صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 44

موضوع: درخواست همفكری از اعضای گرامی

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

درخواست همفكری از اعضای گرامی

با سلام به دوستان عزيزم

همانطور كه احتمالآ متوجه شده ايد فروم ما از روز 13 فروردين مجددآ مورد حمله شديد سايبري عده اي قرار گرفت و مشكلاتي براي فروم به وجود آمد .

البته خوشبختانه اين بار ( و اميدوارم بار هاي بعدي ! ) مشكل حادي به وجود نمي آيد چرا كه ديتاي كامل فروم در بكاپ ها موجود است و هيچ اطلاعاتي از دست نرفته است .

(البته مشكل هنوز به طور كامل برطرف نشده و ظاهر سايت هنوز مشكلاتي دارد كه انشااله آن هم به زودي برطرف خواهد شد )

منتها با اين كار مدتي روال طبيعي فروم را مختل مي كنند كه اميدوارم با تدابير پيشگيرانه آتي جلوي اين مشكلات احتمالي نيز گرفته شود .

لازم است مراتب تشكر ويژه خود را از كليه مديران و اعضاي گرامي كه در چنين شرايطي با ابراز لطف و محبت هاي خود ما را دلگرم و اميدوار مي كنند اعلام كنم .

اما اغلب اوقات وقتي اتفاقي رخ ميدهد كه دوستش نداريم ، اگر كمي با دقت بيشتري به مسئله نگاه كنيم ، چيزهاي خوبي را مي يابيم كه به واسطه آن اتفاق بدست آمده اند .

راستش الآن كه اين مطلب را مي نويسم حس عجيبي دارم ، حس كسي كه بودن و داشتن چيزي برايش عادي شده باشد و بعد كه كمي ، حتي به كوتاهي چند روز از دستش

مي دهد ، باز قدر بودنش رابيش از پيش مي داند .

البته به هيچ وجه منظورم از آن چيز ، يك فروم يا سايت برنامه نويسي شده نيست ، بلكه روح دوستي است كه در فضاي آن و بين تك تك اعضا در جريان است ، حس با هم بودن

و داشتن هدفي مشترك ، حس كمك به پيشرفت يكديگر، حس انسان بودن .

باور كنيد اين فروم براي من ( و ميدانم براي خيلي از بچه هاي ديگر ) اصلآ حس يك سايت مجازي را ندارد ...

همين دو - سه روزي كه نبوديم دلم براي بچه ها خيلي تنگ شده بود ...

حتي دلم براي آن دوست عزيزي كه هي در تاپيك عكس هاي جالب ، تند تند عكس هاي تكراري مي گذاشت و مجبور بوديم نصفش را حذف كنيم ، خيلي تنگ شده بود .

در جايي مي خواندم كه در آينده شهر ها و كشور هاي مجازي ايجاد مي شوند و آدمها شهروند آبادي هاي مجازي مي شوند .

من اين مدت وجود اين شهر مجازي را لمس كردم .

و الآن بسيار خوشحالم از اينكه عضو شهري هستم كه آدم هايش بوي مهرباني مي دهند .

دوستان عزيزم ، همه اين مطلب را نوشتم كه بهانه اي باشد براي همين جمله آخرم :

همه شما را از صميم قلب دوست دارم و از بودن در كنار شما به خودم افتخار مي كنم

با آرزوي سربلندي و موفقيت همه شما

2. Top | #31
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    926
    تشکر شده 235 بار در 36 ارسال

سلام
    خیلی ایده ی خوبیه که یه بخش عربی هم داشته باشیم.

فکر میکنم هم برای کسانی که قراره یادبدن هم کسایی که قراره یادبگیرن مفید باشه

من زیاد دنبال سایت های نجومی عرب زبان گشتم اما سایت خوب و فعالی پیدا نکردم برای همین فکرمیکنم

اگر یک محیط فعال و پرمحتوا ایجاد بشه استقبال زیادی هم از طرف منجمین عرب داشته باشه.

اما استقبال درصورتیه که تبلیغات هم زیاد باشه...

ممنون از آقای امام به خاطر پیشنهادشون امیدوارم کاری از دستم بربیاد
    امضای ایشان
    از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر
    یادگاری که در این گنبد دوار بماند...

3. 6 کاربر مقابل از primeastro عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #32
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2925
    تشکر شده 5,203 بار در 502 ارسال

اگه ما با اونا ارتباط بر قرار کنیم از دیدن سطح علمی ما وحشت میکنن تازه میفهمن که تا الان داشتن داخل تالار خودشون جک تعریف می کردن
    اگه ما با هاشون اشنا بشیم کار ما تازه شروع می شه باید به اونا اموزش بدیم به نظر من عربها کلا ادم وقت تلف کنی هستن اخرشم هیچی یاد نمیگرن فقط همکاری ما باید مالی باشه اینا پول بدن هلال ماه رصد کنیم
    جدا از شوخی اگه باهاشون همکاری کنیم میشه گفت شروعی برای همکاری بین الملی باشه
    من از زبان عربی متنفرم فقط یک لطفی کنید یک مترجم زبان عربی در تمام صفحات سایت قرار بدین. 
    امضای ایشان

5. 6 کاربر مقابل از mohammad_reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #33
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    906
    تشکر شده 3,386 بار در 317 ارسال

سلام
    با اجازه دوستان من یک مختصر عرضی داشتم:
    خوب همون طور که همه می دونیم تالار انگلیسی در فروم وجود داشته و البته داره، منتها مشارکت و حتی میزان بازدید اعضا فوق العاده کم بود و در چنین شرایطی stargazer عزیز، مدیر این تالار و البته بقیه دوستان این بخش رو آپ می کردند. حالا به نظر من این طرح می تونه یک محرکی باشه برای این که بقیه اعضا همکاری و یا حداقل بازدید داشته باشند. البته بدیهی هستش که ما باید مطالب جدید و منسجم عرضه کنیم (حداقل در شیوه بیان جدید باشه) تا هم به درد خودمون و هم بقیه فروم ها بخوره.
    یکی از مزیت های فروم ما اینه که در ازای یک تاپیک تعداد زیادی پست زده می شه و یکی از عوامل این امر هم بر می گرده به این که در فروم های دیگه (حتی فروم های قوی) برای گذاشتن حتی یک عکس و یا یک سوال یک تاپیک می زنند و بقیه یا از عکس تعریف می کنند و یا سوال جواب داده می شه و دیگه اون بحث بسته می شه که در فروم به خاطر مدیریت خوب این مورد تقریبا وجود نداره و سعی می شه مباحث مرتبط ادغام بشن. اگر ما بتونیم این مطلب رو در مورد بخش انگلیسی (که بخشیش هم انجام شده) ترویج بدیم یک امتیاز حساب می شه.
    فارغ از این که این ارتباط با چه زبان هایی باشه، این حرکت رو به رشدی حساب می شه
    در هر صورت امیدوارم روزی برسه که به هر زبانی در مورد نجوم سرچ کنیم اولین نامی که دیده می شه نام آوا باشه!

7. 7 کاربر مقابل از sara shahabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #34
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7
    تشکر شده 4,159 بار در 478 ارسال

سلام به همه دوستان

حالا که جای نظر دادنه منم عرض کنم که : ارتباط و تبادل اطلاعات با همه دنیا و ملیتها ، بسیار بسیار کار خوب و مفیدیه. درین شکی نیست .. ولی اگه بخواهیم برای هر زبان و قومیتی یه تالار ایجاد کنیم یه کمی درهم بر هم و بی نظم میشه ... چون بحث اقلیت و اکثریت پیش میاد.

پس بهتره برای ارتباط بین المللی از ابزار بین المللی (زبان انگلیسی ) استفاده کنیم که در همه کشورها رسمیه و برای هر ملیتی قابل فهم و استفاده است.

فکر می کنم توی فروم خودمون هم تعداد افرادی که انگلیسی رو بهتر بلدند بیشتر از بقیه زبانها باشه.

بنابراین به صلاحمونه که انرژی و پتانسیل همگی درین رابطه (بین المللی شدن !) یکسویه باشه تا اختلاف نظری هم پیش نیاد و کاری که عاقبتش از اول پیداست ، چرا براش انرژی و زمان صرف بشه که بعدش خدای نکرده ناموفق و مختومه بشه!

در هر حال مطمئنا همه عزیزانی که نظرشونو اعلام کردند از سر دلسوزی و حمایت گرمشون بوده و امیدوارم همیشه موفق و رو به جلو باشیم.
    امضای ایشان
    .................................................. .................................................. .................................................. ................................................

ای رفته به چوگان قضا همچون گوی ... چپ میرو و راست میرو و هیچ مگوی

کان کس که ترا فکند اندر تک و پوی ... او داند و او داند و او داند و اوی

9. 10 کاربر مقابل از *sh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #35
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    451
    تشکر شده 11,082 بار در 1,135 ارسال

سلام دوستان

من به شخصه با اصل قضیه و این که با منجمین سایر کشورها هم ارتباط داشته باشیم هیچ مشکلی ندارم . به نظرم خیلی خوبه و در این به قول همه دهکده جهانی لازمه . میدونمم که آقای امام تاکید اصلی و اساسی رو عرب زبان ها ندارند و مثال بود اینجا اما بالاخره این مثال هم باید روش فکر بشه .
    به نظرم بهتره قبل از ایجاد هر ارتباطی خصوصیات و ویژگی های خاص اون مردم رو که مسلمآ میشه پیدا کرد رو دونست بعد برای ایجاد این ارتباط پیش رفت .اصلا کاری با دوستان عرب داخل کشورمون ندارم ولی ممکنه اخلاق خیلی از اعراب کشور های همسایه رو به شخصه نپسندم البته این قضیم هست که محیط علمی و قرار نیست تاثیر زیادی داشته باشه اما افراد بالاخره از اون فرهنگند و خصوصیات خوب و بد خودشون رو دارند .
    باید بیشتر روی کشورهایی که قراره انتخاب کنیم فکر کنیم حالا هرجا که باشه چون اصل طرح که فکر نکنم مخالف زیادی داشته باشه .

====================
    مزاح و شایدم جدی : نظرتون برای ایجاد ارتباط با منجمین کره جنوبی چیه؟ اون با من .

======================
    ویرایش
    با نظر خانم ایران نژادم موافقم
    امضای ایشان
    زندگیت رو روی یک قاعده بنا کن
    نه یک استثناء

11. 7 کاربر مقابل از karimisss عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #36
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2898
    تشکر شده 1,783 بار در 213 ارسال

تراکم جمعیت اعراب در ایران

سه استانی که عرب‌های ایران بیشترین حضور را در آنها دارند، خوزستان، بوشهر و هرمزگان هستند. در مورد جمعیت عرب‌های ایران رقم دقیقی در دست نیست. در منابع مکتوب جمعیت عرب‌های خوزستان را به عنوان مرکز اصلی سکونت عرب‌های ایران، نزدیک به سه میلیون نفر اعلام کرده‌اند. استان خوزستان به دلیل دارا بودن شهرها و روستاهایی با جمعیت ۱۰۰ درصد عرب و یا عمدتاً عرب، در صدر استان‌هایی است که تراکم عرب ایرانی در آن بالاست.
    پس اقدام به این کار میتواند مفید واقع شود و نتیجه ی خوبی در بر داشته باشد.

پراکنش اقوام در ایران سال ۲۰۰۴ میلادی. عرب‌ها در این نقشه با رنگ سبز پُررنگ نشان داده شده‌اند.
    امضای ایشان
    آرامش...

13. 6 کاربر مقابل از yasiii عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #37
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال نقره جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    2792
    تشکر شده 2,813 بار در 260 ارسال

سلام

من نظرم اینه که ما اول بیایم این قسمت انگلیسی رو به حدی برسونیم که چندتا عضو خارجی داشته باشیم اگه جواب داد بریم یه قسمت برای زبان های دیگه درست کنیم .
    این همه فروم انگلیسی هست که خیلی جامع و پربار هست مثلا من یکیش رو پیدا کردم : http://cs.astronomy.com/asycs/forums/
    بریم با این ها ارتباط برقرار کنیم که چندتا عضو بین المللی خفن داشته باشیم .اون ها که از ما یه چیزی یاد می گیرن به کنار ، شاید یه چیزی هم بهمون یاد دادن. عرب ها که نجوم بلد نیستن ، هستن ؟ اصلا منجم عرب داریم؟ مردم ؟!
    امضای ایشان
    اگر دیدی در آسمانت هیچ ستاره ای نیست ، غمگین و ناامید نباش ، بدان که روز است .

15. 8 کاربر مقابل از shariatzadeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #38
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    584
    تشکر شده 12,837 بار در 1,573 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط shariatzadeh نمایش پست ها
    سلام

من نظرم اینه که ما اول بیایم این قسمت انگلیسی رو به حدی برسونیم که چندتا عضو خارجی داشته باشیم اگه جواب داد بریم یه قسمت برای زبان های دیگه درست کنیم .
    این همه فروم انگلیسی هست که خیلی جامع و پربار هست مثلا من یکیش رو پیدا کردم : http://cs.astronomy.com/asycs/forums/
    بریم با این ها ارتباط برقرار کنیم که چندتا عضو بین المللی خفن داشته باشیم .اون ها که از ما یه چیزی یاد می گیرن به کنار ، شاید یه چیزی هم بهمون یاد دادن.
    ممنون از جناب شریعت زاده

در تایید حرفهای جناب شریعت زاده، این مثال رو هم چک کنین لطفا :

سایت:
    http://www.cloudynights.com/

فروم:
    http://www.cloudynights.com/ubbthrea...reads.php?Cat=

فرومی با 57,743 عضو با مطالب پربار و مفید که خیلی هم میشه ازشون ایده گرفت
    امضای ایشان
    برگ در انتهاي زوال مي افتد و ميوه در ابتداي کمال … بنگر که چگونه مي افتي ؟!

17. 5 کاربر مقابل از stargazer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #39
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

سلام مجدد به همه

صرفنظر از نتيجه اين بحث ، شخصآ از فضاي مثبت تضارب آرا در فروم جدآ خوشحال ميشم

تقريبآ يكي در ميون شاهد نظرات مثبت و منفي در قبال اين طرح هستيم كه هر كدوم هم دلايل خودش رو داره

اما ....

در اينكه ما بايد با منجمان انگليسي زبان ارتباط برقرار كنيم و پاي اونها رو به آوااستار باز كنيم تقريبآ همه متفق القول هستيم

البته اين بايد تبديل به يك پروژه گروهي بشه و كار يكي - دو نفر نيست

در مورد اينكه ما با منجم هاي ترك زبان هم ارتباط برقرار كنيم فكر نمي كنم مخالفت خاصي باشه ( منجم هاي كشور هاي تركيه و آذربايجان و شايد بخشي از قبرس ) فقط ممكنه بعضي ها بگن اولويت اول نيست

اما در هر صورت به نظرم مشكل خاصي نبايد وجود داشته باشه

فقط ميمونه منجم هاي كشور هاي عربي كه بعضي ها به دليل مشكلات فرهنگي - سياسي ايران با كشور هاي عربي يا پايين بودن سطح اطلاعات اونها ، موافق اين برقراري ارتباط نيستند

حالا ما يك كاري ميكنيم :

ايجاد ارتباطات بين المللي رو اولويت بندي مي كنيم

به زودي يك تاپيك و كارگروه اختصاصي براي ارتباط با فروم هاي انگليسي زبان ايجاد مي كنيم

در كنار اون سعي ميكنيم اگر شد ارتباط با منجمين ترك زبان را هم گسترش بديم

بعد از يك مدت با استفاده از نتايج و بازخورد هاي اون ، در مورد ارتباط يا عدم ارتباط با منجمان عرب زبان تصميم گيري خواهيم كرد

( با توجه به اهميت اين موضوع براي اعضا ، براي تصميم گيري در اين خصوص حتما از نظرسنجي عمومي استفاده خواهيم كرد )

اميدوارم همه اين تصميمات در نهايت به پيشرفت و ارتقا سطح علمي تك تك اعضا منجر بشود .

موفق باشيد
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

19. Top | #40
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    3396
    تشکر شده 27 بار در 6 ارسال

سلام....ببخشید من یه سوال دارم؟؟؟؟؟؟
    به نظر شما برای اینکه بخوایم یه اوای بین المللی داشته باشیم بهتر نیست این موضوع یه خرده از پایه بررسی بشه؟؟؟؟
    ما توخیلی از شهرها هنوز در مورد نجوم به خوبی فرهنگ سازی نکردیم....خیلی از شهرها با نجوم اشنایی ندارن!!!!!!!
    من فک میکنم اول باید از شهرهای خودمون شروع کنیم تا بعدا بتونیم راحتتر با عضوهای بیشتری قدم بزاریم توی فضای بین المللی شدن...
    اگه بخوایم بزرگ تر بشیم باید یه جامعه ی یک صدا داشته باشیم!!!!!!!!!!!!!!....نه؟؟؟؟

20. 8 کاربر مقابل از farah/moon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)