PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

Tahereh Ramezani
12-19-2010, 07:53 PM
معین پناهنده
مدير تالار مراكز و گروه هاي نجومي :

از این پس کلیه ی برنامه ها و فعالیت های مرتبط با باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی در این تاپیک اعلام می شود. همچنین دوستان می توانند نظرات و پیشنهادات خود را از طریق همین تاپیک بیان کنند تا در برنامه ریزی ها لحاظ شود.
شرح برنامه ها، اخبار و گزارشات باشگاه نجوم متعاقباً اعلام خواهد شد.

باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با حمایت مرکز علوم و ستاره شناسی تهران و مدیریت علمی آن از حدود یکسال پیش با هدف تبادل اطلاعات و اخبار نجومی و انتقال عادلانه ی این علم به عموم علاقه مندان به نجوم آغاز به کار کرده است.در حال حاضر باشگاه نجوم چهارشنبه ی اول هر ماه، در سالن کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران واقع در نیاوران تهران برگزار می شود.این برنامه شامل؛ سخنرانی علمی، رصد آسمان، پخش تصاویر و اعلام اخبار و رویدادهای نجومی می باشد.
خرسندیم که با حمایت های مسئولین و تلاش بی قفه توانسته ایم به اهداف تعیین شده دست یابیم و این برنامه را به سطحی مقبول و شایسته برسانیم.
از علاقه مندان و افراد فعال و مستعد برای شرکت در این برنامه دعوت به عمل می آید.

http://www.forexrainbow.com/files/ivqxu08fhhkavyc09f8v.jpg
تالار کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران (محل برگزاری باشگاه)

----------------------------------------
چهارشنبه 1 دی ماه ، برنامه باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در تالار کهکشان ، از ساعت 17 الی 19 برگزار می شود .

موضوعات مورد بحث :

1 ) ستارگان متغیر

2 ) گریز از گرانش زمین

3 ) خبرهای نجومی

( البته ناگفته نماند که مسئول و مؤسس باشگاه جناب آقای پناهنده می باشند ، ایشان این باشگاه را با برنامه ای راهبردی و هدفمند اداره می کنند و تا امروز هم پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است و صد البته که ابعاد شخصیتی و علمی جناب پناهنده بر کسی پوشیده نیست و از ایشان بابت زحماتشان در عرصه های مختلف و به ویژه نجوم بسیار سپاسگزار هستم . )

Panahandeh
12-19-2010, 09:12 PM
چهارشنبه 1 دی ماه ، برنامه باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در تالار کهکشان ، از ساعت 17 الی 19 برگزار می شود .

موضوعات مورد بحث :

1 ) ستارگان متغیر

2 ) گریز از گرانش زمین

3 ) خبرهای نجومی

( البته ناگفته نماند که مسئول و مؤسس باشگاه جناب آقای پناهنده می باشند ، ایشان این باشگاه را با برنامه ای راهبردی و هدفمند اداره می کنند و تا امروز هم پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است و صد البته که ابعاد شخصیتی و علمی جناب پناهنده بر کسی پوشیده نیست و از ایشان بابت زحماتشان در عرصه های مختلف و به ویژه نجوم بسیار سپاسگزار هستم . )

از خانم hasti عزیز که زحمت کشیدند و پیش قدم شدند و برنامه ی باشگاه نجوم این ماه را اعلام کردند تشکر می کنیم. ایشان از دوستانی هستند که از نظر علمی در سطح مقبولی قرار داشته و ناگفته نماند که در همین باشگاه هم سخنرانی دارند.

در پست بعدی معرفی کاملی از باشگاه نجوم قرار می دهم

Panahandeh
12-20-2010, 04:00 PM
باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران + ویژه برنامه ی شب یلدا

باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

تالار کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، چهارشنبه ساعت 17 تا 19 میزبان یازدهمین باشگاه نجوم مرکز است

http://www.forexrainbow.com/files/ivqxu08fhhkavyc09f8v.jpg
تالار کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران (محل برگزاری باشگاه)

باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با حمایت مرکز علوم و ستاره شناسی تهران و مدیریت علمی آن از حدود یکسال پیش با هدف تبادل اطلاعات و اخبار نجومی و انتقال عادلانه ی این علم به عموم علاقه مندان به نجوم آغاز به کار کرده است.در حال حاضر باشگاه نجوم چهارشنبه ی اول هر ماه، رأس ساعت 5 بعد از ظهر در سالن کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران واقع در نیاوران تهران برگزار می شود.این برنامه شامل؛ سخنرانی علمی، رصد آسمان، پخش تصاویر و اعلام اخبار و رویدادهای نجومی می باشد.
خرسندیم که با حمایت های مسئولین و تلاش بی قفه توانسته ایم به اهداف تعیین شده دست یابیم و این برنامه را به سطحی مقبول و شایسته برسانیم.
از علاقه مندان و افراد فعال و مستعد برای شرکت در این برنامه دعوت به عمل می آید.

به دلیل استقبال بی سابقه ی دوستان، شرایط زمانی برگزاری باشگاه و اصرار مکرر عزیزان مبنی بر گنجاندن این ویژه برنامه در باشگاه،
باشگاه نجوم این ماه به همراه ویژه برنامه ی شب یلدا برگزار می شود.

نکته : به دلیل لزوم رعایت روال مقرر برنامه های باشگاه نجوم (چهارشنبه اول هر ماه)، نزدیک بودن زمانی شب یلدا به باشگاه نجوم و دیگر محدودیت های های ایجاد شده مانند همزمان بودن شب یلدا با هفتم امام حسین (ع)؛ ویژه برنامه ی شب یلدا در همان روز و ساعت باشگاه نجوم -البته با تغییری جزئی- برگزار می شود؛ یعنی، چهارشنبه اول دی ماه، ساعت 17تا20. یک ساعت اضافه شده به ویژه برنامه ی باشگاه اختصاص دارد.

Panahandeh
01-01-2011, 09:19 PM
باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران + ویژه برنامه ی شب یلدا

برگزار شد

تالار کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، چهارشنبه ساعت 17 تا 19 میزبان یازدهمین باشگاه نجوم مرکز است

http://forexrainbow.com/files/5cna98wnlwy08iiuez5g.jpg

یازدهمین باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با هدف ارتقاع سطح علمی علا قه مندان با هدف تعمیق و تفهیم مسائل به صورت مفهومی و کاربردی، ارائه ی اخبار جدید و صحیح نجومی و بحث و تبادل نظر در میان اعضای انجمن نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران؛ چهارشنبه، چهارم مهر ماه برگزار شد. باشگاه نجوم، چهارشنبه ی اول هر ماه در سالن کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود.

در باشگاه نجوم دی ماه مرکز علوم و ستاره شناسی، پس از ارائه ی اخبار توسط محمدحسن شجاعی، علیرضا حسینی به سخنرانی پیرامون چگونگی فرار از گرانش زمین و سفرهای فضایی پرداخت و پس از سخنرانی طاهره رمضانی در مورد ستاره های متغیر ، وحید کوهزاد دقایقی را به اجرای ویژه برنامه ی شب یلدا پرداخت. در هر باشگاه، تعدادی از تصاویر منتخب نجومی تهیه و تدوین می شود، این تصاویر در میان برنامه ها پخش شد. در پایان برنامه مسئول باشگاه به سوال و جواب پرداخت و به منتخبین جوایزی اعطا شد. معین پناهنده ضمن تبیین خط مشی اهداف و فعالیت های اجرایی باشگاه نجوم، خاطر نشان کرد : مفتخریم که با تلاش مسئولین اجرایی باشگاه نجوم و حمایت های مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، به بخش بزرگی از اهداف تعیین شده دست یافته ایم و هم اکنون از سراسر کشور در این باشگاه شرکت می کنند و اغنای علمی باشگاه هم از دید کارشناسان امر، مقبول و شایسته است.

پس از اتمام سخنرانی ها و برنامه های سالن کهکشان، اعضای باشگاه به رصد آسمان با تلسکوپ 14 اینچ مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در رصدخانه پرداختند.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

Tahereh Ramezani
01-20-2011, 11:41 PM
باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۹ در سالن کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی، از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۲۰ برگزار خواهد شد .

شرح برنامه های این باشگاه :

۱- سخنرانی محمد حسن شجاعی با موضوع اخبار آسمان بهمن ماه و رویدادهای ماه
۲- سخنرانی شهرام طالعی با موضوع سیاهچاله ها
۳- پخش فیلم و تصاویر نجومی
۴- سخنرانی فاطمه محمودی با موضوع دنباله دار ها
۵- سخنرانی معین پناهنده، مسئول باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
۶- رصد آسمان با یکی از بزرگترین و مجهزترین تلسکوپ های عمومی ایران در رصدخانه ی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

منبع : http://mpsky.ir

پیام بهرام پور
07-26-2011, 11:00 AM
باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران چهارشنبه 5 امرداد 1390 در سالن کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی، از ساعت ۱8:۳۰ الی ۲2 برگزار خواهد شد .

شرح برنامه های این باشگاه :

۱- سخنرانی محمد پیام بهرام پور با موضوع اخبار آسمان و رویدادهای ماه
۲- سخنرانی معین پناهنده، مسئول باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
۳- پخش فیلم و تصاویر نجومی
۴- سخنرانی وحید کوهزاد با موضوع رویت هلال
۵- سخنرانی محمد حسن شجاعی با موضوع کهکشان ها
۶- رصد آسمان با یکی از بزرگترین و مجهزترین تلسکوپ های عمومی ایران در رصدخانه ی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

primeastro
08-17-2011, 09:40 PM
با توجه به اینکه چهارشنبه اول شهریور ماه مبارک رمضان هم هست می خواستم بپرسم که باشگاه نجوم برگزار خواهد شد؟

Panahandeh
08-23-2011, 09:04 PM
با توجه به اینکه چهارشنبه اول شهریور ماه مبارک رمضان هم هست می خواستم بپرسم که باشگاه نجوم برگزار خواهد شد؟

با توجه به ایامی که در پیش است و مصادف شدن این برنامه با ایام شهادت حضرت امیر، شب های قدر و ماه مبارک رمضان و از همه مهم تر مطلبی که در پست بعد به آن اشاره خواهم کرد، برنامه باشگاه نجوم شهریور ماه برگزار نخواهد شد.

Panahandeh
08-23-2011, 09:47 PM
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

همان طور که مستحضرید باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران که به اهداف و فعالیت های آن پیش تر (در پست های قبل) اشاره نمودم حدوداً دو سال است که با مسئولیت بنده فعالیت می کند و تا حدی به اهداف خود دست یافته است.

حقیقتش وقتی بنده این مسئولیت را پذیرفتم در طرحی مفصل با محتوای سیاست گزاری کلی، اهداف کوتاه مدت، بلند مدت، راهکار ها، چارچوب ها و ویژگی هایی برای این باشگاه را تبیین کردم.

به حمد الله تاکنون به تعدادی از این اهداف دست یافته ایم و یک سری ویژگی هم کسب نموده ایم. که به دلیل عدم تمایل به طولانی شدن این پست، مصادیق این موارد را در پست های بعد، تدریجاً به طور مبسوط عرض می کنم. مختصر : باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در حال حاضر در سالن کهکشان و آسمان نمای مرکز علوم و ستاره شناسی تهران و با در اختیار داشتن بزرگترین و مجهزترین تجهیزات رصدی و رصدخانه عمومی کشور، با هدف ارائه اخبار نجومی، آموزش نجوم، ایجاد فرصت های برابر و فضای رشد برای افراد مستعد و توانمند، کمک به منجمان برای انجام فعالیت های نجومی، انجام پروژه های نجومی، دعوت از اساتید و بزرگان، بحث و تبادل نظر و ... فعالیت می کند.

اما ...

اما اخیراً به دلیل تغییراتی که مدیریت و سیاست گزاری های مرکز و وقت و برنامه های بنده ایجاد شده، بنا داریم این سطح را تا حد بالایی ارتقاء دهیم.

در همین راستا چند برنامه تدارک دیده شده که در وهله اول لازم است نظرات مهم و موثر شما عزیزان جمع آوری شود تا بعد ...

بنابراین

از دوستان تقاضا دارم هر انتظاری که از یک باشگاه نجوم ایده آل دارند را بفرمایند

BigBang
08-24-2011, 11:54 AM
سلام
خسته نباشید.
1.هرماه برگزار بشه!(حتی اگه اولین چهارشنبه ماه نشد!)
2.علاوه بر معرفی آسمون اون ماه،اگه اخبار نجومی هم گفته بشه خیلی خوب میشه!
بقیه چیزا(انتخاب موضوعات و...)هم به نظرم خیلی خوبن!
ممنون.

No.1
08-25-2011, 02:24 AM
اول اینکه چرا یک مکان عمومی نجومی برای شب های رصدی و همچین برنامه هایی مثل باشگاه نجوم پول بگیرن؟
دوم اینکه زمان موضوعاتی که می گید از کجاست و چطوری و توسط کی تعیین و تائید میشه؟
سوم اینکه این باشگاه چه ویژگیی داره که گفتید علاوه بر رسیدن به اهداف یه سری ویژگی هم براش ایجاد کردید؟

و از همه مهم تر تا اینا جایی گفته نشه که کسی نمی دونه. منظورم قضیه اطلاع رسانی و این حرفاس.

راستی انگار یه تغییراتی توی باشگاه شده!!!!!!! شنیدم اخبارو دیگه آقای شجاعی نمی گن. راسته؟ جریان چیه؟

Panahandeh
08-25-2011, 01:54 PM
سلام
خسته نباشید.
ممنون.

خسته نباشید.
سعی ما همواره بر این موضوع بوده اما مرکز علوم و ستاره شناسی وابسته به ارگان های دولتی بوده و لذا لزوماً باید به اصول آن ها قائل باشد مگر شرایط غیر حساس. به هر حال در حالت کلی سعی ما بر این است که تا حد امکان نظم برنامه ها حفظ شود.
اخبار نجومی در برنامه ها تعریف شده است
...
ممنون.

mahdad_haghighi
08-25-2011, 02:04 PM
پیشنهاد های من :
هر چند وقت یک بار یکی از چهره های شناخته شده نجوم رو دعوت کنید .
یک سایت رسمی برای فعالیت های باشگاه در نظر بگیرید .
برنامه های باشگاه را به سایت های نجومی اطلاع دهید .(آسمان شب ، پارس اسکای ،مجله نجوم ، ...) من خودم چون تا همین 10 روز پیش از این باشگاه به طور کل خبر نداشتم برای همین تا الان نتونستم تو برنامه های باشگاه شرکت کنم .
برای باشگاه خبرنامه منتشر کنید و در هر باشگاه به طور رایگان به علاقمندان تحویل دهید .
در کنار باشگاه ها محصولات نجومی عرضه کنید تا علاقه مندان خریداری کنند . ( کتاب ، سی دی و ...)

Panahandeh
08-25-2011, 03:02 PM
اول اینکه چرا یک مکان عمومی نجومی برای شب های رصدی و همچین برنامه هایی مثل باشگاه نجوم پول بگیرن؟
دوم اینکه زمان موضوعاتی که می گید از کجاست و چطوری و توسط کی تعیین و تائید میشه؟
سوم اینکه این باشگاه چه ویژگیی داره که گفتید علاوه بر رسیدن به اهداف یه سری ویژگی هم براش ایجاد کردید؟

و از همه مهم تر تا اینا جایی گفته نشه که کسی نمی دونه. منظورم قضیه اطلاع رسانی و این حرفاس.

راستی انگار یه تغییراتی توی باشگاه شده!!!!!!! شنیدم اخبارو دیگه آقای شجاعی نمی گن. راسته؟ جریان چیه؟

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در حال حاظر چیزی حدود چند صد میلیون تومان تجهیزات دارد و این جدا از محیطی است که چند میلیارد تومان ارزش دارد.
حداقل باید هزینه خودش را خودش از شب های رصدی در بیاورد
اما اتفاقاً یکی از ویژگی های برنامه های باشگاه نجوم و رصد آن ها آن است که کاملاً رایگان هستند
برنامه های آموزشی شامل دو یا سه برنامه است (جدا از اخبار نجومی)، که یکی شامل موضوعات دنباله دار نجوم آماتوری و دیگری شامل موضوعات منفصل است و سوی نیز برای سخنرانان خاص و مناسبت ها است.
تایید و بررسی و برنامه ریزی هم در نهایت توسط مدیر مرکز، مسئول بخش علمی، مدرسین، هیئت علمی و بنده حقیر انجام می شود.
اول: رایگان بودن آن
دوم: موقعیت و مکان برگزاری آن (زیر آسمان نما، با گنبد و رصدخانه و مجهز ترین تجهیزات رصدی عمومی و دیگر سالن های علمی مرکز و سینمای سه بعدی)
سوم: انسجام مکانی و موضوعیت محل برگزاری
چهارم: دوری از غرض ورزی، حاشیه روی و انتخاب و گزینش عادلانه و منصفانه
پنجم: استفاده از نظر شما دوست عزیز و تعامل با همه افراد
این مطلب را در پست آقای حقیقی عرض می کنم و دوباره نظرتان را می پرسم
بله دیگه در خدمت آقای شجاعی نیستیم.
از ماه گذشته اخبار باشگاه را آقای محمد بهرام پور، چهره نام آشنای فروم ارائه می دهند و خواهند داد.

ستاره بنیادی
08-25-2011, 03:29 PM
منم یه سوال بپرسم:

چرا باشگاه چهارشنبه هاست؟http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-gen062.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php) http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-think006.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

یا شاید باید بپرسم چرا باشگاه ها چهارشنبه هاست؟؟آخه باشگاه نجوم تهران هم چهارشنبه اس!http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-gen153.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

ستاره بنیادی
08-25-2011, 06:02 PM
من زیاد توی برنامه های باشگاه شرکت نکردم ولی چند تا نکته به نظرم می رسه که با اجازه بگم :

اولین چیزی که برای فراهم کردن یه برنامه ی خوب مهمه مخاطب سنجیه یعنی برنامه رو بسته به مخاطب تدارک دیدن

که متاسفانه ظاهرا توی باشگاه رعایت نمی شه

توی برنامه ها :

کسانی هستند که از آسمون اطلاعات خاصی ندارند و محض رفع کنجکاوی و از روی عشق و علاقه به آسمون ویا حتی برای گام اول نجومی شدن شرکت می کنن و عمیقا در این فکر هستند که ( چیست این سقف بلند ساده ی بسیار نقش)

و نیز کسانی هستند که یه جوراییی دانش آموز یا شاید بهتره بگیم جوینده ی دانش نجوم هستند مثلا شاگردهای کلاسای نجوم خود مرکز که این افراد هم در این فکر هستند که ( چیست این سقف بلند ساده ی بسیار نقش)

وهمینطور مهمانهایی هستند که به شدت نجومی اند و بعضا نجموم درس می دهد و اونها احتمالا به شکلی عمیق تر در این فکر هستند که ( چیست این سقف بلند ساده ی بسیار نقش)

خوب حالا آقای پناهنده سوال من اینه:

این افراد همه یه سوال مشترک دارند ولی آیا جواب این سوال به این افراد هم مشترکه ؟؟؟

گفتین که برنامه ها چند بخشه:

برنامه های ذنباله دار/ برنامه های منفصل با موضوعات جدا/ و برنامه های ویژه که ظاهرا مناسبتیه

شاید به همین دلیل این برنامه ها رو جدا کردین ولی می خوام بگم که اگر هم اینجوریه باز یه سری مشکلات هست

اگر فرضا برنامه های دنباله دار برای افرادیه که تازه می خوان یاد بگیرن پس اونایی که از وسط می رسن چی ؟ ( منظورم اینه که باشگاه همیشه مستعده ورود آدم هاییه که دفعه اولشونه)

اینکه من وقتی می آم توی باشگاه می شینم خودم رو مخاطب همه ی برنامه ها احساس می کنم حس مشترکه مهمان هاست چون تفکیکی وجود نداره

یه مسئله دیگه رده ی سنیه ( یعنی صرف نظر از سطح اطلاعات باید به رده ی سنی جدا نگاه کرد)

توی باشگاه هم کودکان، هم نوجوانان و هم بزرگسالان شرکت می کنن بعضیا هم که خانوادگی میان

برنامه ها کاملا یه دست اجرا میشه و به این مسئله توجه نمی شه ( البته مجری ناگزیره که اینجوری برنامه اجرا کنه)

می تونم یه جور دیگه هم بپرسم:

چه تدبیری اندیشیده شده که وقتی من توی یکی از برنامه های باشگاه شرکت می کنم باز انگیزه داشته باشم که برگردم؟

این منی که می گم می تونه : ( منی باشه که هیجی از نجوم نمی دونه/ منی باشه که دانش آموز المپیادیه / منی باشه که معلم فیزیکه/ منی باشه که ارتباطات خونده(درس غیر مرتبط) و یا هر فرد علاقه مند ، مستعد یا فعالی که خودتون گفتین)

می خوام بگم اساسا چه کسایی میشن مخاطب های ثابت؟ برنامه برای چه کسایی انگیزه حضور مجدد فراهم می کنه؟؟ (امیدوارم جوابش همسایه ها نباشه :دی )

و من از کجا می تونم متوجه بشم که با این سطح دانش برنامه ها به دردم می خورن یا نه!

(در مورد این سوال آخرم یه پیشنهاد دارم : اگر یه برنامه ی سالانه یا لااقل فصلی تدوین بشه ( با جزییات مثلا ریز مباجث مطروحه ، یا حتی تعیین سطح مخاطبان )و این برنامه در اختیار مخاطبین قرار بگیره ، می تونیم یه کم متوجه جایگاه خودمون بشیم/ البته این پیشنهاد سه فوریتیه که اگه لازم شد بعدا در موردش بیشتر بحث می کنیم )

خوب در پایان برای شما

و برای هر کسی که دغدغه ی اعتلای علمی میهن عزیزمون رو داره آرزوی موفقیت می کنم

امیدوارم که روز به روز سریعتر در این مسیر گام بر داریم

... باشد که رستگار شویم :)

BigBang
08-25-2011, 06:48 PM
فکر کنم منظورم در رابطه با اخبار نجومی رو نرسوندم!:sad:
منظورم اعلام گرفت ها و اختفاهاو... نبود؛منظورم اعلام خبرهایی مثل:کشف یه تپ اخترجدید یا... یا برگزاری همایش ها و... یا دستاورد های نجومی یا .............بود!!!
با اجازه آقای پناهنده من جواب خانم بنیادی رو میدم:
این که آقای پناهنده میگن برنامه ها دنباله داره درسته ولی جوری نیست که اگه شما یکی از باشگاه هارو نباشین حرفایی که توی باشگاه بعدی زده میشه رو متوجه نشین!
هر موضوعی هم که گفته میشه اگه توش عبارت یا هرچیز دیگه ای باشه که نیاز به توضیح داشته باشه معمولا سخنران توضیح میده حتی اگه تو باشگاه قبلی درموردش توضیح داده باشن!
معمولا(شایدم همیشه!)موضوعات اونقدر تخصصی نیست که اگه یه نفر که هیچ اطلاعاتی از نجوم نداره یا اطلاعاتش خیلی کمه حوصلش سر بره و از نجوم زده بشه!اتفاقا موضوعاتی که انتخاب میشن اکثرا جذابن و باعث کنجکاوی و علاقه مندی بیشتر میشن!
و در آخر اینکه شما بیاید من تضمین میکنم باشگاه های بعدی رو خودتون پیگیر برگزاریشون میشید!;)

169
08-25-2011, 06:54 PM
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در حال حاظر چیزی حدود چند صد میلیون تومان تجهیزات دارد و این جدا از محیطی است که چند میلیارد تومان ارزش دارد.
اما اتفاقاً یکی از ویژگی های برنامه های باشگاه نجوم و رصد آن ها آن است که کاملاً رایگان هستند
برنامه های آموزشی شامل دو یا سه برنامه است (جدا از اخبار نجومی)، که یکی شامل موضوعات دنباله دار نجوم آماتوری و دیگری شامل موضوعات منفصل است و سوی نیز برای سخنرانان خاص و مناسبت ها است.
تایید و بررسی و برنامه ریزی هم در نهایت توسط مدیر مرکز، مسئول بخش علمی، مدرسین، هیئت علمی و بنده حقیر انجام می شود.
اول: رایگان بودن آن
دوم: موقعیت و مکان برگزاری آن (زیر آسمان نما، با گنبد و رصدخانه و مجهز ترین تجهیزات رصدی عمومی و دیگر سالن های علمی مرکز و سینمای سه بعدی)
سوم: انسجام مکانی و موضوعیت محل برگزاری
چهارم: دوری از غرض ورزی، حاشیه روی و انتخاب و گزینش عادلانه و منصفانه
پنجم: استفاده از نظر شما دوست عزیز و تعامل با همه افراد
این مطلب را در پست آقای حقیقی عرض می کنم و دوباره نظرتان را می پرسم
بله دیگه در خدمت آقای شجاعی نیستیم.
از ماه گذشته اخبار باشگاه را آقای محمد بهرام پور، چهره نام آشنای فروم ارائه می دهند و خواهند داد.

خسته نباشید
آقای پناهنده این حرفی (قرمز رنگ) که گفتید رو می خواستم بیشتر در موردش بدونم! واقعا چند صد میلیون تجهیزات چه چیزهایی هستند؟ اگه میشه کامل بگید. بسیار ممنون

Panahandeh
08-25-2011, 11:19 PM
پیشنهاد های من :
برنامه های باشگاه را به سایت های نجومی اطلاع دهید .(آسمان شب ، پارس اسکای ،مجله نجوم ، ...) من خودم چون تا همین 10 روز پیش از این باشگاه به طور کل خبر نداشتم برای همین تا الان نتونستم تو برنامه های باشگاه شرکت کنم .
برای باشگاه خبرنامه منتشر کنید و در هر باشگاه به طور رایگان به علاقمندان تحویل دهید .
در کنار باشگاه ها محصولات نجومی عرضه کنید تا علاقه مندان خریداری کنند . ( کتاب ، سی دی و ...)

اتفاقاً یکی از برنامه های ما بوده است که در مناسبت های خاص و گهگاه از بزرگان و چهره های برجسته دعوت کنیم و چند باری هم انجام شده است اما به قول معروف چاه باید از خودش آب داشته باشد.
انشاالله در آینده از این بزرگواران بیش تر دعوت می شود.

گزینش این افراد معمولاً به دو صورت انجام می گیرد: 1. علمی 2. سرشناس بودن 2+1: هر دو!!
نظر شما در مورد این انتخاب چیست؟؟؟
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران به سختی توانست سایتی مستقل، آن هم زیر نظر شهرداری ایجاد کند.
در صدد ایجاد سایتی هستیم. اگر شد رسمی و قانونی اگر هم نشد رسمی و مردمی
پیش خبر برنامه ها برای خبرگزاری ها ارسال می شود و برای مجله آسمان شب نیز.
همین امروز آخرین پوسترها و بنرهای فراخوان و معرفی برنامه ها به دستم رسید که برای مراکز علمی و دانشگاه ها هم ارسال شود.
قرار می دهم نظرتان را در مورد آن ها نیز اعلام کنید.
اما به طور کلی این قضیه اطلاع رسانی خیلی مهم است.
چشم
ما در مرکز تاکنون نمایندگی آسمان شب را داشته اما کتاب و ... نه. پیشنهاد خوبیه اتفاقاً

آقای حقیقی عزیز، نظراتتان بسیار مفید و کاربردی بود

mahdad_haghighi
08-25-2011, 11:46 PM
گزینش این افراد معمولاً به دو صورت انجام می گیرد: 1. علمی 2. سرشناس بودن 2+1: هر دو!!

صد درصد هر دو که بهتره ولی اگه نظر شخص من رو بخواین سرشناس بودن چون باعث جلب افراد بیش تری میشه.

پیام بهرام پور
08-26-2011, 01:10 AM
صد درصد هر دو که بهتره ولی اگه نظر شخص من رو بخواین سرشناس بودن چون باعث جلب افراد بیش تری میشه.

ببخشید ولی من با صرف سرشناس بودن واقعاً مخالفم
فقط و فقط در صورتی که فن بیان خوبی وجود داشته باشد این موضوع را می پسندم.
چقدر دیده شده که افرادی بسیار بسیار سرشناس (خیلی سرشناس تر از منجمان اماتوری که ما در ایران دارم و جزو برترین ها هستند) هستند اما موقع سخنرانی خود من که مسئول برنامه هستم خجالت می کشم و از سالن میرم بیرون اینقدر خسته کننده هستند.
باید به نظر من، علم و فن بیان با هم توأم بشه
حالا اگر شد سرشناسی هم باشه و اگر نشد این دو عامل کافیه (البته چنین فردی به زودی سرشناس خواهد شد.)

Panahandeh
08-26-2011, 02:15 AM
ستاره بنیادی;15987]منم یه سوال بپرسم[/FONT]:

چرا باشگاه چهارشنبه هاست؟http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-gen062.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php) http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-think006.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

یا شاید باید بپرسم چرا باشگاه ها چهارشنبه هاست؟؟آخه باشگاه نجوم تهران هم چهارشنبه اس!http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-gen153.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

پنج شنبه و جمعه که نمی شود چون افراد برای این وقت آزاد برنامه ریزی هایی از قبیل سفر می کنند و منجمان هم رصد.
اول هفته هم اولین روز کاری است و به دلیل این که روز قبلش تعطیل است هماهنگی های دقیقه نودی به مشکل بر می خورد پس هر چه به آخر هفته نزدیک تر باشد روزهای کاری بیشتری در همان هفته و قبل از باشگاه موجود می شود.
از طرفی هم به قول هایدگر فهم و انتخاب متأثر از تاریخ اثر گذار متن و سنتی است که در آن جریان داریم
برنامه باشگاه نجوم تهران گویا چهارشنبه آخر هر ماه است و برنامه باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران چهارشنبه اول هر ماه، پس با هم متداخل نیست.

اما با همه این تفاسیر اگر پیشنهاد بهتری برای زمان باشگاه دارید بفرمائید

Panahandeh
08-26-2011, 03:30 PM
من زیاد توی برنامه های باشگاه شرکت نکردم ولی چند تا نکته به نظرم می رسه که با اجازه بگم :

اولین چیزی که برای فراهم کردن یه برنامه ی خوب مهمه مخاطب سنجیه یعنی برنامه رو بسته به مخاطب تدارک دیدن

که متاسفانه ظاهرا توی باشگاه رعایت نمی شه

توی برنامه ها :

کسانی هستند که از آسمون اطلاعات خاصی ندارند و محض رفع کنجکاوی و از روی عشق و علاقه به آسمون ویا حتی برای گام اول نجومی شدن شرکت می کنن و عمیقا در این فکر هستند که ( چیست این سقف بلند ساده ی بسیار نقش)

و نیز کسانی هستند که یه جوراییی دانش آموز یا شاید بهتره بگیم جوینده ی دانش نجوم هستند مثلا شاگردهای کلاسای نجوم خود مرکز که این افراد هم در این فکر هستند که ( چیست این سقف بلند ساده ی بسیار نقش)

وهمینطور مهمانهایی هستند که به شدت نجومی اند و بعضا نجموم درس می دهد و اونها احتمالا به شکلی عمیق تر در این فکر هستند که ( چیست این سقف بلند ساده ی بسیار نقش)

خوب حالا آقای پناهنده سوال من اینه:

این افراد همه یه سوال مشترک دارند ولی آیا جواب این سوال به این افراد هم مشترکه ؟؟؟

گفتین که برنامه ها چند بخشه:

برنامه های ذنباله دار/ برنامه های منفصل با موضوعات جدا/ و برنامه های ویژه که ظاهرا مناسبتیه

شاید به همین دلیل این برنامه ها رو جدا کردین ولی می خوام بگم که اگر هم اینجوریه باز یه سری مشکلات هست

اگر فرضا برنامه های دنباله دار برای افرادیه که تازه می خوان یاد بگیرن پس اونایی که از وسط می رسن چی ؟ ( منظورم اینه که باشگاه همیشه مستعده ورود آدم هاییه که دفعه اولشونه)

اینکه من وقتی می آم توی باشگاه می شینم خودم رو مخاطب همه ی برنامه ها احساس می کنم حس مشترکه مهمان هاست چون تفکیکی وجود نداره

یه مسئله دیگه رده ی سنیه ( یعنی صرف نظر از سطح اطلاعات باید به رده ی سنی جدا نگاه کرد)

توی باشگاه هم کودکان، هم نوجوانان و هم بزرگسالان شرکت می کنن بعضیا هم که خانوادگی میان

برنامه ها کاملا یه دست اجرا میشه و به این مسئله توجه نمی شه ( البته مجری ناگزیره که اینجوری برنامه اجرا کنه)

می تونم یه جور دیگه هم بپرسم:

چه تدبیری اندیشیده شده که وقتی من توی یکی از برنامه های باشگاه شرکت می کنم باز انگیزه داشته باشم که برگردم؟

این منی که می گم می تونه : ( منی باشه که هیجی از نجوم نمی دونه/ منی باشه که دانش آموز المپیادیه / منی باشه که معلم فیزیکه/ منی باشه که ارتباطات خونده(درس غیر مرتبط) و یا هر فرد علاقه مند ، مستعد یا فعالی که خودتون گفتین)

می خوام بگم اساسا چه کسایی میشن مخاطب های ثابت؟ برنامه برای چه کسایی انگیزه حضور مجدد فراهم می کنه؟؟ (امیدوارم جوابش همسایه ها نباشه :دی )

و من از کجا می تونم متوجه بشم که با این سطح دانش برنامه ها به دردم می خورن یا نه!

(در مورد این سوال آخرم یه پیشنهاد دارم : اگر یه برنامه ی سالانه یا لااقل فصلی تدوین بشه ( با جزییات مثلا ریز مباجث مطروحه ، یا حتی تعیین سطح مخاطبان )و این برنامه در اختیار مخاطبین قرار بگیره ، می تونیم یه کم متوجه جایگاه خودمون بشیم/ البته این پیشنهاد سه فوریتیه که اگه لازم شد بعدا در موردش بیشتر بحث می کنیم )

خوب در پایان برای شما

و برای هر کسی که دغدغه ی اعتلای علمی میهن عزیزمون رو داره آرزوی موفقیت می کنم

امیدوارم که روز به روز سریعتر در این مسیر گام بر داریم

... باشد که رستگار شویم :)

فکر کنم منظورم در رابطه با اخبار نجومی رو نرسوندم!:sad:
منظورم اعلام گرفت ها و اختفاهاو... نبود؛منظورم اعلام خبرهایی مثل:کشف یه تپ اخترجدید یا... یا برگزاری همایش ها و... یا دستاورد های نجومی یا .............بود!!!
با اجازه آقای پناهنده من جواب خانم بنیادی رو میدم:
این که آقای پناهنده میگن برنامه ها دنباله داره درسته ولی جوری نیست که اگه شما یکی از باشگاه هارو نباشین حرفایی که توی باشگاه بعدی زده میشه رو متوجه نشین!
هر موضوعی هم که گفته میشه اگه توش عبارت یا هرچیز دیگه ای باشه که نیاز به توضیح داشته باشه معمولا سخنران توضیح میده حتی اگه تو باشگاه قبلی درموردش توضیح داده باشن!
معمولا(شایدم همیشه!)موضوعات اونقدر تخصصی نیست که اگه یه نفر که هیچ اطلاعاتی از نجوم نداره یا اطلاعاتش خیلی کمه حوصلش سر بره و از نجوم زده بشه!اتفاقا موضوعاتی که انتخاب میشن اکثرا جذابن و باعث کنجکاوی و علاقه مندی بیشتر میشن!
و در آخر اینکه شما بیاید من تضمین میکنم باشگاه های بعدی رو خودتون پیگیر برگزاریشون میشید!;)

در مورد این بحث باید عرض کنم که برنامه مدون تا کنون تهیه شده و الآن هم در صدد تدوین برنامه ای هدفمند و مفید تر از گذشته هستیم

مخاطبان باشگاه نجوم همواره خیل وسیعی از منجمان با طیف وسیعی از سطوح علمی را تشکیل می دهند و با برنامه های مختلف سعی در پوشش کامل هر سه طیفی است که فرمودید.
اما ذاتاً نجوم آماتوری اینگونه است است و طبیعتاً در چنین برنامه هایی با وجود مدرسین مختلف و فعالیت های متفاوت هر کس به قدر نیاز خود از این جام نوش جان می کند.

درست است که همیشه باشگاه مستعد حضور افراد جدید است و برای آن ها نیز برنامه هایی در نظر گرفته شده است اما در مورد همین قضیه مخاطب سنجی که فرمودید باید ببینیم در جامعه آماری ما جمعیت غالب چیست و آن را در اولویت قرار دهیم.

غالب جمعیت باشگاه افرادی هستند که آشنایی نسبی و عمومی با نجوم دارند.

مخاطب های ثابت باشگاه عموماً شامل اصحاب قدیمی نجوم، خروجی کلاس های مرکز و عموم علاقه مندانی که آشنایی نسبی با نجوم دارند؛ هستند و افرادی که کلاً نمی دانند جریان چیست ولی علاقه مند هستند مخاطب ثابت محسوب نمی شوند.

برنامه ها کاملا یه دست اجرا میشه و به این مسئله توجه نمی شه

فرمایش شما متین. برای این کار امکان این هست که مجری میانه را پیش بگیرد که تا حد امکان همه را پوشش دهد اما تغییر نوع و روش بیان نه مرسوم است، نه زیبنده.
اگر نظر خاصی به فکرتان می رسد، بفرمائید.

در مورد این که چه تدبیری برای اینکه شما مجدداً در باشگاه حضور داشته باشید اندیشیده شده است نیز خدمتتان عارضم برنامه های دنباله دار، ارتقاء سطح کیفی، ارزشیابی و نظرسنجی، انجام منظم برنامه ها و مخاطب سنجی مناسب برای همین هدف انجام شده و می شود.

منظورم اعلام خبرهایی مثل:کشف یه تپ اخترجدید یا... یا برگزاری همایش ها و... یا دستاورد های نجومی یا .............بود!!!

احسنت، بارک الله.... کاملاً ضروری است و بنده هم با چنین برنامه ای موافقم. پیش تر در سایه اخبار یک اشاره می شد اما برنامه ریزی جداگانه برای آن بسی شایسته است.

خسته نباشید
آقای پناهنده این حرفی (قرمز رنگ) که گفتید رو می خواستم بیشتر در موردش بدونم! واقعا چند صد میلیون تجهیزات چه چیزهایی هستند؟ اگه میشه کامل بگید. بسیار ممنون

به جز خرج زمین مرکز، ساختمان، آب نما و ... : تلسکوپ 14 اینچ، 12 اینچ و 8 اینچ مید، انواع سی سی دی و دیپ اسکای ایمیجرو، فیلتر ها و دیگر ملزومات تلسکوپ و گنبد رصدخانه (در کل همین است بزرگ ترین و مجهز ترین تجهیزات رصدی عمومی کشور)، تلسکوپ رادیویی (بشقابی با قطر یک متر (حدوداً))، دو سالن مجزا با جدید ترین تکنولوژی با فعالیت سینما و آسمان نمای سه بعدی و سالن لیزر شو، نمای نجومی داخل و نمایشگاه (خود این مورد هزینه هنگفتی دارد)، سالن های آزمایشگاه حرفه ای و آموزشی فیزیک، سالن ژیروسکوپ، اتاق آکوستیک، سالن شیمی، سالن خلاقیت، سالن هوافضا و در نهایت نیز سالن کهکشان و آسمان نمای مرکز که زحمت ماندگار آقای دالکی است.

نکته : از ذکر خورده ریز ها صرف نظر کردم.
از گفتن مخارجی که در پیش است و ریز موارد فوق الذکر نیز معذورم.

ببخشید ولی من با صرف سرشناس بودن واقعاً مخالفم
فقط و فقط در صورتی که فن بیان خوبی وجود داشته باشد این موضوع را می پسندم.
چقدر دیده شده که افرادی بسیار بسیار سرشناس (خیلی سرشناس تر از منجمان اماتوری که ما در ایران دارم و جزو برترین ها هستند) هستند اما موقع سخنرانی خود من که مسئول برنامه هستم خجالت می کشم و از سالن میرم بیرون اینقدر خسته کننده هستند.
باید به نظر من، علم و فن بیان با هم توأم بشه
حالا اگر شد سرشناسی هم باشه و اگر نشد این دو عامل کافیه (البته چنین فردی به زودی سرشناس خواهد شد.)

سطح علمی، فن بیان و توانایی انتقال بسیار مهم است اما واقع بین بودن از آن مهم تر.
در کل بنده با نظر هر دو دوست یا در واقع ترکیب آن ها موافقم

منتظر پاسخ ها، نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستم

Flare star
08-30-2011, 04:44 PM
سلامپیشنهاد های من:1.مثل باشگاه نجوم قبلی از عکس های رصدهایتان که توسط آقای کوهزاد ارائه شد،استفاده کنید.2.من فکر می کنم با ایجاد فضای صمیمانه تر در باشگاه،افراد بیشتری به نجوم علاقه مند می شوند.3.بعضی اوقات هم از مستند های نجومی هم استفاده کنید،فکر کنم هم جالب باشه و هم مؤثر!!!!!!!!!....امیدوارم پیشنهادهام مفید باشن!!!http://www.pic4ever.com/images/birgits_snill.gif (http://www.pic4ever.com/images/birgits_snill.gif)موفق باشیدhttp://www.pic4ever.com/images/13.gif (http://www.pic4ever.com/images/13.gif)

primeastro
08-30-2011, 08:23 PM
.2.من فکر می کنم با ایجاد فضای صمیمانه تر در باشگاه،افراد بیشتری به نجوم علاقه مند می شوند

من با نظرتون موافقم اما صمیمیت باید به اندازه باشه چون گاهی اوقات افرادی که جدید هستن به خاطر صمیمیت زیاد بین اعضای قبلی،احساس غریبی می کنن و باعث میشه دیگه سمت این نوع گروه های نجومی نیان و....

Panahandeh
08-31-2011, 08:54 AM
سلامپیشنهاد های من:1.مثل باشگاه نجوم قبلی از عکس های رصدهایتان که توسط آقای کوهزاد ارائه شد،استفاده کنید.2.من فکر می کنم با ایجاد فضای صمیمانه تر در باشگاه،افراد بیشتری به نجوم علاقه مند می شوند.3.بعضی اوقات هم از مستند های نجومی هم استفاده کنید،فکر کنم هم جالب باشه و هم مؤثر!!!!!!!!!....امیدوارم پیشنهادهام مفید باشن!!!http://www.pic4ever.com/images/birgits_snill.gif (http://www.pic4ever.com/images/birgits_snill.gif)موفق باشیدhttp://www.pic4ever.com/images/13.gif (http://www.pic4ever.com/images/13.gif)

.2.من فکر می کنم با ایجاد فضای صمیمانه تر در باشگاه،افراد بیشتری به نجوم علاقه مند می شوند

من با نظرتون موافقم اما صمیمیت باید به اندازه باشه چون گاهی اوقات افرادی که جدید هستن به خاطر صمیمیت زیاد بین اعضای قبلی،احساس غریبی می کنن و باعث میشه دیگه سمت این نوع گروه های نجومی نیان و....

فضای صمیمی تر قطعاً از سویی باعث انسجام، تقویت و تعمیق ارتباط دوستان قدیمی خواهد شد و از طرفی حساسیت هایی از چند بعد ایجاد خواهد کرد.

انجام این پیشنهاد مستلزم برگزاری برنامه هایی است خاص و حساب شده، که تماماً سود باشد؛ یعنی، به طور کلی هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.

1.مثل باشگاه نجوم قبلی از عکس های رصدهایتان که توسط آقای کوهزاد ارائه شد،استفاده کنید.

خب الحمد لله اینطور که معلوم است، این برنامه جواب داده

3.بعضی اوقات هم از مستند های نجومی هم استفاده کنید،فکر کنم هم جالب باشه و هم مؤثر!!!!!!!!!.

اگر منظورتان را به طور دقیق و مصداقی از مستند های نجومی و برد تأثیر گزاری آن می فرمودید بهتر بود اما پیش تر به جای فیلم ها و کلیپ های کنونی یکسری از مستندهای معروف نجومی پخش می شد.

قابل ذکر است؛ در صدد تهیه یکسری مستند نجومی هستیم که جزئیات کار را به وقت آن عرض خواهم کرد.

Flare star
09-01-2011, 04:01 PM
فضای صمیمی تر قطعاً از سویی باعث انسجام، تقویت و تعمیق ارتباط دوستان قدیمی خواهد شد و از طرفی حساسیت هایی از چند بعد ایجاد خواهد کرد.

انجام این پیشنهاد مستلزم برگزاری برنامه هایی است خاص و حساب شده، که تماماً سود باشد؛ یعنی، به طور کلی هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.

1.مثل باشگاه نجوم قبلی از عکس های رصدهایتان که توسط آقای کوهزاد ارائه شد،استفاده کنید.

خب الحمد لله اینطور که معلوم است، این برنامه جواب داده

3.بعضی اوقات هم از مستند های نجومی هم استفاده کنید،فکر کنم هم جالب باشه و هم مؤثر!!!!!!!!!.

اگر منظورتان را به طور دقیق و مصداقی از مستند های نجومی و برد تأثیر گزاری آن می فرمودید بهتر بود اما پیش تر به جای فیلم ها و کلیپ های کنونی یکسری از مستندهای معروف نجومی پخش می شد.

قابل ذکر است؛ در صدد تهیه یکسری مستند نجومی هستیم که جزئیات کار را به وقت آن عرض خواهم کرد.

می تونم بدونم چه حساسیت هایی(اگه اشکال نداره البته!)؟؟!نمی دونم چه طوری منظورم را در مورد مستندهای نجومی و برد تأثیر گذاریش توضیح بدم!!!http://www.pic4ever.com/images/352nmsp.gif (http://www.pic4ever.com/images/352nmsp.gif)</p>

Flare star
09-01-2011, 04:11 PM

بنده با نظر شما کاملا موافقم که صممیمیت باید به اندازه باشه،ولی من منظور این بود که با ایجاد فضای صمیصمی افراد جدید کمتر احساس غریبی کنن!!!نه اینکه فقط افراد قدیمی بیشتر از از گذشته به هم دیگه نزدیک شن!!!!

No.1
09-01-2011, 07:10 PM
[QUOTE=معین پناهنده;15985][COLOR=navy]
[SIZE=2][COLOR=black]مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در حال حاظر چیزی حدود چند صد میلیون تومان تجهیزات دارد و این جدا از محیطی است که چند میلیارد تومان ارزش دارد.
[U]اما اتفاقاً یکی از ویژگی های برنامه های باشگاه نجوم و رصد آن ها آن است که کاملاً رایگان هستند[u]

ويژگي؟ مگر در مورد برنامه هايي به اين سبك و سياق كسي پول مي گيره و كسب درآمد مي كنه؟

مطلب بعدي هم در مورد نحوه ي انتخاب سخنران هاي ثابت و ... و مجري و بقيه عوامله. نمي خوام زود قضاوت كنم اما اظهار اميدواري مي كنم كه مثل هميشه انحصار طلبي در كار نباشه

Flare star
09-03-2011, 12:31 PM
یه سوال داشتم:هنوز هم تو مرکز کلاس برگزار میشه؟!!http://www.pic4ever.com/images/89.gif

Panahandeh
09-03-2011, 03:22 PM
ويژگي؟ مگر در مورد برنامه هايي به اين سبك و سياق كسي پول مي گيره و كسب درآمد مي كنه؟

مراکزی هستند که نمی توان گفت آیا به کسب در آمد فکر می کنند یا خیر یا نوع کارشان چه برداشتی به مخاطب می دهد. اما در مورد اصل قضیه دریافت پول، بله دریافت می کنند.

مطلب بعدي هم در مورد نحوه ي انتخاب سخنران هاي ثابت و ... و مجري و بقيه عوامله. نمي خوام زود قضاوت كنم اما اظهار اميدواري مي كنم كه مثل هميشه انحصار طلبي در كار نباشه

در مورد این موضوع همین امروز و فردا یک اعلام سراسری فراخوان خواهیم داد.

یه سوال داشتم:هنوز هم تو مرکز کلاس برگزار میشه؟!!

بله الحمدلله با برترین اساتید، در کلیه سطوح، پایه ها و موضوعات.

برای کسب اطلاعات دقیق و بسیط با شماره 22293280 تماس بگیرید و با داخلی بخش آموزش مرکز علوم و ستاره شناسی تهران صحبت کنید

ضمناً دوستان بنده کماکان منتظر دریافت دیگر نظرات شما در مورد باشگاه نجوم ایده آل هستم

Flare star
09-03-2011, 03:31 PM
باز هم یه سوال دیگه:http://www.pic4ever.com/images/1522.gif (http://www.pic4ever.com/images/1522.gif)
از کجا میتونم در مورد رده ی سنی و زمان برگزاری کلاس ها و....اطلاعات دقیق و کامل بدست بیارم؟؟!!

primeastro
09-03-2011, 06:43 PM
باز هم یه سوال دیگه:http://www.pic4ever.com/images/1522.gif (http://www.pic4ever.com/images/1522.gif)
از کجا میتونم در مورد رده ی سنی و زمان برگزاری کلاس ها و....اطلاعات دقیق و کامل بدست بیارم؟؟!!

شما میتونین از طریق این شماره ها 02122292246-02122805006 با مرکز علوم و ستاره شناسی تماس بگیرید و در مورد کلاس ها سوالاتتون رو بپرسین.

ستاره بنیادی
09-03-2011, 07:02 PM
آقای پناهنده، این امکان در مرکز علوم وجود نداره که برای یه مقطع سنی خاص ( به طور دقیق منظورم بچه های دبستانیه ) باشگاه های نجوم جداگانه برگزار کرد؟

نه صرفا باشگاه های رایگان و ماهانه ! حتی باشگاه های فصلی و پولی!

پیام بهرام پور
09-03-2011, 10:11 PM
آقای پناهنده، این امکان در مرکز علوم وجود نداره که برای یه مقطع سنی خاص ( به طور دقیق منظورم بچه های دبستانیه ) باشگاه های نجوم جداگانه برگزار کرد؟

نه صرفا باشگاه های رایگان و ماهانه ! حتی باشگاه های فصلی و پولی!

ببخشید دوستان که من در این تاپیک حضور نداشتم، چون آقای پناهنده کاملاً زحمت این تاپیک رو می کشیدند.
در مورد این پست هم چون صحبت هایی انجام شده بود (در سطح خیلی اولیه) و بنده در جریان بودم گفتم که خدمت شما عرض کنم
ببینید مرکز علوم در چنین برنامه هایی عموماً هزینه ای دریافت نمی کند اما موضوعات مهمتری در این راستا وجود دارد.
اولا ًاین که اهداف این برنامه چه می خواهد باشد؟ رشد شناختی کودکان از طریق نجوم یا آموزش نجوم
کودکان منظورتان چه دره ی سنی است؟
مخاطبان این برنامه آیا به اندازه ی کافی هستند؟
خوراک آموزشی چه خواهد بود؟
سخنرانان چطور؟
اگر همه ی اینها مشخص باید قطعاً استقبال خواهیم کرد مخصوصاً اگر مخاطبان ثابت و مشخص و البته علاقه مندی وجود داشته باشد.

Tahereh Ramezani
09-05-2011, 10:14 AM
با سلام و تشکر از جناب پناهنده و دیگر مسئولین

بنده چند پیشنهاد دارم ، امیدوارم مفید واقع شوند :

1 ) می تونید در کنار یا هنگام برگزاری باشگاه نجوم ، کارگاه هایی نیز برگزار کنید ، به طور مثال در ماه اردیبهشت سخنرانی در رابطه با موضوع ساعت های آفتابی صحبت می کند و به حضار همزمان آموزش عملی نیز داده می شود و می توانند با کاغذهایی که در اختیارشان قرار داده می شود ساعت آفتابی بسازند ، این برنامه می تواند در ماه های آینده بسته به فراخور موضوع مستمر باشد ، مثلا در مورد ذکر شده فوق می توان در دو یا سه ماه ، هر ماه یک ساعت آفتابی را آموزش داد و در اول هر ماه هم توضیحی بسیار کوتاه داد که دوستانی هم که جدید آمده اند در جریان قرار گیرند و البته مباحث این چنینی به گونه ای نیست که اگر کسی نباشد متوجه نشود و می تواند با همان توضیح مختصر اول جلسه در جریان امر قرار گیرد .

2 ) می توان بین حضار برگه های نظرسنجی را توزیع کرد ، نظر به اینکه در آن ها موضوعاتی را که بیشتر علاقمند هستند بنویسند و نیز مباحثی که خود حضار تمایل به ارائه دارند و می توانند را هم ذکر کنند ، از این طریق می توان بنا بر علایق حضار برنامه ریزی کرد و نیز خود مخاطبین به عنوان سخنران می توانند مشارکت داشته باشند ( البته می توان پس از اظهار توانایی افراد و دریافت رزومه انتخاب نمود ) ؛ اینگونه نظرسنجی را می توان برای دو ماه آینده هر باشگاه انجام داد که بتوان در فرصت کافی برنامه ریزی مناسبی انجام داد .

اگر باز هم پیشنهادی به ذهنم رسید عرض خواهم کرد .

Panahandeh
09-09-2011, 11:40 PM
فراخوان همکاری

ضمن تشکر از دوستانی که با نظرات ارزشمندشان با ما همراه بودند و دیگر دوستانی که در برنامه ها حضور داشتند خدمتتان عارضم:

باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در نظر دارد با تعدادی از افراد توانمند در برگزاری برنامه ها همکاری نماید.

به همین منظور دوستان می توانند شرح فعالیت ها و سوابق خود را برای مسئولین باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران ارسال کرده و شاخه کاری مورد نظر خود را اعلام فرمایند(با ذکر اولویت)

افراد انتخابی در پایان زمان مقرر، به وسیله همین تاپیک، سایت رسمی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران و توسط پایگاه های خبری معرفی خواهند شد.

فعالیت باشگاه نجوم که دوستان می توانند برای همکاری در آن ها همکاری کنند:

1. برگزاری همایش های باشگاه نجوم: کنترل جلسه، سخنرانی و ارائه مطلب، مجری گری، ساخت فیلم

2. مستند سازی، گزارش نویسی و گرافیک

3. برگزاری کارگاه های آموزشی و رصدهای تخصصی

4. برگزاری جلسات مباحثه، مراسم ها خاص و ...

5. روابط عمومی و رسانه

6. وب نویسی و فضای مجازی

راه های ارتباطی :
تهران-تجریش-نیاوران-خیابان دزاشیب-کوی عرفات-مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
22293280-22292246

مسئول باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران: moeinpanahandeh@gmail.com

آخرین مهلت ارسال موارد فوق الذکر؛ پایان شهریور ماه 1390

پوستر اولیه فراخوان که برای باشگاه نجوم مهرماه طراحی شده است

2345

رویا افشار
09-10-2011, 11:41 PM
فراخوان همکاری

ضمن تشکر از دوستانی که با نظرات ارزشمندشان با ما همراه بودند و دیگر دوستانی که در برنامه ها حضور داشتند خدمتتان عارضم:

باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در نظر دارد با تعدادی از افراد توانمند در برگزاری برنامه ها همکاری نماید.

به همین منظور دوستان می توانند شرح فعالیت ها و سوابق خود را برای مسئولین باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران ارسال کرده و شاخه کاری مورد نظر خود را اعلام فرمایند(با ذکر اولویت)

افراد انتخابی در پایان زمان مقرر، به وسیله همین تاپیک، سایت رسمی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران و توسط پایگاه های خبری معرفی خواهند شد.

فعالیت باشگاه نجوم که دوستان می توانند برای همکاری در آن ها همکاری کنند:

1. برگزاری همایش های باشگاه نجوم: کنترل جلسه، سخنرانی و ارائه مطلب، مجری گری، ساخت فیلم

2. مستند سازی، گزارش نویسی و گرافیک

3. برگزاری کارگاه های آموزشی و رصدهای تخصصی

4. برگزاری جلسات مباحثه، مراسم ها خاص و ...

5. روابط عمومی و رسانه

6. وب نویسی و فضای مجازی

راه های ارتباطی :
تهران-تجریش-نیاوران-خیابان دزاشیب-کوی عرفات-مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
22293280-22292246

مسئول باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران: moeinpanahandeh@gmail.com

آخرین مهلت ارسال موارد فوق الذکر؛ پایان شهریور ماه 1390

پوستر اولیه فراخوان که برای باشگاه نجوم مهرماه طراحی شده است

2345

سلام آقای پناهنده . ممنون بابت اطلاع رسانی اما یه سوال که برای همه ی متقاضیاست اینه که با چه معیار و ملاکی انتخاب می کنید؟
چطوری می گید این خوبه، اون بد؟ این بهتره اون بدتر؟
انگار یه جای درست و حاسبی که یه سر و گردنم بالا تره پیدا شده که می خواد انحصار طلبی کاریو به یه اتحاد هدفمند تبدیل کنه. دستتون درد نکنه.
من از پیش پیش از همین جا اعلام آمادگی می کنم و امیدوارم شرایط و سابقم به دردتون بخوره.

BigBang
09-11-2011, 05:36 PM
سلام
ممنون که خبرمیدین!
یه سوال داشتم:
همکاری برای همه ی باشگاه هاست یا فقط برای باشگاه مهره؟!

Panahandeh
09-14-2011, 02:58 PM
سلام آقای پناهنده . ممنون بابت اطلاع رسانی اما یه سوال که برای همه ی متقاضیاست اینه که با چه معیار و ملاکی انتخاب می کنید؟
چطوری می گید این خوبه، اون بد؟ این بهتره اون بدتر؟
انگار یه جای درست و حاسبی که یه سر و گردنم بالا تره پیدا شده که می خواد انحصار طلبی کاریو به یه اتحاد هدفمند تبدیل کنه. دستتون درد نکنه.
من از پیش پیش از همین جا اعلام آمادگی می کنم و امیدوارم شرایط و سابقم به دردتون بخوره.

معیار ها در نجوم حد و مرز مبینی ندارند اما به طور کلی؛ مدت و نوع سابقه، تحصیلات، فن بیان و توانایی ارائه و ... موثر است که این کار مستلزم بیان مصداق فعالیت و پیش نیازهای آن است.

اما به طور کلی جمع، جمعی معقول از اعضای نجومی در سطحی مطلوب است و انتظار بسیار محیرالعقولی از افراد نمی رود.

سلام
ممنون که خبرمیدین!
یه سوال داشتم:
همکاری برای همه ی باشگاه هاست یا فقط برای باشگاه مهره؟!

بستگی دارد به شرایط اخص اما بنا بر همکاری بلند مدت است که حداقل اگر کسی طرحی داد یا انجام فعالیتی خاص و مشخص را بر عهده گرفت و ... از این بابت در حاشیه اطمینان باشد، که مسئولیت نظارت، فعالیت و مدیریت در بخش خاص را عهده دار خواهد بود.

saeedmozah
09-15-2011, 12:38 AM
آقای پناهنده لطفا هر چه سریع تر اعلام کنید جلسه مهر ماه در اولین چهارشنبه ماه برگزار میشه یا نه؟
چون راستش من(انگار فقط من)
هر وقت زنگ میزنم به مرکز علوم و میپرسم جلسه کی هست من رو به صورت خیلی زیبا و لطیف میپیچونن
بعد مادرم که زنگ میزنه خیلی لطیف و دقیق و زیبا توضیح میدن
البته فکر بد نکنید من کار بدی نکردم فقط دفعه اول که زنگ زدم یادم رفت بپرسم جلسه پولی هست یا نه؟
مجبور شدم دوباره زنگ بزنم . بعد یادم رفت آدرس بپرسم(واقعا برای دفعه اول میخواستم برم)
دوباره زنگ زدم
و دفعه سوم گفتن اصلا جلسه ای برگزار نمیشه
حالا هم دو ماهه زنگ میزنم خیلی زیبا و ... پیچونده میشم
باور کنید فقط همین
بعدش هم خواستم بپرسم که ساعت کلاس ها ممکن نیست به هیچ عنوان تغییر کنه؟
چون من از بین 4 تا کلاسی که میتونم برم(از لحاظ علاقه خودم) فقط یکیش زمان مناسبه که خب اونم کلاس المپیاده که من مدرسمون معلم نجوم فوق العاده داره (آقای یاشار بهمند) من نیازی به این کلاس ندارم (احتمالا) کلاس اخترفیزیک که شروعش با تموم شدن مدرسم کاملا یک زمانه پس نصف همه کلاس ها رو از دست میدم
کلاس کیهان شناسی هم همینطور
و زمان کلاس نجوم رصدی هم متاسفانه کلاسی دیگه دارم
اگر سرتون رو درد نیوردم لطفا راهنماییم کنید

BigBang
09-15-2011, 06:21 PM
بستگی دارد به شرایط اخص اما بنا بر همکاری بلند مدت است که حداقل اگر کسی طرحی داد یا انجام فعالیتی خاص و مشخص را بر عهده گرفت و ... از این بابت در حاشیه اطمینان باشد، که مسئولیت نظارت، فعالیت و مدیریت در بخش خاص را عهده دار خواهد بود.

بازم ممنونم بابت پاسختون!
مثله اینکه دوباره نتونستم منظورمو برسونم!!!!
منظورم این بود که:«میشه اعلام همکاری کنیم ولی فقط برا باشگاه نجوم مهر؟!»
ویه سوال دیگه:اگه پیشنهادی داشتم همین جا(منظورم:توهمین تاپیک!)بگم؟!

............هر وقت زنگ میزنم به مرکز علوم و میپرسم جلسه کی هست من رو به صورت خیلی زیبا و لطیف میپیچونن.........
فقط شما نیستین که پیچونده میشین و همیشه هم اینطوری نیست!(بستگی داره کی جوابتونو میده!):wink:

Panahandeh
09-15-2011, 10:26 PM
بعدش هم خواستم بپرسم که ساعت کلاس ها ممکن نیست به هیچ عنوان تغییر کنه؟
.
.
.
و زمان کلاس نجوم رصدی هم متاسفانه کلاسی دیگه دارم

قضیه گلاس ها صرفاً تابع یک متغیر نیست و به زمان بندی برنامه های مرکز، مدرس و اکثریت متقاضیان برگزاری کلاس وابسته است اما در مورد همین نجوم رصدی بنده یک کلاس دارم که ساعت 9 شب برگزار می شود(البته عمومی نیست و حداقل سه دوره پیش نیاز باید گذرانده باشید)

بازم ممنونم بابت پاسختون!
مثله اینکه دوباره نتونستم منظورمو برسونم!!!!
منظورم این بود که:«میشه اعلام همکاری کنیم ولی فقط برا باشگاه نجوم مهر؟!»
ویه سوال دیگه:اگه پیشنهادی داشتم همین جا(منظورم:توهمین تاپیک!)بگم؟!

هر دو؛ بله

فقط شما نیستین که پیچونده میشین و همیشه هم اینطوری نیست!(بستگی داره کی جوابتونو میده!):wink:

چون راستش من(انگار فقط من)
هر وقت زنگ میزنم به مرکز علوم و میپرسم جلسه کی هست من رو به صورت خیلی زیبا و لطیف میپیچونن

بنده درست متوجه منظور شما نشدم اما به طور کلی اخبار و اطلاعات باشگاه اگر از سوی مراجع زیر اعلام شود قابل اطمینان است:

1. سایت رسمی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

2. اخبار خبرگزاری ها، سایت ها و رسانه ها که توسط بنده یا مدیریت مرکز علوم و ستاره شناسی تهران(خانم یعقوبی) تصریح شده باشد.

3. پیامک های سراسری ارسال شده توسط مرکز

البته در روزهای آتی فعال کردن بخش روابط عمومی باشگاه با قوت تمام و کمال در دست بررسی است.

پی نوشت: باشگاه نجوم مهر ماه نیز طبق روال برگزار می شود. متن خبر خبرگزاری ها و کنداکتور اعلامی باشگاه را هنوز فرصت نکرده ام آماده کنم. امروز یا فردا آن را هم قرار خواهم داد.

BigBang
09-16-2011, 11:26 AM
پیشنهاد اولم درمورد نماهنگ هاست:
نماهنگایی که توی باشگاه ها معمولا پخش میشن خیلی قشنگن و عکسایی که استفاده میشن ایجاد علاقه میکنن مخصوصا درافرادی که تازه اونارو میبینن؛
ولی یه مشکل کوچیک که دارن اینه که:
کسی که برای اولین بار اون عکسو میبینه براش سوال پیش میاد که این عکس چیه؟!
پیشنهاد من اینه:یه اطلاع خیلی کم درحد مثلا اسم اون چیزی که تو عکس هست(مثلا:سحابی ...یا خوشه...)روی عکس،بالاش،پایینش یا... نوشته بشه!
امیدوارم این دفه دیگه مشکلی تو انتقال مفهوم پیش نیاد!!!!!!!!!

ستاره بنیادی
09-16-2011, 11:52 AM
سلام علیکم

این فراخوان بلند بالا چقدر رسمی است

علی الظاهر برای لبیک به آن یک عدد رزومه از همان هایی که برای اپلای گرفتن می نویسند احتیاج است

این رسمیت یه کم آدم رو به فکر فرو می بره ...

سوال من این است که آیا پس از گرفتن پذیرش، فاند هم بهمون میدین و بورس هم می شیم یا باید منابع مالی مون رو خودمون تامین کنیم؟

فکر نمی کنم همکاری با باشگاه نقدی باشه! آیا درست فکر می کنم؟

Flare star
09-16-2011, 12:31 PM
یه پیشنهاد دارم:
اگر عکسا با موضوع اون روز مرتبط باشه بهتره تا اینکه فقط چند تا عکس نجومی نشون بدین!
.
.
.
با آرزوی پیشرفت های روزافزون باشگاهhttp://www.pic4ever.com/images/47b20s0.gif

Panahandeh
09-17-2011, 10:21 PM
کسی که برای اولین بار اون عکسو میبینه براش سوال پیش میاد که این عکس چیه؟!
پیشنهاد من اینه:یه اطلاع خیلی کم درحد مثلا اسم اون چیزی که تو عکس هست(مثلا:سحابی ...یا خوشه...)روی عکس،بالاش،پایینش یا... نوشته بشه!
امیدوارم این دفه دیگه مشکلی تو انتقال مفهوم پیش نیاد!!!!!!!!!

یه پیشنهاد دارم:
اگر عکسا با موضوع اون روز مرتبط باشه بهتره تا اینکه فقط چند تا عکس نجومی نشون بدین!
.
.
.
با آرزوی پیشرفت های روزافزون باشگاهhttp://www.pic4ever.com/images/47b20s0.gif (http://www.pic4ever.com/images/47b20s0.gif)

این دو پیشنهاد، پیشنهاداتی بود؛ بسیاری به جا و کاربردی و با توجه به جزئی و مصداقی بودن آن ها، کاملاً کاربردی است.

سلام علیکم

این فراخوان بلند بالا چقدر رسمی است

علی الظاهر برای لبیک به آن یک عدد رزومه از همان هایی که برای اپلای گرفتن می نویسند احتیاج است

این رسمیت یه کم آدم رو به فکر فرو می بره ...

سوال من این است که آیا پس از گرفتن پذیرش، فاند هم بهمون میدین و بورس هم می شیم یا باید منابع مالی مون رو خودمون تامین کنیم؟

فکر نمی کنم همکاری با باشگاه نقدی باشه! آیا درست فکر می کنم؟

علیکم السلام

از ابتدای کار سعی بر آن بوده که فعالیت ها به طور کاملاً جدی، رسمی و شکیل انجام شود و اخیراً با سیر تلاش هایی که در راستای دستیابی بیشتر به آرمان ها و اهداف باشگاه انجام می شود و همه ناظر آن هستند، در این قضیه مصمم تر نیز هستیم.

فراخوان، پوستر آن و ... نیز از این قائده مستثنا نیست.

اما باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی همچون بسیاری از گروه های کلان و باشگاه های عمده، تشکلی غیر انتفاعی است و برای مثال همان طور که قبلاً هم اشاره شد با وجود امکانات موجود و برنامه ها، در برنامه های باشگاه برخلاف دیگر برنامه ها هزینه ای دریافت نمی شود.

لذا اعضای فعال و دست اندر کاران آن وجهی دریافت نمی کنند.

البته این قضیه در برنامه های اینچنینی برای همه افرادی که در این فضاها بوده اند کاملاً روشن است.

اما بابت سوال تبیین کننده و رفع ابهام کنند شما کمال تشکر را دارم

saeedmozah
09-18-2011, 12:49 AM
آقای پناهنده سه موضوع پیش اومد
یکی اگه ممکنه این کلاسای نجوم رصدیتون رو بیشتر توضیح بدین من اگر بتونم ساعت نه بهترین زمان برای منه
دوم اینکه برای باشگاه به بنده گفتند که جلسات باشگاه اس ام اس میشود که با اینکه بنده عضو شدم ولی هیچ پیامکی دریافت نکردم
سوم هم اینکه سایت مرکز یعنی sact.tehran.ir که نوشته مشکل دارد وارد صفحه اصلی هم که میشم سایت شهرداری هست لطفا در این خصوص هم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

Panahandeh
09-19-2011, 12:18 AM
آقای پناهنده سه موضوع پیش اومد
یکی اگه ممکنه این کلاسای نجوم رصدیتون رو بیشتر توضیح بدین من اگر بتونم ساعت نه بهترین زمان برای منه
دوم اینکه برای باشگاه به بنده گفتند که جلسات باشگاه اس ام اس میشود که با اینکه بنده عضو شدم ولی هیچ پیامکی دریافت نکردم
سوم هم اینکه سایت مرکز یعنی sact.tehran.ir که نوشته مشکل دارد وارد صفحه اصلی هم که میشم سایت شهرداری هست لطفا در این خصوص هم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

این دوره، دوره رصدی پیشرفته و تکمیلی است که شامل کار با تلسکوپ، رصد آسمان (واید و دیپ)، عکاسی، مبانی و مفاهیم رصدی و ... است. که همین امشب جلسه پنجم آن برگزار شد.

برای حضور در این دوره باید یکسری پیش زمینه داشته باشید.

قضیه پیام های کوتاه برای خودش داستان ها دارد، اما انشاءالله حل خواهد شد.

سایت مرکز نیز هم.

به طور کلی برای اطلاع از برنامه ها مستقیماً با بنده، اخبار بنده و یا افرادی که معرفی می کنم در ارتباط باشید زود تر نتیجه می گیرید.

Flare star
09-19-2011, 08:27 AM
یه سوال داشتم:هنوز هم تو مرکز کلاس برگزار میشه؟!![/URL]http://www.pic4ever.com/images/89.gif (http://www.pic4ever.com/images/89.gif)

باز هم یه سوال دیگه:[URL="http://www.pic4ever.com/images/1522.gif"]http://www.pic4ever.com/images/1522.gif (http://www.pic4ever.com/images/1522.gif)

بله الحمدلله با برترین اساتید، در کلیه سطوح، پایه ها و موضوعات.

برای کسب اطلاعات دقیق و بسیط با شماره 22293280 تماس بگیرید و با داخلی بخش آموزش مرکز علوم و ستاره شناسی تهران صحبت کنید

شما میتونین از طریق این شماره ها 02122292246-02122805006 با مرکز علوم و ستاره شناسی تماس بگیرید و در مورد کلاس ها سوالاتتون رو بپرسین.

باشگاه ساعت کاریش از چند تا چند؟
چون من هر بار در تایم های مختلف زنگ زدم کسی بر نمی داشت!!!!:sad:

saeedmozah
09-19-2011, 12:01 PM
ممنون پس به امید خدا چند ترم دیگه حتما میام خدمتتون اگر کلاس پابرجا بمونه

پیام بهرام پور
09-21-2011, 02:11 AM
با سلام

بسیار خرسندم بابت تغییراتی که در باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در حال صورت گرفتن است.

امیدوارم با تلاش هایی که انجام می شود جای خالی ای را که مدت ها بود احساس می شد، پر کنیم.

بنده به عنوان یکی از دست اندر کاران این برنامه تمام اهتمام خود را در این راه به کار می بندم.

BigBang
09-21-2011, 11:56 AM
سلام
من یه پیشنهاد دیگه هم دارم:
آخر برنامه ها برگه های نظرسنجی پخش بشه و توش سوالایی پرسیده بشه که به بهترشدن باشگاه کمک کنه مثل:
*به نظرشما این باشگاه چه مشکلاتی داشت؟
*چه پیشنهادی برای بهتر شدن باشگاه دارید؟
*دوست دارین در رابطه باچه موضوعاتی در باشگاه بعدی صحبت بشه؟!
*اگر ایده ای برای ایجاد قسمت های جدید در باشگاه نجوم دارید بگید!
و...
وبعد از جمع آوری از نظرسنجی ها استفاده بشه!(هدف ازنظرخواهی همینه!!!)
مطمئنا ایده ها و نظرات خیلی خوبی دریافت خواهدشد!:wink:

Flare star
09-21-2011, 08:58 PM
می شه منم یه پیشنهاد دیگه بدم؟!!!!http://www.pic4ever.com/images/1522.gif
فکر کنم خوب باشه اگه یه بروشوری چیزی در مورد بحث اون روز به مراجعین بدن چون قبل از شروع بحث آمادگی ذهنی دارن و اگرم چیزی درباره اون موضوع ندونن اطلاعات اندکی بدست میارن:have%20a%20nice%20d
اگه بشه فیلم باشگاه نجومای قبلی رو در اختیار بقیه قرار بدینم خیلی خوبه(از طریق فروش یا هر چیز دیگه ای)چون خود من فکر می کنم از دی پارسال دارم باشگاه هارو میام و خیلی دوست دارم بدونم تو باشگاه نوجومای قبلی چی گذشته و راجع به چی صحبت کردن:brigade.baka-wolf.c

BigBang
09-26-2011, 05:45 PM
سلام
باشگاه نجوم این ماه چهارشنبه برگزار میشه دیگه؟!!؟!
اگه برگزار میشه،لطف میکنید ساعت شروعش و... رو اعلام کنید؟!
ممنون

Panahandeh
09-27-2011, 08:22 PM
باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با هدف آموزش و ارائه مطالب علمی، جدیدترین اخبار و ایجاد فضای تعامل میان منجمان قریب به دو سال است که چهارشنبه اول هر ماه در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با در اختیار داشتن کامل ترین و مجهزترین رصدخانه عمومی کشور و امکانات علمی و آسمان نما برگزار می شود باشگاه نجوم مهر ماه مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در سالن آسمان نما و کهکشان مرکز؛ چهارشنبه 6 مهر ماه برگزار می شود.

در این برنامه پس از مقدمه ای معین پناهنده، مسئول باشگاه نجوم، پیام بهرام پور، نویسنده و منجم آماتور به ارائه اخبار و رویدادهای نجومی می پردازد. سپس شیدا حسنی، و دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه شریف به بررسی و تشریح آشکارسازهای دنیا، دستاورد ها و آینده آن ها می پردازد.
حسنی معتقد است آشکار ساز ها نقشی بسیار کاربردی در زندگی بشر می توانند داشته باشند اما اطلاعات کم و ناقصی از آن ها در اختیار مردم قرار گرفته است.
در پایان همایش نیزپس از پخش کلیپ تصاویر نجومی، پندار عظیمی، عکاس توانمند آسمان شب به مرور تجریبات عکاسی و رصدی خود پرداخته و به سوالات شرکت کنندگان در این مورد پاسخ می دهد.
پس از برگزاری همایش، شرکت کنندگان به رصد آسمان با کامل ترین مجموعه رصدخانه ای کشور پرداخته و به صورت تخصصی درباره مسائل آسمان شب بحث می کنند.
زمان: چهارشنبه 6 مهر ماه-ساعت 18:30-21
برنامه ها: سخنرانی علمی- ارائه اخبار-رصد آسمان شب
http://www.nightsky.ir/images/stories/1390/10100.jpg

saeedmozah
09-27-2011, 09:31 PM
من و رفیقم متین حتما میاییم
یک دنیا ممنون که خبر دادید

رویا افشار
09-28-2011, 12:08 AM
امروز اس ام اس تبلیغ باشگاه هم از شماره مرکز اومد هم از همون شماره ای که مال پیامای آوااستاره!!!

گفتم اَاَاَاَااااااااا با این همه خفانت مگه میشه نیومد؟؟!!

می دونم نباید این پستو می ذاشتم اما انقد ذوق داشتم دیگه گذاشتم که بگم منم با دوتا از دوستام و یکی از استادای دانشگاهم میام.

Asteroid
09-28-2011, 12:48 PM
سلام به آقاي پناهنده و ساير دوستاني كه براي اجراي اين برنامه تلاش مي كنند. :have%20a%20nice%20d
من به همراه چند نفر از دوستانم مايل بوديم كه حتما شركت كنيم اما به خاطر ساعت برگزاري و همين طور به خاطر اينكه مدت زيادي توي راه هستيم ،نمي تونيم شركت كنيم.:TT TT: و خلاصه اين كه خيلي دير ميشه تا به خونه برسيم. اگه ممكنه كمي زودتر برنامه رو شروع كنید و مثلا قبل از ساعت 20 هم تموم كنيد تا افراد بيشتري بتونن بيان.

saeedmozah
09-29-2011, 01:01 PM
واقعا از ممنون از برگزار کننده های جلسه
جلسه عالی بود مخصوصا قسمت آشکارساز ها که خیلی استفاده کردم

mahdad_haghighi
09-29-2011, 04:37 PM
بیستمین باشگاه نجوم مرکز علوم ستاره شناسی تهران چهارشنبه 6 مهر ماه از ساعت 18 در سالن کهکشان و آسمان نمای مرکز برگزار شد .
پس از پخش قرآن و سرود ملی ، برنامه با مقدمه ای درباره ی هفته جهانی فضا از معین پناهنده ، مسئول باشگاه ، آغاز شد . در دومین قسمت محمد پیام بهرام پور نویسنده و مدرس نجوم به بیان وضعیت آسمان مهرماه و اخبار نجومی پرداخت . عمده ی سخنان وی درباره ورود به آسمان پاییز و وضعیت سیارات در مهرماه بود . پس از ایراد سخنرانی وی، پزشکیان؛ دانشجوی دکترای دانشگاه صنعتی شریف و عضو گروه پرتو شناسی کیهانی دانشگاه شریف، مبانی و مرزهای آشکارسازها را آموزش داد. وی ابتدا به ارائه ی مطالبی درباره ی شاخه های دیگر نجوم مانند نجوم پرتو ایکس و رادیویی پرداخت سپس با معرفی انواع آشکار ساز ها و آزمایش های مهمی که تاکنون در این باره اتفاق افتاده سخنرانی خود را به پایان رساند .پس از نمایش کلیپ نجومی به مناسبت هفته جهانی فضا ، به عنوان آخرین سخنران ، امیرحسین طاهری، عکاس باتجربه و باسابقه apod، به آموزش اصول و تکنیک های عکاسی نجومی و همچنین معرفی انواع عکس های نجومی پرداخت. در پایان برنامه نیز پس از برگزاری جلسه پرسش و پاسخ و پذیرایی، تعدادی از بازدید کنندگان به همراه کارشناسان مرکز علوم و ستاره شناسی به سالن های فیزیک، شیمی، صوت و ژیروسکوپ ها رفتند و بازدیدی کلی از سالن سینمای سه بعدی نجومی و سالن لیزر کردند.برنامه باشگاه نجوم این ماه، به همراه بخش های جانبی آن، ساعت 21 پایان یافت.
گفتنی است؛ در این برنامه به دلیل ابری بودن هوا، رصد آسمان شب برگزار نشد و برنامه رصد، در کل به بازدید تعدادی از حضار از تلسکوپ رادیویی و مجموعه رصدخانه ای مرکز علوم و ستاره شناسی تهران خلاصه شد.

Panahandeh
09-30-2011, 10:21 PM
خب به لطف خدا، یاری دوستان، هماهنگی های انجام شده و با حضور بازدیدکنندگان و مخاطبان این باشگاه نجوم هم برگزار شد.

شایسته است تشکر کنم از:

آقای جهانبخش که زحمت تدارکات و پذیرایی را کشیدند

آقای امام (در فروم آوااستار با نام کاربری mostafa) که اطلاع رساني از طريق پيام را انجام دادند .

آقای بهرام پور (پیام بهرام پور) که از دو ماه پیش در بخش "اخبار نجومی و رویدادهای آسمان ماه" با ما همراه بوده و از این به بعد هم خواهد بود

آقای پزشکیان که درباره آشکارسازها صحبت کرد و مطالبی جامع، تخصصی و راحت الفهم تحویل مخاطبان داد

آقای طاهری که عکاسی نجومی را گفت

خانم رمضانی (با نام کاربری hasti) که پس از مدت ها بار دیگر مجری برنامه بود

خانم عاقل پسند (با نام کاربری gandom) که زحمت مدیریت و کنترل زمانی جلسه و کامپیوتر را کشید و انشاءا.. از این پس در اجرای همایش همکاری هایی جدی دیگری دارد

آقای حقیقی (mahdad-haghighi) که از این باشگاه به بعد عهده دار مسئولیت تهیه عکس، گزارش و خبرنامه است

خانم ها حکیم الهی (bigbang) و امیرمعینی (flare star) که فیلم، تصویر و کلیپی با موضوع و مناسبت هفته جهانی فضا، آماده و تدوین کردند

آقای اکبرپور که پشتیبانی فنی کار را بر عهده داشتند

خانم ها یعقوبی، خراسانی و شکری که حامی جدی برگزاری باشگاه هستند

آقای نوابی (مهدی نوابی) که زحمت ایاب و ذهاب تعدادی از کادر اجرایی و مخاطبان باشگاه را کشیدند و در پایان برنامه پس از گشت و گذاری که باهم در مجموعه رصدخانه های مرکز داشتیم بنا شد به مجموعه تلسکوپی رادیویی مرکز جانی تازه ببخشند

خانم نظری که در ارسال اخبار به خبرگزاری های سراسری کمک کردند

آقای جعفری زاده که خبر باشگاه را در سایت آسمان شب ایران (nightsky.ir) درج کردند

و همه عزیزانی که با حضور و نظرات خود باعث دلگرمی ما و رشد و ارتقاء باشگاه شدند.

باشگاه نجوم با همکاری افراد بسیاری با سابقه و نام هایی درخشان برگزار می شود که تنها به قدر حافظه، به تعدادی از آن ها اشاره شد و از دوستانی که از قلم افتادند خواهش می کنم این قصور را به حافظه کم بنده ببخشند.

----------------------------------------------------------

در این باشگاه تا حد امکان در راستای اِعمال نظرات ارسالی قدم هایی برداشته شد و تا حدی هم به مرحله اجرایی در آمدند.

حالا نوبت شما است که نظر، پیشنهاد، انتقاد، صحبت و به طور کلی هرآنچه دلتان درباره این باشگاه می خواهد، بگویید و اگر سوالی به قصد رشد باشگاه، تنبه بنده و ... دارید بفرمائید و منتظر پاسخ باشید.

narcissus flower
10-01-2011, 01:23 AM
از دوستان عزیزی که در باشگاه شرکت کردند کسی هست که سخنرانی را ضبط کرده باشد؟
و یک درخواست
میشه لطفا ساعت باشگاه رو عوض کنید ؟ چون هوا زود تاریک میشه

Flare star
10-01-2011, 05:06 PM
منم با خانم narges ghalambor موافقم،اگه 1ساعتم دیر تر شروع شه خوبه!!!!!!(البته 2و3 نذارینا(لطفا)،چون اون موقع تازه مدرسه تعطیل میشه من نمیتونم بیام:th_cry:)
میی شه راجع به برنامه روز 3شنبه بیشتر توضیح بدین؟واگه اعلامیه داره بذارین؟!!!یه درخواست دیگم دارم: خواهشا اگه میشه مدت زمانی که به هر کدوم(حدودا)اختصاص داره(منظورم اینه که از چند تا چند به کدوم برنامه تعلق داره!!!)رو بگین :advise:

رویا افشار
10-02-2011, 04:17 PM
خب به لطف خدا، یاری دوستان، هماهنگی های انجام شده و با حضور بازدیدکنندگان و مخاطبان این باشگاه نجوم هم برگزار شد.

شایسته است تشکر کنم از:

آقای جهانبخش که زحمت تدارکات و پذیرایی را کشیدند

آقای امام (در فروم آوااستار با نام کاربری mostafa) که اطلاع رساني از طريق پيام را انجام دادند .

آقای بهرام پور (پیام بهرام پور) که از دو ماه پیش در بخش "اخبار نجومی و رویدادهای آسمان ماه" با ما همراه بوده و از این به بعد هم خواهد بود

آقای پزشکیان که درباره آشکارسازها صحبت کرد و مطالبی جامع، تخصصی و راحت الفهم تحویل مخاطبان داد

آقای طاهری که عکاسی نجومی را گفت

خانم رمضانی (با نام کاربری hasti) که پس از مدت ها بار دیگر مجری برنامه بود

خانم عاقل پسند (با نام کاربری gandom) که زحمت مدیریت و کنترل زمانی جلسه و کامپیوتر را کشید و انشاءا.. از این پس در اجرای همایش همکاری هایی جدی دیگری دارد

آقای حقیقی (mahdad-haghighi) که از این باشگاه به بعد عهده دار مسئولیت تهیه عکس، گزارش و خبرنامه است

خانم ها حکیم الهی (bigbang) و امیرمعینی (flare star) که فیلم، تصویر و کلیپی با موضوع و مناسبت هفته جهانی فضا، آماده و تدوین کردند

آقای اکبرپور که پشتیبانی فنی کار را بر عهده داشتند

خانم ها یعقوبی، خراسانی و شکری که حامی جدی برگزاری باشگاه هستند

آقای نوابی (مهدی نوابی) که زحمت ایاب و ذهاب تعدادی از کادر اجرایی و مخاطبان باشگاه را کشیدند و در پایان برنامه پس از گشت و گذاری که باهم در مجموعه رصدخانه های مرکز داشتیم بنا شد به مجموعه تلسکوپی رادیویی مرکز جانی تازه ببخشند

خانم نظری که در ارسال اخبار به خبرگزاری های سراسری کمک کردند

آقای جعفری زاده که خبر باشگاه را در سایت آسمان شب ایران (nightsky.ir) درج کردند

و همه عزیزانی که با حضور و نظرات خود باعث دلگرمی ما و رشد و ارتقاء باشگاه شدند.

باشگاه نجوم با همکاری افراد بسیاری با سابقه و نام هایی درخشان برگزار می شود که تنها به قدر حافظه، به تعدادی از آن ها اشاره شد و از دوستانی که از قلم افتادند خواهش می کنم این قصور را به حافظه کم بنده ببخشند.

----------------------------------------------------------

در این باشگاه تا حد امکان در راستای اِعمال نظرات ارسالی قدم هایی برداشته شد و تا حدی هم به مرحله اجرایی در آمدند.

حالا نوبت شما است که نظر، پیشنهاد، انتقاد، صحبت و به طور کلی هرآنچه دلتان درباره این باشگاه می خواهد، بگویید و اگر سوالی به قصد رشد باشگاه، تنبه بنده و ... دارید بفرمائید و منتظر پاسخ باشید.

منم از همه تشکر می کنم
آقای پناهنده مسئول باشگاه هم که هیچی دیگه ... هرچی بگیم کم گفتیم

فقط چند تا نکته :
1. زمانش
2. یه برنامه خاص برای وقتایی که هوا ابری میشه غیر از اون برنامه رصدخونه نوردی بذارید
3. چرا تو باشگاها آسمان نمارو روشن نمی کنید؟

Flare star
10-08-2011, 05:16 PM
3شنبه که جشن پایان ترم تابستونه چه برنامه هایی دارین؟!!!!!!!اگه ماله باشگاه ارژی خورشیـــــــــــــــــــد ی+رم بگین ممنون میشم؟!!!:advise:
لطفا اندفعه جواب بدین:yaeh%20am%20not%20d

BigBang
10-08-2011, 05:30 PM
سلام
من یه ایده ی دیگه برا باشگاه نجوم به ذهنم رسید:
فکر کنم اگه یه ذره کارهای حاشیه ای هم انجام بشه خوب باشه!
البته حاشیه مربوط به نجوم!
مثلا یه زمان کوتاهی اختصاص داده بشه به بحث درمورد یه موضوع بین دوستان حاضر!(البته فکرنکنم این کار جزو حواشی باشه!!!)
بازم مثال دارم البته حاشیه ای تر اگه دوست داشتید میگم!

Flare star
10-08-2011, 05:36 PM
سلام
اگه نیازه واضح تر منظورمو توضیح بدم بگید تا مثال بزنم!
اصلا منظورت واضح نیست دوستم(شایدم من نمیفهمم)!!!!فکر کنم بایـــد یشتر توضیح بدی؟!!!!!
اگه مثال بزنی ممنون میشم;)
.................................................. .................................................. ....................................
اگه پستم اضافیه پاکش کنین فقط به این خاطر این پست رو گذاشتم که BigBang بیشتر توضیح بده!!!:)

saeedmozah
10-11-2011, 08:37 PM
این جشن امروز باحال بود
البته بیشتر اون اتاق لیزرش جالب بود
و دیگر اینکه نمرمون رو دادن خیلی باحال بود چون نمره اول کلاس شدم

Panahandeh
10-13-2011, 07:28 PM
سلام

در مورد زمان برگزاری که دغدغه بسیاری از دوستان بود باید عرض کنم که زمان باشگاه به صورت فصلی اتنتخاب می شود. به این صورت که اتمام برنامه ها با تاریک شدن هوا و اماده شدن آن برای رصد مصادف شود، ولی زمان این باشگاه به دلیل مشکلاتی که در هماهنگی آماده سازی و تکثیر تبلیغات پیش آمد، مطابق زمان تابستانی تعریف شد.

2. یه برنامه خاص برای وقتایی که هوا ابری میشه غیر از اون برنامه رصدخونه نوردی بذارید
3. چرا تو باشگاها آسمان نمارو روشن نمی کنید؟

2. طبق برنامه های باشگاه زمان اختصاص یافته برای باشگاه بعد از برگزاری همایش به رصد آسمان در رصدخانه اختصاص یافته و در صورت نامناسب بودن هوا، برنامه رصد در بازدید از مجموعه رصدخانه ای مرکز خلاصه می شود.
البته این زمان پتانسیل برنامه ریزی های دیگری هم دارد.

3. به این دلیل که دوستانی که به قولی پای ثابت باشگاه هستند همگی بار ها آن برنامه را دیده اند و می شناسند.
از طرفی اجرای یک برنامه تکراری در هر باشگاه شاید خیلی جذاب نباشد. (با عنایت به این نکته که طیف وسیعی از مخاطبان باشگاه، ثابت هستند و در همه برنامه ها هستند)

سلام
مثلا یه زمان کوتاهی اختصاص داده بشه به بحث درمورد یه موضوع بین دوستان حاضر!(البته فکرنکنم این کار جزو حواشی باشه!!!)
بازم مثال دارم البته حاشیه ای تر اگه دوست داشتید میگم!

اتفاقاً یکی از برنامه های موازی باشگاه که قبلاً نیز برگزار می شد، این بود که یک روز در هفته با حضور دانشجوهای خواجه نصیر، علوم تحقیقات، تهران، علوم تربیتی و ... جلسه ای تخصصی و به صورت مباحثه برگزار می شد.
به امید خدا مجدداً این موضوع در سطوح مختلف با قوت تمام دنبال شود.

3
لطفا اندفعه جواب بدین:yaeh%20am%20not%20d
بابت تأخیر در جواب و عدم حضور اخیر عفو بفرمائید

primeastro
10-14-2011, 05:42 PM
یک پیشنهاد دارم، امیدوارم کمک کنه.
اگه بشه قبل از برگزاری باشگاه اطلاع رسانی کرد که کسانی که عکس های نجومی زیبایی(در یک زمان مشخص)دارن عکس ها رو ایمیل کنن و بعد با اون عکس ها یک کلیپ درست بشه، تا همون روزی که باشگاه برگزار میشه در کنار برنامه های اصلی،مسابقه ی عکاسی هم برگزار بشه.

BigBang
10-19-2011, 03:55 PM
سلام
باشگاه نجوم آبان،چهارشنبه 4 آبان برگزار میشه؟؟!؟!؟
(لحن جمله فوق:امیدوارانه!!!!!!)

Flare star
10-24-2011, 04:08 PM
اگه باشگاه برگزار میشه،خواهشا برنامه ها رو بگین و ساعتشم خواهشا اعلام کنین!!!ممنون میشم:)

Flare star
10-24-2011, 06:18 PM
سلام
بچه ها به من گفتن که به اطلاع شما دوستان گرامی برسونم که باشگاه این ماه برگزار نمیشه:((

maede1
11-11-2011, 03:01 PM
mishe barnameye azar o agar ka30 midone bege?!!?!

میشه برنامه آذر رو اگر کسی میدونه بگه ؟!؟!؟

BigBang
11-22-2011, 09:17 PM
سلام بر دوستان معلوق(مورد علاقه واقع شده!) نجوم!

امروز صبح خبر رسید که چهارشنبه مورخ 2 آذر 1390 ساعت 4 تا 6 بعدازظهر باشگاه نجوم برگزار میشه!

منتظر بودم اطلاعیه و...شو اینجا ببینم که دیدم خبری نیست و انگار دوستان خبر ندارن!
بنابراین خود دست به کار شدم!:yaeh%20am%20not%20d
اگه کسی دقیق میدونه ساعت و....برنامه هارو،بذاره لطفا؛اگر هم کسی نمیدونه بگید تا من همین منقوص اطلاعاتی که بهم رسیده رو بذارم!:wink:

Panahandeh
11-22-2011, 11:27 PM
به دلیل سوالات و پیام های خصوصی دوستان لازم است مطلبی را عرض کنم

بنده تقریباً دو ماه پیش به مرکز علوم و ستاره شناسی تهران اعلام کردم علی رغم میل باطنی از این پس مسئولیت برگزاری باشگاه نجوم و چند مسئولیت وابسته و غیر وابسته را نمی پذیرم و از آن زمان ارتباط چشمگیری با مرکز علوم و ستاره شناسی در این رابطه برقرار نکرده ام.

لذا اگر سوالی داشتید یا می خواستید بابت خوبی برنامه های آینده تشکر کنید، بنده مخاطب شما نیستم.

ضمناً! ابداً لزومی بر طرح عمومی چنین مسائلی ندیده ام، نمی بینم و صرفاً جهت روشن شدن موضوع و لزوم آن این مطلب را بیان کردم؛ بنابراین، لطفاً فقط خواننده این پست باشید و بحث یا سوالی در این رابطه مطرح نکنید.

BigBang
11-23-2011, 12:52 PM
خب من خبر رسانی میکنم ولی اگه کسی میتونه لطف کنه دقیق ترو رسمی ترشو بگه!
موضوع سخنرانی امروز:
1.اخبار نجومی
2.مشتری و قمرهاش
3.طالع بینی
نمیدونم هرکدومو کدوم بزرگوار میخوان توضیح بدن ولی میدونم سخنرانا:
آقای وکیلی-آقای موسوی و خانم آرانی هستند!
ساعتشم که تو پست قبلیم گفتم!
------------------------------------------------------------------
پی نوشت:ببخشید که اطلاع رسانی خیلی غیر رسمیه؛من اصولا نمیتونم درست جمله سازی و.... کنم!
معذرت:brigade.baka-wolf.c

مرکز علوم و ستاره شناسی
11-23-2011, 03:25 PM
http://www.sactehran.com/images/edit.gif (http://www.sactehran.com/Default.aspx?tabid=62&articleType=SubmitNews&ArticleID=67&ReturnUrl=%2fDefault.aspx%3ftabid%3d62%26articleTy pe%3dArticleView%26articleId%3d67%26language%3den-US&language=en-US) نشست علمی باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

این برنامه در روز چهارشنبه دوم آذر ماه سال جاری از ساعت 16 الی18:30 در سالن کهکشان ان مرکز با هدف آشنایی علاقه مندان به علم نجوم و ستاره شناسی و ارتقاء سطح علمی دانش پژوهان برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است برنامه های ارائه شده در این باشگاه علمی پخش فیلم نجومی، سخنرانی علمی با موضوعات اقمار مشتری و طالع بینی نجومی، ارائه اخبار نجومیماه جاری ، پرسش و پاسخ و رصد شبانه می باشد

مرکز علوم و ستاره شناسی
11-28-2011, 10:54 AM
با سلام خدمت دوستان عزیزو و گران قدرو عرض تشکر و پوزش از مدیران این تاپیک

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران اعلام میدارد که تاپیک باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران تاپیک شخصی فرد دیگری است و مرکز علوم و ستاره شناسی تهران هیچ گونه مسئولیتی نسبت به این تاپیک ندارد.لذا از دوستانی که میخواهند تاپیک این مرکز را مشاهده نمایند تقاضا می شود به تاپینگ مرکز علوم و ستاره شناسی تهران مراجعه نمایند و از برنامه های این مرکز اطلاع حاصل نمایند.
با تشکر
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

Mostafa
11-29-2011, 03:33 AM
با سلام

بنا به خواست مسئولين مركز علوم و ستاره شناسي تهران ، از اين پس كليه اخبار و اطلاعات مركز علوم و ستاره شناسي تهران در تاپيك جديد مركز كه توسط كارشناسان مركز اداره مي شود ، اعلام خواهد شد .

لذا به دليل جلوگيري از تداخل مطالب ، اين تاپيك قفل مي شود .

از اين پس اعضا گرامي مي توانند اخبار مركز را در تاپيك مركز علوم و ستاره شناسي تهران (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=815) پي گيري كنند .