نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 107

موضوع: آنچه را می بینیم ، بکشیم

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
  1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

آنچه را می بینیم ، بکشیم

یک تمرین معروفی در پایان دوره های آموزش نجومی هست که افراد را پشت تلسکوپ می برند و ماه را به آن ها نشان می دهند و می گویند: حالا تصویر ماه و گودال هایش را که از پشت تلسکوپ دیدید،روی کاغذ بکشید.
    به این کار کشیدن sketch گفته می شود که اگر اشتباه نکنم در فارسی معنی کشیدن طرح یا یک همچین چیزی می دهد
    البته این کار را برای رسم اجرام دیگری که از پشت تلسکوپ نمایان است هم انجام می دهند. مثلا رسم سحابی ها، حلقه های زحل، نحوه قرارگیری اقمار مشتری و ... .
    من خودم به جز ماه آن هم در سال های گذشته sketch دیگری نکشیده ام اما انجام چنین کاری به نظر جالب می آید.
    حال از دوستان خواهش میکنم با پاسخ به سوالات زیر بحث sketch کشیدن را پیش ببرند.

1- این کار چه فایده ای دارد؟ وقتی این همه اطلس و نرم افزار هست چه کاریه حالا sketch بکشیم؟
    2- اصلا نحوه کشیدن sketch چگونه است؟ آیا اصول و قوانین خاصی دارد؟
    3- آیا برای کشیدن sketch باید نقاشیمان خوب باشد!؟
    4- آیا جایی برای انتشار طرح های رسم شده توسط افراد هست یا باید آن ها را در دفترچه خاطراتمان نگه داریم؟ اگر جایی نیست خوب چرا طرح های خودمان را اینجا منتشر نکنیم؟
    5- از چه چیزهایی اصلا می توان sketch کشید؟
    6- آیا میشود باهم قرار بگذاریم و در طی یک مدت مشخص از یک چیز خاص sketch بکشیم و آن ها را اینجا به نمایش بگذاریم؟
    7- ...
    ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع