PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقدی بر یادداشت توهین آمیز مجله نجوم !

سینا
11-09-2010, 12:31 PM
با عرض سلام خدمت کلیه سروران گرامی

من به تازگی عضو این سایت شده ام . البته تا قبل از این ؛ فقط خواننده مطالب بودم ولی اتفاقی افتاد که دیگر سکوت را جایز ندیدم .

چند روز پیش شماره 201 مجله نجوم به دستم رسید . در صفحه 14 این شماره آقای شهاب صقری یادداشت توهین آمیزی با عنوان " این پدر های خیالی " نوشته بودند و در آن با زشتی تمام یکی از بزرگان نجوم کشور را با پدر پسر شجاع مقایسه کرده بود و در ذیل یادداشت هم عکسی از پدر پسر شجاع چاپ شده بود .

( راستش دیدن همین عکس برای من کافی بود تا بفهمم مجله نجوم به چه روز های سختی رسیده که برای جلب مخاطب از چاپ هر عکس و مطلبی خودداری نمی کند )

آقای صقری در این یادداشت سخیف خود سوالاتی مطرح کرده بودند که بسیار جای تامل دارد !

ایشان میپرسد :

چه معیاری برای " پدر شدگی " در یک علم وجود دارد و چه مرجعی هست که مدرک " پدریت " میدهد که ما هم برویم و اقدام کنیم ؟

پاسخ من به آقای صقری این است :
جناب آقای صقری , شما دیگر چرا به این موارد گیر میدهید ؟

شما و مجله مطبوعتان که ید طولایی در ساخت عناوین و القاب من درآوردی دارید دیگر چرا ؟

هدف من دفاع از استاد محترمی که آقای صقری چهره ایشان را تخریب کرده نیست ولی رفتارهای اهانت آمیز در جامعه علمی خیلی زشت است .

آقای صقری ,

کمی گردن مبارک را بچرخانید و اطراف خود را ببینید
آقایی را پیدا نمی کنید که با داشتن یک فقره مدرک دیپلم ! گاهی عنوان کارشناس نجوم میگیرد گاهی پژوهشگر کسوف گاهی ژورنالسیت علمی و حتی گاهی دانشمند ؟
باز فرد دیگری را نمی یابید که با داشتن لیسانس ریاضی , " کارشناس نجوم " میشوند ؟
به ریزه خواران اطرافتان هم عناوین کم و بیش مشابهی هبه میفرمایید

خودتان قضاوت کنید ؛

به قول شما مدرک " پدریت " معیار و مبنای مشخصی ندارد اما حد اقل آن استاد محترم دارای 2 مدرک معتبر
دانشگاهی از ایران و انگلستان هستند و استاد دانشگاه .
ولی مدرک " کارشناسی " که اتفاقآ معیار دارد
آدم باید برود د انشگاه لیسانس نجوم بگیرد تا بشود " کارشناس نجوم "
دوستان دیپلمه شما از ماهنامه نجوم مدرک کارشناسی گرفته اند یا برنامه آسمان شب ؟
( حد اقل 3 نفر از همکارانتان را میشناسم که دقیقآ همین شرایط را دارند ! )
به نظر شما پژوهشگر هم احیانآ با توریست علمی یا عکاس علمی تفاوت هایی ندارد ؟
مدرک " منجم شناخته شده " را کجا میدهند ؟ یا مثلآ باید چند نفر یک منجم را بشناسند تا او بشود " منجم شناخته شده " ؟
( شاید هم اگر شما و کارشناسانتان ! بشناسید ؛ " شناخته شده " میشود ؟ )

آقای صقری
اگر عنوان پدیریت آن استاد محترم در یک مجله با تیراژ چند هزار تا چاپ میشود , عناوین دوستان شما که برای یک ملتی در برنامه تلویزیونی تان زیر نویس میشود !
حالا اگر بچه های نجومی به قول معروف نجابت میکنند و به شما و دوستانتان گیر نمیدهند , شما باید دست پیش را بگیرید ؟
شاید هم امر بر شما مشتبه شده بود که مجله معظم نجوم , صلاحیت بذل و بخشش عناوین را دارد و حالا که یکی پا کرده در درون کفشتان شاکی شده اید ؟

راستش را بخواهید چاپ چنین مقاله سخیفی آن هم در مجله نجوم را اگر به چشم خودم نمی دیدم هرگز باور نمیکردم .
و این نتیجه گیری هر خواننده بی طرفی است که کسی که اینچنین بی پروا سخن به وهن دیگران میگشاید حتمآ از چیزی به شدت هراسان شده است .
من معتقدم که در این شرایط باید همه جامعه نجومی و بلکه کل جامعه علمی در برابر چنین رفتارهایی موضع گیری کنند وگر نه دیر نیست که مجله نجوم با همین روش سایر افراد را مورد اهانت قرار دهد و هیچکس هم صدایش در نمی آید .

آقای صقری این حرکت شما به زعم من تیر خلاصی بود که خودتان بر پیکر نیمه جان مجله شلیک کردید .

محمدرضا صادقیان
11-09-2010, 01:47 PM
با عرض سلام خدمت کلیه سروران گرامی

من به تازگی عضو این سایت شده ام . البته تا قبل از این ؛ فقط خواننده مطالب بودم ولی اتفاقی افتاد که دیگر سکوت را جایز ندیدم .

چند روز پیش شماره 201 مجله نجوم به دستم رسید . در صفحه 14 این شماره آقای شهاب صقری یادداشت توهین آمیزی با عنوان " این پدر های خیالی " نوشته بودند و در آن با زشتی تمام یکی از بزرگان نجوم کشور را با پدر پسر شجاع مقایسه کرده بود و در ذیل یادداشت هم عکسی از پدر پسر شجاع چاپ شده بود .

( راستش دیدن همین عکس برای من کافی بود تا بفهمم مجله نجوم به چه روز های سختی رسیده که برای جلب مخاطب از چاپ هر عکس و مطلبی خودداری نمی کند )

آقای صقری در این یادداشت سخیف خود سوالاتی مطرح کرده بودند که بسیار جای تامل دارد !

ایشان میپرسد :

چه معیاری برای " پدر شدگی " در یک علم وجود دارد و چه مرجعی هست که مدرک " پدریت " میدهد که ما هم برویم و اقدام کنیم ؟

پاسخ من به آقای صقری این است :
جناب آقای صقری , شما دیگر چرا به این موارد گیر میدهید ؟

شما و مجله مطبوعتان که ید طولایی در ساخت عناوین و القاب من درآوردی دارید دیگر چرا ؟

هدف من دفاع از استاد محترمی که آقای صقری چهره ایشان را تخریب کرده نیست ولی رفتارهای اهانت آمیز در جامعه علمی خیلی زشت است .

آقای صقری ,

کمی گردن مبارک را بچرخانید و اطراف خود را ببینید
آقایی را پیدا نمی کنید که با داشتن یک فقره مدرک دیپلم ! گاهی عنوان کارشناس نجوم میگیرد گاهی پژوهشگر کسوف گاهی ژورنالسیت علمی و حتی گاهی دانشمند ؟
باز فرد دیگری را نمی یابید که با داشتن لیسانس ریاضی , " کارشناس نجوم " میشوند ؟
به ریزه خواران اطرافتان هم عناوین کم و بیش مشابهی هبه میفرمایید

خودتان قضاوت کنید ؛

به قول شما مدرک " پدریت " معیار و مبنای مشخصی ندارد اما حد اقل آن استاد محترم دارای 2 مدرک معتبر
دانشگاهی از ایران و انگلستان هستند و استاد دانشگاه .
ولی مدرک " کارشناسی " که اتفاقآ معیار دارد
آدم باید برود د انشگاه لیسانس نجوم بگیرد تا بشود " کارشناس نجوم "
دوستان دیپلمه شما از ماهنامه نجوم مدرک کارشناسی گرفته اند یا برنامه آسمان شب ؟
( حد اقل 3 نفر از همکارانتان را میشناسم که دقیقآ همین شرایط را دارند ! )
به نظر شما پژوهشگر هم احیانآ با توریست علمی یا عکاس علمی تفاوت هایی ندارد ؟
مدرک " منجم شناخته شده " را کجا میدهند ؟ یا مثلآ باید چند نفر یک منجم را بشناسند تا او بشود " منجم شناخته شده " ؟
( شاید هم اگر شما و کارشناسانتان ! بشناسید ؛ " شناخته شده " میشود ؟ )

آقای صقری
اگر عنوان پدیریت آن استاد محترم در یک مجله با تیراژ چند هزار تا چاپ میشود , عناوین دوستان شما که برای یک ملتی در برنامه تلویزیونی تان زیر نویس میشود !
حالا اگر بچه های نجومی به قول معروف نجابت میکنند و به شما و دوستانتان گیر نمیدهند , شما باید دست پیش را بگیرید ؟
شاید هم امر بر شما مشتبه شده بود که مجله معظم نجوم , صلاحیت بذل و بخشش عناوین را دارد و حالا که یکی پا کرده در درون کفشتان شاکی شده اید ؟

راستش را بخواهید چاپ چنین مقاله سخیفی آن هم در مجله نجوم را اگر به چشم خودم نمی دیدم هرگز باور نمیکردم .
و این نتیجه گیری هر خواننده بی طرفی است که کسی که اینچنین بی پروا سخن به وهن دیگران میگشاید حتمآ از چیزی به شدت هراسان شده است .
من معتقدم که در این شرایط باید همه جامعه نجومی و بلکه کل جامعه علمی در برابر چنین رفتارهایی موضع گیری کنند وگر نه دیر نیست که مجله نجوم با همین روش سایر افراد را مورد اهانت قرار دهد و هیچکس هم صدایش در نمی آید .

آقای صقری این حرکت شما به زعم من تیر خلاصی بود که خودتان بر پیکر نیمه جان مجله شلیک کردید .

سلام.
منم واقعا متاسفم برای مجله ای که ادعای علمی بودنش میشه و اعلام میکنه مجله های رغیب علمی نیستند... (و این شایعه به جایی رسید که فردی از تهران به دفتر آن مجله میره و شکایت میکنه که چرا شما که مجله علمی نیستین ادعای علمی بودن می کنین... که خوشبختانه با صبر و حوصله یکی از مسئولین مجله مذکور و مقایسه دو مجله آن فرد از قضاوت خودش سخت پشیمون میشه...)
بازم حرف هایی هست برای گفتن،اما ای کاش مسئولینی از دو مجله اینجا حضور و از خودشون دفاع میکردن.
من این موضوع رو از دیدار آقای نیرومندی با مسئول مجله علمیی در نمایشگاه مطبوعات تهران متوجه شدم و جدا جاخوردم که از مجله نجوم چنین کاری واقعا بعید بود.اما به قول کاربرسینا مجله نجوم با چاپ چنین متن توهین آمیزی آخرین امیدهای خودش رو از دست داد...
حرف برای گفتن زیاده اما ازم خواستن که نگم...
واقعا باید نگران آینده نجوم بود...

Edwin
11-09-2010, 02:06 PM
راستش من هم که این مطلب را دیدم جا خوردم . با شناختی که از جناب آقای دکتر منصوری دارم این کار از مجله نجوم خیلی بعید بود ( البته قطعآ آقای دکتر منصوری در جریان تک تک مطالب نیستند ولی به هر حال صاحب امتیاز مجله هستند )

موضوع سر احترام به یکدیگر است . همه میدانیم منظورشان با چه کسی است .

حد اقل بهتر بود به خاطر سنشان هم که شده رعایت می کردند .

رویا افشار
11-09-2010, 02:36 PM
اگر یه ذره منطقی فکر کنیم می بینیم بخشی از حرف های آقای صقری خیلی هم درسته، فقط نحوه ی بیان و نثر ایشونه که خیلی چالش بر انگیز شده.
پس اگر می خواید صحبت کنید در مورد نحوه ی بیان آقای صقری بنویسید.

من ارتباطات خوندم و سالهاست کار مطبوعاتی می کنم. بذارید خیالتونو راحت کنم. با این نوع نگاه کردن، جامعه ی علمی، رسانه ها و خود ما به هیچ جا نمی رسیم.
اصلاً یک سوال : رسالت یک رسانه یا یک مجله ی علمی چیه؟
رسالت و هدف یک مجله ی علمی؛ آموزش، خبر و اطلاع رسانیه.
خب هر کس این کارو به شکلی که دوست داره انجام میده. به شکلی انجام میده که فکر می کنه بهتر نتیجه میده.
ین رو به همه می گم : یاد بگیریم طاقت انتقاد رو داشته باشیم و بتونیم اونو جواب بدیم.
این نوشته اسمش بی ادبی نیست. لطفاً یه نگاهی به بزرگترین مجلات علمی، خبرگزاری ها و روزنامه های دنیا بندازین.
چارچوب ها و تعصبات ذهنی فکر مارو راکد می کنه.
آقای سینا به جای اینکه در چند فروم ثبت نام کنید و این مطلب را بیان کنید کمی بیشتر به اصل ماجرا فکر می کردید.
چرا ما ایرانی ها یاد گرفتیم به همه چیز مطلق نگاه کنیم؟ مثلاً این مطلب در همه ی عرصه های سیاسی به طور کامل دیده می شه!
جامعه ی علمی ما هم از این قائده مستثنا نیست.
سعی کنید به هر چیز با دید منطقی نگاه کنید و در پی آن نباشید که آن را سیاه یا سفید کنید. گاهی وقتا لازمه بدونیم خیلی از چیز های خوب، بدی هایی هم دارن و خیلی از چیزهایی که ما بد می دونیم، خوبی هایی دارن که بهش توجه نکردیم.

سینا
11-09-2010, 02:54 PM
خانم افشار عزیز

مسئله بر سر 2 مورد است :

1 - اصولآ طرز بیان و مسخره کردن آقای صقری بسیار زشت و زننده است ( آیا به نظر شما درست است که چنین استادی را با پدر پسر شجاع مقایسه کنند ؟؟ )

2 - موضوع مهمتر این است که چیزی که الآن آقایان را ناراحت کرده در حقیقت رویه ای است که پایه گذار آن خودشانند !

به نظر شما این صحیح است که یک نفر را با مدرک دیپلم زیر نویس کنند " کارشناس نجوم " ؟؟

به نظر شما این صحیح است که کسی را که رفته از کسوف عکاسی کرده , بگویند " پژوهشگر و دانشمند " ؟ آن وقت چه جوابی به انشتین و هانتینگتون خواهیم داد !

بحث سر این است که کسی که رطب خورده منع رطب میکند !!

رویا افشار
11-09-2010, 03:04 PM
یه چیز دیگه :
اگر جوابیه ای برای این مطلب آقای صقری دارید چرا به جای اینکه به اصل مطلب برسید میاید میگید :
"آقای صقری شما چرا به اینجور مطائل گیر میدید؟"
به قول سعدی :
"ای برادر قصه چون پیمانه است/ معنی اندر آن به سان دانه است
دانه ی معنی بگیرد مرد عقل/ ننگرد پیمانه زا گر گشت نقل"

مهم نیست آقای صقری گیر میدهند (به قول آقای سینا) یا من، شما گیر می دهید یا هر کس دیگر. سابقه ی مجله ی نجوم چه ربطی به این دارد که نتواند بعضی از حقایق را به زبانی خاص بیان کند. اصلاً فرض می کنیم مجله ی نجوم سیاه ترین سابقه ی ممکنه را داشته باشد. آیا اگر یک فرد بد سابقه به شما حرفی بزند سعی می کنید برای قانع کردن او سابقه اش را به رخش بکشید. اگر استدلالی دارید بسم الله. بگید. با استدلال منطقی و بیان حقایق بیاید جلو اونوقت همه حتی خود من هم قانع می شن.

نکته 2 : اگر حرفی منطقی و صحیح باشه، درسته و اگر حرفی غیر منطقی و غلط باشه، صحیح نیست. غلط، غلطه و درست، درست. حالا گوینده هر کی می خواد باشه!

رویا افشار
11-09-2010, 03:09 PM
خانم افشار عزیز

مسئله بر سر 2 مورد است :

1 - اصولآ طرز بیان و مسخره کردن آقای صقری بسیار زشت و زننده است ( آیا به نظر شما درست است که چنین استادی را با پدر پسر شجاع مقایسه کنند ؟؟ )

2 - موضوع مهمتر این است که چیزی که الآن آقایان را ناراحت کرده در حقیقت رویه ای است که پایه گذار آن خودشانند !

به نظر شما این صحیح است که یک نفر را با مدرک دیپلم زیر نویس کنند " کارشناس نجوم " ؟؟

به نظر شما این صحیح است که کسی را که رفته از کسوف عکاسی کرده , بگویند " پژوهشگر و دانشمند " ؟ آن وقت چه جوابی به انشتین و هانتینگتون خواهیم داد !

بحث سر این است که کسی که رطب خورده منع رطب میکند !!

خب حالا درست شد :
پس هدف شما اینه که بگید چرا رطب خورده منع رطب کرده و این نیست که حرف مجله نجوم یا نحوه ی بیانش غلطه. (طبق فرمایش خودتون)
حالا رطب خورده منع رطب کرده، شما چرا نارحتید.

این رو هم بگم که وقتی شما میگید رطب خورده منع رطب نمی کنه. با این حرفتون میگید که : قبول دارید رطبی از طرف هر دو طرف خورده شده (پس یعنی حرف آقای صقری تا حدی درسته)
این جمله ی بالارو من نگفتم، شما گفتید.
شما حتی در حرف های خودتون هم تناقض دیده می شه دوست عزیز.

سینا
11-09-2010, 03:33 PM

.

دوست عزیز فکر کنم شما دارید از طرف مجله مطلب میزنید ... بسیار خب . هدف من هم همین بود که شما رو مجاب به پاسخگویی کنم .

شما چرا از طرف من حرف میزنید ؟؟

من معتقذم که مجله هم توهین آمیز نوشته و هم اصولآ حق ایراد گرفتن از این ماجرا رو نداره !

حرف من اینه " چه قبول داشته باشیم آقای ..... پدر نجوم آماتوری هست چه قبول نداشته باشیم . حق نداریم کسی رو مسخره کنیم "

ضمن اینکه از همه بد تر اینه که کسی بیاد این کار رو بکنه که خودش ید طولایی در این زمینه داشته و داره !

دوستان کجای حرف من غیر منطقیه ؟

م.ح.اربابی فر
11-09-2010, 03:33 PM
من خیلی گذرا این مطلب مجله را خوندم چون باید تحویل شخص دیگری می دادمش و مجبور بودم در اتوبوس بخوانمش .
بگذریم ...
بنده متاسفانه خیلی شناختی نسبت به این استاد محترم ندارم فقط در حد چند مصاحبه از ایشان خوانده ام و بس.
اما این نکته جناب ضقری اگرچه به نظر دوستان درست بیان نشده و توهین آمیز به نظر می رسد ( وشاید واقعا این چینین باشد) اما تا حدی راست می گویند.
روز پژوهش پارسال در فرهنگسرای خانواده همایشی بود به نام همین روز. از استاد صیاد هم دعوت شده بود که برای سخنرانی درباره تقویم بیایند. مجری گفت از پدر تقویم ایران خواهش می کنم به روی سن بیایند.
استاد بعد از سلام و بسم الله گفت: تورو خدا به من نگویید پدر تقویم ... بابا پدر تقویم کس دیگری است .... اینها بعدا برای ما شر می شود و ...
یا همین ماجراهای عکس دکتر حسابی و انیشتین که هی صدا کرد و ...
بعضی افراد برای تملق و چاپلوسی عناوینی را به برخی اشخاص می دهند که دهان به دهان می گردد و جاودانه می شود.
یادتان هست آقای خیابانی در مراسمی آقای علی آبادی را پدر ورزش ایران نامیدند. بعد هم چند روزنامه آن را تیتر کردند. آیا علی آبادی واقعا پدر ورزش بود؟!
این فقط مثال بود و خواهشا نفرمایید علی آبادی را ایشان مقایسه می کنید. شاید منظور جناب صقری هم این گونه لقب دادن ها باشد

م.ح.اربابی فر
11-09-2010, 03:36 PM
مطلب بعدی این که کار بد، بد است و بدتر آن است که من کار بدی را انجام دهم و شما را نهی کنم از انجام آن
البته بهتر بود فقط به نقد این مطلب پرداخته می شد و مسائل دیگر وارد این بحث نمی شد

رویا افشار
11-09-2010, 03:51 PM
دوست عزیز فکر کنم شما دارید از طرف مجله مطلب میزنید ... بسیار خب . هدف من هم همین بود که شما رو مجاب به پاسخگویی کنم .

شما چرا از طرف من حرف میزنید ؟؟

من معتقذم که مجله هم توهین آمیز نوشته و هم اصولآ حق ایراد گرفتن از این ماجرا رو نداره !

حرف من اینه " چه قبول داشته باشیم آقای ..... پدر نجوم آماتوری هست چه قبول نداشته باشیم . حق نداریم کسی رو مسخره کنیم "

ضمن اینکه از همه بد تر اینه که کسی بیاد این کار رو بکنه که خودش ید طولایی در این زمینه داشته و داره !

دوستان کجای حرف من غیر منطقیه ؟

اینجای حرف شما غیر منطقیه که تو پست اول گفتید بحث سر رطب و رطب خردنه و الان می گید حق نداریم کسی رو مسخره کنیم.
جواب قضیه ی رطب و رطب خوردن رو که کاملاً روشن گفتم. اگر می گویید بحث سر این است که رطب خورده منع رطب نمی کنه پس اولا قبول دارید حرف مجله درسته ولی چون خودش هم به این قضیه دچاره حق حرف زدن نداره، دوماً می گید بحث سر اصل موضوع، محتوای اون و نحوه ی بیان نیست.
حالا می گید مسئله مسخره کردن. قبول من از این اشتباهات شما در بحث چشم پوشی می کنم و جواب حرف دوم شمارو می دم.
شما میگید حق نداریم کسی رو مسخره کنیم؛ یعنی، بازهم مسئله اصل حرف آقای صقری نیست. اما جواب :
همون طور که گفتم رسالت و هدف یک مجله ی علمی اطلاع رسانی و انتقال اطلاعات صحیح علمیه.
هر مجله ای برای این کار روشی داره.
این هنر یک مجلس که با یک ستون نوشته چنین تب و تابی در جامعه ی نجومی راه بندازه و در آخر هم به هدفش برسه.
حالا شما با این روش بیان مخالفید.

خب پس یک تاپیک درست کنید توش بزنید من از نثر مجله نجوم و منش و روش این مجله خوشم نمیاد.

در ضمن بنده هم مثل بقیه ی دوستان منتظر اضهار نظر خود دوستان مجله نجومی هستم.

mahsa-m65
11-09-2010, 03:52 PM
سلام دوستان ... یک چیز بامزه ...

من مشترک مجله هستم , ولی این روز ها فرصت نکردم بخوانم . الآن که این مطلب رو دیدم رفتم و سریع مطلب را خواندم .

ولی نکته ای که مطمئنم هیچ کدوم از شما به اون توجه نکردین این بود که درست چند صفحه قبل یک جایی از حانم آلینوش طریان صحبت شده و ایشان رو با نام بانوی نجوم ایران نام برده

خیلی جالبه که آقای صفری میگن کجا مدرک پدری میدن ؟ حالا باید از خودشون پرسید کجا مدرک مادری میدن ؟ :secret laugh:

رویا افشار
11-09-2010, 03:59 PM
دوستان من حرف دیگه ای ندارم.
تمام حرف های من در پست های قبلی گفته شده.
به دوستانی که منتظر جوابی برای این بحث هستند پیشنهاد میکنم حتماً همه ی نوشته های قبلی منو بخونن و با فکر و منطق خودشون نتیجه گیری کنن.

خدا نگهدار

agha
11-09-2010, 04:03 PM
خدا را شکر یه نفر تو این سایت پیدا شد که به جای .... دوتا کلمه درست و حسابی بنویسه !
آقا دمت گرم همین جوری ادامه بده که عالیه !!!
من جات بودم اسم تاپیک رو می ذاشتم تنها پستی که ارزش تشکر کردن داره !!!

واقا عالی بود ....

NiNi
11-09-2010, 04:35 PM
بچه ها منم با نظر و استدلال خانم افشار موافقم.
اگه کار نجوم غلط بوده یا هست حق نداره واقعیتو بگه؟
اگه مشکلتون با مدل گفتنشه و میگید بحث فقط سر این مسئلست داستان فرق میکنه
هر جایی به قول این دوستمون (خانم افشار) "روش و منش خاص خودشو داره"
من فکر می کنم مشکل شما چیز دیگه ایه.

Setare KOchOlO
11-09-2010, 11:31 PM
سلام به همه...راستش منم اشتراکم تموم شده شهریور ماه زیاد درجریان نیستم...ولی حالابه اینجا یه سری زدم فهمیدم اوضاع داره در حد دعوا میشه...
ولی بهتر نیس برای گفتن انتقاد (حالا تو هر مجلس و نشستی که باشه...درحال حاضر مجله نجوم...که کم مجله ی باسابقه ای نیس)یه مقدمه ای گفته بشه که آقا/خانوم محترم ما به این دلایل میخوایم ازاین فلان کس انتقاد کنیم...

حالاهرکس این نوشته منتشره رو میخونه پیش خودش میگه : حالا مگه چی شده؟؟؟
تازه اگه طرف منجم آماتور هم نباشه میگه : نجوم هم سیاسی شد...؟؟؟؟

بنظرمن که باید مشکل شخصی رو بیرون نبرن!!!:humph::cool:

پیام بهرام پور
11-10-2010, 10:38 PM
طنز تلخ:
به دلیل بی کفایتی برخی از فعالان نجومی، بنده برای جلوگیری از به جان هم افتادن منجمان گروه های مختلف اقدام به پخش و توزیع رایگان یا با قیمت بسیار کم عناوین و القاب می نمایم تا دوستان اینقدر برای یک عنوان خودشان را نکشند و احترام و حد و حدود خود را حداقل با زور بدانند (طرف صحبت بنده دو طرف است). برخی از این عنوانین عبارت است از:
خاله ی نجوم اماتوری
دختر خاله ی نجوم آماتوری
عمه نجوم آماتوری
باجناق نجوم آماتوری
دوست پسر نجوم آماتوری
هووی نجوم آماتوری
فرزند ناکام نجوم آماتوری
فرزند ارشد نجوم آماتوری
زن صیغه ای نجوم آماتوری
همسایه نجوم آماتوری
برادر زن نجوم آماتوری
دختر عموی ناتنی نجوم آماتوری
پسر عموی ناتنی نجوم آماتوری
فرزند معلوم حاصل از ازدواج فامیلی نجوم آماتوری
و....
لطفاً بقیه ی عناوین رو خودتون زحمت بکشید تا آقایان به سرو کله ی هم نزنن واسه دوتا اسم و لقب

NiNi
11-10-2010, 10:47 PM
طنز تلخ:
به دلیل بی کفایتی برخی از فعالان نجومی، بنده برای جلوگیری از به جان هم افتادن منجمان گروه های مختلف اقدام به پخش و توزیع رایگان یا با قیمت بسیار کم عناوین و القاب می نمایم تا دوستان اینقدر برای یک عنوان خودشان را نکشند و احترام و حد و حدود خود را حداقل با زور بدانند (طرف صحبت بنده دو طرف است). برخی از این عنوانین عبارت است از:
خاله ی نجوم اماتوری
دختر خاله ی نجوم آماتوری
عمه نجوم آماتوری
باجناق نجوم آماتوری
دوست پسر نجوم آماتوری
هووی نجوم آماتوری
فرزند ناکام نجوم آماتوری
فرزند ارشد نجوم آماتوری
زن صیغه ای نجوم آماتوری
همسایه نجوم آماتوری
برادر زن نجوم آماتوری
و....
لطفاً بقیه ی عناوین رو خودتون زحمت بکشید تا آقایان به سرو کله ی هم نزنن واسه دوتا اسم و لقب

!البته من خیلی باهوش نیستم و به همین دلیله که ربطی بین این پست و صحبت هایی که انجام شد نمی بینم.

نمی دونم!

No.1
11-10-2010, 10:47 PM
طنز تلخ:
خاله ی نجوم اماتوری
دختر خاله ی نجوم آماتوری
عمه نجوم آماتوری
باجناق نجوم آماتوری
دوست پسر نجوم آماتوری
هووی نجوم آماتوری
فرزند ناکام نجوم آماتوری
فرزند ارشد نجوم آماتوری
زن صیغه ای نجوم آماتوری
همسایه نجوم آماتوری
برادر زن نجوم آماتوری
و....

چشم آقای بهرام پور، لقب دیگر عنوان مادر عروس نجوم آماتوری است که به شهاب صقری تعلق می گیرد. ایشان خیلی فعال هستند و می توان به ایشان لقب خواهر شوهر هم اتلاق کرد.
وقعاً برای ایشان متأسفم

پیام بهرام پور
11-10-2010, 10:50 PM
!البته من خیلی باهوش نیستم و به همین دلیله که ربطی بین این پست و صحبت هایی که انجام شد نمی بینم.

نمی دونم!

خب شما زیاد به خودتون فشار نیارید، اینهایی که نوشته شده یعنی این که کار بدی هست همدیگر رو مسخره کردن، همین!

NiNi
11-10-2010, 10:52 PM
چشم آقای بهرام پور، لقب دیگر عنوان مادر عروس نجوم آماتوری است که به شهاب صقری تعلق می گیرد. ایشان خیلی فعال هستند و می توان به ایشان لقب خواهر شوهر هم اتلاق کرد.
وقعاً برای ایشان متأسفم

دوست عزیز اگر آقای صقری برای نحوه ی صحبت کردنشون دارن به چالش کشیده میشن فکر می کنم این طرز حرف زدن شما و دیگر دوستانتون با نظرتون مغایرت داشته باشه!

چطور شد لحن آقای صقری بد بود!
شما دارید چی کار می کنید؟

با این کار فقط وضعیت خودتونو بد تر می کنید و به بیشتر غرق می شید تو اشتباهاتتون.

No.1
11-10-2010, 10:57 PM
دوست عزیز اگر آقای صقری برای نحوه ی صحبت کردنشون دارن به چالش کشیده میشن فکر می کنم این طرز حرف زدن شما و دیگر دوستانتون با نظرتون مغایرت داشته باشه!

چطور شد لحن آقای صقری بد بود!
شما دارید چی کار می کنید؟

با این کار فقط وضعیت خودتونو بد تر می کنید و به بیشتر غرق می شید تو اشتباهاتتون.

بنده صرفاً با این مخالفم که چرا یک فرد محترم و مسن توسط عده ای که در مقابل ایشان تجربه و خدمات کمتری را ارائه دادند اینطور برخورد می کنند و این هم در فروم خودمانی مطرح شد برای خنده، نه در یک نشریه ی با تیراژ چند هزارتا
کار من شاید خوب نباشد اما این در حالی است که شما یه جوری از ایشان طرفداری می کنید که من احساس می کنم از خود مجله تشریف آوردید.
در ضمن، یه سوال:
آقای صقری کی هستن که اجازه دارند موضوعاتی اینچنینی (غلط یا درست) را در چنین مجله ای مطرح کنند؟
ممکنه کمی از رزومه و سوابق ایشان بفرمایید دوستان؟ ما که فقط اسم ایشان و مقالات اینچنینی را از ایشان دیدیم

Setare KOchOlO
11-10-2010, 11:02 PM
من احساس می کنم نظرات خودمون رو بدیم بهتره انشاا... اخرشم به نتایجی برسیم که اگه نظرات خودمون روبدیم حتما می رسیم.

فک می کنم همدیگر رو محکوم نکنیم و به نظر هم احترام بذاریم خیلی فروم پیش میره... اینطوری داره جبهه گیری میشه...
بعد برا خودمون پشیمونی داره . اینجا ما همدیگر رو بکشیم یا به خوبی صحبت کنیم هیچ کدوم از طرفین دعوا نمیان بدادمون برسن...البته بگما روی صحبتم باهیچ کس نیستا فقط وفقط یه توصیس...

با اجازه همه کاربرا ومدیرا خواهش می کنم نظرات خودمون رو بدیم ...:have a nice day:

NiNi
11-10-2010, 11:04 PM
آقای صقری کی هستن که اجازه دارند موضوعاتی اینچنینی (غلط یا درست) را در چنین مجله ای مطرح کنند؟

به قول خانم افشار : چه فرقی می کنه کی حرف میزنه!
مگه هدف یک مجله غیر از اون چیزیه که این دوستون گفتن (خانم افشار)
حرف درست، درسته دیگه.
ای برادر قصه چون پیمانه است0معنی اندر آن به سان دانه است
دانه ی معنی بگیرد مرد عقل/ننگرد پیمانه را گر گشت نقل
من نمیدونم بالاخره هدف شما چیه؟

پیام بهرام پور
11-10-2010, 11:13 PM
خب دوستان زیاد این موضوعات مهم نیست، چون ما کاری نمی تونیم بکنیم. فقط از مجله نجوم خواهش می کنیم که یه مقدار در رابطه با نثر خود دقت بیشتری بکند، همین
به امید خدا این مطالب نیش دار هم جای خود را به مطالب علمی می دهند در مجلات علمی ما
پس دوستان اگر فقط موضوع سازنده دارید بفرمایید. بنده یه شوخی کردم دیگه هم تکرار نمی شد:pacman:

محمدرضا صادقیان
11-11-2010, 02:15 AM
طنز تلخ:
خاله ی نجوم اماتوری
دختر خاله ی نجوم آماتوری
عمه نجوم آماتوری
باجناق نجوم آماتوری
دوست پسر نجوم آماتوری
هووی نجوم آماتوری
فرزند ناکام نجوم آماتوری
فرزند ارشد نجوم آماتوری
زن صیغه ای نجوم آماتوری
همسایه نجوم آماتوری
برادر زن نجوم آماتوری
و....

خیلی خیلی خیلی زیبا گفتی پیام جان...
منتظر نظر جنجالی من باشید...
با احترام /صادقیان

محمدرضا صادقیان
11-18-2010, 11:28 AM
سلام.من یه مدتی منتظر بودم ببینم ‏این بحث به کجا میرسه...اما الان تصمیم گرفتم نکاتی رو بررسی کنم: :Psmiley:

.
.
.
من ارتباطات خوندم و سالهاست کار مطبوعاتی می کنم. بذارید خیالتونو راحت کنم. با این نوع نگاه کردن، جامعه ی علمی، رسانه ها و خود ما به هیچ جا نمی رسیم.
خیلی برام جالب بود که یک دفعه و همزمان با مطرح شدن یه چنین موضوعی خانم افشار میان و به دفاع از مجله نجوم و آقای صقری میپردازه و میرن...جالبتر اینکه با رشتشون هم همخوانی داره... فکر کنم کمی جای تفکر داشته باشه...

اما سوالی که پرسیدین و خودتون هم جوابشو دادین

اصلاً یک سوال : رسالت یک رسانه یا یک مجله ی علمی چیه؟
رسالت و هدف یک مجله ی علمی؛ آموزش، خبر و اطلاع رسانیه.
خب هر کس این کارو به شکلی که دوست داره انجام میده. به شکلی انجام میده که فکر می کنه بهتر نتیجه میده.
ین رو به همه می گم : یاد بگیریم طاقت انتقاد رو داشته باشیم و بتونیم اونو جواب بدیم.
این نوشته اسمش بی ادبی نیست. لطفاً یه نگاهی به بزرگترین مجلات علمی، خبرگزاری ها و روزنامه های دنیا بندازین.

اما منم یه سوال دارم: از چه موقع مجله نجوم رسالتش شده این؟چرا باید از این موضوع شروع کنه،قبلا رسالتش این نبوده؟؟؟ :slow:
یه چیز دیگه:گفتن یه چنین چیزی کجاش موضوع علمی،آموزشی و یا خبره؟؟؟جنجال درست کردن از کی تاحالا شده موضوع علمی؟؟؟کاری با طرز گفتن این موضوع و عکس های مورد استفادش ندارم اما کجای این موضوع علمی و آموزشیه؟؟؟اونم توی یه مجله نجومی با این سابقه و گذشته...از کی ما خودمون رو داریم با بزرگترین مجلات مقایسه میکنیم؟؟؟ البته اگه الان نگین همین حرفا باعث عقب موندگیمون شده که من قبول ندارم... چون توی این موضوع میشه عقب افتادگی اما توی موضوعات دیگه میشه وظیفه؟؟؟ :brains...!:

.
.
.

چارچوب ها و تعصبات ذهنی فکر مارو راکد می کنه.
آقای سینا به جای اینکه در چند فروم ثبت نام کنید و این مطلب را بیان کنید کمی بیشتر به اصل ماجرا فکر می کردید.
چرا ما ایرانی ها یاد گرفتیم به همه چیز مطلق نگاه کنیم؟ مثلاً این مطلب در همه ی عرصه های سیاسی به طور کامل دیده می شه!

موضوع بعدی اینجا پیش میاد که شما دارین این موضوع رو توی جاهای دیگه بررسی میکنین و دونبال کاربر سینا میگردین ببینین این مطلب رو کجاها میزنه و شما ازش انتقاد کنین.اما سوال چه سودی براتون داره؟؟؟

.
.
.
.
گاهی وقتا لازمه بدونیم خیلی از چیز های خوب، بدی هایی هم دارن و خیلی از چیزهایی که ما بد می دونیم، خوبی هایی دارن که بهش توجه نکردیم.

موافقم... اما خوب و بد بودن این ماجرا و گفتن این موضوع کجاست؟؟؟ ممنون میشم واسه ماهم بگین....

و اما:

.

.
.
مهم نیست آقای صقری گیر میدهند (به قول آقای سینا) یا من، شما گیر می دهید یا هر کس دیگر. سابقه ی مجله ی نجوم چه ربطی به این دارد که نتواند بعضی از حقایق را به زبانی خاص بیان کند. اصلاً فرض می کنیم مجله ی نجوم سیاه ترین سابقه ی ممکنه را داشته باشد. آیا اگر یک فرد بد سابقه به شما حرفی بزند سعی می کنید برای قانع کردن او سابقه اش را به رخش بکشید. اگر استدلالی دارید بسم الله. بگید. با استدلال منطقی و بیان حقایق بیاید جلو اونوقت همه حتی خود من هم قانع می شن.

نکاتی از بالا که با رنگ دیگه مشخص کردم جای تفکر داره... که چرا؟؟؟(بر حسب موضوع چراشو خودتون درست کنین)...(زبان خاص خوبه واسه ما تعریف شد... وگرنه زبان های دیگرو جایگزین میکردیم :wut: )

.
.
.
نکته 2 : اگر حرفی منطقی و صحیح باشه، درسته و اگر حرفی غیر منطقی و غلط باشه، صحیح نیست. غلط، غلطه و درست، درست. حالا گوینده هر کی می خواد باشه!

حالا اگه کسی که درسته و با سابقه خوب، بیاد حرف اشتباهی بزنه اونم از روی یک سری خصومت ها یا اشتباهات یا استدلالات غلط یا... تکلیفمون چیه؟؟؟ حرفی که توی پست اول بهش اشاره شده...

خب حالا درست شد :
پس هدف شما اینه که بگید چرا رطب خورده منع رطب کرده و این نیست که حرف مجله نجوم یا نحوه ی بیانش غلطه. (طبق فرمایش خودتون)

این رو هم بگم که وقتی شما میگید رطب خورده منع رطب نمی کنه. با این حرفتون میگید که : قبول دارید رطبی از طرف هر دو طرف خورده شده (پس یعنی حرف آقای صقری تا حدی درسته)
این جمله ی بالارو من نگفتم، شما گفتید.
شما حتی در حرف های خودتون هم تناقض دیده می شه دوست عزیز.

خانم افشار عزیز خوب بلدید با کلمات بازی کنین... هرچند که با رشتتون هم همخوانی داره...

اینجای حرف شما غیر منطقیه که تو پست اول گفتید بحث سر رطب و رطب خردنه و الان می گید حق نداریم کسی رو مسخره کنیم.
جواب قضیه ی رطب و رطب خوردن رو که کاملاً روشن گفتم. اگر می گویید بحث سر این است که رطب خورده منع رطب نمی کنه پس اولا قبول دارید حرف مجله درسته ولی چون خودش هم به این قضیه دچاره حق حرف زدن نداره، دوماً می گید بحث سر اصل موضوع، محتوای اون و نحوه ی بیان نیست.
حالا می گید مسئله مسخره کردن. قبول من از این اشتباهات شما در بحث چشم پوشی می کنم و جواب حرف دوم شمارو می دم.
.
.

با کلمات بازی کردن و پیچوندن ماجرای اصلی و بحث سر مسائل حاشیه که کی رطب خورده و چرا خورده و چرا اونی که خورده حرف زده و... نشد گذشتن از اشتباهات و چشم پوشی کردن ...

.
.
.
.
اما جواب :
همون طور که گفتم رسالت و هدف یک مجله ی علمی اطلاع رسانی و انتقال اطلاعات صحیح علمیه.
هر مجله ای برای این کار روشی داره.
این هنر یک مجلس که با یک ستون نوشته چنین تب و تابی در جامعه ی نجومی راه بندازه و در آخر هم به هدفش برسه.

منم سوال و جواب قسمت اولتون رو گفتم...
اما خوب شد ما یکی از هنرهای مجله نجوم رو دیدیم و البته شخص استاد صقری... منتظر هنرهای دیگشون هم هستیم... نظرتون چیه همون فیلم چی چی بود اسمش ... پسر شجاع... رو برای فروش در بازارچه بزارن ... فروش خوبی داره ها... یاد قدیما میوفتیم... مگه نه؟؟؟ اینم هنره دیگه...

farhad
11-18-2010, 12:13 PM
مظفر الدین شاه یک جمله تاریخی دارد به این مضمون : همه چیزمان باید به همه چیزمان بیاید ! و از آنطرف هم یک ضربالمثل داریم که می گوید سلمانی وقتی بیکار مینشیند سر همکار خودش را کوتاه می کند ! تا اینجا را داشته باشید ! با پیشرفت روز افزون و سریع السیر نجوم در دنیا نقاط ضعف مسئولین نجومی کشور مان به شدت خودش را دارد نشان می دهد ! زیاد مهم نیست که به همدیگر توهین کنند و با الفاظ نامناسب همدیگر را خطاب نمایند اما مهم است ضرب المثل معروف زمین که سفت است گاو از چشم گاو می بیند ! حالا منجمین ایرانی حرف نوئی برای گفتن ندارند این است که به همدیگر می پیچند ! نه داداش ! نقل این حرفا نیست ! نجوم ما فقط شده سمینار پشت سمینار برای یار گیری و قدرت خود را به رخ گروه دیگر کشیدن ! بله داداش ! در این هردم بیل بازی القاب دهان پرکن پدر نجوم و پسر خاله نجوم و امثالهم عین نقل و نبات برای یاران خودی پیشکش می شود بدون اینکه در نظر بگیریم که چی ؟ با این القاب کدام باغچه نجوم در ایران گل هایش رشد خواهند کرد ! قربونش بروم نجوم توی کشور ما فقط شده ترجمه مقالات خارجی و به خورد علاقمندان دادن آن مقالات بدون ذکر منبع ! و بعد فیگور گرفتن که من آنم که رستم بود پهلوان ! محمد صادقیان خدا بگم چیکارت کنه با این موضوعی که باز کرده ای که اگر بخواهم بنویسم دقیقا اندازه یک شاهنامه دلم پر از درد است از دست پدران و مادران و پسرخاله های نجوم کشور که فقط قصد سوء استفاده از جوانان علاقمند به نجوم را دارند ! اگر کمی شاخه به شاخه پریدم ببخشید باقی بقای همه شما ! ختم همه مردان عالم بخیر !

noori
11-25-2011, 06:20 PM
سلام به همه ی دوستان آسمانی.
مطالب این این پست را که خواندم خیلی دلم گرفت.من 12 سال است که ارتباط خیلی کمی با دوستان نجومی دارم و دوستانی که من را میشناسند میدانند که اهل زیر آب زنی و... هم نیستم.اما یک چیزی راصادقانه بگم.این تاپیک و برخی پستهای یک تاپیک دیگر خیلی دل آزرده ام کرد.من که قبلا مثلا منجم آماتور بودم وبه دلایلی ،چند سالی خیلی در جمع دوستان نبودم حالا که برگشتم و وضع را اینجور میبینم تاسف میخورم.
نجوم ما خیلی مشکل داره ،نداره ،همه القاب خودشان را دارند یا ندارند ،هر چی که باشه من فکر نمیکنم این رفتارها ، جملات،نوشته ها و... در شان انسانهای علمی و فرهنگی مثل شما باشد.وقتی مطالب علمیتان را میخوانم به خودم میبالم که انتخاب درست را انجام دادم که با همه مشکلات میخواهم به دنبال علاقه ام بیام.اما دیدن این اوضاع ،انسان را دلگیر میکنه . قبل از گفتن این عبارات شما باید جایگاه خودتان را در نظر بگیرید . وطوری رفتار کنید که تازه واردها کار علمی را یاد بگیرند.قبول کنید این کارها دور از کار علمی است.همیشه وقتی در یک رشته چند گروه حضور دارند رقابت وجود دارد اما بیایید یاد بگیریم به جای کوبیدن طرف کناری(نه طرف مقابل ،چون همه ما به دنبال نجوم هستیم) مسایل را سنجیده تر حل کنیم.
اگر علاقه ما آسمان است.،اگر هدفمان علم آموزی است ،واگر نام نجوم پوششی برای رسیدن به هدفهای دیگرمان نیست، بیاید کمی تامل کنیم . اگر شکایتی از کسی داریم در دنیای ارتباطات پیشرفته میتوانیم به طریقی شخصی اعتراض خود را به او برسانیم.واگر در این موضوع مصر هستیم که دیگران هم ازموضوع مطلع شوند میتوان کمی مودبانه تر و با رعایت اخلاق این مطلب را به گوش همه رساند.
ودر آخر اگر پدر و مادری در تربیت اخلاقی و علمی فرزندشان حساس باشند،آیا با دیدن چنین مطالبی اجازه حضور فرزند خود را در گروههای نجومی می دهند؟

اگر وضع به همین منوال پبش برود تنها نتیجه آن سرخودگی ودلسردی وشکست است.
و چند سال دیگر باید بگوییم یادش به خیر نجوم

emir
11-25-2011, 07:42 PM
یادش بخیر یه زمانی وقتی این حرفا رو می‌شنیدم جوش میاوردم و شاکی میشدم اما الان دیگه نه!اون روزی که یکی از چهره‌های نجوم آماتوری نامه سرگشاده نوشت و یکی از مدیران نجوم آماتوری رو که کمترین کارش روشن نگه داشتن چراغ نجوم آماتوری بود رو به باد انتقاد گرفت هیچ کس چیزی ننوشت و سکوت کرد؟چرا اون روزی که در برنامه تلویزیونی تخصصی نجوم، کنکور راه انداختن و فرداش تو یاهو 360 طنز نامه نوشتند و تو باشگاه نجوم دی وی دی پخش کردند هیچ کس چیزی نگفت؟ چرا اون روزی که توی همون مجله نجوم جامعه نجوم آماتوری رو به گشتی یوگی دوستانش تشبیه کردند کسی چیزی ننوشت؟چرا وقتی همایش نکوداشت ابووفا بوزجانی برگزار میشه و هیشکی نمیاد ولی اونطرفتر همایش موجودات فضایی برگزار میشه و سالن جای سوزن انداختن نداره کسی چیزی نمی نویسه .....چرا؟خسته نشدید؟........چندتا مقاله معتبر تو چند سال اخیر توی مجلات نجومی دنیا داشتیم؟چندتا پروژه قابل توجه نجومی داشتیم؟... اما بیان ببینید چقدر انجمن و فروشگاه و فروم و گروه و وبلاگ درست شده پس خروجی اینا کجاست؟چرا کسی درباره اینا نمی نویسه؟

و یه نکته دیگه این مجله قبل از چاپ چند بار بازبینی میشه چند نفر این متن رو بررسی می کنند و آیا سیاست گذاران این مجله با چاپ چنین مطالبی موافق هستند؟ آیا مدیر مسئول و .... نیم نگاهی به مقالات و نوشته‌های این مجله نمی اندازند؟

Sunrise
11-25-2011, 08:52 PM
یادش بخیر یه زمانی وقتی این حرفا رو می‌شنیدم جوش میاوردم و شاکی میشدم اما الان دیگه نه!اون روزی که یکی از چهره‌های نجوم آماتوری نامه سرگشاده نوشت و یکی از مدیران نجوم آماتوری رو که کمترین کارش روشن نگه داشتن چراغ نجوم آماتوری بود رو به باد انتقاد گرفت هیچ کس چیزی ننوشت و سکوت کرد؟چرا اون روزی که در برنامه تلویزیونی تخصصی نجوم، کنکور راه انداختن و فرداش تو یاهو 360 طنز نامه نوشتند و تو باشگاه نجوم دی وی دی پخش کردند هیچ کس چیزی نگفت؟ چرا اون روزی که توی همون مجله نجوم جامعه نجوم آماتوری رو به گشتی یوگی دوستانش تشبیه کردند کسی چیزی ننوشت؟چرا وقتی همایش نکوداشت ابووفا بوزجانی برگزار میشه و هیشکی نمیاد ولی اونطرفتر همایش موجودات فضایی برگزار میشه و سالن جای سوزن انداختن نداره کسی چیزی نمی نویسه .....چرا؟خسته نشدید؟........چندتا مقاله معتبر تو چند سال اخیر توی مجلات نجومی دنیا داشتیم؟چندتا پروژه قابل توجه نجومی داشتیم؟... اما بیان ببینید چقدر انجمن و فروشگاه و فروم و گروه و وبلاگ درست شده پس خروجی اینا کجاست؟چرا کسی درباره اینا نمی نویسه؟

و یه نکته دیگه این مجله قبل از چاپ چند بار بازبینی میشه چند نفر این متن رو بررسی می کنند و آیا سیاست گذاران این مجله با چاپ چنین مطالبی موافق هستند؟ آیا مدیر مسئول و .... نیم نگاهی به مقالات و نوشته‌های این مجله نمی اندازند؟

سلام به شما کاربر گرامی

آغاز فعالیتتون در سایت رو تبریک میگم:welcome:

نمی دونم به تاریخ پست ها و تاپیک دقت کردید یا نه ولی این بحث مربوطه به یک سال پیش بوده

پیشنهاد میکنم اگر تمایل دارید در بحث های مربوط به وضعیت نجوم در ایران و نقد و نظر های مربوط به اون شرکت کنید به این تاپیک سر بزنید (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?453-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-...)

اگر نقد و نظری در باره ماهنامه نجوم دارید هم این تاپیک مناسب تره (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?419-%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85/page7)

قلبا امیدوارم همه نقد و نظر های منتشر شده از طرف دوستان منجم، منجر به ایجاد فضایی آرام و متعالی در جامعه نه چندان بزرگ نجوم آماتوری ما بشه :have%20a%20nice%20d

emir
11-25-2011, 09:09 PM
سلام ممنون من به پیشنهاد یکی از دوستان درباره یکی از پست ها عضو شدم و بیشتر بیننده این مطالب بودم جواب من هم مخصوص همین بحث بود که وقتی در صفحه اول اوااستار دیدم در اون شرکت کردم.
و تو این چند ساله به دلیل عدم رسیدن به نقطه مشخص و دنیای بی انتهای نقادی در این جور بحث ها واردش نمی شم
باز هم ممنون
در پناه حق