صفحه 19 از 34 نخستنخست ... 915161718192021222329 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 332

موضوع: پيشنهادات جهت ارتقا سايت

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

smile پيشنهادات جهت ارتقا سايت

با سلام به دوستان گرامي

اين تاپيك رو ايجاد كردم تا هرگونه پيشنهادي جهت ارتقا سايت داريد همين جا مطرح كنيد .

ساير دوستان هم ميتوانند درباره پيشنهادات نظر بدهند تا در نهايت به تصميم مناسبي جهت اجرا در محيط سايت دست پيدا كنيم .

با تشكر

2. Top | #181
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    784
    تشکر شده 473 بار در 74 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط orion نمایش پست ها
    یک عرض کوچک دیگر،نمیدونم چقد میتونه مفید باشه، البته شاید اینجا جاش نباشه که اینو مطرح کنم،ولی جای دیگه ای پیدا نکردم..........!

با توجه به اینکه رویداد های ماهیانه فقط تو مجله ها چاپ میشه و شاید بعضی از سایت ها هم بذارن ولی عملا مجلات دیر به دیر به دست مردم میرسه که اغلب غیر قابل استفاده میشه (بخش رویدادها)!!!
    اگه میشه یک گروه تشکیل بدیم،که رویدادهای ماهیانه رو از ماه قبلش آماده کنیم،و درست از اول همون ماه یا حتی یه چند روز قبل تر قرار بدیم،و به نفع همه میشه، که با این کار میشه یک رفرنس قوی برای رویدادهای ماهیانه درست کرد........!!

هم برای فروم خوب میشه هم برای اعضاء که دیگه بیشتر وقتشون رو صرف پیدا کردن رویدادها نمیکنن!!!!

پیشاپیش ممنون از توجهتون
    دوستان عذر ميخوام که دو پست پي در پي ميگذارم.
    چند روزي طرحي در ذهن داشتم با اين مضمون " رويدادهاي رصدي اين چند شب"و بيان پديده هاي نجومي با تمام جزييات رصدي. جاي خالي چنين بحثي احساس ميشه.امشب اين تاپيک را به قصد طرح اين نظر باز کردم که پيشنهاد دوست گرامي orionرا ديدم. خواستم هم از ايشان بابت ايده مناسبشان(خصوصا که با من هم نظرند!!) تشکر کنم و هم از مدير محترم ودوستان عزيز خواهش کنم (اگر صلاح ميدانند)اين موضوع را در اولويت قرار دهند.
    پيروز باشيد

3. 4 کاربر مقابل از noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #182
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    330
    تشکر شده 4,568 بار در 538 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط noori نمایش پست ها
    دوستان عذر ميخوام که دو پست پي در پي ميگذارم.
    چند روزي طرحي در ذهن داشتم با اين مضمون " رويدادهاي رصدي اين چند شب"و بيان پديده هاي نجومي با تمام جزييات رصدي. جاي خالي چنين بحثي احساس ميشه.امشب اين تاپيک را به قصد طرح اين نظر باز کردم که پيشنهاد دوست گرامي orionرا ديدم. خواستم هم از ايشان بابت ايده مناسبشان(خصوصا که با من هم نظرند!!) تشکر کنم و هم از مدير محترم ودوستان عزيز خواهش کنم (اگر صلاح ميدانند)اين موضوع را در اولويت قرار دهند.
    پيروز باشيد
    سلام جناب noori

ما تاپيك آخرين رويداد هاي رصدي رو داريم ... شما هرگونه وقايع و رويداد نجومي كه ازش اطلاع دارين ميتونين دراين تاپيك قرار بدين.
    امضای ایشان
    یه کتاب شعر دیدم با عنوان " صبح از ساعت ۱۰ آغاز می شود".
    من نخونده با هاش موافقم! شما چطور؟
    اصلا به همچین شاعری باید نوبل ادبیات داد. مگه نه؟؟؟؟

5. 9 کاربر مقابل از Setare KOchOlO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #183
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    784
    تشکر شده 473 بار در 74 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Setare KOchOlO نمایش پست ها
    سلام جناب noori

ما تاپيك آخرين رويداد هاي رصدي رو داريم ... شما هرگونه وقايع و رويداد نجومي كه ازش اطلاع دارين ميتونين دراين تاپيك قرار بدين.
    سلام
    ممنون از راهنمایی شما.
    تاپیکهای ارزنده ی رصدی را مطاله نموده ام و بسیا مفید هستند.
    اما منظور من این این بود که همه ی وقایع نجومی که در طول چند شب آینده قابل رصد هستند با جزییات کامل رصدی وبه صورت دسته بندی شده و منسجم بیان شوند.که نسبت به بیان مجزا و موردی ،مزایای خاص خودش را دارد.(به خصوص برای دوستانی که در ابتدای راه هستند که به عنوان مثال فرصتی برای بررسی علمی موضوع وآمادگی برای فعالیت رصدی را دارند)چون آنطور که من میبینم اینجا به طور جدی محلی برای آموزش نجوم محسوب میشود وبسیاری از دوستان آموزش نجوم را دراین فروم پیگیری میکنند.بنابراین تصور کردم شاید پله پله و برای تمام سطوح کار کردن جالب باشد.
    به هر حال بار هم ببخشید فقط یک پیشنهاد بود

7. 9 کاربر مقابل از noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #184
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Setare KOchOlO نمایش پست ها
    سلام جناب noori

نقل قول نوشته اصلی توسط noori نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از راهنمایی شما.
    تاپیکهای ارزنده ی رصدی را مطاله نموده ام و بسیا مفید هستند.
    اما منظور من این این بود که همه ی وقایع نجومی که در طول چند شب آینده قابل رصد هستند با جزییات کامل رصدی وبه صورت دسته بندی شده و منسجم بیان شوند.که نسبت به بیان مجزا و موردی ،مزایای خاص خودش را دارد.(به خصوص برای دوستانی که در ابتدای راه هستند که به عنوان مثال فرصتی برای بررسی علمی موضوع وآمادگی برای فعالیت رصدی را دارند)چون آنطور که من میبینم اینجا به طور جدی محلی برای آموزش نجوم محسوب میشود وبسیاری از دوستان آموزش نجوم را دراین فروم پیگیری میکنند.بنابراین تصور کردم شاید پله پله و برای تمام سطوح کار کردن جالب باشد.
    به هر حال بار هم ببخشید فقط یک پیشنهاد بود
    درووود
    من خودم تاپیک آخرین رویداد هارو دنبال میکنم همیشه،ولی اساسی ترین مشکل اون تاپیک عمقی نبودن مطلب هستش!!! مثلا فردی یه واقعه ای رو(بعضا بدون تاریخ) ذکر میکنه که مثلا فلان اتفاق میفته،و یک تازه وارد که تاحالا مثلا مقارنه ای چیزی ندیده قطعا نمیتونه بفهمه!!!
    همونطور که جناب نوری هم فرمودن،یک فعالیت منسجم برای این ترتیب داده بشه،نه اینکه صرفا چند نفر که وقایع رو از یه جای دیگه خوندن یا به هر ترتیبی میدونن رو بنویسن و چند نفر دیگه هم استفاده کنن!!
    چون با این وضعی که من دیدم(تو سطح عوام) همه طالب یه جور کار علمی و عملی (مثل رصد) هستن ولی چیزی که تو ابتدای کار به اون اهمیت داده نمیشه همین رصده!! اگه وقایع چند روز آینده رو ذکر کنیم و جزئیات دقیق و ساده و رصد رو بر عهده فرد بذاریم قطعا پیشرفت چشمگیری در پیشرفت افراد خواهیم داشت!!!

باز خودمو مثال بزنم: اوایلی که من هی میخواستم رصد کنم،مجله نجوم رو میگرفتم و اصلا نمیدونستم که باید چی رو رصد کنم،کلا گیج بودم،و مرجعی نبود که مشکلاتم رو اونجا رفع کنم و بدونم مثلا فلان اتفاق رو چه جوری رصد کنم!!!
    و همینطور الان خیلی از وقایع رو نمیدونیم،که کی و کجا اتفاق میفته!!!

چون رسالت این فروم تو یاد دهی و منبع بودن هست، عرض کردم!!!
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

9. 11 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #185
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

خانم نوری عزیز و جناب اوروین گرامی؛ پیشنهاد شما در قالب تقویم نجومی پیش از این در فروم مدیریت و اجرا میشد - فکر میکنم اقای اوریون به یاد داشته باشن - اما در پی نیاز به گسترده تر شدن اطلاع رسانی پدیده های رصدی چه در حوزه وقوع در آسمان و چه در بین گروهها و شهر ها، تغییراتی در ساختار ارائه تقویم ایجاد شد و سایتی مستقل تهیه شد که ان شاء الله به زودی فعال میشه

فکر میکنم اگر منتظر بمونیم تا مدیران مربوطه طرح رو به موقع و به طور کامل معرفی کنن بهتر باشه - یعنی من بیشتر توضیح ندم! - به امید خدا طرح های خوبی در دست اجرا هست که راه افتادنشون منجر به تامین نظر کاربران عزیزمون میشه ....
    موفق باشید

11. 5 کاربر مقابل از Sunrise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #186
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    923
    تشکر شده 2,060 بار در 207 ارسال

سلام
    یه پیشنهاد داشتم درمورد تاپیک پرسش و پاسخ نجومی:
    اگه بشه این تاپیک چند قسمت بشه و درهرقسمت سوالات مربوط به یه موضوع مطرح بشه خیلی خوب میشه(به نظرمن البته!!!)
    چون یه مشکلی هست که همیشه خودم دارم و اون اینه که وقتی میخوام یه سوالی بپرسم نمیدونم مطرح شده یا نه و اون قدر صفحات این تاپیک زیاده که وقت نمیکنم همشونو بخونم و ببینم سوالو بپرسم یا نه برا همین بیخیال مطرح کردن اون سوال تو این فضا میشم!!!!
    ولی اگه تقسیم بشه فکرکنم راحت تر باشه پرسیدن یه سوال!
    امضای ایشان
    من شکوفایی گل های امیدم را در رویاها میبینم
    وندایی که به من میگوید:
    گرچه شب تاریک است،
    دل قوی دار سحر نزدیک است...

13. 13 کاربر مقابل از BigBang عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #187
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2777
    تشکر شده 139 بار در 62 ارسال

سلام...من یه انتقادی دارم نمیدونم دوستان گفتن یا نه!پست هارو نخوندم!!
    اونم اینه که: اگر کسی یه پیامی یا یه پستس رو بخواد بفرسته یا بذاره باید مدیر اونو تایید کنه!!من یه بار یه پست گذاشتم 1ساعت بعد تازه ویرایش شده تایید شد!!!
    همین الان من یه تاپیک میخواستم درست کنم ولی نمیشد درست کرد!! در صورتی که شاید یکی یه سوالی داشته باشه و تاپیکی راجبه اون موضوع درست نشده باشه!!
    امضای ایشان
    تجربه جدید :
    تو المپیاد نه تلاش مهمه نه طلاش ...

15. 3 کاربر مقابل از shokolat_g عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #188
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلاي كشوري المپياد نجوم
    مدال برنز جهاني المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1783
    تشکر شده 2,171 بار در 243 ارسال

دوستان بهتره یه بخشی هم در مورد رشته‌های دانشگاهی مرتبط با نجوم داشته باشیم من خودم با این که المپیادی هستم در مورد رشته‌های آکادمیک نجومی اطلاعات کافی‌ ندارم از دوستانی که در این زمینه تجربه و دانشی دارند مثلا در مورد چه رشته‌هأی است بازار کار چه شکلیه شرایط ادامه تحصیل اونا تو کشور یا خارج از کشور و خیلی‌ چیزی دیگه که بچه‌هایی مثل من با این چیزا آشنا بشن
    خیلی‌ خوب که به صورت آماتوری نجوم در کشور تبلیغ بشه ولی‌ تا چه حد!!!!
    اگه بخوایم در این زمینه پیشرفت کنیم باید افراد آکادمیک حضور داشته باشن شاید اطلاعات بیشتر در این مورد بتونه به بچه ها و علم نجوم تو کشورمون کمک کنه

17. 10 کاربر مقابل از erfan bayat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #189
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1466
    تشکر شده 2,065 بار در 223 ارسال

درخواست

من یک درخواست از مدیران و مسئولین سایت دارم.

ماروزانه شاهد ثبت نام افرادی دراین سایت پررونق هستیم.این برای همه منجمان آوایی جای افتخارداره.

ولی مساله اصلی اینجاست که چرا همه ی افرادی که فعالانه شرکت دارند.مدیران ،بچه های ممتاز،وفعال هستش،و خیلی کم تازه واردها در مطالب سایت شرکت میکنند..

چرا تازه واردها که همیشه در گوشه سمت چپ دسک تاپ میان.میان و خیلی به ندرت شاهد پست گذاشتن این افراد هستیم.

آیامطالب سایت جذاب نیستن که که مخاطبین تازه وارد زود خسته میشن؟

آیا نقشه سایت سخت هستش که توانایی پست گذاشتن ویا استفاده از کل سایت رو ندارن؟

ویا ...آیا احساس کوچکی تازه واردها بین فعالان و ممتازین و مدیرها ،تازه واردهارو خسته میکنه؟
    ----------------

شاید این پست من کمی سختگیرانه باشد.ولی افزایش جمعیت سایت تاثیر کمی دراوج دوستان آن لاین داره،و چند ماهه که اوج افراد از 35-الی40 نفر بالا نرفته.

وما طبق پست دوستانی که فعال هستن شاهد حضور0نفر آنلاین هم شدیم.چیزی که در سایت آوا استار تا حالا اتفاق نیفتاده بود.

من و همه ی آواییها این سایت رو دوست داریم.وآرزوی پیشرفت این سایت رو داریم.

این نظر و انتقاد صرفا جهت پیشرفت سایت هستش.من از مدیریت سایت آقای امام و مدیران انجمن بخاطر حضور فعالشون بسیار سپاسگذارم.
    امضای ایشان
    آفاق را گردیده ام، مهر بُتان ورزیده ام

بسیار خوبان دیده ام، امّا تو چیز دیگری

19. 14 کاربر مقابل از hadi soleimani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #190
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

پيشنهادات جهت ارتقا سايت         
    سلام جناب marsboy عزيز

اتفاقآ موضوع بسيار مهم و جالبي رو مطرح كرديد كه خود ما هم چندين جلسه كارشناسي براي تحليل اين قضيه گذاشتيم .

موضوع خيلي مفصله و موارد زيادي رو هم بررسي كرديم .

انشاا... در جلسه اي حضوري كه براي همين منظور و تا قبل از پايان سال برگزار خواهيم كرد ، همه اين موارد را با حضور اعضا نيز مورد بحث فرار خواهيم داد .

اما عجالتآ براي اينكه شما را بي پاسخ نگذارم مختصرآ عرض مي كنم :

طبق آمار موجود از بازديد روزانه ، ميانگين بازديد هاي روزانه به شكل قابل توجهي افزايشي است .

اما اكثر افرادي كه به جمع ما مي پيوندند ، با توجه به نوع جستجو ها و لينك شدن به فروم ، عمومآ افرادي علاقمند به نجوم هستند كه تا كنون منبع مطالعاتي خاصي نداشته اند و اين فروم را بيشتر جايي براي خواندن مي بينند تا نوشتن !

من پيام هاي خصوصي بسيار زيادي ، عمدتآ از اعضاي جديد دارم كه چرا فروم اينقدر تخصصي است ، ما به سختي متوجه مطالب مي شويم !

( ضمنآ توجه داريد كه اعضاي جديد فقط به موضوعات علمي دسترسي دارند و موضوعاتي مثل تالار اعضا و تالار غير تخصصي برايشان قابل رويت نيست ! )

لذا فقط مطالب علمي را مي بينند بيشتر خواننده هستند تا نويسنده

( شايد يكي ديگر از علل هم وجود جو صميميت خيلي زياد بين قديمي ها باشد و ممكن است دوستان جديد كمي احساس غريبي كنند )

البته اينكه فروم جايي براي مطالعه علاقمندان به نجوم باشد موضوع خوشحال كننده اي است .

اما براي رفع مشكلي كه شما ذكر كرديد هم راه حل هايي داريم كه اميدوارم كم كم عملي شوند .

ممنون از وقتي كه براي بررسي موضوع گذاشتيد

موفق باشيد

صفحه 19 از 34 نخستنخست ... 915161718192021222329 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع