PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش سخنرانی نجومی

پیام بهرام پور
04-05-2013, 09:36 PM
سلام به همه دوستان جدید و قدیمی!

http://up.avastarco.com/images/3yv5vjqc50av6ysj2918.jpg
از آنجایی که ستاره شناسان و منجمان بسیار علاقه‌مند هستند که به دیگران آموزش بدهند و از آنجایی که من نیز سالهاست که یک منجم هستم و در زمینه ستاره شناسی فعالیت دارم، به نظرم آمد که می‌توانم تجربیاتم را در این دو زمینه مشترک با یکدیگر یعنی ستاره شناسی و فن بیان بپیوند بزنم و در اختیار ستاره‌شناسان عزیزی که قصد ارائه مطلب دارند قرار بدهم.
این شد که یک بسته آموزشی در مورد «آموزش سخنرانی نجومی» آماده کردم که شامل موارد زیر است:
یک پادکست (فایل صوتی) با عنوان «7 ایده بزرگ برای سخنرانی نجومی»
مجموعه پاورپوینت‌های موفق برای اینده گرفتن
مجموعه چند اینفوگرافی برای معرفی کاربرد آنها
و یک تمپلیت نجومی پاورپوینت.
همه اینها را می‌توانید از وبسایت من یعنی آموزش سخنرانی و فن بیان (http://www.bahrampoor.com/astro) به آدرس bahrampoor.com/astroدانلود نمایید.
در پست‌های بعدی قصد دارم مطالبی در این رابطه با شما مطرح کنم.

پیام بهرام پور
04-05-2013, 09:38 PM
7 ایده اصلی در آن پادکست (فایل صوتی) مطرح شده که در اینجا قصد دارم به صورت موردی به آنها اشاره کنم:
مورد اول:
ایده اول: اعداد و ارقام را به حرف وا دارید!
اعداد نجومی از موضوعات واقعاً جذاب برای ما ستاره‌شناس‌ها هستند. وقتی در یک سخنرانی می‌گیم که فاصله خورشید تا زمین 150 میلیون کیلومتر هست یا یک سال نوری تقریباً معادل 9,460,800, 000,000 (نه تریلیون و چهارصد و شصت میلیارد و هشتصد میلیون ) کیلومتر است برای ما بسیار جذاب به نظر می‌رسه وقتی که می‌بینیم همه چشم‌ها از حدقه بیرون زده و تعجب کرده‌اند!
اما اگر بخواهیم این تعجب هم عمق بیشتری داشته باشد و هم انتقال اطلاعات به درستی رخ بدهد باید آن آنها را شبیه سازی کنیم باید اعداد و ارقام رو به حرف زدن وادار کنیم.
مثلاً اگر صحبت از اندازه خورشید و زمین است، این که بگویم قطر خورشید 1 میلیون و سیصد هزار کیلومتر است و قطر زمین 12 هزار کیلومتر اصلاً اتفاق جالبی نمی‌افتد اما اگر اعداد و ارقام رو مجبور کنیم به حرف زدن، یعنی بگیم که بگویم قطر خورشید 1 میلیون و سیصد هزار کیلومتر است و زمین 12 هزار کیلومتر یعنی فقط روی قطر خورشید بیش از 100 زمین جای می‌گیرد بسیار بهتر خواهد بود. همچنین برای ارقام باید مقیاس‌هایی هم تدارک ببینید مثلاً می‌توانید بگویید اگر خورشید یک توپ بسکتبال باشد، زمین فقط به اندازه 3 میلیمتر قطر خواهد داشت!

پیام بهرام پور
04-08-2013, 06:11 AM
موضوعی که در این بین باید به آن اشاره کنم،‌این است که باید دقت کنید که حتماً اعداد را در سخنرانی خود گرد کنید (مگر ناچار باشید)
مثلاً اصلاً‌نیاز نیست فاصله ماه تا زمین را با دقت یک متر بیان کنید! حتی گاهی اوقات 400 هزار کیلومتر هم به جای 380 هزار کیلومتر می‌توان گفت
دقت کنید که هرچقدر اعداد و ارقام را دقیق‌تر بگویید، در حقیقت حواس مخاطبان را بیشتر پرت خواهید کرد.

newastronomer
12-16-2014, 06:51 AM
سلام جناب بهرام پور
ممنوون از این تاپیک بسیار عالی
وقتی از لینکی که قرار دادید وارد سایتتو شدم " سخنرانی نجومی" را ندیدم
لطفا راهنمایی کنید

kimidaro
05-11-2021, 11:44 AM
طراحی و چاپ انواع کاتالوگطراحی و چاپ کاتالوگ یکی از روش ها جهت معرفی یک شرکت یا موسسه است . طراحی یک کاتالوگ میتواند به صورت خلاقانه صورت پذیرد و تاثیر خود را بر ذهن مخاطب دو چندان کند. طراحی خلاقانه کاتالوگ باید به گونه ای باشد که در نگاه اول مخاطب در ذهن جای گیرد و او را وادار به دیدن آن کند.این مهم یکی از دغدغه های شرکت افراگرافیک می باشد. همچنین طراحی و چاپ کاتالوگ های خاص برای شرکت افراگرافیک بسیار اهمیت دارد.مزایای طراحی و چاپ کاتالوگاز مزایای طراحی کاتالوگ میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
– برقراری ارتباط بین مشتری (بیننده) و تولیدکننده (واسطه)
– حمل آسان و سبک و در دسترس بودن در همه جا
– شفاف بودن مطالب و تصاویر و ملموس بودن محصول یا خدمات
– ترکیب شدن تصویر و متن و دادن شناخت بیشتر و همه جانبه
– امکان انتخاب بهترین گزینه برای مخاطب به جهت ایجاد فرصت مناسب
– انتقال اطلاعات سریع و در دسترس
طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ | بهترین کیفیت طراحی و چاپ کاتالوگ + تعرفه و نمونه کار | افراگرافیک (https://afragraphic.com/graphic-design/catalog-design/)