صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 5678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 91

موضوع: فواید و مضرات المپیاد نجوم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

فواید و مضرات المپیاد نجوم

دوستان، همانطور که می دانید، المپیاد فواید و مضراتی دارد که ممکن است باعث موفقیت یا عدم موفقیت هر فردی بشود.
    در این تاپیک، از دوستان تقاضا می شود که نظر خود را در رابطه با فواید و مضرات المپیاد نجوم بفرمایند تا در نهایت بتونیم تعیین کنیم که المپیاد نجوم مناسب چه افرادی است و برای چه افرادی نمی تواند، خیلی مفید باشد.
    امیداورم دوستان خیلی همکاری کنند.

2. 19 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #81
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9482
    تشکر شده 101 بار در 16 ارسال

محمد شما این دو سال رو سخت میگیری ولی من از یه سال پیش سخت گرفتم و شروع کردم...پس کسی هم قراره پشیمون بشه منم . در ضمن همین خوندن نجوم واسه من حال میده نه مدالش . تو که یه سال همکلاس منی از همه بهتر میدونی محمد جان تو این یه سال چه قدر به اب و اتیش زدم...ولی در کل اگه مدال هم نگیریم باز نجوم خودش یه چیز دیگه است.
    امضای ایشان
    آدم است دیگر گاهی می خواهد دو سال تلاش را سه ساعته بر باد بدهد

4. 3 کاربر مقابل از m.najabat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #82
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

دوستان عزیز

اگر المپیادی‌ها در کنار المپیاد، درسهای مدرسه را هم در حد نیاز بخونند و یاد بگیرند، من مطمئنم که مشکلی براشون پیش نمیاد راه حلش هم اینه که سعی کنند کلاسهای درسهای مدرسه را نپیچونند و سر کلاس درسها را یاد بگیرند و درسی برای خونه باقی نمونه اینجوری برای کنکور دچار مشکل نمی‌شوند

متاسفانه خیانت بسیار بزرگی که برخی از مدارس به دانش آموزانشون می کنند، معاف کردن بچه ها از تقریبا همه درسهای مدرسه است برای نتیجه گرفتن در المپیاد! بچه‌ها فکر می کنند اگر از همه درسها معاف باشند این لطف مدرسه است در حالی که این کار اصلا درست نیست. این نتیجه گرایی صرف برخی از مدارس واقعا برای بسیاری از بچه ها مخربه! سیستم آموزشی باید طوری باشه که اگر کسی طلا نشد برای کنکور با مشکل جدی مواجه نشه و بتونه به بقیه برسه

متاسفانه برخی از مدارس به فکر بچه ها و آینده اونها نیستند بلکه فقط به فکر خودشون هستند. اینه که حاضرند به صورت عمد یا غیر عمد آینده عده‌ای را خراب کنند. درسته عده ای از بچه ها در این سیستم طلا می شوند و از کنکور معاف، ولی درصد زیادی که طلا نشدند واقعا ضربه می خورند.

مدرسه‌ی خوب از نظر آموزشی مدرسه‌ای هست که وقتی تعدادی دانش آموز تحویل میگیره، بتونه درصد زیادی از اونها را به دانشگاه و هدفشون برسونه و موفق کنه. حالا چه از طریق کنکور چه المپیاد چه راه‌های دیگر نگاه مدارس باید کیفی باشه نه کمی

در نتیجه توصیه من اینه که تعادل بین المپیاد و دروس کنکور را حفظ کنید درسته وزنه به سمت المپیاد سنگینه ولی باید درسها را در حد مورد نیاز یاد گرفت

6. 13 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #83
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9482
    تشکر شده 101 بار در 16 ارسال

اقای اکبرنیا اول از همه تشکر می کنم از راهنماییتون
    دوم یه سوال دارم: خوب به هر حال باید وزنه به یه طرف سنگینی کنه؟یا درس های مدرسه یا المپیاد.شما که خودتون که دو تا مدال دارید به نظرتون کدوم مهمتره؟
    امضای ایشان
    آدم است دیگر گاهی می خواهد دو سال تلاش را سه ساعته بر باد بدهد

8. کاربر مقابل از m.najabat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

9. Top | #84
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8858
    تشکر شده 333 بار در 57 ارسال

با سلام
    ممنون از گفته هاي مفيد آقاي اكبر نيا
    اين مشكل در مورد من برعكسه
    گرچه امسال اصلا به مدال فكر نميكنم(فكر كه خب ميكنم؛ مگه ميشه:دي ) اما هدفم فقط و فقط علاقه س
    اما وقتي مدرسه اجازه ي مانور دادن روي المپياد رو نميده چه بايد كرد؟
    ايا راه حلي داره؟
    يا بايد هرطور شده به قول شما تعادل وزنه رو، با كمي اختلاف به نفع المپياد حفظ كرد؟(گرچه من پارسال هم نتونستم وزنه رو به سمت المپياد تعادل ببخشم... ) و مشكلم همينه
    مجددا تشكر
    امضای ایشان
    چون اکثر نوابغ و دیوانگان رفتار مشابه دارند، نبوغ و جنون در یک ردیفند. (گوته)

10. 6 کاربر مقابل از storm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #85
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    3538
    تشکر شده 4,710 بار در 536 ارسال

اتفاقا خیلی خوبه که چنین بحث های راه می افته. ببینید قرار نیست ما برای همه یه راه رو مشخص کنیم. بهترین راه اینه که بگیم المپیاد مسیریه که این ویژگی ها (سختی ها و یا خوبی ها) رو داره. هر کسی با توجه به توانایی ها و شناختی که از خودش داره بهتر می تونه سبک سنگین کنه که المپیاد براش می تونه چطور باشه.

مثلا یکی ممکنه بگه ارزشش رو داره که آدم 3 سال برای المپیاد درس بخونه. تهش اگه طلا نشد، میره یه سال کنکور می خونه. یکی دیگه اما جور دیگه ای فکر می کنه...

خلاصه بگم همه چی به خودتون بستگی داره...
    امضای ایشان
    عجیب ترین چیزی که تا به حال تو نجوم دیدم نه ابعاد و ارقام ماه و ستاره و فاصله و جرم اجرام کیهانیه و نه اسرار سر به مهر درون سیاهچاله ها !
    اینه که یک علاقه مشترک چه جوری می تونه این همه آدمو با هم آشنا کنه !

12. 13 کاربر مقابل از arashgmn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #86
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط m.najabat نمایش پست ها
    اقای اکبرنیا اول از همه تشکر می کنم از راهنماییتون
    دوم یه سوال دارم: خوب به هر حال باید وزنه به یه طرف سنگینی کنه؟یا درس های مدرسه یا المپیاد.شما که خودتون که دو تا مدال دارید به نظرتون کدوم مهمتره؟
    قطعا برای کسی که میخواد در المپیاد موفق بشه وزنه به سمت المپیاد سنگینه درسهای مدرسه باید در حدی خونده بشوند که در امتحانات پایانی نتیجه نسبتا خوبی بگیرید المپیادی‌ها دیگه وارد مباحثی مثل تست زدن برای کنکور و اینها نمیشن چون اصلا وقت نمی کنند. فقط درسهای مدرسه را باید یاد بگیرند که بعدا ضربه نخورند

البته کاملا بستگی به هدف داره. ممکنه کسی فقط از روی علاقه به نجوم و محاسبات نجومی المپیاد بخونه و هدفش فقط لذت بردن باشه که در این حالت نیازی نیست به خودش زیاد فشار بیاره و قطعا هدف هم بیشتر لذت بردنه تا کسب مدال

با سلام
    ممنون از گفته هاي مفيد آقاي اكبر نيا
    اين مشكل در مورد من برعكسه
    گرچه امسال اصلا به مدال فكر نميكنم(فكر كه خب ميكنم؛ مگه ميشه:دي ) اما هدفم فقط و فقط علاقه س
    اما وقتي مدرسه اجازه ي مانور دادن روي المپياد رو نميده چه بايد كرد؟
    ايا راه حلي داره؟
    يا بايد هرطور شده به قول شما تعادل وزنه رو، با كمي اختلاف به نفع المپياد حفظ كرد؟(گرچه من پارسال هم نتونستم وزنه رو به سمت المپياد تعادل ببخشم... ) و مشكلم همينه
    مجددا تشكر
    سر و کله زدن با مدرسه از کارهای پیچیده است. اصولا شما باید خودتون را از نظر درسی به مدرسه ثابت کنید تا مدرسه کمی کوتاه بیاد و خیلی بهتون در درسهای مدرسه سخت نگیره

اگر هدفتون علاقه است خب میتونید هم درسهای مدرسه و هم المپیاد را با هم مطالعه کنید البته قطعا این وسط باید کمی از تفریحات و برنامه های جانبی کم کنید تا فرصت داشته باشید

خلاصه اینکه بسته به شرایط هر فرد فرق داره. ما اینجا فقط یک سری رهنمود میدیم که بچه ها حواسشون باشه در آینده بهشون ضربه وارد نشه

14. 15 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #87
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9413
    تشکر شده 96 بار در 10 ارسال

ممنون از توضیحات مدیران و دوستان عزیز،

میخواستم اگه میشه از مدال آوران عزیزمون خواهش بکنم که اگه میشه یک توضیح مختصری درباره شرایط و عملکرد خودتون در مدرستون بدید لطفا.
    امضای ایشان
    "We are in the universe and the universe is in us"
    Neil deGrasse Tyson

16. 4 کاربر مقابل از msalek عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #88
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1713
    تشکر شده 423 بار در 67 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط msalek نمایش پست ها

میخواستم اگه میشه از مدال آوران عزیزمون خواهش بکنم که اگه میشه یک توضیح مختصری درباره شرایط و عملکرد خودتون در مدرستون بدید لطفا.
    شاید در بینه 11 طلایی امسال حداقل6-7 روش و عملکرد برای قبولی پیدا کنید.هر کس باید شرایط خودشو بسنجه و ببینه که چقدر لازم داره درسی رو بخونه تا بفهمه.ولی اصولا افراد المپیادی خیلی کم به درس های غیرالمپیادی توجه می کنند و بعضی ها هستند که یک جوری سر بقیه کلاسا نمی رند یا توی همون کلاس المپیاد می خونند. خود من به درس هایی مثل عربی و جبر وحسابان زیاد توجه میکردم ولی مثلا سر کلاس ادبیات تنها کاری که نمیکردم ادبیات خوندن بود.ما زنگ ورزش هم می رفتیم و بازی هم می کردیم ولی سر کلاس المپیاد دیگه واقعا حواسمون جمع بود.توی خونه هم خیلی مهمه .فقط ساعت مطالعه مهم نیست.باید درست باشه.نمی دونم راه من درست بود یا نه ولی راهی که میگن بکنید اینه که توی خونه هم زنگی درس بخونید و سعی کنید هر زنگ حداقل 1 ساعت و ربع و حداکثر 1 ساعت و 45 دقیقه باشه .کمتر و بیشتر باعث میشه بازده کمتر شه.

18. 10 کاربر مقابل از ali zeynali عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #89
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربرممتاز آوا استار
    مدال نقره و طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال نقره جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    7141
    تشکر شده 768 بار در 106 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط msalek نمایش پست ها

من خودم از کلاس های مدرسه نمی زدم و سر همشون(یا شاید بشه گفت بیشترشون) می رفتم و فقط تو خونه درس می خوندم. معدل ترم اولم با این روش شد 19.83 و مدالم هم شد طلا.(معدل نهایی ام رو هنوز هم نمی دونم!) البته به قول استاد علی زینالی همه چی بستگی به خودتون داره.

س.ا.
    امضای ایشان

20. 7 کاربر مقابل از starscream4002 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

21. Top | #90
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9965
    تشکر شده 376 بار در 94 ارسال

فواید و مضرات المپیاد نجوم         
    اوه! چه موضوع گرمی!!!
    البته بنظر من این که بعضی مدارس معافی میدن کاملا هم اشتباه نیست. برای اونایی که دیر شروع کردن خ خوبه.
    مثلا من از آخرای مهر امسال که سومم شروع کردم. خ عقب بودم!!! و اگه میخواستم به مدرسه هم برسم واقعا باید بیخیال المپیاد میشدم. چون این فقط سر کلاس رفتن نیست!!! من حاضر بودم سر همه کلاسا برم اما مشق ننویسم! ولی وقتی میری سر یه کلاس باید مشقش رو هم بنویسی!!! و معلمای ما اونقدر مشق میدن که دیگه وقتی واسه المپیاد نمی مونه.
    با این حال! من نصف امتحانات ترم اولم رو داده ام و مطمینم همش رو 20 میشم بجز دوتا که اونم بالای 19 میشم! برای هر امتحان یکی دو روز خوندم و مطالب هم کلن جدید بود. (سر کلاس نمیرفتم خب! البته بجز حسابان و عربی)
    و با این وجود کلی هم المپیاد خوندم. مطمینم که موقع امتحان نهایی که نمی خوام المپیاد بخونم اگه واقعا درس بخونم معدلم میتونه 20 شه!! (چه از خود راضی!)

یه نتیجه ای که من و پدرم کردیم از فواید المپیاد حتی برای مدرسه و کنکور(!) اینه که اینقدر با چیزای سخت و خ سخت سر و کله میزنی که چیزای معمولی مث دروس مدرسه واقعا برات خ آسون میشه.
    و بنابراین کسی اگ همه وقتش رو هم بذاره رو المپیاد و طلا نشه، اصن مرحله 2 هم قبول نشه میتونه ضرر نکرده باشه. (البته اگ به معدل کم امتحان نهایی و رتبه بد تو کنکور بشه گفت ضرر!)

در کل، من خودم از المپیاد خ چیزا یاد گرفتم. چیزایی که هیچ ربطی به نجوم یا فیزیک نداشت.

یاد گرفتم برای خودم هدف تعیین کنم و برای هدفم تلاش کنم. پشتکار بدست آوردم چیزی که قبلن به هیچوجه نداشتم. یاد گرفتم برای چیزی که میخوام برسم بهش بجنگم. فهمیدم بعضی موقعا لازمه خلاف جهت آب شنا کرد. کلی شجاعت بدست آوردم! یادگرفتم نذارم دیگران برای زندگی من قالب از پیش تهیه شده بذارن!!! و خخخخخخخخخخخییییلی چیزای دیگه.

من المپیاد می خونم چون از یاد گرفتن لذت می برم. از مساله حل کردن لذت می برم. و اگه فکر مدال طلا باعث بشه بیشتر تلاش کنم و بیشتر لذت ببرم این رو بد نمی دونم! بلکه ازش استقبال هم میکنم.

فک کنم خ حرف زدم!!!!
    امضای ایشان
    بـبــار ای ابـر مِی اندود من مسـتـانه ام کن
    بسوز اندیشه را از بیخ و بن، دیـــوانه ام کن
    چـو رودی بر روانـم شو روان ای دولت شـب
    بکَـن تن را ز من، من را ز جـان جانانه ام کن

22. 3 کاربر مقابل از fatemeh.zar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 5678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)