صفحه 44 از 53 نخستنخست ... 34404142434445464748 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 529

موضوع: دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

1. Top | #1
    کاربر طلایی عکاسی

عنوان کاربر
    كاربر فعال آوااستار
    كاربر طلايی سايت عكاسی آوا
    شماره عضویت
    6
    تشکر شده 289 بار در 12 ارسال

Cool دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

سلام
    پیشنهادتون برای دوربین جهت عکاسی نجومی چیه؟
    شاید قبل از هر چیز بهتره بدونیم که اصلا" چه ویژگی ها و امکاناتی در عکاسی نجومی مهمتر هست که باید دوربینمون دارا باشه...
    همینطور چه لوازم جانبی ای در عکاسی نجومی احتیاج هست؟
    ممنون میشم دوستان حرفه ای راهنمایی کنن..
    موفق و سلامت باشید..
    ویرایش توسط hamidreza_mf : 08-18-2010 در ساعت 01:07 PM

2. Top | #431
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4192
    تشکر شده 32 بار در 13 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_reza نمایش پست ها
    جدا از نظر خوب اقا فرشاد در موردنکات فنی دوربین
    نظر من چیزه دیگه هست اگه شما واقعا به عکاسی نجومی علاقه مند باشید نباید خودتون رو انقدر درگیر برند دوربین عکاسی کنید
    هنر عکاس اینه که عکس خوب بگیره دوربین فقط یک وسیله هست فرقی نمیکنه نیکون باشه یا کانون یا فوجی شما باید بتونی عکس خوبی با دوربین بگیرید
    من یک مدته بیشتر از این که عکس بگیرم عکس میبینم
    این کار باعث شده بفهمم خیلیا فقط دوربین خوب دارند دلیل نمیشه عکاس خوبی باشن.یک عکس دیدم از یک نفری در یک مجله دوربینشون 5d markll بود با لنز سری L عکسش فاجعه بود من نمیدونم چجوری برای چاپ تایید شد در صورتی که در همون صفحه یک نفر دیگه با 400D یک عکس به مراتب خیلی بهتر گرفته بود که واقعا عالی بود
    اگه تازه اول کار هستید نیاز به هزینه خیلی زیاد نیست بهتره اول تجربه کسب کنید
    حرف شما درست
    ولی من میخواهم که بهترین انتخاب را داشته باشم که بعد حسرت نخورم نه این که بخوام زیاد هزینه کنم و بهترین را بخرم بلکه در بین همین دوربین های سطح مبتدی دوربینی را انتخاب کنم که پشیمان نشوم.
    و ممنون از شما به خاطر توجهی که به پرسش من داشتید.

3. 4 کاربر مقابل از Arash.ra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #432
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    7051
    تشکر شده 23 بار در 5 ارسال

سلام دوستان,
    من قصد دارم تا یک یا دوسال دیگه یک دوربین دیجیتال بگیرم و میخوام برای اینکه تو این مدت بی دوربین نباشم یک آنالوگ بخرم,به نظر شما اینکار به صرفه هست؟

5. 2 کاربر مقابل از radlidea عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #433
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

سلام خدمت عکاسان خوب آوا

امروز یه سر به Digikala زدم واسه اینکه رنج قیمت دوربین‌های DSLR رو ببینم. راستش خیلی وقته که قصد خرید یه دوربین حرفه‌ای برای عکاسی نجومی دارم اما قیمت‌های بالای این دوربین‌ها تا به امروز نذاشته بود زیاد بهشون فکر کنم! اما امروز این دوربین بدجوری منو مصمم کرد که بخرمش... و خریدمش ()؛ البته هنوز وجهشو واریز نکردم! فکر کنم نسبت به قابلیت‌هاش ارزونترین دوربین DSLRییه که میشه گیر آورد. قابلیت ذخیره با فرمت خام و نوردهی بالا و ... . حسگرش هم مثل 650D هست. کلاً تو Digikala و همینطور Wikipedia در مورد شباهت زیاد بین این دوربین و 650d گفتن. که با این حساب من حدود 500 تا 600 تومون بنفعم شده (البته بنظر میاد Digikala این دوربین رو بهمراه دوتا لنز و یک فلاش میده که اگه اینجوری باشه باز هم به صرفه‌تره). تنها مشکلی که باهاش دارم Mount لنز دوربینه که نمیدونم T-Ring کنون‌های عادی بهش میخوره یا نه؟

کلاً خواستم بدونم نظر شما در مورد این دوربین چیه؟ بنظرتون می‌ازه پولشو واریز کنم؟ تو Digikala که میگفت نسل جدید دوربین‌های حرفه‌اییه که قیمت پایینی هم دارن.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

7. 6 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #434
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5218
    تشکر شده 2,377 بار در 289 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    سلام خدمت عکاسان خوب آوا

امروز یه سر به digikala زدم واسه اینکه رنج قیمت دوربین‌های dslr رو ببینم. راستش خیلی وقته که قصد خرید یه دوربین حرفه‌ای برای عکاسی نجومی دارم اما قیمت‌های بالای این دوربین‌ها تا به امروز نذاشته بود زیاد بهشون فکر کنم! اما امروز این دوربین بدجوری منو مصمم کرد که بخرمش... و خریدمش ()؛ البته هنوز وجهشو واریز نکردم! فکر کنم نسبت به قابلیت‌هاش ارزونترین دوربین dslrییه که میشه گیر آورد. قابلیت ذخیره با فرمت خام و نوردهی بالا و ... . حسگرش هم مثل 650d هست. کلاً تو digikala و همینطور wikipedia در مورد شباهت زیاد بین این دوربین و 650d گفتن. که با این حساب من حدود 500 تا 600 تومون بنفعم شده (البته بنظر میاد digikala این دوربین رو بهمراه دوتا لنز و یک فلاش میده که اگه اینجوری باشه باز هم به صرفه‌تره). تنها مشکلی که باهاش دارم mount لنز دوربینه که نمیدونم t-ring کنون‌های عادی بهش میخوره یا نه؟

کلاً خواستم بدونم نظر شما در مورد این دوربین چیه؟ بنظرتون می‌ازه پولشو واریز کنم؟ تو digikala که میگفت نسل جدید دوربین‌های حرفه‌اییه که قیمت پایینی هم دارن.
    با سلام

من تاحالا عکس نجومی با این دوربین ندیدم و فکر هم نکنم بشه باهاش عکاسی نجومی کرد البته این نظر منه

ولی با این پولی که میخواید برای این بدید میتونید یک 40d دسته دوم تمیز با یک لنز خوب یا 50d دسته دوم تمیز بگیرید با لنز 55-18

با این قیمت نمی ارزه اینو بخرید و حتی میتونید 550d یا 600d بخرید با این پول که خیلی بهتر از این دوربین هست به نظرم
    امضای ایشان
    آخرین سنگر سکوت،حق ما گرفتنی نیست

9. 6 کاربر مقابل از Soroush Samadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #435
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

سلام خدمت عکاسان خوب آوا

امروز یه سر به Digikala زدم واسه اینکه رنج قیمت دوربین‌های DSLR رو ببینم. راستش خیلی وقته که قصد خرید یه دوربین حرفه‌ای برای عکاسی نجومی دارم اما قیمت‌های بالای این دوربین‌ها تا به امروز نذاشته بود زیاد بهشون فکر کنم! اما امروز این دوربین بدجوری منو مصمم کرد که بخرمش... و خریدمش ()؛ البته هنوز وجهشو واریز نکردم! فکر کنم نسبت به قابلیت‌هاش ارزونترین دوربین DSLRییه که میشه گیر آورد. قابلیت ذخیره با فرمت خام و نوردهی بالا و ... . حسگرش هم مثل 650D هست. کلاً تو Digikala و همینطور Wikipedia در مورد شباهت زیاد بین این دوربین و 650d گفتن. که با این حساب من حدود 500 تا 600 تومون بنفعم شده (البته بنظر میاد Digikala این دوربین رو بهمراه دوتا لنز و یک فلاش میده که اگه اینجوری باشه باز هم به صرفه‌تره). تنها مشکلی که باهاش دارم Mount لنز دوربینه که نمیدونم T-Ring کنون‌های عادی بهش میخوره یا نه؟

کلاً خواستم بدونم نظر شما در مورد این دوربین چیه؟ بنظرتون می‌ازه پولشو واریز کنم؟ تو Digikala که میگفت نسل جدید دوربین‌های حرفه‌اییه که قیمت پایینی هم دارن.

سلام

و مبارکتون باشه

یک رابط وجود داره برای این دوربین که میشه لنزهای EF و EF-S رو بهش وصل کرد و همچنین T-Ring

اشکالاتی که به این دوربین وارد هست برای عکاسی نجومی:

- عمر کوتاه باطری نسبت به DSLR ها

- عدم پشتیبانی از ریموت کنترل برای نوردهی های طولانی مدت برای عکاسی نجومی . البته فکر میکنم این برنامه ( http://www.magiclantern.fm ) بتونه این مشکل رو برطرف کنه.

ولی در کل نسبت به قیمتش دوربین خیلی خوبیه و من خودم قصد دارم به عنوان دوربین دوم بخرمش چون قیمت یک کامپکت رو داره و کیفیتش و جمع و جور بودنش واقعا وسوسه کنندست

موفق باشید
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

11. 10 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #436
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    6114
    تشکر شده 2,560 بار در 294 ارسال

سلام به دوستان نظر میخوام کمک میخوام
    به نظر شما دوربین alpa nex-6 سونی برای کار نجومی مناسبه .
    یا دوربین nikon d5200
    امضای ایشان
    اهل ابادی عشقم ز همین ویرانم
    همه رفتند ولی با دل خود میمانم
    همسفر باشم اگر با تپش شب بوها
    دست اخر به گلستان تو سرگردانم
    هر چه کردم که نگویم دل ما هم تنگ است
    خیره شد یاد تو بر ما که خودم میدانم

13. 2 کاربر مقابل از SAEED560 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #437
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad نمایش پست ها
    اشکالاتی که به این دوربین وارد هست برای عکاسی نجومی:

- عدم پشتیبانی از ریموت کنترل برای نوردهی های طولانی مدت برای عکاسی نجومی .
    با سلام مجدد
    دوربین یک هفته پیش رسید دستم. البته چون وسط امتحانات بود وقت نکردم باهاش کار کنم. تا اونجایی که الان با خوندن نصف دفترچش فهمیدم از Remote Control هم پشتیبانی می‌کنه. یه چراغ رو بدنش داره که تو دفترچش زده مربوط به Remote Controlش هست. البته خود Remoteش رو فکر کنم جداگونه باید خریداری کرد. راستی یک سوال داشتم. T-ring همون T-mount هست؟
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

15. کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

16. Top | #438
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

با سلام مجدد
    دوربین یک هفته پیش رسید دستم. البته چون وسط امتحانات بود وقت نکردم باهاش کار کنم. تا اونجایی که الان با خوندن نصف دفترچش فهمیدم از Remote Control هم پشتیبانی می‌کنه. یه چراغ رو بدنش داره که تو دفترچش زده مربوط به Remote Controlش هست. البته خود Remoteش رو فکر کنم جداگونه باید خریداری کرد. راستی یک سوال داشتم. T-ring همون T-mount هست؟
    سلام

مبارکتون باشه

T-Mount همون مبدل تبدیل مانت های مختلف می باشد برای اتصال لنزی با مانت متفاوت با بدنه ( یه جور تبدیل که همون کار تی رینگ رو میکنه ) در مورد ریموت هم تا جایی که میدونم از ریموت های معمول که برای عکاسی نجومی و نوردهی بیش از ۳۰ ثانیه و برنامه ریزی برای تایم لپس استفاده میکنیم پشتیبانی نمیکنه ( اصلا جایی برای اتصال فیش نداره ) ولی از ریموت RC-6 پشتیبانی میکنه که فقط برای چکاندن شاتر و استارت فیلم برداری هستش:

http://www.the-digital-picture.com/R...te-Review.aspx

موفق باشید
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

17. 6 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #439
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed560 نمایش پست ها
    سلام به دوستان نظر میخوام کمک میخوام
    به نظر شما دوربین alpa nex-6 سونی برای کار نجومی مناسبه .
    یا دوربین nikon d5200
    سلام سعيد آقا

راستش من شخصآ دوربين هايي رو كه گفتيد نمي شناسم

اما به عنوان يك نكته كلي همين كه دوربين فابليت باز ماندن شاتر را داشته باشد و نويز زيادي هم نداشته باشد ، ميتوانيد عكس هاي نجومي خوبي با آن بگيريد

اگر slr هم باشد و لنز قابل تعويض باشد ، امكان عكاسي با تلسكوپ هم خواهد داشت
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

19. 4 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #440
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301
    تشکر شده 3,243 بار در 483 ارسال

دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی         
    نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    من اگر روزی همچین بدنه ای تهیه کنم ، با توجه به اینکه به عکاسی از اعماق اسمان نیز علاقه دارم ، به هیچ عنوان نمی تونم

دوربینی با این همه قابلیت را مادیفای کنم !بنابراین همان 40d کفایت می کند تا قیمت این دلبر نیز به زیر 1000 دلار

برسد ! البته در ان روز دیگر پردازنده و سنسور این دوربین نیز یک شاهکار نیست .

--------------------------------------

در اینده شاید کنون از سنسور این بدنه در دوربینهای دیگری هم استفاده کند ... اگر به ترکیب این دوربین نگاه کنید ،

متوجه می شوید که کمی زیادی بزرگ است ! البته در استفاده در انواع رشته های عکاسی عالی خواهد بود اما برای عکاسی نجومی

( نه عکاسی در شب ) شاید کمی بزرگ و سنگین باشد ...
    -------------------

اتفاقی این پست را امشب دیدم !

کنون سنسوری مانند 1DX را در در بدنه 6d کار گذاشته است . ( از نظر نویز و داینامیک رنج خیلی با هم فرق ندارند ) . البته هنوز هم به قیمت هزار دلار نمی توان دوربین 6d را تهیه کرد !
    امضای ایشان

21. 2 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 44 از 53 نخستنخست ... 34404142434445464748 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع