PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

صفحه ها : [1] 2 3

hamidreza_mf
08-18-2010, 12:57 PM
سلام
پیشنهادتون برای دوربین جهت عکاسی نجومی چیه؟
شاید قبل از هر چیز بهتره بدونیم که اصلا" چه ویژگی ها و امکاناتی در عکاسی نجومی مهمتر هست که باید دوربینمون دارا باشه...
همینطور چه لوازم جانبی ای در عکاسی نجومی احتیاج هست؟
ممنون میشم دوستان حرفه ای راهنمایی کنن..
موفق و سلامت باشید..

بی ستاره
08-18-2010, 02:31 PM
سلام
ببینید شما باید مشخص کنید که عکاسی در چه سطحی می خواهید انجام بدهید و چقدر بودجه دارید.
چقدر سابقه ی نجومی دارد و....
یکم بیشتر اطلاع بدین

hamidreza_mf
08-18-2010, 04:17 PM
عرض کنم که در خصوص سابقه نجومی که آماتورم و اطلاعاتم ناچیز.! اما من بیشتر میخوام راجع به امکانات و لوازم جانبی و قابلیتهایی که دوربین برای عکاسی نجومی لازم داره اطلاعات بگیرم..
وقتی اینها رو کسی بدونه اون موقع خودش میتونه با توجه به بودجه و سلیقه اش خرید مناسب خودش رو از بازار انجام بده...
دوربین ها قابلیت ها و امکانات متنوع و گسترده ای دارن اما واقعیت اینه که در عکاسی نجومی بعضی از این قابلیتها کم اهمیت و برعکس برخی از اونها فوق العاده تاثیر گذار و مهم هست...میخوام بدونم شما و بقیه دوستان که تجربه عکاسی نجومی دارید چه ویژگی هایی براتون از اهمیت بیشتری برخورداره و همینطور چه تجهیزاتی رو لازم میدونید..
ممنون...

راسپوتين
08-19-2010, 09:37 AM
سلام به همه

ببين حميدرضاي عزيز ، سوال شما خيلي كليه و شايد اينجوري اگر بخوايم جواب بديم خيلي طولاني ميشه .

اما اگر بخوام خيلي مختصر جوابت رو بدم بايد اينجوري بگم :

به طور كلي در انواع دوربين ها ( چه ديجيتال ، چه آنالوگ ) دوربين هاي قابل تنظيم كه سرعت B هم داشته باشند ، براي عكاسي نجومي مناسب هستند .

اين سرعت B ( يا حالت Bulb در دوربين هاي ديجيتال ) مهممترين نكته است .

بعد از اون ديگه كيفيت لنز و عمر باتري ( در ديجيتال ) و ... مهم هستند .

براي مثال ، ساده ترين دوربيني كه ميشه باهاش عكس نجومي گرفت يه دوربينيه به اسم لوبيتل ( ساخت 30 سال پيش در شوروي ) كه اگر بتوني پيداش كني با اينكه خيلي قديميه ولي عكس هاي خيلي خوبي ميشه باهاش گرفت ( آخرين باري كه تو ناصر خسرو يكيشو ديدم قيمتش 5 هزار تومن بود !!! )

بعد از اون دوربين هايي مثل زنيت ؛ انواع كنون هاي مكانيكي و ... هستند كه مناسب اند .

و در مورد دوربين هاي ديجيتال هم دوربين هاي SLR و Like SLR براي عكاسي نجومي مناسب هستند .

( دوربين هايي با قابليت تعويض لنز و تنظيمات دستي )

دوربين هايي مثل : Canon20D , Canon 40D , Canon50D, Canon 500D , Canon 1DS mark2,
Nikon D50,NikonD70s,Nikon 90D,Nikon300D ....

بسه يا بازم بگم ؟! :D

hamidreza_mf
08-19-2010, 09:55 AM
سلام به همه

ببين حميدرضاي عزيز ، سوال شما خيلي كليه و شايد اينجوري اگر بخوايم جواب بديم خيلي طولاني ميشه .

اما اگر بخوام خيلي مختصر جوابت رو بدم بايد اينجوري بگم :

به طور كلي در انواع دوربين ها ( چه ديجيتال ، چه آنالوگ ) دوربين هاي قابل تنظيم كه سرعت b هم داشته باشند ، براي عكاسي نجومي مناسب هستند .

اين سرعت b ( يا حالت bulb در دوربين هاي ديجيتال ) مهممترين نكته است .

بعد از اون ديگه كيفيت لنز و عمر باتري ( در ديجيتال ) و ... مهم هستند .

براي مثال ، ساده ترين دوربيني كه ميشه باهاش عكس نجومي گرفت يه دوربينيه به اسم لوبيتل ( ساخت 30 سال پيش در شوروي ) كه اگر بتوني پيداش كني با اينكه خيلي قديميه ولي عكس هاي خيلي خوبي ميشه باهاش گرفت ( آخرين باري كه تو ناصر خسرو يكيشو ديدم قيمتش 5 هزار تومن بود !!! )

بعد از اون دوربين هايي مثل زنيت ؛ انواع كنون هاي مكانيكي و ... هستند كه مناسب اند .

و در مورد دوربين هاي ديجيتال هم دوربين هاي slr و like slr براي عكاسي نجومي مناسب هستند .

( دوربين هايي با قابليت تعويض لنز و تنظيمات دستي )

دوربين هايي مثل : Canon20d , canon 40d , canon50d, canon 500d , canon 1ds mark2,
nikon d50,nikond70s,nikon 90d,nikon300d ....

بسه يا بازم بگم ؟! :d

مرسی راسپوتین جان...شما هر چی بگی بازم کمه!;)
لوازم جانبی چطور ؟

بهزاد
08-19-2010, 02:33 PM
بهترین دوربین عکاسی دوربینیه که وقتی میری عکاسی بشه یه پاتو بزاری اینور جوب و یه پاتو هم بزاری اونور جوب بعدش عکاسی کنی.
تبریک به دوستان آوااستار بابت افتتاح انجمن

Panahandeh
08-19-2010, 06:23 PM
با عرض سلام خدمت آقای hamidrezamf؛
توضیحات داده شده نسبتاً کامل هستند اما خالی از لطف نیست به این نکته ی مهم خاطر نشان کنم که در انتخاب دوربین برای عکاسی حرف اول را نوع نیاز و استفاده ی کاربر آن میزتد؛بنابراین، نمی توان یک دوربین را به طور قطع به عنوان بهترین گزینه معرفی کرد و آن را از بقیه بهتر دانست.
پس لطفاً نوع استفاده (عکاسی با تلسکوپ، عکاسی میدان دید باز (wide)، دوربینی با قابلیت عکاسی نجومی + عکاسی طبیعت، دوربینی با قابلیت نویز ریداکشن قوی برای ثت تصاویر نوردهی بالا و ... ) و توان خرید خود را بیان کنید تا دوستان آوا هم شما را بهتر راهنمایی کنند.

hamidreza_mf
08-20-2010, 01:36 PM
با عرض سلام خدمت آقای hamidrezamf؛
توضیحات داده شده نسبتاً کامل هستند اما خالی از لطف نیست به این نکته ی مهم خاطر نشان کنم که در انتخاب دوربین برای عکاسی حرف اول را نوع نیاز و استفاده ی کاربر آن میزتد؛بنابراین، نمی توان یک دوربین را به طور قطع به عنوان بهترین گزینه معرفی کرد و آن را از بقیه بهتر دانست.
پس لطفاً نوع استفاده (عکاسی با تلسکوپ، عکاسی میدان دید باز (wide)، دوربینی با قابلیت عکاسی نجومی + عکاسی طبیعت، دوربینی با قابلیت نویز ریداکشن قوی برای ثت تصاویر نوردهی بالا و ... ) و توان خرید خود را بیان کنید تا دوستان آوا هم شما را بهتر راهنمایی کنند.

سلام
من تجربه ای در این زمینه ندارم و نمیتونم الان در این مورد انتخابی داشته باشم طبیعتا"...
قصدم از زدن این تاپیک این هست که در درجه اول اطلاعات کلی و ملزومات اولیه برای عکاسی نجومی (صرفنظر از کیفیت و سطح کار) توسط دوستان مطلع داده بشه تا کسی که وارد این تاپیک میشه و تا حالا عکاسی نجومی هم نکرده بتونه یه سری اطلاعات اولیه به دست بیاره...
مثلا" توضیحات راسپوتین بسیار عالی بود و فقط راجع به لوازم جانبی توضیحی نداد که حالا هر کدوم از دوستان دیگه میتونن کمک کنن...
حالا در درجه بعد اگر کاربران حرفه ای تر بیان میتونن به طور خاص و با جزئیات بیشتر سوالات و مطالبشون شون رو در این تاپیک مطرح کنن و این تاپیک محلی بشه برای دور هم جمع شدن عکاسهای نجومی..
موفق و سلامت باشید..

Panahandeh
08-20-2010, 03:11 PM
از دوست عزیزمون hamidrezamf تشکر می کنم و امیدوارم دوستان دیگه مارا در این تاپیک همراهی کنند.

شايان سليم شهشهانى
08-21-2010, 04:07 AM
دوستان مي توانند براي اطلاع از ملزومات عكاسي نجومي ، فنون ان و... به مجله ي نجوم مراجعه كنند ، اقاي بابك سدهي ترجمه ي مقاله هاي يكي از مجله هاي نجومي جهان را از بهار ٨٩ اغاز كردند و همچنان نشر اين مقالات در مجله ي نجوم ادامه دارد
خواندن اش را به علاقمندان توصيه مي كنم

پریسا باجلان
08-21-2010, 06:25 PM
با سلام. مطمعنا کسی که عکاسی نجومی رو شروع می کنه به عکس های رد ستارگان و تلفیق با مناظره طبیعی عکاسیش ختم نمی شه.و بعد از چند وقت تجربه ی این عکس ها می ره سراغ deep sky که خیلی هیجان انگیزتر از عکاسی با میدان دید باز هم می باشد.در عکاسی deepsky دیگه دوربین رکن اصلی نیست. سه پایه،goto ،فیلتر مخصوص سحابی ، سیاره و و و ... اینها هم لازمند. پس اگر فقط به عکاسی نجومی فکر می کنی دوربینی با قیمت مناسب بخرین که بعداٌ بتونین اینها رو تهیه کنین.
چون در عکاسی نجومی منو های طول و دراز خیلی از دوربین ها لازمتون نمی شه.

پیام بهرام پور
08-22-2010, 04:03 PM
متأسفانه ما در ایران ما از ابزاهای خوبی برخودار نیستیم و اگر هم می بینید در ایران عکاسی کمی پیشرفت کرده است صرفاً به دلیل ابتکار عکاسان ایرانی بوده.
به عنوان مثال استفاده از دوربین های دیجیتال برای عکاسی از اجرام عمقی تقریباً امری منسوخ در جامعه های معتبر نجومی به حساب می آید اما در ایران تازه حالت بهینه سازی شده ی این دوربین ها نیز ارائه می شود!
مثلاً در امریکا عکاسان اعماق آسمان از یک سی سی دی چند میلیون تومانی استفاده می کنند و از انجایی که این وسیله یک وسیله ی تخصصی است، کیفیت و خروجی بهتری را ارائه می دهد و در مدت کمتری نور بیشتر نیز جمع آوری می شود.
اما به هرحال هر منجم ایرانی نمی تواند به راحتی چند میلیون هزینه کند تا عکاسی اعماق آسمان انجام دهد.
اما با همین امکانات نیز منجمان ایرانی نشان دادند که می توانند در سطوح بالا نیز حرفی برای گفتن داشته باشند.

Panahandeh
08-22-2010, 10:28 PM
دوست عزیز؛
اینکه منجمان ایرانی با همین امکانات کم، خیلی دستاورد داشتن رو نمی شه کتمان کرد، اما شما حساب کنید اگر همین افراد با انگیزه و سخت کوش (منجمان ایرانی) به امکانات کامل دسترسی داشتن چه اتفاقی می افتاد، بنابراین؛ به هیچ وجه نمی شه از نقش امکانات و ابزار صرف نظر کرد ولی فرمایش شما هم درسته!

hamidreza_mf
08-23-2010, 08:32 AM
دوست عزیز؛
اینکه منجمان ایرانی با همین امکانات کم، خیلی دستاورد داشتن رو نمی شه کتمان کرد، اما شما حساب کنید اگر همین افراد با انگیزه و سخت کوش (منجمان ایرانی) به امکانات کامل دسترسی داشتن چه اتفاقی می افتاد، بنابراین؛ به هیچ وجه نمی شه از نقش امکانات و ابزار صرف نظر کرد ولی فرمایش شما هم درسته!

معین جان
فکر کنم پیام هم اون پست رو زد که اتفاقا" همین جمله و حرف شما رو بزنه!:have a nice day: و به اهمیت امکانات تخصصی برای عکاسی نجومی اشاره کنه..

پی نوشت : (این شکلکها چرا اینجوری شدن!! تو نگاه اول انگار همشون یه شکلن!! باید کلی فسفر بسوزونی و دقت کنی تا بفهمی هر کدومشون برای چه حالتیه! :wut:)

nima
09-01-2010, 01:33 AM
بالاخره کمبود امکانات خلاقیت هم میاره ...

mostafa2011
09-03-2010, 01:48 PM
سلام.من هم یه دوربین قدیمی تو خونمون هست که لوبیتل هست و دو تا لنز داره.آیا میشه باهاش عکاسی نجومی کرد؟چجوری؟آیا به موتور برای عکاسی نیاز دارم؟
یه دوربین بنکیو دیجیتال 12 مگا پیکسل هم دارم با اون چطور میشه یا نه؟؟چجوری؟

Hojjat Zafarkhah
09-04-2010, 01:03 PM
سلام mostafa2011 عزيز

براي دوربين قديمي تون كه حتما آنالوگه بايد يه فيلم با حساسيت 200 و به بالا بگيري!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در مورد لنزهاتون بايد ببيني كه وايد هستن يا تله!!!!!!!!!
البته براي دوربينتون بايد ببيني سرعت B داره يا نه؟ اگه كه داره بايد يه سيم دگلانشور داشته باشي براي عكاسي هاي طولاني مدت مثلا براي عكس رد ستاره اي !!!!!!!!!!!
اما در مورد دوربين ديجيتالتون بايد همون كارهايي كه براي دوربين آنالوگت استفاده كردي رو انجام بدي!!!!!!!!!!!!!
مثلا حساسيتشو براي 400 به بالا تنظيم كني و يه ريموت براي سرعتB داشته باشي البته اگه دوربينت سرعت B داشته باشه!!!!!!!!!!
اگه دوربين ديجيتالت سرعت B نداشته باشه هم مشكلي نيست مي توني مدت زمان باز بودن شاتر دوربينتو تنظيم كني!!!!!!!!!!!!!

..................آسمانتان پر از ابرهاي نجومي........................

محمدرضا صادقیان
09-04-2010, 01:11 PM
سلام.
حیفم اومد این موضوع رو نگم...
دوستان عزیز هیچ وقت فکر نکنین که دوربین می تونه عکس بگیره منظورم اینه که دوربین مهم هست اما شرایط دیگه ای هم واسه عکاسی لازمه...
از همه مهمتر خلاقیت و صبر و در کل به خودتون بستگی داره...
من بیشتر عکسی های خیلی زیبام رو که کم کم توی آلبوم عکس هام میزارم به وسیله موبایل گرفتم.یه موبایل با دوربین 2 مگاپیکسل.
اما یادتون نره شرایط سختی واسه عکاسی هست....
در تمام مراحل زندگیتون موفق باشید.

راسپوتين
09-04-2010, 01:37 PM
سلام.من هم یه دوربین قدیمی تو خونمون هست که لوبیتل هست و دو تا لنز داره.آیا میشه باهاش عکاسی نجومی کرد؟چجوری؟آیا به موتور برای عکاسی نیاز دارم؟
یه دوربین بنکیو دیجیتال 12 مگا پیکسل هم دارم با اون چطور میشه یا نه؟؟چجوری؟

سلام مصطفي جان

لوبيتل با اينكه قديميه ولي يكي از بهترين دوربين ها براي شروع عكاسي نجوميه !

من خودم 15 سال پيش با همين دوربين عكاسي نجومي رو شروع كردم

سرعت b هم داره و همه امكانات لازم ديگه رو

فقط تنها مشكلش اينه كه شايد فيلمش سخت گيرت بياد !

( فيلم 120 ميخوره و فقط هم حساسيت 100 و 200 داره )

اگر باز هم در باره دوربينت سوال داشتي حتمآ بپرس

راسپوتين
09-04-2010, 04:10 PM
مصطفي جان ، در اين عكس هم سعي كردم محل سرعت B رو كه روي بدنه دوربين هست نشون بدم .

بايد شاخص اهرمي رو كه مربوط به سرعت شاتر هست ، روي اون قرار بدي

http://www.forexrainbow.com/files/0f6ncuex0epbtsanx387.jpg (http://www.forexrainbow.com/)

موفق باشي

farideh
09-10-2010, 11:35 PM
سلام
من خودم تصمیم جدی برای خرید دوربین و عکاسی نجومی داشتم ولی به دالایلی نشد. همه ی تحقیقاتمو کرده بودم . پیشنهاد می کنم دوربینی رو که می خواستم بگیرم ،بگیر.
canon500D قیمتش هم حدود 700 هزار تومنه. دوستام که اینو گرفتن خیلی راضین.
امیدوارم بتونی یه دوربین خوب بگیری:have a nice day:

mh.noori
09-28-2010, 03:01 PM
سلام ...

خوشحالم از اینکه کم کم در سایتهای تخصصی راجب به نجوم بحث در مورد عکاسی و ابزار مورد نیاز عکاسی نجومی رونق گرفته .

اما بهتره که مباحث رو کمی تخصصی تر کنیم !
کسی که برای عکاسی نجومی اقدام میکنه حتما باید یک منجم اماتور ( عاشق ) با اطلاعات کافی باشه ...
اگر کسی که برای خرید اقدام میکنه ، ندونه که سرعت b یا دکلانشور چی هست ! خوب برای عکاسی ، احتمال اینکه در خریدش به خطا بره زیاده ....

1 - دوربین دیجیتال باید کم نویز باشه
2- در مورد نویز در بدنه های ساخت شرکت کنون و نیکون وضع به یک صورت نیست .
3- در مورد بدنه های نیکون عمل نویز ریداکشن به صورت اتوماتیک بدون اینکه کاربرمطلع باشه انجام میشه و این برای کار نجومی یعنی فاجعه ( ستاره ها نویز فرض میشن ) حتی اگر نویز ریداکشن خاموش باشه !
4- بدنه های فول فریم نویز کمتر و البته داینامیک رنج بهتری دارند .
5- سنسور های دیجیتال برای نوردهی های بلند مدت مثل اینکه زیاد مناسب نیستند و بعد از مدتی ممکنه صدمه ببیند !
6- تمام دوستان برای انجام عکاسی نجومی فقط کنون را معرفی میکنند. ( بنده خودم از بدنه های نیکون بیشتر خوشم میاد ، اون هم فقط به دلیل وجود چند لنز با ارزش در محدوده نیاز من که در برند کنون به کیفیت نیکون وجود نداره . مثل لنز با ارزش 70-24 )

169
10-10-2010, 12:30 PM
من اصلا تجربه عکاسی ندارم و فقط نکاتی رو که طی مطالعه بدهست میارم رو بهتون میگم امیدوارم کمک تون کنه!
[http://astronomer169.persiangig.com/image/20d10d.JPG

این منحنی نشون میده که این دو نوع دوربین چه طول موج هایی رو عبور میده و با چه درصدی!کاهش واسه ی همه ی دوربین های دیجیتال این جور منحنی داشته باشن و این وطری میشه بهترین انتخاب رو داشت!
در این عکس اگه دقت کنید میتونید بفهمید کدوم دوربین رو نیاز دارید!
از لحاظ قیمتی و سنسور این طوری هستن :
canon eos 10d :
6.3 مگاپیکسل و قیمت بدنه 325 دلار
canon eos 20d :
8.2 مگاپیکسل و قیمت بدنه 825 دلار

طبیعیه که 20d از 10d بهتره در کل ولی ببینیم می خوایم باهاش چیکار کنیم!
با 20d میتونیم تو هیدروزن الفا بهتر عکاسی کنیم! یعنی سطح خورشید رو خیلی بهتر ببینیم!این یه مزیت خیلی خوبیه!و این که 20d بیشتر از 10d تو طیف مادون قرمز کار میکنه!یعنی می تونیم ستاره های که بیشتر تابش طیف قرمز دارن یا به عبارتی سردتر هستن رو ثبت کنیم!
در مورد 10d این طوری نیست! با دوربین 10d میتونیم بیشتر تو قسمت آبی و فرا بنفش کار کنیم! یعنی ستاره های جوان یا جوان تر!
و از طرفی هم چند ده نانومتر پهنای باند گذردهی نوری 10d از 20d بیشتره! و چون داریم تو قسمت آبی و ستاره های جواب کار میکنیم می تونیم بهتر ستاره ها رو ببینیم!یعنی خوده ستاره رو بهتر ببینیم نه گرمای اطرافشو!

بزارید بهتر بگم اگه با دوربین 20d عکس بگیریم و رو ستاره ها متمرکز بشیم میبینیم که ستاره ها کمی اطرافشون ناهنجاری داره!این ناهنجاری به خاطر گرمای زیاد اطراف ستاره است چون گرمای اطراف ستاره نسبت به خوده ستاره کمتره باعث میشه بیشتر تو مایه های قرمز باشه و این همون طور که گفتم باعث میشه خوده ستاره + هاله ی گرمایی اطراف ستاره رو ببینیم! البته این تو شناسایی دوتایی ها و متغییرها دردسر زاست و خوب نمیشه مطالعه کرد!
ولی در 10d این مشکل کمتره!

این مشخصات و معایب و مزایا ها بر میگرده به خوده دوربین ولی میشه با فیلتره ای اینارو اضافه یا حذف کرد!
مثلا خوده اسمان شب فیلتر IR CUT یا IR/UV Cut ممکنه تو بازار باشه که میتونید فقط طیف بین 400-700 رو با دوربین ثبت کرد! ولی اینم بستگی به کاری که میخواید کنید داره!

دوستان اگه کسی این جور نمودارها برای دوربینی پیدا کرد حتما حتما اینجا قرار بده!خیلی خیلی مفیده!!!

ali ahmadian
10-10-2010, 01:06 PM
سلام به نظر من بهترین دوربین در اول کار معنی نداره به نظر من شما باید اول از یک دوربین ارزان که دارای سرعت bباشد شروع به کار کنید و بعد به سراغ دوربین گران بروید.اول تجربه بعد امکانات[COLOR="darkred"]:want:

rezash
12-12-2010, 09:05 PM
با تشکر از همه دوستان که با حوصله ودقیق در مورد دوربین عکاسی اطلاعات مفیدی دادند. خیلی خیلی ممنون.
من هم چند ماهی میشه که به فکر تهیه ی دوربین عکاسی هستم و در این مورد زیاد پرس و جو کردم.ولی در این تایپیک متوجه شدم خیلی موارد رو نمیدونستم و اینجا یاد گرفتم.
به هر حال مختصر بگم که: اگه بخوام دوربینی که هم بشه در میدان دید باز از اسمان شب عکاسی کرد وهم در عکاسی با تلسکوپ اونو به کار گرفت.چه دوربینی به کارم میاد؟
اخرین بار از اقای امین تفرشی سوال کردم که "50d market 2" رو معرفی کرد(اگه اسمش رو اشتباه تایپ نکرده باشم)که قیمتش خیلی بالا بود.(نزدیک دو ملیون هشتصد هزار تومان)
البته یکی دو نمونه ی دیگه هم گفتند که اونهم قیمتهاش فضایی بود.
با توجه به تازه کار بودنم در امر عکاسی و شرایط استفاده از دوربین که گفتم و همینطور قیمت مناسبتر برای یک تازه کار پیشنهاد دوستان چیه؟
ایا قیمت بالای این دوربینها نسبت به کاراییش ارزش این رو داره که بعدا پشیمون نشم که چرا دوربین گرون تری رو نخریدم؟بالاخره میخوام عمری ازش استفاده کنم؟
ایا میتونم دوربین ارزونتری بخرم و بعدها اونو ارتقا بدم؟
پیشاپیش ممنون.

Mostafa
12-12-2010, 09:38 PM
با تشکر از همه دوستان که با حوصله ودقیق در مورد دوربین عکاسی اطلاعات مفیدی دادند. خیلی خیلی ممنون.
من هم چند ماهی میشه که به فکر تهیه ی دوربین عکاسی هستم و در این مورد زیاد پرس و جو کردم.ولی در این تایپیک متوجه شدم خیلی موارد رو نمیدونستم و اینجا یاد گرفتم.
به هر حال مختصر بگم که: اگه بخوام دوربینی که هم بشه در میدان دید باز از اسمان شب عکاسی کرد وهم در عکاسی با تلسکوپ اونو به کار گرفت.چه دوربینی به کارم میاد؟
اخرین بار از اقای امین تفرشی سوال کردم که "50d market 2" رو معرفی کرد(اگه اسمش رو اشتباه تایپ نکرده باشم)که قیمتش خیلی بالا بود.(نزدیک دو ملیون هشتصد هزار تومان)
البته یکی دو نمونه ی دیگه هم گفتند که اونهم قیمتهاش فضایی بود.
با توجه به تازه کار بودنم در امر عکاسی و شرایط استفاده از دوربین که گفتم و همینطور قیمت مناسبتر برای یک تازه کار پیشنهاد دوستان چیه؟
ایا قیمت بالای این دوربینها نسبت به کاراییش ارزش این رو داره که بعدا پشیمون نشم که چرا دوربین گرون تری رو نخریدم؟بالاخره میخوام عمری ازش استفاده کنم؟
ایا میتونم دوربین ارزونتری بخرم و بعدها اونو ارتقا بدم؟
پیشاپیش ممنون.

سلام جناب rezash

ورودتون رو به سايت تبريك ميگم

فكر ميكنم آقاي تفرشي دوربين 5D Mark2 رو به شما پيشنهاد دادند كه البته يكي از دوربين هاي فول فريم و گرانقيمت canon است .

براي شروع به نظر من هم بسيار گران است و هم پيچيدگي هاي خاص خود را دارد .

اينكه بخواهيد عكس هاي با ديد زاويه باز و يا به وسيله تلسكوپ بگيريد ، مربوط به نوع لنز است نه بدنه دوربين .

به طور خلاصه :

ابتدا بايد حدود بودجه خود را معين كنيد .

پيشنهاد بنده ( در حالت خيلي خوب ) بدنه 40D canon است كه البته الآن سخت پيدا مي شود .

اگر نيافتيد 50D هم مناسب است ( البته كمي گرانتر )

لنز هم به مرور ميتوانيد اضافه كنيد . ولي در ابتدا يك لنز 85-17 يا حتي 55-18 ( لنز كيت ) هم مناسب هستند .

باز اگز ديديد هزينه بالا است ، مي توانيد با يك 450D هم شروع كنيد .

اميدوارم اين توضيح مختصر ، مفيد هم باشد .

موفق باشيد

mh.noori
12-28-2010, 11:51 PM
شما برای عکاسی نجومی از چه دوربینی استفاده می کنید ؟

دوربینهای آنالوگ و یا دیجیتال ؟

برای مدت زمان طولانی جهت نوردهی ، ایا دوربنهای آنالوگ مناسب هستند و یا دستگاههی مدرن جدید ؟
شاید فکر کنید که کار کردن با یک دوربین آنالوگ خیلی سختر از یک همتای دیجیتال باشد !

اما برای تهیه ابزار در همه رشته ها ی عکاسی ، نیاز به اطلاعات کافی در مورد کارایی و قابلیتهای وسایل مورد نظر امری بدیهی است .

شاید یک بدنه دوربین ساده آنالوگ کار را بخوبی جلو ببرد ... اما چگونه ؟
در بین دوربینهای آنالوگ ، انواع زیادی وجود دارد ... کارخانه های کنون و نیکون ، پنتاکس و یا حتی زنیت ...

خرید یک دوربین مدیوم فرمت لوبیتل هم خیلی هیجان انگیز است ، البته ممکن است بیشتر بدرد موزه شخصیتان به لحاظ قدمت :wink: بخورد . اما این دوربینها ا با توجه به قیمتی که دارند ، امکانات بسیار زیادی را به عکاس هدیه می دهند ، اما افسوس ! فیلمهای این سایز دوربین کمی کمیابتر از بقیه است ...
زنیت یک دوربین بسیار خوب برای عکاسی نجومی است ، بدنه های بسیار ارزانی که با لنزهای سازگار زیادی در بازار یافت می شوند ...
اگر خیال خرید دوربنهای زنیت را دارید ، در مورد نوردهی های طولانی مدت ، نکته ای وجود دارد که خیلی مهم است ...
در این دوربینهای بدلیل نا مناسب بودن درز بندی بین قطعات داخلی دوربین ، در هنگام نوردهی با زمان بالا ، فیلمهایی که قبلا ثبت شده اند ، ممکن است آسیب ببینند ، چاره در اینجور مواقع رد کردن یک فریم از فیلم است تا با رد شدن فریم قبلی ، امکان آسیب دیدن فیلم کمتر شود .
در دوربینهای ساخت کنون و نیکون وضع بسیار بهتر است و از نظر عایق بندی بسیار خوب ساخته شده اند. هرچه دوربین مورد استفاده مکانیکی تر باشد و برای کار کردن کمتر نیاز به انرژی برق داشته باشد بهتر است ...

محمد مهدی عسگری
12-29-2010, 12:31 AM
آقای نوری منظورتون از نوردهی طولانی یعنی چقدر؟
تا وقتی نرم افزارهای پردازش تصویر دیجیتال هست چه احتیاجی به نوردهی طولانی داریم.
با نوردهی های کوتاه ولی دقیق میشه بهترین تصاویر رو بدست آورد.

mh.noori
12-29-2010, 12:45 PM
سلام ...

همینطور است اقای عسگری ...

بیشتر منظورم در مورد عکاسی با دوربنهای انالوگ و گوشزد نکته ای پیرامون بدنه های ارزان قیمت بود .

Hojjat Zafarkhah
12-30-2010, 01:55 PM
...
...
...
...
براي شروع به نظر من هم بسيار گران است و هم پيچيدگي هاي خاص خود را دارد .

اينكه بخواهيد عكس هاي با ديد زاويه باز و يا به وسيله تلسكوپ بگيريد ، مربوط به نوع لنز است نه بدنه دوربين .

به طور خلاصه :

ابتدا بايد حدود بودجه خود را معين كنيد .

پيشنهاد بنده ( در حالت خيلي خوب ) بدنه 40D canon است كه البته الآن سخت پيدا مي شود .

اگر نيافتيد 50D هم مناسب است ( البته كمي گرانتر )

لنز هم به مرور ميتوانيد اضافه كنيد . ولي در ابتدا يك لنز 85-17 يا حتي 55-18 ( لنز كيت ) هم مناسب هستند .

باز اگز ديديد هزينه بالا است ، مي توانيد با يك 450D هم شروع كنيد .

اميدوارم اين توضيح مختصر ، مفيد هم باشد .

موفق باشيد

مرسي آقاي امام خيلي مفيد و جالب بود حداقل براي من!!!:pacman:

فقط اگه ميشه در مورد قيمت هاش هم يه توضيح مختصري بديد!!!

ممنون:wink:

gandom
12-30-2010, 08:19 PM
سلام
من خیلی وقته که وارد عرصه ی نجوم شدم ولی به عکاسی نجومی علاقه ای نداشتم تا اینکه دوستام عکاسی رو شروع کردن و من هم علاقمند شدم. می خواستم که برای خرید یه دوربین مناسب که بشه لنزای متفاوت رو روش تعبیه کرد بهم معرفی کنید.

nima
12-30-2010, 08:32 PM
سلام
من خیلی وقته که وارد عرصه ی نجوم شدم ولی به عکاسی نجومی علاقه ای نداشتم تا اینکه دوستام عکاسی رو شروع کردن و من هم علاقمند شدم. می خواستم که برای خرید یه دوربین مناسب که بشه لنزای متفاوت رو روش تعبیه کرد بهم معرفی کنید.

سلام
بودجه شما برای خرید چقدر است؟

169
12-31-2010, 07:08 AM
دوربین canon EOS 7D چطوره؟!!! اخه دوربینی هستش که تعداد کمی در دست عکاس های نجومی دیده شده و از طرفی هم هیچ کسی هم ازش تعریف نمی کنه در حالی که از خیلی دوربین ها سرتره!فقط میگن کمی سنگینه به نسبت!:have%20a%20nice%20d

mh.noori
12-31-2010, 11:58 AM
سلام ...

کنون یا نیکون ؟

شما کدامیک از کارخانه های دوربین سازی را برای انواع عکاسی نجومی ترجیح میدین ؟

من جهت مصارف عمومی دوربینها و لنزهای نیکون رابیشتر می پسندم ! :cool:

اما اینکه در عکاسی نجومی ، دوربین و لنز باید چه ویژگیهایی داشته باشن تا بشه ، بعنوان دستگاه قابل قبول در عکاسی ازشون استفاده کرد، نیاز به برسی بدنه های دوربینهای عکاسی و لنزهای سازگار با اونها است ...

پروسس فایلهای ساخته شده در دوربنهای ساخته کارخانه های مختلف ، از الگوهای
مختلفی پیروی میکنه ... نحوه حذف نویز در دوربینها به یک گونه نیست ! بعضی از دوربینهای حتی در فایلهای خام نیز ، دستکاری می کنند !

اندازه سایز سنسور نیز در دوربنهای دیجیتال در کلاس دوربنهای DSLR به چند دسته تقسیم میشه ...
سایز سنسور فول فریم و کراپدار

دوربین 7D در رده حرفه ای کنون دسته بندی می شود...
اما با سایز سنسوری با کراپ 1/6. این دوربین با اینکه در رده XD کنون جای دارد ، اما از سنسور برش خورده استفاده می کند...

یکی از ویژگیهای خاص این بدنه نسبت به همتایان کراپدارش ، داشتن سیستم فوکوس بسیار خوب ( مناسب پرنده گرافی ) بدنه بسیار قوی و مقاوم در برابر گرد و خاک سنسور جدید 18 مگا پیکسلی:TT TT: می باشد ...

شاید فکر کنید که داشتن 18 مگا پیکسل در یک دوربین حرفه ای چه قابلیت اخوبی است ! شاید در انواع خاصی از عکاسی ، این اندازه پیکسل ، خواص خوبی داشته باشه که دست عکاس و ادیتور عکس را در ادیت و کراپ تصویربعد از عکاسی باز بزاره ...
به صورت خیلی ساده
وقتی در این سایز سنسور چگالی پیکسل ها بالامیره ناچار اونها را باید خیلی ریز طراحی کرد و این یعنی جذب کمتر نور بوسلیه هریک از پیکسلها ...
عدد DLA در این دوربین و 2 همتای جدیدش ( 550d , 60d ) بسیار بالاست ...
با استفاده از لنزهای با کیفیت میتوان از حداکثر ویژگیهای این سنسور ها استفاده کرد ... در این بین لنزهای L توانایی خوبی از نظر کیفیت اپتیک در اختیار سنسور قرار می دهند ...
اگر خیال تهیه لنزهای دیگری را برای بدنه های گفته شده دارید و توانایی تهیه لنزهای گرانقیمت L را ندارید ، لنز 85-15 کنون نیز بسیار با کیفیت می باشد ... شاید یتوان گفت که در سری L جایی داشته باشد ...

در مجموع بدنه 7d بسیاز خوش دست و قوی طراحی شده و از سیستم فکوس بسیار خوبی برخورداره ( معادلش در نیکون D300S )
داشتن سیستم لایوویو بسیار کارامد ، ویزور 100% و نویز بسیار کنترل شده ( با وجود 18 مگا پیسل بودن ) ، دامنه حساسیت بسیار خوب ، کنترل وایرلس فلاشهای سازگار و ....

اما انتخاب من برای عکاسی نجومی در این کلاس (18 مگا پیسکل ) 7d نیست ! 550d و بدنه تازه وارد 60d برای این منظور ( نسبت به قیمت ) شاید مناسب تر باشند ...
1600$ = 7d
1100$ = 60d
850$ = 550d

169
12-31-2010, 01:08 PM
آقای نوری عالیییییییی بود خیلی عالییی!!!!ممنون
فقط اینجا منظورتون از عکاسی نجومی یعنی عکاسی منظره شب مثله بیشتر منجم های که این جور عکس ها میگیرند یا عکاسی از پشت تلسکوپ!؟

mh.noori
12-31-2010, 01:24 PM
متشکرم ...

مهم نحوه پروسس در فایلهای خروجی دوربین است ... دوربنهای ساخت نیکون حتی در مد raw هم دستکاری می کنند ! بنظر من میتوان از دلبری مثل نیکون d700 در عکاسی از مناظر شب بسیار خوب استفاده کرد ( دامنه نویز بسیار خوب ، داینامیک رنج بسیار بالا و بهتر از هم رده های canon ) اما در مجموع ، بدنه های کنون برای انواع عکاسی نجومی بسیار خوب طراحی شده اند ...( 20Da)

---------------
در گذشته دوربینهای ساخت نیکون از سنسور های ccd استفاده می کردند که مناسب نوردهی بلند مدت نبود ، ولی در بدنه های چند سال گذشته ، نیکون از سنسورهای ساخت سونی که cmos هستد استفاده میکند که برای نوردهی بلند مدت کمتر مشکل دارند .

Hooman
12-31-2010, 09:01 PM
خوب اگه شما به صورت مداوم و حرفه ای این کار رو انجام میدین من به شما دوربین USB2.0 CCD رو پیشنهاد میکنم.دوربین بسیار مناسبی هستش.من خودم باهاش در این زمینه کار کردم.
میتونید اینجا اطلاعاتی بیشتری رو ببینین.
http://www.astronomycameras.com/en/assets/200805_Astronomy_Now.pdf

Hooman
12-31-2010, 09:02 PM
اینم تصویرشhttp://media.pcadvisor.co.uk/cmsdata/blogentries/2062/astrocam%20blog%20pic.jpg

Hooman
12-31-2010, 09:04 PM
FLI هم دوربین خوبی هستشhttp://www.mimaslab.it/store2/images/categories/flicamera.jpg

169
01-01-2011, 03:32 AM
ممنون جناب هومن
البته این دوربین های که گذاشتید رو قبلا دیده ام ولی الان توی سی سی دی Sbig فوق العاده طرفدار داره و البته خیلی هم گرون هستند! بعد اینکه باید سایز پیکسل ها متناسب باشه برای تلسکوپ البته در حالت 2*2 یا n*n میشه درست کرد ولی مناسب بودن پیکس اولیه خیلی خوبه! مثلا پر طرفدارترین سی سی دی نجومی تو کل دنیا همین sBig 2000XM هستش که تو ایران هم بودن که دارند از این استفاده می کنند به گمونم آقای متین فر باشند. چون احتمالش زیاده در آینده نزدیک وسایل کاملی برای نجوم بگیرم دارم تحقیق می کنم! چیزی که خودم مد نظرمه CCD orion Shot Star 6MP بود که تقریبا 1300 دلاره ولی تو ایارن 1800 دلار به بالاست! این نوع CCD ممکنه کارایی خوبی داشته باشه ولی برای نجوم سنگ تموم نمی زاره و به خاطر همین CCD sBig 8300XM رو دنبالششم که اونم به دلیل کوچک بودن پیکسل ها به گمونم 5.4 میکرون باشه به خاطر همین برای گرفتن عکس طمان طولانی رو میبره و نوردهی رو هم بیشتر میکنه! البته در حالت 2*2 که پیکسل ها دو برابر میشند یعنی 10.8 میکرون خیلی عالی میشه برای عکاسی ولی باز متناسب نیست! 2000XM رو به این ترجیح میدن به خاطر پیکسل های اولیه متناسب 7.2 میکرون به گمونم!

mh.noori
01-01-2011, 09:14 AM
سلام ...

دوستان در مورد ccd تاپیکی باز شد که بهتره در این مورد در انجا بحث کنید .

موفق باشید ...

karimisss
03-11-2011, 09:40 PM
سلام دوستان سوالی داشتم فکر کردم اینجا بپرسم .
من یه دوربین زنیت 122 دارم و یه دوربین کنون SX210که دیجیتاله . می خوام بدونم با این دوتا چه جور عکسایی از آسمون می تونم بگیرم . اصلا برای عکاسی از آسمون مناسب یا نه؟
ممنونم و منتظر پاسخ:have%20a%20nice%20d

rock_iml
03-11-2011, 09:42 PM
زنیت 122 توصیه نمیشه معمولا . بعضی مواقع چراغ نورسنجش تو نوردهی مرتب چشمک میزنه و عکس رو کاملا خراب میکنه

mh.noori
03-11-2011, 09:49 PM
من یه دوربین زنیت 122 دارم و یه دوربین کنون sx210که دیجیتاله . می خوام بدونم با این دوتا چه جور عکسایی از آسمون می تونم بگیرم . اصلا برای عکاسی از آسمون مناسب یا نه؟

چرا که نه ...

در مورد دوربین آنالوگتون به راحتی می تونید با استفاده از لنز های واید و یا اتصال به تلسکوپ عکسهای زیبایی تهیه کنید...

اما در مورد دوربین کنون شبه اس ال ار ، باید عرض کنم ، کارتون کمی محدود به امکانات دوربین میشه ...

میزان گشادگی دیافراگم ، محدودیت حساسیت به علت نویزی شدن تصویر و زمان باز ماندن شاتر و در عکاسی با تلسکوپ محدود بودن به روش آفوکال دست شما را در عکاسی محدود خواهد کرد ...

-------------------

با جناب rock_iml خط رو خط شدیم .

Mostafa
03-11-2011, 11:45 PM
من یه دوربین زنیت 122 دارم و یه دوربین کنون sx210که دیجیتاله . می خوام بدونم با این دوتا چه جور عکسایی از آسمون می تونم بگیرم . اصلا برای عکاسی از آسمون مناسب یا نه؟
سلام

نظر من اينه كه اتفاقآ زنيت 122 خيلي هم مناسب براي عكاسي نجومي است .

البته دوربين كاملي نيست و مثلآ ماكزيمم سرعتش هم تا 500/1 است .

اما اگر با آنالوگ شروع كنيد عكاسي رو خيلي بهتر درك خواهيد كرد .

در مورد چراغ قرمز هم دوستمون درست مي گن ، اما راهش اينه كه باطري دوربين رو در زمان عكاسي نجومي خارج كنيد .

اصولآ اگر عكاسي را با آنالوگ شروع كنيد ، هرچند كمي شروع كار سخت تر است ، ولي مفهوم عكاسي را بهتر خواهيد آموخت .

karimisss
03-30-2011, 02:51 PM
برای عکاسی از آسمون ایزو یا حساسیت فیلمی که می خرم چقدر باشه بهتره؟

rock_iml
03-31-2011, 08:31 PM
اگه منظورتون آنالوگ هست بستگی به میزان نور محیط و همینطور جرمی که میخواید عکاسی کنید داره . اما هر چی حساسیت بالاتری برای محیط تاریک بگیرید بهتره . البته تو ایران بالای 800 گیر نمیاد و حتی 800 هم خیلی خیلی کم گیر میاد .

169
04-24-2011, 12:28 AM
سایت های خیلی خیلی خوبی در زمینه نقد حرفه ای دوربین های عکاسی است که هرکدوم ویژه گی ها و ... خودشون رو دارن! ولی از دید کسانی که در این زمینه تجربه کافی دارند یه خواهش کوچک دارم و میخوام بدونیم از این تعداد سایت نقد دوربنی عکاسی کدوم یک خیلی بهتر عمل میکنه ؟!
لینک نقد دوربنی عکاسی Canon EOS 7D در سایت های زیر!

1- سایت اول (http://www.steves-digicams.com/camera-reviews/canon/eos-7d-slr/canon-eos-7d-slr-review.html)
2- سایت دوم (http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/E7DA.HTM)
3- سایت سوم (http://www.dcresource.com/reviews/canon/eos_7d-review)
4- سایت چهارم (http://www.digitalcamerainfo.com/content/Canon-EOS-7D-Digital-Camera-Review-21327.htm)
5- سایت پنجم (http://www.bobatkins.com/photography/digital/canon_eos_7D_review_1.html)
6- سایت ششم (http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-7D-Digital-SLR-Camera-Review.aspx)
7- سایت هفتم (http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_7D/)
8- سایت هشتم (http://www.dpreview.com/reviews/canoneos7d/)
9- سایت نهم (http://www.photographyblog.com/reviews/canon_eos_7d_review/)
10- سایت دهم (http://www.photoreview.com.au/Canon/reviews/digitalslr/canon-eos-7d.aspx)
11- سایت یازدهم (http://www.trustedreviews.com/Canon-EOS-7D_Digital-Camera_review)
12- سایت دوازدهم (http://www.outbackphoto.com/CONTENT_2007_01/section_gear_cameras_2009/20090912_Canon_7D/index.html)

mh.noori
04-25-2011, 01:00 PM
سایت http://www.dpreview.com نقدهای خوبی دارد ...

این نیاز شما و نحوه استفاد ه شما از بدنه دوربین است که باعث می شود به سمت یک برند و مدل خاص بروید ...

وگرنه تمام دوربینهای SLR دیجیتال عالی هستند ، اما هر کدام در شرایط خاص ، عملکردهای خاصشان را نشان می دهند ...

ایا کامندر فلاش در دوربین 7D جهت کنترل فلاشهای وایرلس بدرد شما می خورد ؟

سلینگ بدنه عالی در مقابل گرد و خاک چطور ؟

169
04-25-2011, 02:28 PM
منم فکر میکردم همین سایته باشه چون از طرفی هم رتبه جهانیش به نسبت بالاتر از بقیه اس و از طرفی هم روی بخش های مختلفی کار میکنه!
خب راستش پست قبلیم چند تا چیز رو میخواستم بگم : اول اینکه دوستان با سایت های نقد دوربین های عکاسی آشنا بشن و خودشون برن دوربینی که به نظرشون مناسبه رو انتخاب کنن و بعدا از یه با تجربه بپرسن و اگه تایید کرد بخرن! دوم اینکه دید نقادانه به دروبین ها پیدا کنن! سوم اینکه بهترین سایت های نقد مشخص بشه!
ممنون بابت پاسختون آقای mhn !

rezash
04-25-2011, 05:06 PM
مشاوره
با سلام خدمت دوستان خوبم
بالاخره تصمیم به خرید دوربین گرفتم. ولی برای محکم کاری و اطمینان خاطر از دوستان تقاضای همفکری دارم.
از دوربینهای موجود در لینک زیر کدام یک از نظر عکاسی به خصوص در شب و همینطور کارا ئی بهتر نسبت به هم ایده آل تره؟
( تجارب دوستان در استفاده از این دوربینها خیلی کمک میکنه).

http://www.shop.ir/compare.jsp?action=0&productId=10916

اگر هم کسی از دوستان از همین دوربینها یا مشابه این دوربینها دسته دوم (تر و تمیز) سراغ داره اطلاع بده.ممنون میشم.
اگر کسی پیشنهاد دیگه ای هم داره لطف کنه بهم بگه.باز هم ممنون.

http://www.shop.ir/

rezash
04-25-2011, 06:04 PM
کانن ای‌اواس ۴۵۰دی _ کانن ای‌اواس ۵۵۰دی_ کانن ای‌اواس ۵۰۰دی _ کانن ای‌اواس ۴۰۰دی

ببخشید مثل اینکه لینکش باز نمیشه.همین مدل دوربین هاست.عکس و مشخصاتش هم در لینک موجود در پست قبلی پیدا میشه.

Hooman
04-25-2011, 08:21 PM
کانن450دی

1544

کانن ای‌اواس ۵۰۰دی

1546 کانن ای‌اواس ۵۵۰دی

1545
گفتم نمونه های تصویری بزارم.

ما خودمون از این استفاده می کنیم حالا شاید زیاد برای استفاده نجومی نباشه ولی بسیار دوربین عالیی هستش

Canon EOS 600D

1547

only orion
04-25-2011, 08:29 PM
سلام دوست عزیز
به نظر من اگر یک دوربین 50d یا 40d دست دوم خوب پیدا کنید خیلی بهتره.از بین دوربین هایی هم که گفتید 500d رو توصیه نمی کنم.خودم این دوربین رو دارم و ازش خیلی راضی نیستم.550d شاید از همه بهتر باشه.ولی پیشنهاد اصلی من دوربین دو رقمی دست دوم هست.
د

mh.noori
04-25-2011, 11:22 PM
مشاوره
با سلام خدمت دوستان خوبم
بالاخره تصمیم به خرید دوربین گرفتم. ولی برای محکم کاری و اطمینان خاطر از دوستان تقاضای همفکری دارم.
از دوربینهای موجود در لینک زیر کدام یک از نظر عکاسی به خصوص در شب و همینطور کارا ئی بهتر نسبت به هم ایده آل تره؟
( تجارب دوستان در استفاده از این دوربینها خیلی کمک میکنه).

http://www.shop.ir/compare.jsp?action=0&productId=10916

اگر هم کسی از دوستان از همین دوربینها یا مشابه این دوربینها دسته دوم (تر و تمیز) سراغ داره اطلاع بده.ممنون میشم.
اگر کسی پیشنهاد دیگه ای هم داره لطف کنه بهم بگه.باز هم ممنون.

http://www.shop.ir/

نفرمودین که دوربین را برای چه کاری نیاز دارین ؟

همگی اینها که فرمودین در یک کلاس هستند .

اگر به فکر سری XXD کنون هستید ، در مورد دوربین کار کرده 40d در مارک کنون بهتر از 50d است ...

به فکر لنز هم باید باشین ، یک لنز خوب برای شما ماندگار تر از این بدنه ها ست !

---------------
زمان بدی را برای خرید در نظر گرفته اید، شرایط بازار دوربین های SLR و همچنین زلزله اخیر ژاپن ، قیمت اینمحصولات را به شدت بالا برده است .

rezash
04-26-2011, 07:52 PM
سلام دوست عزیز
به نظر من اگر یک دوربین 50d یا 40d دست دوم خوب پیدا کنید خیلی بهتره.از بین دوربین هایی هم که گفتید 500d رو توصیه نمی کنم.خودم این دوربین رو دارم و ازش خیلی راضی نیستم.550d شاید از همه بهتر باشه.ولی پیشنهاد اصلی من دوربین دو رقمی دست دوم هست.
د

راستش دنبال دست دوم میگردم.واسه همین این تایپ رو نوشتم که اگر کسی سراغ داره بگه.
قبلا"با دوربین آنالوگ کار کردم.(مارک"ریکو" بود ولی مدلش یادم نیست ولی عالی بود.) که خواهرم چند سال پیش داخل یه تاکسی جا گذاشتش.(اگه کسی پیداش کرد بگه).
ولی با دوربین دیجیتال فقط با دوربین بعضی دوستان چند تا عکس یادگاری نه چندان جالب گرفتم.
همونطور هم که در تایپهای قبل گفتم نظر خودم 5d mark2 بود که هم خیلی گرونه هم به قول اقای امام کار باهاش پیچیده است و برای به کم تجربه گزینه ی خوبی نیست.
در هر صورت اگر کسی دست دوم سراغ داشت با قیمت مناسب خریدارم.
البته کانن 550 که اقای mhn معرفی کردند به نظر خودم بهتره و جدید تر هم هست.ولی احتمالا" دست دومش کمتر گیر میاد.
راستی اقای orion منظورتون از دو رقمی 40d یا d50 بود?

شهلا ناصریان
06-26-2011, 06:13 PM
سلام دوستان من فکر میکنم دوربین مهمه در عکاسی
ولی در اصل ایده و نوع نگاه کردن از اون مهمتره!!!!!!!!!!!
درست نگاه کردن ودیدن در عکاسی خیلی مهمه
همیشه زیبا ببین واز هر سوژه ای سریع نگذرید!!!

Hojjat Zafarkhah
06-26-2011, 07:05 PM
سلام دوستان من فکر میکنم دوربین مهمه در عکاسی
ولی در اصل ایده و نوع نگاه کردن از اون مهمتره!!!!!!!!!!!
درست نگاه کردن ودیدن در عکاسی خیلی مهمه
همیشه زیبا ببین واز هر سوژه ای سریع نگذرید!!1

جناب گفته شما متین ولی دوتا چیز مهم هم هست:
1- اگه یه ایده خوب داشتیم و دوربین نداشتیم چی؟؟ یا اصلا دربین هم داریم و ایده هم که داریم اما دوربینمون خوب نباشه چی؟؟
دوربین خوب با یه ایده خوب و با حوصله زیاد و خلاقیت زیاد عکس خوبی رو میاره!!!

2- یه پیجی توی فیس بوک بود که عنوانش این بود:
تو فقط یه دوربین دیجیتال داری ٫ معنیش این نیست که تو عکاسی (http://www.facebook.com/mobileprotection#!/Jijital)

بهرحال دوربین خوب و ایده خوب شرط لازم و کافیه یه عکس خوبه!!

البته اینا نظر شخصی منه!!!

شهلا ناصریان
06-26-2011, 08:13 PM
سلام دوست عزیز
من با دوربین دستی و دییجیتال عکس گرفتم
درسته دوربین مهمه ولی بعضی ازمردم بهترین دوربین رو دارن ولی بدترین
ععکسارو میگیرن اونم فقط به خاطر نداشتن ایده یا نگاه نادرست به سوژه
میشه گفت دوربین و ایده مکمل هم هستند.
ومن با نظر شما موافقم!!!!!!

Hojjat Zafarkhah
06-27-2011, 10:05 PM
سلام دوست عزیز
من با دوربین دستی و دییجیتال عکس گرفتم
درسته دوربین مهمه ولی بعضی ازمردم بهترین دوربین رو دارن ولی بدترین
ععکسارو میگیرن اونم فقط به خاطر نداشتن ایده یا نگاه نادرست به سوژه
میشه گفت دوربین و ایده مکمل هم هستند.
ومن با نظر شما موافقم!!!!!!

بله اونا هم جزو گزینه دوم هستن!!
اونا دوربین دیجیتالی دارن و معنیش این نیست که عکاس خوبی ان!!!

...............................................
دوستان منم میخوام یه دوربین بگیرم بین 40 دی و 50 دی کنن،تو شکم!!
میخوام نو باشه دوست دوم کلا دوست ندارم!!
کسی نظری داره؟؟ یعنی نو پیدا میشه؟؟؟؟؟

شهلا ناصریان
06-29-2011, 04:44 PM
منظورتون از دی40و50دی چیه؟
همون 450دی و500دی میگی؟
اگر میخای دوربین بگیری ،دوربین نو بگیر اونم از نمایندگی
کانن بگیر ...

only orion
06-29-2011, 07:21 PM
بله اونا هم جزو گزینه دوم هستن!!
اونا دوربین دیجیتالی دارن و معنیش این نیست که عکاس خوبی ان!!!

...............................................
دوستان منم میخوام یه دوربین بگیرم بین 40 دی و 50 دی کنن،تو شکم!!
میخوام نو باشه دوست دوم کلا دوست ندارم!!
کسی نظری داره؟؟ یعنی نو پیدا میشه؟؟؟؟؟
سلام
هیچ کدوم از دوربین هایی که گفتید در حال حاضر تولید نمیشه.تو این سری الان 60d تولید میشه.

rock_iml
06-30-2011, 09:14 AM
40d و 50d تولید نمیشن و 60ِ هم دوربین مناسبی برای عکاسی نجومی نیست . اگر 40dدست دوم بگیرید خیلی خیلی بهتره چون کیفیت بالایی برای این نوع عکاسی داره

Hojjat Zafarkhah
06-30-2011, 10:35 AM
سلام
هیچ کدوم از دوربین هایی که گفتید در حال حاضر تولید نمیشه.تو این سری الان 60d تولید میشه.

40d و 50d تولید نمیشن و 60ِ هم دوربین مناسبی برای عکاسی نجومی نیست . اگر 40dدست دوم بگیرید خیلی خیلی بهتره چون کیفیت بالایی برای این نوع عکاسی داره

خب من الان چیکار کنم؟؟ یعنی اگه شما جای من بودید چی میگفتید؟؟:playingsmiley:
دوربین 40 دی رو یکی دیگه هم بهم پیشنهاد داده اما من که پیدا نکردم!!!!:blink:

only orion
06-30-2011, 11:05 AM
نظر من رو 50d هست. تکنولوژِی 40d یک کم قدیمی هست.تو عکاسی های خاص که نیاز به ایزوی بالا هست به نظر من 50d بیشتر کمکتون خواهد کرد.

Hojjat Zafarkhah
06-30-2011, 11:33 AM
نظر من رو 50d هست. تکنولوژِی 40d یک کم قدیمی هست.تو عکاسی های خاص که نیاز به ایزوی بالا هست به نظر من 50d بیشتر کمکتون خواهد کرد.

خب یعنی میتونم پیدا کنم!!؟؟؟؟دست دوم تمیز!!!!!!

rock_iml
06-30-2011, 12:24 PM
من 50D دارم و بهتون توصیه نمیکنم چون فوق العاده نویز بالایی داره
اتفاقاً 40D طیف ثبت شده بهتری داره و نویزش خیلی پایین تره
البته در صورتی که بودجتون میرسه در خرید 5D markII هیچ شکی نکنید

mh.noori
06-30-2011, 01:22 PM
من 50D دارم و بهتون توصیه نمیکنم چون فوق العاده نویز بالایی داره
اتفاقاً 40D طیف ثبت شده بهتری داره و نویزش خیلی پایین تره
البته در صورتی که بودجتون میرسه در خرید 5D markII هیچ شکی نکنید

نظر بنده هم همینه ...

Hojjat Zafarkhah
06-30-2011, 01:30 PM
من 50d دارم و بهتون توصیه نمیکنم چون فوق العاده نویز بالایی داره
اتفاقاً 40d طیف ثبت شده بهتری داره و نویزش خیلی پایین تره
البته در صورتی که بودجتون میرسه در خرید 5d markii هیچ شکی نکنید

نظر بنده هم همینه ...

ببخشید قیمت کلی 5d بهمراه یه لنز مناسب و دیگر مخلفاتش رو میشه بگید؟؟
خیلی بهش علاقه دارم اما...........!!

rock_iml
06-30-2011, 02:17 PM
5D mark II قیمت بدنه 3،400،000 که به همراه لنز میشه 4 میلیون به همراه لوازم مثل سه پایه و یه ریموت حدود 4.5میلیون !!!!

شهلا ناصریان
06-30-2011, 08:38 PM
اگر یزد هستید فکر کنم نمایندگی کانن d40داشته باشه!!!!

راستش یادم رفت بگم برای عکاسی نجومی دوربین باید
isoبالای باشه
ولنز دارای زوم ایکس بالای داشته باشه.

rock_iml
06-30-2011, 10:30 PM
راستش یادم رفت بگم برای عکاسی نجومی دوربین باید
isoبالای باشه
ولنز دارای زوم ایکس بالای داشته باشه.
این که لنز زوم بالایی داشته باشه یا نه به نوع سوژه و عکاسی بستگی داره
اتفاقاً در عکس های نجومی که با زمینه گرفته میشه باید از لنز های واید استفاده بشه و نه تله
لنز های زوم هم به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه چون تعدد عدسی ها در این لنز ها باعث افت شدید نور ورودی میشه
مهمترین گزینه برای لنز داشتن نسبت کانونی پایین و نداشتن ابیراهی هست
در ضمن برای شروع از لنز واید استفاده کنید چون میتونید بالای 20 ثانیه با لنز های واید عکاسی کنید ( تا حداکثر 30 ثانیه ) اما در لنز های غیر واید بیش از 10 ثانیه ستاره ها به صورت رد میوفته و در کمتر از این مدت زمان هم چیز خاصی ثبت نمیشه ( مگر اینکه از سه پایه های موتوردار استوایی استفاده کنید ) که البته باز هم اصلاً برای عکاسی نمای باز و داشتن آسمان و زمین در یک عکس مناسب نیست

roset
08-03-2011, 02:01 PM
من یه دوربین سونی با مدلdsc-tx7 دارم. این دوربین به درد عکاسی نجومی میخوره؟؟؟ البته موقع خسوف باهاش چند تا عکس انداختم که بد نشدن اما میخوام بدونم برای عکاسی از اجرام عمقی از پشت تلسکوپ یا رد های ستاره ای هم به درد میخوره یا نه؟

mh.noori
08-04-2011, 10:10 AM
من یه دوربین سونی با مدلdsc-tx7 دارم. این دوربین به درد عکاسی نجومی میخوره؟؟؟ البته موقع خسوف باهاش چند تا عکس انداختم که بد نشدن اما میخوام بدونم برای عکاسی از اجرام عمقی از پشت تلسکوپ یا رد های ستاره ای هم به درد میخوره یا نه؟

سلام ...

فکر میکنم هدف از طراحی دوربین شما ، دوربینی قابل حمل با حداقل فضای ممکن و راحتی در استفاده باشد . از این نوع از دوربینها به روش افوکل می توان استفاده نمود .اما توقع زیادی از توانایی این دستگاه برای عکاسی نجومی نباید داشته باشید .

-----------------------------
ایا دوربین شما توانایی باز نگه داشتن شاتر را برای چند ثانیه دارد ؟ برای عکسی به سبکهایی که شما اشاره کردین ، نیاز به این ویژگی می باشد .
به دلیل ساختار و نوع طراحی دوربین شما اگر هم بتوان شاتر را برای چند ثانیه باز نگه داشت ، نتیجه قابل قبولی بدست نمی اید .
بعید است دوربین شما بتواند فایل خام در خروجی داشته باشد و این یکی از نیازهای اولیه عکاسی نجومی است .

---------------------------
اما برای شروع عکاسی نجومی ، به روش افوکال ، می توانید ، از درون چشمی تلسکوپ ، از اجرامی مانند ماه و

سیارات عکاسی نجومی را تجربه کتید .

موفق باشد .

Amirali
08-04-2011, 07:24 PM
سلام دوستان
من میخوام یه 550d بگیرم
کسی هست که با این دوربین کار کرده باشه؟
نظرتون چیه؟

rock_iml
08-05-2011, 12:19 PM
سلام دوستان
من میخوام یه 550d بگیرم
کسی هست که با این دوربین کار کرده باشه؟
نظرتون چیه؟
در دوربین های سه رقمی ، 550d گزینه ی خوبی هست و کارایی بهتری نسبت به هم رده هاش داره
اما اگر بتونید دوربین 2رقمی مثل 60d یا 50d یا .. بگیرید تاثیر زیادی در کارتون داره

Amirali
08-05-2011, 10:35 PM
انتخاب اول من هم 50d بود اما تو بازار نیست

Mostafa
08-05-2011, 10:42 PM
انتخاب اول من هم 50d بود اما تو بازار نیست

تا جايي كه من ميدونم 60d از نظر نويز خيلي بهتر از 50d است .

اين رو از خيلي از دوستان عكاس شنيدم

البته اختلاف قيمتشون رو نميدونم اما اگر بتونيد به جاي 60d , 50d بگيريد به نظرم خيلي بهتره

اما بين دوربين هاي 3رقمي همان 550d گزينه مناسب است

موفق باشيد

Amirali
08-05-2011, 10:54 PM
تا جايي كه من ميدونم 60d از نظر نويز خيلي بهتر از 50d است .

اين رو از خيلي از دوستان عكاس شنيدم

البته اختلاف قيمتشون رو نميدونم اما اگر بتونيد به جاي 60d , 50d بگيريد به نظرم خيلي بهتره

اما بين دوربين هاي 3رقمي همان 550d گزينه مناسب است

موفق باشيد

اما من چند وقت پیش شنیده بودم 60d برای عکاسی نجومی مناسب نیست!؟
نمی دونم شاید اشتباه شنیدم

Mostafa
08-05-2011, 10:59 PM
اما من چند وقت پیش شنیده بودم 60d برای عکاسی نجومی مناسب نیست!؟
نمی دونم شاید اشتباه شنیدم

خير ...

چرا مناسب نباشد ؟

بفرماييد چه اشكالي براي اين دوربين مطرح شده تا بنده توضيح بدهم

ضمنآ بهترين مرجع براي دريافت اطلاعات درست درباره دوربين ها سايت هاي عكاسي هستند نه سايت هاي نجومي !

اگر فرصت كرديد سري به اين سايت بزنيد

www.picu.ir (http://www.picu.ir)

موفق باشيد

rock_iml
08-06-2011, 12:16 AM
البته من هم از آقای تفرشی شنیدم که 50d بهتر از 60d هست ، گفتن که سایز سی ماس مساوی دارن و در زمانی که سایز یکی هست دوربین هایی که مگاپیکسل کمتری دارن یکم بهترن
اما نویز 50d خیلی بالاس

امین تره کار
08-06-2011, 12:35 AM
دوستان من یه canon کیس فور دارم . میخواستم ببینم برای عکاسی نجومی حرفه ای به درد میخوره ؟ آخه با توجه به اینکه هم slr هم سرعت b داره میدونم که مبتونم عکاسی نجومی بکنم ، اما میخوام ببینم کیفیت کار این دوربین در حدی هست که بشه عکس های حرفه ای(نجومی) هم انداخت ؟

mh.noori
08-07-2011, 08:50 AM
دوستان من یه canon کیس فور دارم . میخواستم ببینم برای عکاسی نجومی حرفه ای به درد میخوره ؟ آخه با توجه به اینکه هم slr هم سرعت b داره میدونم که مبتونم عکاسی نجومی بکنم ، اما میخوام ببینم کیفیت کار این دوربین در حدی هست که بشه عکس های حرفه ای(نجومی) هم انداخت ؟
کارخانه کنون جهت بازارهای مختلف از نام های گوناگونی برای محصولاتش استفاده می کند Canon Kiss 4 = 550 d

این دوربین قابلیت های خوبی جهت عکاسی نجومی دارد .

جهت کارهای حرفه ای ( منظور شما از کار حرافه ای چیست )بهترین گزینه که هم از نظر کیفیت و قیمت معقول باشد ( به لحاظ قیمت چند ماهی است که گران شده است ) دوربین5DII می باشد .

بهترین گزینه جهت عکاسی تلسکوپیک استفاده از CCD های نجومی است.

Mostafa
08-07-2011, 09:13 AM
منظور شما از کار حرافه ای چیست ؟

این مهمترین سوالی است که افراد باید به آن جواب بدهند !

تعریفتان از کار حرفه ای چیست ؟ به چه کسی میگویید حرفه ای ؟ چه وقت به خودتان می گویید حرفه ای ؟!!

mh.noori
08-07-2011, 09:22 AM
البته من هم از آقای تفرشی شنیدم که 50d بهتر از 60d هست ، گفتن که سایز سی ماس مساوی دارن و در زمانی که سایز یکی هست دوربین هایی که مگاپیکسل کمتری دارن یکم بهترن
اما نویز 50d خیلی بالاس

در اینکه شما از کار عکاسی چه توقعی داشته باشید ، و نتیجه کار برایتان ، یک محصول هنری و یا تجاری باشد ، ممکن است ترجیح دهید برای تهیه ابزار ، از وسایلی استفاده کنید که خیلی بهینه گرداوری شده باشند !

سری XXD کنون ، در مدلهای قبلی از حافظه های CF استفاده می کرد . همانطور که می دانید معمولا یک عکاس حرفه ای بیشتر از یک بدنه دوربین همراه خود دارد . و معمولا اگر عکاسی از دوربینی مانند CANON 5DII
استفاده کند ، می تواند به عنوان دوربین دوم از یک دوربین کراپ دار مانند 50D و یا 7d بهره برد . و حال انکه بدنه 60 دی از حافظه SD استفاده می کند .

60D- 7D- 5DII همگی از باتری Lithium-Ion LP-E6 استفاده می کنند و 50D از باتری BP-511A . ظرفیت باتری مورد استفاده در 60D از باتری 50D بیشتر است .

با این وجود اگر بدنه های مورد استفاده از استاندارهای یکسانی استفاده کنند ، راحتی و اطمینان کار برای عکاس بیشتر است ، زیرا می تواند از یک نوع حافظه برای دوربینهای استفاده کند .

در زمان معرفی 60d من جایی شنیدم که ریموت کنترل این دوربین با دیگران فرق دارد ( برای کسانی که دارای 2 بدنه بودند ، مشکل افرینی می کرد ) .اما الان ریموت هایی وجود دارد که به سادگی با تمام مدلهای کنون سازگار است . ( به گفته فروشنده )

به هر حال چگالی بالای سنسور ، باعت دردسرهایی حتی در عکاسی در روز می شود . به عنوان مثال بالا بودن عدد DLA ، جذب کمتر نور بوسیله هر کدم از پیکسلها نسبت به مدلهایی مانند 40D و ...

دلایلی که عرض شد ، ممکن است باعث شود ، شما از خرید مدلی خاص صرف نظر کنید و به دنبالمحصولی دیگرباشید !

rosokh2004
09-03-2011, 03:34 PM
من یه دوربین ارزون قیمت دیجیتالی میخوام که قیمتش بالای 500 هزار تومان نباشه !

میشه کمکم کنید

میگن 350d گیر نمیاد درسته ؟

mh.noori
09-05-2011, 10:52 AM
من یه دوربین ارزون قیمت دیجیتالی میخوام که قیمتش بالای 500 هزار تومان نباشه !

میشه کمکم کنید

میگن 350d گیر نمیاد درسته ؟

دوربینهایی در این رده کار کرده قیمتهایی کمابیش در حدود مبلغ شما دارند ... بدنه هایی مثل 400- 450 و 1000 دی از کنون و دی 60-70 از نیکون را می توان با این مقدار تهیه کرد ...

اما اگر مقداری بر پولتون اضافه کنید ، می تونید بدنه بسیار عالی 40 دی از کنون را تهیه کنید که بسیار مناسب عکاسی نجومی می باشد ...

موفق باشد

hermes
09-05-2011, 06:53 PM
لطفا راجع به light brushing در عکاسی توضیح بدین. ممنون میشم

mahdad_haghighi
09-05-2011, 10:19 PM
لطفا راجع به light brushing در عکاسی توضیح بدین. ممنون میشم

دوست عزیز لطفا قبل از اینکه پست بدید اسم تاپیک رو نگاه کنید و در مورد موضوع مورد نظرتون در فروم جست و جو کنید . در این مورد تاپیکی ویژه ای وجود دارد .

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?618-Light-Brushing

sasan20oo20
09-17-2011, 09:55 AM
http://www.pricedekho.com/p/cameras/4483/11763-large.jpg

یه سوال داشتم از این دوربین میشه واسه عکاسی نجومی استفاده کرد به خاطر قیمت کمش توجه منو جلب کرد من مشخصاتش رو مینویسم تا راحت تر بتونین جواب بدین با تشکر

:blink:

دوربین عکاسی فوجی فاین پیکس اس 3300 (Fuji FinePix S-3300) دوربین نیمه حرفه ای فوجی می باشد که با توجه به قیمتش امکانات خوبی دارد . فیلمبرداری این دوربین HD بوده و دارای سنسور 14 مگاپیکسل CCD می باشد . این دوربین دارای زوم اپتیکال 26 برابر است و می توانید از این دوربین هم بصورت اتوماتیک و هم دستی استفاده کنید .

مشخصات لنز :
فاصله کانونی لنز : 624 - 24 mm
زوم اپتیکال : x 26
زوم دیجیتال : 6.5 برابر
لرزشگیر : دارد
فوکس دستی : ندارد
فوکس اتوماتیک : دارد
ماکرو : دارد - دو سانتیمتر
نورسنجی : نقطه‌ای ، میانگین ، چندگانه ، 256 ناحیه TLT
زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری : دارد

مشخصات حسگر :
نوع حسگر : CCD
پیکسل : 14 مگاپیکسل
ابعاد حسگر : 1 به 2.3 اینچ
اندازه تصویر : 4288x3216 تا 1920x1080
: ندارد Raw فرمت

فیلمبرداری
ابعاد فیلم : 1280x720 با کیفیت HD
سرعت فیلم : fps 30

عکاسی :
حداکثر سرعت شاتر : 1 به 2000 ثانیه
حداقل سرعت شاتر : 8 ثانیه
حداقل حساسیت : 64
حداکثر حساسیت : 6400
ایزو : اتوماتیک - 64 - 100 - 200 - 400 - 800 - 1600 - 3200 - 6400
تنظیم وایت بالانس : اتوماتیک - سایه - نور روز - ابری - لامپ - مهتابی
عکاسی پی در پی : دارد - با سرعت 1.2 فریم در ثانیه
فلاش : داخلی با برد 1.2 متر
تکنولوژی های بکار رفته : تشخیص چهره - کاهش قرمزی چشم - نشخیص لبخند
مانیتور :
سایز مانیتور : 3 اینچ
دقت صفحه نمایش : 230000 پیکسل
چشمی : دارد
ورودی و خروجی ها :
خروجی هدفون : ندارد
: داردHDMI خروجی
خروجی تلویزیون : دارد

mh.noori
09-17-2011, 11:49 AM
این دوربین یک دوربین اس ال ار لایک است . دارای سنسور کوچکی می باشد ، حداقل سرعت شاتر : 8 ثانیه زمان

کمی است ... حالت raw فکر نمی کنم در این نوع بدنه های زیاد کاربردی باشد!

این دسته از دوربینها با بالا بردن فاصله کانونی به صورت اتوماتیک نسبت کانونی را نیر بالار می برند . ویزور این

دوربین به احتمال زیاد EVF است به این معنی که الکترونیکی می باشد ... در موارد مصارف عمومی هم فاقد کفشک

فلاش خارجی است .

جهت عکاسی نجومی با نگاهی به اینده این چنین دوربیهایی پیشنهاد نمی شوند ، هر چند که شما با

دوربینهایی ضعیف تر هم می توانید به افوکال نیز عکاسی کنید ، اما برای عکاسی نجومی به صورت جدی به هیچ

عنوان ...

شما با خرید یک بدنه قدیمی مانند 350d از کنون با یک لنز کیت ارزان قیمت با کمی افزایش بودجه ، کارایی

یک دوربین نیمه حرفه ای که جوابگوی اکثر نیاز های شما در سبک های مختلف هم هست را در اختیار دارید ...

sasan20oo20
09-17-2011, 02:16 PM
این دوربین یک دوربین اس ال ار لایک است . دارای سنسور کوچکی می باشد ، حداقل سرعت شاتر : 8 ثانیه زمان

کمی است ... حالت raw فکر نمی کنم در این نوع بدنه های زیاد کاربردی باشد!

این دسته از دوربینها با بالا بردن فاصله کانونی به صورت اتوماتیک نسبت کانونی را نیر بالار می برند . ویزور این

دوربین به احتمال زیاد EVF است به این معنی که الکترونیکی می باشد ... در موارد مصارف عمومی هم فاقد کفشک

فلاش خارجی است .

جهت عکاسی نجومی با نگاهی به اینده این چنین دوربیهایی پیشنهاد نمی شوند ، هر چند که شما با

دوربینهایی ضعیف تر هم می توانید به افوکال نیز عکاسی کنید ، اما برای عکاسی نجومی به صورت جدی به هیچ

عنوان ...

شما با خرید یک بدنه قدیمی مانند 350d از کنون با یک لنز کیت ارزان قیمت با کمی افزایش بودجه ، کارایی

یک دوربین نیمه حرفه ای که جوابگوی اکثر نیاز های شما در سبک های مختلف هم هست را در اختیار دارید ...

خوب خیلی ممنون اقای نوری میشه یه کمی توضیح بدین در مورد این 350 دی!! من دیدم که 8 مگاپیکسل هست درسته خوب نوش پیدا میشه؟؟؟
واینکه چقدر بودجه رو بیاریم بالا من بیشتر از 300 یا 350 یا نهایتا 400 نمیتونم خرج کنم بابام منو میکشه!!!:burnt:

mh.noori
09-17-2011, 03:43 PM
این محصول 10 سال پیش تولید شده است ! نو ندارد . با این مقدار پول شاید بتوانید بدنه های بهتری نیز

خریداری کنید ( 400 یا 450 یا 1000به همراه لنز کیت )

8 مگا پیکسل و یا هر عددی مهم نیست ، مهم قابلیت تعویض لنز و دیگر ویژگیهای بدنه های dslr می باشد .

rock_iml
10-12-2011, 10:29 PM
دوست عزیز چرا عکاسی آنالوگ انجام نمی دهید که ارزانتر است؟ یک دوربین عکاسی آنالوگ خوب بخرید و یک تلسکوپ خوب. به هر دو کار هم میرسید. هنوز هم بسیاری از عکاسان حرفه ای نجومی از دوربین آنالوگ استفاده می کنند.
این تصور صحیحی نیست که عکاسی آنالوگ ارزانتر از دیجیتال هست
کسانی که میخوان با آنلوگ به صورت حرفه ای کار کنن نزدیک به 600 700 هزار تومن هزینه بابت یک دوربین فول فرمت میدن
در ضم اسکن تخصصی هم جدود 12 13 هزار تومنه
در طول یک سال حتی هزینه ی بیشتری نسبت به دیجیتال میپردازن
در ضمن خیلی کارها مثل time laps رو هم نمیشه انجام داد
مشکلات چاپ و ظهور و جا نیوفتادن صحصیح فیلم یا نور اضافه و ........... رو هم در بر داره
اما خوب در کیفیت رنگ عکس برتری داره

------------
این سری پست ها رو از اینجا (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?526-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D9%84%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%BE&p=19239&viewfull=1#post19239) جابجا کردم که بحث مرتبط باشه :) Sunrise

پیمان اکبرنیا
10-12-2011, 11:14 PM
این تصور صحیحی نیست که عکاسی آنالوگ ارزانتر از دیجیتال هست
کسانی که میخوان با آنلوگ به صورت حرفه ای کار کنن نزدیک به 600 700 هزار تومن هزینه بابت یک دوربین فول فرمت میدن
در ضم اسکن تخصصی هم جدود 12 13 هزار تومنه
در طول یک سال حتی هزینه ی بیشتری نسبت به دیجیتال میپردازن
در ضمن خیلی کارها مثل time laps رو هم نمیشه انجام داد
مشکلات چاپ و ظهور و جا نیوفتادن صحصیح فیلم یا نور اضافه و ........... رو هم در بر داره
اما خوب در کیفیت رنگ عکس برتری داره

بله درست میفرمایید هر کدون مزایا و معایبی دارند و در برخی موارد دیجیتال برتر و در برخی موارد آنالوگ برتر است(به خصوص در مورد اسکن و ظهور تصاویر که فقط برخی مراکز حرفه ای قادر به ظهور خوب نگاتیو عکسهای نجومی هستند و این عکاسی ها در دسترس بسیاری نیستند) ولی به جز این مورد فکر کنم به طور نسبی در مقایسه با دیجیتال ارزانتر در بیاد! به این دلیل که الان یک دوربین خوب دیجیتال برای کارهای نجومی بالای 2 تا 2.5 میلیون هزینه داره اگر اشتباه نکنم. بهتره از مدیر تالار عکاسی نجومی هم بخواهیم که یک مقدار کمک کنند تا آقای Marsboy بتوانند انتخاب درستی داشته باشند.

O.H
10-12-2011, 11:56 PM
به نظر من هم عكاسي آنالوگ هزينه هاي زياد تري نسبت به ديجيتال در بر ميگيره علاوه بر مشكلاتي نيز كه دوستمون گفتن بايد يه مسئله خيلي مهم رو هم در نظر بگيريم تو دوربين ديجيتال تصوير لحظه به لحظه از چيزي كه ميگيرين و دارين ولي تو انالوگ بايد خيلي وارد باشين در ضمن تجربه خيلي بالايي هم ميخواد و شايد از بين چندين شات متوالي يك عكس از از لحاظ نور و فكوس و غيره درست در بياد. در مورد چاپ و اسكن نگاتيو هم بايد بگم اگه نگاتيو از لحاظ نوري درست ثبت شده باشه حتي با يه اسكنر نگاتيو معمولي هم ميشه از اون فايل نسبتا قابل تحملي گرفت و لي كيفيت و اندازه عكس كم ميشه البته اگه از لحاظ نوري درست باشه وگر نه براي گرفتن نتيجه حرفه اي از عكس بايد از اسكنر هاي حرفه اي استفاده كرد. كه آن هم چندين برابر دوربين هاي ديجيتال حرفه اي قيمتش هست. عكاسي ديجيتال هزينه ثابتي داره ولي عكاسي انالوگ هزينه هاي متغيير منظور من اينه در صورت عكاسي پي در پي شايد در طول يك سال چندين برابر هزينه دوربين ديجيتال رو صرف خريد نگاتيو و اسكن و چاپو... كنين .براي يك عكاس نجومي هم تجربه ديجيتال لازم هست هم انالوگ.

mh.noori
10-13-2011, 09:33 AM
سلام ...

تاپیک دوربین و لنز مناسب عکاسی نجومی (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?13-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C)

اما با یک بدنه 1000D و یا با بالا بردن بودجه 40D از کنون و ایجاد تغییرات لازم جهت عکاسی نجومی

می توان عکاسی نجومی را با هزینه ای مناسب تجربه کرد .

rock_iml
10-13-2011, 09:33 AM
بله در طی یک مدت هزینه های آنالوگ بیشتر در میاد و مشکلات زیادی داره
اما این رو هم باید در نظر گرفت که لذت عکاسی آنالوگ بیشتر هست

پیمان اکبرنیا
10-18-2011, 09:12 PM
دوربین جدید کنن 1D X با سنسور 18 مگاپیکسل، نویز بسیار کم، اندازه پیکسل بزرگتر نسبت به همه مدلهای قبلی، ایزو 204800، قابلیت 9 نوردهی مجزا در یک عکس و ... .

قیمت: قابل شما رو نداره 6800 دلار ناقابل!

منبع: http://narenji.ir/3401

عجب انتخابی برای منجم ها!