صفحه 7 از 10 نخستنخست ... 345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 96

موضوع: 2012 پایان دوران

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

2012 پایان دوران

تقریباً موضوع پایان دنیا در 12-21-12 یا همان بیست و یکم ماه دوازدهم سال 2012 در همه جا پخش شده است!
    دیگر همه در این رابطه اظهار نظر درست یا غلط می کنند! و بسیاری از ستاره شناسان نیز اقدام با تغییر تصورات غلط و ترویج افکار درست هستند.
    در باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی، مجله نجوم و هزار جای دیگر به این نتیجه رسیدیم که بنا به دلایل ارائه شده در این فیلم دنیا نابود نخواهد شد.

لطفاً در این تاپيك از بحث علمی بپرهیزید!!!!
    و برای کسب اطلاعات علمی اینجا کلیک کنید.

لطفاً فقط بگویید اگر به شما بگویند دنیا در تاریخ فوق به پایان می رسد چه کاری انجام می دهید؟

2. 16 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #61
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    314
    تشکر شده 5 بار در 1 ارسال

اگه به من میگفتن دنیا داره تموم میشه دوست داشتم زود تر تموم بشه که ببینم بعدش تموم شدنش چه اتفاقی میفته

ویرایش توسط zeooos : 11-16-2010 در ساعت 10:19 PM

4. 5 کاربر مقابل از zeooos عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #62
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5
    تشکر شده 2,230 بار در 263 ارسال

هیچ!

نقل قول نوشته اصلی توسط پیام بهرام پور نمایش پست ها
    تقریباً موضوع پایان دنیا در 12-21-12 یا همان بیست و یکم ماه دوازدهم سال 2012 در همه جا پخش شده است!
    دیگر همه در این رابطه اظهار نظر درست یا غلط می کنند! و بسیاری از ستاره شناسان نیز اقدام با تغییر تصورات غلط و ترویج افکار درست هستند.
    در باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی، مجله نجوم و هزار جای دیگر به این نتیجه رسیدیم که بنا به دلایل ارائه شده در این فیلم دنیا نابود نخواهد شد.

لطفاً در این تاپيك از بحث علمی بپرهیزید!!!!
    و برای کسب اطلاعات علمی اینجا کلیک کنید.

لطفاً فقط بگویید اگر به شما بگویند دنیا در تاریخ فوق به پایان می رسد چه کاری انجام می دهید؟
    بنده برای زندگی و رسیدن به هدفم مسیری منطقی تعریف کردم لذا حتی اگر به من بگن همین فردا دنیا نابود میشه هیچ کاری متفاوت با کارهایی که الآن انجام می دم انجام نمی دم. پس تا زمان نابودی دنیا هم به هیچ وجه تغییری در کارها و رفتارم صورت نمی گیره و به همون شکل قبل زندگی می کنم و کار هامو انجام می دم.
    آدم باید تو راهی حرکت کنه که تا حد امکان تابعی از هیچ متغیری نباشه. در مورد زمان هم این قضیه صدق می کنه. یعنی زندگی انسان و راهش باید انقدر حساب شده باشه که متغیری مثل زمان نتونه با تغییر ناگهانی زندگی انسان رو مورد تأثیر قرار بده.
    اگر به من بگن فردا دنیا نابود میشه هیچ کار جدیدی نمی کنم.

6. 8 کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #63
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    431
    تشکر شده 258 بار در 55 ارسال

این ها بازار گرمیه و اصلا چنین چیزی صحت علمی نداره به طور مثال در مورد سال 2000 هم همین حرف گفته میشد ولی هیچ اتفاقی نیفتاد تا خدا نخواد اب از اب تکون نمیخوره
    امضای ایشان
    انسان قسمتی از کل است،
    که ما به آن می گوییم جهان ، قسمتی که محدود است در زمان و مکان. او خودش را،
    افکارش را و احساسش را مثل چیزی جدا از بقیه تجربه می کند- نوعی فریب بصری از
    هوشیاریش. این اغفال برای ما نوعی از زندان است، مهر و عاطفه منحصر میشود به
    امیال خودمان و اندکی اشخاص نزدیکتر به ما. وظیفه ما باید این باشد که از این
    زندان "با فراختر کردن دایره مهربانیمان برای در آغوش گرفتن همه مخلوقات و
    زیبایی طبیعت" خودمان را آزاد کنیم. (
    آلبرت انشتین)

8. کاربر مقابل از Hooman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

9. Top | #64
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    979
    تشکر شده 8 بار در 5 ارسال

ایا دنباله دار Elenin(C/2010 X1) و سیارک yu55 2005 در 8 تا 11 نوامبر امسال زمین را تهدید می کنند ؟

10. کاربر مقابل از zanbaq عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

11. Top | #65
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

من مطالب زیادی در مورد خطر دنباله دار النین برای کره زمین و در دنیای مجازی دیده ام.

و به نظرم هیچ توجیه علمی ندارد.بارها دنباله دارها به سمت خورشید آمده و رفته اند و بعضی بسیار نزدیک تر و بزرگتر بوده اند ولی تا وقتی مستقیما" به سوی کره زمین نشانه نروند چه خطری میتونن داشته باشند؟

اینکه گرانش این جرم نهایتا" چند کیلومتری بر روی زلزله ها تاثیر گذار باشه حرف کاملا" غیر معقولیه.

شاید مسیر یک دنباله دار به خاطر گرانش اجرام بزرگ منظومه شمسی مثل مشتری یا خورشید تغییر کنه و باعث نگرانی بشه.ولی تا وقتی که واقعا" چنین اتفاقی نیفتاده جای نگرانی نیست.

در هر صورت اگر قرار باشه جرمی به زمین نزدیک بشه و خطراتی در پی داشته باشه طبیعتا" دولتها و دانشمندان به فکر میفتن و تمهیداتی برای این مساله مهیا میکنند.با این حال در تاریخی که شما ذکر کردید و یا در اینرنت گفته شده اگر زلزله بیاد باید با تعمق بیشتری به آن نگاه کرد!

در مورد تاریخ 2012 نیز باید بگم تا کنون تاریخهای زیادی با همین چالش نابودی اومدن و رفتن.در هیچ کدوم از تاریخها اتفاق خاصی نیفتاده.

البته سر و صدا در مورد سال 2012 خیلی زیاد بوده و هر روز هم زیادتر میشه و پیش بینی و تقارن این تاریخ در بعضی تمدنهای گذشته هم خیلی عجیبه.ولی تا به نشانه های مهمی نرسیم نمیشه با قاطعیت در موردش قضاوت کرد.

من به شخصه حدس میزنم بعضی گروههای خاص با بزرگ کردن این گونه تاریخهای آخر الزمانی قصد دارند با رسیدن به این تواریخ و حادث نشدن اتفاقی خاص باعث سست کردن ایمان انسانهای معتقد به ادیان بزرگ دنیا که معتقد به منجی هستند شوند.یا همچین اهدافی در سر دارند.

البته نظرم کاملا" شخصیه.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

12. 6 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #66
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389
    تشکر شده 3,041 بار در 301 ارسال

اگه قراره جریاناتش مثه فیلمش باشه و یه کشتی درس کنن ما نه ثروتمندیم نه دانشمند پس ما رو که با خودشون نمی برن!!
    ولی اگه همچین خبری به من بدن فکر نکنم حرفشو باور کنم!شایدم شکه شماز همه بهتر اینه که به در و همسایه و دوستو فامیل زنگ بزنیم و sms بدیم اقلا حلالمون کنن آخر عمری
    هر کاریو که تا اون روز دلشو نداشتم انجام بدم یا تنبلیم اومده می کنم که اقلا عقدهای(اینطوری می نویسن؟)از این دنیا نریم
    امضای ایشان
    If everyone cared and nobody cried
    If everyone loved and nobody lied
    If everyone shared and swallowed their pride
    We'd see the day when nobody died

14. 2 کاربر مقابل از Flare star عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #67
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    865
    تشکر شده 957 بار در 169 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط rezash نمایش پست ها
    من مطالب زیادی در مورد خطر دنباله دار النین برای کره زمین و در دنیای مجازی دیده ام.

و به نظرم هیچ توجیه علمی ندارد.بارها دنباله دارها به سمت خورشید آمده و رفته اند و بعضی بسیار نزدیک تر و بزرگتر بوده اند ولی تا وقتی مستقیما" به سوی کره زمین نشانه نروند چه خطری میتونن داشته باشند؟

اینکه گرانش این جرم نهایتا" چند کیلومتری بر روی زلزله ها تاثیر گذار باشه حرف کاملا" غیر معقولیه.
    مسئله ای که در مورد النین وجود داره، اینه که میگن در عین اینکه یک دنباله دار هست، یک کوتوله قهوه ای هم هست و جاذبه بیش از حدش با همون قطر چند کیلومتری، منتج از همین حالتش هست. که البته منم تا حالا یک همچین چیزی رو نشنیدم!
    اصلا ممکنه؟!!!

16. 2 کاربر مقابل از jooyande عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #68
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1345
    تشکر شده 9 بار در 2 ارسال

از تاپیک جالبتون ممنونم
    اگه واقعیت داشت سعی می کردم که همه رو از خودم راضی نگه دارم و قلبشون رو به دست بیارم و تا آخرین لحظه ای که زندم به فعالیت های نجومی بپردازم.

18. 2 کاربر مقابل از roya rassoli عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #69
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1292
    تشکر شده 814 بار در 96 ارسال

معین پناهنده;4054]بنده برای زندگی و رسیدن به هدفم مسیری منطقی تعریف کردم لذا حتی اگر به من بگن همین فردا دنیا نابود میشه هیچ کاری متفاوت با کارهایی که الآن انجام می دم انجام نمی دم. پس تا زمان نابودی دنیا هم به هیچ وجه تغییری در کارها و رفتارم صورت نمی گیره و به همون شکل قبل زندگی می کنم و کار هامو انجام می دم.
    آدم باید تو راهی حرکت کنه که تا حد امکان تابعی از هیچ متغیری نباشه. در مورد زمان هم این قضیه صدق می کنه. یعنی زندگی انسان و راهش باید انقدر حساب شده باشه که متغیری مثل زمان نتونه با تغییر ناگهانی زندگی انسان رو مورد تأثیر قرار بده.
    اگر به من بگن فردا دنیا نابود میشه هیچ کار جدیدی نمی کنم.

خوب این رو زمانی دارین میگین که در کمال آرامش پای pcنشستین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا می تونه این امر در اون لحظه صدق کنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!نه! این صحبت فقط زمانی صدق می کنه که شما در اون شرایط قرار بگیرید.
    امضای ایشان
    NEVER NEVER NEVER GIVEUP

20. 3 کاربر مقابل از hermes عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

21. Top | #70
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال نقره جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    476
    تشکر شده 1,198 بار در 220 ارسال

2012 پایان دوران         
    چه بد.همون سالی که می خوام المپیاد بدم!!حالا نمی شد یک سال عقب تر رو اعلام می کردن لااقل این همه که می خوام بخونم هدر نره.حیفه واقعا.
    اما من از این جور چیزا نمی ترسم.دوست دارم این یه سال آخر رو فقط واسه نجوم بخونم.کم کمش اینه که آرزو به دل نمی میرم.سعی می کنم این ور و اون ور هم نرم.زیر آسمون کویر باشم بهتره تا تو دود و دم شهرای بزرگ باشم.
    امضای ایشان
    آن كه به يافتن آب اطمينان دارد هرگز از تشنگي هلاك نمي شود.امام علي (ع)

22. کاربر مقابل از celestial boy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 7 از 10 نخستنخست ... 345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)