صفحه 28 از 53 نخستنخست ... 1824252627282930313238 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 529

موضوع: دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

1. Top | #1
    کاربر طلایی عکاسی

عنوان کاربر
    كاربر فعال آوااستار
    كاربر طلايی سايت عكاسی آوا
    شماره عضویت
    6
    تشکر شده 289 بار در 12 ارسال

Cool دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

سلام
    پیشنهادتون برای دوربین جهت عکاسی نجومی چیه؟
    شاید قبل از هر چیز بهتره بدونیم که اصلا" چه ویژگی ها و امکاناتی در عکاسی نجومی مهمتر هست که باید دوربینمون دارا باشه...
    همینطور چه لوازم جانبی ای در عکاسی نجومی احتیاج هست؟
    ممنون میشم دوستان حرفه ای راهنمایی کنن..
    موفق و سلامت باشید..
    ویرایش توسط hamidreza_mf : 08-18-2010 در ساعت 01:07 PM

2. Top | #271
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای تالار عكاسی
    شماره عضویت
    2731
    تشکر شده 4,902 بار در 439 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط amir mohammad نمایش پست ها
    سلام. من چند مدته یه سوالی پرسیده بودم کسی جواب نداد. دوباره مطرحش می کنم: کسی اطلاعاتی در مورد عکاسی نجومی با دوربین sony nex-7 داره؟ ممنون.
    بله توضیحات جناب اکبرنیا کاملا درسته، اگه این دوربین رو الآن دارید که خب میشه با اون عکاسی نجومی کرد. اما اگر قصد خرید دارید من توصیه می کنم حتما سراغ دوربین های سری d کانن برید. کلا برند کانن مخصوصا در عکاسی نجومی در مقابل سایر برند ها از هر لحاظ یک برنده ی تمام عیار هست! البته میشه با دوربینی که گفتید هم عکاسی نجومی کرد اما با همون قیمت انتخاب های بهتری در رده ی دو رقمی های کانن وجود داره.
    امضای ایشان
    .

3. 7 کاربر مقابل از مهدی ناصری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #272
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر فعال آوا استار
    مدال برنز كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    4557
    تشکر شده 444 بار در 43 ارسال

ممنون از آقای اکبرنیا و آقای مهدی ناصری. من خودم 60D رو انتخاب کردم ولی به یه موضوع جدید بر خوردم دوربین های 60d و 60Da: فرق از 60Da و 60D از نظر عملی چیه؟ جفتشون تو بازار هستن؟ 60Da رو فقط برای عکاسی نجومی می شه استفاده کرد (تو عکاسی معمولی کاربرد نداره؟)؟

5. کاربر مقابل از Amir Mohammad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

6. Top | #273
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای تالار عكاسی
    شماره عضویت
    2731
    تشکر شده 4,902 بار در 439 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohammad نمایش پست ها
    ممنون از آقای اکبرنیا و آقای مهدی ناصری. من خودم 60D رو انتخاب کردم ولی به یه موضوع جدید بر خوردم دوربین های 60d و 60Da: فرق از 60Da و 60D از نظر عملی چیه؟ جفتشون تو بازار هستن؟ 60Da رو فقط برای عکاسی نجومی می شه استفاده کرد (تو عکاسی معمولی کاربرد نداره؟)؟
    60Da محصول جدید کانن هست در طول چند ماه گذشته. فکر کنم هنوز تو ایران نیومده که به فکر خریدش باشید (من نشنیدم وارد ایران شده باشه).
    60Da همون دوربین 60D هست با پسوند a یعنی astronomy که معلوم میشه این دوربین مخصوص عکاسی نجومی هست. مسائلی که تو عکاسی نجومی مهمه در این دوربین رعایت شده؛ مثلا نویز تا حد بالایی کنترل شده. و این که دوربین های عادی رو برای اینکه تو عکاسی نجومی بهتر عمل کنند مودیفای می کنند و فیلتر دوربین رو عوض می کنند (برای اطلاع بیش تر از مودیفای کردن دوربین عکاسی و فیلتر آلودگی نوری که بعد از مودیفای استفاده میشه به پست شماره 26 و 27 تاپیک کاربرد فیلتر ها در عکاسی رجوع کنید.). دوربین های مودیفای شده واقعا در ثبت سحابی ها قوی عمل می کنن و برای سایر اجرام نجومی هم خوب هستند. برای عکاسی در روز هم امکان عکاسی بهتر در نور فروسرخ فراهم میشه و البته تنها مشکلی که ایجاد میشه از بین رفتن گارانتی دوربین و به هم ریختن تنظیم وایت بالانس یا تراز سفیدی هست (میشه وایت بالانس رو دستی تنظیم کرد). دوربین 60Da نیاز به مودیفای نداره چون از قبل فیلتر لازم روش نصب شده!
    این هم مشخصات بیش تر: http://parssky.com/view/4214.aspx
    امضای ایشان
    .

7. 7 کاربر مقابل از مهدی ناصری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #274
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی ناصری نمایش پست ها
    60Da محصول جدید کانن هست در طول چند ماه گذشته. فکر کنم هنوز تو ایران نیومده که به فکر خریدش باشید (من نشنیدم وارد ایران شده باشه).
    60Da همون دوربین 60D هست با پسوند a یعنی astronomy که معلوم میشه این دوربین مخصوص عکاسی نجومی هست. مسائلی که تو عکاسی نجومی مهمه در این دوربین رعایت شده؛ مثلا نویز تا حد بالایی کنترل شده. و این که دوربین های عادی رو برای اینکه تو عکاسی نجومی بهتر عمل کنند مودیفای می کنند و فیلتر دوربین رو عوض می کنند (برای اطلاع بیش تر از مودیفای کردن دوربین عکاسی و فیلتر آلودگی نوری که بعد از مودیفای استفاده میشه به پست شماره 26 و 27 تاپیک کاربرد فیلتر ها در عکاسی رجوع کنید.). دوربین های مودیفای شده واقعا در ثبت سحابی ها قوی عمل می کنن و برای سایر اجرام نجومی هم خوب هستند. برای عکاسی در روز هم امکان عکاسی بهتر در نور فروسرخ فراهم میشه و البته تنها مشکلی که ایجاد میشه از بین رفتن گارانتی دوربین و به هم ریختن تنظیم وایت بالانس یا تراز سفیدی هست (میشه وایت بالانس رو دستی تنظیم کرد). دوربین 60Da نیاز به مودیفای نداره چون از قبل فیلتر لازم روش نصب شده!
    یک سوال:

اگر ما دوربین مون رو خودمون بدیم مودیفای کنن و وایت بالانس هم تنظیم بشه، اونوقت تو عکاسی معمولی (غیر نجومی) به هیچ مشکلی بر نمیخوریم؟

9. 2 کاربر مقابل از Astronomy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #275
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Astronomy نمایش پست ها
    یک سوال:

اگر ما دوربین مون رو خودمون بدیم مودیفای کنن و وایت بالانس هم تنظیم بشه، اونوقت تو عکاسی معمولی (غیر نجومی) به هیچ مشکلی بر نمیخوریم؟
    درود

خیر...
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

11. 3 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #276
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر فعال آوا استار
    مدال برنز كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    4557
    تشکر شده 444 بار در 43 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی ناصری نمایش پست ها
    ممنون از شما آقای ناصری. ولی برای یه تازه کار کدوم پیشنهاد میشه! کاربرد دوربین 60Da تو عکاسی غیر نجومی چیه؟

13. 2 کاربر مقابل از Amir Mohammad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #277
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2925
    تشکر شده 5,203 بار در 502 ارسال

اقای امیر محمد برای یک تازه کار هیچوقت همچنین دوربینی پیشنهاد نمیشه
    برای عکاسی نجومی بهتره از دوربیهنای slr کانون استفاده کنید تا یک عکاس خوب شوید
    ویرایش توسط mohammad_reza : 08-05-2012 در ساعت 08:45 PM
    امضای ایشان

15. 2 کاربر مقابل از mohammad_reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #278
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohammad نمایش پست ها
    ممنون از شما آقای ناصری. ولی برای یه تازه کار کدوم پیشنهاد میشه! کاربرد دوربین 60Da تو عکاسی غیر نجومی چیه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_reza نمایش پست ها
    اقای امیر محمد برای یک تازه کار هیچوقت همچنین دوربینی پیشنهاد نمیشه
    برای عکاسی نجومی بهتره از دوربیهنای slr کانون استفاده کنید تا یک عکاس خوب شوید
    DSLR EOS 60Da یک دوربین SLR ساخت شرکت canon میباشد!

از نظر کاربرد 60D و 60Da تفاوت چندانی ندارن مگر همون که اقای ناصری گفتن و اگه در بازار ایران 60Da موجود باشه!! برتریهایی در عکاسی نجومی نسبت به 60D داره و خللی در عکاسی غیرنجومی شما وارد نمیکنه.
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

17. 8 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #279
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2925
    تشکر شده 5,203 بار در 502 ارسال

اقا فرشاد شما معیارتون رو برای کسی که میخواد تازه عکاسی روبا دوربین 60da شروع کنه رو میگید؟
    امضای ایشان

19. 3 کاربر مقابل از mohammad_reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #280
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817

دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی         
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_reza نمایش پست ها
    اقا فرشاد شما معیارتون رو برای کسی که میخواد تازه عکاسی روبا دوربین 60da شروع کنه رو میگید؟
    سوال ایشون انتخاب بین 60D و 60Da هست و اینکه میفرمائید بهتره با یک SLR کنون شروع کنه تا عکاس خوبی بشه دو تا مشکل داره!
    یکی اینکه 60Da هم یک SLR کنون هست راهنمایی شما ایشون و دیگران رو بیشتر گمراه میکنه!
    من متوجه منظور شما از SLR کنون نشدم!!
    مگه الان دو انتخاب ایشون از این قالب خارجه!؟

اشکال دوم اینه که به صرف داشتن یک SLR کنون نمیشود عکاس خوب شد!!
    سوال ایشون خیلی واضح در مورد تفاوت های عملی دو دوربین هستش و راهنمایی در این مورد خواسته!
    __________________________________________________ __________________________________

لطفا مدیران محترم بعد از خونده شدن چند پست اخیر توسط افراد مرتبط، اون ها رو حذف کنن تا نظم تاپیک به هم نریزه.ممنون
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

21. 6 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 28 از 53 نخستنخست ... 1824252627282930313238 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع