صفحه 32 از 34 نخستنخست ... 2228293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 340

موضوع: نهمین دوره المپیاد نجوم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلاي كشوري المپياد نجوم
    مدال برنز جهاني المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1783
    تشکر شده 2,171 بار در 243 ارسال

Post نهمین دوره المپیاد نجوم

کم کم نهمین دوره المپیادم داره شروع میشه

در این تاپیک در مورده وقایع و امتحانات نهمین دوره المپیاد نجوم اطلاع رسانی و بحث خواهد شد.

برای دریافت پاسخنامه تشریحی مرحله اول به تاپیک زیر مراجعه کنید:
    امضای ایشان
    اگر ذهن ما اونقد ساده بود که راحت درکش میکردیم اونموقع اونقدر احمق بودیم که نمیتونستیم درکش کنیم

2. Top | #311
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

توصیه های بابا برقی!

تبریکِ شدید به تمامِ طلایی ها، خیلی تبریک

یک سالِ پر از خنده و شادی و صفا و صمیمیت در پیش داشته باشید انشالله (یعنی سعی کنید داشته باشید چون این فرصت و این پادشاهی‌تون دیگه به دست نمیاد و فقط همین یک سال هستش پس نهایتِ استفاده رو ببرید)

اما حرفِ اصلیم با اونایی هستش که طلا نشدن:

معمولا خیلی پیش میاد کسانی رو میبینیم که سالها زحمت کشیدن اما طلا نشدن (میشناسم کسی رو که سه چهار سال زحمت کشید و نقره داغ شد) اما این پایانِ دنیاست؟

نه!

می‌دونم سخته که بپذیرید یک زحمتِ گاها چند ساله به نتیجه نرسیده اما شما هنوز واردِ اجتماع نشدید (نمی‌خوام بگم بچه اید، ولی بچه اید! ) و اساسا فردِ شکست خورده تلقی نمیشین، شما 60 تا 80 سال قرارِ زندگی کنید و این فقط یک مرحله ی بسیار کوچیک از کلِ زندگی 60 80 ساله ی شماست واسه همین هم بی انصافی هستش که طلا نشدن رو شکست تلقی کنید (البته قرینه اش اینه که طلایی ها هم زیادی مغرور نشن ولی فعلا نمیگیم تا کیف کنن )

شما هنوز کنکور و دانشگاه و شغل و کلی کوفت و زهرِ مارِ دیگه رو در پیشِ رو دارید که باید تو اونها موفق باشید (البته اگر منظورِ شما از «موفق بودن» مربوط به این مسائل باشه، در غیر ِ این صورت که قضیه کلا منتفیه ) ما تو دانشکده مون برنزِ المپیاد داریم که وضع درسیش از 90 درصدِ طلایی های المپیاد بهتره، پس هنوز چیزی از دست ندادید.

حالا که این طور شد شما اصلا چیزی از دست ندادید بلکه خیلی چیزها هم تو این راه به دست آوردید:

1.ریاضی و فیزیکتون قوی شده و خیلی بیشتر از بقیه با این شاخه از علمِ بشری آشنا شدید و بیش از بقیه ی دانش آموزها پیش زمینه ی ذهنی دارید، این توی دانشگاه و انتخابِ رشته کمکِ بزرگی حساب میشه که کنکوری های غیر المپیادی ازش بی بهره هستند و در این زمینه ها کور اند.

2.شما این فرصت رو داشتید که با نجوم به صورتِ خیلی تخصصی تر از خیلی از کسانی که خودشون رو «منجمِ آماتور» می‌نامند آشنا بشید و بیشتر از اونها نجوم بلد باشید، حتی گاها بچه های المپیادی از بعضی اساتیدِ دانشگاه بیشتر اطلاعات دارند و نقشهای کلیدی در پروژه های نجومی ایفا می‌کنند (از این دست افراد زیاد می‌شناسم)

3.دوستانِ خوبی پیدا کردید، ارزشِ این گزینه خیلی زیاده، شاید الان فکر کنید که بابا داره دلداری میده اما چند سالِ بعد به حرفم میرسید

4.توی کنکور سهمیه دارید ( که البته از نظرِ من این کم‌ارزش ترین مزیتِ المپیاده، اگر به خاطرِ مزیتهای این تیپی المپیاد به سمتش اومدید از همون اول اشتباه کردید!)

و....

پس می‌بینید؟! شکستی در کار نیست، شما فقط در یک بازه ی خیـــــــــلی کوچیک از زندگی‌تون به چیزی که می‌خواستید نرسیدید و در عوض کنارش کلی چیز به دست آوردید! همین ( البته گاهی این «نرسیدن» ها به مصلحتمونه و خودمون ازش خبر نداریم) (موفقیت از جمع شدنِ همه ی این چیزایی که کنارِ شکست‌ها به دست میارید حاصل میشه)

هیچی دیگه، یکی دو هفته ای خوش بگذرونید بعدش برید سراغِ کنکورتون

والسلام!
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

3. Top | #312
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال طلای جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1713
    تشکر شده 423 بار در 67 ارسال

خدا کمک کرد من اومدم المپیاد نجوم بعدش باز کمک کرد المپیاد و یادگرفتم بعد باز کمک کرد که مرحله 1و2 قبول شدم.باز هم کمک کرد نتیجه گرفتم!!! .من تلاش کردم ولی خدا تحقق بخشید. در این دوره خیلی ها بودند که از من شایسته تر بودند ولی آن طور که باید نتیجه می گرفتند ,نگرفتند.برای همشون آرزوی موفقیت در تمام زندگی می کنم. جای یکی از بهترین دوستانم در این لیست طلاها خالیه ولی کاری دیگر از دست ما بر نمی آید جز آنکه برایشان دعا کنیم.انشااله همگیشان موفق باشند.

4. 15 کاربر مقابل از ali zeynali عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #313
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    3538
    تشکر شده 4,710 بار در 536 ارسال

خیلی خوب خیلی خوب ... نتایج هم که آمد. اما بعد :

اول : قبول کنید خیلی سخته که در این مواقع حرفی زد که واقعی باشه و کلیشه نشده باشه. من به هر ده تاشون تبریک میگم. الان تو موقعیتی هستن که استفاده های زیادی می تونن ازش ببرن. هم از نظر زمانی و هم از نظر تجربه ی دوره ی انتخابی تیم و خود جهانی. امیدوارم هر کدومشون بهترین بهره رو ببرن از این موقعیت.

دوم: بقیه هم گفتن!! با وجود این همه کلاس و امکاناتی که در اختیار شهرهای بزرگ (به ویژه تهران) هست ، طلا شدن بدون کلاس کار سختی به نظر میاد. اما کار آقای حسن پور (celestial boy ی خودمون) اینقدر قشنگ بوده که آدم احساس می کنه اگه ازش یاد نکنه ، از حق به نوعی. چشم پوشی کرده..!هر چند اگه گفتاری تکراری باشه اما من هم می گم دمت گرم !

سوم: خیلی از افرادی که نقره و برنز شدن، توی یکی دوسال آینده می فهمن که المپیاد، فارغ از سهمیه مدالی که تو کنکورشون داره، چه کمکی بهشون کرده توی فهم مطالب.

چهارم: جوابای مرحله دو که اومد ، یادمه یه لینکی از وبلاگمون گذاشتم که راجع به مرحله دو بود. حالا هم این لینک رو میذارم که اگه روست داشتید بخونید. بد نیست :

لینک

اما برسیم به آوایی ها :

بعضی از این آدما رو از نزدیک میشناسم. بسیاری رو هم هممون از روی آی دی هاشون می شناسیم. یادمه روزی توی باشگاه بودم، همین آقای حسن پور اومد خودشو معرفی کرد اما من به آیدی ، شناختمش. برای اکثر ما ایدی ها آشنا هستندکه به بهانه ی یه username در زمان ثبت نام توی سایت خلق شدن. امیدواریم همه ی این آیدی ها و تمامی آیدی های آوا استار، هرکجا که هستن در جای خودشون،موفق باشن و پیروز . امیدواریم ...

-----------

یه توضیحی هم بدم درباره ی 11 تا طلا :

از پارسال (المپیاد سال 91) برای المپیاد نجوم قانونی گذاشته شد که دوم ها هممی تونن در دوره ی کشوری پذیرفته بشن. تا قبلش این قانون وجود نداشت و همه ی دوره ای ها سال سومی بودن.

همون پارسال چندنفر دومی در مرحله 2 قبول شدن که یکیش آقای شاهین راد بود که طلا شد. امسال هم آقای شاهین راد باز طلا شد.

از اون جا که هر سال باشگاه باید 10 نفر رو به عنوان معاف از کنکور به سازمان مرتبط اعلام کنه ، به 11 نفر طلا داده شد. کاری که مدت ها بود توی المپیاد ریاضی و کامپیوتر انجام می شد... .

راستی از بچه های طلایی امسال کسی سال دومی هست ؟!

-----------

با پست آقا Ehsan (بابا برقی) همزمان شد. اصلا وقتی اون پست رو خوندم، خواستم این پست رو قلع و قمع کنم. اما باز گفتم ولش کن... چرا خشونت ؟! من اراتمند آقا Ehsan هم هستم با اون پستای توپش.
    امضای ایشان
    عجیب ترین چیزی که تا به حال تو نجوم دیدم نه ابعاد و ارقام ماه و ستاره و فاصله و جرم اجرام کیهانیه و نه اسرار سر به مهر درون سیاهچاله ها !
    اینه که یک علاقه مشترک چه جوری می تونه این همه آدمو با هم آشنا کنه !

6. 19 کاربر مقابل از arashgmn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #314
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9295
    تشکر شده 303 بار در 54 ارسال

سلام ببخشید مزاحم شدم منم مثل خودتونم و می خوام تو المپیاد شرکت کنم ولی می خواستم ببینم محدودیت سنی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اخه ینی من چن سال دیگه نمی تونم المپیاد بدم من دوم ریاضیم

8. 2 کاربر مقابل از ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #315
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8184
    تشکر شده 238 بار در 58 ارسال

امسال طلا ها همه سوم بودن و دوم ها هم تعدادی نقره و برنز گرفتند و البته یک نفر دیپلم افتخار گرفت.فکر کنم دوم ها 3 تا نقره گرفتن و بهترین نقره دومی ها هم فک کنم نقره 3 بود(علی فتحی).
    تعداد برنز هم فکر می کنم 9 تا بوده.(البته برا دومی ها رو میگم.)
    من اطلاعاتم دقیق نیست افرادی که تو دوره حضور داشتند اگه مشکلی داشت تصحیح کنند.

10. 3 کاربر مقابل از univers عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #316
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

ThE sTaR (علیرضا ارجمند) هم برنز شد

12. 10 کاربر مقابل از Astronomy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #317
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8184
    تشکر شده 238 بار در 58 ارسال

تعدادی سوال هم داشتم :
    تعداد طلاها ،نقره ها،برنزها و دیپلم ها رو چطوری مشخص می کنند؟
    در دوره ی کشوری چه امتحاناتی از افراد گرفته میشه و معمولا درصدهای امتحانا چه مقداری هستش؟
    امسال بچه های دوره ای سوالات دوره رو ندارند؟ و کسی هم نیست که سوالات دوره 8 رو داشته باشه؟
    ممنون.

14. 4 کاربر مقابل از univers عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #318

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5528
    تشکر شده 47 بار در 5 ارسال

تبرییییییک

16. 4 کاربر مقابل از Amirali Fchi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #319
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال نقره جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    476
    تشکر شده 1,198 بار در 220 ارسال

سلام دوستان عزیز و اساتید بزرگوار آوایی.

اول اینکه بنده کار خاصی نکردم.هر چی بوده لطف خدا بوده و غیر از این من از خودم چیزی نداشته و ندارم.

بعدشم از همه دوستانی که نسبت به بنده لطف دارن متشکرم.امیدوارم شایستگی محبت هاتون رو داشته باشم.

به همه دوستامم که طلا شدن تبریک عرض می کنم.خوشحالم نه ازین که طلا شدم (چون از طلا شدن یکم ناراحت شدم به دلایلی) بلکه به خاطر اینکه در کنار 10 نفر دیگه قرار گرفتم که واقعا باید پیششون شاگردی کنم.

به همه دوستانی هم که نقره و برنز شدن تبریک می گم.امیدوارم دومی های عزیز سال دیگه موفق باشن و سومی ها در کنکور بدرخشن.در لیست طلایی های امسال جای خیلی ها خالیه که واقعا لیاقتشو داشتن طلا بشن.برای همشون آرزوی موفقیت می کنم.

آقای مدیر دستور فرمودن یه چیزایی بنویسم.ایشالله در اسرع وقت مزاحم خواهم شد...
    امضای ایشان
    آن كه به يافتن آب اطمينان دارد هرگز از تشنگي هلاك نمي شود.امام علي (ع)

18. 17 کاربر مقابل از celestial boy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #320
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1713
    تشکر شده 423 بار در 67 ارسال

نهمین دوره المپیاد نجوم         
    نقل قول نوشته اصلی توسط univers نمایش پست ها
    تعدادی سوال هم داشتم :
    تعداد طلاها ،نقره ها،برنزها و دیپلم ها رو چطوری مشخص می کنند؟
    در دوره ی کشوری چه امتحاناتی از افراد گرفته میشه و معمولا درصدهای امتحانا چه مقداری هستش؟
    امسال بچه های دوره ای سوالات دوره رو ندارند؟ و کسی هم نیست که سوالات دوره 8 رو داشته باشه؟
    ممنون.
    سلام دوست عزیز.
    ببینید در این دوره حدود 8 امتحان کتبی و 1 امتحان رصد که در دو بخش رصد با چشم مسلح و غیرمسلح گرفته شد. البته یکی از امتحانات سوالای جهانی امسال بود که به دلایلی حذف شد و تاثیری در مدال بچه ها نداشت. درصد قطعی امتحانات هم به طور دقیق اعلام نشد ولی حدودا گفته شد. در نهایت هم وقتی نمرات اعلام شد طبیعتا 11 نفر اول طلا شدند و چون بینه نفر 20 و21 گپی افتاده بود تا نفر 20 ام نقره دادند یعنی 9 نفر. یک نفر هم در آخر نمراتش خوب نبود به او هم دیپلم افتخار دادند. به بقیه هم برنز رسید.

20. 6 کاربر مقابل از ali zeynali عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 32 از 34 نخستنخست ... 2228293031323334 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)