صفحه 15 از 25 نخستنخست ... 5111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 242

موضوع: یوفو ( اشیاء ناشناخته فضايي )

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

Post یوفو ( اشیاء ناشناخته فضايي )

با سلام
    چون تایپیکی در رابطه با این موضوع مهم که سالانه هزاران گزارش از آن در رسانه های رسمی و غیر رسمی انتشار میابد ندیدم تصمیم به باز کردن این نوشته گرفتم که در مقوله نجوم تقریبا" مهمه.
    اگر افراد عامه در دور و برمان بدانند که تا حدودی سر و کارمان با اسمان است احتمال قریب به یقین سراغ این مبحث خواهند رفت.و تا حدودی انتظار دارند جواب معقولی(اگر نگیم محیرالعقولی)بگیرند.

2. Top | #141
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003
    تشکر شده 3,297 بار در 484 ارسال

به نظرمن ما اول باید تکلیفمون را بعنوان یک بچه مسلمون مشخص کنیم و دست از دو رویی برداریم. آیا قرآن را فقط بعنوان یک کتاب مقدس، قابل احترام می دونیم و اون را بالای تاقچه یا بالای سرمون می گذاریم وبس.
    یا اینکه قرآن را بعنوان یک کلام صادق و حقیقی می پذیریم.
    اگر قرآن را صادق بدانیم در اینصورت بسیاری از مطالب آن جای کار و تحقیق علمی دارد که متاسفانه همچنان دارد خاک می خورد.
    مثلا آن موجوداتی که در قرآن تعبیر به جن شده و در خدمت و تسخیر حضرت سلیمان(ع) در آمدند و کارهای سخت و بناهای عظیمی می ساختند، چه موجوداتی بودند؟ آیا تا بحال کسی روی این مسئله تحقیق علمی و یا حتی تاریخی انجام داده؟
    من قبلا هم گفتم متأسفانه دانشمندان یک خط قرمز ممنوع الورود دور این مباحث می کشند و اصلا نزدیک بحث نمی شوند. در حالیکه چه بسا خیلی از این مطالب در صورتی که تحقیق شود ممکن است سرنخ هایی بدست آید و نهایتا همین مطالب که در ظاهر متافیزیک به نظر می آید تبدیل به علم و فیزیک شود. اما افسوس که روی این مطالب کار نمی شود حتی افرادی که خود معتقد به آن هستند و این خیلی عجیب است و به نظر من دو رویی است. چطوری انسان به چیزی عقیده داشته باشه اما اون را خارج از علم بدونه!!!
    یا عقیده نداشته باش یا اگر عقیده داری جداً مورد مطالعه و بررسی همه جانبه قرار بده.

3. 2 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #142
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط smhm نمایش پست ها
    به نظرمن ما اول باید تکلیفمون را بعنوان یک بچه مسلمون مشخص کنیم و دست از دو رویی برداریم. آیا قرآن را فقط بعنوان یک کتاب مقدس، قابل احترام می دونیم و اون را بالای تاقچه یا بالای سرمون می گذاریم وبس.
    اگر قرآن را صادق بدانیم در اینصورت بسیاری از مطالب آن جای کار و تحقیق علمی دارد که متاسفانه همچنان دارد خاک می خورد.
    مثلا آن موجوداتی که در قرآن تعبیر به جن شده و در خدمت و تسخیر حضرت سلیمان(ع) در آمدند و کارهای سخت و بناهای عظیمی می ساختند، چه موجوداتی بودند؟ آیا تا بحال کسی روی این مسئله تحقیق علمی و یا حتی تاریخی انجام داده؟
    من قبلا هم گفتم متأسفانه دانشمندان یک خط قرمز ممنوع الورود دور این مباحث می کشند و اصلا نزدیک بحث نمی شوند. در حالیکه چه بسا خیلی از این مطالب در صورتی که تحقیق شود ممکن است سرنخ هایی بدست آید و نهایتا همین مطالب که در ظاهر متافیزیک به نظر می آید تبدیل به علم و فیزیک شود. اما افسوس که روی این مطالب کار نمی شود حتی افرادی که خود معتقد به آن هستند و این خیلی عجیب است و به نظر من دو رویی است. چطوری انسان به چیزی عقیده داشته باشه اما اون را خارج از علم بدونه!!!
    یا عقیده نداشته باش یا اگر عقیده داری جداً مورد مطالعه و بررسی همه جانبه قرار بده.
    سلام جناب smhn

به نظرم جا داره که حتی برای این بحث یک تاپیک مجزا بزنیم و بحث رو به صورت اصولی تر در اونجا دنبال کنیم

خواهش می کنم عرض من رو دقیق و کلمه به کلمه مطالعه بفرمایید تا خدای نکرده سو تفاهمی پیش نیاید

ببینید ، بررسی علمی موضوعات دینی نباید به دورویی تعبیر بشه

من یک مثال می زنم

فرض کنید در کتب یکی دیگر از ادیان اینطور گفته شده باشه که موجودی وجود داره که سرعتش از سرعت نور بیشتره !

و بعد یکی از طرفداران آن دین با من و شمای بچه مسلمون بحث کند و بگوید چون در کتاب ما گفته شده که موجودی هست که سرعتش از نور بیشتره ، پس حتمآ هست و الا و بلا باید قبول کنید !

آیا شما واقعآ بدون استدلال علمی قبول می کنید ؟ آیا از طرف نمی خواهید که دلیل علمی بیاورد ؟

احتمالآ ممکن است بگویید بستگی دارد که در چه کتابی این را گفته ؟ ادیان الهی یا ایدئولوژی هایی که ما به عنوان دین نمی شناسیم !

اما باز هم مهم نیست ....

حرف من این است که اگر پیروان یک دین یا مکتب ، ادعا کنند که فلان موضوع علمی چون در کتاب دینی ما به آن اشاره شده است پس درست است ، این استدلال برای افرادی که به آن دین معتقد نیستند ،

غیر قابل پذیرش است .

اما در دنیای علم ، فارغ از اینکه هر کس چه اعتقاداتی دارد ، باید به ارائه براهین علمی بپردازیم که هر عقل سلیمی ( فارغ از اعتقادات ) آن را بپذیرد .

البته اینکه بخواهیم در مورد مطالب علمی کتب دینی تحقیق و بررسی کنیم بسیار خوب است ، ولی تا زمانی که به طریق علمی به اثبات نرسیده باشند قابل استناد نخواهند بود .

5. 13 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #143
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

سلام جناب smhm

باور کنید عقاید دینی را وارد مباحث علمی نکردن دو رویی نیست. این تهمته که بقیه را دو رو می نامید! اگر الان یک فرد مسیحی یا یهودی اینجا بود و با مطالبی که توی کتاب مقدسشون هست درباره موجودات فرازمینی بحث می کرد شما چطور می تونستید باهاش بحث کنید؟ آیا اصلا پایه مشترکی برای بحث داشتید؟

ببینید باید بر مبنای فرضیاتی بحث کنیم که ربطی به عقایدمون نداشته باشه و این اصلا نشانه بی اعتقادی و دو رویی نیست.

در ضمن اگر اندکی بگذاریم این مباحث مطرح شوند ممکنه که افرادی که اعتقاد داشته باشند اینها را توهین به اعتقاداتشون فرض کنند. مثلا اگر کسی بیاید اینجا و بگوید اصلا من مباحث جن در قرآن را قبول ندارم آیا شما ناراحت نمی شوید؟ ما نمی خواهیم مباحث به سمتی برود که خدای نکرده افراد به دلیل بحث درباره عقایدشون و نفی کردن آن ناراحت بشوند.

ما اگر از مباحث دینی جلوگیری می کنیم برای حفظ شان دینه شما اشتباه برداشت نکنید
    پی نوشت: همزمان شد با نوشته آقای امام.

7. 11 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #144
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    902
    تشکر شده 5,824 بار در 808 ارسال

دوست عزیز به نظر من اثبات و قبول یک مسأله ( چه علمی و چه غیر علمی ) تنها بواسطه ی این که این مطلب در قرآن آمده کار چندان عقلانی ای نباشه!

اصلا بیایید فرض کنید که قرآن هرچی گفته درسته! مثلا قبول کنیم که موجودات فضایی همون جن هستن که در قرآن ازش یاد شده، و این قضیه رو تمام مردم عالم هم قبول کنند! پس فردا یکی بیاد ثابت کنه ( با استدلال علمی البته! ) که اشیای نورانی که در آسمان دیده می شدند یک ویژگی از نور ستارگان بودند که وقتی ستاره ها نسبت به هم در وضیعت خاصی قرار می گیرند باهم این نور ها رو تولید می کنند و بشر هم تا به حال ازین پدیده ی علمی اطلاعی نداشت!
    خب!
    اون نظریه ی قبلی ( که می گفت موجودات فضایی، یوفو یا هر اسمی که بهشون میدید وجود دارند ) رد شد! حالا بفرمایید تکلیف ما با قرآن چیه؟؟!!! قرآن رو چیکارش کنیم الان؟؟!! آخه ما با قرآن اثبات کردیم موجودات فضایی همون اجنه هستند! ولی الان یه نظریه دیگه ای اومده و داره میگه که اصلا این بحث یوفوها از اساس غلط بوده!!!!!!
    با این کار ارزش و اعتبار قرآن نابود شد دیگه! نمیشه؟! میشه دیگه! خودمون با دست خودمون، خودمونو انداختیم تو چاه! خواستیم خدمت به دین بکنیم زدیم از ریشه نابودش کردیم!
    --------------------------
    آقا پست تو پست شد

9. 5 کاربر مقابل از Amin-Mehraji عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #145
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها
    فرض کنید در کتب یکی دیگر از ادیان اینطور گفته شده باشه که موجودی وجود داره که سرعتش از سرعت نور بیشتره ! ... آیا شما واقعآ بدون استدلال علمی قبول می کنید ؟ آیا از طرف نمی خواهید که دلیل علمی بیاورد ؟
    از او دلیل علمی نمی خواهم چون خودش گفته که در کتاب دینی اش آمده. بنابراین اگر بتواند حقانیت کتاب دینی اش را برای من ثابت کند محتوای آن را هم مجبورم قبول کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها
    ولی تا زمانی که به طریق علمی به اثبات نرسیده باشند قابل استناد نخواهند بود .
    حرفتان را قبول دارم اما سوال من اینست:
    چگونه انتظار دارید که این مطالب زمانی به طریق علمی به اثبات برسند؟ تا زمانی که این خط قرمزها وجود دارد این امر هرگز تحقق نخواهد یافت.

11. 5 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #146
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin-Mehraji نمایش پست ها
    حالا بفرمایید تکلیف ما با قرآن چیه؟؟!!! قرآن رو چیکارش کنیم الان؟؟!! آخه ما با قرآن اثبات کردیم موجودات فضایی همون اجنه هستند! ولی الان یه نظریه دیگه ای اومده و داره میگه که اصلا این بحث یوفوها از اساس غلط بوده!!!!!!
    با این کار ارزش و اعتبار قرآن نابود شد دیگه! نمیشه؟! میشه دیگه! خودمون با دست خودمون، خودمونو انداختیم تو چاه! خواستیم خدمت به دین بکنیم زدیم از ریشه نابودش کردیم!
    اولا من کی گفتم اجنه همون موجودات فضایی اند؟!
    ثانیا مگه قرآن نظریه بر خلاف خودش داده که بخواهد نابود بشه؟! این یک نظریه ای بوده که ما برای قرآن مطرح کردیم آن هم به عنوان احتمال نه تفسیر قطعی.
    بنابراین اگر نظریه ما دچار اشکال شد بدون هیچ ترس و واهمه ای می ایستیم و می گوییم اشتباه کردیم. نه آبرویی از اسلام رفته و نه اعتبار قرآن زیر سوال رفته.

13. 2 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #147
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2811
    تشکر شده 601 بار در 92 ارسال

دوستان یه اشتباهی صورت گرفته و جناب smhm نبودن که فرضیه یکی بودن جن موجودات فضایی رو گفتن بلکه جناب NARUTO بودن .اونم در حد فرضیه گفتن.
    دوستان باید توجه کنند که در دنیای امروز باید مسائل به چالش کشیده بشه.تنها مقدس شمردن دین یا کتابی ارزش اون رو نشون نمیده.اینکه ما یک جمله ای از کتابی را حفظ کنیم و در مواقعی که از نظر علمی کم میاریم به آن استناد کنیم باعث عقب موندگی و در جازدن میشه.موضوع مهم به چالش کشیدن اون جمله و فکر کردن در هر زمان به اونه.اینطور میشه گفت که ما برای اون کتاب ارزش قائل شده ایم.نگاه تعصبی به آن جمله باعث ضربه خوردن آن کتاب خواهد شد.
    نمیخوام توهین کنم ولی دلیل اصلی بد فکری بسیاری از همین کشورهایی که موضوع به چالش کشیدن جملات یک کتاب رو مهم نمیدونن همینه!

15. 4 کاربر مقابل از x11416 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #148
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

دوستان خواهش می کنم یک لحظه دقت کنید به حرف من

1- اینجا تاپیک یوفو هست.
    2- بحث جن پیش آمده بود. اینجا بحث رد کردن وجود جن نیست. همه میدونیم در قرآن بارها مطرح شده. این که چیه و یا چجوریه و یا این که بخواهیم بحث کنیم درباره جن و مطالب مربوط به آن به فروم ما مربوط نمیشه.
    3- تنها بحثی که بود این بود که آیا جن موجود فرازمینی و یوفو هست یا نه که اصلا نمیشه نظر داد. نه از نظر دینی و نه از نظر علمی هیچ جا درباره ارتباط بین جن و موجود فرازمینی یا یوفوها بحث نشده پس فکر نمی کنم بحثی باقی بمونه درباره جن

یوفو= اجسام پرنده ناشناخته. و ادامه بحث هم در همین رابطه خواهد بود

17. 14 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #149
    NARUTO

سلام خدمت دوستداران نجوم و علاقه مندان یوفو
    من گفتم که آیا میتوان فرض کرد که جن موجود فضایست بخاطر اینکه درباره بیولوژی جن بحث بشه نه بحث در مورد موجودات تخیلی کاملا تکراری که به واسطه فیلمهای تخیلی در ذهنمون پرورش دادیم بنابراین نه قرآن زیر سوال میره و نه دین و مذهب دیگه ای بحث جن فقط یک فرضیه برای بحث بود همین

19. کاربر مقابل از NARUTO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

20. Top | #150
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2674
    تشکر شده 556 بار در 68 ارسال

یوفو ( اشیاء ناشناخته فضايي )         
    اواخر تابستان1378/1999برای همیشه در خاطر مزرعه داران و گندم کارانی که در مرز البرتا و ساسکاچوان زندگی میکردند،باقی می ماند.کارل کوهن،زمانی که در حال درو کردن گندم در یکی از دورافتاده ترین بخش های مزرعه 890هکتار خود بود،از بالای کومباین خود متوجه شد که بخشی از مزرعه اش به طرز عجیبی تغییر شکل داده.پت کوهن همسر او داستان را این گونه تعریف میکند:<<او(کارل)زمان نهار به خانهبرگشت و گفت که عجیب ترین چیز ممکن را دیده و اینکه در 40سال مزرعه داری،هرگز چنین چیزی را مشاهده نکرده بود.>> چیزی که او مشاهده کرده بود،منطقه ای دایره ای در گندم ها بود که انگار روی زمین فشردن و صاف شده بودند.موضوع عجیب این بود که هیچ ردپایی در اطراف ان دیده نمی شد.به این پدیده اسرار امیز می گویند:<<حلقه های گشتزار>>.
    امضای ایشان
    می آید آن رفته ي من .......

21. 2 کاربر مقابل از سیاره ی ناهید عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 15 از 25 نخستنخست ... 5111213141516171819 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع