صفحه 1 از 15 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 143

موضوع: دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428
    تشکر شده 1,974 بار در 166 ارسال

Red face دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره

سلام دوستان
    اميدوارم پس از گذر زيباي زهره در سال 1383 گذر 17 خرداد 1391 كه مقارن با طلوع خورشيد در ايران است مانند آن‌چه كه ابوعلي سينا ديده است زيبا و جذاب باشد. البته ايشان در زمان غروب خورشيد گذر را ديده‌اند و ما اين پديده را در زمان طلوع مشاهده خواهيم كرد.

به نظرم چون اين آخرين گذر زهره عمرمان محسوب مي‌شود بسيار زيبا، هيجان‌انگيز و عرفاني است و هنگام پايان گذر چه اشك‌ها و لبخندهاي تلخي كه بدرقه قرص سياه زهره نمي‌شود تا در سال‌هاي دور آينده، منجمان آن زمان كه به ديدن اين پديده زيبا مي نشينند، مثل ما كه در هنگام گذر زهره به زمان ناصرالدين شاه قاجار مي‌انديشيديم به زمان حاضر بي انديشند. در نظر بگيريد كه بسيار خوش شانس بوده‌ايم كه شاهد چنين گذر جذابي بوده‌ايم. چون گذر بعدي زهره در اوخر قرن آينده شمسي رخ مي‌دهد و در اين فاصله افراد بسياري به دنيا خواهند آمد و بدون ديدن چنين پديده‌ا‌ي زيبايي از اين دنيا خواهند رفت.
    از زمان تشكيل اين تايپيك 155 روز تا گذر زهره فاصله داريم و گرچه به نظر زمان زيادي مانده است ولي انتظار براي ديدن آخرين گذر زهره تا 105 سال ديگر بسيار جالب و جذاب است.

حال هر چه دلنوشته و مطلبي
    ویرایش توسط علی ابراهیمی سراجی : 01-03-2012 در ساعت 05:45 PM

2. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428

بد نيست يادي از گذر زهره در سال 1383 كنم. آن گذر را از كنار فرهنگسراي اميركبير كه خانه‌ي قديمي اميركبير بود ديدم و يك سوال ذهن مرا مشغول كرده بود كه آيا امير كبير در زمان گذر 1882 زنده بود كه بعدها كه تحقيق كردم ديدم گذر زهره 30 سال پس از كشته‌شدنش روي داد!
    ضمناً در گذر سال 1383 ما چون در 2 محل گذر را رصد مي‌كرديم حتي با فيلتر از درون خودرو هم زهره را مي‌ديديم كه خاطره‌ي جالبي بود. البته زيباترين خاطره‌ي من در مورد ثبت برخوردهاي 1 تا 4 بود كه موفق شدم همه را ببينم و به كمك دوستان ثبت كنيم. ولي زيباترين لحظه جداشدن زهره از لبه‌ي خورشيد و بحث قطره‌ي سياه در زمان گذر بود كه اصلاً چنين پديده‌اي نديدم و متوجه شديم كه علت آن مشكلات ابزارهاي نجومي در زمان گذشته بوده است.
    ویرایش توسط علی ابراهیمی سراجی : 01-03-2012 در ساعت 05:57 PM

3. 17 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #3
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

ممنون از ایجاد این تاپیک جناب آقای سراجی
    شاید خیلی ها که تو این فروم هستن این گذر رو دیده باشن
    اما من اولین بار هست و هنوز ندیدم
    برخی از عکس های گذر رو که مشاهده می کردم یه حس جالب و بدی بهم دست می داد که افکار گوناگون به ذهنم می رسید که اتفاقاتی باعث می شود من این گذر رو از دست بدم
    خودم فکر می کنم اگه این رو از دست بدم شاید بد ترین خاطره نجومیم بشه (شاید اصلا افسردگی بگیرم) و البته با شرایط جوی بد ساری هم بعید نیست (البته مطمئنم تو ساری منتظر طلوع خورشید نخواهم ماند)
    بد جور مجذوبش شدم
    دارم تمام تلاشم رو می کنم تا تلسکوپ بخرم و این گذر رو تو تلسکوپ شخصی خودم با خیال آسوده ببینم و عکاسی کنم ازش
    نه با تلسکوپ عمومی در یک رصد عمومی
    البته برای رصدش حتما با تور آوا استار میام اما میخوام با تلسکوپ خودم ببینم
    مخصوصا پدیده اشک سیاه، شاید از هر چیزی برام جذاب تر باشه
    دارم به این فکر می کنم که با ازدست دادنش چه ضرری می کنم
    و اینکه شاید با تکنولوژی امروزی اطلاعاتی از این گذر به دست بیاد که ما رو با زهره بیشتر آشنا کنه
    به هر حال الان دارم خودم تو در حال دیدن این گذر در کنار دوستان آواییم تصور میکنم

5. 7 کاربر مقابل از Astronomy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #4
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomy نمایش پست ها
    ممنون از ایجاد این تاپیک جناب آقای سراجی
    شاید خیلی ها که تو این فروم هستن این گذر رو دیده باشن
    اما من اولین بار هست و هنوز ندیدم
    برخی از عکس های گذر رو که مشاهده می کردم یه حس جالب و بدی بهم دست می داد که افکار گوناگون به ذهنم می رسید که اتفاقاتی باعث می شود من این گذر رو از دست بدم
    خودم فکر می کنم اگه این رو از دست بدم شاید بد ترین خاطره نجومیم بشه (شاید اصلا افسردگی بگیرم) و البته با شرایط جوی بد ساری هم بعید نیست (البته مطمئنم تو ساری منتظر طلوع خورشید نخواهم ماند)
    بد جور مجذوبش شدم
    دارم تمام تلاشم رو می کنم تا تلسکوپ بخرم و این گذر رو تو تلسکوپ شخصی خودم با خیال آسوده ببینم و عکاسی کنم ازش
    نه با تلسکوپ عمومی در یک رصد عمومی
    البته برای رصدش حتما با تور آوا استار میام اما میخوام با تلسکوپ خودم ببینم
    مخصوصا پدیده اشک سیاه، شاید از هر چیزی برام جذاب تر باشه
    دارم به این فکر می کنم که با ازدست دادنش چه ضرری می کنم
    و اینکه شاید با تکنولوژی امروزی اطلاعاتی از این گذر به دست بیاد که ما رو با زهره بیشتر آشنا کنه
    به هر حال الان دارم خودم تو در حال دیدن این گذر در کنار دوستان آواییم تصور میکنم
    سلام
    راستش ما در سال 1383 هم كه گذر زهره را ديدم به سختي آن را مشاهده كرديم. با كمترين ابزار و امكانات آن هم در بين مردم. ولي الان كه ابزار نجومي زياده و اصلاً نگران نباشيد. چون گذر با يك فيلتر ساده خورشيدي هم ديده مي‌شه

7. 11 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #5
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

سلام آقای سراجی ممنون برای این تاپیک خوبتون
    منم تا حالا این پدیده رو ندیدم و بی صبرانه منتظر طلوع خورشید در روز 17 خرداد 91 هستم تا یه حس جدید رو تجربه کنم.
    می خواستم ببینم که امکانش هست چند تا از عکس های خودتون ، از گذر سال 83 رو واسه ما بزارید .

9. 10 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #6
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

یاد ِ گذر ِ قبلی افتادم!

اون موقع من چند وقت پیشش با ماشین تصادف کرده بودم و پدرم برای ِ این که از دلم در بیاره ، یک دوربین ِ تک چشمی روسی ِ خیلی قدیمی (که گوشه ی ِ لنزش هم شکسته بود) واسم گرفته بود!

موقع ِ گذر ِ اون سال، با کش ِ شلوار اون دوربین رو بسته بودم به یه نردبان و با هزار زور و زحمت طوری تنظیمش کرده بودم که به سمت ِ خورشید باشه! بعد یه عکس ِ رادیولوژی رو بریده بودم چند لایه اش کرده بودم گذاشته بودم جلوی ِ لنز ِ دوربین داشتم با لذت تماشاش می کردم!

عجب روزایی بود! یادش به خیر! امید وارم این گذر رو بتونم با همون لذت ِ بچگی تماشا کنم
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

11. Top | #7
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1044
    تشکر شده 483 بار در 40 ارسال

بايد خوب به اين نقطه ي تاريک نگاه کرد و پرسيد:
    آيا واقعا اين نقطه ي تاريک درخشان ترين سياره ي آسمونه؟!!!
    آيا اين جرم کوچيک و تاريک در برابر زيبايي خورشيد پر نور، باز هم همون الهه ي زيباييه يوناني هاست؟؟!!
    آيا واقعا اين نقطه تاريک از نظر اندازه تقریبا هم اندازه ي سياره ي ما،زمينه؟!!
    از تنها خالق آسمونها ممنونم که يه فرصت ديگه رو براي ماها در قرن بيست و يکم به وجود آورد تا خودمونو بهتر به خودمون بشناسونه.
    بدونيم بزرگ کيه...عظمت براي کيه...و اينکه بدونيم ما انسانها و تمام کائنات در برابر عظمت عالم خلقت هيچي نيستيم.

اميدوارم يک روزي به روياهامون واقعيت ببخشيم و بتونیم به مریخ قدم بگذاریم
    مريخ جائيه که بايد به خودمون افتخار کنيم که تونستيم پامونو از سيارمون فراتر بگذاريم
    اميدوارم اونجا هم شاهد يه ترانزيت ديگه باشيم...اما نه ترانزيت زهره يا عطارد!!!
    اميدوارم 10 نوامبر سال 2084 انساني در مريخ باشه و گذر سياره ي زمين از مقابل خورشيد رو ببينه
    فکر مي کنم اونجاست که کوچک بودن زمين رو به عينه مي تونيم نظاره گر باشيم به بگيم:
    هر چند تونستيم به مريخ قدم بگذاريم اما در برابر عظمت خداوند هنوز هم هيچي نيستيم و نخواهيم بود.
    امضای ایشان
    " Eppur si muove "

12. 19 کاربر مقابل از Scorpius عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #8
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud farahbakhsh نمایش پست ها
    سلام آقای سراجی ممنون برای این تاپیک خوبتون
    منم تا حالا این پدیده رو ندیدم و بی صبرانه منتظر طلوع خورشید در روز 17 خرداد 91 هستم تا یه حس جدید رو تجربه کنم.
    می خواستم ببینم که امکانش هست چند تا از عکس های خودتون ، از گذر سال 83 رو واسه ما بزارید .
    سلام آقا مسعود
    من خودم متأسفانه عكسي ندارم ولي دوستاني كه عكس گرفتن از اون روز و از اون برنامه خوشحال مي‌شم عكسي بگذارند.

14. 10 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #9
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1396
    تشکر شده 210 بار در 26 ارسال

امیدوارم تا اونموقع یه دوربین بتونم بخرم..!
    ای کاش آسمون هم ابری نباشه(آخه من یکی شانس ندارم!!)
    امضای ایشان
    دریا قوشویام سارسیدا بیلمز منی طوفان

16. 7 کاربر مقابل از tamay عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #10
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره         
    راستی اونروز 17 خرداد 91 هست که میشه چهارشنبه (البته خودم محاسبه کردم شاید غلط باشه)
    در ایران حدودا از ساعت 6 تا 9 قابل مشاهده هست
    اگه امتحان داشته باشیم چی؟
    من همین فردا میرم با مدیرمون صحبت می کنم که اونروز امتحان نباشه

18. 10 کاربر مقابل از Astronomy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 15 1234511 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)