PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبه علم

sesto
04-03-2015, 12:12 PM
به نام خدا

شبه علم همیشه در کنار موضوعات علمی وجود داشته.این تاپیک برای شناسایی و بحث و انتقال اطلاعات در زمینه موضوعات شبه علم و ایراد نظرات برای هر موضوع میباشد.
مواردی که به صورت شبه علم در جامعه در جریانه موضوع اصلی این تاپیکه که یا با کمال احترام به نظر دوستان ردشون کنیم یا اثباتشون کنیم.
روش کار بدین صورت است که کاربر برای موضع مورد نظر و با خلاقیت خود یک آزمایش طراحی می کند .
سپس آزمایش را به صورت مستند تشریح و عکس های آزمایش را در پست تشریح قرار می دهد . باقی کاربران نیز با رعایت احترام و اصل منطق و علم آزمایش را نقد می نمایند تا موضوع به یک نقطه نظر مشترک برسد.

قوانین:

1-تاپیک جایی برای پست های بی منطق و دعوا و درگیری های متعصبانه که درشبکه های اجتماعی شاهد هستیم نیست. احترام هم رو رعایت کنید و منطق همدیگه رو محترم بشمرید.
2-در هر دوره فقط یک موضوع مطرح می شود لطفا برای مطرح کردن موضوع جدید تا اتمام بحث جاری صبر کنید .
3-آزمایشات باید به صورت کاملا مستند باشد صرفا گفته و حدس و گمان قابل قبول نیست .
4-شرکت در بحث نیازبه تخصص خاصی ندارد و صرفا اطلاعات عمومی ،مقداری مطالعه وخلاقیت چاشنی کافی برای شرکت موثر در بحث را فراهم می اورد.

موفق باشید

sesto
04-03-2015, 01:09 PM
چند روز پیش دوستی درباره قانون جذب .... تاثیر افکار بر جهان اطراف با من صحبت کرد. بحثی که در ابتدا به نظر غیر منطقی میآمد به موضوعی خوب یا بد فکر کنیم و انرژی ای را منتشر کنیم که که هنوز ناشناخته است ولی بر جهان اطراف تاثیر دارد ؟!؟!
برای این کار یک آزمایش ساده به ذهنم رسید ...
با یک سرچ ساده سوژه آزمایشم رو پرتغال انتخاب کردم .پرتقال از ۸۰ درصد آب، ۱۰ درصد الیاف، ۵ درصد مواد معدنی و اسیدی،۳ درصد قند و ویتامین و ۲ درصد چربی تشکیل شدهاست. پرتغال درصد ابی نزدیک به درصد آب موجود در بدن انسان دارد و میوه در دست رسی است .
برای شروع دو ظرف بدون استفاده خاصی برداشتم و با حرارت دادن استریل کردم. دو پره پرتغال تقریبا یکسان رو درون ظرف ها قرار دادمو روی ظرف ها رو با سلیفون پوشاندم سپس با کش اطراف ظرف را محکم کردم تا هیچ گونه تماسی با فضای بیرون نداشته باشد تا از ورود عوامل بیرونی ناخواسته جلوگیری شود
یکی از ظرف ها رو با اتیکت خوب وظرف دیگه رو با اتیکت بد علامت گذاری کردم.ظرف ها در شرایط نوری و دمایی یکسان قرار داشتند.
کاری که کردم این بود هر روز رو به روی ظرف خوب می ایستادم و به خود واژه خوب درمورد پرتغال فکر میکردم و عکس اینکار را نیز در مورد ظرف بد تکرار میکردم.( ممکنه به نظر غیر منطقی بیاد ولی خب همین موضوع آزمایش بود .)
به طور طبیعی و منطقی پرتغال ها باید با فاصله کمی یا تقریبا همزمان با هم دچار خرابی می شدند
ولی در کمال تعجب پرتقال بد در روز نهم که همین امروز میشه کپک زدگی خودش رو نشون داد البته کپک زدگی از زیر سوژه بوده و من دیر متوجه شدم ولی ابعاد خرابی نشون میده که حداقل 4 روز است که دچار خرابی شده در حالی که پرتغال خوب کماکان هیچ اثری از خرابی نشون نداده .
عکس های آزمایش
عکس ها با دوره های زمانی طولانی گرفته شده اول قصدم تهیه یک ویدو کلی تایم لپس بود ولی متاسفانه پایه دورین خراب شده بود .
عکس روز اول
http://8pic.ir/images/mvhiadtqpw81kt80lvmw.jpg
روز سوم
http://8pic.ir/images/btbavlbnowxbrd9deyz6.jpg
روز پنجم
http://8pic.ir/images/sg5iva7qx33q8xe13ygn.jpg
روز هفتم
http://8pic.ir/images/oz8tnz1qi00bz16m84gr.jpg
روز نهم
http://8pic.ir/images/rx3fh6ron2t9wr1tevv3.jpg

خرابی تو عکس آخر کاملا مشهوده
البته این ازمایش نمیگه این انرژی چیه و اگر عیبی بهش وارد نشه اثبات وجود اون انرژی هست
از انتقاداتتون استقبال میکنم
اگر عیبی وارده منظور کنی تا بار دیگه آزمایش بدون ایراد انجام بشه
ممنون

پیمان اکبرنیا
04-03-2015, 02:52 PM
سلام

این آزمایش به این صورت لزوما درست نیست. چند نمونه از چیزهایی که باعث خطا میشه:

اول اینکه شما میگید شرایط ظرفها از همه نظر یکسان بوده اما آیا این رو دقیقا امتحان کردید یا حدس می زنید؟ یعنی دستگاهی برای اندازه گیری اینکه شرایط یکسان بوده داشته اید؟ آیا واقعا شرایط پرتقالها یکسان بوده؟ وقتی می‌گوییم شرایط نوری و دمایی و شیمیایی و میکروبی ظرفها و محل و پرتقالها یکسان بوده باید این رو با اندازه گیری اثبات کنیم :) یعنی مثلا با چه درصد خطایی از نظر پارامترهای مختلف مشابه بوده‌اند؟

نکته دوم و بسیار مهم جامعه آماریه. شما اگر این کار را دقیقا در شرایط یکسان مثلا برای 1000 قاچ پرتقال انجام بدهید میتونید بگید مثلا در چند درصد مواقع این اثر وجود داشته و آیا معنا دار هست؟

ممکنه من طرف شیر سکه را خوب در نظر بگیرم و طرف خط را بد. بعد بگم 3 بار سکه را پرتاب کردم و هر سه بار خوب آمد. آیا می‌توان نتیجه گیری کرد که پرتاب سکه خاصیت تصادفی ندارد و خوب همیشه پیروز است؟

و یک سری سوال دیگر:

- اگر روی در ظرف چیزی ننویسیم چه تفاوتی خواهد داشت؟ باید این عامل را هم در نظر بگیریم. شما باید آزمایش را به صورت مستقل بدون نوشتن چیزی رو در تعداد زیاد تکرار کنید.
- شعاع اثر گذاری نوشته "خوب" یا "بد" چقدر است؟ از کجا می‌دانیم انرژی خوب فقط توی ظرف خودش اثر میگذارد و روی ظرف بغلی اثر ندارد؟ من می‌توانم ادعا کنم که در دفتر مشق خواهر همسایه بغلی شما 10 با نوشته شده بد و اون دفتر مشق به یکی از ظرفها نزدیک تر بوده است و نتایج آزمایش را مختل کرده است. چگونه می توانید حرف من را نقض کنید. ممکن است من ادعا کنم برآیند حرفهای خوب و بد جهان روی هر پرتقال تاثیر گذار است و برآیند انرژی های خوب و بد موجب فساد پرتقال می شود که در این حالت خاص برآیند روی ظرفی که روش نوشتید بد اثر گذاشته است :) آیا حرف من ابطال پذیر است؟

همان طور که می بینید سوالات بسیاری از این دست میتوان مطرح کرد :) پیشنهاد می کنم درباره شیوه های درست آزمایشهای علمی و روشهای آماری یک مقدار مطالعه کنید و این آزمایش رو به صورت علمیتری ادامه بدید تا به نتیجه درست برسید. البته در حد امکانات موجودتون.

یک نکته رو هم بگم و اونم اینه که کار شما برای اندازه گیری و آزمایش چیزهایی که می شنوید بسیار قابل تقدیره :) اگر همه ما روحیه پرسشگری داشته باشیم دنیای بهتری خواهیم ساخت. فقط امیدوارم به تدریج همه مون قوانین کارهای علمی رو یاد بگیریم :)

sesto
04-03-2015, 03:37 PM
واقعا خوشحالم همچین مواردی مطرح شد ... یعنی تاپیک میتونه موفق بشه
در جواب ظرف ها با دقت میلیمتر اندازه گیری شدن
برای تعداد بالا هم میشه از بقیه اعضا کمک گرفت تا یه جامعه اماری بزرگ تری ایجاد کرد فکر کنم اگر هفتاد یا هشتاد نفر از اعضا سه بار این ازمایش رو انجام بدیم بتونیم به یک درصد قابل توجهی از اطمینان برسیم
مورد بعدی اندازی گیریه که خب برای دمای محیط رو با یک دماسنج الکترونیکی اندازه گیری کزدم با دقت بالایی دما یکی بود ولی برای بقیه موارد صرفا اطمینان پیدا کردم که توی یه محیط یکسان باشن
برچسب ها صرفا نمایانگر ظرف بودن با هر علامت دیگه هم میشه نشون داد
در مورد ایزوله بودن محیط خب دقیقا نمیدونم چطوری انرژی ای که نمیدونم چیه رو جلوش رو بگیرم صرفا به کابیننت تاریک دور از منبع های گرمایی که با یه لایه فویل المینومی پوشونده شده بود بسنده کردم
مورد بعد یک ازمایش ساده در وسع یک فرد تنها و یک مجموعه علمی صرفا برای مثال و جهت دادن به تاپیک بودو البته تمام نقد هاتون وارده فکر کنم بعد از اعمال مشکلات باید یه پست راهنمایی در باره ازمایشات علمی برای ارجا دادن کاربران ایجاد کنم از شما درخواست میکنم خودتون هم یک موضوع رو پیگیری کنید تا بتونیم از شما یاد بگیریم

پیمان اکبرنیا
04-03-2015, 04:11 PM
خب به نظرم اینکه افراد مختلف بخواهند آزمایش رو در شرایط مختلف انجام بدهند از شرایط استاندارد دور میشیم ولی خب با این وجود باز هم اگه تکرار بشه بد نیست در هر صورت به عنوان یک سرگرمی خوبه :)

در مورد ایزوله بودن هم چون نمیدونیم دقیقا داریم از چی صحبت می کنیم نمیتونیم جلوش رو با فویل یا هر چیز دیگری بگیریم :) دقیقا نکته اینجاست که این چیزی که اسمش رو میگذاریم انرژی اصلا نمیدونیم هست یا نه یا اگه هست چیه.

مثل این میمونه که من ادعا کنم یک موجود نامرئی در اتاق وجود داره که وقتی من روی قوطی می نویسم بد باعث تحریک پرتقال و کپک زدن اون میشه. این فرضیه چون ابطال پذیر نیست و قابل بررسی هم نیست نمیشه در مورد اظهار نظر کرد و لذا علمی حساب نمیشه. چون 1000 نفر میتونن عوامل غیر قابل اندازه گیری مثل این رو مطرح کنند :)

yperseusy
04-03-2015, 07:29 PM
من یه مستند دیدم به اسم اعجاز آب... که نشون میداد وقتی برای آب صدا های مطبوع نواخته میشه ملکول های آب یه شکل های زیبا به هم پیوند میخورند و کریستال های آب بسیار زیبا میشند و وقتی صدا های ناهنجار برای آب نواخته میشه کریستال ها شکل های نا موزون به خودشون میگیرند. من خودم هم این رو امتحان کردم تو خونه و درست همین اتفاق افتاد.اما هر جا رو گشتم توضیح علمی برای این قضیه پیدا نکردم.

http://up.avastarco.com/images/os1u5u6hufc494e4mivv.jpg

sesto
04-03-2015, 11:18 PM
من یه مستند دیدم به اسم اعجاز آب... که نشون میداد وقتی برای آب صدا های مطبوع نواخته میشه ملکول های آب یه شکل های زیبا به هم پیوند میخورند و کریستال های آب بسیار زیبا میشند و وقتی صدا های ناهنجار برای آب نواخته میشه کریستال ها شکل های نا موزون به خودشون میگیرند. من خودم هم این رو امتحان کردم تو خونه و درست همین اتفاق افتاد.اما هر جا رو گشتم توضیح علمی برای این قضیه پیدا نکردم.

http://up.avastarco.com/images/os1u5u6hufc494e4mivv.jpg

اره یادمه انگار یه محقق ژاپنی بود
درسته اینم یه جرقه دیگه بود برام واقعا باید یه منطقی باشه
هیچ کدوم از نیروی های شناخته شده همچین تاثیری نداره
پس چی میتونه باشه به معنای واقعی برام سواله

محمد فتحی
04-03-2015, 11:32 PM

http://up.avastarco.com/images/os1u5u6hufc494e4mivv.jpg (http://up.avastarco.com/images/os1u5u6hufc494e4mivv.jpg)

سلام.
من هم این را در مستندی دیدم که نشون داده شد علاوه بر این که صدا ها تاثیر دارند نام ها واسم هایی که به اون ها نسبت داده می شه هم تاثیر دارند. حالا این که آیا تغییر شکل مولکول های آب تاثیری بر خواص داره یا نه را نمی دونم اما اگر داشته باشه...پرتقال هم بیشترش آبه دیگه؟

yperseusy
04-04-2015, 01:25 PM
سلام.
من هم این را در مستندی دیدم که نشون داده شد علاوه بر این که صدا ها تاثیر دارند نام ها واسم هایی که به اون ها نسبت داده می شه هم تاثیر دارند. حالا این که آیا تغییر شکل مولکول های آب تاثیری بر خواص داره یا نه را نمی دونم اما اگر داشته باشه...پرتقال هم بیشترش آبه دیگه؟

چون بیشتر یه پر پرتقال آب هست واسه همین موضوعی که اشاره کردم به اون شکل در میاد و کاملا مرتبط به هم هستند این دو موضوع.

mohsen4465
04-04-2015, 04:19 PM
آقا سجاد چون آزمایش فقط یکبار انجام شده اصلاً نمیشه نظر داد ولی خب چند تا سوال:

زمانی که پرتغال‌ها رو تو ظرف میذاشتید دستتون دستکش بود؟ دستکش استریل بود؟ اگه از دستکش استفاده نکردید با کدوم دستتون پرتغال بد رو تو ظرفش گذاشتید؟ دست راست ممکنه آلوده تر باشه برای همین آزمایش باید تکرار کنید. ضمناً بهتره که از پنس برای کل آزمایش استفاده کنید.

مثل این میمونه که من ادعا کنم یک موجود نامرئی در اتاق وجود داره که وقتی من روی قوطی می نویسم بد باعث تحریک پرتقال و کپک زدن اون میشه. این فرضیه چون ابطال پذیر نیست و قابل بررسی هم نیست نمیشه در مورد اظهار نظر کرد و لذا علمی حساب نمیشه. چون 1000 نفر میتونن عوامل غیر قابل اندازه گیری مثل این رو مطرح کنند :)

- شعاع اثر گذاری نوشته "خوب" یا "بد" چقدر است؟ از کجا می‌دانیم انرژی خوب فقط توی ظرف خودش اثر میگذارد و روی ظرف بغلی اثر ندارد؟ من می‌توانم ادعا کنم که در دفتر مشق خواهر همسایه بغلی شما 10 با نوشته شده بد و اون دفتر مشق به یکی از ظرفها نزدیک تر بوده است و نتایج آزمایش را مختل کرده است. چگونه می توانید حرف من را نقض کنید. ممکن است من ادعا کنم برآیند حرفهای خوب و بد جهان روی هر پرتقال تاثیر گذار است و برآیند انرژی های خوب و بد موجب فساد پرتقال می شود که در این حالت خاص برآیند روی ظرفی که روش نوشتید بد اثر گذاشته است :) آیا حرف من ابطال پذیر است؟
سلام آقای اکبرنیا خیلی خوشحال شدم از اینکه که دوباره به فورام برگشتین :)
دلمون برای پست هاتون تنگ شده بود. :hope my fake smile

شاید درست نباشه تو همین پست اول ولی خب من طبق معمول مخالفم. :دی:دی

چیزی که قراره تأثیرش روی پرتغال‌ها بررسی بشه تأثیر مغز و افکار مغزیه و خود برچسب هیچ تأثیری روی پرتغال مسلماً نداره جز اینکه باعث میشه ما بفهمیم کدوم بده کدوم خوبه. بنابراین دفتر مشق دختر همسایه هیچ تأثیری روی پرتغال های ما نداره :دی مگر اینکه در مورد آزمایش پرتغال ها بهش گفته باشیم و اونهم تو ذهنش به ظروف بد و خوب پرتغال فکر کنه.

اگر واقعاً اینطور باشه احتمالاً ارتعاشات محیطی به تشکیل هسته تبلور در آب کمک میکنن.

sesto
04-04-2015, 06:35 PM
آقا سجاد چون آزمایش فقط یکبار انجام شده اصلاً نمیشه نظر داد ولی خب چند تا سوال:

زمانی که پرتغال‌ها رو تو ظرف میذاشتید دستتون دستکش بود؟ دستکش استریل بود؟ اگه از دستکش استفاده نکردید با کدوم دستتون پرتغال بد رو تو ظرفش گذاشتید؟ دست راست ممکنه آلوده تر باشه برای همین آزمایش باید تکرار کنید. ضمناً بهتره که از پنس برای کل آزمایش استفاده کنید.

سلام آقای اکبرنیا خیلی خوشحال شدم از اینکه که دوباره به فورام برگشتین :)
دلمون برای پست هاتون تنگ شده بود. :hope my fake smile

چیزی که قراره تأثیرش روی پرتغال‌ها بررسی بشه تأثیر مغز و افکار مغزیه و خود برچسب هیچ تأثیری روی پرتغال مسلماً نداره جز اینکه باعث میشه ما بفهمیم کدوم بده کدوم خوبه. بنابراین دفتر مشق دختر همسایه هیچ تأثیری روی پرتغال های ما نداره :دی مگر اینکه در مورد آزمایش پرتغال ها بهش گفته باشیم و اونهم تو ذهنش به ظروف بد و خوب پرتغال فکر کنه.

اگر واقعاً اینطور باشه احتمالاً ارتعاشات محیطی به تشکیل هسته تبلور در آب کمک میکنن.

اره ازمایشو یک بار انجام دادمولی قراره تعدادو ببرم بالا ه چند نفر دیگه هم سپردم که انجام بدن
بعد از نظر الودگب مشکلی نیست . از دستکش استریل و پنس استفاده کردم برای جلوگریری از الودگی ناخواسته هرکاری رو که شد انجام دادم..... بعد یه سرچ کردم تو اینترنت ازمایش های مشابهی توسط اماتور ها انجام شده احتمال داره نتایج منفی رو منظور نکرده باشن ولی نتایج مثبت خیلی زیاد بوده

پیمان اکبرنیا
04-04-2015, 09:16 PM

خب این چیزهایی که میگید که ابطال ناپذیر بودنش رو بیشتر می کنه :) ایشون حداقل میگن نوشته خوب یا بد موثره شما میگید اون موثر نیست تاثیر مغز و افکار مغزیه. این چطور قابل اندازه گیریه؟ یعنی اگر کسی فکر کنه یک ظرف خوبه و دیگری فکر کنه بده اثر هم رو خنثی می کنه؟ چطور میشه اثر اذهان مردم رو روش اندازه گیری کرد؟ تاثیر نیروی مغز کی بیشتره و اصلا چه عواملی شدت اثر مغزی را تعیین می کنه؟ برداشت هر کس از خوبی و بدی متفاوته و این رو چطور باید تاثیر بدیم؟ اگر آدم خبیثی به چشم خوب بهش نگاه کنه نتیجه اش چیه؟ اگر آدم پاک طینتی بگه بده چی میشه؟ این سوالات و این اثرات قابل اندازه گیری و ابطال پذیری نیستند. 1000 نفر میتونند درباره فساد پرتقال نظریه بدهند و نظرشون هم درست به نظر برسه چون دارند توجیح می کنند.

آیا نظریه ما قابلیت پیش بینی داره؟ میتونه بگه در صورت چقدر فکر کردن به خوبی و بدی در چه مدت چند گرم پرتقال فاسد میشه؟ میشه چارچوب منطقی برای این نظریه درآورد و توسعه اش داد؟

سوالات زیادی هست که برای من بدون جوابه :)

و اما در مورد آب و اعجاز آب و اینها دو مقاله زیر را بخونید:

شعور آب (http://www.gomaneh.com/1416/%D8%B4%D8%B9%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D8%A8-%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D9%85-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%AF%D8%AC/)

شعور آب 2 (http://www.hupaa.com/20120602063500001/%D9%81%D9%87%D9%85-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B9%D9%84%D9%85-%D9%88-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-4)

mohsen4465
04-04-2015, 09:46 PM
خب این چیزهایی که میگید که ابطال ناپذیر بودنش رو بیشتر می کنه :) ایشون حداقل میگن نوشته خوب یا بد موثره شما میگید اون موثر نیست تاثیر مغز و افکار مغزیه. این چطور قابل اندازه گیریه؟ یعنی اگر کسی فکر کنه یک ظرف خوبه و دیگری فکر کنه بده اثر هم رو خنثی می کنه؟ چطور میشه اثر اذهان مردم رو روش اندازه گیری کرد؟ تاثیر نیروی مغز کی بیشتره و اصلا چه عواملی شدت اثر مغزی را تعیین می کنه؟ برداشت هر کس از خوبی و بدی متفاوته و این رو چطور باید تاثیر بدیم؟ اگر آدم خبیثی به چشم خوب بهش نگاه کنه نتیجه اش چیه؟ اگر آدم پاک طینتی بگه بده چی میشه؟ این سوالات و این اثرات قابل اندازه گیری و ابطال پذیری نیستند. 1000 نفر میتونند درباره فساد پرتقال نظریه بدهند و نظرشون هم درست به نظر برسه چون دارند توجیح می کنند.

آیا نظریه ما قابلیت پیش بینی داره؟ میتونه بگه در صورت چقدر فکر کردن به خوبی و بدی در چه مدت چند گرم پرتقال فاسد میشه؟ میشه چارچوب منطقی برای این نظریه درآورد و توسعه اش داد؟

سوالات زیادی هست که برای من بدون جوابه :)
بله حرفاتون رو قبول دارم اما هدف صرفاً اینه که بفهمیم اصن اثر داره یا نه. حالا به چه شکل و چه میزان مهم نیست. چون دو جور مختلف در مورد دو ظرف مختلف داریم فکر میکنیم پس اگه اثر گذار باشه باید مشخص بشه. حالا مقدارش چقدره مهم نیست. ضمناً در این مورد هم با آقا سجاد گفتگو کردم که شاید مغز ما هیچ تأثیری در حالت عادی نذاره ولی امواج مغزی شخص دیگری قویتر باشه. مثلاً کسانی که بلدن هیپنوتیزم انجام بدن شاید امواج مغزیشون قویتر باشه و مغز اونها روی این آزمایش ما اثر خودشون نشون بده.

================================================== =================

میگم حالا آقا سجاد چرا انقدر وقتمون رو بگیریم و منتظر پوسیدن پرتغال بمونیم. اینهمه آزمایش برای سنجش که سرعتشون هم بیشتره. مثلاً میتونیم یک مدار الکتریکی طراحی کنیم و بعد اونو به یک آمپرسنج حساس وصل کنیم. بعد سعی کنیم شدت جریان رو در داخل اون با افکارمون تغییر بدیم. مثلاً یه بار بگیم این مدار جریانش خیلی زیاده و هی مدام به خودمون اینو بگیم... بنظرتون آمپرسنج ممکنه عدد بیشتری رو در این لحظه نشون بده؟!!! (من که بعید میدونم :39: )

sesto
04-04-2015, 10:20 PM
بله حرفاتون رو قبول دارم اما هدف صرفاً اینه که بفهمیم اصن اثر داره یا نه. حالا به چه شکل و چه میزان مهم نیست. چون دو جور مختلف در مورد دو ظرف مختلف داریم فکر میکنیم پس اگه اثر گذار باشه باید مشخص بشه. حالا مقدارش چقدره مهم نیست. ضمناً در این مورد هم با آقا سجاد گفتگو کردم که شاید مغز ما هیچ تأثیری در حالت عادی نذاره ولی امواج مغزی شخص دیگری قویتر باشه. مثلاً کسانی که بلدن هیپنوتیزم انجام بدن شاید امواج مغزیشون قویتر باشه و مغز اونها روی این آزمایش ما اثر خودشون نشون بده.

================================================== =================

میگم حالا آقا سجاد چرا انقدر وقتمون رو بگیریم و منتظر پوسیدن پرتغال بمونیم. اینهمه آزمایش برای سنجش که سرعتشون هم بیشتره. مثلاً میتونیم یک مدار الکتریکی طراحی کنیم و بعد اونو به یک آمپرسنج حساس وصل کنیم. بعد سعی کنیم شدت جریان رو در داخل اون با افکارمون تغییر بدیم. مثلاً یه بار بگیم این مدار جریانش خیلی زیاده و هی مدام به خودمون اینو بگیم... بنظرتون آمپرسنج ممکنه عدد بیشتری رو در این لحظه نشون بده؟!!! (من که بعید میدونم :39: )
به یه ابزار دقیق الکترونیکی بعد از حرف های اقای اکبرنیا در مورد اندازه گیری فکر کردم ولی دانش کافیشو ندارم که بخوام همچین قطعه ای طراحی کنم
ولی پیشنهاد خوبیه اگر کسی بتونه طراحی کنه میتونیم با تکرار بالا برای اشخاص زیادی ازمایش رو انجام بدیم و تعداد رو مقایسه کنیم
اینطوری هم میتونیم بود و نبودشو اثبات کنیم و در صورت بودنش میتونیم با دقت نه چندان بالا میتونیم از یک فرد خاص (مثل خودم ) به عنوان مقیاس اندازه گیری استفاده کنیم . مثلا اگه به یه چیز خاص فکر کنه این میشه یه واحد سجاد یا یه واحد سستو :d
حالا کسی میتونه همچین چیزی طراحی کنه توی کاربرا ؟؟؟؟؟

mohsen4465
04-07-2015, 02:43 PM
به یه ابزار دقیق الکترونیکی بعد از حرف های اقای اکبرنیا در مورد اندازه گیری فکر کردم ولی دانش کافیشو ندارم که بخوام همچین قطعه ای طراحی کنم
ولی پیشنهاد خوبیه اگر کسی بتونه طراحی کنه میتونیم با تکرار بالا برای اشخاص زیادی ازمایش رو انجام بدیم و تعداد رو مقایسه کنیم
اینطوری هم میتونیم بود و نبودشو اثبات کنیم و در صورت بودنش میتونیم با دقت نه چندان بالا میتونیم از یک فرد خاص (مثل خودم ) به عنوان مقیاس اندازه گیری استفاده کنیم . مثلا اگه به یه چیز خاص فکر کنه این میشه یه واحد سجاد یا یه واحد سستو :d
حالا کسی میتونه همچین چیزی طراحی کنه توی کاربرا ؟؟؟؟؟

روش اندازه گیری دقیق با ابزار الکترونیکی رو به روش‌های خیلی زیادی میشه انجام داد. چرا که مدارهای الکتریکی رو به شکل های مختلف میشه با محیط درگیر کرد. برای مثال یک ترازوی الکترونیکی دقیق هم میتونه خیلی راحت اندازه گیری که ما میخوایم رو انجام بده. برای مثال یدونه از همون پرتغال رو روی کفه ترازو میذاریم و بعد از بستن درب ترازو سعی میکنیم با تمرکز فکری وزن دونه پرتغال رو کم یا زیاد کنیم. از حسگرهای دیگری هم میشه استفاده کرد. فقط دستگاه باید بطوری ساخته بشه که قابلیت اندازه‌گیری تا حد ممکن کوچکترین تغییرات رو داشته باشه. چرا که اگر هم که امواج مغزی ذهن ما بر روی محیط تأثیر بذارن این تأثیر مسلماً بایستی بسیار بسیار کمتر از چیزی باشه که ما بتونیم با چشممون اون رو ببینیم که در غیر اینصورت مطمئناً در طول زندگی روزمره خودمون همگی به تأثیر اون بر محیط اطراف یقین حاصل می‌کردیم.

sesto
04-08-2015, 06:08 PM
روش اندازه گیری دقیق با ابزار الکترونیکی رو به روش‌های خیلی زیادی میشه انجام داد. چرا که مدارهای الکتریکی رو به شکل های مختلف میشه با محیط درگیر کرد. برای مثال یک ترازوی الکترونیکی دقیق هم میتونه خیلی راحت اندازه گیری که ما میخوایم رو انجام بده. برای مثال یدونه از همون پرتغال رو روی کفه ترازو میذاریم و بعد از بستن درب ترازو سعی میکنیم با تمرکز فکری وزن دونه پرتغال رو کم یا زیاد کنیم. از حسگرهای دیگری هم میشه استفاده کرد. فقط دستگاه باید بطوری ساخته بشه که قابلیت اندازه‌گیری تا حد ممکن کوچکترین تغییرات رو داشته باشه. چرا که اگر هم که امواج مغزی ذهن ما بر روی محیط تأثیر بذارن این تأثیر مسلماً بایستی بسیار بسیار کمتر از چیزی باشه که ما بتونیم با چشممون اون رو ببینیم که در غیر اینصورت مطمئناً در طول زندگی روزمره خودمون همگی به تأثیر اون بر محیط اطراف یقین حاصل می‌کردیم.

اره به نظر منم تاثیرش اونقدر ناچیز هست که طبق متون و مقاله های قانون جذب نیاز به تداوم بالا داره راه های زیادی میشه انجام داد ولی یه راه مخوایم که مقایس بندیش اسون باشه و وسیله تست رو بشه جابه جا کرد ترازو های حساس خیلی حساسن از نظر مقاومت دربرابر جابه جایی هم همین طور... به نظرم اون مدار الکتریکی بهتره فقط میمونه طراحی و ساختش دیگه
احتمالا بعد از این سری ازمایش ها میتونیم به همه ثابت کنیم که این هست یا نیست

r.soltanikhah
07-23-2015, 09:08 AM
سلام دوستان بحث جالبیه قابل به ذکره این مورد،از جمله سوالاتیه که هیچگونه راه حل علمی دقیق و سنجش پذیری تا حالا براش ذکر نشده، در رابطه با بحث قانون جذب و نیروهای مختلف موثر بر این وضعیت و همچنین درباره تاثیر انرژی ذهن بر اشیاء و همچنین وجود یا عدم وجود هوش در پرتقال یا هر مورد آزمایشی دیگر هم اطلاعات دقیقی بدست نیامده اگر به نظریه اثر پروانه ای توجهی بکنیم اندیشه آقای اکبرنیا مبنی بر تاثیر دفتر مشق دختر همسایه و یا هر نیروی موثر دیگری میتواند صحیح باشد پیشنهاد میکنم دوستان به کتاب جهان هولوگرافیک نوشته مایکل تالبوت نگاهی بندازن...

i am who am i
11-28-2015, 07:50 PM
از این آزمایش صرفا یک نتیجه آماری می توان گرفت اگر به تعداد زیاد تکرار شود. هیچ نتیجه یا دستاورد علمی به دست نمی آید زیرا ذهن انسان و حالتها و قابلیت هایش از حوزه دانش علمی امروزه کاملا خارج است. در جایی خوانده ام که ذهن نمی تواند خودش را شناسایی و آشکار کند و برای شناسایی ذهن باید از آن فراتر رفت که این امر با انجام منظم تمرینات مراقبه و تجربه شخصی امکان پذیر است.

behnam.m126
01-24-2019, 01:16 PM
سلام
آیا با واریابل ، میتونم نور لامپ رو کم و زیاد کنم؟
ممنون میشم پاسخ بدین.