صفحه 14 از 44 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 439

موضوع: راهنمای خرید تلسکوپ

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

smile راهنمای خرید تلسکوپ

راهنمای خرید و انتخاب تلسکوپ

یکی از پرمخاطب ترین، پربازدیدترین و پر سوال ترین موضوعات در دنیای نجوم عمومی بحث خرید و راهنمایی در خرید تلسکوپ است. در ایران هم این بحث خیلی پر رونق شده و سوال های زیادی در این مورد پرسیده می شود. مشکلی که در راهنمایی و انتخاب تلسکوپ برای افراد نااشنا مشخصه، دادن یه سری مشخصات خاص و متنوع است که بر این اساس باید راهنمایی کرد.

در این تاپیک می تونید همه سوالاتتون درباره خرید تلسکوپ رو مطرح کنید

اما قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم مقاله زیر رو که با وسواس زیادی درباره معرفی انواع تلسکوپ ها و راهنمای خرید تلسکوپ هست رو مطالعه کنید.

برای مطالعه مقاله روی لینک زیر کلیک کنید

راهنمای خرید تلسکوپ

ویرایش توسط 169 : 07-13-2011 در ساعت 12:53 AM

2. Top | #131
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4749
    تشکر شده 310 بار در 35 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezatamehri نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    با توجه به مواردی که فرمودین من این تلسکوپ رو پیشنهاد میدم

این اپتیک یعنی اشمیت ۶اینچ از سری advanced سلسترون از نظر کیفیت اپتیکی بسیار مناسب است
    بخاطر ساختار اپتیکی ترکیبی برای رصد سیارات بسیار مناسب است
    نقل قول نوشته اصلی توسط rocky نمایش پست ها
    دوست عزیز وگرامی ،جناب sinaxex،دوست داشتم فقط یک پیشنهاد به شما بدم.شما که عجله نداری .پس اگه میتونی یه مدتی صبر کن و یه 8"رو بگیر . چون در مقیاس اشمیت برای تلسکوپهای انفرادی دیگه از 8 بهتر نداریم.دوستان در تور های آوا هم از یک 8 و یک 11 استفاده میکنن.ولی 11 دیگه خیلی گندست.البته من دارم پیشنهاد میدما....!دلار گرون شد یقهی مارو نچسبید؟؟؟؟!!!!!!

سلام دوباره خوب همان طور که گفتم من 90 سلسترون رو چند وقتی هست که خریدم و خدا رو شکر راضی هم هستم چه تو عکاسی و چه رصد (جاله تو عکاسی من تا به حال خطای رنگی اکروماتیکی رو ندیدم)
    اما جدا از خرید قبلی قصد دارم تا 2 الی 3 ماه دیگه دوباره یک تلسکوپ دیگری بخرم این بار بودجه ام افزایش پیدا کرده و اگر خدا بخواد پولی خوبی دست امون میاد و میخوام باهاش بهترین انتخابی که میتونم بکنم رو انجام بدم
    بهترین تلسکوپی که بشه با توجه به نیاز هام تهیه کنم و اینکه مثل دابسونی ها هم دست و پا گیر نباشه رو بهم معرفی بفرمایید (گفتم هزینه مهم نیست بهترین موجود در بازار ایران رو لطفا معرفی کنید)

3. 4 کاربر مقابل از sinaxex عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #132
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaxex نمایش پست ها
    سلام دوباره خوب همان طور که گفتم من 90 سلسترون رو چند وقتی هست که خریدم و خدا رو شکر راضی هم هستم چه تو عکاسی و چه رصد (جاله تو عکاسی من تا به حال خطای رنگی اکروماتیکی رو ندیدم)
    اما جدا از خرید قبلی قصد دارم تا 2 الی 3 ماه دیگه دوباره یک تلسکوپ دیگری بخرم این بار بودجه ام افزایش پیدا کرده و اگر خدا بخواد پولی خوبی دست امون میاد و میخوام باهاش بهترین انتخابی که میتونم بکنم رو انجام بدم
    بهترین تلسکوپی که بشه با توجه به نیاز هام تهیه کنم و اینکه مثل دابسونی ها هم دست و پا گیر نباشه رو بهم معرفی بفرمایید (گفتم هزینه مهم نیست بهترین موجود در بازار ایران رو لطفا معرفی کنید)
    سلام دوست گرامی
    سوال شما تاحد زیادی گژتابی دارد
    باز هم مهترین سوال!!!:
    هدف شما از خرید تلسکوپتان چیست؟ میخواهید سیارات و اجرام را به بزرگترین نحو ممکن ببینید؟ حرفه ای عکاسی کنید؟ و یا هر هدف دیگر!!!!
    امضای ایشان

5. 4 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #133
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4006
    تشکر شده 143 بار در 30 ارسال

Question تلسکوپ برای افراد تازه کار

یه تلسکوپ برای افراد تازه کار می تونین گیر بیارین . تلسکوپی که هم بشه باهاش عکاسی نجومی کرد و برای رصد خوب باشه . ممنون می شم .
    امضای ایشان
    یادتان باشد كه زمان شما محدود است، پس زمانتان را با زندگی كردن به جای زندگی بقیه هدر ندهید.
    << استیو جابز >>

7. Top | #134
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای تالار عكاسی
    شماره عضویت
    2731
    تشکر شده 4,902 بار در 439 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط خشایار زمانیان نمایش پست ها
    یه تلسکوپ برای افراد تازه کار می تونین گیر بیارین . تلسکوپی که هم بشه باهاش عکاسی نجومی کرد و برای رصد خوب باشه . ممنون می شم .
    سلام دوست عزیز
    تلسکوپی که برای افراد تازه کار مناسب باشه فکر نمی کنم برای عکاسی نجومی چیز خوبی باشه!
    1- اول اینکه وقتی میگید تلسکوپ، باید هزینه ای که میتونید در این زمینه بکنید رو هم حتما تعیین کنید.
    2- برای عکاسی نجومی با تلسکوپ به غیر از خود دوربین مناسب برای این کار، شما به ابزار دیگه ای هم نیاز دارید، یک مقر با قابلیت ردیابی اجرام، وسیله ای برای اصلاح ردیابی به نام گایداسکوپ که خودش یک تلسکوپ کوچک هست و در صورت استفاده نکردن از اون نوردهی به حداکثر 4-5 دقیقه در صورت قطبی کردن خوب تلسکوپ محدود میشه و ... .
    3- معمولا کسی برای شروع رصد سراغ عکاسی نجومی نمی رود، حتما باید رصد را از اپتیکی کوچک یا حتی یک دوربین دوچشمی شروع کرد؛ و زمانی که در رصد ماهر شد تازه متوجه می شود آیا اصلا به ادامه ی کار (عکاسی یا رصد) علاقه ای داره یا نه، و اگر قرا باشه این مسیر کامل طی نشه، فرد از اول کار سراغ یک تلسکوپ بزرگ خواهد رفت و حتما در پیدا کردن اجرام به مشکل خواهد خورد.
    پس شما بعد از تعیین میزان هزینه ای که می خواهید بکنید، باید سراغ یک اپتیک و تلسکوپ با کارکرد ساده برید که اول با نحوه ی رصد آشنا بشید و در ادامه سراغ ابزار بزرگ وقوی تر برید .
    موفق باشید
    امضای ایشان
    .

8. 2 کاربر مقابل از مهدی ناصری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #135
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5110
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

سلام من علاقه زیادی به رصد و نجوم دارم ولی با توجه به این که در شهرستان هستم وامکاناتی بسیار کم برای نجوم وجود دارد به همین دلیل هیچ وقت نتواستم کلاس های نجوم را بروم و خودم با خواندن کتب مربوط به نجوم کمی به خواسته ام رسیدم ولی باز به آرزوی دیرینه ام رصد نرسیدم و 2 3 بار توسط مدرسه ام به رصد خانه نزدیک شهرم رفتیم ولی چه فاید که یکی دو بار به من چیزی زیاد نمی آموزد,حال تصمیم گرفته ام با گرفتن تلسکوپی مناسب خودم با آرزویم برسم...
    از شما میخوام به من تلسکوپی معرفی کنید که هم که مناسبم باشه و هم دارای قیمتی خوب تا حداکثر200000تومان ولی اگر زیر100 تومان باشد خوشحال تر میشوم...

10. Top | #136
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2693
    تشکر شده 2,158 بار در 242 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رایحه نمایش پست ها
    سلام من علاقه زیادی به رصد و نجوم دارم ولی با توجه به این که در شهرستان هستم وامکاناتی بسیار کم برای نجوم وجود دارد به همین دلیل هیچ وقت نتواستم کلاس های نجوم را بروم و خودم با خواندن کتب مربوط به نجوم کمی به خواسته ام رسیدم ولی باز به آرزوی دیرینه ام رصد نرسیدم و 2 3 بار توسط مدرسه ام به رصد خانه نزدیک شهرم رفتیم ولی چه فاید که یکی دو بار به من چیزی زیاد نمی آموزد,حال تصمیم گرفته ام با گرفتن تلسکوپی مناسب خودم با آرزویم برسم...
    از شما میخوام به من تلسکوپی معرفی کنید که هم که مناسبم باشه و هم دارای قیمتی خوب تا حداکثر200000تومان ولی اگر زیر100 تومان باشد خوشحال تر میشوم...
    سلام . پاسخ بیشتر دوستان به شما خرید دوربین دوچشمی هست که برای شروع با اون کار کنید . دوربین 15X70 که قیمتش در حدود 200 هزار تومن خواهد بود که کمی نیازهاتون رو برآورده میکنه اما اگه 20x80 بگیرید که خیلی بهتره و باید در حدود 300 هزار تومن هزینه کنید.

لینک دوربین 20x80
    http://avastarco.com/binocular20x80.asp

برخی از تلسکوپهای 70 یا 80 میلیمتر شکستی هم میتونید تهیه کنید که با این قیمت اصلا کارایی خوبی ندارند
    امضای ایشان
    حافظ از مشرب قسمت گله بی انصافیست
    طبع چون آب و غزل های روان ما را بس ...

11. 5 کاربر مقابل از Mojtaba Gholami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #137
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5277
    تشکر شده 6 بار در 3 ارسال

سلام به دوستان
    یه سوال داشتم : بین یه تلسکوپ کوچک ( مثلا یه آکروماتیک ) و یک دو چشمی کدام بهتر هست ؟

13. 3 کاربر مقابل از mohamad javad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #138
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad javad نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    یه سوال داشتم : بین یه تلسکوپ کوچک ( مثلا یه آکروماتیک ) و یک دو چشمی کدام بهتر هست ؟
    سلام به شما

بستگی به کاربری شما از تلسکوپ داره. مزیتهای دوربین دو چشمی در برابر تلسکوپی مشابه(با قطر عدسی یکسان و اپتیک مناسب) عبارتند از حمل و نقل آسان تر، میدان دید بازتر و نمای زیباتر از آسمان. در عوض مزیت تلسکوپ این است که امکان تغییر چشمی و بزرگنمایی دارد و با در آوردن چشمی و قرار دادن دوربین عکاسی میتونید راحت تر عکاسی کنید. اگر بگید بین چه گزینه هایی شک دارید دوستان بهتر راهنماییتون می کنند.

15. 8 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #139
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5277
    تشکر شده 6 بار در 3 ارسال

متشکر از پاسخ سریع شما جناب اکبر نیا
    من میخواستم برای شروع رصد یه دو چشمی بخرم ( تا الان با تلسکوپ 6 اینچی دابسونی یکی از دوستام رصد داشتم ) و بعدا یه تلسکوپ بخرم برا عکاسی ( دوربینش رو دارم )
    ولی همه میگن تلسکوپی که برای رصد و عکاسی باشه نیست ( بودجه حدود 700 هزار تومان دارم )
    خیلی دوست دارم یه شکستی بگیرم ولی بودجم به آکروماتیک میرسه و این طور که شنیدم ابیراهی خیلی اذیت میکنه برای عکاسی

ممنون میشم راهنماییم کنید

17. 2 کاربر مقابل از mohamad javad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #140
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای تالار عكاسی
    شماره عضویت
    2731
    تشکر شده 4,902 بار در 439 ارسال

راهنمای خرید تلسکوپ         
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad javad نمایش پست ها
    متشکر از پاسخ سریع شما جناب اکبر نیا
    من میخواستم برای شروع رصد یه دو چشمی بخرم ( تا الان با تلسکوپ 6 اینچی دابسونی یکی از دوستام رصد داشتم ) و بعدا یه تلسکوپ بخرم برا عکاسی ( دوربینش رو دارم )
    ولی همه میگن تلسکوپی که برای رصد و عکاسی باشه نیست ( بودجه حدود 700 هزار تومان دارم )
    خیلی دوست دارم یه شکستی بگیرم ولی بودجم به آکروماتیک میرسه و این طور که شنیدم ابیراهی خیلی اذیت میکنه برای عکاسی

ممنون میشم راهنماییم کنید
    برای عکاسی باید فکر مقر موتور دار و ابزار جانبی مثل گایداسکوپ رو هم بکنید. و تلسکوپ شکستی مخصوص عکاسی باید آپوکرومات باشه چون با تلسکوپ آکرومات حتما خطای رنگی کارتون رو خراب می کنه؛ البته می تونید با فتوشاپ تا حدی کم کنید من بعضی اوقات با آکرومات عکس می گیرم اما برای کامل رفع شدن اون باید از آپو استفاده کنید. به نظر من یه دوربین دوچشمی بخرید و بعدا با بودجه ی بیش تر سراغ عکاسی برید. در هر صورت اول باید از رصد شروع کنید چون عکاسی عمق آسمان خیلی سخت تره.
    امضای ایشان
    .

19. 4 کاربر مقابل از مهدی ناصری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 14 از 44 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)