفظیات رصدی ) در مراحل بالاتر شکافته شده و با استفاده از قوانین مختلف فیزیکی اثبات می شه .
و کسانی که قصد انتخاب المپیاد رو دارند بدونن که نجوم سخت ترینه .
اگه کسی یک صفحه از مبحث کیهان شناسی ناب رو مطالعه کنه نظرش درباره ی المپیاد نجوم عوض می شه ...:oh noes:

امیر حسین عزیز بسیار خوش آمدی به آوااستار
فکر می کنم یکمی تند می ری!
ببین بحث المپیاد و دشواری و حفظی نبودن آن را کاملاً با شما موافقم البته به این موضوع اعتقاد دارم که با حفظیات هم می توان از مرحله اول عبور کرد.
اما این که موضوع المپیاد نجوم سخت ترین است را کاملاً مخالفم! البته چون جمع خودی است این را بیان می کنم
ببین درست است که کیهان شناسی ناب بسیار دشوار است اما این موضوع را در نظر داشته باش که تقریباً هیچکدام از بچه ها نیز موفق نمی شوند به آنها پاسخ کامل بدهند بنابراین دور از انصاف است اگر بگوییم که المپیاد سخت ترین است.
البته می توانیم بگوییم اگر کسی بخواهد در المپیاد امتیاز کامل را بگیرد (!) سخت ترین کار را پیش رو دارد

پیام بهرام پور
08-25-2010, 10:34 AM
سوال اصولی تر این اینه که علم نجوم چه جایگاهی در زندگی آدم ها دارد و چه سرویسی قراره به ما بده ، اگه جواب این را بتونیم پیدا کنیم بقیه مسائل خود به خود حل می شه

علی جان این موضوع در تالار عمومی نجوم در تاپیک های چرا نجوم و نجوم اماتوری در حال بحث است.
شما می توانید این موضوع را آنجا کامل کنید اما چون این جا بخش المپیاد است بحث به صورت المپیادی پیگیری می شه
باز هم از شما سپاسگزارم

Panahandeh
08-26-2010, 01:53 PM

یکی از بخش های نجوم که نجوم کاربردی هم شناخته می شود صرفاً در رابطه با همین موضوعیه که شما به اون اشاره کردید :

محاسبه ی فصول، زمان، ساعت،تاریخ؛ زمان فعالیت های کشاورزی، تأثیرات پدیده های نجومی مانند : لکه های خورشیدی بر آب و هوای زمین و ... همگی از بخش هایی محسوب می شوند که اهمیت نجوم در زندگی ما را به منسه ی ظهور می گذارند.

پیام بهرام پور
08-26-2010, 02:45 PM
درواقع در تکمیل این بحث باید بگویم که نجوم کروی که یکی از بخش های مهم المپیاد است، درواقع کاربردی ترین فصل های نجوم و المپیاد به شمار می آیند
با مطالعه ی نجوم کروی می توان بسیاری از موارد که آقای پناهنده به آن اشاره کردند را محاسبه نمود

قاطع
08-27-2010, 10:17 AM
به نظر بنده المپیاد نجوم ارتباط زیادی با نجوم اماتوری نداره
یعنی می تونه داشته باشه اما اینطوری نیست. شما چند تا المپیادی می تونید نشون بدین که تو یکی از رصدخونه های کشور کار کرده؟
خیلی از اونها اصلاً با تلسکوپ کار نکردن و فقط صورت های فلکی ماهی که امتحان رصد دارند رو بلد هستند.
اما این دوتا درواقع باید با هم پیوند بخورند نه این که افراد از هم جدا باشند.
چون به نظر من هنوز المپیاد و نجوم اماتوری اونقدر تخصصی نشده که بشه اونها رو جدا از هم دونست

پیام بهرام پور
09-05-2010, 11:58 AM
قاطی عزیز!
تا مقدار خیلی زیادی با شما موافقم و اعتقاد دارم که باید المپیاد نجوم و نجوم آماتوری با همدیگر پیوند بخورد تا خوش به حال هر دو طرف بشه!
اما خب کی این اتفاق می افته من نمی دونم؟!

169
10-11-2010, 12:57 AM
به آقای امام و به مدیران سایت پیغام دادم و ی جورای پیشنهاد کردم که اگه میتونن یه جور سرپرستی رصدخانه های کوچک و مثلا بزرگ رو به عهده بگیرن تا نجوم حرفه ای مون تعریف بشه!!!
منم خیلی ب دنباله ایم که نجوم حرفه ای تو کشور مطرح بشه! نجوم اماتوری زیاد داریم!!! اما حرفه ای کم!! ولی نبود حرفه ای حرفه ای دلیل نمشه عقب نشینی کنیم!!! همین المپیادی های عزیز دارن درس های دانشگاهی رو یاد میگیرن و یه جوری منجم حرفه ای میشه بخونیم!!!اگه تعداد منجم های حرفه ای المپیادی مون واقعا علاق مند باشنکه نجوم حرفه ای ر بیشترکار کنن مشکل حل میشه!!!از نظر منجم حرفه ای!!!ولی نیاز به امکانات هست!حداقل یه رصدخانه کوچک لازمه تا فعالیت کنن این منجم های حرفه ای!! و اینم تا حددی هست ولی هر رصدخانه الان داره از سکوت لذت میبره!ازش فقط ب هعنوان رصدهای معمولی و عکس برداری تفیحی استفاده میشه!!!
اگه همکاری بین رصدخانه های کشور + منجم های علاقه مند به نجوم حرفه ای المپیادی باشه کاره حرفه ای هم میشه انجام داد!!! با اینکه ممکنه کارامون کوچک بیاد ولی این مشکل ما نست باید از یه نقطه شروع کنیم دیگه!!! از هیچی بهتره!!!
امیدوارم هر چهزودتر این همکاری ها صورت بگیره!

AslanAslan
12-22-2010, 10:03 AM
نظر شخصی من:

۱- المپیاد باعث می شه بهتر با درس خواندن آکادمیک آشنا بشید. چیزی که بقیه مدتی در اوایل دانشگاه لنگ می زنند.
۲- مغز شما آمادگی بیشتری برای دریافت مطالب به اصطلاح خفن دارد. چیزی که آدم های معمولی زیاد با آن آداپته نیستند.
۳- بسیاری برای رهایی از کنکور به المپیاد رو می آورند. چیز خوبی نیست ولی خب نمی شه منکرش شد. من شخصا این جوری نبودم. سابقه من در نجوم این مساله را اثبات می کند.
۴- دورانی که با دوستان برای المپیاد مطالعه می کردیم و یا رصد می رفتیم بهترین خاطرات عمر من را تشکیل می دهد.
۵- بسیاری از المپیادی ها مثل افرادی که برای رتبه های خوب کنکور تلاش می کنند تک بعدی می شوند. البته نه همه خیلی ها هم هستند که این جوری نشدن. من در سال هایی که برای المپیاد مطالعه می کردم به طور پیوسته به عکاسی می پرداختم, عضو تیم تیر اندازی تبریز بودم, اسکبت نمایشی را به طور حرفه ای دنبال می کردم, پیانو و ویولن می زدم, حتی کمی هم زبان اسپانیایی خوندم!
۶- این که شما از جو سمی مدرسه که به خاطر کنکور و شیوه های غلط آموزشی کشور دور بمانید, واقعا نعمتی هست!
۷- به نظر من المپیادی ها ۲ دسته هستند. یکی آنها که به خاطر اطلاعات عمومی مطالعه می کنند و ممکن است موفق به کسب مدال هم بشوند. دسته دوم هم کسانی که به طور جدی برای مدال طلا تلاش می کنند و ممکن است که مدال کمتری هم کسب کنند. ببینید شامل کدام دسته هستید و به نسبت برای خود برنامه ریزی کنید.

solh
07-20-2011, 05:43 PM
من كه فك نكنم دانش اموزاي امروزه برا دوس داشتن نجوم برن المپياد بخونن، بيشترشون برا رهايي از كنكور ميرن تو فكر المپياد،

راستش به من كه برخورد !!!!!
من ميدونم هر جاي دنيا كه برم ميخوام دانشگاه فيزيك بخونم و براي اين كه فيزيك قبول بشم كنكور خيلي راحت تر از المپياده ولي من دارم با جان و دل واسه المپياد ميخونم .تنها هدفم از خواندن براي المپياد بودن در جو نجوم و اختر فيزيك هست .

پیام بهرام پور
08-03-2011, 08:58 PM
نظر شخصی من:

۱- المپیاد باعث می شه بهتر با درس خواندن آکادمیک آشنا بشید. چیزی که بقیه مدتی در اوایل دانشگاه لنگ می زنند.
۲- مغز شما آمادگی بیشتری برای دریافت مطالب به اصطلاح خفن دارد. چیزی که آدم های معمولی زیاد با آن آداپته نیستند.
۳- بسیاری برای رهایی از کنکور به المپیاد رو می آورند. چیز خوبی نیست ولی خب نمی شه منکرش شد. من شخصا این جوری نبودم. سابقه من در نجوم این مساله را اثبات می کند.
۴- دورانی که با دوستان برای المپیاد مطالعه می کردیم و یا رصد می رفتیم بهترین خاطرات عمر من را تشکیل می دهد.
۵- بسیاری از المپیادی ها مثل افرادی که برای رتبه های خوب کنکور تلاش می کنند تک بعدی می شوند. البته نه همه خیلی ها هم هستند که این جوری نشدن. من در سال هایی که برای المپیاد مطالعه می کردم به طور پیوسته به عکاسی می پرداختم, عضو تیم تیر اندازی تبریز بودم, اسکبت نمایشی را به طور حرفه ای دنبال می کردم, پیانو و ویولن می زدم, حتی کمی هم زبان اسپانیایی خوندم!
۶- این که شما از جو سمی مدرسه که به خاطر کنکور و شیوه های غلط آموزشی کشور دور بمانید, واقعا نعمتی هست!
۷- به نظر من المپیادی ها ۲ دسته هستند. یکی آنها که به خاطر اطلاعات عمومی مطالعه می کنند و ممکن است موفق به کسب مدال هم بشوند. دسته دوم هم کسانی که به طور جدی برای مدال طلا تلاش می کنند و ممکن است که مدال کمتری هم کسب کنند. ببینید شامل کدام دسته هستید و به نسبت برای خود برنامه ریزی کنید.
با نکته ی اول شما بسیار موافقم، فرد المپیادی واقعاً آکادمیک می شود...
در رابطه با نکته ی ششم هم باید بگم واقعاً هر کاری برای دوری از جو سمی نظام آموزشی ما جایز است اما نباید از جو سمی المپیاد هم غافل شد. این نیز بحثی تخصصی دارد که....

shariatzadeh
01-19-2012, 11:18 PM
یا الله ، من تازه اومدم
باید عرض کنم که دیگه گذشت اون زمون که کسی سوال کیهانشناسی رو حل نمی کرد یا کسی تلسکوپ ندیده بود . الان رقابت مدال سر کیهانشناسیه .
هر چی باشه از کنکور توش بیشتر یاد می گیرید ، از کنکور خلاقیت بیشتری داره و هزار تا دلیل دیگه که دوستان تا حالا اشاره کردن . البته برای کسایی که عربی و ادبیات رو دوست ندارن یه مزیت های دیگری هم داره .
کمترین نقشش اینه که کسایی که نجوم رو دوست دارن بیشتر باهاش آشنا میشن .
یعنی چی که تو مرحله اول سوال حفظی زیاده ؟ بالاخره بعضی از مفاهیم رو باید حفظ کرد و این در تمام علوم وجود دارد ، بعضی از چیزها رو اصلا نمیشه فهمید یا تصور کرد یا اثباتش خیلی سخته مثلا بیا به من بعد چهارم رو نشون بده ، بعد بگو متریک مینکوفسکی رو حفظ نکن .(حرف گنده زدم نترسید چیزی نیست )
راستی جو سمی همه جا هست حتی توی زهره.
بازم باید بگم که امسال المپیاد یه تغییرات جزئی می کنه که امیدواریم بهتر بشه و روز به روز در جهت پیشرفت بچه ها گام بردارن .

COLDFIRE
01-19-2012, 11:25 PM
بازم باید بگم که امسال المپیاد یه تغییرات جزئی می کنه که امیدواریم بهتر بشه و روز به روز در جهت پیشرفت بچه ها گام بردارن .
چه تغییراتی؟

erfan bayat
01-20-2012, 12:21 AM
چه تغییراتی؟
تغییرات گفتیم که کمیته کاملا عوض شده و دیدگاها یه ذره عوض شده دوست عزیز ولی‌ شما باید کار خودتونو بکنید و به این چیزا فکر نکنید درست که مقداری دیدگاها متفاوت شده ولی‌ قرار نیس همه چی‌ خیلی‌ عوض شه شریعت زاده هم گفت واقعا المپیاد هر چقدم سخت باشه حداقلش اینه که آدم از چیزی که میخونه لذت میبره

COLDFIRE
01-20-2012, 12:35 AM
تغییرات گفتیم که کمیته کاملا عوض شده و دیدگاها یه ذره عوض شده دوست عزیز ولی‌ شما باید کار خودتونو بکنید و به این چیزا فکر نکنید درست که مقداری دیدگاها متفاوت شده ولی‌ قرار نیس همه چی‌ خیلی‌ عوض شه شریعت زاده هم گفت واقعا المپیاد هر چقدم سخت باشه حداقلش اینه که آدم از چیزی که میخونه لذت میبره
این چیزا که خیلی مهم نیس ... اصل ماجرا مهمه که هنوز سر جاشه !!!!
با شما کاملا موافقم ... یک کسی که المپیاد رو با عشق و علاقه می خونه این چیزا نباید روش تاثیر بذاره...

Ali Mohamad Nesari
09-11-2013, 01:58 PM

من خودم به شخصه ازون افرادی بودم که به خاطر علاقه زیاد به نجوم به المپیاد رفتم و خیلی هم خوشحالم که رفتم :)

Ali Mohamad Nesari
09-11-2013, 02:53 PM
کسانی که فکر می کنند المپیاد نجوم به درد آینده و کنکور نمی خورد سخت در اشتباه اند
فقط یکی از خواص المپیاد این است که ذهن شما رو سه بعدی می کند و قدرت تصور شما رو افزایش می دهد ئاین خاصیت خیلی بدرد کنکور می خورد چون به طور مستقیم در درس های فیزیک،تحلیلی و هندسه اثر دارد و خیلی از مسائل راحت تر حل می شود. در ضمن خیلی از مباحث المپیاد نجوم به درد دانشگاه می خورد:)

skynight
09-11-2013, 08:06 PM

بله تعداد زیادی از اونها برای رهایی از کنکور و تسهیل سربازی اقدام به مطالعه ی المپیاد نجوم می کنند اما اگر کمی (شاید بیشتر از کمی) با آنها ارتباط داشته باشی حتماً می بینی که حتی اگر انگیزه ی اونها علاقه مندی به نجوم نبوده اما اطلاعات اونها از بسیاری از منجمان با تجربه ی ما بیشتر از (واقعاً می گم باید باور کنید)
خیلی برای من مهم است که تصور دوستان از این دانش اموزان المپیادی درست شکل بگیره

من دیروز رفته بودم همایشی که برا المپیاد برگزار شده بود، اونجا پسرها دوبرابر دخترها بودن، به سادگی میشه فهمید که اکثر پسرا برای رهایی از سربازی و بعضی از امتیازات، دنبال این کار و گرفتن؛البته من منکر این نیستم که در بین خانوم ها همچین افرادی وجود ندارن.نه! سوال اینه: چند درصد اونهایی که به خاطر مزایای المپیاد اومدن سراغش موفق میشن؟
در اصل چیزی هست که اگه برای المپیاد علاقه ای نباشه از موفقیت خبری نیست:دی مسئله اینه که اون افرادی که جناب بهرام پور اشاره کردن هیچ وقت از کارشون لذت نخواهند برد، و در واقع دارن اتلاف وقت و انرژی میکنند.
خود من رو اگه مجبور کنن که تجربی بخونم باز برای المپیاد نجوم مطالعه خواهم کرد، چون واقعا دوس دارم که نجوم رو در حد عالی بلد باشم!

kimiya-gh
10-04-2013, 09:33 PM
به نظر من المپیاد دادن فقط برای مدال اوردن و شامل امتیازای خاص شدن نیست
بلکه میشه بااستفاده از المپیاد خودمون رو واسه آزمون های مهمی مانند کنکور آماده کردش

starscream4002
10-04-2013, 10:53 PM
سلام،

به نظر من مهمترین تاثیر المپیاد نجوم روی دانش آموزان تقویت دروس فیزیک و ریاضی در مدرسه است که موجب می شود که حتی در صورتی که فرد مدال طلا نگیرد، بتواند در کنکور در دروس اختصاصی نمره بسیار خوبی کسب کند.
درباره ی جو علمی باید بگم که متاسفانه هر سال جو المپیاد نجوم بیشتر و بیشتر رقابتی می شود و جو صمیمانه و علمی از آن دور می شود. کلا المپیاد نجوم به شکل مسابقه نزدیک می شود. به امید روزی که جو علمی المپیاد نجوم به آن بازگردد.

موفق باشید،

س.ا.

sarah.BN
10-30-2013, 07:51 PM
به نظر من المپیاد نجوم به درد کنکور نمیخوره و باید بین المپیاد و کنکور یکیش رو انتخاب کنیم
المپیاد فقط تو دانشگاه کمکی واسمون میشه اونم نه خیلی زیاد

فائزه معتضدیان
11-01-2013, 02:34 PM
به نظر من المپیاد نجوم به درد کنکور نمیخوره و باید بین المپیاد و کنکور یکیش رو انتخاب کنیم
المپیاد فقط تو دانشگاه کمکی واسمون میشه اونم نه خیلی زیاد

منم تا حدودی با حرفتون موافقم
به نظرم نباید کنکور رو بیخیال شد و درس مدرسه رو هم خوند!
یکی از دوستای من که الان پیش دانشگاهی هست و متاسفانه قبول نشد به من تاکید زیادی داره که یا هم درس مدرسه رو بخونم هم المپیاد نجوم یا کلا برم یه المپیاد دیگه یا کلا نرم المپیاد!
و میگه از مباحثی که برای المپیاد نجوم میخونیم فقط 5تا سوال تو کنکور میاد و این حرفا...
هر چند به نظر من خود المپیاد خوندن هم به کنکور خوندن کمک میکنه...و توی دانشگاه هم به نظرم کمک خوبی میکنه!

ali zeynali
11-01-2013, 06:49 PM
منم تا حدودی با حرفتون موافقم
به نظرم نباید کنکور رو بیخیال شد و درس مدرسه رو هم خوند!
یکی از دوستای من که الان پیش دانشگاهی هست و متاسفانه قبول نشد به من تاکید زیادی داره که یا هم درس مدرسه رو بخونم هم المپیاد نجوم یا کلا برم یه المپیاد دیگه یا کلا نرم المپیاد!
و میگه از مباحثی که برای المپیاد نجوم میخونیم فقط 5تا سوال تو کنکور میاد و این حرفا...
هر چند به نظر من خود المپیاد خوندن هم به کنکور خوندن کمک میکنه...و توی دانشگاه هم به نظرم کمک خوبی میکنه!
درسته.یعنی اگر فرض کنیم مباحثش هم تو کنکور نیاد ولی درست درس خوندن بهتون یاد میده و دیدتون رو هم گسترش می ده.لازم نیست برای المپیاد از سایر درساتون بزنید ولی بنظرم چون در اون دوره هدف اصلی تون المپیاده نه کنکور پس باید وقت بیشتری صرفش کنید.

A.ALAVI
11-01-2013, 09:59 PM
درسته.یعنی اگر فرض کنیم مباحثش هم تو کنکور نیاد ولی درست درس خوندن بهتون یاد میده و دیدتون رو هم گسترش می ده.لازم نیست برای المپیاد از سایر درساتون بزنید ولی بنظرم چون در اون دوره هدف اصلی تون المپیاده نه کنکور پس باید وقت بیشتری صرفش کنید.
ممنون ار علی که خوب بحثو جلو میبره ;)
البتّه باید به این نکته هم اشاره کنم که نقش امتحان نهایی ها در نمرات داره زیاد میشه!
این هم خوبه هم بد!
از این احاظ بده که ریسک المپیاد رو بالاتر میبره، یعنی اگر کسی به بهانه ی المپیاد از درس های مدرسش بزنه ممکنه چند تا امتحان رو خراب کنه و اگه قبول نشه، جبران کردن نمرات خیلی سخت تر میشه.
خوبه چون تشریحی نبودن کنکور خیلی از بچّه ها رو اذیت میکنه که با تشریحی شدن امتحانات به نفعشونه.
ولی در کل با برنامه درس خوندن، رسم موفقیّت تو هر رشته و مبحثیه و کسی که بتونه تعادل بین درس مدرسه و المپیاد رو برقرار کنه، همیشه موفّقه!

Hooman_G
11-02-2013, 07:23 PM
من يك بار داشتم با يكي از آشنايان در مورد كنكور صحبت مي كردم ، ايشون مي گفتن كه من در دوره اي كه براي كنكور مي خوندم ، گاهي سر يك سوال ساعت ها گير مي كردم
و اين باعث مي شد من عقب بيفتم ...
من گفتم كه به نظرم اون گير تو همون يه سوال و بعدش حلش مي ارزه به حل ٥٠ تا تست ديگه
اما قبول نداشت چون اون ديد المپيادي رو نداشت
ما تو المپياد گاهي روز ها پاي يه سوال مي مونيم و وقتي حل ميشه لذتش باور نكردنيه!
اين اون حسيه كه من فكر مي كنم يه كنكوري كمتر تجربش مي كنه.
من تا سال دوم خيلي حرص(درست نوشتم؟) سر مدال ميزدم...
اما الان حتي صرفا در مسير المپياد بودنم منو ارضا ميكنه.

ali zeynali
11-03-2013, 11:23 AM
من يك بار داشتم با يكي از آشنايان در مورد كنكور صحبت مي كردم ، ايشون مي گفتن كه من در دوره اي كه براي كنكور مي خوندم ، گاهي سر يك سوال ساعت ها گير مي كردم
و اين باعث مي شد من عقب بيفتم ...
من گفتم كه به نظرم اون گير تو همون يه سوال و بعدش حلش مي ارزه به حل ٥٠ تا تست ديگه
اما قبول نداشت چون اون ديد المپيادي رو نداشت
ما تو المپياد گاهي روز ها پاي يه سوال مي مونيم و وقتي حل ميشه لذتش باور نكردنيه!
اين اون حسيه كه من فكر مي كنم يه كنكوري كمتر تجربش مي كنه.
من تا سال دوم خيلي حرص(درست نوشتم؟) سر مدال ميزدم...
اما الان حتي صرفا در مسير المپياد بودنم منو ارضا ميكنه.
حست قابل تقدیره.
ولی همونطور که اگر تو المپیاد وقت زیادی سر یک سوال بزاری خیلی خوبه ولی بنظرم تو کنکور این جور نیست کلا کنکور با المپیاد خیلی فرق داره.!! اونجا جواب اخر مهمه نه این که جوابو چجوری بدست بیاری

dark galaxy
09-12-2014, 09:57 AM
ببخشید دوستان،نمی دونم اینجا جاش هست یا نه ولی کنجکاو شدم بدونم کسایی که تو المپیاد نجوم مقام میارن از امتیاز خاصی برخوردار می شن؟(مثلا کنکورشون حذف بشه یا چیزهایی از این قبیل)
اگه بله،چه رتبه هایی و در چه سطوحی؟

(بازم عذر می خوام چون من خیلی با المپیاد نجوم آشنایی ندارم;))