PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : باشگاه نجوم تهران

Mostafa
01-19-2011, 11:21 PM
سلام

از اين به بعد كليه اخبار ، اطلاعيه ها ، گزارش ها و .... در مورد باشگاه نجوم تهران را در اين تاپيك مطرح خواهيم كرد .

از كليه دوستان درخواست ميكنم در اين امر مشاركت نمايند .

نكته مهم : عزيزان ساير شهر ها هم ميتوانند تاپيكي با موضوع باشگاه نجوم شهر خود ايجاد كنند و به انعكاس اخبار مربوط به آن بپردازند .

براي شروع از دوستاني كه در باشگاه نجوم دي ماه ( 29 دي ) شركت داشتند خواهش ميكنم در صورت امكان گزارشي از باشگاه را اعلام فرمايند .

( به دليل بروز مشكلي، متآسفانه امكان حضور در باشگاه اين ماه را نداشتم )

موفق و پيروز باشيد

Sunrise
01-19-2011, 11:54 PM
سلام
باشگاه امشب با حضور آقایان صفاریان پور و بحث برنامه آسمان شب جالب بود ولی من طبق معمول همیشه که همه جا دیر میرسم ، دیر رسیدم!

ابتدا (از وقتی من رسیدم البته) خانم ثریایی راجع به اجرامی که توسط صوفی فهرست شده بود صحبت کردند و البته میگفتند که نسخه عربی کتاب صور الکواکب رو پیدا کردن و کلمه " سحابی" رو سرچ کردن و بر اساس اون اجرامی که صوفی برای نخستین بار اونها رو ثبت کرده بود رو پیدا کرده بودن و البته امکان رصد اونها رو از ایران مورد بررسی قرار داده بودن که یعنی صوفی به واقع اون اجرام رو رصد کرده بوده! کهکشان آندرومدا و ابر ماژلانی بزرگ و IC2391 و خوشه صوفی وستارگانی در راس جبار و دو ستاره در صورت فلکی قوس و M7 و خوشه کندوی عسل وخوشه دو تایی خی و اچ از اون جمله بودن!
بعد آقای زمانی مروری بر وقایع نجومی شبهای آتی داشتن که بیشترش مقارنه های ماه بود و البته مقارنه زهره با اجرام مرکزی راه شیری هم هست! و راجع به کشف ابر نواختر ها صحبت کردن و یه خبر هم دادن راجع به پایه های جدید تلسکوپ های سلسترون!
بعد باز راجع به همون استار پارتی معروف صحبت شد و با حرف های روی موج نجوم دیشب خیلی فرق نداشت! ولی اجرای جالبی داشتن آقای کوکرم و آقای نجفی! در ضمن گفتن هنوز ظرفیت تکمیل نشده و تا تکمیل نشه میتونید ثبت نام کنید!
بعد پذیرایی
بعد هم آقایان صفاریان پور و آقای ترابی و آقای ناظمی و آقای تفرشی (با تاخیر) راجع به آسمان شب صحبت کردند! که مفصل بود ولی یه سری انتقادات رو پاسخ دادن و به دو تا سوال هم جواب دادن و آقای ناظمی و آقای تفرشی هم به نکات جالبی اشاره کردند و ...
بعد قرعه کشی مسابقه شون بود!
بعد هم تمام!:thumbsup:

rezash
01-20-2011, 12:05 AM
نتیجه ای هم گرفتند؟منظور اینکه عاقبت برنامه اسمان شب همین چیزی که شنیدیم؟
مقصر اصلی رو معرفی کردند؟
ممنون از اطلاع رسانیتون.

*sh
01-20-2011, 12:12 AM
بله دوستان.. همانطور که دوستمون sunrise فرمودند شب جالبی بود..و اما برنامه باشگاه این ماه طبق بروشور:

رخدادهای نجومی ماه (مهدی زمانی) اجرام فهرست شده توسط صوفی رازی (مونا ثریایی) ابزار آسمان شب

(فرزاد زمانفر) جشنواره نجوم قشم ( کاظم کوکرم و هومن نجفی) پذیرایی... و 10 سال آسمان شب ( سیاوش

و فواد صفاریان پور _بابک امین تفرشی _ پوریا ناظمی _ محمد جواد ترابی) ..... و اما تفصیل...

Sunrise
01-20-2011, 12:26 AM
نتیجه ای هم گرفتند؟منظور اینکه عاقبت برنامه اسمان شب همین چیزی که شنیدیم؟
مقصر اصلی رو معرفی کردند؟
ممنون از اطلاع رسانیتون.

خواهش میکنم!
البته قسمت های اولیه برنامه طبق بروشور نبود و مثلا من اصلا ندیدم که راجع به "ابزار آسمان شب" بحثی توسط آقای زمان فر ارائه بشه!!!!

ولی جناب rezash برنامه آسمان شب رو گروه آقای صفاریان پور ادامه نخواهند داد و آقای فواد صفاریان پور گفتند که بحث اصلا سیاسی نبوده و ظاهرا یک رقابت عجیب منجر به کنار زدن این گروه شده و البته مسئول باشگاه هم در این باره صحبت هایی داشتند و کلا برادران صفاریان پور اینقدر بزرگوارانه با این موضوع برخورد کردن که بسیار آموزنده بود...
( یه نکته جالب آقای سیاوش صفاریان پور گفتند و اون اینکه وقتی ما اینهمه راجع به عطمت آسمان و اینها صحبت میکنیم اگر روی خودمون اثر نداشته باشه واقعا چه فایده داره؟!؟!؟ نقل به مضمون! البته فایل صوتیش رو دارم و میشه بعدا با کمک اون این جمله رو تصحیح کرد)

حالا فکر کنم ادامه گزارش رو از طریق دوستمون *sh داشته باشیم و البته آقای سراجی هم ظاهرا شرکت داشتن که لابد ایشون هم صحبت هایی برای گفتن دارن.
در نهایت فعلا برنامه نجومی از برادران صفاریان پور نخواهیم داشت!(متاسفانه)

*sh
01-20-2011, 02:13 AM
قسمتهای اول برنامه رو که دوست گلمون اشاره کردن و ممنون.. و اما قسمت آخر برنامه که با حضور 5 نفره ی اقایون
در پشت تریبون آغاز شد.. (که نام بردم)
صحبت با نمایش اسلاید هایی از اولین برنامه های آسمان شب گل انداخت و تصاویری از نوجوانیهای برادران صفاریان
(با کمی شوخی..به قول خودشان: که آنموقع ها مو داشتیم)
و تصاویری از اغلب همکاران و دست اندرکاران آسمان شب
تا آخرین اسلایدهایی که از ضبط و پشت صحنه های برنامه دیدیم...و برای خودشان هم خاطره انگیز بود...
اینکه وسواس زیادی در تولید تلویزیونی داشتند که از نظر مدیران شبکه برای یک برنامه ی علمی این وسواس و حرفه ای
کار کردن لازم نبوده !!!!! و بودجه های مورد نیاز این برنامه رو تا حدی تا مین نمی کردند که این گروه برای برنامه سازی
و پوشش دادن فعالیتهای دیگر شهرها که خیلی هم برای آسمان شب ارزشمند و مهم بوده..بتونن سفرهایی رو تدارک ببینن
..آقای سیاووش صفاریان گلگی شون این بود که چرا این انتقادات و پیشنهادات در طول اجرای برنامه ابراز نمیشد و الان که
فایده ای نداره ما باید این باز خورد رو ببینیم !؟ یکی از انتقادات انحصاری بودن برنامه و دایره ی کوچک کارشناسان بود
که ایشون در توضیح گفتند: درسته که کارشناسان و منجمان با علم و تجربه ی زیادی داریم ولی اجرای برنامه ی تلویزیونی
و جلوی دوربین رسانه بودن کار هر کسی نیست و مولفه های خاصی داره که سوای معلومات و تخصص باید دارای اونها باشه
.از قبیل راحت بودن با دوربین.. الکن نبودن و سلیس
صحبت کردن... ظاهر نسبتا مناسب و ارتباط بر قرار کردن با مخاطب و ......... که اگر ما داوطلبانی با این مشخصات
داشتیم حتما از حضورشون استفاده میکردیم .... در کل برادران محترم صفاریان با این شوک کنار اومده بودن و اعتقاد داشتن
طی این 10 سال تلاششونو به بهترین نحو انجام دادن و از اینکه این برنامه در اوج به پایان رسیده اظهار رضایت میکردند
ولی جناب ناظمی اصلا راضی نبودند که حاصل زحمات بی وقفه و دلسوزانه این گروه رو گروه دیگری تصاحب کنه و همچنین
هویتی که مختص گروه آسمان شب و برادران صفاریان پور است.
در هر حال آسمان شب شاید به پایان رسید...... اما..... آسمان زیبا و بی انتهای شب همیشه بالای سر عاشقانش میدرخشد.
:have a nice day:

Babak
01-21-2011, 05:46 PM
سلام
یه سری تغییرات دقیقه نود داشت این باشگاه ( مثل همیشه)
فرهنگ شب قبل خبر داد که نمیتونه بیاد. با مهدی زمانی هماهنگ کردم تا به جاش بیاد.
سعید آقایی نتونست بیاد. زمان فر به جاش اومد ( این برنامه ای که اسپانسر باشگاه در اختیار داره تا تعدادی از ابزار های نجومی رو معرفی کنن، قبلا دلم میخواست همچین برنامه ای اضافه بشه به برنامه ها اما احتیاج به امکانات داشت و ممکن بود تبلیغ محسوب بشه. الان هم امکاناتش هست و هم تبلیغه پس مشکل خاصی نیست)
مونا ثریایی به پیشنهاد بابک تفرشی سخنرانی داشت ( بابک استادشه و همین مطلب رو توی کلاس درسش ارائه داده بوده مونا) من مدت هاست ارزو دارم تو برنامه اسمان در این ماه فیلم وقایع نجومی نمایش داده بشه. نمیدونم چرا نمیشه. بعد مونا تو برنامه اش فیلم اجرام رو نشون داد ( منظورم از فیلم استفاده از تصاویر متحرکه به جای عکس و نمودار)
مسول سالن جلسه داشت و نیومده بود . ما هم برای اولین بار با ابزار سالن برخورد داشتیم. بعد از کلی گشتن موفق شدم دکمه ای که پرده رو پایین میاره پیدا کنم. کلی جون کندیم تا فهمیدیم صدا از کجا کنترل میشه. روشن شدن پروژکشن رو هم یافتیم . البته پروژکشن خراب بود هی داغ میکرد خاموش میشد. جز صبر حضار هیچ راهی حلی نبود برای این مشکل.

سیاوش ظاهرا میخواسته نیاد تو برنامه که اومد. من خودم وسط باشگاه از این نخواستن خبر دار شدم.

شکر خدا بعد از نود و بوقی از باب سالن به آرامش رسیدیم. رییس دانشکده ( کسی که در جایگاه دکتر حسابی نشسته) عجیب ترین مدیر ایرانه. یعنی اصلا شبیه مدیران ایرانی نیست. مدیران ایرانی هفت خوان دارن تا ادم بهشون برسه. این اقا موبایلو داده به من تا هر وقت مشکلی داشتم باهاش مطرح کنم. خودش پا میشه میره کپی میگیره از قرار داد همکاری. میاد جلو باشگاه میپرسه اوضاع احوالمونو. جدا ادم بزرگیه.

جایزه تلسکوپ هم رسید به مهتاب شریفیان که طراحی جلد خبرنامه رو به عهده گرفته بود. البته من نمیزارم اعضای گروه اجرایی تو مسابقه شرکت کنن. ( نمیدونم چرا، چرا؟) ایشون رو اطلاع نداشتم. ( من در حین تصحیح اوراق اسم ها رو نمیخونم تا مبادا اتفاقی بیوفته.) البته خانم شریفیان هم کمک گروه اجرایی به حساب میان.
فواد از من جواب رو پرسید، بهش رسوندم اونم تو مسابقه شرکت کرد. منم از مسابقه کشیدم بیرون. بعد از تموم شدن قرعه کشی دیدم داره تمام اسم های توی مسابقه رو میخونه . خلاصه فهمید و منم ضایع شدم خفن:whoow:.

تا ماه بعد چه شود.

Mostafa
01-21-2011, 11:23 PM
سلام به همه

به اطلاع دوستان عزيز مي رسونم ، كاربر Babak كه متن بالا رو نوشته اند ، دوست عزيزم آقاي بابك مشمولي هستند كه مسئوليت باشگاه نجوم را هم برعهده دارند .

من طي تماس تلفني كه با ايشان داشتم ، ايشان اين آي دي را تآييد كردند . :wink:

لذا از اين به بعد اخبار و اطلاعات مربوط به باشگاه نجوم تهران رو دست اول از خودشون دريافت خواهيم كرد . :have a nice day:

Sunrise
01-21-2011, 11:52 PM
مرسی آقای امام:have a nice day:

خیلی جالب بود که از پشت صحنه باشگاه هم نوشتن
آقای مشمولی دستتون درد نکنه ،
دست مدیر استثنایی دانشکده فیزیک هم درد نکنه
خدا شما و ایشون و آقای امام و آوا استار و همه نجومی های فعال رو حفظ کنه:thumbsup:

stella
01-22-2011, 03:37 PM
سلام!
من در این برنامه (متاسفانه)شرکت نداشتم ، اما هرکسی یک جوری میگه!
یکی میگه آقای صفاریان پور گفتند که برنامه با ما ادامه پیدا نخواهد کرد ، و یکی میگه که ایشون گفته اند که حتی شده با cd وdvd ادامه می دیم؟!!!!
بالاخره چی شد؟
البته من که امیدوارم این برنامه هرجوری شده ادامه پیدا کنه!

*sh
02-15-2011, 04:23 PM
سلام دوستان

احیانا از برنامه ی بهمن ماه باشگاه اطلاعی دارید؟

ظاهرا توی سایت باشگاه خبری نیست !

Sunrise
02-15-2011, 06:46 PM
یکصد و پنجمین باشگاه نجوم تهران در چهارشنبه 4 اسفند ماه 1389 برگزار میشود. اطلاعات بیشتر متعاقبا اعلام خواهد شد.

http://astroc.ir/

آقای مشمولی اعلام میکنن به زودی....:wink:

Babak
02-22-2011, 03:12 PM
سلام
برنامه ها که یک هفته عقب افتاد. lسخنران اصلی برنامه دکتر مشفق هستن که درباره ستاره های نوترونی سخنرانی دارن.
برنامه :

16:00

سرآغاز

16:10

اخبار

احسان مهرجو

16:30

آسمان باشگاه

مهدی زمانی

16:50

طراحی نجومی

مونا ثریایی، پاشا مجیدی

17:10

رصد در خانه

کاوه جمالی

17:30

مشاهده شهاب ها با روش انعکاس رادیویی

عمادالدین شریف

17:50

گزارش جشنواره قشم

کاظم کوکرم

18:00

استراحت و پذیرایی

18:10

ستاره نوترونی

دکتر حمیدرضا مشفق

Sunrise
02-23-2011, 11:31 PM
سلام به همه

باشگاه نجوم این ماه هم برگزار شد:have a nice day:

وقتی رسیدم خانم ثریایی و آقای مجیدی داشتن اسکچ های نجومی رو میگفتن و ابزارهاش و روشش رو و سایتی که میتونین اسکچ هاتون رو جهانی کنید!(لینکش رو در این تاپیک (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?p=8381#post8381) گذاشتم ) الان هم اسکچ اقای مجیدی رو سایته!

بعد آقای زمانی رویدادهای اسفند ماه رو گفتن و من یاد فعالیت های بسیار خوب yperseusy در ارائه گزارشات و وقایع نجومی و به روز کردن تقویم افتادم...

بعد آقای جمالی سایت galaxy zoo (http://www.galaxyzoo.org/)رو معرفی کردن که میتونید با عضویت در اون و پشت سر گذاشتن یه کوییز کوچولو رصد های جالب رو با کمک تلسکوپهای بزرگ دنیا تجربه کنید...

یه بحث جالب( برای من ) بحث کشف شهاب ها با کمک انعکاسات رادیویی بود و اساس کار بر این استوار بود که وقتی یه شهاب وارد جو میشه و میسوزه، مولوکولهای هوا بر اثر حرارت زیاد اون یونیزه میشن و میتونن امواجی که در محدوده وی اچ اف هستن رو باز تاب کنن و شما میتونید با یه سنسور رادیویی اونها رو سنس کنید...(این البته اساس کار رادارهای هم هست و جت ها رو به این روش شناسایی میکنن)

آقای کوکرم و آقای نجفی هم راجع به استار پارتی برگزار شده در قشم صحبت کردن...

بحث بسیار زیبایی رو هم آقای دکتر مشفق ارائه دادن راجع به ستاره های نوترونی...(انصافا ارائه یه استاد با دانشجوها و... خیلی فرق میکنه:wink:)

Babak
03-12-2011, 05:20 PM
سلام
همه چیز باشگاه اسفند تهران امده است جز اصل کار.
سالن به خاطر تعمیرات احتمالی ممکنه در دسترس نباشه. دوشنبه معلوم میشه و تا اون موقع باید صبر کنیم.

Babak
03-15-2011, 10:38 AM
خب باشگاه برگزار میشه:

یکصد و ششمین باشگاه نجوم تهران، چهارشنبه 25 اسفند ماه 1389 در دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار می شود.

باشگاه نجوم تهران، گردهم‌آیی ماهانه منجمان آماتور در تهران است. فرصتی کوتاه برای باهم بودن، تقسیم دانسته ها و دیدار با چهره‌های نجوم آماتوری که آخرین چهارشنبه هرماه، میزبان تمامی علاقه‌مندان به نجوم و آسمان شب است.

این برنامه از ساعت 16 تا 19 عصر چهارشنبه 4 اسفند ماه در تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران واقع در خیابان امیرآباد شمالی، نرسیده به مرکز تحقیقات مخابرات برگزار خواهد شد.
شرکت در برنامه های باشگاه نجوم تهران برای کلیه علاقمندان آزاد است.
جزئیات برنامه بدین شرح می باشد:

16:00

اخبار

احسان مهرجو

16:20

اسمان در این ماه

مونا ثریایی

16:40

رصد اجرام دور

حامد سلیمانی

17:00

نجوم رادیویی با آنتن تلویزیونی

احسان مهرجو

17:20

10 سال اکتشاف فضایی

سهند سهیلی

17:40

استراحت و پذیرایی

18:15

طراحی نجومی

احمد کریمی

MOON
03-17-2011, 08:10 PM
من ميخواستم 2تا انتقاد از باشگاه نجوم بكنم .

اول اينكه تازه امروز ( پنجشنبه ) براي من يك sms اومد كه چهارشنبه باشگاه نجوم برگزار ميشه !

خب اگر زودتر اطلاع رساني ميكرديد شايد ميتونستم بيام .

و دوم اينكه پايين اون sms آدرس سايت باشگاه www.astroc.ir (http://www.astroc.ir) بود .

وقتي به سايتش سر زدم ديدم هنوز مسابقه دي ماه رو بر نداشتند و مسابقه اين ماه رو اعلام نكردند .

بعدش ديدم يك تالار گفتمان داره ، وقتي رفتم كه عضو بشم ديدم به جاي بحث نجومي ، بعضي ها سايت هاي تبليغاتي و غير اخلاقي را تبليغ كرده بودند !

وجود چنين لينك هايي در سايت باشگاه نجوم خيلي بده . اميدوارم اين مشكل ها زودتر رفع بشه

Babak
03-19-2011, 09:33 AM
سلام
هر دو سه نکته شما کاملا درسته.
درباره دیر اطلاع دادن که توی پست قبلیم عرض کردم. سالن دیر به ما اوکی داد.
دو مورد دوم درباره سایت هم مشکل بیماری مدیر سایته باشگاهه. که کمی دشوار کرده کار ها رو. مورد فروم هم یک باگه در سیستم انجمن که پیاپی ربوت های تبلیغی در سایت عضو میشن و اقدام به تبلیغ این سایت ها میکنن. تا حالا حدود 200 نام کاربری رو حذف کردم. اما همچنان موضوع ادامه داره.

Babak
03-29-2011, 11:01 AM
اول اينكه تازه امروز ( پنجشنبه ) براي من يك sms اومد كه چهارشنبه باشگاه نجوم برگزار ميشه !
البته این یکی مشکل مخابراته.

Babak
07-16-2011, 12:52 AM
کارگاه تخصصی ثبت رصد

http://astroc.ir/images/stories/1093.jpg

یکصد و نهمین باشگاه نجوم تهران ویژه برنامه‌ای است با موضوع ثبت رصد نجومی.
این ویژه برنامه با موضوعاتی چون تاریخچه، دلایل، کاربردها، اهداف، استانداردها، منابع، روش‌ها، ... و مهمترین سوژه‌های رصدی مناسب ثبت رصد ارائه می‌گردد.
سخنرانان این برنامه عبارتند از خانم‌ها و آقایان مونا ثریایی، آریا صبوری، احمد کریمی، پاشا مجیدی، پوریا ناظمی و محمد نیل‌فروشان

باشگاه نجوم تهران، گردهم‌آیی ماهانه منجمان آماتور در تهران است. فرصتی کوتاه برای باهم بودن، تقسیم دانسته ها و دیدار با چهره‌های نجوم آماتوری که آخرین چهارشنبه هرماه، میزبان تمامی علاقه‌مندان به نجوم و آسمان شب است.
این برنامه از ساعت 16 تا 20 عصر چهارشنبه 29 تیر ماه در تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران واقع در خیابان امیرآباد شمالی، روبه‌روی خیابان 19، نرسیده به مرکز تحقیقات مخابرات برگزار خواهد شد.

شرکت در برنامه‌های باشگاه نجوم تهران برای کلیه علاقمندان آزاد است.

Babak
08-16-2011, 01:03 PM
نیمه پنهان جهان در صدودهمین باشگاه نجوم تهران

2179

صد و دهمین باشگاه نجوم تهران عصر چهارشنبه 26 امرداد در تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

این باشگاه در ساعت 16 و با برنامه آسمان در این ماه که توسط پاشا مجیدی اجرا می‌شود آغاز میگردد. پس از وی احسان مهرجو وضعیت رویت پذیری هلال ماه شوال را در برنامه‌ای کوتاه ارائه خواهد کرد.

در برنامه بعدی کاظم کوکرم از رصدگران با تجربه آسمان شب استفاده کامل و دقیق از اطلس های نجومی را در سخنرانی خود ارائه خواهد کرد.
وی معتقد است بسیاری از رصد گران و کاربران اطلس های نجومی با نحوه استفاده درست و کامل از این اطلس ها آشنا نیستند.

آریا صبوری سخنران بعدی باشگاه است. معرفی کامل آزمایشگاه علمی مریخ msl معروف به کنجکاوی و همچنین مدارگرد سیاره مشتری به نام جونو موضوع سخنرانی وی می‌باشد.

آخرین برنامه باشگاه صد و دهم سخنرانی دکتر سپهر اربابی خواهد بود. موضوع سخنرانی دکتر اربابی نیمه پنهان عالم است!

این مجموعه برنامه از ساعت 16 تا 19 عصر چهارشنبه 26 امرداد ماه در تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران وافع در خیابان کارگر شمالی ( امیر آباد شمالی) روبروی خیابان 19 برگزار می‌شود.
شرکت در برنامه های باشگاه نجوم تهران برای کلیه علاقه‌مندان آزاد است.

mahdad_haghighi
08-17-2011, 09:42 PM
گزارش یکصد و دهمین باشگاه نجوم تهران بر روی سایت نجوم افلاک قرار گرفت .:have a nice day:

http://aflak-gr.ir/index.php/2011-06-08-18-15-33/2011-06-08-18-18-23/109-2011-08-17-17-57-46

MOON
08-17-2011, 10:50 PM
ممنون از همه دست اندركاران
باشگاه بسيار خوب و مفيدي بود مخصوصآ سخنراني دكتر اربابي خيلي جذاب بود
نكته جالبي هم بود كه موقع ورود به سالن به همراه بليت يك برگه هم دادند كه معرفي فروم آوااستار بود و براي من خيلي جالب بود
كاش بتوانيم برنامه اي داشته باشيم كه در اينگونه جمع ها افراد نام كاربري خود را اعلام كنند تا بيشتر با هم آشنا شويم

mahdad_haghighi
09-20-2011, 09:54 AM
صد و یازدهمین باشگاه نجوم تهران عصر چهارشنبه 30 شهریور در تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار می‌شود .

این باشگاه در ساعت 16 و با برنامه آسمان در این ماه که توسط پاشا مجیدی اجرا می‌شود آغاز می‌گردد.
سخنرانی بعدی فضا، جاده یک طرفه توسط امیرفواد رستمی ارائه خواهد شد. وی در سخنرانی خود مروری خواهد داشت به فاجعه بارترین مسافرت‌های فضایی انسان.
در برنامه بعدی کاوه واسعی‌زاده سخنرانی خود را با موضوع نقشه برداری از عالم ارئه می‌کند.

در سلسله برنامه جدیدی که از این پس به برنامه های ثابت باشگاه نجوم تهران می‌پیوندد، یکی از وب‌گاه‌های نجومی مهم معرفی خواهد شد.

در اولین برنامه از این سری وب‌گاه آوا استار توسط گردانندگان آن معرفی می‌شود.:whoow:

آخرین برنامه باشگاه صد و یازدهم رصد دنباله‌دارها و استخراج پارامترهای مداری دنباله‌دار از روی داده‌های رصدی است که توسط رصد گر با تجربه محمد حسین الماسی ارائه می‌گردد.

http://astroupload.com/uploads/13164986291.jpg (http://astroupload.com/uploads/13164986291.jpg)

این برنامه از ساعت 16 تا 19 عصر چهارشنبه 30 شهریور ماه در تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران واقع در خیابان کارگر شمالی (امیر آباد شمالی) روبروی خیابان 19 برگزار می‌شود.

شرکت در برنامه های باشگاه نجوم تهران برای کلیه علاقه‌مندان آزاد است.

منبع : سایت باشگاه نجوم تهران (http://astroc.ir)

Mostafa
09-20-2011, 06:31 PM
به اطلاع دوستان و اعضا گرامی می رساند

طبق هماهنگی به عمل آمده ، فردا در باشگاه نجوم تهران ، پس از معرفی فروم امکان برگزاری جلسه پرسش و پاسخ در مورد فروم هم فراهم است .

لذا دوستانی که علاقمندند ، می توانند هرگونه سوالی که درباره فضای فروم و فعالیت در آن دارند در این جلسه مطرح نمایند .

موفق باشید

Negar Najafi
09-21-2011, 09:28 PM
سلام بر همگی دوستان
اجازه هست بنده گزارش این باشگاه رو بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با اجازه ی همگی...
صد و یازدهمین باشگاه نجوم تهران نیز با معرفی سایت آوا استار و فروم آن، برگزار شد. در این برنامه که مقداری دیرتر از ساعت 16 برگزار شد، سخنرانی با صحبت های آقای امیر فواد رستمی شروع شد و بعد با حضور آقای پاشا مجیدی درباره ی آسمان در این ماه با سوژه های رصدی ماه مهر بود؛ ابتدا تعریف برای ماه مهر (ماه میترا یا خورشید) و بعد معرفی داستانهای صورت فلکی اژدها و چند صورت فلکی دیگر. بعد از این سخنرانی دوستانی که دیر به باشگاه رسیده بودند رفته رفته به حضّار ملحق شدند. بعد نوبت به معرفی سایت ما رسید :grin: و آقای رستمی با کمی توضیح درباره ی سایت ادامه ی سخنرانی را به آقای امام، آقای na3r و آقای Astronomer سپردند و بحث درباره ی سایت آوا استار، چگونگی شکل گیری سایت و فروم و هدف از ایجاد آن مطرح شد. در ادامه، آقای کاوه واسعی زاده صحبت هایی درباره ی خوشه ها و ابر خوشه های کهکشانی، مهبانگ، توزیع همگن و ناهمگن خوشه های کهکشانی و صحبت هایی دیگر درباره ی نقشه برداری عالم مطرح شد.
بعد از زمان استراحت و پذیرایی و یک عکس از اعضای آوا استار، با وجود تفاوتی در برنامه، صحبت های آقای رستمی درباره ی سفرهای نا موفق فضاپیماهایی مثل کلمبیا شروع شد و پس از معرفی افرادی که در این پرواز ها کشته شدند، ادامه ی برنامه با انتظار برای آقای محمدحسین الماسی بود و بعد از کمتر از 2 دقیقه انتظار برای اتمام مصاحبه ی ایشان برای برنامه ی آسمان شب، با وجود کمبود وقت شروع شد، صحبت هایی درباره ی دنباله دارها، مکان اولیه ی آنها، چگونگی حرکت آنها به سمت خورشید، و ساختار آنها و صحبت هایی دیگر بود که برنامه با مقداری تاخیر به پایان رسید.
لطفاً هرکس عکس رو داره، برای اعضا قرار بده، ممنون.:have a nice day:

-------------
دوستان گرامی
برای مشاهده ی عکس دست جمعی آوا استار در باشگاه شهریور به این لینک مراجه کنید:
http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?539/page2 (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?539/page2)
:thumbsup: (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?539/page2)

Hooman
09-21-2011, 11:15 PM
ببخشید میشه در این باشگاه ثبت نام کرد؟اگه میشه شرایط رو ذکر کنید ممنون.

*sh
09-21-2011, 11:34 PM
ببخشید میشه در این باشگاه ثبت نام کرد؟اگه میشه شرایط رو ذکر کنید ممنون.

سلام دوست عزیز
باشگاه نجوم تهران چهارشنبه ی آخر هر ماه در سالن همایش دانشکده ی فیزیک دانشگاه تهران برگزار میشه و برای عموم هم آزاده ..نیاز به ثبت نام و شرایط خاصی هم نداره.. یه ورودی ناقابل و بعد حضور در جمع دوستان و اطلاعات مربوط به اون ماه که توسط سخنرانان مربوطه ارائه میشه. میتونی اطلاعاتش رو در همین تاپیک پیگیری کنی.

موفق باشید :)

mahdad_haghighi
09-22-2011, 12:40 PM
سلام به همه ی دوستان
برنامه ی خیلی خوبی بود مخصوصا آشنایی با برخی از دوستان آوا استاری. :whoow:;)نمی دونم چرا این دفعه نه حال گزارش نوشتن دارم نه عکسام خوب شده . :2 z Z:در هر حال 4 تا از عکسارو می زارم .

http://astroupload.com/uploads/13166824411.jpg (http://astroupload.com/)

http://astroupload.com/uploads/13166824412.jpg (http://astroupload.com/)

http://astroupload.com/uploads/13166824413.jpg (http://astroupload.com/)

http://astroupload.com/uploads/13166824414.jpg (http://astroupload.com/)

yperseusy
09-24-2011, 12:03 PM
سلام!
این هم از عکس های من !
http://forum.avastarco.com/forum/attachment.php?attachmentid=2409&d=1316853176

http://forum.avastarco.com/forum/attachment.php?attachmentid=2410&d=1316853180

http://forum.avastarco.com/forum/attachment.php?attachmentid=2411&d=1316853184

http://forum.avastarco.com/forum/attachment.php?attachmentid=2408&d=1316853171

http://forum.avastarco.com/forum/attachment.php?attachmentid=2414&d=1316853199

http://forum.avastarco.com/forum/attachment.php?attachmentid=2413&d=1316853193

http://forum.avastarco.com/forum/attachment.php?attachmentid=2412&d=1316853189

Babak
10-17-2011, 02:52 AM
صد و دوازدهمین باشگاه نجوم تهران - نظریه نسبیت (http://astroc.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=188:1390-07-24-23-05-31)

[/URL][URL="http://astroc.ir/images/41.jpg"]http://astroc.ir/images/41.jpg (http://astroc.ir/images/41.jpg)
صد و دوازدهمین باشگاه نجوم تهران عصر چهارشنبه 27 مهر در تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
سرآغاز برنامه‌های این باشگاه پخش قرآن و نماهنگ نجومی خواهد بود.
سپس پاشا مجیدی مطابق معمول رخدادهای نجومی قابل مشاهده در آسمان آبان ماه را در برنامه آسمان باشگاه معرفی خواهد کرد.
پس از وی بهنوش مسکوب به معرفی پروژه گذر سیاره زهره در سال 1391 خواهد پرداخت.
در برنامه بعدی دکتر مهدی خاکیان سخنرانی خود را با موضوع نظریه نسبیت خاص ارائه خواهد کرد.
پس از استراحتی کوتاه شاهد سخنرانی دکتر فرهنگ حبیبی با موضوع روش های نوین جستجوی ماده تاریک خواهیم بود.
آخرین برنامه باشگاه نجوم مهر تهران، نقد و بررسی سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب با حضور عوامل اجرایی خواهیم بود.

این مجموعه برنامه از ساعت 16 تا 19 عصر چهارشنبه 27 مهر ماه در تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران واقع در خیابان کارگر شمالی (امیرآباد شمالی) روبروی خیابان 19 برگزار می‌شود.
شرکت در برنامه‌های باشگاه نجوم تهران برای کلیه علاقه‌مندان آزاد است.

Negar Najafi
10-19-2011, 09:44 PM
با اجازه ی همگی اگر میشه بنده دوباره گزارش باشگاهم مهر ماه 1390 رو بدم:brigade.baka-wolf.c:
صد و دوازدهمین باشگاه نجوم تهران در دانشکده ی فیزیک دانشگاه تهران طبق هر ماه برگزار شد؛ اولین برنامه با آقای پاشا مجیدی آغاز شد که با توضیح آسمان در این ماه (ماه آبان) همراه بود، در اولین قسمت کتاب صور الکواکب از عبد الرحمن صوفی رازی معرفی شد و در قسمت دوم صورت فلکی ذات الکرسی و اجرام مختلف آن از جمله NGC 7789 معرفی شد، پس از آن جناب آقای دکتر فیروز نادری به عنوان چهره ی نجومی ماه اعلام شدند، و در آخر به بررسی موقعیت سیارات پرداخته شد.
پس از آن پروژه ی گذر زهره و موقعیت رصدی آن از نقاط مختلف کره ی زمین توسط خانم بهنوش مسکوب مطرح شد و گفته شد که گذر زهره در سال دیگر تا حدوداً 105 سال دیگر رخ نخواهد داد.
مبحث بعدی مربوط به نظریه ی نسبیت خاص اینشتین که با حضور دکتر مهدی خاکیان مطرح شد؛ شرح مختصری از تعاریف انقباض فضا در مورد میون ها، کند شدن زمان با اثبات قضیه های موجود، شرح دستگاه لَختی و آزمایش ویلسون بود.
پس از اندکی استراحت و پذیرایی، دکتر فرهنگ حبیبی مبحث اندازه گیری جرم کهکشان ها و تأثیر آن بر اجرام خارج از کهکشان را مطرح کردند که با دو روش 1.تعداد ستاره ها ضربدر جرم هر یک و 2. از طریق سرعت ستاره ی خارج از کهکشان و محاسبه ی سرعت حرکت آن بود و از این طریق رسیدیم به پیدایش ماده ی تاریک که باعث افزایش جرم کهکشان ها میشود، بررسی اتم هایی که نمیتوانیم آنها را اساساً ببینیم که باعث تغییراتی در نور ستارگان میشود و انرژی تاریک که باعث افزایش سرع انبساط عالم میشود.
پس از آن با حضور تهیه کننده ی سری جدید برنامه ی آسمان شب آقای شهروز خلیل مقدم و کارشناس این برنامه آقای احسان مهرجو، نقدی بر این برنامه شد.

ممنون

maede1
11-11-2011, 03:03 PM
mishe yeki bege chetowr mishe to barname haye anjoman sherkat kard?!!?

میشه یکی بگه چه طور میشه تو برنامه های انجمن شرکت کرد؟

Negar Najafi
11-11-2011, 07:35 PM
بله. اگر منظورتون باشگاه نجوم تهرانه، هرکی حوصله و علاقه داره میتونه بیاد. چهارشنبه ی آخر هر ماه در خیابان امیرآباد شمالی و در دانشکده ی فیزیک دانشگاه تهران برگزار میشه، ساعت 16 الی 19.
برای همه هم آزاده

behnood
11-15-2011, 02:56 PM
البته ۲۰۰۰ تومان ورودی داره

Babak
11-15-2011, 11:50 PM
سلام
باشگاه نجوم تهران این هفته برگزار نخواهد شد.
طی روز های آینده وضعیت باشگاه آبان مشخص میشه. داریم سعی میکنیم که با یک هفته تاخیر چهارشنبه اینده برگزارش کنیم. اگر خدا بخواد ( و رییس جدید دانشکده فیزیک همکاری کنن)

ali77
11-19-2011, 01:06 PM
يك زماني بود كه باشگاه نجوم شهرهاي مختلف از تهران الگو برداري مي كردند .

اما انگار الان ديگه برعكس شده چون باشگاه نجوم شهرهايي مثل رشت و اصفهان و همدان و مشهد و ... داره با جديت برگزار ميشه اما باشگاه نجوم تهران مثل اين ماه تشكيل نميشه

اميدوارم اين مشكلات تهراني ها به شهرهاي ديگه سرايت نكنه

Babak
11-23-2011, 06:29 PM
سلام
والا چند سالی که من در جریان امور باشگاه هستم همیشه مشکل سالن مشکل اصلی بوده و هست. در سال های قبل هزینه سالن ها پایین بود و انجمن نجوم هم به باشگاه کمک مالی میکرد. الان هزینه درخواستی سالن ها به شدت بالاست و انجمن هم نمیتونه باشگاه رو حمایت کنه. به شخصه بار ها شاهد عدم برگزاری یا تاخیر در برگزاری باشگاه های متعددی بودم. خصوصا در دوران اخیر که مدیران دولتی حمایت از گروه های فرهنگی علمی رو فراموش کردن و صرفا به فکر تامین منابع مالیشون هستن. ( سالنی که رایگان برای باشگاه برنامه میزاشت 6 - 7 سال قبل, الان تقاضای رقم 2 میلیونی میکنه برای هر اجرای باشگاه)

سال های قبل گروهی متشکل از دبیران تهرانی شاخه اماتوری انجمن نجوم جلسات متعددی داشتن که در اون به مشکلات باشگاه هم رسیدگی میشد. الان چیزی بیشتر از 2 سال که این جلسات تشکیل نمیشه و باشگاه در مشکلاتش تنها مونده ( نه مشاوری هست و نه پشتیبانی)

این بار هم ما به مشکل همیشگی سالن اجرا برخورد کردیم. رییس دانشکده فیزیک تهران عوض شدن و عوارض تغییر ریاست شامل حال ما هم شد. اولین اثر رو طی 2 ماه قبل دیدیم که به خاطر هماهنگی دقیقه 90 ما هم برنامه رو در آخرین لحظات اعلام میکردیم. این ماه کلا اجازه اجرا نداشتیم تا تکلیف قرار داد با ریاست جدید دانشکده روشن بشه.

باشگاه آبان با تاخیر دو هفته ای اگه خدا بخواد چهارشنبه هفته آینده برگزار میشه و سه هفته بعدش هم میریم به سراغ باشگاه یلدا.

یه نکته
مقایسه شرایط تهران و دیگر شهر ها چندان درست نیست. سال های دور صرفا کم شمار بودن فعالین دیگر شهر ها باعث کم کاری بود. اما در شرایط یکسان فعالیت به طور قطع عرض میکنم در رخداد های عمومی دست تهرانی ها بسیار بسته است در مقابل عزیزان غیر تهرانی ( بر عکس بسیاری موارد دیگه)
یک علاقمند در یک شهر کوچک به راحتی میتونه با مقامات اصلی شهر تماس بگیره و ازشون مستقیما کمک بخواد. کجا ما در تهران میتونیم با شهردارمون ( قالیباف) تماس بگیریم. در مخیله من نمیگنجه بشه در تهران و برای پشتیبانی امنیتی یک برنامه از یک گروه نظامی سپاهی مجهز به دوشکا کمک گرفت ( ماجرای صوفی سیستان) .
جدا از اینکه روابط و ارتباطات در شهر های کوچک تر خیلی راحت تر برقرار میشه بین نجومی ها با مسولین تا شهر درندشتی مثل تهران.

و نکته آخر: باشگاه تهران محدودیت هایی داره که بسیاری از دوستان از اون بی خبرن. باشگاه تهران شخصیت حقوقی نداره و برای کلیه امورش وابسته است به امضای شخص اول انجمن نجوم ایران. این حداقل به معنی زمان بری بیشتر کارهاست. در حالی که عزیزان دیگر شهر ها در بخشی از امورشون معمولا با استقلال, عمل میکنن. باشگاه تهران هیچ نوع پشتوانه مالی نداره جز بلیط فروشی ( که اون هم به سختی تامین هزینه های اولیه رو ممکن میکنه) باشگاه تهران نمیتونه مستقیما از حمایت مالی اسپانسر ها استفاده کنه . باشگاه تهران نمیتونه تحت حمایت یک نهاد قدرتمند مالی در بیاد (مثلا شهرداری یا غیره ) و ... .

karimisss
11-24-2011, 12:20 AM
عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای مشمولی
و خدا قوت و آرزوی هرچه بهتر برگزار شدن باشگاه های نجوم .
سوالی داشتم
چه خبر از مسابقه طراحی نجومی ؟ برندگان انتخاب شدند ؟ کی معرفی می کنید ؟

Babak
11-24-2011, 09:23 AM
سلام سلام
مسابقه تا آخر سال تمدید شد زمانش. میخواستیم تو باشگاه اعلام کنیم که باشگاه عقب افتاد.

Babak
11-29-2011, 03:51 AM
باشگاه صدوسیزدهم زیر آسمان شیلی برگزار میشود

2943

صد و سیزدهمین باشگاه نجوم تهران با دو هفته تاخیر عصر چهارشنبه 9 آذر ماه در تالار مرکزی دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
مطابق معمول پس از سرآغازی کوتاه، پاشا مجیدی منجم آماتور مهمترین رخدادهای رصدی آذر ماه را معرفی خواهد کرد.
پس از وی طاها قوچکانلو عکاس نجومی سخنرانی خود درباره مبانی عکاسی اعماق آسمان ارائه خواهد کرد.
بابک امین تفرشی دیگر سخنران این باشگاه خواهد بود. وی که مدتی است در رصدگاه‌های شیلی به تحقیق مشغول است سخنرانی خود را با عنوان زیر آسمان شیلی (بزرگ‌ترین پروژه نجومی دهه) ارائه خواهد کرد.
پس از استراحتی کوتاه نوبت به سخنرانی دکتر سید محمد صادق موحد استادیار دانشگاه شهید بهشتی سخنرانی خواهد رسید. موضوع سخنرانی ایشان کیهان شناسی مشاهداتی خواهد بود.
این مجموعه برنامه از ساعت 16 تا 19:30 عصر چهارشنبه 9 آذر ماه 1390 در تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران واقع در خیابان کارگر شمالی ( امیرآباد شمالی) روبروی خیابان 19 برگزار می‌شود.
شرکت در برنامه‌های باشگاه نجوم تهران برای کلیه علاقمندان آزاد است.

mahdad_haghighi
11-30-2011, 10:40 PM
سلام به همه ی دوستان

صد و سیزدهمین باشگاه نجوم تهران با دو هفته تاخیر و البته سی دقیقه تاخیر در شروع ، عصر امروز از ساعت 16:30 تا ؟ در تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار شد .

مطابق باشگاه های قبل در اولین قسمت پاشا مجیدی به ارائه ی نکاتی درباره ی پدیده های نجومی ماه پرداخت . صورت فلکی مورد بررسی این ماه برساوش و چهره نجومی ماه بابک امین تفرشی بود .

در قسمت بعد محمد طاها قوچکانلو مطالبی درباره ی عکاسی اعماق آسمان (Deep sky) ارائه داد . عمده مطالب وی درباره ی انواع عکاسی نجومی و عکاسی اعماق آسمان ، وسایل مورد نیاز و نحوه ی این نوع عکاسی بود .

سخنران سوم بابک امین تفرشی بود که در پی سفر اخیرش به شیلی از طرف رصدخانه جنوبی اروپا سخنرانی خود را درباره ی نجوم در شیلی ، رصدخانه های VLT و پروژه نجوم رادیویی آلما ارائه داد .

با توجه به برنامه ی باشگاه قرار بود بعد از زمان استراحت دکتر سید صادق موحد درباره ی کیهان شناسی مشاهداتی سخنرانی کند که با توجه به اینکه در قسمت آخر باشگاه حضور نداشتم درباره ی برگزاری این قسمت اطلاعی ندارم .

لازم به ذکر است در این باشگاه گنبد مینا شماره ی 60 به شرکت کنندگان ارائه شد . همچنین در میانه ی برنامه های باشگاه Time Lapse نیمه نجومی به نمایش در آمد .

Babak
12-19-2011, 09:20 PM
طولانی ترین شب باشگاه نجوم تهران

http://astroupload.com/uploads/13243172481.jpg (http://astroupload.com/)

باشگاه نجوم تهران به سنت سالهای گذشته شب یلدای 1390 را پاس میدارد.
این باشگاه عصر چهارشنبه 30 آذر در تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار میشود.
در ابتدای برنامه ها به رسم معمول رخداد های نجومی آسمان دی معرفی خواهد شد. اجرای این برنامه را کاوه جمالی منجم آماتور به عهده دارد.
در برنامه بعدی پاشا مجیدی نشانه ها و اشاره های نجومی در متون کهن ایرانی را معرفی خواهد کرد.
سیاوش صفاریان پور و اوشین دانیلی زاکاریان دو عکاس نام آشنا, تصاویری از زیبایی های آسمان شب در برابر بناهای کهن و آشنای میهنمان را به نمایش در می آورند.
سپس دکتر محدثه عظیم لو, پژوهشگر موسسه هاروارد اسمیت سونیان (http://www.cfa.harvard.edu/) دانشگاه هاروارد و سفیر ورد واید تلسکوپ در ایران سخنرانی خود را با عنوان "ورد واید تلسکوپ, پلی بین نجوم آماتوری و حرفه ای" ارائه خواهد کرد.
آخرین برنامه باشگاه یلدا, گپی نجومی خواهد بود با حضور دکتر منصور وصالی, دکتر محدثه عظیم لو و فاطمه عظیم لو پیرامون پیشینه و آینده نجوم آماتوری در ایران.

این برنامه از ساعت 16 تا 19 چهارشنبه 30 آذر در محل تالار اجتماعات مرکزی دانشکده فیزیک دانشگاه تهران واقع در خیابان کارگر شمالی (امیر آباد شمالی) مقابل خیابان نوزدهم برگزار میشود.
باشگاه نجوم یلدای تهران مقدم کلیه علاقمندان به دانش را گرامی میدارد.

ستاره بنیادی
12-19-2011, 11:36 PM
طولانی ترین شب باشگاه نجوم تهران

http://astroupload.com/uploads/13243172481.jpg (http://astroupload.com/)

.

چه طرح زیبایی!

طراحش رو معرفی می کنید؟!

Babak
12-20-2011, 12:13 AM
خودم.
البته به غیر از اون طناب و گره تابلوش ( دستم میلرزید همش گره خوب در نیومد) بقیه اش ترکیبی از یه سری عکسه که من فقط دستکاریشون کردم.

gandom
12-20-2011, 09:34 PM
خودم.
البته به غیر از اون طناب و گره تابلوش ( دستم میلرزید همش گره خوب در نیومد) بقیه اش ترکیبی از یه سری عکسه که من فقط دستکاریشون کردم.

یکی از راه های خلاقیت همین دستکاری عکس هاست...اینو من نمی گم...طراحای بزرگ دنیا می گن!

melika bidabadi
12-21-2011, 10:53 PM
باسلام به تمامی دوستان.
صدو چهاردهمین باشگاه نجوم تهران عصر امروز در دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار شد البته بنده کمی دیرتر رسیدم واواسط سخنرانی اقای مجیدی بود که در رابطه با قدمت شب یلدا در ایران باستان ونام های اصیل وپارسی ستارگان بود وسپس اقای صفاریان پور وزاکاریان هریک به پخش عکس هایی از اسمان وطبیعت پرداختند البته بماند که با هر عکسی یک تجربه ویک خاطره بیان میشد (البته اون هم با مهرات خوب اقای صفاریان پور در بیان این خاطرات)
بعد از این نوبت به سخرانی خانم محدثه عظیم لو که به عنوان عضوی ازword wide telescolp به معرفی فعالیت های این گروه ویک نرم افزار نجومی وامکانات سایت این گروه پرداختند که اگر اشتباه نکنم میتونید این نرم افزار را از سایت اون دانلود کنید.
ودر پایان بعد از استراحتی کوتاه حضار شاهد سخنرانی بسیار مفید دکتر وصالی و خواهران عظیم لو در باره نجوم اماتوری ومنجم های اماتوروفعالیت هاشون در ایران واینکه چرا عکاس نجومی نسبت به زمان های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته بودن البته جا دارد که بگم بحث واقعا خوبی خصوصا صحبت های اقای وصالی در باره تفاوت بین علم ودانش
در پایان هم یک عکس دسته جمعی یلدایی گرفته شد به هر حال جای تمامی دوستان خالی بود:thumbsup:

Voyager
12-21-2011, 11:05 PM
باسلام به تمامی دوستان.
صدو چهاردهمین باشگاه نجوم تهران عصر امروز در دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار شد البته بنده کمی دیرتر رسیدم واواسط سخنرانی اقای مجیدی بود که در رابطه با قدمت شب یلدا در ایران باستان ونام های اصیل وپارسی ستارگان بود وسپس اقای صفاریان پور وزاکاریان هریک به پخش عکس هایی از اسمان وطبیعت پرداختند البته بماند که با هر عکسی یک تجربه ویک خاطره بیان میشد (البته اون هم با مهرات خوب اقای صفاریان پور در بیان این خاطرات)
بعد از این نوبت به سخرانی خانم محدثه عظیم لو که به عنوان عضوی ازword wide telescolp به معرفی فعالیت های این گروه ویک نرم افزار نجومی وامکانات سایت این گروه پرداختند که اگر اشتباه نکنم میتونید این نرم افزار را از سایت اون دانلود کنید.
ودر پایان بعد از استراحتی کوتاه حضار شاهد سخنرانی بسیار مفید دکتر وصالی و خواهران عظیم لو در باره نجوم اماتوری ومنجم های اماتوروفعالیت هاشون در ایران واینکه چرا عکاس نجومی نسبت به زمان های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته بودن البته جا دارد که بگم بحث واقعا خوبی خصوصا صحبت های اقای وصالی در باره تفاوت بین علم ودانش
در پایان هم یک عکس دسته جمعی یلدایی گرفته شد به هر حال جای تمامی دوستان خالی بود:thumbsup:

من بودم جلسه خوبی بود :thumbsup:

gandom
12-21-2011, 11:45 PM
بله درسته دانلود نرم افزار از سایت www.worldwidetelescope.org (http://www.worldwidetelescope.org) رایگان هستش و نیاز به هیچ گونه اکانتی نداره...شب خوبی بود..کلی هم تو ترافیک موندین و تصمیم گرفتیم با دوستان که پیاده رفتن بهتر از هرگز نرفتن است!

narcissus flower
12-21-2011, 11:56 PM
یه چیز ی که خیلی جالب بود صحنه ومحل نشستن کارشناسان بود .یه صندلی پارک همراه با قوطی حلبی که یه آتش فانتزی درونش قرار داشت و باوجود نور ملایم واقعا حس پاییزی جالبی را تداعی میکرد.

(شاید این موضوع جز فرعیات باشه ولی به نوبه ی خود مهم است!!)

Negar Najafi
12-22-2011, 09:46 PM
باسلام به تمامی دوستان.

ممنون از گزارش خوبتون
با اجازتون من باید اضافه کنم که در ابتدای جلسه جناب کاوه جمالی -همون طور که آقای مشمولی گفتن- به بررسی رخداد های نجومی ماه آینده یعنی دی پرداختند.
در ابتدا سخنرانی دوم هم آقای مجیدی به بررسی چندین اثر باستانی که در ظاهر مربوط به تاریخ و در باطن مربوط به نجوم بودند پرداختند.

hermes
12-22-2011, 10:34 PM
سخنرانی آقای پاشا مجیدی راجع به نامها ی پارسی ستارگان بیشتر تفسیر های و تحقیق های خودشون از کتاب یشت ها یعنی همون کتابی که تاپیک نام های پارسی ستارگان رو ساختم بوده واقعا مفید بود و جای تامل داشت همان طور که دوست عزیزم negar najafi گفت جای تمامی دوستان آوا استاری که حضور نداشتند خالی بود.

Babak
01-17-2012, 01:02 PM
باشگاه نجوم دی ماه تهران به دلیل همزمانی با امتحانات دانش‌آموزان و دانشجویان با تاخیر دو هفته‌ای برگزار خواهد شد.این متن رو روی سایت باشگاه گذاشتم. دیر اطلاع دادنش به این خاطر بود که مشخص نبود میتونیم در روز دیگه ای سالن رو داشته باشیم یا نه.
در هر صورت اگر همه چیز بر روال بمونه با دو هفته تاخیر برگزار میکنیم این باشگاه رو.

behnambm
01-19-2012, 06:51 PM
میشه درمورد این باشگاه یه توضیح به من بدید کجا هستش چطوری میشه عضو شد

lllll l lll lll l l ll
01-19-2012, 07:13 PM
سلام
عضویت نداره!!!!!

آخرين چهارشنبه هر برج در دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار میشه
بعد از ظهر حدودآ 4 به بعد....
همه میتونن برن ولی ورودی میگیرن (2000 تومن) یه نشریه داخلی هم داره!!!!!

خوبه که این ماه با تآخیر برگزار میشه
مرسی

Babak
01-31-2012, 10:18 PM
سلام . نشد که بشه.
هفته اول بعد باشگاه میان تعطیلی بود .
این هفته هم که دوشنبه قطعی و مشخص شد* خود دانشکده فیزیک برنامه دارن تو سالن تا ساعت 6 و جایی برای ما نموند. و شرمندگیش موند برای من هم مقابل سخنران ها که هماهنگ شده بود همش. و هم مخاطبین.
مستقیم رفتیم برای باشگاه بهمن که میشه 10 سالگی باشگاه نجوم تهران و 10 سالگی شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران. چهارشنبه 26 بهمن ایشالا.

------------
* تا همین الان دسترسی نداشتم به اینترنت تا خبر بدم.

Babak
02-14-2012, 04:27 PM
باشگاه نجوم تهران 10 ساله شد. 10 سال قبل در آخرین چهارشنبه بهمن 1380 اولین باشگاه نجوم تهران به همت جمعی از علاقمندان نجوم آماتوری برگزار شد.

http://astroc.ir/images/stories/10salegi1.jpg (http://astroc.ir/images/stories/10salegi2.jpg)

10 سال پس از آن روز در آخرین چهارشنبه بهمن سال 90 در همان مکان، مراسمی را به پاسداشت تلاش جامعه نجوم ایران و تهران برای برقرار بودن، پیشرفت و اعتلای فعالیت‌های جامعه نجوم آماتوری تدارک دیده‌ایم. حضور تک‌تک فعالان و علاقمندان نجوم ایران در این برنامه مایه سرافرازی ماست. تا یادگاری باشد در خاطر آیندگان نجوم ایران.
باشگاه نجوم تهران مقدم کلیه علاقمندان به دانش را گرامی می‌دارد.
چهارشنبه 26 بهمن - ساعت 16 تا 19 - تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران - امیر آباد شمالی (کارگر شمالی) - مقابل خیابان نوزدهم.

Negar Najafi
02-15-2012, 10:28 PM
خب خب! جشن 10 سالگی باشگاه نجوم تهران با جمعیت بی سابقه هم برگزار شد. در ابتدا جناب پاشا مجیدی صورت فلکی ماه اسفند یعنی ارابه ران و چندین جرم را معرفی کردند. ابن جرم ها شامل m37 ، m38 و m36 بودند.سپس درباره ی پدیده های نجومی اسفند ماه و مقارنه ها به تعداد زیاد در این ماه اشاره کردند. سپس درباره ی چهره ی نجومی این ماه یعنی فضاپیمای فرصت (دقیقاً اسمش یادم نیست!) که تولد 8 سالگی آن بود، پرداختند. سپس جناب سیاوش صفاریان پور بر اتفاقات فعالیت های نجومی در دهه 80 پرداختند که از جمله ی آنها راه اندازی موسسه ی طبیعت آسمان شب و راه اندازی باشگاه نجوم تهران در سال 1380 بود. این سخنرانی به دلیل صحبت 2 نفر از مخاطبان و جواب های پی در پی اعضا و مسولان انجامید که تا مدت های طولانی طول کشید! سپس آقای آریا صبوری شروع به سخنرانی درباره ی اینکه چرا به باشگاه نجوم می آییم کردند و البته درباره ی مریخ نوردها هم صحبت کردند، سپس کیک تولد دو طبقه ی جشن تولد باشگاه آورده شد و جناب صبوری، دیگر صبوری نکردند و شمع ها روشن شد و سپس خاموششان کردند (!!!!!!!!!!) و بعد از آن به ادامه ی سخنرانی جناب صبوری رسیدیم و در انتها به سوال ابتدایی پاسخ دادند که چون همه ی ما یک هدف معین داریم و آن هم لذت بردن از آسمان است.
بعد از زمان استراحتی اندک، دکتر اربابی درباره ی تلسکوپ های بسیار بزرگ و مکان آنها، ارتفاعی که در آن قرار داده شده اند، ساختار آنها و قطر دهانه ی آنها پرداختند.
سپس آقای اربابی از دکتر وصالی، دکتر پور حسینی و خانم عظیم لو دعوت کردند تا بر صحنه آیند و نظرات خود را درباره ی آینده و حال جامعه ی آماتوری ایران صحبت کنند.

behnood
02-15-2012, 11:02 PM
البته فکر کنم دعوای دو نفر از مخاطبان با مسئولین باشگاه اگر کنترل نمی شد ممکن بود به دعوا و کتک کاری برسه . (اینو شوخی کردم)
ولی نکته مهمی که آقای مشمولی گفتند این بود که هر کس مطلبی دارد که ارائه کند با ایمیل با ایشان مطرح کند .
****‌تقریبا یک طبقه کیک خورده نشد.

مهبانگ
02-16-2012, 12:19 AM
به نظرم حرفهاي اون آقايون خيلي هم درست بود
واقعا معلوم بود نه آقاي مشمولي و نه آقاي صفاريان هيچ جواب منطقي نمي دادند و آخرش هم مسئله رو بي نتيجه فيصله دادند
در درستي اون حرفها همين بس كه در باشگاه از يك بنگاه اقتصادي تجليل كردند
آخه آسمان شب و آقاي بهرنگ تفرشي بجز واردات و فروش ابزار كه اون هم به خاطر سود خودشون بوده چه كار ويژه اي در نجوم كرده كه ازش تجليل كردند
اما بحث هاي آريا صبوري واقعا خوب و مفيد بود

Babak
02-16-2012, 04:17 PM
سلام . اینطور به نظرم اومد که مشکل ( بخشی از صحبت های هم اقای صفاریان پور و هم اون دوستان رو من نشنیدم متاسفانه) این بود که در باشگاه به روی عده ای بسته است. که من عرض کردم بازه.
در عین حال این رو در نظر داشته باشید که برگزار کننده باشگاه هم حق انتخاب داره در این موارد اگه پاسخی باید بده به اعتراضی.
قرار بود از دو نفر تقدیر بشه که یکیشون آقای رحیمی مدیر سایت پارس اسکای نتونستن تشریف بیارن تهران ( البته ناتوانی ما هم موثر بود برای تامین هزینه های دعوت)
متاسفانه برنامه های باشگاه بر اون منوالی که من پیش بینی کرده بودم جلو نرفت که به این خاطر من از همه کسانی که اومدن عذر خواهی میکنم. تغییری که 3 ساعت قبل باشگاه در دومین سخنرانی اتفاق افتاد ( و کنسل شدن اون موضوع) برنامه ها رو کاملا از دست من بیرون برد متاسفانه.

یک نکته از طرف خودم ( بابک مشولی احتمالا یک منجم آماتور یا یک علاقمند به نجوم) به عنوان فردی در جامعه نجومی و نه فردی دارای سمت
به شخصه چون خاطرات دوران قدیم نجوم رو فراموش نکردم که داشتن یک تلسکوپ به درد بخور یک رویا بود و اومدن تلسکوپ اسباب بازی با مارک گالاکسی چه رخداد مهمی بود در ایران و فراموش نکردم شکایت هایی که از نبود ابزار در ایران بود و فراموش نکردم اون جمله آقای توفیق حیدر زاده در جواب نامه های مجله نجوم که تلسکوپ وسیله شخصی نیست بلکه مثل اتوبوس یا ماهواره باید گروهی خرید بشه ، کلا به همه کسانی که ابزار رو فراهم کردن در ایران با هر هدفی ( کسب سود و... ) احترام میزارم و اون ها رو خادم به جامعه نجومی ایران میدونم. چه کریمی صا ایران باشه، چه موسی زمانی اخترنما شیراز باشه، چه خسرو جعفر زاده اهواز باشه، چه مصطفی امام و آوا استار باشه در همین سایت ، چه اکبر نعمتی باشه در ستاره پارسی و هر کسی دیگه که به هر شکل ابزار مفید وارد میکنه به ایران (نه کامار و امثالهم) . حتی کسانی که ایده جدید دادن و نقشه ها یا گردونه‌های بهتری تولید کردن همه کمک کردن به جامعه نجومی. نمیشه یک بخشی از رخداد ها رو حذف کرد و بعد از رشد جامعه نجومی صحبت کرد. وقتی صحبت از عکس های عکاسان ایرانی میکنیم که در سایت های معتبر منتشر میشن یک بخش کوچک اون عکس ها کار کمپانی تولید کننده دوربین و تلسکوپو یک بخش کو چکتر دیگه هم اون وارد کننده تاجره که اون ابزار رو وارد ایران کرده.

دو نکته. از همون روزی که من وارد فعالیت غیر نجومی ( اجرایی ) شدم در جامعه نجومی ایران متوجه شدم مثل همه ساختار های کاری مملکتمون نجوم هم به انواع ناراحتی ها ، کینه ها ، حاشیه های زاید و بد اخلاقی آلوده شده متاسفانه. متاسفانه. نکته تلخ اینجاست که خروجی بد اخلاقیمون خیلی بیشتر از خروجی علمیمونه. غلبه حاشیه بر متن.

سه نکته: اگه خدا بخواد. اگه چرخ ایام بچرخه و همه چی طبق روال باشه، انشالاه در باشگاه فروردین ماه جوایز مسابقه اسکچ اهدا میشه به برندگان.
تلسکوپ دابسونی به منتخب باشگاه داده میشه و تلسکوپ شکستی به منتخب حضار در باشگاه ( رای گیری در همون روز و بر مبنای نمایشگاه آثار ). و خب طبعا هر دوش به یک نفر داده نمیشه.

hermes
02-16-2012, 11:41 PM
بنده زود رفتم که زود برسم خونه زیر باروون موش آب کشیده شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!! سرمم کلاه رفت کیک نخوردم!!!!!!!!!!!! به من میگن منجم خوش شانس!!!!!!!!!!!!!

lllll l lll lll l l ll
02-17-2012, 10:17 AM
سلام
چقدر حیف!:pathead:
من مریض بودم و با اینکه برنامه ریزی کرده بودم نتونستم بیام!!!!!

هیچ عکسی از تولّد نمیذارید؟

راستی پوستر ده سالگی باشگاه رو که دیدم یاد ده سالگی آسمان شب و اتفاقات بعدش افتادم... امیدوارم اینبار حرف و بحث ها باعث بهتر شدن و تداوم کار باشگاه تهران بشه :high:

آقای مشمولی آیا از کاربران این سایت -البته تهرانیها- راجع به نقد و نظراتشون نمیپرسید؟ فک کنم مفید باشه:yarr:

behnood
02-17-2012, 01:15 PM
اتفاقا آقای صفاریان پور گفتن ، هر وقت من شمع ۱۰سالگی روشن کردم بعدش اون چیز نابود شد .

stella
02-17-2012, 03:47 PM
از صميم قلبم از خدا مي خوام كه خودش حواسش به باشگاه نجوم باشه كه زير دست و پاي كساني كه اين حواشي رو ايجاد ميكنند ، بلايي به سرش نياد...!:help:...حالا حالاها لازمش داريم!
جاي ديگري كه صحبت از فروشگاه هاي نجومي و برنامه هاي نجومي و حاشيه هاي مربوط به اين موضوع شده بود ، يكي از دوستان گفت كه تا زماني كه اينقدر نجوم برامون مهم نشده كه حاضر باشيم براي هم تبليغ كنيم ،‌ وضع جامعه نجوم آماتوري به همين صورت ميمونه...كه شايد حرف درستي باشه!

...مي خواستم از آقاي مشمولي تشكر كنم كه به حرف هاي من و دوستانم در مورد "لغو امتحان 17خرداد" اهميت دادند و اين صحبت رو در باشگاه مطرح كردند...اميدوارم با كمك همه ي دوستداران نجوم ، به نتيجه برسيم!:grin:

علی ابراهیمی سراجی
02-19-2012, 03:56 PM
سلام دوستان
به علت بارش باران اوخر بحث عزیزان به باشگاه رسیدم. من خودم نقدها و تعریف های زیادی از باشگاه نجوم دارم ولی به هر دلیل فرصت نشد تا کمی صحبت کنم و با این روند باشگاه امیدوارم سخنرانی های خوبی را در آینده شاهد باشیم. من از سال دوم زمانی که باشگاه هنوز در گروه فیزیک بود (بهمن 1381) پای ثابت این باشگاه بودم. هر چه در سالن گشتم جز چند نفر که در هسته های اولیه باشگاه حاضر بودند کسی را نیافتم. مرارت های بسیاری برای باشگاه کشیده شده تا به 10 سالگی برسد. در سال 1382 باشگاه به یکباره نامنظم شد و ماه ها برگزار نمی شد و این وقفه باعث روی کارآمدن تیم جدیدی از دوستان شد که دوست خوبم آقای علیرضا وفا هدایت آن را بر عهده داشت. من پیش از این همیشه بر روی صندلی های گروه فیزیک یا دانشگاه امیرکبیر پای سخنرانی های مختلف می نشستم به یکباره تصمیم گرفتم تا به هر شکلی به این وضعیت موجود کمک کنم. با آن که ناشناخته بودم ولی کارم را با میز رویت هلال شروع کردم و به یاددارم که اولین سخنرانی من با دوست خوبم آقای علی کوهپایی در مورد رویت هلال و فقط به مدت 10 دقیقه بود. من همیشه به سایربچه ها می گفتم که من هم مثل شما نشستم ولی خواستم تا روزی بتوانم سخنرانی کنم و این یعنی کمک به باشگاه نجوم شهرم. پس از روی کار آمدن تیم جدید که به ترتیب خانم آذری، آقای مولاوردی خانی و سپس آقای مشمولی عهده دار آن بودند سعی کردم تا باز هم با مطالب جدیدتر کار را در باشگاه ادامه دهم که امیدوارم در آینده ادامه یابد. به هر حال من به نظر دوستان احترام می گذارم و هر کدام خودشان می دانند که به چه محتوایی برای باشگاه نیاز دارند. با این حال خوشحال شدم که در دهمین سالگرد باشگاه نجوم تهران در کنار سایر دوستان قدیمی و جدید حضور داشتم و امیدوارم در آینده ای نزدیک روند بهتری داشته باشد.

علی ابراهیمی سراجی
02-19-2012, 04:07 PM
به نظرم حرفهاي اون آقايون خيلي هم درست بود
واقعا معلوم بود نه آقاي مشمولي و نه آقاي صفاريان هيچ جواب منطقي نمي دادند و آخرش هم مسئله رو بي نتيجه فيصله دادند
در درستي اون حرفها همين بس كه در باشگاه از يك بنگاه اقتصادي تجليل كردند
آخه آسمان شب و آقاي بهرنگ تفرشي بجز واردات و فروش ابزار كه اون هم به خاطر سود خودشون بوده چه كار ويژه اي در نجوم كرده كه ازش تجليل كردند
اما بحث هاي آريا صبوري واقعا خوب و مفيد بود

سلام دوست عزیز
همه ی ما منجم هستیم و باید به رشد و اعتلای آن کمک کنیم. نباید با شخص یا اشخاصی که سرمایه های خود را در چنین کاری که برای مخاطب خاص دارند وسیله وارد می کنند چنین لقب هایی داد. اگر فکر می کنید فروش تلسکوپ یا دوچشمی و سایر ادوات نجومی از فروختن آدامس راحت تر است به نظرم بد نیست یک بار امتحان کنید. ما باید قدردان همه ی دوستانی باشیم که با یک ریسک بالا و گذاشتن سرمایه های شخصی خود به رشد و اعتلای نجومی آماتوری در ایران کمک کردند. همین یک دهه ی پیش خودمان با بدبختی و با دوربین های امانی در ماراتن مسیه شرکت می کردیم. ولی الان بهترین و باکیفیت ترین ابزارالات نجومی به لطف رقابت بین سرمایه گذاران نجومی به وجود آمده است. شما اگر مسئول توضیع تلسکوپ های کومار را -که به قول یکی از دوستان که از نزدیک زیارتشان کرده، هیچ گونه شناختی از نجوم ندارد- ببینید، آن وقت متوجه می شوید که بنگاه اقتصادی یعنی چه. به نظرم این گونه تقدیرها باید از سایر فعالان نجومی ادامه یابد تا سوء برداشتی نشود.

کامبیز خالقی
02-22-2012, 04:14 AM
سلام علی جان
کلا یک توصیه به عنوان برادر کوچکترت بهت دارم (اگر قابل بدونید) به این نوشتت هم خیلی ربطی نداره کلی میگم:
حضرت علی در نامش به مالک اشتر می نویسه:
إنّ الشح بالنفس الإنصاف منها فيما أحبت أو كرهت.
انصاف رو رعایت داشته باش بین اون کسی که دوستش می داری و اون کسی که دشمن می داریش.
اما پاسخ به نوشته ی شما
فعالیت جناب تفرشی به عنوان یک فروشنده که از فروش کالا سود می بره نه کلاه برداریه نه کسب سود از این بازار کوچکترین ایرادی داره که اینقدر سعی دارید غیرانتفاعی و در راه رضای خدا نشونش بدید.
این یک فعالیت تجاریه که اون موسسه داره ازش سود می بره (کم یا زیادش هم برام مهم نیست). درسته که یکی از اولین وارد کنندگان تلسکوپ ایشون بودن اما در مانیفست های اقتصادی یک جمله‌ی معروف وجود داره:

سودجویی شخصه که سودجویی اجتماع رو به دنبال داره و تضمین می کنه (این یک اصله)

واردکنندگان تلسکوپهای کومار رو هم من می شناسم! (ولی فقط می شناسم و هیچ ارتباطی با ایشان نداشته و نخواهم داشت) آن ها هم دزد نیستند که این چنین تخریب می کنید! تنها جمله ای که می توانید بگویید (با شرط رعایت انصاف) این است:
توصیه می کنم ار برندهای با کیفیت تری استفاده کنید.

علی ابراهیمی سراجی
02-24-2012, 11:31 AM
سلام علی جان
کلا یک توصیه به عنوان برادر کوچکترت بهت دارم (اگر قابل بدونید) به این نوشتت هم خیلی ربطی نداره کلی میگم:
حضرت علی در نامش به مالک اشتر می نویسه:
إنّ الشح بالنفس الإنصاف منها فيما أحبت أو كرهت.
انصاف رو رعایت داشته باش بین اون کسی که دوستش می داری و اون کسی که دشمن می داریش.
اما پاسخ به نوشته ی شما
فعالیت جناب تفرشی به عنوان یک فروشنده که از فروش کالا سود می بره نه کلاه برداریه نه کسب سود از این بازار کوچکترین ایرادی داره که اینقدر سعی دارید غیرانتفاعی و در راه رضای خدا نشونش بدید.
این یک فعالیت تجاریه که اون موسسه داره ازش سود می بره (کم یا زیادش هم برام مهم نیست). درسته که یکی از اولین وارد کنندگان تلسکوپ ایشون بودن اما در مانیفست های اقتصادی یک جمله‌ی معروف وجود داره:

سودجویی شخصه که سودجویی اجتماع رو به دنبال داره و تضمین می کنه (این یک اصله)

واردکنندگان تلسکوپهای کومار رو هم من می شناسم! (ولی فقط می شناسم و هیچ ارتباطی با ایشان نداشته و نخواهم داشت) آن ها هم دزد نیستند که این چنین تخریب می کنید! تنها جمله ای که می توانید بگویید (با شرط رعایت انصاف) این است:
توصیه می کنم ار برندهای با کیفیت تری استفاده کنید.

شما وکیل‌الدوله نیستید. خداوند هم می فرماید الانسان لایکلف الا به نفسه

سلام جناب خالقی
متأسفانه همواره در نوشته های خود با لحن بدی فقط طلبکارانه می نویسید و مانند آن چه که در باشگاه نجوم شاهد بودم دوست دارید با ایجاد حاشیه از آب گل آلود ماهی بگیرید. گویی کل جامعه ی نجوم به شما بدهکار است. من این گونه نوشتن را توهین قلمداد می کنم. ضمناً به شما توصیه می کنم که در زمان نوشتن طرف مقابل خود را بشناسید. متأسفانه شما به هر جنبنده ای که در نجوم بنویسید دوست دارید نیش زبانتان را بزنید. انگار که وکیل الرعایای این جمع هستید. من بسیار متأسف هستم برای خودم که در این فوم انواع و اقسام بی احترامی به من شده است و فقط زبان در کام برده ام.
دوست عزیز، من از فعالیت های شخص یا گروهی دفاع نکردم. حتی نوشتم که برای این که سو تفاهم نشود از سایرین هم تقدیر شود. تعجب می کنم از این که مطلب را نخوانده عجولانه نوشتید. ضمناً اگر به برند کومار انتقاد کردم چون ابزارآلات آن بی کیفیت و مسئول آن اطلاعی از دانش نجوم ندارد. بسیاری از مردم را دیده ام که این مارک را خریده اند و ما منجم ها تلکسوپ هایشان را به سختی تنظیم کرده ایم. من دلم برای آن نوجوانی می سوزد که با کلی عشق و آرزو در راه مدرسه چشم به ویترین مغازه می دوزد و یک تلسکوپ با همین مارک چشمش را گرفته و با کلی آرزو پول در قلک می ریزد و عیدی هایش را جمع می کند و پس از خرید حتی نمی تواند از آن استفاده کند. این نوجوان بعد از مدتی که نتوانست با این تلسکوپ کار کند سرخورده می شود و اگر نتواند روزی روزگاری از پشت یک تلسکوپ مناسب چشم به آسمان بدوزد علاقه ی کودکی او از نجوم در همان دوران مدفون می شود. پس دوست عزیز شتابزده و نسنجیده حرف نزنیم و از سخن بزرگان دینمان سو استفاده نکنیم و آن را مثل چماق بر سر سایرین نکوبیم.
ضمناً بنده چوب این را میخورم که مانند بسیاری از قدیمی های نجوم که برای فروم ها و اعضایشان تره هم خورد نمی کنند آمدم و نوشتم چون خودم را یک علاقه مند و عاشق نجوم می دانم و هیچ وقت برای کسی قیافه نگرفته ام. عده ای از دوستان سعی در تخریب چهره ی من داشته و دارند و دلیل آن هم ساده است. جوانی و خامی این عزیزان. من بسیاری از این مسائل را به دل نگرفتم و به همین حساب گذاشته ام. ولی احساس می کنم که این دوستان از صبر من سو استفاده می کنند و به هر شکلی قصد تشویش اذهان را دارند. با این حساب دلیلی دیگر نمی بینم که در این فروم بنویسم. امیدوارم که اعضای دوست داشتنی این فروم همواره موفق و موید باشند.
یک خواهش هم از مدیر فروم، این پست خداحافظی را پاک نکنید و بگذارید به یادگار بماند تا دوستانی که دلشان به اصل نجوم و آسمان لایزال الهی پیوند خورده بخوانند.
یا حق

Mostafa
02-24-2012, 11:53 AM
دوستان گرامي

يكي از اهداف اصلي فروم ها ايجاد فضاي گفتگوي نوشتاري بين انسانهاست . فضايي كه ديگر نوع لحن و تُن صدا شنيده نمي شود و آنچه مي ماند استدلال و نظرات افراد است .

و يكي از بهترين وسائل ارتباط جمعي است تا همه ما بتوانيم تمرين مدنيت كنيم . پاسخ بدهيم و پاسخ طرف مقابل را بشنويم و خود را در معرض قضاوت ديگران قرار دهيم .

همه ما بايد ياد بگيريم كه نظر مخالف ما وجود دارد و بايد نظرش را بشنويم و به او احترام بگذاريم و مخالف ما هم بايد بياموزد كه نظر مخالفش را با احترام و به دور از توهين بيان كند .

خدا شاهد است كه افرادي بوده اند در همين فروم كه چه در پيام خصوصي چه عمومي ، بي احترامي هاي زيادي به مديران همين فروم داشته اند اما فقط لغات نا مناسبشان حذف و مطلبشان منتشر شده است .

نه دسترسي شان محدود شده و نه اهانتي به ايشان شده است و شايد همين برخورد مواضع تند ايشان را تعديل كرده است .

خوشبختانه يا متآسفانه هر دو طرف اين بحث ، دوستان قديمي من هستند و شايد انتظار داشته باشند كه در اين فروم طرف ايشان گرفته شود .

اما بهتر است سعي كنيم كه بدون ابراز تاسف براي يكديگر ، نظرات هم را تحمل كنيم و از كوره به در نرويم .

کامبیز خالقی
02-25-2012, 01:40 AM
علی جان شما دوست خوب و قدیمی ما هستی و من قصد کوچکترین بی حرمتی به شما را نداشنه و ندارم
ناراحت شدم که فروم رو ترک کردی! ای کاش فرصت این رو باقی می گذاشتی تا با هم بحث کنیم و به دیگران این فرصت را می دادیم که نسبت به جریانهای فکری که من و شما منتسب به دو قطب متفاوت آن هستیم در فضایی آرام با حقظ احترام متقابل اظهار نظر و قضاوت کنند.
ناراحتم کردی که این فرصت رو از ما گرفتی.

stella
03-05-2012, 08:11 PM
سلام!
چندتاسوال درباره ی مسابقه ی طراحی نجومی داشتم...
میشه از فوتوشاپ استفاده کرد یانه?
میتونیم روی زمینه سیاه رنگ طراحی کنیم?
به جز حضور در باشگاه چطور میتونیم طراحی ها رو به دستتون برسونیم?

karimisss
03-06-2012, 02:26 AM
من جواب هایی که میدونم رو میگم خدمتتون .

از فتوشاپ که نه اصولا چون باید اصل اسکچ فرستاده بشه برای باشگاه . اما در مواردی گفتن اگر عکس بسیار خاص و ویزه ای باشه میتونید از روی عکس اسکیچ کنید . ( باز هم اگر اشتباه بود دوستان اصلاح کنند )

زمینه سیاه رو نمیدونم . اما چون قراره تو همون برگه ای که خودشون دادن باشه فکر کنم باید زمینه سفید باشه .

برای ارسال میتونید از پست استفاده کنید . آدرس پستی مربوطه در سایت باشگاه موجوده . البته حضوری بدید به نظرم بهتر باشه تا پست.

Babak
03-12-2012, 01:59 AM
باشگاه صد و شانزدهم، نشر کتاب نجومی

آخرین باشگاه نجوم تهران در سال 90 عصر آخرین چهارشنبه اسفند ماه برگزار خواهد شد.
در ابتدای برنامه این ماه کاوه جمالی رخداد های نجومی آسمان یک ماه آینده را ارائه خواهد کرد. سپس پاشا مجیدی ادامه سخنرانی دو ماه قبل را با عنوان نجوم در ایران باستان ارائه می‌نماید.
تلسکوپ فضایی اسپیتزر عنوان برنامه ای است که توسط یاسمن شاه محمدی و عاطفه فیاضی اجرا می‌گردد. این دو در این برنامه دو قسمتی که در این باشگاه شاهد قسمت اول آن خواهیم بود به مجموعه فعالیت‌ها و دستاوردهای این تلسکوپ فروسرخ می‌پردازند.
در برنامه بعد فرهاد ذکاوت نویسنده و مترجم نجومی در سخنرانی خود با عنوان "کتاب نجومی، از ایده تا خواننده" چگونگی تهیه، تدوین و انتشار یک اثر مکتوب نجومی در ایران را مطرح خواهد کرد.
پس از استراحتی کوتاه اکبر نعمتی سخنرانی خود با موضوع اسپیس آرت را ارائه می‌نماید.
در آخرین برنامه این باشگاه مهدی زمانی سخنرانی خود با موضوع بدفهمی در عکاسی نجومی را ارائه خواهد کرد.
این مجموعه برنامه از ساعت 16 تا 19:30 چهارشنبه 24 اسفند 90 در تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران واقع در خیابان کارگر شمالی ( امیر آباد شمالی) روبروی خیابان 19 برگزار می‌شود.
شرکت در برنامه‌های باشگاه نجوم تهران برای کلیه علاقمندان دانش، آزاد است.

Negar Najafi
03-16-2012, 01:27 AM
سلام دوستان؛ جناب مشمولی تمام گزارش برگزاری آخرین باشگاه سال 90 رو البته قبل از برگزاری دادند؛و انقدر دقیق هست که دیگه لازم به توضیح گزارش دوباره نباشه؛ فقط 2 نکته که گفتنش خالی از لطف نیست‏:1.سخنرانی جناب نعمتی ارائه نشد و بنده دلیلشو نمیدونم و احتمال میدم که به دلیل کمبود وقت بوده.
2.خود آقای مشمولی هم بعد از سخنرانی جناب مجیدی درباره ی مسابقه اسکچ باز هم تأکید برای آخرین فرصت ها کردند و همچنین شرحی در مورد جوایز مسابقه.

Babak
04-16-2012, 11:22 PM
اختتامیه مسابقه اسکچ در باشگاه صدوهفدهم (http://astroc.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=196:1391-01-28-19-48-32&catid=904:1388-04-04-15-12-46&Itemid=93)

صدوهفدهمین باشگاه نجوم تهران عصر چهارشنبه 30 فروردین ماه 1391 برگزار خواهد شد.
در ابتدای برنامه‌های این باشگاه کاوه جمالی رخدادهای نجومی یک ماه آینده را معرفی خواهد کرد. پس از وی پاشا مجیدی در بخش دیگری از مجموعه سخنرانی‌های خود درباره تاریخ نجوم به نجوم اسلامی و نقش ابوریحان بیرونی در آن می‌پردازد. سپس عاطفه فیاضی و یاسمن شاه‌محمدی در ادامه سخنرانی ماه قبل خود درباره تلسکوپ فضایی اسپیتزر به دستاوردهای این تلسکوپ فضایی می‌پردازند.
در ادامه برنامه‌ها نوبت به اهدا جوایز مسابقه اسکچ نجومی باشگاه نجوم تهران میرسد تا برنده یک دستگاه تلسکوپ این مسابقه، جایزه خود را دریافت کند. در ابتدای این بخش از برنامه احمد کریمی داور این مسابقه به بررسی و نقد برخی از آثار شرکت‌کنندگان خواهد پرداخت. سپس با حضور دکتر سپهر اربابی بازرس انجمن نجوم ایران جوایز نفرات اول تا چهارم این مسابقه اهدا خواهد شد.
پس از استراحتی کوتاه سخنرانی اصلی این باشگاه با موضوع تلسکوپ‌های نوترینو توسط دکتر سپهر اربابی ارائه خواهد شد. آخرین برنامه این باشگاه نیز گذر سیاره زهره خواهد بود که توسط علی ابراهیمی سراجی ارائه میگردد.
این مجموعه برنامه از ساعت 16 تا 19 عصر چهارشنبه 30 فروردین 1391 در تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران واقع در خیابان کارگر شمالی ( امیر آباد شمالی) روبروی خیابان 19 برگزار می‌شود.

شرکت در برنامه‌های باشگاه نجوم تهران برای کلیه علاقمندان دانش، آزاد است.

169
04-18-2012, 11:15 PM
سلام به دوستان
امروز منم باشگاه رو رفتم (البته با تاخیر 1.5 ساعته) و چندتا از دوستان آشنای آوا استاری رو دیدم ( خانم ایران نژاد و خانم کریمی و خانم شهابی فر(اگه اشتباه نکنم) و خانم نجفی و ... و از آقایون هم چیزی ندیدم(آقای پورخرسندی رویت شد البته) !:d
تعداد افراد حاضر باشگاه به نسبت کم بود/ اما چند چیز مهم رو بگم

1- آقای صفاریان پور گفتند که تا قبل روز یا هفته نجوم برنامه آسمان شب با سری جدید خودشون ادامه پیدا خواهد کرد و مژده ی روز نجوم بود
2- مسئولیت دبیری باشگاه نجوم تهران از آقای مشمولی به آقای رستمی رسید.
3- برندگان مسابقه اسکچ هم به ترتیب

- اول : آقای بهنام افشار ( تلسکوپ 10 اینچ)
- دوم : آقای کاوه فیروز .... (فامیلی رو دقیق یادم نموند و دوربین دوچشمی)
- سوم : خانم ایران نژاد ( دوربین دوچشمی )
- چهارم :خانم حوریه آقا نور ( دوربین دوچشمی )

و نکته خیلی مهم همیشه در جاهای خیلی شلوغ مراقب کیف پول و گوشی خود باشید!:d ( چون برگشتنی در brt گوشی 500-600 هزار تومنی یه آقای دزدیده شد)

melika bidabadi
06-17-2012, 02:51 PM
سلام دوستان کسی می دونه که قضیه باشگاه نجوم برج میلاد چیه؟:blink:
مسئول باشگاه کیه واینکه ایا وابسته به باشگاه نجوم تهران شاخه اماتوری یا......

Negar Najafi
06-21-2012, 05:46 PM
چهارشنبۀ آخر خرداد ماه مورخ 91/03/31 باشگاه نجوم تهران برگزار نشد.
در پاسخ به سوال خانوم بید آبادی هم من تا اون جایی که اطلاع دارم آقای مشمولی از سِِمَت مدیر اجرایی باشگاه انصراف دادند و باشگاه زیر نظر انجمن نجوم شاخۀ آماتوری هست اما هنوز خبری از تعطیلی این باشگاه منتشر نشده است.
در سایت باشگاه پایین ترین قسمت این مطلب ذکر شده است.

نازنین زهرا
06-23-2012, 12:36 PM
چهارشنبۀ آخر خرداد ماه مورخ 91/03/31 باشگاه نجوم تهران برگزار نشد.
در پاسخ به سوال خانوم بید آبادی هم من تا اون جایی که اطلاع دارم آقای مشمولی از سِِمَت مدیر اجرایی باشگاه انصراف دادند و باشگاه زیر نظر انجمن نجوم شاخۀ آماتوری هست اما هنوز خبری از تعطیلی این باشگاه منتشر نشده است.
در سایت باشگاه پایین ترین قسمت این مطلب ذکر شده است.

شاید به خاطر جریانات اخیر و استغفای دسته جمعی همه ی اعضا انجمن نجوم شاخه آماتوری برگزار نشده.....

امیر فؤاد
07-15-2012, 10:45 AM
باشگاه نجوم تیرماه 1391 تهران

باشگاه نجوم تهران، به مانند روال 10 ساله‌اش، برگزاری در آخرین چهارشنبه‌ی هر ماه، روز چهارشنبه، 28 تیر ماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار می‌گردد.
ریز برنامه های باشگاه تیرماه 1391 به شرح زیر می باشد:

جدول زمان‌بندی برنامه‌های باشگاه نجوم تهران/ تیرماه 1391
سرآغاز 16:05 – 16:00
آسمان در این ماه 16:20 – 16:05 گزارشی از وضعیت آسمان و پدیده‌های نجومی یک ماه پیش رو / کاوه جمالی
اصطلاحات نجومی 16:40 – 16:20 آشنایی با چند اصطلاح نجومی / احسان مهرجو
رؤیت هلال 17:20 – 16:40 بررسی امکان رؤیت پذیری هلال ماه های رمضان و شوال / علی ابراهیمی سراجی
نمایش هیگز! 18:10 – 17:20 معرفی ذره هیگز و گزارش کشف اخیر آن و دلایل اهمیت آن / دکتر سپهر اربابی
استراحت و پذیرایی 18:25 – 18:10
بررسی آثار نسبیتی در نجوم 18:55 – 18:25 توضیحی کوتاه از نسبیت عام و خاصیت و کاربردهای آن در نجوم / امینه منهی – یاسمن شاه‌محمدی
پخش تصاویر نجومی 19:15 – 18:55 پخش منتخبی از تصاویر نجومی و طبیعت / علیرضا وفا

برنامه‌های باشگاه نجوم تهران، رأس ساعت 16 آغاز خواهد شد. با حضور به موقع خود، در ارائه باشگاهی بهتر و منظم‌تر، سهیم باشید.
شرکت در باشگاه نجوم تهران، برای عموم افراد آزاد است.
حفظ نظم و رعایت شئونات اسلامی و پوشش دانشجویی در باشگاه نجوم تهران، الزامی است.
مکان برگزاری: خ کارگر (امیر آباد) شمالی، بالاتر از کوی دانشگاه، دانشکده فیزیک دانشگاه تهران، آمفی تئاتر مرکزی.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبگاه باشگاه نجوم تهران به نشانی www.astroc.ir مراجعه فرمایند.

Negar Najafi
07-18-2012, 09:04 PM
من یه مقدار این متن رو با اجازۀ جناب رستمی ویرایش کنم:
جناب کاوه جمالی تشریف نیاوردن.
باشگاه راس ساعت 4:20 شروع شد.
بحثی دربارۀ شروع به کار کمیتۀ توسعۀ انجمن نجوم ایران به برنامه ها اضافه شد که کمی نگران کننده بود.
و بخش جناب وفا به شدت با شتاب انجام شد.

__________________________________________________ ____
پ.ن. عذر خواهی جهت این جسارت.

امیر فؤاد
08-12-2012, 02:11 PM
گفت‌وگوی زنده تصویری با «دارا صباحی»، کارشناس ارشد مریخ نورد کنجکاوی، در باشگاه نجوم مرداد ماه تهران

بار دیگر، باشگاه نجوم تهران، در آخرین چهارشنبه‌ی ماه، در سالن آمفی تئاتر مرکزی دانشکده فیزیک دانشگاه تهران، میزبان علاقه‌مندان به نجوم و منجمان عزیز خواهد بود.
باشگاه نجوم مرداد ماه در تاریخ چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه ۱۳۹۱ در آمفی تئاتر مرکزی دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
ریزبرنامه‌های باشگاه مردادماه 1391 به شرح زیر می باشد:

جدول زمان‌بندی برنامه‌های باشگاه نجوم تهران/ مرداد ماه ۱۳۹۱
سرآغاز
16:05 – 16:00

آسمان در این ماه
16:20 – 16:05
گزارشی از وضعیت آسمان و پدیده‌های نجومی یک ماه پیش‌رو / کاوه جمالی
سخنرانی اول
16:50 – 16:20
گردشگری نجومی / مرجان ارمغان
سخنرانی دوم
17:20 – 16:50
شناس‌نامه ذرات / فرهاد ذکاوت
سخنرانی اصلی
18:20 – 17:20
مریخ زیر چرخ‌های کنجکاوی بشر / آریا صبوری – مهدی زمانی
مصاحبه زنده تصویری
19:00 – 18:20
گفت‌وگوی زنده تصویری با کارشناس ارشد مریخ نورد کنجکاوی، «دارا صباحی» و طرح سؤالات و مسائل مخاطبان و حاضرین در باشگاه

برنامه‌های باشگاه نجوم تهران، رأس ساعت 16 آغاز خواهد شد. با حضور به موقع خود، در ارائه باشگاهی بهتر و منظم‌تر، سهیم باشید.
مکان برگزاری: خ کارگر (امیر آباد) شمالی، بالاتر از کوی دانشگاه، دانشکده فیزیک دانشگاه تهران، آمفی تئاتر مرکزی.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبگاه باشگاه نجوم تهران به نشانی www.astroc.ir (http://www.astroc.ir) مراجعه فرمایند.

mahdad_haghighi
08-12-2012, 02:23 PM
http://www.astroupload.com/uploads/13447685691.png

- جدول برنامه ها مربوط به پست بالا ( با توجه به نشان داده نشدن صحیح جدول)

امیر فؤاد
10-14-2012, 12:59 AM
با سلام خدمت تمام دوستان و اعضای عزیز آواستار.
برنامه های باشگاه نجوم مهر ماه را که در تاریخ 91/7/26 در مکان باشگاه (آمفی تئاتر مرکزی دانشکده فیزیک دانشگاه تهران) برگزار می گردد، به اطلاع شما دوستان می رسانم:

سر آغاز ----------------- 16:05 - 16:00
اصطلاحات نجومی ------- 16:30 - 16:05 ---------- آشنایی با چند اصطلاح نجومی / احسان مهرجو
سخنرانی اول ------------ 16:50 - 16:30 ---------- گردشگری نجومی (آستروتوریسم) / مرجان ارمغان
سخنرانی دوم ----------- 17:30 - 16:50 ---------- کالبد شکافی نور دایره‌البروجی / مسعود رضازاده
استراحت و پذیرایی ------ 17:45 - 17:30
سخنرانی اصلی --------- 18:30 - 17:45 ---------- زندگی در فضا / شهرام یزدان پناه
پخش تصاویر نجومی ----- 18:50 - 18:30 ---------- پخش منتخبی از تصاویر نجومی و طبیعت / کاوه کشاورزیان

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبگاه باشگاه نجوم تهران به نشانی www.astroc.ir مراجعه فرمایند.

yperseusy
11-12-2012, 09:45 PM
برنامه‌های باشگاه نجوم تهران/ آبان ماه 1391

بار دیگر، باشگاه نجوم تهران، در آخرین چهارشنبه‌ی ماه، در سالن آمفی تئاتر مرکزی دانشکده فیزیک دانشگاه تهران، میزبان علاقه‌مندان به نجوم و منجمان عزیز خواهد بود.

باشگاه نجوم آبان ماه در تاریخ چهارشنبه 24 آبان ماه 1391 در آمفی تئاتر مرکزی دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

ریز برنامه های باشگاه نجوم تهران/ آبان ماه 1391

سرآغاز

آسمان در این ماه
16:20 – 16:05
گزارشی از وضعیت آسمان و پدیده‌های نجومی یک ماه پیش‌رو / کاوه جمالی

سخنرانی اول
16:50 – 16:20
سیاه‌چاله‌ها در کیهان‌شناسی/ احمد قاسمی

سخنرانی دوم
17:40 – 16:50
جهان، از آغاز تا امروز/ دکتر حبیب خسروشاهی

استراحت و پذیرایی
18:00 – 17:40

سخنرانی سوم
18:30 – 18:00
سفر در زمان/ فاطمه عظیم‌لو

پخش تصاویر نجومی
19:00 – 18:30
پخش منتخبی از تصاویر نجوم و طبیعت/ احمد کریمی

امیر فؤاد
12-18-2012, 01:07 AM
باشگاه نجوم آذر ماه تهران، ویژه برنامه شب یلدا.

باشگاه نجوم آذر ماه تهران، که طبق روال هر ساله، به ویژه برنامه شب یلدا اختصاص دارد، امسال هم میزبان علاقه‌مندان به نجوم و منجمان آماتور تهرانی می‌باشد.

برنامه آذر ماه باشگاه نجوم تهران، در تاریخ چهارشنبه، 29 آذر 91 از ساعت 16 ال 19 در مرکز همایشهای برج میلاد تهران تهران برگزار خواهد شد.

این برنامه با همکاری باشگاه نجوم برج میلاد و ماهنامه نجوم برگزار خواهد شد.

در این برنامه، پاشا مجیدی به طولانی ترین شب سال، شب یلدا از نگاه نجومی و اسطوره‌ای، خواهد پرداخت. علی ابراهیمی سراجی به سراغ هلال‌های رکوردشکن پیش‌رو می رود و امیر فؤاد رستمی و نفیسه نعیمی‌پور به ترتیب به فعالیت‌های نجومی باشگاه نجوم تهران و باشگاه نجوم برج میلاد می‌پردازند.
در ادامه و پس از استراحتی کوتاه،، کاظم کوکرم از آغاز شائبه پایان جهان می گوید. محمدجواد ترابی به دروغ‌های نجومی متداول می‌پردازد و محمدرضا (پژمان) نوروزی به ماجرای پایان جهان ساختگی خواهد پرداخت. در انتها نیز، دکتر سپهر اربابی بیدگلی با طرح ماجرای سه روز تاریکی، پاسخگوی پرسش‌های حضار خواهد بود.

شرکت در باشگاه نجوم تهران، برای عموم افراد، آزاد و رایگان است.

مکان برگزاری: بزرگراه شهید همت، مرکز همایش‌های مجموعه برج میلاد تهران.

وب‌گاه رسمی باشگاه نجوم تهران:
http://www.astroc.ir

gandom
12-18-2012, 08:13 PM
باشگاه نجوم آذر ماه تهران، ویژه برنامه شب یلدا.

باشگاه نجوم آذر ماه تهران، که طبق روال هر ساله، به ویژه برنامه شب یلدا اختصاص دارد، امسال هم میزبان علاقه‌مندان به نجوم و منجمان آماتور تهرانی می‌باشد.

برنامه آذر ماه باشگاه نجوم تهران، در تاریخ چهارشنبه، 29 آذر 91 از ساعت 16 ال 19 در مرکز همایشهای برج میلاد تهران تهران برگزار خواهد شد.

این برنامه با همکاری باشگاه نجوم برج میلاد و ماهنامه نجوم برگزار خواهد شد.

در این برنامه، پاشا مجیدی به طولانی ترین شب سال، شب یلدا از نگاه نجومی و اسطوره‌ای، خواهد پرداخت. علی ابراهیمی سراجی به سراغ هلال‌های رکوردشکن پیش‌رو می رود و امیر فؤاد رستمی و نفیسه نعیمی‌پور به ترتیب به فعالیت‌های نجومی باشگاه نجوم تهران و باشگاه نجوم برج میلاد می‌پردازند.
در ادامه و پس از استراحتی کوتاه،، کاظم کوکرم از آغاز شائبه پایان جهان می گوید. محمدجواد ترابی به دروغ‌های نجومی متداول می‌پردازد و محمدرضا (پژمان) نوروزی به ماجرای پایان جهان ساختگی خواهد پرداخت. در انتها نیز، دکتر سپهر اربابی بیدگلی با طرح ماجرای سه روز تاریکی، پاسخگوی پرسش‌های حضار خواهد بود.

شرکت در باشگاه نجوم تهران، برای عموم افراد، آزاد و رایگان است.

مکان برگزاری: بزرگراه شهید همت، مرکز همایش‌های مجموعه برج میلاد تهران.

وب‌گاه رسمی باشگاه نجوم تهران:
http://www.astroc.ir

دوستان حتماً سعی کنین بیاین برنامه خوبی داریم...منتظرتونیم;)

|Alireza|
12-19-2012, 02:22 AM
اعصابم خورد شد!!!
این ترم تمام باشگاههای نجومو از دست دادم
بخاطر کلاس چهارشنبم!
نمیشه ساعتشو یه دو ساعت ببرید جلو!
ممنون میشم
البته منظورم امروز نبود کلا گفتم!

yperseusy
01-15-2013, 12:43 AM
باشگاه نجوم تهران، چهارشنبه 27 دی 1391 از ساعت 16 الی 19 در مرکز همایش های برج میلاد تهران، سالن سعدی، برگزار می گردد.

امیر فؤاد
01-15-2013, 02:03 PM
سلام دوستان.
خبر برگزاری باشگاه را که قبلا اعلام شده بود خدمتتان.
اکنون هم ریز برنامه ها و سخنرانی ها را برایتان می نویسم:

علی ابراهیمی سراجی با موضوع «رکوردشکنی در رویت هلال»
سید هادی طباطبایی با موضوع «رصدخانه مراغه»
فرهاد ذکاوت با موضوع «تخیل علمی»
امیر فؤاد رستمی با موضوع «تاریخچه سینمای علمی تخیلی با موضوع نجوم و پخش فیلم»
اویس محمودی با موضوع «نجوم رادیویی و نقش آن در سیاه چاله های مرکزی کهکشان ها»

ورود به باشگاه نجوم تهران، برای عموم افراد آزاد و رایگان است.

N3PTUN3
01-15-2013, 04:21 PM
با سلام و عرض خشته نباشید خدمت تمام عزیزانی که این برنامه رو بدون هیچ چشم داشتی تو این چند ساله برگزار کردند . واقعا خسته نباشید ....

وقتی ارسال آقای yperseusy رو دیدم خواستم سوال کنم که رایگان هست یا نه که جناب امیر فؤاد در ارسال خود به این نکته اشاره کردند . تشکر وِیژه . ( نکته اینجا بود که یک بار با اصرار بنده یکی از دوستان برای شرکت در یک همایش نجومی در برج میلاد با بنده همراه شد و به قسمت خوب همایش که رسدیم خود را در مقابل درهای بسته دیدیم ! ... ظاهرا افرادی که کارت مخصوصی داشتند می توانستند در ادامه همایش شرکت کنند و ما باید یه 32 هزارتومانی اون دوره می پرداختیم ............ در نهایت بازگشت پر افتخار ما در نیمه همایش یک خاطره پرافتخار برای من و دوستم شد .....)
------------------------------------------------------------------------------------------------
امکان دارد زمان بندی این برنامه ها را هم در ادامه ذکر کنید ؟ با توجه به مشغله های زندگی امروزی امکان استفاده از کل برنامه نیست . در نهایت در نظر دارم برای سخنرانی آقای اویس محمودی در این برنامه شرکت کنم .

gandom
01-15-2013, 04:30 PM
با سلام و عرض خشته نباشید خدمت تمام عزیزانی که این برنامه رو بدون هیچ چشم داشتی تو این چند ساله برگزار کردند . واقعا خسته نباشید ....

وقتی ارسال آقای yperseusy رو دیدم خواستم سوال کنم که رایگان هست یا نه که جناب امیر فؤاد در ارسال خود به این نکته اشاره کردند . تشکر وِیژه . ( نکته اینجا بود که یک بار با اصرار بنده یکی از دوستان برای شرکت در یک همایش نجومی در برج میلاد با بنده همراه شد و به قسمت خوب همایش که رسدیم خود را در مقابل درهای بسته دیدیم ! ... ظاهرا افرادی که کارت مخصوصی داشتند می توانستند در ادامه همایش شرکت کنند و ما باید یه 32 هزارتومانی اون دوره می پرداختیم ............ در نهایت بازگشت پر افتخار ما در نیمه همایش یک خاطره پرافتخار برای من و دوستم شد .....)
------------------------------------------------------------------------------------------------
امکان دارد زمان بندی این برنامه ها را هم در ادامه ذکر کنید ؟ با توجه به مشغله های زندگی امروزی امکان استفاده از کل برنامه نیست . در نهایت در نظر دارم برای سخنرانی آقای اویس محمودی در این برنامه شرکت کنم .

اگر که تآخیری پیش نباد از طرف سخرانان عزیز برنامه راس ساعت 4 بعد از ظهر شروع میشه و هر سخنران نزدیک به نیم ساعت سخنرانی خواهد داشت و میان برنامه ها یک تایم استراحت هم در نظر می گیریم. اگز که تآخیری صورت نگیره سخنرانی جناب محمودی طبق برنامه ریزی آخرین سخنرانی خواهد بود. اتمام برنامه هم ساعت 7 خواهد بود.
با تشکر

gandom
02-11-2013, 09:05 PM
باشگاه نجوم تهران این ماه

http://up.avastarco.com/images/shc9go1871m4zzxykq0g.jpg (http://up.avastarco.com/)

Navid MMM
02-11-2013, 09:58 PM
باشگاه نجوم تهران این ماه

http://up.avastarco.com/images/shc9go1871m4zzxykq0g.jpg (http://up.avastarco.com/)

یه سوال فنی :دی
دقیقا چرا باید روز المپیاد نجوم و دقیقا تو همون ساعت امتحان باشگاه نجوم برنامه داشته باشه؟ :دی

|Alireza|
02-11-2013, 10:47 PM
یه سوال فنی :دی
دقیقا چرا باید روز المپیاد نجوم و دقیقا تو همون ساعت امتحان باشگاه نجوم برنامه داشته باشه؟ :دی
این ماجرا کاملا اتفاقیه دوست عزیز.:thumbsup:

باشگاه نجوم تهران.

هر چهارشنبه ی آخر ماه ساعت 16 تا 19 برنامه داره. :)

موفق باشید

امیر فؤاد
03-11-2013, 01:04 AM
سلام دوستان..
آخرین باشگاه نجوم سال 91 هم برگزار خواهد شد.
چهارشنبه 23/اسفند/1391 ساعت 16 الی 19
مکان: مرکز همایش‌های برج میلاد تهران، سالن سعدی.

ورود هم برای تمام افراد آزاد و رایگان است.

ریز برنامه‌ها:

سرآغاز

سخنرانی اول

16:30 – 16:05

یاشار بهمند / برخورد نزدیک از نوع روسیه

سخنرانی دوم

17:15 – 16:30

فرهاد ذکاوت / منشا ماده تاریک

سخنرانی سوم

17:40 – 17:15

احسان مهرجو / گزارشی از تلاش اروپا برای کاهش آلودگی نوری

سخنرانی چهارم

18:00 – 17:40

پوریا ناظمی / سفر های نوروزی در فضا (به صورت ویدئویی)

سخنرانی پنجم و پرسش و پاسخ

19:00 – 18:00

محمد رضا صیاد / آشتی با تقویم (به مناسبت سال کبیسه)

Mehrzad-jupiter
04-18-2013, 11:55 AM
باشگاه نجوم تهران در روز 4 شنبه 28 فروردین 92 رأس ساعت 16 در مرکز همایش های برج میلاد برگزار نشد!
به دلیل عدم هماهنگی و اطلاع رسانی مسئولین مربوطه باشگاه، چند تن از مهمانان این برنامه در محل برگزاری حضور یافتند و با خبر کنسل شدن این برنامه مواجه شدند.
جالب اینجاست که این باشگاه قرار بود به موضوع خاص شب یوری بپردازه و در کل محور اصلی این باشگاه بزرگداشت شب یوری بود که...

aramanesh
06-21-2013, 07:49 PM
دوستان اردیبهشت ماه هم باشگاه برگزار نشد درسته ؟ میخواستم ببینم خرداد چی ؟ برگزار شد یا نه ؟ منظورم 29 خرداد 92 هست ؟
متشکرم

gandom
06-22-2013, 01:37 PM
دوستان اردیبهشت ماه هم باشگاه برگزار نشد درسته ؟ میخواستم ببینم خرداد چی ؟ برگزار شد یا نه ؟ منظورم 29 خرداد 92 هست ؟
متشکرم

سلام دوست عزیز
به علت برخی از مشکلات از جمله محل برگزاری باشگاه نجوم تهران، باشگاه اردیبهشت و خرداد رو برگزار نکردیم ...ولی به احتمال زیاد باشگاه تیر ماه رو داشته باشیم...محلش صد درصد مشخص نیست ....هر خبری شد همین جا اعلام میشه :)

Zahra Ham
08-03-2013, 05:15 AM
باشگاه نجوم، چه موقع هایی برگزار میشه؟ دانشگاه تهرانه دیگه درسته؟

melika bidabadi
08-03-2013, 05:59 PM
باشگاه نجوم، چه موقع هایی برگزار میشه؟ دانشگاه تهرانه دیگه درسته؟

چهارشنبه اخر هر ماه ولی الان دو,سه ماهی که برگزار نمیشه قبلا دانشگاه تهران بود این اواخر هم برج میلاد اماتا به حال جای مشخصی برای برگزاری باشگاه پیدا نشده

melika bidabadi
09-16-2013, 11:24 AM
........ بلاخره بعد از چند ماه باشگاه نجوم تهران :)
این بار در سرای محله عباس آباد
با اجازه جناب رستمی
باشگاه نجوم شهریور ماه تهران برگزار می‌شود!

باشگاه نجوم شهریور ماه تهران، چهارشنبه 27 شهریور از ساعت 5 تا 7 در سرای محله عباس‌آباد برگزار می‌شود.

سخنران اصلی این باشگاه، آقای دکتر میرترابی با موضوع سخنرانی ستاره‌های نوترونی می‌باشند.

آدرس: خ سهروردی، خ شهید میرزای زینالی غربی، ک پاکزاد، ساری محله عباس آباد.

خواهشمند است با حضور به موقع، در برگزاری بهتر باشگاه سهیم باشید.

شرکت در باشگاه نجوم تهران برای عموم افراد آزاد است.

امیر فؤاد
09-16-2013, 11:44 AM
ممنونم ملیکا خانم از اطلاع‌رسانی سریع‌تون.

تشکر ویژه هم از مصطفی خان عزیز که با همکاری ها و لطفشون، نذاشتند این کشتی باشگاه کامل به گِل بشینه! :))

melika bidabadi
09-16-2013, 12:11 PM

تشکر ویژه هم از مصطفی خان عزیز که با همکاری ها و لطفشون، نذاشتند این کشتی باشگاه کامل به گِل بشینه! :))

جسارت من را ببخشید :)
گفتم زودتر دوستان را از این خبر خوب مطلع کنم. :)

sesto
09-16-2013, 05:31 PM
ببخشید تو باشگاه ها ورود برای عموم آزاده یا باید عضو شد ؟؟؟
من خیلی علاقه دارم اما خب اطلاعات کافی ندارم

berjis93
09-16-2013, 08:37 PM
ببخشید تو باشگاه ها ورود برای عموم آزاده یا باید عضو شد ؟؟؟
من خیلی علاقه دارم اما خب اطلاعات کافی ندارم
سلام دوست عزیز نه نیازی به ثبت نام و عضو شدن نداره فقط کافیه که راس ساعت تو محل مقرر حضور داشته باشید...

Mostafa
09-16-2013, 10:00 PM

خواهش ميكنم فواد جان

كشتي به گل بشينه چيه برادر ؟!

حالا همچين راه مي افته كه خودتم باور نكني ;)

فقط بپا چون سرعت زياده به صخره مَخره نخوره ناخدا :))

melika bidabadi
09-18-2013, 10:50 PM
باشگاه نجوم تهران/ شهریور 92 برگزار شد.

خوشبختانه بعد از 5 ماه دوباره باشگاه نجوم تهران فعالیت خودش را از سر گرفت جا دارد از تمام مسئولین وافرادی که برای دوباره بازگشایی باشگاه تلاش کردندتشکر کنم :)

با اجازه دوستان من گزارش باشگاه را قرار بدهم:)

سخنرانی اول آقای جمالی بودند (که البته بنده کمی دیر رسیدم ونبودم ):دی
سخنرانی دوم: آقای کوکرم درباره بیست سال با ماهنامه ,که به مناسبت تولد 23 سالگی ماهامه نجوم بودوپرداختن به شماره های چاپ شده وشماره جدید و..... همچنین نظرسنجی وگفتگو متاقبل با حاضرین درباره سطح مقالات ومطالب ماهنامه/ بهترین مقالاتی که تا کنون چاپ شده و.......(البته گفتگوی مشترکی از آقای کوکرم ودکتر میرترابی )

درسخنرانی سوم آقای دکتر میرترابی در باره ستاره های نوترونی وچگونگی پیدایش آنها/ تپ اختر ها وشنیدن صدای 4 تپ اختر و..... :)
و اما سخنرانی آخر : سخنرانی آقای امام ومعرفی وب سایت نقشه آسمان تاریک ایران وشیوه ثبت رصدگاه ها در این سایت و.....
دعوت از منجمان آماتور برای همکاری در این طرح البته طی گفتگو هایی که با حضار انجام شد یکی از منجمان آماتور پیشنهادات جدیدی در بهتر وکامل تر شدن این طرح دادند که بهتر خود جناب امام بیشتر توضضیح بدهند.:دی
البته برای پرسش وپاسخ هم در بین سخنرانی ها انجام شد و به زمان جداگانه ی دیگری موکول نشد.:)
.................................................. ..............
پ.ن. امیدوارم گزارش مفید بوده باشه :)

mahdi.
09-19-2013, 12:17 PM
لطفا برنامه های بعد باشگاه رو هم اطلاع رسانی کنید .

gandom
09-20-2013, 07:34 PM
لطفا برنامه های بعد باشگاه رو هم اطلاع رسانی کنید .

تازه دو روز هستش که از باشگاه نجوم این ماه میگذره، برنامه های باشگاه حداکثر یک هفته قبل از برگزاری اعلام میشه، تا دقیقه نود هم ممکن هستش جای سخنران ها عوض بشه. شما می تونید برنامه های باشگاه رو توسط همین تاپیک دنبال کنید :)

gandom
12-15-2013, 10:55 PM
http://www.astroupload.com/uploads/1387133671631.jpg (http://www.astroupload.com/)

gandom
12-17-2013, 09:34 PM
اینم کروکیه باشگاه ;)
http://up.avastarco.com/images/5sbttvw889o13dgl8ndn.jpg (http://up.avastarco.com/)

Voyager
12-18-2013, 10:56 PM
واقعا باعث خوشالیه که باشگاه دوباره داره به نظم سابقش بر می گرده :5:. هم این ماه خوب بود هم ماه قبل.

از عکس های زیبای جناب آقای امام که زحمت کشیدن در باشگاه نمایش دادن بسیار تشکر می‌شود.

:biggrin:

gandom
12-23-2013, 02:22 AM
اینم از عکس دست جمعی که آقای امام زحمتشو کشیدن :)

http://up.avastarco.com/images/p5di8nsroi0btth39krq.jpg (http://up.avastarco.com/)

aramanesh
05-28-2015, 03:07 PM
سلام ، اخبار جدیدی از باشگاه نیست ؟ هنوز برگزار میشه یانه ؟ ممنون میشم پاسخ بدید .

gandom
08-16-2016, 11:47 AM
http://up.avastarco.com/images/mglsh3mfb31w1sfusomt.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/20di3mup7ra8d3pl1h5.jpg (http://up.avastarco.com/)