نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: نجوم و فاركس !

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
  1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نجوم و فاركس !

سلام به همه شما دوستان خوبم

حدود شش - هفت سال قبل ، هميشه آرزويم بود كه ايكاش يك فروم نجومي وجود داشت تا اين موضوع را با دوستان نجومي ام مطرح كنم و نظراتشان را جويا بشوم كه البته در

آن زمان ،چنين فرومي وجود نداشت .

به عبارتي يكي از اصلي ترين انگيزه‌هاي شخصي من از راه اندازي فروم آوا استار همين بود كه بتوانم موضوع اين تاپيك را با دوستان نجومي ام در ميان بگذارم .

و الآن بعد از گذشت 4 سال از راه اندازي فروم ،بالاخره فرصتي دست داد تا اين تاپيك را ايجاد كنم .

با وجود طولانی بودن موضوع ، فکر می کنم اگر سر فرصت این موضوع را مطالعه کنید در نهایت لذت خواهید برد .

من هم سعی می کنم موضوع را در خلاصه ترین حالت ممکن و با سرعت پیش ببرم .

مقدمه اول :

من از حدود 10 سال قبل فعاليت در زمينه فاركس را آغاز كردم . به طور خلاصه فاكس ( Forex ) مخفف عبارت Foreign Exchange است و عبارت است از معامله در بازار هاي جهاني

ارز ( در ادامه مختصري درباره ماهيت فاكس عرض مي كنم )

در آن زمان عضو فرومي تخصصي با همين موضوع بودم كه انصافآ درياي بي كراني از اطلاعات و مقالات و تحليل ها و ... با موضوع بورس و فاركس بود .

( مثل وضعيت همين الآن فروم خودمان در حوزه نجوم )

تقريباً همه فعالان بورس و فاركس در آن فروم عضو بودند و اطلاعات و آموزش هاي با ارزشي در اختيار علاقمندان قرار داشت .

در اين بين تعدادي از اعضا به صورت گروهي منسجم ( كه بعدها فهميدم انسجامشان وراي تصورم بود ) كم كم موضوعاتي را تحت عنوان " ارتباط نجوم و فاركس " مطرح كردند و

تاپيك ها و آموزش هاي متعددي را با اين موضوع به راه انداختند .

طبيعتآ موضوع براي من هم به شدت جذاب بود و شروع به مطالعه مطالبشان كردم .

اما به سرعت متوجه شدم كه مطالبشان به معني واقعي كلمه " خزعبلات " است و به واسطه وظيفه انساني بحث هاي متعدد و دامنه داري با اين گروه انجام دادم به شكلي كه

بقيه موضوعات فروم تحت الشعاع قرار گرفتند و كار در ابتدا به مديران سايت كشيده شد به طوري كه تاپيك ها مدام از سمت مديران قفل مي شد .

البته بحث من با اين گروه صرفآ بحث علمي بود ولي آنها به واسطه نداشتن دانش كافي سعي داشتند موضوع را به حاشيه بكشانند .

بگذريم ...

در اين تاپيك قصد دارم شما را ابتدا با اصل داستان و سپس با ادعاهاي مطرح شده توسط طرفداران ارتباط نجوم و فاركس آشنا كنم و بعد از آن ،دلايل خودم را براي رد جريان عرض كنم .

--------------
    پي نوشت :

1- براي اينكه بهتر با اصل موضوع آشنا بشويد ناچارم در قدم اول مقداري درباره ماهيت و چيستي " فاركس " توضيح بدهم كه طبيعتآ اين بخش از بحث اصلا نجومي نيست .

2- از دوستان تقاضا دارم سوالات و نظرات خودشان را به بعد از اتمام اصل موضوع موكول كنند تا در پيوستگي مطالب خللي وارد نشود .
    ویرایش توسط yperseusy : 07-05-2015 در ساعت 02:39 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)