صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 51112131415
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 147 , از مجموع 147

موضوع: کویر: خطرها، تهدیدها

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

Cool کویر: خطرها، تهدیدها

سلام به دوستان عزیز آوااستاری

مدتها بود کمبود یک تاپیک جامع که بتواند هرچند خلاصه و مختصر منجمان را با خاستگاه زیبای کنکاش آسمان یعنی کویر، اشنا کند، ذهن من را

مشغول کرده بود. از این رو برآن شدم تا این تاپیک را ایجاد نموده و پا به پای دوستان تجربیات خود را به اشتراک گذاشته تا منجمان عزیز بهتر و

مطمئن تر پا به کویر بگذارند

----------------

لیست مطالب موجود در تاپیک تا صفحه12
    ویرایش توسط آسمون : 02-23-2013 در ساعت 07:58 PM

2. Top | #141
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11361
    تشکر شده 3 بار در 1 ارسال

سلام به همه....
    ببخشید من یه سوالی داشتم ....هرچی اینترنت را گشتم جوابی براش پیدا نکردم....به مطالب این سایت برخورد کردم.....مجبور شدم این جا بپرسمش....لطفا جواب من را بدید....مهمه.... مسئله مرگ و زندگیه...
    خواب اصل مطلب:
    درباره عقربه......عقرب...
    امروز پای تلویزیون نشسته بودم روی زمین .....که جلوم را نگاه کردم یه چیزی دیدم.....فکر کردم جنازه یک هزارپای کوچک است.....نزدیک تر شدم ...دیدم نه....عقربه....انگار مرده بود.... تکون نمیخورد.... دمبش هم افتاده بود..... با چوب کبریت اومدم ورش دارم.....یک دفعه بلند شد ...... واقعا ترسیدم..... ....خودم هم توی خونه تنها بودم........بعدش عقرب را انداختم داخل شیشه جا مربا و درش را بستم......
    حالا مسئله اصلی اینه که من نمیتونم بخوابم...... میترسم بخوابم یه عقرب دیگه بیاد و من را نیش بزنه..... من توی خوزستان زندگی میکنم......
    راستش مردم میگن وقتی یه عقربی توی خونتون دیدی..... هفتای دیگه هنوز هست.....چون هشتان.....باید همه ی هشتا را بکشی.....آیا این حرف درسته ؟؟؟ آیا ممکنه از یکی بیشتر باشن؟؟؟؟
    بعد خود عقرب:
    اندازش حدود 2.5 ساتیمتر هست.....رنگش هم زرد مایل به کرمی هست.....بعد روی کمرش راه راه هست...یعنی خطوط سیاه داره.....مثل گوره خر......آیا این نوع عقرب خطرناکه؟؟؟
    .......
    حالا من چه باید بکنم؟؟؟؟ چگونه خونه را از شر عقرب پاک کنم ؟؟؟؟ باید سم مخصوصی بریزم؟؟؟؟؟ چه کار کنم ؟؟؟؟
    راستش الان که دارم مینویسم ساعت 2 شبه و هنوز من نخوابیدم.....آخه میترسم....
    خواهش میکنم هر چه سریعتر کمکم کنید....

3. 3 کاربر مقابل از hosin2a عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #142
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط hosin2a نمایش پست ها
    سلام به همه....
    ببخشید من یه سوالی داشتم ....هرچی اینترنت را گشتم جوابی براش پیدا نکردم....به مطالب این سایت برخورد کردم.....مجبور شدم این جا بپرسمش....لطفا جواب من را بدید....مهمه.... مسئله مرگ و زندگیه...
    خواب اصل مطلب:
    امروز پای تلویزیون نشسته بودم روی زمین .....که جلوم را نگاه کردم یه چیزی دیدم.....فکر کردم جنازه یک هزارپای کوچک است.....نزدیک تر شدم ...دیدم نه....عقربه....انگار مرده بود.... تکون نمیخورد.... دمبش هم افتاده بود..... با چوب کبریت اومدم ورش دارم.....یک دفعه بلند شد ...... واقعا ترسیدم..... ....خودم هم توی خونه تنها بودم........بعدش عقرب را انداختم داخل شیشه جا مربا و درش را بستم......
    حالا مسئله اصلی اینه که من نمیتونم بخوابم...... میترسم بخوابم یه عقرب دیگه بیاد و من را نیش بزنه..... من توی خوزستان زندگی میکنم......
    راستش مردم میگن وقتی یه عقربی توی خونتون دیدی..... هفتای دیگه هنوز هست.....چون هشتان.....باید همه ی هشتا را بکشی.....آیا این حرف درسته ؟؟؟ آیا ممکنه از یکی بیشتر باشن؟؟؟؟
    بعد خود عقرب:
    اندازش حدود 2.5 ساتیمتر هست.....رنگش هم زرد مایل به کرمی هست.....بعد روی کمرش راه راه هست...یعنی خطوط سیاه داره.....مثل گوره خر......آیا این نوع عقرب خطرناکه؟؟؟
    .......
    حالا من چه باید بکنم؟؟؟؟ چگونه خونه را از شر عقرب پاک کنم ؟؟؟؟ باید سم مخصوصی بریزم؟؟؟؟؟ چه کار کنم ؟؟؟؟
    سلام دوست عزیز
    میشه شهر و موقعیت محل سکونت خودتون رو بفرمایید
    فکر میکنم در تشخیص موارد و راهکارهای لازم تاثیر زیادی داشته باشه

---
    راستی اگر فکر میکنید موضوع خیلی حاد است ، فکر کنم بتونید از آتش نشانی هم کمک بگیرید .

5. 6 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #143
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11361

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    میشه شهر و موقعیت محل سکونت خودتون رو بفرمایید
    فکر میکنم در تشخیص موارد و راهکارهای لازم تاثیر زیادی داشته باشه

---
    راستی اگر فکر میکنید موضوع خیلی حاد است ، فکر کنم بتونید از آتش نشانی هم کمک بگیرید .
    با تشکر از شما....
    من در دزفول زندگی میکنم.....شمال خوزستان میشه ....
    بعد برای اتش نشانی.....فکر نکنم بتونن کمکی کنن.....چون مسئله من کشتن عقرب نیست....تازه اون عقرب دیروزیه رو انداختم داخل شیشه مربا و دارم باهاش بازی میکنم...با چوب سوکش میدم... چوب را نیش میزنه...خیلی سریعه و خیلی خطرناک......بعد انگار از نور بدش میاد ...چون چراغ قوه میگیرم روش هی فرار میکنه از نور....همش میخواد بخوابه.......یا مثلا شیشه را دورش میدم و کجش میکنم...عقرب بیچاره گیر میکنه یه گوشه و هرچی دست و پا میزنه نمیتونه حرکت کنه...چون لیزه..... درکل فکر کنم زجر کشش کردم..... .....میخوام بهش غذا بدم.... بزرگش کنم.....راستی چی بهش بدم ؟؟؟؟
    بعد میگم اگه با قیچی قسمت آخر دمبش و نیشش را ببرم....بیخطر میشه ؟؟؟؟ اگه آره پس درش بیارم و باهاش بقیه را بترسونم.....وای چه حالی میده...طرف سکته میکنه..... هههههه ههههه
    مسئله اینه که میگن هنوز هفتای دیگه هنوز توی خونه وجود داره.....و من دیشب تا ساعت 4 صبح بیدار بودم و خوابم برد ....وگرنه نمیخوابیدم.....
    مسئله اینه که میترسم بیام لباسم را بپوشم و نیشم بزنن.......یا مثلا من توی حیاط خونه روی زمین زیاد میشینم....میترسم یکی بیاد نیشم بزنه....ولی کشتنش کاری نداره.....سمی هست که عقرب را جذب کنه و باعث مردنش بشه....یا مثلا کلا راهی هست که مطمئن بشم توی خونه عقرب نیست ؟؟؟

7. Top | #144
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

سلام به همه....
    خواب اصل مطلب:
    بعد خود عقرب:
    .......
    تا اونجایی که من اطلاع دارم نیش عقرب اونقدرها هم خطرناک نیست و فقط بعضی گونه هاش یکمی ممکنه خطرناکتر باشن. از بین 1000 گونه عقرب شناخته شده فقط 25 گونه به اندازه‌ای سمی هستن که برای انسان مرگبارن. میشه گفت یه چی تو مایه های زنبوره. البته اون نوعی که شما دیدید یجورایی به خطرناک بودن مشکوکه. بنظرم ببریدش به یه فرد متخصص نشون بدید بهتون بگه خطرناکه یا نه. بمنظور پاکسازی خونه از هر نوع عقرب هم روش های زیادی وجود داره. عقرب‌ها عمدتاً شب فعالن و روزها در مکان‌های تاریک بسر میبرن. عقرب‌ها از حشرات دیگه تغذیه میکنن بنابراین یکی از راهکارها اینه که خونتون رو از هرگونه طعمه برای عقرب پاکسازی کنین. آب هم اونها رو جذب میکنه بنابراین سعی کنید همه جار رو تا جای ممکن خشک نگه دارید. درزگیری و مهر و موم کردن شکاف های دور درب و پنجره ها هم خیلی مهمه. یکی از مواد طبیعی که دافع عقربه دارچینه. با پاشیدن دارچین در جاهای تاریک مثل زیر تخت میتونید عقرب ها رو از این مکان ها دور کنید. گربه و مرغ از جمله شکارچیان عقرب هستن. بنابراین نگه دارین این حیوانات در منزل میتونه به از بین بردن این حیوان بهتون کمک کنه. اگه لامپ سیاه (لامپ ماوراء بنفش) در اختیار دارید که عالیه. چون عقرب ها در تاریکی زیر این نور بسیار درخشان دیده میشن و بنابراین براحتی میتونین اونها رو شکار کنید. استفاده از سموم مناسب هم میتونه تو کنترل این حیوانات مؤثر باشه.

فقط یادتون باشه که یه وقت ترس زیاد باعث نشه که این موجودات رو حتی در خارج از خونه بی دلیل بکشید چون بهرحال اونها هم جزئی از طبیعتن.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

8. 7 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #145
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

سلام به همه....
    خواب اصل مطلب:
    بعد خود عقرب:
    .......
    دوستان مطالب خوبي رو عنوان كردن جاي دو چيز رو خالي ديدم
    اول اينكه وقتي يه عقرب دم خودش رو جمع بكنه يعني كاملا درحالت صلح و بي خطري قرار داره
    دوم اينكه علاوه بر سموم موجود در بازار دستگاه هاي دفع حشرات نيز موثر هستند

و نكته اخر اينه وجود خطوط در كمر عقربهاي زرد گاها نشان از ماده بودن عقرب داره
    امضای ایشان

10. 6 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #146
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11361

با تشکر از همه...ممنون که کمکم میکنید....
    پس من توی حیاط ....گوشه اتاق و این جور جاها دارچین بریزم موثره.........ok ...اتفاقا کمی دارچین هم روی عقرب کوچولوم بریزم...ببینم چه واکنشی نشون میده..... من آدم کنجکاوی هستم...گاهی اوقات این کنجکاوی کار دستم داده....کوچیک بودم حدود 3-2 سال...یه سیم را کردم داخل دوتا سوراخ پریز ...بعد دیگه یادم نیست چی شد....
    بعد نگفتید این که میگن تعدادشون هشتاس درسته یا نه ؟؟؟؟
    بعد هم نگفتید اگه نیشش را ببرم ....خطرناک هست یا نه؟؟؟ یا مثلا دوباره نیش در میاره یا نه؟؟؟؟ برای این که کسی را بترسونم ...خیلی حال میده....وای...
    بعد یه سوال دیگه.....میگم خود بدن عقرب کثیفه ؟؟؟ یعنی مثلا اگه دست بزنی بهش مریض میشی؟؟؟ برا موقعی که نیشش را کندم...میتونم بگیرمش دستم؟؟؟
    بعد....نگفتید ....من چگونه شب با آرامش بخوابم؟؟؟ الان هم ساعت 11 شبه ......چطور مطمئن بشم عقربی داخل حداقل ساختمون نیست ؟؟؟؟ مثلا گوشه اتاقی...زیر تلویزیون....زیر یخچال...
    بعد....من رفتم مغازه فروش سموم مال کشاورزی... و گفتم سم میخوام....یه سم داد بهم ....یعنی دوتاس....یکی مایعه....داخل یه شیشه مثل شربت داروست....و اون یکی یه پودره داخل یه بسته زرد و سفیده.....که روی بستش نوشته icon 20 wp ...بعد گفت که هر کدوم از این ها را داخل 3 لیتر آب حل میکنم....بعد این 3 لیتر دو سم را با هم خوب مخلوط میکنم...که میشه 6 لیتر....بعد یه مایع سفید شیری رنگ میشه....بعد گفت با اسپری مثل جا شیشه پاک کن ....میزارم ....و دور حیاط یا این جور جاها را میزنم....و گفت دو سه هفته ....هفته ای 2 بار این کار را ادامه بدم...............میخواستم درباره این سم بدونم....چه جوریه؟؟؟؟ خطرناکه؟؟؟ قویه؟؟؟ تاثیر داره؟؟؟ اسمش ؟؟
    با تشکر......
    بعد من اصلا اهل کشتن جانوران نیستم.....تا زمانی که باعث ضرر و زیان نشن.....درباره عقرب هم همینجور.....
    راستی نگفتید چی بهش بدم بخوره که زود بزرگ بشه ؟؟؟
    بعد درباره این دستگاه های دفع حشرات ....واقعا موثرن؟؟؟؟ یعنی میتونه دفع بکنه؟؟؟؟ چون از چند نفر شنیده بودم همش دروغه.....و الکیه....

12. Top | #147
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1482
    تشکر شده 507 بار در 64 ارسال

کویر: خطرها، تهدیدها         
    درکنار پیشنهادهای خوب دوستان
    اگر می‌خواهید از نوع این عقرب و خطرناک بودن یا نبودنش مطمئن بشید، بهترین کار بردنش به یکی از مراکز درمانی یا جاهای دیگه است تا اطلاعات بیشتری درباره‌ی اون به شما بدهند. بیشتر عقرب‌ها زهر کشنده ندارند. نکته اصلی واکنش حساسیتی بدن افراد مختلف در مقابل گزش است.

در مورد این‌که بجز این یکی، هفت هشت تا دیگه عقرب هم هست، بنظر منطقی نیست. عقرب‌ها که گروهی زندگی نمی‌کنند؛ اون هم در دسته‌هایی با تعداد مشخص و هفت هشت‌تایی!
    اما بقول دوستان شرایطی که باعث شده سر و کله‌ی عقرب پیدا بشه رو از بین ببرید تا دیگه نیان.

درمورد بریدن نیش عقرب، این کارو نکنید!! میشه حیوان آزاری و زجرکش کردنش و حتماً هم می‌میره! مثل این می‌مونه که دست و پای گربه رو ببریم تا دیگه مارو چنگ نزنه و بی‌خطر بشه!
    ویرایش توسط BehzadQ : 12-23-2014 در ساعت 09:34 AM

13. 7 کاربر مقابل از BehzadQ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 51112131415

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع