صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: آسمان مناسب *"^مكان يابي^"*

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال نقره كشوري المپياد نجوم
    شماره عضویت
    251
    تشکر شده 5,531 بار در 622 ارسال

آسمان مناسب *"^مكان يابي^"*

سلام بر دوستان عزيز! مطمعناً يكي از اصلي ترين پارامترهاي يك رصد توجه به وضعيت آسمون هست! جدا از صاف بودن يا ابري بودن هوا موارد ديگه اي هم مهم هستند مثل اعوجاجات جوي، شيب تغيير دما و ...
    حالا چند مطلب از شما ميخوام:
    1) سايت هاي هواشناسي! (سايت هاي اينترنتي و پايگاه هاي داده برداري+بهترين بوم (منطقه آب و هوايي) براي يك رصدخانه.
    2) بحث بر روي پارامترهاي مختلفي كه ميتونه يه مكان رو به يك رصدخونه تبديل كنه!
    3) آلودگي نوري و فاصله اي كه رصدخونه بايد از آلوده كننده ها داشته باشه!
    ویرایش توسط Astronomer : 11-04-2010 در ساعت 03:44 PM

2. 17 کاربر مقابل از Astronomer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #11
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    350
    تشکر شده 465 بار در 63 ارسال

salam b hamegi.khaste nabashin.khob ma mitunim ye rasad tu manateghe kuhestani ro ham ba ham tajrobe konim . man hazeram har karo tahghighi k bayad invara anjam she ro anjam bedamo natayejo elam konam.va shoma ha ham bebin age arzeshesho dasht ba ham ye tour tarafaye azarbaidjan bezarim. man khodam ahle azarbaidjan'am..kholase vase inke mikham a nujum kheili sar dar biyaram hazeram har kari k hasto anjam bedam bara hamahangi.

سلام به همگی‌.خسته نباشین.خوب ما میتونیم یه رسد توی مناطق کوهستانی رو هم با هم تجربه کنیم . من حاضرم هر کارو تحقیقی که باید اینورا انجام شه رو انجام بدمو نتایجو علام کنم.و شما‌ها هم ببین اگه ارزششو داشت با هم یه طور تعارفی‌ آذربایجان بذاریم. من خودم اهل آذربایجانم..خلاصه واسه اینکه می‌خوام از نجوم خیلی‌ سر در بیارم حاضرم هر کاری که هست انجام بدم برا هماهنگی‌.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اگه با تایپ فارسی مشکل دارین. لطفا از سایت "بهنویس" استفاده کنید.

ویرایش توسط na3r : 11-06-2010 در ساعت 11:40 AM

4. 6 کاربر مقابل از Hamid (@_@) Reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #12
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    133
    تشکر شده 1,300 بار در 216 ارسال

بعد من بازم به یه نتایجی رسیدم برا خودم !!! اینکه خب این ارتفاعی که قراره مدنظر باشه دو مدل ممکنه باشه یا اینکه اگه تو ارتفاع بالاتر - همونی که شما گفتین جناب آسترونومر !! - باشه خب طبیعتا نوع خاک و سنگا زیاد جالب نیستنو اکثرن صخره مانندن که جور کردن یه جای مسطحش ممکنه هزینه بر تر از خیلی چیزا باشه و یا اینکه خاک هم نرم باشه و هم صخره مانند که اونوختم مشکل بارش داریم. که هر بار که بارون میاد اینارو که اکثرن نرمن با خودش میشوره و می بره. بازم ممکنه هزینه پی سازیش بیشتر از خیلی چیزا درآد و کلن شاید بازم بعد این همه هزینه به لطف مهندسی های عالیمون زیرش به خاطر همین بارشا نشست کنه و بقیه ماجرا !!
    * دوستان نظرای بیشتر لطفا !!!
    امضای ایشان
    کوه استوار نیست ، پایی برای فرار ندارد ...

6. 6 کاربر مقابل از doostesetareha عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #13
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid (@_@) reza نمایش پست ها
    salam b hamegi.khaste nabashin.khob ma mitunim ye rasad tu manateghe kuhestani ro ham ba ham tajrobe konim . Man hazeram har karo tahghighi k bayad invara anjam she ro anjam bedamo natayejo elam konam.va shoma ha ham bebin age arzeshesho dasht ba ham ye tour tarafaye azarbaidjan bezarim. Man khodam ahle azarbaidjan'am..kholase vase inke mikham a nujum kheili sar dar biyaram hazeram har kari k hasto anjam bedam bara hamahangi.

سلام به همگی‌.خسته نباشین.خوب ما میتونیم یه رسد توی مناطق کوهستانی رو هم با هم تجربه کنیم . من حاضرم هر کارو تحقیقی که باید اینورا انجام شه رو انجام بدمو نتایجو علام کنم.و شما‌ها هم ببین اگه ارزششو داشت با هم یه طور تعارفی‌ آذربایجان بذاریم. من خودم اهل آذربایجانم..خلاصه واسه اینکه می‌خوام از نجوم خیلی‌ سر در بیارم حاضرم هر کاری که هست انجام بدم برا هماهنگی‌.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اگه با تایپ فارسی مشکل دارین. لطفا از سایت "بهنویس" استفاده کنید.

سلام به دوست خوبم حميد جان

اين خيلي خوبه كه دوست داري از نجوم سر در بياري و خلاصه به پيشرفت نجوم كمك كني!!!

اما اينجا بحث يه كم فرق داره اينجا در مورد اين بحث مي كنن كه چه جوري يه مكان رصد خوب پيدا كنن!!!!!

بايد اينا رو خوب ياد بگيريم و بعد يه مكان توپ پيدا كنيم بعد با يه هماهمنگي مي تونيم يه رصد خوب اينجا بذاريم!!!!!!
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

8. 5 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #14
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    350
    تشکر شده 465 بار در 63 ارسال

سلام دوست خوبم.
    آره میدونم بحث در مورد چیه . و کامنتم هم دربارهٔ همین موضوع بود .
    منم که نگفتم بحثا اینجا تموم می‌شه. اگه خوب خوانده باشی‌ کامنتمو می‌فهمیدی که منظور منم این بود: با نتایجی‌ که به دست میاریم میتونیم یه برنامهٔ رصدی توی مناطق کوهستانی بذاریم تا همجوره تونسته باشیم به اعضای که میخوان هر جایی‌ یه تجربه‌ای از رصد داشته باشن کمکی‌ کنیم .

10. 2 کاربر مقابل از Hamid (@_@) Reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #15
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

رصدخانه های شخصی هم بهترین مکانش بالا پشته بومه!!! البته مشکلات جدی زیای داره ولی با کارای میشه این مشکلات رو کم کرد!

اگه ساختمونتون حیاطش بزرگه و اطرافش بازه میتونید تو حیاط بزنید چون انتقال حرارتی دما باعث اعوجاج تصویر نمیشه! گرما سریع بیرون داده میشه در هنگام شب! لرزش در حد خیلی خیلی کم!
    امضای ایشان
    .

12. 7 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #16
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

آسمان مناسب  *"^مكان يابي^"*         
    فکر کنم از نیمه شب امشب, اسمون ابری و گرد و خاکی و الودگی نوری و غیره..یه کمی معلوم بشه.پس از دست ندید همین هم غنیمته.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

14. 7 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع